לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2009, 14:24
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
לראשונה: קצינה פיקדה על טקס יום הזיכרון

לראשונה: קצינה פיקדה על טקס יום הזיכרון.
סגן ירדן שוקרון בת 23 מיחידת החילוץ בפיקוד העורף פיקדה על עשרות חיילי צה"ל בטקס בקריית שאול. "אם זה תלוי בי אשרת אפילו כרמטכ"ל"
מיכל שפירא | 28/4/2009 14:39
לראשונה בתולדות צה"ל פיקדה היום (ג') אישה על משמר הכבוד בטקס יום הזיכרון. סגן ירדן שוקרון, מפקדת האימון המתקדם של יחידת החילוץ וההצלה בפיקוד העורף, פיקדה על טקס יום הזיכרון שהתקיים בבית העלמין הצבאי בקריית שאול בתל אביב. "זה היה מאד מרגש", סיפרה סגן שוקרון לאחר הטקס.

על אף העצבות שחשו הנוכחים בטקס הצבאי בקריית שאול בתל אביב היו כמה רגעים של תחושת גאווה. זה קרה כאשר במהלך הטקס נשמע קול נשי כשהוא מצעיד את חיילי משמר הכבוד ומנחית עליהם פקודות.

מי שהפנה את מבטו יכול היה לראות על הרחבה בחורה עם שיער ארוך אסוף בגומייה המפקדת על עשרות החיילים. "הרבה אנשים ניגשו אלי בסוף הטקס כדי להגיד כל הכבוד ולספר שהם התרגשו לראות לוחמת מפקדת על משמר הכבוד", סיפרה סגן שוקרון. "חוץ ממני היו גם חמש לוחמות שלי במשמר הכבוד ואני חייבת לציין שהן עשו את זה בצורה טובה מאוד. האנשים שמחו לראות שגם בנות משתתפות בטקס".

שוקרון, בת 23 מהיישוב מיתר בדרום, החלה את שירותה הצבאי כלוחמת ביחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף. לאחר הטירונות היא יצאה לקורס מ"כים ותוך זמן קצר עברה גם קורס קצינים קרביים לצד לוחמי שייטת וסיירת מטכ"ל.

"זה לא משנה מאיזה מין אנחנו"
בקרוב היא הולכת לעשות היסטוריה נוספת ולהפוך למפקדת הפלוגה הראשונה בגדוד שחר של פיקוד העורף. אולם נראה כי היא לא מתרגשת מהישגיה. "אני מאוד אוהבת את הצבא ואני לא חושבת שיש הבדל בין בנים לבנות", היא מסבירה. "אני תמיד אומרת לחיילות שלי שהן שאם הן מדברות על ההבדלים בינן לבין הבנים אז הן יוצרות את ההבדל. לא צריך לעשות מזה עניין חריג. בסופו של דבר, זה לא משנה מאיזה מין אנחנו אלא איזה בן אדם אנחנו".

בקרוב תינשא שוקרון לבן זוגה, איש קבע

שמשרת כנגד מטבח בבסיס קציעות. "הוא מאוד תומך בי ועוזר לי", היא צוחקת. "אנחנו מאוד מתאימים אחד לשני. אפשר להגיד שאני הבן בבית והוא נמצא במטבח, רק הוא מבשל בבית ואני לא נכנסת למטבח".

על עתידה בצבא היא אומרת: "אם זה תלוי בי אז אני מוכנה לתת הכל לצבא, לשרת בכל תפקיד שיתנו לי, גם כשאני אהייה אמא. הצבא זה אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בחיים. המדינה מאוד חשובה לי והחלום שלי זה ללכת עד הסוף בצבא, מפקדת פיקוד העורף ואפילו רמטכ"ל".

בשנתה ה-61 ישראל חזקה ומרתיעה
בטקס השתתף גם שר הביטחון, אהוד ברק, שאמר: "הישגיה של מדינת ישראל אין להם אח ורע בתולדות האומות. הקמנו פה מדינה חזקה, דמוקרטית, מפותחת, משגשגת, הצועדת בתחומים רבים בחזית הקידמה העולמית. נכון, היא רחוקה משלמות, והיא סובלת מבעיות פנים קשות, אבל האור שבה רב וגובר לאין שיעור על הצללים.

"אני יודע היטב, את הסכנות המאיימות עלינו, אבל יודע גם, כי בשנתה ה-61 ניצבת ישראל חזקה, מרתיעה ובוטחת. צבא ההגנה לישראל פרוס בחופת מגן, נכון לפעול, להכות ולהגן מול כל אויב, קרוב כרחוק.

מדינת ישראל יכלה בעבר, ויכול תוכל גם בעתיד לאתגרים, כי טובי בניה מציבים לה בעוז רוחם ובמסירות נפשם קיר ברזל מוצק וכי רוחה האיתנה וכוחה היוצר מעניקים לה עוצמות של חיים, פריחה ושגשוג, גם בצל מאבק מתמשך על זכותה לחיים של חירות וכבוד".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/884/078.html

באמת היה מוזר לשמוע אישה מקריאה את כל הפקודות, אך לא שיערתי שזו הפעם הראשונה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2009, 09:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "אפשר הסבר ?"

פשוט מאוד - למקצוע החילוץ צריך חבר'ה שיכולים לעשות את זה פיזית - כאלה שהפרופיל שלהם לא מונע הרמת משאות, עמידה ממושכת בשמש וכיוצא בזה.
אז החבר'ה האלה לוקחים אנשים שיכולים לאייש גדודים לוחמים, ומורידים סד"כ בט"ש. מכיוון שלא באמת צריך כמה פלוגות של לוחמים בפונטציה שישבו על הידיים בעוד גדודים אחרים טוחנים שטחים, הפכו אותם למסגרת גדודית כמה שיותר מהר ושלחו אותם לבצע משימות בשביל להקטין את העומס (גדוד בשטחים, גדוד אחר באימון או 12-14 גדודי מילואים בבית). הסיבה היא הצורך בסד"כ, לא שום דבר אחר.
כל שאר הדברים ש skydiver ציין הם "תופעות לוואי" של דחיפה של המפקדים של הגדוד והפיקוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-04-2009, 01:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "אוקיי הבנתי את ההסבר אבל אני..."

סתם תהיה - האם צוות של מטכ"ל שלא עשה ולו מבצע אחד בשירותו אומר שחייליו לא לוחמים?
האם ביצוע בט"ש (לא סיוע) - מחסומים, סיורים וכדומה במשך רוב המוחלט של השנה לא אומר שעיקר פעילותם הוא לוחמה?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-04-2009, 07:32
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
מי שלא יודע שלא ידבר- זה לא המוטו של הפורום???
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "שאלה למבינים"

תרשו לי,
בעברי היתי מפקד טנק בחטיבה 7 בעיקר בנצרים ובבית חנון ככה שאני יודע מה זה קרבי.
בינואר 2004 ביקשו ממני לעזור כסמל מחלקה בהקמת יחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף ונענתי לאתגר. כיום במילואים אני משרת ביחצ"א- ככה שאני מכיר את הנושא "קצת" מכל הצדדים שלו.

הלוחמים האלה, שבוגי החליט לתת להם את התואר הזה אחרי שהוא וזאב בוים, אז סגן שר הביטחון, ראו, כל אחד בנפרד, תצוגת יכולות של היחידה שהקמנו, עוסקים מעבר לחילוץ לכודים- לפעמים תחת אש, לדוגמא: מוצב הJVT בו אני היתי באופן אישי כחלק מההכשרה שלי לאחר ההסבה משריון, גם בעופרת יצוקה היו צוותי חילוץ עמוק בתוך עזה יחד עם כל צח"מ למקרה שמבנה יתמוטט על לוחמים,
ומעבר לטיפול בפיגוע כימי, כולל גו"ז, טיהור ופינוי,
מעבר לכל זה יש ליחידה כוננות של צוותי פריצה עם פקלים יעודיים בתוך תיקי לואו ואמל"חיה שמתמחים בפריצה קרה ומצטרפים, בדיוק כמו יחידת עוקץ לדוגמא, ליחידות מיוחדות ופלס"רים ע"פ דרישה לפעולות רבות בלב השטח הפלסטיני.
אני יכול להעיד על עצמי שבשבוע בו התחתנתי היתי 3 ימים בחברון עם פלס"ר נח"ל, בפעולה זו יצא לי להיות תחת אש, לזרוק רימונים ולהשתתף בסיר לחץ.
יש לי הרבה חברים שהיו בגדודים בחטיבות החי"ר השונות ואני מכיר חלק מהחיילים שלי שעשו הרבה יותר מהם.

אז לפני שכל מי שיש לו עץ ליד השם או כל סמל אחר שחושב שיש לו בלעדיות על הלחימה בטרור או בכלל, יגחח על אנשים שהוא לא יודע מה הם עושים, שיקח קצת אויר, ירגע, וילמד קצת על צניעות וכיבוד הזולת.

מי שמועונין בעוד מידע יכול לפנות אלי בכיף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-04-2009, 09:07
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "מי שלא יודע שלא ידבר- זה לא המוטו של הפורום???"

כבודו - זה שיש לי בעיה עם הגדרתם כלוחמים - זה לא מכיוון שאני מחפש להמעיט מחשיבותם ותפקידם.
להפך.
להם יש מקצוע, שבנוסף לו הם גם מאומנים בלחימה.
שנים אמרתי לחבר'ה של אב"כ ונ"מ - את כולם מלמדים לירות, ואת חלקם הקטן מלמדים לירות בצורה הרבה יותר רצינית מאשר מלמדים אתכם. אבל אף אחד לא יודע לעשות מה שאתם בתחום המקצועי שלכם למדתם לעשות.
בזה תתבלטו, בזה תצטיינו.
מי מהם שהקשיב לי גידל אחריו דור חיילים מקצועי שהביא כבוד למפקדיו.
אלו שרדפו אחרי סממני ה"לוחמים", יצאו לבסוף קרחים מכאן ומכאן, כי לפלס"רי חי"ר הם לא הצליחו להידמות וככל שהשקיעו בכך יותר, רמתם המקצועית ירדה.

אבל זו רק דעתי.

ישן 29-04-2009, 09:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "מי שלא יודע שלא ידבר- זה לא המוטו של הפורום???"

בוא ניקח את כל הכבוד הזה (והפעם בלי טיפת ציניות) ונשים אותו בצד.

אנשי חימוש, תובלה ועוד כהנה וכהנה גם עוסקים (או אמורים לפחות) לבצע את תפקידם תחת אש (ויצא לי להתקל גם בכאלה שביצעו את עבודתם נאמנה תחת אש) אבל אין זה אומר שהם לוחמים. הם תומכי לחימה, בהגדרה הכי קלאסית ופשוטה שישנה.

כנ"ל לגבי אנשי הפלח"צ, אפילו אם הם היו בביירות בזמן ההפצצות על רובע הדאחייה.

אני חושב שcre666 מעליי ניסח את זה מצויין.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-04-2009, 22:44
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בוא ניקח את כל הכבוד הזה..."

הענין הוא שהתואר לוחם מלווה בכל מיני אספקטים שמשפיעים על השירות.
לדוגמה: לוחמים מקבלים הקצאת ציוד לחימה מסוים, הכשרה מסוימת בלחימה, קבלת חיילים מקב"א, דפ"ר ופרופיל מסוימים וכו
אם החיילים הללו לא היו מוגדרים כלוחמים הינו מקבלים חיילים שלא מתאימים למשימות היחידה (ורק צריך להשוות את החיילים שקיבלנו ב2 המחזורים הראשונים לחיילים שבאו אח"כ בכדי להבין. רמז- אח"כ היה הרבה יותר טוב...), ציוד שלא מתאים למשימות היחידה ועוד כהנה וכהנה.
משימות היחידה יורדות למטה מאג"מ מטכ"ל ולנו היו דרישות מסוימות כדי לעמוד במשימות שלנו.
מסתבר שסגן שר הביטחון והרמטכ"ל לא חשבו שהדרישות הללו מוגזמות לביצוע המשימות שהוטלו עלינו.

צודק ביטיס שבסוף הכל מסתכם בסד"כ אולם סד"כ שלא מתאים למשימות שהוטלו עליו לא יעזור גם אם יהיה בכמות של עוצבה.

לסיכומו של ענין המקצועיות ביחידה היא מעל הכל ובכל פלוגה תוכלו למצוא מנטרות כמו "לוחמים להצלת חיים" ו"כל המציל נפש אחת..." סך זמן הכשרת הלחימה של החיילים הוא שליש מסך הכשרתם כמחלצים ואני חושב שהיחס הזה הוא נכון.
לאורך כל הקוים נערכים תרגילי חילוץ במתארים שונים ע"מ לשמור על כשירות ותמיד יש כח בכוננות חילוץ מידית.
גם התרגיל המסכם של מסלול הלוחמים מורכב בעיקרו מחילוץ ואב"כ ובחלקו מלחימה.
אבל החיילים הללו הם רובאי 03 כמו לוחמי שריון ותותחנים.
ובשונה מתומכי הלחימה שהזכרתם לעיל החיילים בפלח"ץ לא צריכים מעטפת של לוחמים ע"מ לעבוד, הם יכולים לדאוג לאבטחת הכח שלהם וזה הופך אותם ליחידה לוחמת אורגנית, בדיוק כמו שכלבן הוא איש מקצוע בניהוג כלבו וזה עיקר ההכשרה שלו ובנוסף הוא לוחם לעילה ולעילה שיכול לאבטח את עצמו ויודע ליצור מגע עם האויב כשהוא נדרש לכך.

נערך לאחרונה ע"י skydiver בתאריך 29-04-2009 בשעה 22:47.
ישן 30-04-2009, 08:24
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "הענין הוא שהתואר לוחם מלווה..."

ציטוט:
לדוגמה: לוחמים מקבלים הקצאת ציוד לחימה מסוים, הכשרה מסוימת בלחימה, קבלת חיילים מקב"א, דפ"ר ופרופיל מסוימים וכו

הקצאת אמצעים היא יחידתית ולא אישית ואינה תלויה בהגדרת לוחם/ לא לוחם- הרבה יחידות מילואים לוחמות לעילא ולעילא לא קיבלו שום הקצאות לפני 2006 ולכן לא התאמנו כמה שנים; אם אין מקצוע צבאי נפרד שנקרא "מחלץ " (עם דפ"ר וקב"א מסויימים), אז אפשר פשוט לעדכן את דרישות הקב"א, הפרופיל והדפ"ר ואין משמעות לשינוי השם ל-"לוחם חילוץ" (וייתקנו אותי מפקדים או שלישים). אם כבר, הגדרת תפקיד כתפקיד לחימה מונעת שיבוץ בו (למשל, בנים יחידים או אחים שכולים). בקיצור, למעמד של לוחם יש בעיקר כבוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:24

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר