לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2009, 13:04
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
בואו נדבר קצת על רונה קינן

זמרת ויוצרת מוכשרת שהשבוע הזה עלתה לכותרות בנסיבות טרגיות
הראשונה-הטבח הנפשע במועדון הנוער ההומו לסבי והסיבה השנייה פטירתו של אביה, עמוס קינן ז"ל עליו מדבר אלבומה "מכתבים ליואל" (לפני מספר שבועות המופע שודר בערוץ 1)
רונה קינן התגלתה לראשונה בדואט עם טל גורדון "כמו שיורד גשם"
ומהר מאד תפסה מקום בין היוצרות הבולטות במוזיקה
לדעתי הרדיו עושה לה עוול בהתייחסות אליה בין בוגרות כוכב נולד לרימון וחבל
כי מדובר ביוצרת צעירה ומוכשרת שלא זכור לי שקראתי עליה לאחרונה במדורי רכילות
והרי לצערנו היום אם אתה לא שם (או בתוכנית ריאליטי) אתה לא קיים
אני עדיין מאמין שהיא תכבוש את תחנות הרדיו בענק
אני מתנצל על ההשוואה המקוממת אבל אם קובי פרץ הצליח אז מבחינתה זה עניין של זמן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2009, 17:21
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
לא, זו לא הבעיה.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "זו בדיוק הבעייה עם יוצרים מוכשרים ובזכות עצמם בארץ !...."

ה":בעיה" היא כנראה הטעם של ההמונים.
ועושה הרושם, שרונה קינן היא לא הטעם של ההמונים.
ואיזה מזל שהיא לא הטעם של ההמונים, אחרת , רחמנא ליצלן היא הייתה חלק מהמיינסטרים...

לי אישית, דיי נמאס מהבכיה שלכם על זמרי האינסטנט, אין שום הבדל בין אז והיום. וחלק מהזמרים של "אז" שמאד אוהבים היום היו פעם בעבר "אינסטנט". כן, גם פעם היה לנו "כוכב נולד" בצורות שונות, פסטיבלי זמר למינהם, להקות צבאיות וכל מיני דרכים אחרות, כשהמטרה זהה. תמיד היו ממוזלים כאלו שדרכם הייתה קלה יותר. צריך לשפוט על עשיה ולא על נקודת הזינוק.

אני רוצה לחוקק איזה חוק, שלא ישמיעו זמרים עד גיל 30. שלא תוכלו לקטר יותר מידיי בתחום הזה, כי אם הגיע לגיל 30 נצא מתוך נקודת הנחה שעברו אי אלו תלאות ויסורים, חרשו את הארץ עם הגיטרה על הגב, ניקו חדרי מדרגות, מילצרו, שטפו כלים במסעדות אין ספור, הלכו ברגל ממקום למקום כדי לחסוך שני גרוש עבור ההקלטה של השיר הנכסף. ויתרו על הרבה בדרך לחלום, סבלו וכעסו על המדיה שלא נותנת להם חשיפה מספקת או אף מתעלמת, הביטו במירמור על כוכבי איסטנט שמושמעים...ולמרות הכל הם המשיכו להאמין ולנגן (לבד , בחושך.... ,) עד שיום אחד פתאום...
ורק אז, אחרי שנניח שעברו כל כך הרבה, נוכל להתייחס ליצירה. כי יצירה אי אפשר לבחון מבלי לוודא את המרכיב המזליסטי והאינסטנטי שבה...

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 10-08-2009 בשעה 17:24.
ישן 10-08-2009, 17:46
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

לדעתי ההשוואה לא נכונה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "לא, זו לא הבעיה."

אמנם היו להקות צבאיות אז אבל מי שהתקבל אליהן זה לאחר מיונים
היו גם פחות תחנות רדיו כך שהדרך להשמעה הייתה הרבה יותר קשה
ומכאן גם הדרך להצלחה
לי אישית יהיה קשה לקבל אמנים כמו נינט בשורה אחת עם ריטה,שלמה ארצי וגידי גוב
הבעיה שלציבור אין בעיה כזאת כי הרי החשיפה בתוכנית בידור מובילה נותנת הכרות רבה יותר עם הזמר מאשר עם אלו שמנסים להתחבב על הקהל מבלי לעבור בתחרות זמר כמו רונה קינן,אוהד חיטמן וכו'.
לפני כמעט 20 שנה החלום של הזמר זה להופיע ביום שישי בערב מול כל המדינה בסיבה למסיבה
היום המטרה היא מיקסום רווחים מפרסומות,סלולר,הופעות בבר מצווה של יועץ התקשורת של השר
עד כדי כך שאבדה הנשמה
בגלל זה נראה את הראל סקעת ונינט מוציאים אלבומים בתדירות גבוהה ומופיעים בכל חור
כי למי אכפת מהאיכות? אם לא יעשו את זה מהר אז עוד שנה מי יזכור אותם?
ולדעתי יש מקום לכולם
הבעיה שמרוב ריבוי ערוצים ברדיו ובטלוויזיה אין שום בידול שיתן במה לאותם יוצרים מוכשרים

ישן 10-08-2009, 18:05

בוודאי שההשוואה נכונה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "לדעתי ההשוואה לא נכונה"

מה ציפית? שנשאר כל הזמן הכל כמו לפני שלושים ארבעים שנה? אז הלהקות והפסטיבלים היו האינסטנטים, היום אלו תוכניות ארחים. השורה תחתונה אותה שורה.
ואני בטוח שהמיונים של היום לאמנים עולים בקושיים על המיונים של פעם (ככה זה , יותר קל כהכל פשוט יותר)
ויש פרמטרים שבעבר אפילו לא חלמו לקחת בחשבון והיום כל זב חוטם צריך להתמודד עם הקשיים האלו.

וחלאס התחסדות ודיבורים בסיסמאות. כולם רוצים להרוויח. כו-ל-ם!!!
ומי שטוב ומתאמץ - ימצא את דרכו אם רצה מספיק ואם היה טוב מספיק. ואם הוא פחות טוב והיה ממוזל - גם ימצא.

וזה קצת צבוע שאתה מרצה על איכות, עם כל הכבוד. אתה דבוק לאותן תוכניות, שאתה משמיץ ומכיר כמעט כל אות ותו. לי אין בעיה, אני פשוט מוצא את האנטי הזה מגוחך להפליא. מי שחושב שאין איכות - לא נוטל חלק בכך ואחר בא להוכיח את התופעה.

ריבוי תחנות, אמור לתת יותר חשיפה ליותר אמנים, כך זה לשיטתי. אני מאזין באינטרנט ללא מעט תחנות רדיו יעודיות ומאד אוהב את התוצאה ואת העירבוביה והדברים החדשים שאני שומע בשפע סגנונות.

(ובתור אחד שלא ממש מאזין לרדיו ישראלי - ממה שאני שומע, דווקא אוהד חיטמן מהמושמעים יותר)

ישן 10-08-2009, 18:24
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

צביעות?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "בוודאי שההשוואה נכונה"

ההשמצה שלי לגבי כוכב נולד זה על מסחור היתר
נכון, כל אומן רוצה להרוויח וככל שהבמה יותר צפופה זה גם יותר קשה
יש אמנים שמופיעים עד היום בפני גרעין מעריצים קבוע
אלו אמנים שבכל פורום תופיע השאלה לאן הם נעלמו
(כי אם אתה לא נמנה על קהל המעריצים אז כמובן שאתה לא יודע את זה)
אני בטוח שנורית גלרון לא יושבת בבית ומכינה קוסקוס לרפי רשף שלא יהיה רעב לפני השידור אלא גם מופיעה.
אין לי מושג איפה כי אף אחד לא טורח לספר לי
וסביר להניח שאם היו מספרים לי אז הייתי הולך להופעה ותורם את חלקי בקניית הכרטיס לפרנסת האומן שאני כל כך אוהב לשמוע
אבל כדי שיספרו לי צריך שהאומן יסכים להתארח בתוכנית בידור מרכזית שבה הוא יקדם את המופע
או לחילופין בתוכניות ברדיו. אבל איך אפשר שאין מספיק תוכניות בידור כדי להכיל את כולם וכל תחנות הרדיו נשמעות פחות או יותר אותו דבר?
(לא כולל תחנות כל ישראל המוגדרות א,ב,ד,רק"ע,קול המוזיקה ו88)
ביקורת נוספת על כוכב נולד: משתתפים בתוכנית שכבר לא מיוצגים ע"י טדי הפקות כאילו שלא קיימים כבר.
בעונה השנייה של התוכנית היו זמרים מצויינים. חלק מהם הוציאו אלבומים אבל כמעט אף אחד לא שמע עליהם (ואותם) ושוב-מאותן הסיבות
לי אישית נמאס לשמוע ברדיו מושיק עפיה,אייל גולן וקובי פרץ שמקליטים בשנה 70 אלבומים והעורכים חושבים שזה מה שאנחנו צריכים לשמוע

ישן 10-08-2009, 22:43
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

אני לא מבין מה הבעיה במה שעניתי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "אני מדבר על א', אתה עונה על ד'"

אתה רשמת את הנ"ל
ציטוט:
במקור נכתב על ידי שומר סוד
ריבוי תחנות, אמור לתת יותר חשיפה ליותר אמנים, כך זה לשיטתי. אני מאזין באינטרנט ללא מעט תחנות רדיו יעודיות ומאד אוהב את התוצאה ואת העירבוביה והדברים החדשים שאני שומע בשפע סגנונות.

אני התייחסתי לתחנות הרדיו הקיימות בארץ כאלו שקולטים ברדיו
אני לא רוצה להכנס להערכות כמה שומעים תחנות רדיו באינטרנט
אני אבל מעריך שמספרם נמוך יותר מאלו שמאזינים דרך המקלטים
ודרך המקלטים כמעט כל התחנות משדרות את אותה מוזיקה למעט קול המוזיקה ו88
מסיבות ברורות לא תשמע את רונה קינן בקול המוזיקה
לא זכור לי גם ששמעתי אותה ב88
אם כבר אני מניח שישדרו אותה בגלגל"צ במסגרת הסופשבוע רגוע
ושוב לגבי כוכב נולד-יש שם אנשים מוכשרים
ויש כאלה שלא
כולנו יודעים שמי שזוכה בגמר הוא לא בהכרח המוכשר ביותר אלא זה שארגן לובי גדול יותר של מצביעים.
בשנים הראשונות ההדחות התחילו מהתוכנית השנייה או השלישית כך שנתנו צ'אנס למתמודדים להשתפר.
הפעם ממהרים להדיח אותם וכשאתה ילד בן 16 אתה מקבל ביקורות רעות אחרת מאשר בגיל 19 במסגרת להקה כלשהי
חוץ מזה שכאמור הגרועים לפעמים נשארים בגלל שיטת ההצבעות על חשבון הטובים ואז מגיעים למצב שההפקה משנה את הכללים כדי לשמור על הטובים שעוד נשארו.
אין לי בעיה עם תוכניות ארוח/בידור באופן כללי
הבעיה היא שאין כאלו מספיק (כוכב נולד וליאור שליין-זה הכל)
בהתנהלות של ערוץ 10 גם אי אפשר לדעת אם אצל ליאור שליין זאת תוכנית חדשה או לקט.
לסיכום-ואני מקווה שהפעם המסר שניסיתי להגיד עבר
עד שלא יהיה בידול בתחנות הרדיו (ולדעתי זה יקרה רק כשהרשת הדיגיטלית תתבסס כי אז יהיו תדרים פנויים רבים לתחנות רדיו רבות) אנחנו נמשיך לשמוע אותו דבר בכל תחנה ונקטר על אומנים שלא זוכים להשמעות מספיקות.

ישן 10-08-2009, 20:54
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "אני חושב שהגדולה שלה נמצאת בפשטות ובעומק"

אין לי בעיה לא עם כוכב נולד ולא עם בוגרי רימון. כל זמן שהם מביאים איכות. לצערי,
היו בעונות קודמות של כוכב נולד פיספוסים ענקיים (כמו מיקה שדה, למשל)
לצד פלופים ענקיים (מי אמר ג'קו אייזנברג?).
מבוגרי רימון שמעתי עד היום רק איכות....
הבעיה שלי היא לא איתם, אלא עם עורכי הרדיו. אלה שמביאים אל גלי האתר והמצעדים את המכנה המשותף
הנמוך ביותר, ומפספסים בענק יוצרים איכותיים פי כמה. לא רק רונה קינן ברשימה, אלא גם סיון שביט,
מיקה קרני, רונית שחר - כולן יוצרות מדהימות, אבל נחשבות רק ב"שורה השניה" לעומת זמרים שקשה לי
לקרוא להם אוֹמנים, והם יותר מתקרבים להגדרה שלי לאוּמנים....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 10-08-2009, 22:28

לך אני יודע שאין :)
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אין לי בעיה לא עם כוכב נולד..."

אין לי מושג כיצד מחליטים עורכי מוזיקה מה לשדר, אני מניח שיש מאחורי זה מעבר להעדפות האישיות של השדרן. לדעתי, הם הולכים על מה שההמון אוהב, ועל הדרך מכניסים מעט ממה שהם אוהבים.
בטח עושים סקרים וכדומה.
מה שבטוח, אני יכול לספר לך שאני שומע את אותן תלונות כלפי העורכים מאז שאני ילד.
כמעט בכל תחנה יש שעות מסויימות לנושאים שונים, אפילו בגלגלצ היה בעבר , ואני מניח שעדיין קיים, שעות שמיועדות לתכנים שונים מהמיינסטרים.

בכל אופן יש תוכניות רדיו בשפע, פשוט במקום להתבכיין שיעשו מעשה.
את יודעת כמה פעמים יצא לי לשמוע את תומר יוסף ב NPR בתקופה האחרונה? ממש לא מעט.
בהתחלה התלהבתי בכל פעם שאני שומע זמר משלנו בתחנה הזו, אבל כבר התרגליתי להאזין ללא מעט ישראלים שם.

ביטוי מעט בעייתי עבורי: "המכנה המשותף הנמוך ביותר" , עם כל הכבוד, אני לא חושב שיש למישהו מאיתנו את הזכות להחליט מה הנמוך יותר מההיבט המוזיקאלי. אנחנו יכולים לטעון עבור עצמנו בלבד, מה "נמוך" מידיי עבורנו...(אצלי, אין נמוך. יש לא אוהב או כן אוהב, סובל, לא סובל. אני לא גזען מוזיקאלי )

ולגבי בוגרי רימון, היות ואני לא מתחקר עבר של זמרים , אלא משתדל רק את מה שהם מציגים בפנינו, אני לא יודע מה הכוונה ב:בוגרי רימון"... אני רק מקווה שקרן פלס זו לא אחת הבוגרות....

ישן 11-08-2009, 17:15

בכלל לא התייחסתי לקול,
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "קרן פלס, מירי מסיקה, איה..."

רבים מאלו שאני אוהב לא נחשבים "בעלי קול " או כאלו שאמא שלי הייתה מעקמת פרצוף ואומרת "היום כל אחד חושב שהוא יכול להיות זמר".
משהו אחר מפריע לי בכל הצעירים האלו, לא היכולות הווקאליות, ולא הכישרון שלרבים מהם וודאי יש, אלא התבנית. כאילו שמים הכל בתוך תבנית וממחזרים הצלחה., מה שיוצר רושם אצלי, ויתכן שהוא ממש מוטעה, שהכל בבחינת "אותו הדבר".
היה לי היום איזה ויכוח עם חבר שטוען שאנשי השוליים לא יכולים לסבול קולות נקיים וביצועיים מדוייקים...צריכים חיספוס. אולי יש משהו בדבריו.
ואם את שומעת רק בימי שבת - אני מבין שאת מבקרת את עורכי תוכניות הרדיו רק לגבי שבת

ישן 12-08-2009, 08:42
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הבעיה מתחילה כשקובעים לך מה..."

מסכים איתך לגמרי. אני חושב שהם פשוט נמצאים בשבלונה שמגבילה אותם.
ז"א, אם הגדרת את עצמך תחנת מיינסטרים, איך תנגן "לא מיינסטרים"? תנגן, תקרא לזה "הקצה" ותשים את זה בשעות הכי מתות של הרדיו.

לדעתי, צריכים לתת מקום לשני שירים בשעה שהם לא מהמיינסטרים אם הם כל כך חוששים שזה יפגע להם בציבור המאזינים שהרדיו שהם כיוונו אותו על גלגל"צ עם מברג כי הג'וג כבר שבור ולא באמת אכפת להם מה מתנגן העיקר שיש רעש.

ד"א, אין לי בעיה עם מיינסטרים. המוזיקה או המונח עצמו. שירים שמגיעים למיינסטרים, לדעתי, לא נופלים באיכות משירים שלא נמצאים שם (כמובן לא כולם) כי הם עוברים כל כך הרבה אוזניים עד שהם יוצאים בדיוק כדי ליפול ולקלוע למכנה המשותף הרחב ביותר, חלק מהאוזניים האלו הם גם אנשים מקצועיים.
מה גם שאין לי בעיה עם זה שיש לי מכנה משותף עם מסעודה משדרות, מה שלהרבה אנשים כן יש בעיה איתו.
ישן 12-08-2009, 21:34

הכצעקתה?!?!?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "אהה לא התכוונתי למסעודה..."

אתה לא מכיר את דויד פרץ? לא יכול להיות!!

הבנתי היטב למה התכוונת קודם, סתם מצאתי לי הזדמנות לדחוף אותו פנימה

והנה לך מידע מויקיפדיה
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93...%A4%D7%A8%D7%A5

ופה אם בא לך להאזין להייקו בלוז ולהתרשם (אפשר גם להוריד בצורה חוקית).
http://davidperetz.bandcamp.com/album/-

ושים לב:
"בין האמנים שאיתם עבד פרץ בצורות ומסגרות שונות נימנים אלג'יר, גבריאל בלחסן, סגול 59, פונץ', רות דולורס וייס, שרון מולדאבי, איתי בלסר, יאפים עם ג'יפים, פרויקט הגומיה, אריאל קליינר והדרה לוין ארדי"

רשימה שבכוללת לא מעט אמנים שאני מאד אוהב , חלק אף אוהב יותר

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 12-08-2009 בשעה 21:41.
ישן 11-08-2009, 22:55

הא-לקוניות משחק נגדי יותר מאשר בעדי :D
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני מניחה (אגב, ממתי הפכת..."

אצל קורין אלאל יש תהליך במהלך ההופעה, כמו היכרות בפגישה ראשונה, קורין לא אדם מרוחק, עושה יותר רושם של ביישנית. מנגד, אצל רונה קינן הריחוק קיים כבר בהגשה, דהיינו, עוד בשלב העשיה , בהכנת הדיסק.
תאזיני לאלבום האחרון שלה. האזנתי לו עשרות פעמים - ואני מרגיש החמצה עצומה.
הכתיבה כל כך טוטאלית ומערבלת רגשות והלחנים דיי חלשים (ק'ה להפריד אותם כאשר הכותבת היא גם המלחינה. הלחנים שלה אינם משתווים לרמת הכתיבה שלה) והביצוע המדוייק והנקי שלבטח עולה בכמה דרגוצ על הרמת הלחן כל כך נקי שנשאר מרוחק. אין שום תהליך של היפתחות והיכרות.
אתה מצפה ממי שכותבת מילים כל כך טוטאליות ומערבלות שתתערבל איתם יחד כשהיא שרה, ש"תלכלך" קצת את הקול עד הנגיעה הטוטאלית בנשמה, כמו בכתיבה.

את העברת אלי את הכדור, ואני לא אפספס
לגבי מיי (והנה הפתעה עבורך, יצא לי לשמוע אותה פעם או פעמיים), היות והיא שרה בתוכנית בידור - לא זה המקום להזכיר את שמה או משהו בקשר לניתוח שירתה, תמשיכי כרגיל לנתח במקום המתאים, שהוא לא פה

(דרך אגב, היום גיליתי שאחד המשתתפים הוא בחור ששר בעבר במסעדה בה אכלנו, ובזמנו התלהבנו מהשירה הנקיה שלו. פעם כשאשתתף בפורום לתוכניות בידור, אשתף אתכם גם בסיפור הזה...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר