לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2004, 21:02
  NewFuture NewFuture אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל NewFuture
אתה אדם כלבבי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Avidon שמתחילה ב "ספרים, רבותיי, ספרים..."

שלום Avidon,

תאמין או לא אבל קראתי את כל הספרים שבהודעה שלך - חוץ מ"סיפורי חייך ואחרים" \ טד צ'יאנג.

---אשר להמלצות---
אני לא יודע אם קראת את זה או לא (לא ציינת בהודעה), אבל תקרא את סדרת "עולם הדיסק" של טרי פראצ'ט.
גיליתי לאחרונה שלסדרת "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" יש ספר חמישי. עוד לא קראתי, אבל הוא בטח טוב.
אופוס מוציאים לאור סדרות נוספות של דיוויד אדינגס (ואשתו) כמו הטאמולי וכן הלאה (סדרות חדשות לגמרי - אין קשר בין הסדרות כמו בין "הבלגריאד" ו"המלוריאן").
כמו כן ספרי המשחק "כישוף" ו"הזאב הבודד" ו"הארצות הקסומות" שיוצאים במהדורות מחודשות (בחו"ל) שגרמו לי להרשם לספריה מלכתחילה (כבר הייתי תולעת ספרים לפני - רק לא היה לי מנוי לספריה העירונית).

*בונוס*
באתרים הבאים תוכל למצוא ספרי משחק אמיתיים להורדה(!) שהמוציאים לאור שחררו לציבור (באנגלית בלבד):

www.projectaon.org
www.fabledlands.com
www.the-underdogs.org/gamebook.php

בברכה,
NewFuture
חזרה לפורום
ישן 27-10-2004, 19:07
צלמית המשתמש של annie
  annie annie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
שלח הודעה דרך MSN אל annie
לינוקס ועוד...

אני ממליצה על הספרים של קוני ויליס:
1. ספר יום הדין
2. מלבד הכלב

יש לקרוא אותם בסדר הזה. שני הספרים מעולים. הבעיה היחידה (לפי דעתי) היא שהתרגום לעברית של "ספר יום הדין" די גרוע. לדוגמא: את המילה square תרגמו בתור "מרובע" ולא בתור "כיכר", שזה היה התרגום המתבקש לפי ההקשר!!! הבאתי את הדוגמא הזאת כי זה הופיע הרבה פעמים במהלך הספר וזה די עיצבן אותי. עם התרגום של הספר השני לא מצאתי בעיות, לפחות לא כאלה.

קראתי עוד ספר של קוני ויליס - "המשכוכית", אבל אהבתי אותו הרבה פחות.

וחוץ מזה כמובן יש את הספרים של אסימוב - רובוטים, אימפריה והמוסד. עד עכשיו קראתי רק את הסדרה של הרובוטים אבל נהנתי מכל רגע.

למי שאוהב את הסגנון הפנטזיה המפחידה - סטפן קינג. הספר הכי טוב שלו שקראתי עד עכשיו - "נדודי שינה".

חזרה לפורום
ישן 29-10-2004, 15:05
  אווה2081 אווה2081 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
תקשיבו יש עוד יזה סדרה יפה של ספרי אבל אני לא זוכרת איך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אווה2081 שמתחילה ב "גם אני ממליצה על דאגלאסרובין הוב טולקין ודיוויד אדינגס"

קוראים לה...

טוב אז ככה.:

רנדל הוא אביר לעתיד צעיר והוא נמצא בטירת 'דון' או מה שזה לא יהיה. יום אחד מגיע קוסם ואחרי שהוא הלך רנדל מחליט (בעקבות חלום) ללכת בעיקבותיו ולברוח מהבית.

בכל מקרה אחרי שהוא פוגש את הזקן / קוסם הוא לוקח אותו לבצפר לקסמים ושמה הוא לומד נראה לי שנה שנתיים או שלוש ואז הוא מונע מאיזה קוסם מרושע לכבוש את העולם בעזרת זימון שדים..קיצר לקוסמים ד"א אסור להישתמש בחרבות לצורך נשק ואסור להם לשקר ועם הם ישקרו כנראה הכוחות יעלמו. בכל מקרה רנדל כן השתמש בחרב כדי להביס את הקוסם ולכן המועצה מחליטה לשלוח אותו למקום מרוחק ושם יושב איזה קוסם בכיר והוא יחליט מה לעשות איתו...

טוב בכל מקרה הוא מסכים והוא נודר נדר שאומר שאסור לו להישתמש בקסמים וזהו..זה כל מה שבעצם אני זוכרת..|חכם|
חזרה לפורום
ישן 02-11-2004, 08:08
צלמית המשתמש של Ne Budi
  Ne Budi Ne Budi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
הי לא כתבתי עד עכשיו בפורום הזה

אז אהלן

אני חושב שאת כל הגדולים כבר הזכירו אז... אני אלך על הפחות מוכרים. למעשה לא קראתי אותם אפילו בעברית, כך שלא בטוח שקיים תרגום.
  1. לויס מקמאסטר בוז'ולד - "שוליית הלוחם" ושאר הסדרה (אל תלכו לסופה, שני הספרים האחרונים שלה לא משהו)
  2. טד וויליאמס - כל הסדרה של "Memory, Sorrow, and Torn" המתחילה בספר "The Dragonbone Chair"
  3. חובה!! חפשו את "פיקניק בשולי הדרך" של האחים ארקדי ובוריס סטרוגצקי! יש בעברית.
"שוליית הלוחם" - http://www.sf-f.org.il/author?id=35 מד"ב חללי. כתוב למופת, העלילה מסחררת, הדמויות ממשיות, מעניינות ומרתקות: תענוג של קריאה, לא סתם רעיונות מבריקים בלי כלום.
"The Dragonbone Chair" - מי שלא נוהג לקרוא ספרים עם הרבה עמודים יתבעס. מדובר ב-6 כרכים של סיפור יחיד (לא סדרת ספרים). הסקס מגיע בפרק הלפני אחרון. למרות זאת הספר פשוט מצויין. פנטזיה על נער מטבח שמוצא את עצמו בחזית המאבק ברוע שמאיים להשתלט על העולם שלו. העולם ראליסטי מצד אחד וקסום עד כאב מצד שני. סוף מפתיע.
"פיקניק בשולי הדרך" - http://www.sf-f.org.il/story?id=208&NewOnly=1&tvqz=2 מד"ב פילוסופי (בלי קרבות חלל) משובח. לדעתי, בלי להכיר את הרעיון הפילוסופי בספר הזה, בושה להסתובב בדיוני מד"ב.

חזרה לפורום
ישן 04-11-2004, 20:32
צלמית המשתמש של ארטי_ק
  ארטי_ק ארטי_ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ארטי_ק
אני לא מאמינה ששכחתי...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי annie שמתחילה ב "לא נשכח גם את הסדרה של הארי פוטר"

איך יכולתי - ג'יי. קיי. רולינג המדהימה...רוב האנשים אפילו לא מעריכים אותה כראוי. לא רק שהספרים מאוד כיפים לקריאה (גם אחרי פעמים רבות) אלא שהכל מתקשר להכל - היא כמעט כמו התנ"ך - אין שם שום פרט שנכתב סתם כך ושלא יהיה לו קשר עתידי. ואם מנתחים את הספרים, דבר שאני מניחה שאף אחד שפוי לא עושה (היי, אני אף פעם לא טענתי לשפיות), מגלים גם אזכורים וקשרים לדברים אחרים (ואין לי דוגמא כרגע).
חבל שהיא לא תמשיך לכתוב אחרי "הארי פוטר"...
ואני אומרת - הבה נטריד אותה עד שתסכים!

חזרה לפורום
ישן 04-11-2004, 20:38
צלמית המשתמש של ארטי_ק
  ארטי_ק ארטי_ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ארטי_ק
אני לא מאמינה ששכחתי...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי annie שמתחילה ב "לא נשכח גם את הסדרה של הארי פוטר"

איך יכולתי - ג'יי. קיי. רולינג המדהימה...רוב האנשים אפילו לא מעריכים אותה כראוי. לא רק שהספרים מאוד כיפים לקריאה (גם אחרי פעמים רבות) אלא שהכל מתקשר להכל - היא כמעט כמו התנ"ך - אין שם שום פרט שנכתב סתם כך ושלא יהיה לו קשר עתידי. ואם מנתחים את הספרים, דבר שאני מניחה שאף אחד שפוי לא עושה (היי, אני אף פעם לא טענתי לשפיות), מגלים גם אזכורים וקשרים לדברים אחרים (ואין לי דוגמא כרגע).
חבל שהיא לא תמשיך לכתוב אחרי "הארי פוטר"...
ואני אומרת - הבה נטריד אותה עד שתסכים!

חזרה לפורום
ישן 07-07-2005, 02:49
  TheWicked TheWicked אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.05

היפריון, היפריון, פאקינג היפריון, אני לא יכול להדגיש עד כמה טובה הסדרה הזאת, מאת דן סימונס.
היא מורכבת מ- היפריון, נפילת היפריון, אנדימיון, עליית אנדימיון.

המלצה חשובה נוספת - ספרי החלל המוכר של לארי ניבן (למשל סדרת עולם הטבעת, אם כי שני הספרים האחרונים בה הם בינוניים). מד"ב אולד סקול כמו שצריך (במיוחד שימו לב ל"מגונן", אחד הספרים השולטים ביותר בכל הזמנים).

אלה בעצם שתי הסדרות האהובות עלי, כל השאר זה כבר פחות חשוב... הייתי ממליץ לכם על סדרת "בולו" מאת לאומר קיית' אם אני לא טועה, אבל לא נראה לי שהיא אי פעם תורגמה לעברית. אה וואלה עוד סדרה חשובה, סדרת "אמבר" של רוג'ר זלזני, לא בדיוק מד"ב (היא נוטה יותר לכיוון של פנטסייה, אבל לא פנטסיה טולקיינית מטומטמת אלא משהו טוב באמת. עריכה: זה לא אומר שספריו של טולקיין מטומטמים, זה רק אומר שכל הקלונים של טולקיין הם מטומטמים) אבל היא סדרה פשוט שווה. מה עוד מה עוד... "המוסד" של אסימוב זה לא רע (אבל כמובן שאם אתה מתעסק במד"ב אין ספק שכבר קראת את זה), מלחמת העולמות זה כמובן חובה (אבל שוב, בטוח קראת את זה). "חולית" של הרברט, למרות שאני באופן אישי לא סובל את הספר, עדיין רצוי שתקרא אותו... טוב קיצר אני מתחיל לגלוש לדברים באמת קלאסיים, כדאי שאפסיק.

Blood for Uranium!

נערך לאחרונה ע"י TheWicked בתאריך 07-07-2005 בשעה 02:52.
חזרה לפורום
ישן 07-11-2007, 14:24
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
הבלגריאד והמלוריין בהחלט סדרות טובות, אבל יש לאן להתפתח.

כי עד כמה שהסדרות מדהימות, יש בעיה בכתיבה (בעיקר בבלגריאד), הכתיבה לא מושכת. הכתיבה יכולה לשעמם אותך מאוד בקטעים מסויימים, עד כדי כך שאתה רוצה לעזוב את הספר אבל אתה אומר לעצמך "זה רק קטע אחד..."

ספרים בודדים (ויהיה פה בעיקר פטנסיה, אני לא חובב גדול של מד"ב...):

מכשפות בחוץ לארץ של טרי פראצ'ט; עזבו את ההומור שבספרים שלו, שדווקא בספר הזה מתבטא פחות, אבל הספר פשוט גאוני. כל צעד שם גאוני ומשפיע על מהלך העלילה.

אני לא מצליח לחשוב על עוד, אבל חייבים להיות עוד שלושה לפחות...

סדרות (כנ"ל):

מחזור שער המוות; זאת פשוט סדרה ג-א-ו-נ-י-ת. סוג של המשך (לדעתי) לרומח הדרקון.

רומח הדרקון; זאת בהחלט סדרה מעולה, אבל מאז שיש בה כל-כך הרבה ספרים הערך שלה בעיניי ירד. צריך לדעת מתי להפסיק, יש גבול לאורך של סדרת ספרים אחת.

עולם הדיסק; סדרה פשוט מ-ד-ה-י-מ-ה. מצחיקה בטירוף, יפהפיה ומרתקת. חובה!

יש עוד שתי סדרות שאני רוצה להמליץ עליהן, אבל שכחתי את השם שלהן... אויש...
חזרה לפורום
ישן 07-11-2007, 18:56
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בל נשכח...

כמה המלצות משלי:

1) פיליפ ק. דיק - כמובן "האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות", אבל ישנם ספרים טובים אחרים שלו.

2) מייקל מורקוק, אבל בעדינות (בספרים שלו תמיד מגיעים לשלב שבו ברור שהוא כתב תחת השפעה של משהו ואז הם הופכים לבלתי קריאים). "מגילת החרבות" מצוינת וגם החלק הראשון של "פון בק".

3) "חולית" מאת פרנק הרברט - ספר המד"ב הטוב ביותר אי פעם, לדעתי. אבל - וזה חשוב - לא להתקרב לספרי ההמשך ובטח שלא לגעת ב"קדימונים" הזוועתיים שהבן של הרברט כתב.

4) "נוירומנסר" מאת ויליאם גיבסון - הספר שהתחיל את עידן הסייברפאנק.

5) "משחקי הכס" - של ג'ורג' מרטין הוא אחד הספרים הטובים שקראתי, לאו דווקא בקטגורית הפנטזיה. למרבה הצער, הרמה יורדת בהתמדה מהמשך להמשך - אני ממליץ להסתפק בספר הראשון.

6) הטרילוגיה "Prince of Nothing" מאת סקוט בקר (R. Scott Bakker). לדעתי, טרם תורגמו - וחבל.

7) "שדה הקרב: ארץ" - ל. רון האבארד היה מופרע רציני, אבל מהספר הזה אפשר להנות גם בלי להיות נשואים לקייטי הולס.

http://www.baking.co.il

חזרה לפורום
ישן 09-11-2007, 09:28
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
זילאזני - לא רק אמבר

"אמבר" היא בהחלט חביבה (למרות שנראה שזילאזני לא כ"כ ידע מה לעשות עם הדמויות משלב מסוים ודי מוקדם), אבל היא בהחלט לא פאר היצירה של רוג'ר זילאזני. אם כבר, אז אני ממליץ על:

"יצורי אור וחושך" - לדעתי, הספר הטוב ביותר שהוא כתב. פיוט אמיתי.

"הסתלכרנות" - זילאזני חוזה את האינטרנט.

"שמי יהיה לרבבה" - זילאזני עוסק שוב בנושא החביב עליו - מלחמות האלים. והפעם - הפנתאון ההודי.

"שר השדים" - ספר קליל ומשעשע במיוחד, אחד האחרונים שכתב. אפשר לראות בו תקציר מוצלח של סדרת "אמבר".

"A night in the lonesome October" - יותר תרגיל בכתיבה יוצרת מאשר ספר של ממש, אבל מספק חויית קריאה מהנה ומבדחת.

http://www.baking.co.il

חזרה לפורום
ישן 24-08-2008, 08:07
  משתמש זכר מישל 22 מישל 22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.08
אני ממליץ

הארי פוטר-סדרת ספרי פנטזיה שכתבה ג'יי קיי רולינג. מסופר על ילד שחטף צלקת בצורת ברק במצח כאשר הקוסם המרושע וולדמורט הרג את אביו והוא גם רצה להרוג את הארי אך אימו הגנה עליו וכך גם היא נהרגה והארי חטף רק צלקת במצח ומהמקרה הזה הוא הפך למפורסם בלי שהוא בכלל ידע. מאז הוא המשיך לחיות עם דודו,דודתו ובן דודו האכזריים. ובהמשך יהיה המון פנטזיה.

דני דין הרואה ואינו נראה-מסופר על ילד רגיל.טוב,הוא היה רגיל עד ששתה שיקוי ירוק שהפרוספור שם על אדן החלון לרגע ומאז הוא הפך לרואה ואינו נראה. הוא משתעשע עם העובדה הזאת עד שנולדה לו אחות קטנה שגם היא רואה ואינה נראית,משום מה. מאז שם הסדרה השתנה והפך ל:דני דין ודינה דין הרואים ואינם נראים.

תמונות של הארי פוטר:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פוסטר הסרט "הארי פוטר ומסדר עוף החול".

עטיפת הספר "הארי פוטר ואוצרות המוות".

עטיפת הספר "הארי פוטר והנסיך חצוי הדם".

פוסטר הסרט "הארי פוטר ואבן החכמים".

עטיפת הספר "הארי פוטר ואבן החכמים".

נערך לאחרונה ע"י מישל 22 בתאריך 24-08-2008 בשעה 08:32.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:00

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר