לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2009, 14:44
  משתמש זכר chaiel49 chaiel49 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.09
לגבי נשק ומשמעת בשריון:

וכן, קראתי את כל השרשורים לגבי השריון ב-חודשים האחרונים, אין לי שם תשובות ברורות לגבי מה שאני הולך לשאול.

לגבי משמעת:
האם המשמעת בשריון עד כדי כך קשה? האם היא נחשבת ליותר קשה מחילות קרביים אחרים? האם זאת סתם סטיגמא?

דעתי האישית: המשמעת שם לא קשה בכלל, אבל אני שואל כי יכול להיות שזאת רק דעתי.

לגבי הנשק:
בשריון מתחילים לצאת עם נשק רק בסוף המסלול (כ-8 חודשים)
עד לפני שבועיים הייתי בטוח שזה בגלל פקודה שאומרת (משהו כמו) שאסור לחייל לצאת עם נשק עד סוף ההכשרה.
אז:
א. איך גולני וכו' יוצאים? הם עוברים על הפקודות בצורה כ"כ בולטת ואפחד לא עושה עמזה כלום?
ב. תום ההכשרה על נשק בשריון הוא תום הטירונות, למה לא מתחילים לצאת עם נשק אחרי הטירונות? ובאמת הבנתי מהסגל שלי שלא יוצאים עם נשק בגלל שהמג"ד/מח"ט לא מאשר, לא בגלל פקודות מטכ"ל שונות.

ד"א לגבי היציאות אם מישהו מתעניין...היציאות בשריון הן ה-כי גרועות מבין כל החיילות ובפער די רציני, לפחות במחזור שלי (מרץ 09) ומה שהכי מעצבן זה ש"סתם" סוגרים, לא שומרים או משהו כזה, לפחות בינתיים לא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2009, 15:18
  matainho matainho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל matainho
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chaiel49 שמתחילה ב "לגבי נשק ומשמעת בשריון:"

בנוגע למשמעת - בסופו של דבר זה תלוי בסגל המפקדים שלך. יש סגלים קשים יותר ומקפידים, ויש פחות.

היציאות בשריון הן לא הכי גרועות ולא נעליים, ולא, אתה לא סוגר רק בשביל שמירות/מטבחים, אלא מהמון סיבות שאתה אפילו לא חושב לעצמך (לו"ז, תחילת אימונים, תאום אימונים וכו'). יש דברים שהם מעבר לתפישתו של טירון, אז אל תיקח ללב אם סגרתם עד עכשיו קצת יותר מצנפים או גולנצ'יקים.
וכן, הסיבה לזה שלא יוצאים עם נשק בהכשרה היא כדי למזער את מספר גניבות הנשקים בצבא, שבשנה החולפת עמד על כ-200 (לפחות לפי מה שאמרו לנו כשביררנו). פחות נשקים בבית = פחות גניבות. האם אני מסכים עם זה שקרבי לא ייצא עם נשק הביתה? לא. אבל פקודות הן פקודות.
ישן 28-04-2009, 17:39

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי matainho שמתחילה ב "בנוגע למשמעת - בסופו של דבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי matainho
בנוגע למשמעת - בסופו של דבר זה תלוי בסגל המפקדים שלך. יש סגלים קשים יותר ומקפידים, ויש פחות.

היציאות בשריון הן לא הכי גרועות ולא נעליים, ולא, אתה לא סוגר רק בשביל שמירות/מטבחים, אלא מהמון סיבות שאתה אפילו לא חושב לעצמך (לו"ז, תחילת אימונים, תאום אימונים וכו'). יש דברים שהם מעבר לתפישתו של טירון, אז אל תיקח ללב אם סגרתם עד עכשיו קצת יותר מצנפים או גולנצ'יקים.
וכן, הסיבה לזה שלא יוצאים עם נשק בהכשרה היא כדי למזער את מספר גניבות הנשקים בצבא, שבשנה החולפת עמד על כ-200 (לפחות לפי מה שאמרו לנו כשביררנו). פחות נשקים בבית = פחות גניבות. האם אני מסכים עם זה שקרבי לא ייצא עם נשק הביתה? לא. אבל פקודות הן פקודות.

א. ביררתי עם כל אחד מכל החילות הקרביים ובחודשים הראשונים הם יוצאים יותר טוב ממני. נקודה.
ב. לגבי הנשק? אז למה זה ככה רק בשריון?! ומה אחרי המסלול לא יהיו גניבות? או שבונים עלזה שאחרי שאנשים קיבלו שבתות ביציאה על הפקרת נשק הם ישמרו עליו יותר טוב?
ג. אכן אני יודע בדיוק למה אנחנו נשארים שבת ואף דיברתי עם הסגל שלי עלזה, אבל עדיין, למה שריון סוגרים יותר שבתות בגלל לו"ז ואימונים מאשר אחרים? הלו"ז יותר צפוף? אז תאריך את הטירונות בכמה ימים, נכון זה ביג דיל, אבל בשביל טירונים לסגור שבת זה גם ביג דיל, לא מתחשבים בזה יותר מדי.

ד"א שיהיה ברור, אני לא מצטער לרגע שבחרתי לשריון (ובחרתי, הייתי ג'ובניק לפני זה ככה שאפחד לא הכריח אותי לעבור לשריון) ואת האמת? שבת בבסיס זה לא כ-זה גרוע (שבת בבית עדיף כמובן) ולגבי הנשק? לא בטוח בכלל שהייתי רוצה "להיסחב" איתו, אבל נחמד שתהיה את האופציה. וכן, ישלי את הקטנוניות שמציק לי שלאחרים מותר ולי אסור, מה לעשות. יותר מציק לי שיש אנשים שמאוד חשוב להם ה"וואסח" של הנשק וזה מאוד מוריד להם מהמוטיבציה ואני לא חושב שיש לשריון את הפריבלגיה הזאת לאבד מוטיבציה, הביקוש לחיל הוא הכי נמוך מבין כל החילות, וזה מאוד חבל.
ישן 28-04-2009, 17:48
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי chaiel49 שמתחילה ב "[QUOTE=matainho]בנוגע למשמעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chaiel49
א. ביררתי עם כל אחד מכל החילות הקרביים ובחודשים הראשונים הם יוצאים יותר טוב ממני. נקודה. יתכן שזה בגלל החלטות סגל. במסלול שלי, יצאתי יותר טוב ממרבית חברי.
ב. לגבי הנשק? אז למה זה ככה רק בשריון?! ומה אחרי המסלול לא יהיו גניבות? או שבונים עלזה שאחרי שאנשים קיבלו שבתות ביציאה על הפקרת נשק הם ישמרו עליו יותר טוב?
כן. בונים על כך שחייל לאחר מסלול הוא אחראי יותר.
ג. אכן אני יודע בדיוק למה אנחנו נשארים שבת ואף דיברתי עם הסגל שלי עלזה, אבל עדיין, למה שריון סוגרים יותר שבתות בגלל לו"ז ואימונים מאשר אחרים? הלו"ז יותר צפוף? אז תאריך את הטירונות בכמה ימים, נכון זה ביג דיל, אבל בשביל טירונים לסגור שבת זה גם ביג דיל, לא מתחשבים בזה יותר מדי.
תחשוב על זה שבהכנת שטח שריון דרושים יותר דברים. אמנם בטירונות לא רואים את זה כל כך, אבל בהמשך כשתצטרכו לסדר חניונים, להקים 2-3 שטחים, לסדר מסלולים וכו' תראה מדוע לפעמים סוגרים שבת, כדי להמשיך רצף של אימונים. אגב, אל תשכח שיקולי דלק (להעלות ולהוריד טנק מהבסיס).

ד"א שיהיה ברור, אני לא מצטער לרגע שבחרתי לשריון (ובחרתי, הייתי ג'ובניק לפני זה ככה שאפחד לא הכריח אותי לעבור לשריון) ואת האמת? שבת בבסיס זה לא כ-זה גרוע (שבת בבית עדיף כמובן) ולגבי הנשק? לא בטוח בכלל שהייתי רוצה "להיסחב" איתו, אבל נחמד שתהיה את האופציה. וכן, ישלי את הקטנוניות שמציק לי שלאחרים מותר ולי אסור, מה לעשות. יותר מציק לי שיש אנשים שמאוד חשוב להם ה"וואסח" של הנשק וזה מאוד מוריד להם מהמוטיבציה ואני לא חושב שיש לשריון את הפריבלגיה הזאת לאבד מוטיבציה, הביקוש לחיל הוא הכי נמוך מבין כל החילות, וזה מאוד חבל.
ישן 28-04-2009, 17:49

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי chaiel49 שמתחילה ב "[QUOTE=matainho]בנוגע למשמעת..."

ציטוט:
א. ביררתי עם כל אחד מכל החילות הקרביים ובחודשים הראשונים הם יוצאים יותר טוב ממני. נקודה.

א. שוב, אתה לא יודע הכל בצבא, ואין מקום להשוות בין הכשרת שריונר לחי"רניק. כיום הטירונות בחש"ן התקצרה בשלושה שבועות בשנתיים האחרונות (כשאני הייתי טירון הטירונות שלי ערכה 11 שבועות. שלכם 8 אם אני לא טועה) בכדי להאריך את פרק המקצועות והצמ"פ בעוד שבוע ושבועיים בהתאמה. למה? כי אתה צריך להיות שריונר טוב בראש ובראשונה, וחי"רניק לאחר מזה. אז עם טירונות 03 שהיא יחסית קצרה אין הרבה מקום לזמן פנוי, וכן - סוגרים קצת שבתות. זה לא הרג עדיין אף אחד ואין מקום למרמור.
ב. מכיוון שאתה לוחם אתה לעולם תצא הביתה עם נשק במבצעית. בחלק מהמקומות מטעמי ביטחון ובחלק מהסיבה הפשוטה שאתה נטו לוחם. בהכשרה אפשר למנוע את זה, ועובדתית - מספר הגניבות בחיל ירד בשנים האחרונות מאז שהנוהל הוכנס. אז נכון שלא כיף כלוחם לצאת הביתה בלי נשק, כי אתה יודע שלא כמו ג'ובניק שאתה כן יכול לתפעל אותו ואתה כן מבין בו ויש לך את הזכות לשמור על ה"וואסח" הזה - אבל זה גם לא סוף העולם. קצת פרופורציה.
ג. עניתי לך בסעיף א'.
ישן 28-04-2009, 21:33

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי matainho שמתחילה ב "[QUOTE=chaiel49]א. ביררתי עם..."

ציטוט:
א. שוב, אתה לא יודע הכל בצבא, ואין מקום להשוות בין הכשרת שריונר לחי"רניק. כיום הטירונות בחש"ן התקצרה בשלושה שבועות בשנתיים האחרונות (כשאני הייתי טירון הטירונות שלי ערכה 11 שבועות. שלכם 8 אם אני לא טועה) בכדי להאריך את פרק המקצועות והצמ"פ בעוד שבוע ושבועיים בהתאמה. למה? כי אתה צריך להיות שריונר טוב בראש ובראשונה, וחי"רניק לאחר מזה. אז עם טירונות 03 שהיא יחסית קצרה אין הרבה מקום לזמן פנוי, וכן - סוגרים קצת שבתות. זה לא הרג עדיין אף אחד ואין מקום למרמור.
ב. מכיוון שאתה לוחם אתה לעולם תצא הביתה עם נשק במבצעית. בחלק מהמקומות מטעמי ביטחון ובחלק מהסיבה הפשוטה שאתה נטו לוחם. בהכשרה אפשר למנוע את זה, ועובדתית - מספר הגניבות בחיל ירד בשנים האחרונות מאז שהנוהל הוכנס. אז נכון שלא כיף כלוחם לצאת הביתה בלי נשק, כי אתה יודע שלא כמו ג'ובניק שאתה כן יכול לתפעל אותו ואתה כן מבין בו ויש לך את הזכות לשמור על ה"וואסח" הזה - אבל זה גם לא סוף העולם. קצת פרופורציה.
ג. עניתי לך בסעיף א'.

אני יודע שזה לא נשמע הכי הגיוני אבל אולי שיאריכו את הטירונות בכמה ימים ואז לא יפסידו את הימי שישי וחמישי בערב שהטירונים יוצאים הביתה?

ולגבי הנשק, אז זה לא "חוק" מטכל"י שאסור לצאת עם נשק עד סוף ההכשרה אלא בעצם החלטה של החיל עצמו? אני חושב שדי ניפצת לי הנפצה לרסיסים כרגע אם הבנתי אותך נכון...
ישן 28-04-2009, 21:42

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי chaiel49 שמתחילה ב "[QUOTE=matainho]א. שוב, אתה..."

ציטוט:
אני יודע שזה לא נשמע הכי הגיוני אבל אולי שיאריכו את הטירונות בכמה ימים ואז לא יפסידו את הימי שישי וחמישי בערב שהטירונים יוצאים הביתה?

ולגבי הנשק, אז זה לא "חוק" מטכל"י שאסור לצאת עם נשק עד סוף ההכשרה אלא בעצם החלטה של החיל עצמו? אני חושב שדי ניפצת לי הנפצה לרסיסים כרגע אם הבנתי אותך נכון...

חמישי? טירונים? אם אתה טירון ואתה מכיר את המונח חמשוש אז יש פה תקלה.
שוב, בלי לפגוע - אתה טירון ואתה באמת לא מבין כמה לחוץ וצפוף הוא הלו"ז של ההכשרה שלך. אתה גם ממש לא מבין שהשבוע הלוגיסטי שהיה לכם בחודש האחרון בעזרה להעביר את ביסל"ש הוא גם בלת"מ עצבני שלא תרם ללו"ז שלכם. לא, אין שום מקום לדחוף כמה ימים...תאמין לי שכל הגורמים בחי להיו מרוצים אם היה אפשר להוסיף עוד ימים להכשרה, כי אף פעם אין מספיק זמן.

אני מעולם לא קראתי פקודה מטכ"לית בנוגע ליציאה הביתה עם נשק של חיילים בהכשרות. אני מכיר שהנוהל הוא שחי"רניקים יוצאים הביתה עם הנשק החל מאחרי ההשבעה, ובשריון (ובעוד מספר מקומות) רק בסוף ההכשרה.
ישן 28-04-2009, 23:26

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי matainho שמתחילה ב "[QUOTE=chaiel49]אני יודע שזה..."

ציטוט:
חמישי? טירונים? אם אתה טירון ואתה מכיר את המונח חמשוש אז יש פה תקלה.
שוב, בלי לפגוע - אתה טירון ואתה באמת לא מבין כמה לחוץ וצפוף הוא הלו"ז של ההכשרה שלך. אתה גם ממש לא מבין שהשבוע הלוגיסטי שהיה לכם בחודש האחרון בעזרה להעביר את ביסל"ש הוא גם בלת"מ עצבני שלא תרם ללו"ז שלכם. לא, אין שום מקום לדחוף כמה ימים...תאמין לי שכל הגורמים בחי להיו מרוצים אם היה אפשר להוסיף עוד ימים להכשרה, כי אף פעם אין מספיק זמן.

אני מעולם לא קראתי פקודה מטכ"לית בנוגע ליציאה הביתה עם נשק של חיילים בהכשרות. אני מכיר שהנוהל הוא שחי"רניקים יוצאים הביתה עם הנשק החל מאחרי ההשבעה, ובשריון (ובעוד מספר מקומות) רק בסוף ההכשרה.

איפה חמשושי"ם? אנחנו היחידים ש-ל-א יוצאים אפילו חמושו"ש אחד!
התכוונתי לחמישי בערב שאנחנו ישנים בו כאשר אנחנו יוצאים הביתה שישי מוקדם בבוקר (בסביבות 4)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר