לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2004, 06:57
צלמית המשתמש של ספרדי
  משתמש זכר ספרדי ספרדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.02
שלח הודעה דרך ICQ אל ספרדי שלח הודעה דרך MSN אל ספרדי
מעוד קשה למצוא צוללת ע"י מכ"ם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "גילוי צוללת בעזרת מכ"ם - זקוק להבהרות"

אפשר להגיד שזה היה טעות של הצוללת שהצליחו לזהות אותה כי מה שקורה שבמכ"ם רואים נקודה קטנה וזה יכול להיות מליון ואחד דברים נתחיל הזה שזה להקת ציפורים או סתם חפץ שצף על פני המים.
ואם הצוללת עולה לגובה פריסקופ ושטה אם פריסקופ מורום יותר מיד זמן אז ברור שיגלו אותה אי יראו במכ"ם תזוזה של החפץ במהירות, ולא ניראה לי שכיום צוללות מערביות צרכות לעלות לשינור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 11:25
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
תשובה קצרה אבל ממצה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "גילוי צוללת בעזרת מכ"ם - זקוק להבהרות"

צוללת על פני השטח מחזירה הד מכ"ם כמו ספינת שטח קטנה תלוי במספר גורמים. טווח הגילוי תלוי בתנאי מזג אויר וים.
מצד שני צוללות לא פועלות על השטח. תרני צוללת יכולים להתגלות רק מטווח קצר (אלפי יארדים בודדים),
תלוי איזה תורן/ים למעלה- יש תרנים כמו תורן שינור ( שהוא תורן יניקת אויר) שיכולים להתגלות ממרחק של כמה עד עשרות מיילים. גם צוללות לא קונבנציונאליות מאוורות את חללן מדי פעם. דעתי האישית מהסיפור הזה היא- שמפקד הצוללת לא ידע שהוא חודר למים הטריטוריאליים של ישראל מהסיבה הבאה: לחלק גדול מהמדינות מים טריטוריאליים של 6 מייל מקו החוף. על פי החוק הבינלאומי ניתן להכריז על רצועת מים טריטוריאלים ברוחב מקסימאלי של 12 מייל מהחוף וכך עשתה מדינת ישראל. לא נראה לי שצוללת שבאה לרגל ניתנת לגילוי ע"י מכ"ם- צריך חיישנים אחרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר