לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2009, 11:58
  אברהם גוזל אברהם גוזל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אברהם, התגובה שמתחתיך מסכמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
אברהם, התגובה שמתחתיך מסכמת את כל מה שדרוש לך לדעת, רק רציתי לציין שבפניך שטירונות בחוות השומר היא בהחלט לא טירונות ל"חולי נפש" כהגדרתך.
בחוות השומר עוברים טירונות חיילים מאוכלוסיות מיוחדות, הנקראים חיילי מקא"מ (מקא"מ= מרכז קידום אוכלוסיות מיוחדות).
מסלול הטירונות נותן ליווי מוגן לחיילים בעלי קה"ס (קשיי הסתגלות) ונותן להם את האופציה לפתח יכולת הסתגלות ולהתרגל למעמדם כחיילים.

קודם את כל זה אני יודע.
שנית, אלה אנשים שיש להם תיקים במשטרה, אנשים שיש להם בעיות סמים, וכו'. ואני רחוק מזה, אין לי שום בעיות סמים או משהו כזה. בסה"כ אין לי 12 שנות לימוד. יש שם גם חלק נורמלי, אבל הרוב אלה נערי שולים עם בעיות, ואין לי כוונה לעבור שם טירונות יש לא קצת מידע על נערי רפול באינטרנט, ועל המפקדות וכו' וגם יש סידרה תעודית בהוט" על חוות השומר.

ואני לא בקטע של קרבי, אני בן יחיד אין אחים ולא אחיות.

אחרי כמה זמן הם יכולים לתת לי רישום פלילי ?

במידה ואני הולך עכשיו מה קורה? שולחים אותי קודם לכלא ?

תודה רבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2009, 12:35
  משתמשת נקבה מורןדברים מורןדברים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אברהם גוזל שמתחילה ב "[QUOTE=chatulim]אברהם, התגובה..."

קודם כל, אולי אתה לא מכיר את אופי הפורומים פה, אבל אני מאוד לא מאמינה שמישהו ייעץ לך איך להתחמק מגיוס או מצו זימון שתקבל מהצבא.

בראש ובראשונה חובתך היא ללכת לאחר מכן תוכל לנסות לשנות דברים מתוך המערכת.
אני לא אהיה מאלה שינסו לומר לך שזה קל לשנות שיבוץ, כי זה לא, אבל אולי שווה לדעת באמת לאן אתה הולך לפני כל השיפוט המוקדם הזה של בט"ר חוות השומר.
בראש ובראשונה זה בסיס יפיפה, משהו שבאופן מובהק לא ניתן להגיד על רוב הבסיסים בארץ.
מעבר לזה, ציינת שאין לך 12 שנות לימוד, אז במסגרת הזו אתה בהחלט תוכל להשלים את שנות הלימוד שחסרות לך (בחינם, מה שבאזרחות אח"כ יעלה לך הרבה מאוד כסף)
החיילים בחוות השומר חווים תחילת שירות שונה משאר החיילים זה נכון, אבל מכאן עד להגיע להחלטה הזו שכולם נרקומנים עבריינים שבאים מבתים הרוסים זה כבר ממש חריף.
(לי אישית היו חיילים שהגיעו מבתים לתפארת מדינת ישראל שפשוט היה להם קה"ס גבוה- קשיי הסתגלות חווים גם אנשים שלא מחוברים למזרק או מוכים בבית)

אולי, אם תעצור לשניה מכל הסטיגמות שאכן לא חסרות על חיילים שמגיעים לחוות השומר תחשוב מה יכול לצאת לך מגיוס לתוך מסגרת שכזו.
השירות הצבאי בכלל ולמישהו שבא מרקע כמו שלך (שצריך יותר גמישות) בפרט הוא לא קל,
אז למה ללכת עם הראש בקיר ולסרב למשהו שיכול לעזור לך מאוד בכלל ובשירות הצבאי בפרט?

השיבוצים שקיימים לאחרי הטירונות בחוות השומר מאוד מגוונים, זה מאוד קל להגיד תפקידים עורפיים, אבל בכל מקום שלא תהיה (ואת זה למדתי על בשרי) זה מאוד תלוי מהו אופי התפקיד, מי יהיו האנשים שישרתו איתך ומעבר להכל, מה תהיה הגישה שאיתה תבוא בבוקר.

בשורה התחתונה, לפסול את חוות השומר בכזאת נחרצות (טפשית אם יורשה לי), זה משהו שיכול מאוד לאחר מעשה להיראות לך כשטות גמורה.

ישן 11-05-2009, 13:13

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מורןדברים שמתחילה ב "קודם כל, אולי אתה לא מכיר את..."

אני מכיר את האופי פה. כאן רוב המורעלים לפני גיוס כותבים.

בראש ובראשונה חובתי לדואג לעצמי, ולא למערכת הצבאית. אני לא מתכוון לבזבז 3 חודשי טירונות מהחיים שלי , כדי לקבל תפקיד של טבח או שיפוצניק וכו'. שאת אותם התפקידים אני יכול לקבל ב-חודש טירונות אחד.

מעבר לכך לא מעניין אותי כמה יפה הבסיס ואיזה נוף וכו' וכו', לפי מה שזכור לי זה צבא, ולא מסע עולמי.
נכון אין לי 12 שנות לימוד, אני לא מעוניין גם להשלים אותם. החיילים בחוות השומר אלה חיילים עם בעיות נפשיים,סמים,תיקים במשטרה, וכו'. כן יש אנשים עם בעיות מוסג שונה שם, זה לא העניין, ברור שלא כולם שם כך. העניין שאין לי מה לחפש שם ובטח ובטח לא 3 חודשים.

מה יכול לצאת לי ממסגרת שכזו ?
ביזבוז זמן מוחלט של 3 חודשים. תפקיד מעפן שאני יכול לקבל אותו בטירונות של חודש, ביזבוז כסף מוחלט של צה"ל על קורסים שאפילו אין לי בהם עניין.

מזאת אומרת רקע כמו שלי ?.. לא כולם נודלים להורים עשירים שטחונים בכסף, מה לעשות ? עצם העבודה שאני ילך לצבא רק תחריף לי את המצב הכלכלי בבית.

שיבוצים הקיימים לאחר הטירונות שם, שוב חוזרים לאותה נקודה, אותם תפקידים שאפשר לקבל גם בטירונות של חודש, עם קה"ס גבוהים כמו שלי, אני בלי כלום מקבל קל"ב, תנאי ת"ש, וכו'. אני לא רואה סיבה לבזבז עוד חודשיים, כדי לקבל את אותם התנאים שאותם אני אקבל אחרי חודש.

שורה תחתונה אין לי כוונה לשרת בחחות השומר, וגם לא להיות שם יום אחד. במידה ואני ילך להסגיר את עצמי אני לא מתכוון לשרת שם. ישלחו אותי לטירונות של חודש כמו כולם, ואני אקבל את אחד התפקידים המעפנים שיש.

מעבר לכך אני בודיבידלר כבר כמה שנים, אני לא מתכוון ללכת ולבזבז 3 חודשים בטירונות ולבזבז את ההשקעה שלי על מקום כזה שבו לא אוכל להתאמן, לא אוכל לצאת, וכל היום לקבל פקודות מנערים בני 19-20 או ממפקדות שעברו "קורס" של 3 שבועות" איך להתנהג עם נערים בעיתים" חח באמת בדיחה. לבנות שמעבירות שם את השירות כיף להן, יש להם צומת לב רבה מהטירונים כי כולם שם בנים, ומרגישות כמו דוגמניות של וויקטוריה סיקרסט.

מעבר לכךרוב הנערי מקאם לא דופקים לאף אחד חשבון בטירונות ועושים מה שבראש שלהם, הכלא הצבאי לא ממש מפחיד אותם.שוב פעם ביזבוז כסף מוחלט לצה"ל, על נערי רפול.

בשורה התחתונה זה לא שאני הולך להיות קרבי או משהו. בס"כ תפקיד כל כך דפוק שאני אקבל אחרי 3 חודשי טירונות, וביזבוז של 3 שנים או שנתיים לנערי מקאם בצבא. אני לא רואה איפה השירות טרם לי.

את כמובן לא תסיכמי עם דברי ברור, אבל זה לא כל כך משנה לי.

בקצרה נערי מק"אמם מוגדרים כ-חוסר ראיה לטווח הארוך, סף תיסכול נמוך,דיכוטומיה,קושי בדיבור,נערים ללא 12 שנות לימוד. ונערי שולים עם בעיות סמים וכו'. שוב פעם אני לא מכליל אבל מכל דבר יש בחוות השומר. לא סתם יש לכם המנון חוות השומר חוות השומר ,נכנסתי נורמלי ויצאתי מפגר.

בקיצור לא תודה.
נ.ב
סליחה על השגיאות אבל אין לי כוח לתקן.

נערך לאחרונה ע"י אברהם גוזל בתאריך 11-05-2009 בשעה 13:23.
ישן 11-05-2009, 17:11

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=אברהם..."

נו ו.. מה אתה בה להגיד ? שבכלא יש כרישים ? או חיות פרא ? שיאכלו אותי בארוחת בוקר ?..

נו באמת, אני לא מתכוון ללכת להיות 3-2 שנים בתפקיד מעפן, או לסיבול במשך כל התקופה הזאת.

אני מוכן להיות מדריך כושר, אין לי בעיה. הבעיה שאם אני ילך עכשיו במילא אני לא אקבל, אז חבל על המאמץ.

אגב, אני לא חייב להתחייל, וללכת לחוות השומר. אני יכול להתחייל ולבקש לשרת במקום אחר, עם פרופיל 97 לא נראה לי שתהיה לי בעיה.

אתם צריכים להבין משהו. זה לא העיקר לבוא ולשרת. ולהגיד עשיתי צבא או שאני בצבא, וישאולו מה התפקיד שלךך אני יגיד להם לדוגמא. שיפוצניק". ברגע שמכריחים אותך להיכנס למסגרת מסוימת למשך 3 שנים, לפחות שיתנו לך משהו שתפיק מימנו את התועלת ושתסיים את הצבא תאכל לעשות משהו.

לא כמו הרבה לוחמים קרבים שקרעו את התחת בשטחים, ועכשיו הם עובדים בתחנת דלק כי זו עבודה "מועדפת" מי אז נחש מה, היום כל טמבל יכול לעבוד בתחנת דלק.

נערך לאחרונה ע"י אברהם גוזל בתאריך 11-05-2009 בשעה 17:25.
ישן 12-05-2009, 13:33

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "סליחה על החריגה מנושא האשכול,..."

לא. אבל אחרי שהם קרעו את התחת 3 שנים, לזרוק אותם לעבודה בתחנת דלק וכו', זה לא ממש "מכובד"ומה רע בלעבוד בתחנת דלק ?.. אממ בוא נראה.. אתה כל היום עומד כמו מסכן, מסדר את הדברים, אחרי שאתה מסדר את הסחורה וכו', אתה לא עושה כלום כל היום יושב לבד ואם אתה רוצה לאכול תביא איתך מהבית, או שתקנה סנדוויץ באיזה 17 שקל, והלכה לך שעה עבודה על סנדוויץ. נו באמת למלאות לאנשים כל היום דלק?!

יבוא לך איזה מפגר, תשים לו דלק, פיתאום הוא מתניע ונוסע, הלך לך הכסף מהמשכורת.

אחרי שירות קרבי היתי מצפה שיתחסו יותר ויתנו להם את הכבוד, שאת כל הצעירות הלכו להם בשטחים ובמקום לעבוד כמו בני אדם ולהרוויח כסף, הם עובדים באותה עבודה שאפילו מוגבל בראש יכול.

או הכי גרוע אפילו ערבים

נערך לאחרונה ע"י אברהם גוזל בתאריך 12-05-2009 בשעה 13:35.
ישן 13-05-2009, 06:20
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אברהם גוזל שמתחילה ב "לא. אבל אחרי שהם קרעו את התחת..."

QUOTE=אברהם גוזל]לא. אבל אחרי שהם קרעו את התחת 3 שנים, לזרוק אותם לעבודה בתחנת דלק וכו',
[/QUOTE]

אמנם מחבר האשכול המקורי חסום ולא יענה עליו, אבל הטענות הללו ראויות לתגובה כדי שמלשבי"ם נוחים-להתרשם לא יקבלו מושג מסולף על עובדות החיים.

והרי עובדות החיים - אף אחד לא "זורק" לוחמים לעבוד בתחנת דלק. חיילים משוחררים בוחרים לעבוד בתחנת דלק וכד' לא כקריירה לחיים או משהו (בדרך כלל) אלא כי מדובר בעבודות לטווח קצר - חצי שנה עד שנתיים, שלא דורשות הכשרה מיוחדת או התחייבות. מה הסיבה לרצות עבודה זמנית כזו? כדי לשפר זמנית את תזרים המזומנים, אבל לדעת שתוך מספר חודשים אפשר לקום וללכת לטיול הגדול או ללימודים. זה שהמדינה נותנת על זה מענק "עבודה נדרשת" זה בונוס נחמד שהופך את העסקה לכדאית יותר. כשאני השתחררתי מהצבא יכלתי או לעשות "עבודה נדרשת" בידיעה שאני יוצא משם תוך שנה-שנה וחצי, או לעבוד במקום רווחי יותר (גם בלי המענק) אבל להתחייב לשלוש-ארבע שנים לפחות. מכיוון שהיו לי תוכניות ללמוד בקרוב וממילא פיספסתי את מועד ההרשמה לשנה הקרובה, הלכתי ועבדתי שנה וחצי בעבודה נדרשת (מפעל).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אברהם גוזל
זה לא ממש "מכובד"

יש יחס הפוך בין מידת ההתעסקות של אדם כלשהו ב"כבוד" שלו, לבין מידת המכובדות האמיתית שלו. מי שחושב שבצבא לא "בכבוד שלו" לקבל פקודות מאנשים בגילו, וש"לא בכבוד שלו" אחרי הצבא לקבל הוראות בעבודה ולטרוח, הולך לסדר לעצמו חיים רעים, קשים וכנראה די קצרים - כשלאורך כל הדרך הוא לא יזכה לעולם ב"כבוד" אליו הוא שואף.

ציטוט:
ומה רע בלעבוד בתחנת דלק ?.. אממ בוא נראה.. אתה כל היום עומד כמו מסכן, מסדר את הדברים, אחרי שאתה מסדר את הסחורה וכו', אתה לא עושה כלום כל היום יושב לבד ואם אתה רוצה לאכול תביא איתך מהבית, או שתקנה סנדוויץ באיזה 17 שקל, והלכה לך שעה עבודה על סנדוויץ. נו באמת למלאות לאנשים כל היום דלק?!

עבדת יום אחד בחיים שלך בעבודה אמיתית? כי מה שאתה מתאר כאן לא רחוק בהרבה מרוב מה שקיים בשוק - אתה עושה כל היום דברים, יש לך הוצאות על אוכל (ברוב המקומות אתה משלם משהו, אפילו סמלי, או מביא מהבית), יש קטעים שמשעמם ובדרך כלל נדרשים לעשות כל מיני דברים עבור אנשים אחרים. לא טוב לך? אתה מוזמן לנסות ולאכול את ה"כבוד" שלך, או להתכסות איתו בחורף, או לנסות לקיים איתו יחסי מין, כי חיים נורמטיביים כנראה לא ימצאו חן בעיניך.

ציטוט:
יבוא לך איזה מפגר, תשים לו דלק, פיתאום הוא מתניע ונוסע, הלך לך הכסף מהמשכורת.

בשביל זה מבקשים כסף מראש. או שגם זה לא מכובד מספיק?

ציטוט:
אחרי שירות קרבי היתי מצפה שיתחסו יותר ויתנו להם את הכבוד,

שוב ה"כבוד" הטיפשי הזה. זכור - מי שמדבר כל היום על כבוד הוא בדרך כלל אדם מאוד לא מכובד. בשביל כבוד, צריך לעבוד יום-יום, שעה-שעה. זה כנראה משהו שלומדים רק אחרי שמסיימים שירות קרבי - שאף אחד לא חייב לך כלום, שצריך להתאמץ בשביל להשיג דברים, שהצלחה היא תהליך ולא נקודה קבועה ומובטחת ויש בחיים דברים קצת יותר משמעותיים ממידת ה"כבוד" שתקבל מאנשים שכל היום עסוקים בלדבר על הכבוד המצ'וקמק של עצמם.

ציטוט:
שאת כל הצעירות הלכו להם בשטחים ובמקום לעבוד כמו בני אדם ולהרוויח כסף, הם עובדים באותה עבודה שאפילו מוגבל בראש יכול.

אני במקרה מכיר בחור שהוא, מה שאמרת, "מוגבל בראש". הוא עובד בחנות ומתאמץ מאוד, וגם אם לפעמים יש לו התקפים של התנהגות מוזרה אנשים מאוד מחבבים אותו. אני מוכן להתערב שמידת ה"כבוד" שהוא מקבל ביום ממוצע גבוהה יותר מה"כבוד" שפותח האשכול המקורי קיבלבמשך כל השנה האחרונה.

ציטוט:
או הכי גרוע אפילו ערבים

חיילים משוחררים עובדים בעבודות הללו לרוב לזמן קצר. הערבי הממוצע מתחיל בגיל סוף-תיכון (או קצת לפני) וממשיך לזמן הרבה יותר ארוך. למה? מכל מיני סיבות חברתיות וכלכליות שזה לא הפורום לדון בהן.

ולפי הסטטיסטיקות של הסוציולוג יגיל לוי, מי שהשתמטו מהצבא עובדים בעבודות גרועות יותר, מרוויחים פחות ומרוצים פחות מהחיים שלהם מאלה שכן שירתו בצבא. למה? אולי בגלל שהם עדיין תקועים בחשיבה של "מה זה יתן לי" ו"לא בכבוד שלי", שבאזרחות ובעולם המבוגרים לא מגיעים איתה לשום מקום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר