לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2009, 07:04
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
אלבום בולים מעט שונה

הכל התחיל בזה שהיו לי דרישות מאלבום הבולים - כאלה שהוא לא יכל לספק לי:
רציתי לראות את הבולים בשלמותם. לא שאחרים יסתירו אותם. באלבום בולים רגיל, המרחק בין הכיסים הוא מרחק קבוע, אבל להרבה בולים - גדולים או כאלה שיש להם לשונית נוספת - זה לא מספיק. אם אשים בולים בכיסים בצורה של: כיס אחד כן, כיס אחד לא - זה סתם בזבוז משווע של מקום, ושלא לדבר על זה שהאלבומים די יקרים.
כמו כן מספר הבולים שאפשר לשים בתוך כיס תלוי באורכו של הכיס, ובדר"כ נשאר מקום לא ממוצה בכיס - דבר שגרם לי להתעצבן על בזבוז מקום.
הבולים כל הזמן נופלים מהכיסים וזזים בתוכם, וזה נורא נורא מעצבן.
יש אלבומי בולים שהכיסים שלהם אינם שקופים ממש, אלא חצי שקופים, ולא רואים את כל הבול יפה.
מספר הדפים שאלבום בולים חייב להיות מוגבל כי כל דף הוא עבה - בערך 1-1.2 מ"מ. אם יש הרבה בולים צריך הרבה הרבה אלבומים.
כן, אני יודעת שיש כאלה שיגידו לי שבאלבום בולים טוב צריך להשקיע וכו' וכו', אבל אני לא אספנית מי יודע מה. אני אוספת רק בשביל היופי, אין לי מושג על ערכים של בולים, לא איכפת לי אם יש עליהם חותמת או לא, לא איכפת לי אם הם טיפה קרועים בקצה. אני לא הולכת במיוחד לקנות בולים מיוחדים, אלא מסתפקת במה שמביאים לי או דברים שמגיעים אלי באקראי. אני לא רוצה להשקיע את הכסף כאן, אלא על דברים אחרים.

כל זה הביא אותי לחשוב - אולי יש משהו שאני יכולה לעשות בנידון (כמובן, בלי להשקיע יותר מידי כסף), ומצאתי:
קניתי מחברת מחיצות גדולה שהדפים שלה עשויים בריסטול עבה. לחילופין אפשר גם לקנות מחיצות או בריסטול או כל נייר יפה אחר שאפש/ר למצוא בארטא/פיקסליין/קרביץ - קונסון, נייר אורז עבה וכו' וכו' לפי החשק והיופי, שחותכים אותו לגודל A4, מנקבים חורים ושמים בקלסר. כך אפשר להוסיף כמה דפים שרוצים לקלסר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תחילה סידרתי יפה את הבולים על הדף בצורה שרציתי.
אחרי שהחלטתי באיזה סדר ומיקום הם יהיו, לקחתי דבק דו צדדי, הדבקתי על הדף של המחברת סביב כל בול, וכדי שהבולים לא יזוזו הדבקתי אותם לדף במעט דבק-סטיק, שהדבק שלו כל כך חלש, עד שאחרי זמן מה הבול ישתחרר מעצמו מן הדף ולא יישאר דבוק אליו.
אחרי זה לקחתי מהניילונים השקופים ששמים בקלסרים (יש לי שקופים ודקים כמו נייר צלופן), והפרדתי לשניים. לחילופין אפשר לקנות נייר צלופן שקוף ולחתוך אותו לגודל A4.
הוצאתי את הנייר של הדבק הדו צדדי והדבקתי את הניילון השקוף על המחברת.
כאן יש דברים שצריכים לדעת כדי לא לעשות בועות עם הניילון:
תחילה לא להוציא את כל הנייר של הדבק הדו-צדדי בבת אחת. להוציא כל פעם 5-7 ס"מ, להדביק את הניילון ואז להוציא שוב עוד 5-7 ס"מ וחוזר חלילה.
דבר שני: כשמדביקים את הניילון, להעזר בסרגל כדי לשטח את הניילון שלא יהיו בועות. הסגרל ינוע חלק על פני הניילון וידחף אותו באופן שווה לכל הצדדים כך שלא יהיו בועות.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2009, 23:23
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "הערה- צלופן הוא חומר מאד לא..."

נכון, זה לא מתאים למי שמחליף בולים, אבל לאנשים כמוני שאוספים בולים רק כדי לראותם בלבד זה בהחלט מתאים. זה גם מתאים לי כי אני יכולה לרשום לצד בולים מסויימים את הסיפורים האישיים מאחוריהם.
לגבי מי שרוצה להחליף בולים - גם לזה יש פתרון: ליצור כיס ניילון שקוף/צלופן/עטיפות שקופות לכל בול ובול, להכניס לכיס, ולהדביק בעזרת נייר דבק שניתן להסירו (חברת M3 מייצרת כאלה). כשהתחלתי עם האלבום השונה הזה התחלתי לכסות את הפתרון הזה ובאמת עשיתי, אבל אז ראיתי שזה יותר מידי עבודה, ואני לא צריכה את זה. אני לא מחליפה בולים.
לגבי זה שצריך לאסוף מספר מסויים של בולים עד שמגיעים לדף שלם - זה לא נכון. אפשר הרי לגזור מלבן/ריבוע בגודל מתאים לבול+דבק דו-צדדי שמסביבו ולהדביק. חיתוך מדוייק וגם עיטורים/קווים מעטרים מסביב בהחלט לא יורידו את הרמה ואת היופי. תלוי פשוט איך עושים את זה.
ומצד שני לי אישית זה לא מפריע שהבולים יהיו במשכן זמני. זה מה שאני תמיד עושה, עד שאני מוצאת זמן וחשק להתעסק איתם. כבר אמרתי שאני לא אספנית, והפתרון שלי מתאים לחובבנים כמוני שאותה בעייה בדיוק מטרידה אותם. מקצוענים יכולים לשפר את הרעיון.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר