לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2009, 12:49
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
יום בשבוע: על שירות המילואים בחיה"א

יום שבת, 16 במאי 2009, 11:39 מאת: יהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות

התנאים של המילואמניקים בחיה"א אולי טובים משל הירוקים, אך 59 ימים בשנה הם מורידים את הילד בגן ויוצאים לגיחה מבצעית

הם אומנם מילואימניקים, אבל כנראה שמעולם לא היו בצאלים, לא הוציאו מארון בחדר הילדים את מדי הב' ולא קיבלו את המעטפה החומה והמשמחת שדוחה לך את החיים ב-18 עד 21 ימים. על התנאים הם לא יכולים להתלונן: בסיס חיל האוויר נקי ומצוחצח בדרום הארץ, אפשר להביא את הילדים לשחק במועדון הטייסת ולשבת על הכיסאות הנוחים בחדר התדריכים ולתחקר את הטיסה האחרונה. טייסי חיל האוויר במילואים של טייסת הקרב הראשונה מצאו את עצמם מגויסים דווקא ביום ההוקרה של צה"ל לחיילי המערך שחל השבוע, ובניגוד לרוב המילואימניקים שנקראים לשירות, הם דווקא נראו מרוצים. בפעם הבאה שאתם מקבלים אם-16 ארוך שמגיע לכל פינה בגוף כולל הקרסול, הם יקבלו אף 16 שמגיע לכל מקום במזרח התיכון. כן, גם לאירן.

"אז נכון שאני לא מגיע לצאלים, או נעלם מהבית לשבועיים, אבל בוודאי שאני מרגיש כמו מילואימניק", אומר רס"ן במיל' דני, המשרת אחת לשבוע כטייס בחיל האוויר וביתר הימים באל על, "המילואים שלנו שונים בהרבה משל הירוקים. אני יוצא מהבית בבוקר מוריד את הילדים ואחר כך עולה לגיחה מבצעית וחוזר הביתה, אז כן, זה שונה, אבל אתה מרגיש חלק ממשהו שגדול ממך". לפני שאתם מקנאים בדני, תחשבו על 59 ימי המילואים שעשה בשנה שעברה. אנשי צוות האוויר במילואים מחויבים לבצע לפחות יום מילואים אחד בשבוע בטייסות. כשהם בטייסת, הם בדיוק כמו כל איש צוות אוויר אחר. הם עוברים תדריך, טיסת אימון לרענון ושיפור, או סתם גיחה מבצעית לנקוש על גגות מבוקשים, תחקיר והביתה. אלא שבניגוד לטייסים בשירות סדיר, הם יישארו בטייסות האם ויהפכו לחלק בלתי נפרד ממנה.

סא"ל דורון, כבר בן 45 נשוי עם שלושה ילדים, אבל זה לא מפריע לו לטוס עם פרחי טיס שנקטפו מבית הספר לטיסה. "ברגע שאתה בטייסת והמטוס מתנתק מהקרקע אתה מתנקה לגמרי מהבעיות שלך בחוץ", הוא אומר, "טוב אולי לא לגמרי אבל מרוב הבעיות", כשנשאל דורון, מנהל בחברת השקעות, על הטייסים הסדירים, הוא מנסה להישמע ממרומי גילו פוליטיקלי קורקט. "היום הצבא יותר מתוחכם והטייסים, איך נקרא לזה, יותר מערכתיים. היום אתה נכנס למטוס והכל משחק מחשב אחד גדול, ככה שברמה הטכנולוגית הם הרבה יותר טובים. הם רואים את הכפתורים, ואני רואה מעבר להם. זה לא בהכרח רע ואני חושב שזה דווקא תמהיל טוב. ברור שיש עקיצות כלפיי, אבל כשאני בא לטייסת אני חוזר עשר שנים אחורה לפחות. הפקידות תמיד נשארות בנות 18 אבל המטוס מתקדם ואתה חייב לעמוד תמיד בדרישות הטכנולוגיות בזמן שיש לך. לא קל לשלב את זה עם משפחה וקריירה, אבל אין אחד שלא נאחז במילואים האלה כמה שיותר. זה נותן בך חיים".

הטכנולוגיה במטוס האף 16 מתקדמת מיום ליום, אבל יש גם יתרונות למילואימניקים הוותיקים שמגיעים לטייסת הקרב הראשונה. "אנחנו באים עם עין הרבה יותר ביקורתית", אומר דני, "כמי שרואים איך הדברים מתנהלים מבחוץ, וזה נותן הרבה מאוד לטייסת. המפקדים בטייסת מרבים לשמוע לעצה שלנו ומבינים את היתרון הגדול בנו כמי שרואים את הדברים בראייה רחבה יותר. אנחנו צריכים להגיע לטייסת ולעשות את הסוויץ' הזה בין החיים האזרחיים לגיחות. זה לא קל לעבור ממצב שבו הורדת את הילד בגן ואז להגיע לטייסת ואומרים לך שיש מלחמה. אז לוקח לך רגע להיכנס לאווירה, ומרגע שאתה באוויר אתה כבר כולך מרוכז במשימה. המעבר לא קל, אבל החיים במדינה הזאת הרגילו אותנו לזה".

http://news.walla.co.il/?w=//1486077

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2009, 08:33
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "..."

נדמה לי שהתבלבלת מעט.
בסך הכל יש חיל שמבחינתו משאבי אנוש זה מושג עם תוכן, שבנוסף מכיר בעובדה שטייס הוא אחד מכמה מקצועות בהם תקלה או טעות של איש אחד יש להן משמעויות גדולות פי כמה וכמה ממה שקורה ברוב הזרועות האחרות.

צריך גם לומר שעם כל תקופת השירות של איש צוות אויר והעובדה שלטוס בשמיים זה עדיין לא משהו מובן מאליו לגמרי, מותר לתגמל אותם.
תזכור שפחות משלושים כאלה ביטלו איום גרעיני על ישראל ב-81, ואחרים הביאו עוד תועלת מרובה (ביחס למספרם מתוך כוחות הצבא) בכמה מלחמות שלנו.
תתייחס לזה כאל השקעה ארוכת טווח ותראה שזה לא מקור בזבוז הכסף הגדול.
אתה יודע מה?
חפש מידע על מחלף גנות שנבנה בעשרות מיוני שקלים רק כדי שיפרקו ויזיזו חלק מהגשרים והכבישים כי פשוט שכחו שאמורה לעבור שם גם רכבת.
או גשר גדול מעל אגני החמצון בנתב"ג שאסור ליסוע עליו בשל החומרים שנפלטים שם, אבל הוא כבר נבנה והושלם.
אלה רק שני פרויקטים מבזבזי כספים, שהיו מסדרים את התקציב השקלי של צבא היבשה לשנים קדימה.

אתה באמת לא צריך להרגיש נדפק אם טייס שמשרת יום או שלושת רבעי יום בשבוע מקבל על זה כסף טוב.
אני לפחות לא מרגיש ככה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 17-05-2009, 09:43
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
הכל תלוי בזווית המבט

נכון, אלו המילואים שלו והוא מקבל עליהם כסף במקום עבודה. מצד שני, הוא עושה 60 יום מילואים בשנה. זה אומר שתיאורטית הוא מפסיד יום בשבוע בלימודים, שלא לדבר על הזמן המבוזבז של נסיעות הלוך ושוב למילואים (נכון, לחלק מהבסיסים הוא טס, אבל זה עדיין להגיע לש"ד לפני, לטוס שעה ולחזור, היינו שעתיים וחצי שלוש לכל יום כזה).
מעטים בינינו, מ"פ ומעלה, עושים כזאת כמות של ימי מילואים. אז נכון שהוא מתקלח ולא שוכב בשטח, ויש לו במקרים רבים תחבורה שלא על חשבונו לבסיס (שזה מובן לאור היחס בין הנסיעות למילואים לבין המילואים עצמם), ויש לו חדר אוכל מסודר ולא פריסת רס"ר או מנות קרב בשטח, אבל זה עדיין 60 ימים שהוא מבלה בצבא. וזה זמן שהוא כפול ומשולש מרבים אחרים שעושים מילואים, שלא לומר מכאלה שלא עושים כלל.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 17-05-2009, 10:11
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "הכל תלוי בזווית המבט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
נכון, אלו המילואים שלו והוא מקבל עליהם כסף במקום עבודה. מצד שני, הוא עושה 60 יום מילואים בשנה. זה אומר שתיאורטית הוא מפסיד יום בשבוע בלימודים, שלא לדבר על הזמן המבוזבז של נסיעות הלוך ושוב למילואים (נכון, לחלק מהבסיסים הוא טס, אבל זה עדיין להגיע לש"ד לפני, לטוס שעה ולחזור, היינו שעתיים וחצי שלוש לכל יום כזה).
מעטים בינינו, מ"פ ומעלה, עושים כזאת כמות של ימי מילואים. אז נכון שהוא מתקלח ולא שוכב בשטח, ויש לו במקרים רבים תחבורה שלא על חשבונו לבסיס (שזה מובן לאור היחס בין הנסיעות למילואים לבין המילואים עצמם), ויש לו חדר אוכל מסודר ולא פריסת רס"ר או מנות קרב בשטח, אבל זה עדיין 60 ימים שהוא מבלה בצבא. וזה זמן שהוא כפול ומשולש מרבים אחרים שעושים מילואים, שלא לומר מכאלה שלא עושים כלל.

מפסיד יום לימודים בשבוע ? הוא מסדר את המערכת בהתאם לשבוע שלו, לא משתווה להפסד של 3 שבועות באמצע סמסטר.
זמן מבוזבז על נסיעות למילואים ? תופס טיסה מש"ד, מתי פעם אחרונה סידרו לכם טיסה לצאלים/אדם/אלייקים/חטמ"ר כלשהו ?
ובנוגע ל-60 יום, אז זהו שלא, אני מכיר חבר'ה שבשנת 2000, כשמצב המשק היה טוב, היה קשה מאוד להביא אותם לטוס, הם לא עשו 60 יום בשום פנים ואופן.. כיום כולם מתנדבים מעל ומעבר, כולל טייסים באל-על, השלמת הכנסה על הכיף כיפאק...
וד"א, אני מדבר על מ"פים במיל, זו דרגה מקבילה לטייס במיל' בד"כ ...
ישן 17-05-2009, 11:11
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הכל בסדר
מפסיד יום לימודים בשבוע ? הוא מסדר את המערכת בהתאם לשבוע שלו, לא משתווה להפסד של 3 שבועות באמצע סמסטר.
זמן מבוזבז על נסיעות למילואים ? תופס טיסה מש"ד, מתי פעם אחרונה סידרו לכם טיסה לצאלים/אדם/אלייקים/חטמ"ר כלשהו ?
ו.

א. מי אמר לך שתמיד הוא מסדר את המערכת בהתאם לשבוע ? האם המילואים שלו ביום קבוע ? כמובן שלא ... ואם עכשיו הטייסת עושה "שבוע הפוך" והוא כל השבוע שם ? ואם הוא כונן ?
ב. לגבי זמן, אסביר לך: אני עושה תעסוקה של 15 יום בשנה, אימון של שבוע ועוד חד יומי אחד או שניים. נכון, אני נוסע על חשבוני. גם אם הכל רחוק, ונניח שאני נוסע שלוש שעות לכל כיוון (ואני לא), הגענו לשש שעות פר יחידת מילואים, היינו עוד 24 שעות, ש"ע ליום או יומיים.
אצ"א כזה, אם הוא משרת (נניח) בחצור או תל נוף וגר במרכז, יקח לו שעה. זה שעתיים פר יחידת מילואים, או 120 שעות, היינו פי חמש ממה שאני עושה. אם הוא משרת בבסיסי הנגב וגר במרכז, אזי נסיעה היא שעתיים וחצי לכל כיוון, הגענו לחמש שעות, או 300 שעות לשנה ... זה עוד 12.5 עד 25 ימים, תלוי איך אתה סופר (יום עבודה של 12 או 24 שעות תלוי איך תספור). נראה לך הגיוני שיעשה את זה, ועוד יעלה עייף על מטוס ? אם באים ליום בטייסת, רצוי לנצל את כולו. תדריך בוקר זה 7:00, אז אולי נגיד לו שיקום ב-4:30 ? לא הגיוני, נכון ? אז בוא נגיד לו שיבוא אחה"צ, ואז עוד חצי יום מילואים ע"ח משלם המסים, ועוד 30 יום מילואים מיותרים ...

ציטוט:
ובנוגע ל-60 יום, אז זהו שלא, אני מכיר חבר'ה שבשנת 2000, כשמצב המשק היה טוב, היה קשה מאוד להביא אותם לטוס, הם לא עשו 60 יום בשום פנים ואופן.. כיום כולם מתנדבים מעל ומעבר, כולל טייסים באל-על, השלמת הכנסה על הכיף כיפאק...
.

אתה מדבר על מקרים ספצייפיים שאתה מכיר, אני מכיר אחרים.

ציטוט:
וד"א, אני מדבר על מ"פים במיל, זו דרגה מקבילה לטייס במיל' בד"כ ...

מה הקשר לדרגה פה ?

ישן 17-05-2009, 11:38

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "[QUOTE=הכל בסדר]מפסיד יום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
א. מי אמר לך שתמיד הוא מסדר את המערכת בהתאם לשבוע ? האם המילואים שלו ביום קבוע ? כמובן שלא ... ואם עכשיו הטייסת עושה "שבוע הפוך" והוא כל השבוע שם ? ואם הוא כונן ?
ב. לגבי זמן, אסביר לך: אני עושה תעסוקה של 15 יום בשנה, אימון של שבוע ועוד חד יומי אחד או שניים. נכון, אני נוסע על חשבוני. גם אם הכל רחוק, ונניח שאני נוסע שלוש שעות לכל כיוון (ואני לא), הגענו לשש שעות פר יחידת מילואים, היינו עוד 24 שעות, ש"ע ליום או יומיים.
אצ"א כזה, אם הוא משרת (נניח) בחצור או תל נוף וגר במרכז, יקח לו שעה. זה שעתיים פר יחידת מילואים, או 120 שעות, היינו פי חמש ממה שאני עושה. אם הוא משרת בבסיסי הנגב וגר במרכז, אזי נסיעה היא שעתיים וחצי לכל כיוון, הגענו לחמש שעות, או 300 שעות לשנה ... זה עוד 12.5 עד 25 ימים, תלוי איך אתה סופר (יום עבודה של 12 או 24 שעות תלוי איך תספור). נראה לך הגיוני שיעשה את זה, ועוד יעלה עייף על מטוס ? אם באים ליום בטייסת, רצוי לנצל את כולו. תדריך בוקר זה 7:00, אז אולי נגיד לו שיקום ב-4:30 ? לא הגיוני, נכון ? אז בוא נגיד לו שיבוא אחה"צ, ואז עוד חצי יום מילואים ע"ח משלם המסים, ועוד 30 יום מילואים מיותרים ...

אתה מדבר על מקרים ספצייפיים שאתה מכיר, אני מכיר אחרים.

מה הקשר לדרגה פה ?

1 . כל שנה אני עושה - 24 יום תעסוקה + שבוע אימון רגיל + שבוע סידרה כלשהי + פעמיים חד יומי ( משהו כזה ), ואני בסה"כ חפ"ש, המ"פ שלי בסה"כ רס"ן עושה כפול, על המג"ד אני בכלל לא רוצה לדבר.
לכל המופעים האלה אני מגיע ברכבי הפרטי, ואפילו דלק לא מחזירים לי.
יחד איתי בצוות יש חבר'ה שקמים ב 4:30 על מנת להגיע בזמן למופע, החבר'ה מגיעים עייפים ואף אחד לא משלים להם שעות שינה במועדון המרהיב בצאלים.
המילואים שלי הם אף פעם לא ברי הזזה, אני לא יכול לבקש מהפקידה לבוא לטוס ביום אחר, ו3 שבועות שאני מפסיד מהסמסטר לוקח לי זמן להשלים. ( אני לא בא למחרת ומשלים שיעורים של יום האתמול )
אותי ואת הקצינים שלי אף אחד לא מתגמל, וכאן אין יוצאים מן הכלל.
ישן 17-05-2009, 12:46

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "עזוב את ה 1500"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
זו סתם הפרחה. יש חוק תגמולי מילואים. כל אחד מקבל לפי החוק. טייס שכיר שהולך למילואים מגיש את טופס המילואים שלו ומקבל את השכר שלו הרגיל. טייס באל על, שמשכורתו גבוהה - מקבל את השכר המתאים. סטודנט לא עובד יקבל את השכר המקובל.שלש משכורות אחרונות וכו'.

לגבי המ.פ. שלך - מה לעשות שתנאי הפעילות שונים בינו לבין טייס? יש לו מה לעשות יום בשבוע? שיבוא. אתה רוצה שבגלל שהטייס חייב לשמור על כושר טיסה ולכן בא פעם בשבוע - ייצרו תעסוקה גם למ.פ.?

לפחות לגבי מי שאני מדבר עליו, לא מדובר בהפרחה, אין לי מושג איך חישבו והגיעו לסכום שהוא מקבל ליום מילואים, בטוח לא מדובר במשכורות האחרונות ( כי אין לו כאלו )..
אין לי בעיה עם יום בשבוע כדי לשמור על כשירות,להיפך, אבל אם בזמנים קשים ניתן למצוא לטייס יום נוסף להשלמת הכנסה ( לאורך זמן ), מצידי שינפיצו גם למ"פ ( העובד והסטודנט ) תעסוקה משלהם, אולי איזה יום אימון בווינגייט ? ככה סתם לשמור קצת על כושר גופני, מה יהיה אם יצטרכו (חלילה )לטפס על החרמון הסורי וישפכו שם לאגר ?

נערך לאחרונה ע"י הכל בסדר בתאריך 17-05-2009 בשעה 12:52.
ישן 17-05-2009, 15:36
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אם אין לו משכורות, הוא לא מקבל 1500 ליום.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]זו סתם הפרחה. יש..."

לא יודע מה הוא אומר, אבל החוק פה די ברור, וכל התגמולים המיוחדים גם יחד לא יגיעו לסכום הזה.

ואגב, בהחלט דווחו פה מקרים של אנשים בחילות היבשה שקיבלו עוד יום-שניים כדי להגיע לבונוס המילואים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 17-05-2009, 16:14
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]זו סתם הפרחה. יש..."

יום מילואים לאדם שלא עובד שווה 177 שקלים (ולא עבד בשכר גבוה מזה ב-90 ימים האחרונים). עקב נוסחת החישוב המתגמלת יותר ימים שאינם ברצף של שבעה, חד-יומי מקבל תוספת של 40% ולכן שווה היום כ-247 שקלים.

אי אפשר לעבוד על ביטוח לאומי או לפחות זה קשה ביותר וכמובן לא חוקי. אם הוא לא עובד והיחידה שלו מדווחת דיווחי אמת על מספר הימים שהוא משרת- הוא יקבל את הסכום המדובר על כל חד-יומי נפרד. אם הוא עושה כמה כאלו בחודש ולא ברצף, הסכום המצטבר יהיה גדול יותר - בטח שלא 1500 על יום אחד, אלא על 6 במהלך חודש שדווחו בנפרד.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 18-05-2009, 13:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]הסרקסזם..."

לא זה לא. ויקירי, אם אפשר היה, גם אותך לא היו מזמנים. ככה זה כשהעלות זימון שלך היא גבוהה. אבל פלוגות חי"ר צריך לפרקי זמן ארוכים (וזה חרא) - מה לעשות. אם כבר משהו מעצבן - מעצבן אותי שלטייסים יש מדדי כשירות ברורים שדבקים בהם, אבל צה"ל נמנע מקביעת מדדי כשירות לירוקים, כי הוא לא מסוגל לעמוד בהם מבלי לפסול את מירב הסד"כ. אתה רוצה לקנא במשהו, תקנא בזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-05-2009, 15:20
צלמית המשתמש של amirsgv

אני חושב שיש מקור להבדל
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא זה לא. ויקירי, אם אפשר..."

רוב החברה אצלנו בתותחנים בקושי מרימים פגזים, מה שהיו עושים בסדיר ביתר קלות; וגם חי"רניק בן 30 לא יכול לסחוב פק"לים ולאורך זמן כמו שעשה בסדיר. לעומת זאת, טייס תובלה ומסוקים אינו נדרש למאמץ פיזי רב, לא בסדיר ולא במילואים. טייס קרב נדרש לכושר פיזי מסויים בכדי לסבול ג'י.
מעבר לכך, טייס מילואים עושה את המילואים בטייסת הסדירה שלו, זו יחידה סדירה שרמתה אינה משתנה והוא חייב להתאים עצמו אליה. טייס מילואים במבנה חייב לתפקד בדיוק כמו עמיתיו הסדירים. לעומת זאת, יחידות מילואים אורגניות נחשבות לרוב לפחות כשירות בגלל הסיבות לעיל. אגב, אין כיום בח"א טייסות של מילואים בלבד (היו כאלה פעם, לא נסיון מי יודע מה מוצלח).

ישן 18-05-2009, 15:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אני חושב שיש מקור להבדל"

1. אני מדבר על מדדי כשירות באופן כללי - סדיר ומילואים.
2. אני לא מדבר על יכולת הנפת הפגזים שלכם. מדדי כשירות הם רבים וכוללים (לדוגמה) ירי קנה וירי סוללה מינימליים, קצבי אש, יכולת ניווט ועוד כהנה וכהנה - שאף אחד מהם לא נאכף כלל - כי אחרת היו צריכים להוציא על תחמושת וימ"מ המון כסף. ואז יש לך יחידות שלא עושות אימון 7-10 שנים, יש יחידות שלא מקבלות תחמושת לאימוני פרט ויש יחידות ש"טסות במיסטר" בעוד שהסדירים "טסים על רעם".

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-05-2009, 12:59
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=amirsgv]א. מי אמר לך..."

אני קורא קבוע בפורום צו"ב (אך כותב הרבה פחות) ואחת לכמה זמן אני נתקל באשכולות המשווים בין ח"א לצה"ל.
אני ספקן לגבי היכולת של הוצאת קיטור על גבי הפורום לשנות משהו במציאות, לא בצה"ל ולא במקומות אחרים.
לעניות דעתי יש לך שני דרכים להתמודד עם העניין:

1. להבין שאתה פרייאר (גם עושה מילואים וגם מקבל חר# של תנאים) ולהשלים עם זה.
  2. להפנים את העובדה שככה נוהג העולם מהקאסטות בהודו, הפיאודליזם באירופה, הכיתות ברומא וכו'. גם היום העולם מחולק למעמדות רק שהיום החלוקה היא פחות בולטת והקבוצות אינן מאוגדות בצורה מוסדרת תחת שם / סמל / דגל.

הקבוצה אליה שויכת היא זו שתקבע איזה יחס תקבל בבית משפט (ע"ע עו"ד קלגסבלד לעומת כל נהג אחר) , בית חולים (לשופטים וח"כים יש ביטוח בריאות מלא כולל הכל, מאקמול ועד השתלות מוח), משטרת ישראל (אם תטורטר למוות בין החוקרים או שיצא חוקר אליך הביתה) משרדי ממשלה וכיו"ב. החדשות הטובות שבניגוד לעבר, היום אינך תלוי רק במזל ובשיוך המשפחתי אלא יש מדדים נוספים כגון חשבון בנק, השכלה וכן, גם שירות צבאי. אם אתה יוצא חמ"נ או ח"א אתה שווה יותר, אם אתה יוצא יחידה טכנו' אתה שווה יותר, אם אתה לוחם אתה במעמד הביניים וכו'.

לראיה גם צה"ל שנוקט בשיטת הדירוג למשתחררים מעניק כוכבי זהב הן ללוחמים ברמה א' והן לאנשי טכנולוגיה בעורף, כוכבי כסף לתומכי לחימה וכוכבי ארד לג'ובניקים. ושלא נדע ולא נזדקק לעולם, גם אלמנת איש צוות אוויר שווה יותר מאלמנת חייל ירוק.

לצערנו, איתרע מזלך ולא התקבלת למעמד העליון ולכן אלו הם התנאים להם אתה זוכה ומאותה סיבה בדיוק, אין שום סיכוי שגם תלונותיך ישמעו או יבחנו.

לצערנו, גם במקרה הזה הפיתרון הוא להשלים עם זה.

(מומלץ לקרא הודעה זו עם קורטוב של ציניות)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הבלוג : http://www.Ugiyot.com

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
ישן 17-05-2009, 14:09
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=amirsgv]א. מי אמר לך..."

ציטוט:
1 . כל שנה אני עושה - 24 יום תעסוקה + שבוע אימון רגיל + שבוע סידרה כלשהי + פעמיים חד יומי ( משהו כזה ), ואני בסה"כ חפ"ש, המ"פ שלי בסה"כ רס"ן עושה כפול, על המג"ד אני בכלל לא רוצה לדבר.
לכל המופעים האלה אני מגיע ברכבי הפרטי, ואפילו דלק לא מחזירים לי.
יחד איתי בצוות יש חבר'ה שקמים ב 4:30 על מנת להגיע בזמן למופע, החבר'ה מגיעים עייפים ואף אחד לא משלים להם שעות שינה במועדון המרהיב בצאלים.
המילואים שלי הם אף פעם לא ברי הזזה, אני לא יכול לבקש מהפקידה לבוא לטוס ביום אחר, ו3 שבועות שאני מפסיד מהסמסטר לוקח לי זמן להשלים. ( אני לא בא למחרת ומשלים שיעורים של יום האתמול )
אותי ואת הקצינים שלי אף אחד לא מתגמל, וכאן אין יוצאים מן הכלל.

אתה מתעלם מהעובדה שצה"ל מספק כיום למג"דים במילואים (אולי גם למ"פ, איני בטוח) רכב לשימושם במהלך המילואים כמו גם החזרי דלק. לך ולי לא, אבל אנחנו לא מ"פ ומעלה.
עכשיו, כמו שכתב לך YHS - אין מה להשוות. טייס הוא איש מילואים בודד ברמת היחידה, לא ברמת היותו איש מילואים יחיד ביחידה סדירה אלא ברמה שהוא אינו נדרש לתאם עם אנשי מילואים נוספים. זה לא שמזמינים רק אנשי מילואים ביום מסוים (אם כי גם זה קורה, ראה כתבה באחד הבטאונים האחרונים על כמה "ימי מלחמה" בטייסת "חוד החנית" אליהם זומנו רק אנשי מילואים), וטייס/נווט מילואים משתלבים בפעילות של הסדירים. מאחר, ובגדול, היחידה הסדירה עושה רוב הזמן את אותם הדברים, הרי שיכולת הגמישות שלה ביחס לאנשי המילואים שלה גבוהה לאיך ערוך מגדוד המילואים שלי. אני גם מניח שלטייסת לא טוב להזמין את כל אנשי המילואים ביחד, נהפוך הוא (הסדירים מעדכנים את המילואים והמילואים תורמים מנסיונם לסדירים). כפועל יוצא מכך, נכון, איש צוות האוויר יכול להינות מגמישות שאתה ואני לא נוכל. אז מה, להעניש אותו ? המילואים שלך אינם ברי הזזה, כמו גם שלי, כי גדול XXX שאתה משרת בו עושה מילואים בקו YYY בחודש אוגוסט, וגדוד ZZZ שאני משרת בן עושה מילואים באימון WWW בחודש יולי. אגב, גם פה לעתים יש גמישות - לפחות אצלנו, מי שלא יכול היה לעשות עם היחידה האורגנית שלו זומן במקום לעשות מילואים עם יחידה אחרת באגד/אוגדה במועדים אחרים.
עוד נקודה שאתה מתעלם ממנה היא ממד העייפות והזמן: מטוס, מה לעשות, טס מהר. טייס לא עירני מאוד מסוכן לעצמו ולסביבתו, מה שלא כל לוחם עייף יכול להגיד. לוחם עייף יכול לנוח בין סטים (מה שקורה לנו לא מעט). טייס עייף לא טס, נקודה. אם הוא טס - זה יכול להיגמר ברע, זה כבר קרה לכמה וכמה (ואם YHS ירצה הוא יספר על מסקנות של וח"ק מסוים ביחס לתאונה שנגרמה בגלל עייפות והרבה כמה אנשי צוות אויר).

ישן 18-05-2009, 15:27
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
הכל יכול להיות,
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "וממה שאני מכיר"

אבל מקריאת התכתובת שלך עם האחרים פה, וממידע אישי מכמה וכמה חברים קרובים - אתה טועה ומטעה, ורצוף בשגיאות.
מה גם שאתה לוקח דוגמה אישית, שאינה מדוייקת - ומכליל אותה על הכלל.

הנה דוגמה נגדית של חבר קרוב, עליה אני יכול, כמוך, להפעיל בדיוק את אותה "מניפולציה" שהפעלת אתה:

סטודנט שלומד בחיפה, משרת במילואים באחד מבסיסי הדרום.
צריך להקדיש יום בשבוע (לפחות) למילואים.
במקרה הטוב הוא מצליח לפנות לעצמו יום לימודים אחד בשבוע. לצערו, היכן שהוא טס, לא צריכים אותו תמיד באותו יום ספציפי, וגם רוב הפעילות אינה פעילות אימונים, כך שבאופן תדיר הוא מפסיד לימודים.
אה, כן, ואותו יום מילואים - לעיתים תכופות מתחיל בשש בבוקר בשדה דב, כך שהוא מושבת ערב לפני כי הוא חייב לישון. וזה במקרה הטוב. במקרים אחרים הוא צריך להגיע לילה לפני לבסיס כדי לישון כמו בן-אדם, כי אם הוא צריך לצאת ב-3 בבוקר מחיפה לטיסה מאוד מוקדמת - יאסרו עליו להתעורר בשעות כאלה משוגעות ויגידו לו, "חביבי, בוא תישן אצלנו כדי שתוכל לטוס בבטחה"; או שידלג ערב לפני לישון בת"א אצל מישהו כדי לקצר טווחים.
וכשהוא נכנס לשנת הלימודים השנייה שלו, בעוד חבריו ללימודים מתחילים למצוא משרות-סטודנטים בהיי-טק על חשבון יום-יומיים לימודים בשבוע, הוא לא יכול להרשות לעצמו למצוא עבודה כזו כי המילואים כבר ככה תופסים לו יום-יומיים בשבוע.
אם תרצה, אפשר להסתכל על זה כך: הפיתוח המקצועי שלו, בתחום אותו הוא לומד, מתעכב (אלא אם הוא רוצה להאריך את התואר ולסיים אחרי כל חבריו).

אבל מה אכפת לו, הוא נהנה מזה.
ועל זה גם אפשר לקנא בו.

- Albert Einstein

ישן 19-05-2009, 12:15
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "לא כל משרה באינטל (לצורך..."

עד לפני זמן קצר לא האמנת (או כך לפחות התרשמתי ממה שרשמת) שקיימות משרות כאלה, ועכשיו אתה כבר יודע לומר ש-

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The Cheff
מעטים הסטודנטים שיגיעו למשרות פיתוח בימים אלו.

?

אבל חבל להכנס לזה. זה שולי בדיון הנוכחי. נתתי דוגמה נגדית כדי להמחיש את ההגזמות בטיעונים של "הכל בסדר". ואתה רק ממחיש את הנקודה שלי - אפשר לקחת כל דוגמה פרטית של מישהו אחד, להכליל אותה ובתגובה למצוא "חורים" ואי-הסכמות על כל מיני פרטים.

אם אתה רוצה להכנס לדיון לגבי הסיכויים להיות מועסק בחברה כזו או אחרת בחודש מאי שנת 2009 - נדמה לי שלא זה האשכול ולא זה הפורום.
הדוגמה מבוססת על המציאות ועל רבים וטובים שמועסקים בתחום, בהתאם למה שרשמתי.

ואם אתה מתעקש, בוא נניח שאני טועה ומטעה בגדול.
בוא נמחוק את מה שכתבתי לגבי היי-טק ונחליף את העבודה בעבודת מלצרות/שיעורים פרטיים/שליחויות וכו'. הדוגמה בעינה עומדת: אותו אדם לא יכול להרשות לעצמו לעבוד בעוד עבודה כי גם כך מחלק את זמנו בין הלימודים לבין המילואים (וכאן, אגב, המניפולציה של "להשלים הכנסה" - המילואים אינם השלמת הכנסה - הם ההכנסה היחידה...).

- Albert Einstein

ישן 19-05-2009, 12:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי haboob שמתחילה ב "עד לפני זמן קצר לא האמנת (או..."

מחזק ומחדד:
מילואים הם השלמת הכנסה רק למי שלא עובר את רף התשלום המינימלי. הוא לא שכר מינימום, אבל הוא גם לא השכר הממוצע.

ישן 18-05-2009, 17:53

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[font=Verdana]מה אתה ו Cheff..."

שירות של צוות אוויר הוא 3 שנים בדיוק כמו של כל חייל אחר, אחרי 3 שנים צוות אוויר פשוט עובד בח"א. (את הצבעים הפטריוטים והפריטה על נימי הרגש תשאיר לחברים בטייסת).
כפי שאמרת תנאים סבירים שמרו על המערך בח"א (הכל יחסי, בשבילך הם 'סבירים' בשביל 'הכל בסדר' הם זהב) גם 'הכל בסדר', אם יורשה לי לדבר בשמו, רוצה תנאים סבירים ותו לא.

אהבתי את הסיפא של דבריך: 'בקיצור, שטויות כרגיל..' שבא ללמדנו שגם איש צוות אוויר מהולל ופטריוט לתפארת כמוך מאבד את יכולת הדיון והטיעון ההגיונית והסדורה מול דרישה פשוטה להשוואת תנאים.

נ.ב.
אני לא מלין על תנאי המילואים שלי כיוון שנראה כי אפילו אנשי צוות אוויר יקנאו בהם

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
ישן 18-05-2009, 23:01
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "שירות של צוות אוויר הוא 3..."

מכות מתחת לחגורה זה נחמדאז אני אמשיך במגמה:
להיות שף זה דבר אחד ולנהל ארגונים גדולים זה דבר אחר...
רק שיהיה ברור, חותם היום על שיוויון מלא בתנאי המילואים...
לוחמים ירוקים חותמים 9 שנים ביום הגיוס, עושים מילואים פעם בשבוע והתנאים שלהם זהים....אשמח אם זה יהיה המצב...
מנה לעשות שהמציאות יותר בעיתית, תוכנית כזו תשאיר לנו מעט מאוד לוחמים וגם תשקיע הרבה מאוד כסף בתפקידים שלא צריך בהם אנשים מהאיכות הגבוהה ביותר כפי שמדינה רוצה כשמדובר בכלים שעולים מיליוני דולרים כמו אוניות ומטוסים...
ובכלל, להסתובב בשנת 2009 ולדרוש שיוויון מלא בתנאים זה ילדותי ומגוחך...אני לא מבקש משכורת של שופט עליון וגם לא של אלוף פיקוד צפון, ברור לי למה הם מקבלים יותר כסף ממני ולמה את האלוף לוקחים במסוק ממקום לפי השעות שנוח לו...למה? כי זה מה שנכון למדינה....ומדינות שפעלו בדרך אחרת כבר לא קיימות היום.
שיוויון בהזדמנויות ובפני החוק- כמובן.
שיוויון בתנאים לכולם- לא טוב לאף אחד....התנאים צריכים להיות הגיונים ושפוים לכול מילואימניק ולכל חייל, אבל שיויוון מלא? גם אתה לא רוצה ולא מוכן לשיויון מלא, אז די עם הדמגוגיה.
אם התנאים של המיל' בירוקים לא מספיק טובים (בלי הכלל לעשות השוואה לטייסים) אז אני הראשון שבעד לשפר אותם לרמה נאותה, לרמה שתהיה הכי טובה למדינה בהיבט עלות תועלת.
זה בדיוק המצב בחיל האויר- משקיעים (פלוס מינוס) מה שצריך כדי שאנשים יעשו מיל' יום בשבוע למשך 30 שנה...
אם זה לא המצב בירוקים אז אכן צריך שינוי, בלי שום קשר לתנאי הטייסים.

ישן 19-05-2009, 00:01

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מכות מתחת לחגורה זה נחמדאז..."

1. אני שמח שהתחלת לדבר עניינית, מגמה מבורכת, תמשיך כך.
  2. אני מסכים איתך ששוויון מלא זה לא נכון אך איני מסכים להגכחה הילדותית שביצעת.
    במקום לתת כדוגמא את פריסת שירות המילואים על פני השנה, היית יכול להביא כדוגמא השקעה שווה באימונים (לא כספית אלא עניינית), ביטוח זהה למקרה של פגיעה (כי משפחה זה משפחה ולא משנה איפה אתה משרת), ציוד, התייחסות אל החייל ואל הזמן שלו בצורה רצינית ולא כאל פרט שעלותו זניחה וכו'
  3. אנא מצא ציטוט אחד שלי שמבקש פגיעה בתנאי צוות אוויר / אלופים וכו'. הרי מדובר באיוולת לשמה, אני רוצה שלחייל מילואים ירוק / כחול / לבן יהיו את אותן תנאים ולא שאחד מהם יהיה פועל שחור. (ובאותה מידה שכולם יהיו שווים בפני החוק באזרחות ושכולם יקבלו טיפול הולם במערכת הבריאות. מימון ויאגרה לשופט לא צריך להתקיים אם המדינה לא יכולה לממן אקמול לניצול שואה. מן הראוי שגם זה וגם זה יהנו ממימון לאקמול - קח את הכסף של הויאגרה וקנה אקמול לשניהם, שוויון תנאים לטובת כולם ולא כדי לדפוק צד אחד)

ציטוט:
    במקור נכתב על ידי emile-a
    מכות מתחת לחגורה זה נחמדאז אני אמשיך במגמה:
    להיות שף זה דבר אחד ולנהל ארגונים גדולים זה דבר אחר...
  4. בקשה אישית, תגיד לי בבקשה שצחקת לגבי תחילת דבריך, כי אם אתה מאמין שבשל הכינוי שבחרתי אני כל היום רץ בין הסירים למחבתות, אני אחשוד שאתה מאמין כי יוסיפון תקוע איפשהו במילואים נצחיים בסיני...

.

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 19-05-2009 בשעה 00:04.
ישן 19-05-2009, 17:56

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[list=1] [*]אני שמח שהתחלת..."

ציטוט:
  1. בקשה אישית, תגיד לי בבקשה שצחקת לגבי תחילת דבריך, כי אם אתה מאמין שבשל הכינוי שבחרתי אני כל היום רץ בין הסירים למחבתות, אני אחשוד שאתה מאמין כי יוסיפון תקוע איפשהו במילואים נצחיים בסיני...

.

לא אני ממש לא חושב שאתה רץ בין סירים למחבטות, דעתי עליך לא עד כדי כך טובה, להערכתי אישית אתה מובטל (למרות שבימים אלה זה אכן לא אומר כלום על אדם אם הוא מובטל).
חזרה לענינו...
אנחנו לא רחוקים בדעותינו אם כך, רק שהרצון האוטומטי לשיוויון בכל דבר הוא לא ריאלי ילדותי וגם לא נכון.
אני בעד שיפור התנאים בכל מקום שהתנאים לא מספיק טובים. אני בעד תנאים זהים בכל מקום שתורמים בצורה זהה, ולא משנה מאיזה חיל זה.
בכל מקום שהתרומה הינה קטנה בצורה ברורה אין שום סיבה שיהיה שיוויון גם בתנאים (ואני מדבר על תנאי שירות וסביבת עבודה, לא על דברים אחרים).
לא הבנתי כלום לגבי התלונה שלך לדוגמאות שלי, מי לא חושב שצריכים להתאמן בצורה רצינית ולקבל תגמול זהה במקרה אסון ולא משנה באיזה חיל מדובר? לא מכיר בן אדם כזה, זו סתם דמגוגיה.
ובכל מקרה הטעות כאן הן כרגיל במגרש של כולם חוץ מחיל האויר..איך הוא קשור בדיוק לתנאים בירוקים אני ממש לא מבין..

ישן 19-05-2009, 22:41

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=The..."

ציטוט:
לא אני ממש לא חושב שאתה רץ בין סירים למחבטות, דעתי עליך לא עד כדי כך טובה, להערכתי אישית אתה מובטל (למרות שבימים אלה זה אכן לא אומר כלום על אדם אם הוא מובטל).

ובכל מקרה הטעות כאן הן כרגיל במגרש של כולם חוץ מחיל האויר..איך הוא קשור בדיוק לתנאים בירוקים אני ממש לא מבין..

1. טעית, אני לא איש קבע...
  2. קשור, כי למרות הדעה הרווחת שצה"ל וח"א האוויר הם שני גופים נפרדים האמת היא שח"א הוא חלק מצה"ל וחולק את התקציב עם כל שאר חילותיו. למרות שאתה מתאמץ להיראות ולהישמע טיפש, אני מאמין שיש בך טיפת אינטלגנציה (בכל זאת צ"א) ובכל זאת הבנת את הדוגמאות שהבאתי, כשמישהו מקבל יותר, מישהו אחר מקבל פחות, אין תקציב בלתי מוגבל.
אגב, מחבת ביחיד מחבתות ברבים.

.

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 19-05-2009 בשעה 22:44.
ישן 20-05-2009, 00:53

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]לא אני ממש לא..."

ציטוט:
  1. קשור, כי למרות הדעה הרווחת שצה"ל וח"א האוויר הם שני גופים נפרדים האמת היא שח"א הוא חלק מצה"ל וחולק את התקציב עם כל שאר חילותיו. למרות שאתה מתאמץ להיראות ולהישמע טיפש, אני מאמין שיש בך טיפת אינטלגנציה (בכל זאת צ"א) ובכל זאת הבנת את הדוגמאות שהבאתי, כשמישהו מקבל יותר, מישהו אחר מקבל פחות, אין תקציב בלתי מוגבל.
אגב, מחבת ביחיד מחבתות ברבים.

.

ממש לא קשור,
היה יכול להיות קשור בתאוריה, ותודה על ההסבר המלומד, אבל בין התאוריה שאתה למדת מלהיות מנהל בפורום אינטרנטי לבין המציאות של לנהל ארגון גדול יש דרך די ארוכה מסתבר...
וקצת ידע גם לא מזיק...
בתכלס- התנאים של המיל' הירוקים לא טובים כי זה מה שהחליטו המפקדים שם, עד כדי כך פשוט. לא כסף (וכל מי שמכיר את התנאים יודע שמדובר בכסף קטן במונחים צה"ליים) ולא נעליים (אופס, שכחתי שגם נעליים חסר שם בכל מיני יחידות..אהה אבל זה לא אשמתם זה אשמת חיל האויר שאין נעליים למילואמניקים בירוקים..).
כשהמפקדים שם יחליטו שזה חשוב ושיטת המילואים שלהם כושלת, זה ישתנה, זאת הסיבה היחידה.
לחיל האויר יש בעיות תקציביות בדיוק כמו לירוקים, פשוט צריך להחליט על מה מוותרים..ואתה יודע על מה לא מוותרים? על תנאים טובים למילואמניקים..למה? כי זה חשוב, ראה את מאבק המילואמניקים ושירשורים רבים על כך בפורום.
ובהמשך למאמצך להראות חכם, לא יזיק לך לסייר קצת מחוץ לפורום בישול לפני שאתה כותב הערות שנטחנו עד דק ונתגלו כמוטעות כבר לפני שלוש שנים כאן בפורום צבא וביטחון...
ועוד דבר, אם כותבים ח"א אין צורך להוסיף האוויר אחרי זה , ח"א זה ראשי תיבות של חיל האוויר, אלא אם אתה בהיותך בעל ידע רב, התכוונת לחיל האוויר האוויר, גוף קטן ולא ידוע בתוך חיל האוויר שתפקידו למנוע מיחידות ירוקות לקבל נעליים ותנאים טובים למילואמניקים ע"י שיבוש השכל הישר של מפקדי אותן יחידות...
כי אם ליחידה הסודית הזו התכוונת אז זה לא טעות לכתוב ח"א האוויר...
לילה טוב.

ישן 18-05-2009, 19:04

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[font=Verdana]מה אתה ו Cheff..."

ציטוט:
מה אתה ו Cheff בדיוק רוצים?...לא מבין בכלל?
רוצים שיוויון? לא זוכר שהתלוננתם כשהשירות שלכם היה 3 שנים שנים ואילו של צוות אויר 7 (והיום יותר..)
אתם עדיין חייבים 1450 ימים יחסית לטייס המילואמניק...
הסוציאליזם מת, וגם הנתונים חסרי השחר "מהחבר" של הכל בסדר לא ממש חיים...
תנאים סבירים זה אחת הסיבותץ שמערך המילואים של חיל האויר מתפקד בצורה סבירה יחסית ואנשים שהשקיעו בהם הרבה כסף עושים מילואים עד לגיל 51 ולפעמים יותר!!!
בקיצור, שטויות כרגיל..

אל תשווה את שנות הקבע של צוות האויר ל-3 שנות הסדיר שלי , יש לי שכן (טייס) מדריך באיזה שלב, אני פוגש אותו כל בוקר במעלית, אני נוסע לעבודה והוא נוסע לשדה דוב לתפוס טיסה לבסיס בדרום..
אף אחד לא בא לבקש שיורידו תנאים לטייסים, ביקשנו שירימו את התנאים שלנו, ובסה"כ נתתי כמה דוגמאות, אתם יכולים לטעון שהנתונים שלי חסרי שחר עד מחר, הם לא.
להתרוצץ עד גיל 40 עם משקל על הגב 2-3 בשנה זה שוחק בדיוק כמו לעשות מילואים עד גיל 51 בטייסת,. ואם עד לא מזמן גם הייית טוען (וכנראה בצדק) שאני שייך למערך מילואים , אשר לא כ"כ חשוב שיתפקד בצורה סבירה, אזי השנים האחרונות ו-2 צווי 8 בהם סיכנתי את חיי, בצורה שלדעתי משתווה לרוב שנות המילואים של טייס מילואמניק מוכיחות אחרת.. (
ישן 21-05-2009, 07:37

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]כאן בפורום אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roli_bark
בזה אני מסכים, ביחוד בשרשור הזה שנסחף לקנטרנות משהו לעניין תנאי השרות המפליגים של אנשי צ"א.

אפרופו תקציבים וחלוקת עוגה, נדהמתי מהמספרים שסיפק אתמול בטלוויזיה (ער' 1) השלם הראשי של צה"ל, בדיון על פרישה מוקדמת: 4 מיליארד לפנסיה, 15 מיליארד למשכורות (קבע, אע"צ, מילואים) = קרוב ל 20 מיליארד ש"ח = קרוב ל 40% מתקציב הבטחון ...

ממש לא מפליגים, זה עיוות שלך של המציאות- במציאות יש לצוות אוויר תנאים נאותים ולרוב הירוקים אין עדיין, אבל בקרוב נקוה שזה ישתפר.

מה מדהים בדיוק בתקציב? מי אתה בדיוק חושב שנוהג בטנקים ושומר על הגדר? המטוסים לא מקבלים משכורות..ובתכל"ס הם בכלל לא עלו כסף..הם היו מתנה מארה"ב...
אני גם קצת בשוק, שאתה מעביר כאן ביקורת חופשי בנושא הזה ורק אתמול גילית איך נראה תקציב הביטחון. עדיף פעם הבאה קודם להבין בנושא מסוים ורק אז לכתוב בפורום, ולא קודם לכתוב בפורום ורק אז להבין..

ישן 21-05-2009, 07:57
צלמית המשתמש של roli_bark
  roli_bark roli_bark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.06
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=roli_bark]בזה אני..."

ציטוט:
ממש לא מפליגים, זה עיוות שלך של המציאות- במציאות יש לצוות אוויר תנאים נאותים ולרוב הירוקים אין עדיין, אבל בקרוב נקוה שזה ישתפר.

מה אתה קופץ ? קראת את שכתבתי ? הבנת הנקרא - אני לא טוען שהם מפליגים. כמה מהפוסטים האחרים בשרשור טוענים כך. אז אנא - תרסן.

ציטוט:
אני גם קצת בשוק, שאתה מעביר כאן ביקורת חופשי בנושא הזה ורק אתמול גילית איך נראה תקציב הביטחון. עדיף פעם הבאה קודם להבין בנושא מסוים ורק אז לכתוב בפורום, ולא קודם לכתוב בפורום ורק אז להבין..

לא אני [וכנראה לא אתה] "מבינים" בתקציב הבטחון על כל מרכיביו המסובכים. ועדיין זכותי להיות נדהם מייחס המשכורות בכולל - ואף להביע דעתי על כך גם מבלי להבין, וגם מבלי לקבל רשותך על כך.

ואתה שוב קופץ - היכן העברתי כאן ביקורת חופשית בנושא ? ממך אני מצפה לייתר שליטה עצמית וריסון - לא יציאות כאלו.
ישן 21-05-2009, 09:48

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a] המטוסים לא..."

ציטוט:
אתה יודע, עלולים להיות פה כמה בני 17 שיאמינו לך. אני לא ביניהם. כל המטוסים היו מתנה ? נו, באמת. אני מקווה שאתה יודע מה אמר לינקולן על 'יציאות' שכאלו ...

והדגמה על נושא פרופוציות משכורות/הוצאות הפעלה שוטפות - נושא שעשוי להיות קרוב לליבך - למשל, מה עם עלות יום אימונים טיפוסי [על יבש] של טייסת טיפוסית ?

תגיד, אתה רציני? יא חצוף...
כל המטוסים של חיל האויר הישראלי המשרתים היום הם מתנה מהאמריקאים!! מה כל כך מסובך? (מערך הצוקית הוא המערך היחיד שאינו מתנה, ובשנה הקרובה הוא מוחלף ע"י מטוס אחר..נחש, מטוס שקיבלנו במתנה מהאמריקאים...ואולי מסתובב לו איזה בואינג שלא קנינו בכספי סיוע)...
לגבי הדוגמה שלך, לא הבנתי מה אתה רוצה וגם אין לי כוח אליך יותר גם כותב שטויות וגם מצרף אליהן מכות מטופשות על בני 17..חמוד, נראה לי שאתה בן 17.
מטוסי חיל האויר הם מתנה מהאמריקאים, לך תעשה שיעורי בית בנושא תקציב הביטחון, מטוסי חיל האויר ובנות 17 ותחזור אלי אח"כ... אין לי סבלנות אליך יותר.

ישן 21-05-2009, 10:02

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]תגיד, אתה..."

ציטוט:
אתה משעשע, ושארית האמינות שהיתה לי בך ירדה כרגע ל-0. ו"חצוף" תגיד לחברים שלך.

תן שם של מטוס של חיל האויר שמשרת שאינו מתנה מהאמריקאים ותקבל התנצלות..עד אז אתה חצוף.
אני מחכה..
ובוא אני אחסוך לך את החיפוש הנואש שאתה בוודאי עושה עכשיו בגוגל על מנת לנסות לא לצאת חובבן...עזוב, אין מטוס כזה, ודרך אגב כשתמצא בגוגל את מטוס הסנונית שאינו מתנה מהאמריקאים ותחשוב שהנה זכית...צפה לאכזבה...אכן זה לא מטוס שקיבלנו מתנה מהאמריקאים, אבל זה גם לא מטוס שקנינו כלל, הוא אינו שייך לחיל האויר ולא נקנה על ידו, הוא של אלביט.
צ'או חובבני.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 21-05-2009 בשעה 10:09.
ישן 21-05-2009, 10:48

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "תגיד, כמה נמוך אתה יכול..."

ציטוט:
תגיד,
כמה נמוך אתה יכול לרדת...

תרשה לי לא לרדת לרמה שאתה מפגין כאן כגון: "להיות שף זה דבר אחד", "להערכתי אישית אתה מובטל", "בקיצור, שטויות כרגיל", "יא חצוף", "חמוד, נראה לי שאתה בן 17.", ועוד כמה פנינות לשון מבית היוצר שלך.

ציטוט:
תגיד,
את כל המטוסים קנינו בכסף שקיבלנו מתנה מהאמריקאים...מה כל כך מסובך? כי במחשב כסף שהאמריקאים נתנו לנו מתנה זז חזרה אליהם וקיבלנו קבלה? אני מקוה שאתה צוחק..קיבלנו כסף מתנה, קנינו איתו מטוסים....קיבלנו מטוסים במתנה...מבין? יופי.

כמה % מכספי הסיוע נותבו לרכש מטוסים ? אתה יודע ? אני לא, אבל לבטח לא 100%
בכספי הסיוע משתמשים גם למטרות אחרות: החל מתחמושת, מנועיי טנקים, וכלה במערכות ירוט בליסטי.

הערה: האם "חובבן" כנגד "טייס F16 מקצוען" הוא עצם העיניין שאתה חוזר עליו כמנטרה שחוקה ? ולהבא נא השתדל להמנע מתקיפות אישיות.
ישן 21-05-2009, 14:47

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=roli_bark]כולם ? -..."

ציטוט:
אכן כולם (פרט לחריג שציינתי).
במקום ללכת סחור סחור, בוא תן לי רמז, אני מניח שאתה יודע איזה מטוס לא התקבל במתנה אם אתה מתווכח איתי על כך כל כך הרבה זמן.
ספר לנו איזה מטוס לא התקבל במתנה, אני אבדוק, ואחזור עם התנצלות וחצי במידה וצדקת.

כך לא מתנהל דיון מסודר ועינייני.
אתה רשמת כאן לראשונה את הטענה ועליך מוטל נטל ההוכחה שלה. עד אז לא אשתכנע (*)

(*) - לדוגמא, לפי מקורות גלויים:
http://judicial-inc.biz/Zakheim_reference_page.htm
בידי ח"א 362 F16 מדגמים שונים. בהנחה שעלות העברה למטוס היא $50M (כולל חלפים) - זו עלות $18 מיליארד. וזה רק ל F16. אזי בוא תסביר את הטענה שלך בהנחה של כספי סיוע $2.4 מיליארד לשנה, למשך 20 שנה שבהם חלק ניכר של כספי הסיוע נותבו לצרכים אחרים.
ישן 21-05-2009, 14:47

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a] כתבתי..."

רולי,

אל תגרר לדמגוגיה, מה זה "המטוסים ניתנו במתנה" אליבא דא ח"א ?

התקבלו כספי סיוע
בכספי הסיוע ניקנו מטוסים
בתקציב שנותר לח"א הוא יכול להשקיע באנשי מילואים כיוון שציוד ותחמושת הוא כבר קיבל

תסריט שונה:
התקבלו כספי סיוע
נרכשו מטוסים וציוד ללוחמים כגון אפודים קרמיים, ווסטים, אמרלים וכו'
כעת גם הירוקים וגם הכחולים משקיעים את התקציב שקיבלו מהמדינה בשיפור תנאים וברכישת תחמושת וציוד (מה שנותר אחרי כספי הסיוע).

תמוהה בעיני הדמגוגיה שח"א קיבל את כל מתנה מהדוד באמריקה, אז בעצם מי שאשם הוא הדוד ששכח את שאר האחיינים...

אני חוזר למטבח לפני שהטייס יצעק עלי, אתה יודע איך זה בטייסת...

.
ישן 21-05-2009, 14:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "רולי, אל תגרר לדמגוגיה, מה..."

הבעיה היא שחלק לא מבוטל של ציוד הירוקים לא נקנה בארה"ב - בהחלטה צה"לית למהדרין. עובדה שתחמושת כן נקנתה מהדוד מהרגע שהחולט לקצץ ברכש בארץ, תמורת פגיעה בתע"ש.
התיאור שאתה עושה הוא פשטני עוד יותר ממה שאתה מתקומם נגדו ומתעלם לחלוטין משיקולי רכש.

ישן 21-05-2009, 15:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "ביטיס, השטן הוא אכן בפשטנות,..."

העניין הוא די פשוט. לצבא יש סדרי עדיפויות לרכש פנים ורכש חוץ. סד"כ מטוסים (לדוגמה) זה דבר שמוחלט לא ברמת הצבא, ואפילו לא ברמת שר הבטחון, ולפי זה נגזר השימוש בסיוע חוץ.
ההחלטה לרכוש צוללות בשקלים היא דומה לכך. ח"א קובע אילו מטוסים נדרשים לו - הסד"כ די נקבע לו (מספיק לראות את תהליך הרכש של המיסטרים והמיראז'ים בעבר).
יש עוד לא מעט מוצרים שנקנים בדולר סיוע למרות שהם צברים אסלים (כחלק מהנתח המותר לרכש מקומי) וחלק אחר מתומרן למגבלות אחוז המוצר שנדרש להיות תוצרת הדוד.
בכל מקרה, כל הציוד הנ"ל, כפי שאמיל אומר, הוא מתנה חינם אין כסף. בבחינת קח צ'ק, וקנה רק בחנות X.

ואגב, נתח התקציב שמיועד לתשלום משכורות ופנסיה רק ילך ויגדל ואמור להכפיל את עצמו לפני שיתייצב.

ישן 21-05-2009, 16:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס] בכל מקרה, כל..."

אני משער שאתה שוכח מספר דברים:
1. מערכות שהתקבלו בחינם או חצי חינם.
2. תחמושת שנתקבלה במחיר סמלי
3. מענקים למיניהם
4. שיעבוד הסיוע למספר שנים מראש.

למיטב זכרוני, המקור המדוייק ביותר הוא דווקא דוחות הקונגרס שעוסקים בסיוע בטחוני - שם יש מספרים די מדוייקים.

ישן 21-05-2009, 16:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "אגב נתון שהיה חסר לי - האם..."

לפי Strategy page הנאוטילוס עלה 300 מליון דולר, חציו ממימון ישראלי, והמימון האמריקאי היה חיצוני לסיוע.
העלות של החץ עולה על מלייארד דולר, בפילוח שלא ידוע לי.

בנוגע לכספי הסיוע - למרות שה FMS הוא די קבוע, יש הרבה מאוד תוספות שמגדילות את התקציב. לצורך העניין - בין 2001-2007 נכנסו כמעט 20 מלייארד דולר בסיוע.

ישן 21-05-2009, 17:01

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "רולי, אל תגרר לדמגוגיה, מה..."

שלא יהיו אי הבנות, (נראה לי שהיו..),
אני בכלל לא רואה בכך שכל המטוסים התקבלו כמתנה איזהשהו תירוץ או סיבה לא למצבו של חיל האויר ולא למצבם של הירוקים (בשום אספקט).
הרי ברור שזו החלטה שלנו (כמעט בכל המקים) כיצד לבזבז את הכספים שניתנו לנו במתנה.
כמעט הכל בידיים של המפקדים והבכירים כאן בארץ, לכן שיהיה ברור שאני אישית לא טענתי אף אחת מהטענות ש cheff הציג כאן.
אני טענתי דבר אחד, כל המטוסים היום התקבלו במתנה, ההתווכחות שלך roli בעניין ללא שום ידיעה רק כי "זה לא נראה לך הגיוני" מזכירה לי מדוע אני כבר לא אוהב להסתובב כאן בפורום... כמות הפעמים שאני הייתי צריך להתווכח כאן עם בני 17 על עניני חיל האויר שלא נראו להם הגיוניים...
הפרטים הקטנים אתה רוצה? מטוס אף 16 ממוצע (שבידי ישראל) עולה 50 מיליון דולר? אפילו לא חצי...
הנה קישור שמסביר לגבי הדגם החדיש ביותר (הוא כמובן מציין שהמטוסים "נקנו" בכספי סיוע= התקבלו במתנה..)....הדגם החדיש ביותר עולה 23 מיליון דולר, רק חצי ממה שציינת (כמה מפתיע שאתה עושה טעות של 100 אחוז...העיקר שיש לך טבלת אקסל).
http://www.globalsecurity.org/milit...srael/f-16i.htm
אחרי שתקרא את הכתבה (חבל שלא קראת ועשית מחקר לפני שהגבת, כנראה "זה לא נראה לך הגיוני" לעשות מחקר, העיקר להגיב..) תשאל את עצמך, איך זה שישראל שמקבלת רק 2.4 מיליארד דולר סיוע בשנה, קנתה ביום אחד כמות מטוסים שעולה יותר ממה שהיא מקבלת בשנה...התשובה די פשוטה, פורסים לנו את התשלום אם אני לא טועה....
בקיצור, כל המטוסים התקבלו במתנה, הויכוח שלך כאן מיותר, חבל שזאת הרמה.

ישן 21-05-2009, 17:38

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "שלא יהיו אי הבנות, (נראה לי..."

ציטוט:
... ההתווכחות שלך roli בעניין ללא שום ידיעה רק כי "זה לא נראה לך הגיוני" מזכירה לי מדוע אני כבר לא אוהב להסתובב כאן בפורום... כמות הפעמים שאני הייתי צריך להתווכח כאן עם בני 17 על עניני חיל האויר שלא נראו להם הגיוניים ...

... הדגם החדיש ביותר עולה 23 מיליון דולר, רק חצי ממה שציינת (כמה מפתיע שאתה עושה טעות של 100 אחוז...העיקר שיש לך טבלת אקסל)...

... (חבל שלא קראת ועשית מחקר לפני שהגבת, כנראה "זה לא נראה לך הגיוני" לעשות מחקר, העיקר להגיב..) ...

... הויכוח שלך כאן מיותר, חבל שזאת הרמה....

ואפילו אם טעיתי בעלות המטוס (מה שלא נראה - כי שכחת עלות כוללת + תחזוקה + חלפים + מכ"ם משודרג + אוויוניקה משודרגת + JDAM + HELLFIRE + ...). אותי לא שכנעת. המספרים מדברים בעד "חלק נכבד מהמטוסים הם מתנה" ולא "כל המטוסים".

רמה ? אתה מדבר על "רמה" ? אתה שם לב איך אתה "משחיל" אותי אישית מתחילת הדיון ביננו ? ולכן אם זה כך, אני חוזר ל"אישית": אתה לא אוהב להסתובב בפורום ? זבש"ך ... חזור לקוקפיט ואל תבזבז את זמנך היקר על בני 17. בכלל - באמת מעניין כיצד יש לך זמן פנוי לבטלה מול בני 17 בפורומים ? די מאסתי בך, בצורת הדיון שלך, ובגישה המתנשאת והמבטלת דעתו של האחר.
ישן 21-05-2009, 17:53

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a] ... ההתווכחות..."

לא כולל חלפים וכו'??? אני רואה שאפילו לא קראת את הכתבה שצירפתי!!! אתה פשוט סופר חובבן!!! כתוב שם בפירוש, העלות על המטוסים ללוקהיד היא רק 1.8 מיליארד דולר, שאר הכסף הוא לחימוש, חלפים וכו'!!!! כשכתבי שכל מטוס עולה 24 מיליון דולר המחיר של החלפים וכו' כבר היה מגולם בפנים!! אני לא מאמין ששוב קודם הגבת ובכלל לא טרחת לקרוא..זוהי פשוט תת רמה ברמת הטרול, אכן הוצאת לי כלל את החשק להסתובב כאן, להתראות.
רק נסיים בהוכחה הסופית שפשוט התנהגת כמו טרול והתווכחת איתי רק לשם הויכוח..תודה רבה תרמת לפורום, אני לוקח חופש...
הנה לעניין האף- 16, כולם!!! מכספי סיוע!!! (מתנה,כן,כן, מ-ת-נ-ה).
http://www.globalsecurity.org/milit...ft/f-16-fms.htm
In August of 1978, the government of Israel announced plans to acquire 75 F-16s. The first F-16 deliveries to Israel occurred under the Peace Marble I Foreign Military Sales program. The first four F-16s arrived in Israel in July 1980. Under Peace Marble II, the Israel Defense Force was supplied with 75 Block 30 F-16s. The first Block 30 F-16 arrived in October 1987. In May 1988, a follow-on order was placed for 60 Block 40 F-16s, plus an option for 15 more. The first of these Peace Marble III Fighting Falcons arrived in Israel in August 1991. The first of 50 surplus U.S. Air Force Block 10 F-16s was delivered on August 1, 1994, under the Peace Marble IV program. Delivery was completed in late 1994. In July 1999, Israel selected the F-16I over other competing aircraft, which led to a contract for 50 F-16D Block 52+ signed in January 2000, and an option for up to 60 more aircraft to be exercised in 2001. Lockheed Martin
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://images.intellitxt.com/ast/adTypes/mag-glass_10x10.gif]
Aeronautics received a contract for 52 F-16 aircraft for Israel on 19 December 2001, significantly extending the firm F-16 production base. The Foreign Military Sales (FMS) contract for Israel officially exercises the option for 52 additional F-16I aircraft under the Peace Marble V program. Lockheed Martin’s contract value for the option is $1.3 billion out of a total program value of approximately $2 billion. The Peace Marble V aircraft will deliver during 2003 through 2006. The optional aircraft would be delivered in 2006 through 2008

ישן 21-05-2009, 18:16

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "אני לא קורא את שאתה קורא: ..."

ציטוט:
אני לא קורא את שאתה קורא:

In December 2001 Israel exercised an option to purchase 52 F-16 fighter jets, for a total program value of about $2 billion

$39M למטוס ...

זה הסיכום של הכל, לכן מעוגל. קרא את כל המאמר שצירפתי (הראשון), שם זה יורד לפרטים הקטנים!, מצין בדיוק את מה שהסברתי, כולל כמה הולך על המטוסים ללוקהיד וכמה לחברות השונות.
ובכלל, באמת שנמאס לי, קורה כאן מה שהתלוננו עליו בעבר הרבה פעמים, יושב כאן מישהו זה המקצוע שלו (מה לעשות שאני עוסק גם ברכש מטוסי מטוסים),הגם אם אידיוט מעצבן וחסר סבלנות (והסיבה שאני חסר סבלנות כאן בפורום היא בדיוק זו..) וצריך להוכיח שאין לו אחות לאיזה בן 17 (או לא, זה ממש לא משנה) כי הבן 17 ראה טופ גאן ויש לו קובץ אקסל וזה נראה לו "לא הגיוני" שכל המטוסים הם מתנה מהאמריקאים...לא הגיוני, לא הגיוני...מה שצדקת שהוא לא הגיוני זה שיש לי סבלנות להסתובב באינטרנט ולהוכיח לכל טרול ש"לא נראה לו הגיוני" את מה שהוא בעתמו היה מוצא אם רק היה בן אדם רציני ולא סתם מחפש ויכוחים באינטרנט!!!
עכשיו, קבל התנצלותי (באמת) על חוסר הסבלנות והירידות האישיות בתחילת השרשור, זה נובע בעיקר בגלל שעברתי כאן כבר פעמים רבות את המסלול המייגע הזה..
קבל התנצלות, ועכשיו עזוב אותי לנפשי, אין לי כוחות בזמן הקרוב להוכיח לכל אחד שיבקש ממני "סימוכין" את מה שאני עושה כל יום בעבודה...

ישן 21-05-2009, 19:17

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=roli_bark]אני לא קורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a בשעה 18:53
לא כולל חלפים וכו'??? אני רואה שאפילו לא קראת את הכתבה שצירפתי!!! אתה פשוט סופר חובבן!!! כתוב שם בפירוש, העלות על המטוסים ללוקהיד היא רק 1.8 מיליארד דולר, שאר הכסף הוא לחימוש, חלפים וכו'!!!! כשכתבי שכל מטוס עולה 24 מיליון דולר המחיר של החלפים וכו' כבר היה מגולם בפנים!! אני לא מאמין ששוב קודם הגבת ובכלל לא טרחת לקרוא..זוהי פשוט תת רמה ברמת הטרול, אכן הוצאת לי כלל את החשק להסתובב כאן, להתראות.
רק נסיים בהוכחה הסופית שפשוט התנהגת כמו טרול והתווכחת איתי רק לשם הויכוח..תודה רבה תרמת לפורום, אני לוקח חופש...
הנה לעניין האף- 16, כולם!!! מכספי סיוע!!! (מתנה,כן,כן, מ-ת-נ-ה). 2008

וואו ! זו היתה חופשה קצרה.

.
ישן 20-05-2009, 22:15
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
משום מה נראה לי, אחרי כל האשכול המוזר הזה

שמי שמתעקש על 1500 שקל ליום מילואים, חובת ההוכחה עליו. כי הנפצות זה דבר רגיל בפורום מתגייסים וסדירים. הפורום שכאן הוא פורום רציני ומכובד, של הרבה בוגרי צבא מכובדים ומשכילים.
יוצא מכך שאם קיימת טענה שיש איש צוות אוויר מסוים שמקבל את הסכום הזה, ראוי שיציגו איך ולמה. לאחר הכל, זו כנראה עבירה חמורה על חוק תגמולי מילואים שקובע בצורה מדויקת כמה יקבל כל אחד שמגיע ליום מילואים. למיטב זכרוני וידיעתי אין בתגמולי המילואים "תוספת צוות אוויר", "תוספת טיסה פעילה" או "תוספת |שקר כלשהו|".
מישהו ש"שמע" משכן יכול להרים את הכפפה ולהציג כאן מסמך רשמי? או שבאמת הכל עורבא פרח ובסך הכל שמועה שהזינה אשכול מצחיק למשך מספר ימים?

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 20-05-2009 בשעה 22:33.
ישן 21-05-2009, 02:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "משום מה נראה לי, אחרי כל האשכול המוזר הזה"

בתקווה שזה יסיים את מסכת השמועות הלא מבוססות כאן:
תגמולי מילואים מאתר ביטוח לאומי:
http://www.btl.gov.il/benefits/Rese...nTagmulMil.aspx

ומי שלא מאמין לביטוח לאומי מוזמן להוריד מהקישור הבא את נוסח החוק כפי שעבר בכנסת:
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L...3954616,00.html

ישן 21-05-2009, 07:30

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "משום מה נראה לי, אחרי כל האשכול המוזר הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
שמי שמתעקש על 1500 שקל ליום מילואים, חובת ההוכחה עליו. כי הנפצות זה דבר רגיל בפורום מתגייסים וסדירים. הפורום שכאן הוא פורום רציני ומכובד, של הרבה בוגרי צבא מכובדים ומשכילים.
יוצא מכך שאם קיימת טענה שיש איש צוות אוויר מסוים שמקבל את הסכום הזה, ראוי שיציגו איך ולמה. לאחר הכל, זו כנראה עבירה חמורה על חוק תגמולי מילואים שקובע בצורה מדויקת כמה יקבל כל אחד שמגיע ליום מילואים. למיטב זכרוני וידיעתי אין בתגמולי המילואים "תוספת צוות אוויר", "תוספת טיסה פעילה" או "תוספת |שקר כלשהו|".
מישהו ש"שמע" משכן יכול להרים את הכפפה ולהציג כאן מסמך רשמי? או שבאמת הכל עורבא פרח ובסך הכל שמועה שהזינה אשכול מצחיק למשך מספר ימים?

ביקשתי ממכרי סריקה של תלוש ... נקווה שיאות לתת.
ישן 21-05-2009, 12:49
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בדיוק היום יצא לי לדבר עם איש צ"א מילואים על הנושא,

והוא ציין שאמנם, כצפוי, לא מגיעים לא ל-1500 ש"ח וגם לא קרוב (אני בספק אם בט"ל מכסה עד שם) אבל יש הקלה מסויימת לסטודנטים טייסים, בהנחה שהם הולכים ישר ללימודים: תקופת הקבע האחרונה נספרת. זאת בתנאי שהם הולכים ישר (או בתוך פחות משלושה חודשים) ללימודים, ולא עוברים שישים יום בין שירות מילואים לשירות מילואים.
המשמעות - מקבלים יותר משכר מינימום, בהחלט יותר, בתנאי שהלימודים לא באים אחרי תקופת חוסר-עבודה, וששירות המילואים סדיר. ההגיון מאחורי ההקלה הזו (הוא לא ידע לומר איך קורס הטייס עם התואר משפיע על זה) הוא שטייסים מסיימים בגיל מאוחר יחסית את השירות, והמילואים פעם בשבוע מקשים מאוד על עבודה, אפילו עבודת סטודנט, אז נתנו בונוס.

אז זה הבדל, בהחלט עם סיבה הגיונית, אבל קיים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 21-05-2009, 14:06

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בדיוק היום יצא לי לדבר עם איש צ"א מילואים על הנושא,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
והוא ציין שאמנם, כצפוי, לא מגיעים לא ל-1500 ש"ח וגם לא קרוב (אני בספק אם בט"ל מכסה עד שם) אבל יש הקלה מסויימת לסטודנטים טייסים, בהנחה שהם הולכים ישר ללימודים: תקופת הקבע האחרונה נספרת. זאת בתנאי שהם הולכים ישר (או בתוך פחות משלושה חודשים) ללימודים, ולא עוברים שישים יום בין שירות מילואים לשירות מילואים.
המשמעות - מקבלים יותר משכר מינימום, בהחלט יותר, בתנאי שהלימודים לא באים אחרי תקופת חוסר-עבודה, וששירות המילואים סדיר. ההגיון מאחורי ההקלה הזו (הוא לא ידע לומר איך קורס הטייס עם התואר משפיע על זה) הוא שטייסים מסיימים בגיל מאוחר יחסית את השירות, והמילואים פעם בשבוע מקשים מאוד על עבודה, אפילו עבודת סטודנט, אז נתנו בונוס.

אז זה הבדל, בהחלט עם סיבה הגיונית, אבל קיים.

מעניין..
ישן 21-05-2009, 15:57

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
(בהנחה שהוא עדיין לא עובד) אבל זה בכלל לא קשור לאיש צוות אוויר. חזרנו ואמרנו, ושוב חזרנו ואמרנו - יש חוק תגמולי מילואים. טייס אינו פטור ממנו ואין שום תוספות. נקודה.

ואחרי עריכה - תגיד, איך אתה מקבל תגמולי מילואים? טייס במקום עבודתך יקבל כמוך. דרך אגב - גם הדרגה הצבאית לא חשובה.

אז לא הבנתי אותך, לאורך איזה תקופה מקבל סטודנט טייס את המשכורת שמוחשבת לפי משכורת הקבע האחרונה שלו? מה בדיוק ההטבה שלו ?
כי נגיד משוחרר קבע "רגיל" שעדין לא יעבוד בשנה השניה ללימודיו יקבל משכורת מינמום, ואילו הטייס ?

אני מקבל מהמעסיק משכורת רגילה ( גלובלית ) מגיש לוקש להנה"ח והם מקבלים מהבט"ל.
ישן 21-05-2009, 16:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=YHS](בהנחה שהוא עדיין..."

א. זה כבר לא מינימום אלא אחוז מסויים מהממוצע במשק (בערך 5000 ש"ח).
ב. אדם שלא עובד משנתו השניה - מקבל את המינימום לפי א'.
ג. אתה יכול וצריך להוסיף תגמולי מילואים - ש 60 יום בהחלט נותנים עוד סכום לא מבוטל. אני הייתי עושה 60 יום ומקבל יותר מ-2500 ש"ח בשנה נוסף על ההחזר הרגיל. היום יש תגמול נוסף.

ישן 20-05-2009, 09:45

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "האם רק לי נראה שכל פעם שלדעתך..."

ציטוט:
האם רק לי נראה שכל פעם שלדעתך מנסים לגעת בסיר הבשר שלך אתה מאבד את העשתונות ?
הייתי מציע לך להיות יותר שקול וקר רוח בתגובותיך. אם מובטל יכול, גם איש צוות אוויר יכול.

.

אני רגוע לגמרי.. ובכל זאת, יש כאלה שעדיין איכפת להם מה קורה בצבא ומה קורה בפורום..מכיוון שהשרשור הנוכחי הוא גרוע בשני האספקטים אז אני מגיב..
אתה יודע, יש עוד דברים שחשובים בחיים מעבר לציפוי בקרם ברולה..

ישן 20-05-2009, 16:01
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "יום בשבוע: על שירות המילואים בחיה"א"

נראה לי שההשוואות המתבצעות כל פעם בנושאי המילואים אינן מתייחסות להבדלים הגדולים והמהותיים, בכל המובנים, בין סוגי השירות ומעדיפות להראות את הבדלי התנאים.
באיזה כמויות מדובר בכתבה שפתחה את האשכול? אני מניח שזניחה יחסית לכמויות של חיילי המילואים ה"ירוקים". כולם קצינים ותיקים ומעלה האמורים להגיע רעננים ליום טיסות קשה בסביבות פעם בשבוע (מה לעשות, עייפות מאוד מסוכנת במקצוע זה) ולעיתים קרובות גם להמשיך לתוך הלילה.
הם לא צריכים להביא איתם דבר, לא צריכים להתארגן בנושא ציודים וכד'. אין זמן לבזבז. רק להיות יעילים כמו הסדירים. לא צריך להיות מורגש שהם שונים מאלו הנמצאים כל יום בטייסת. התנאים שחווה מילואימניק בטייסת זהים לתנאים של הסדירים. הוא פשוט חלק אינטגרלי מהטייסת באותו יום.
דברים אלו מכתיבים את הנדרש ואת המצוי ביחידות האלו. אין ספק שגם הימצאות במבנה קבוע מאפשר דברים נוספים שאינם מתאפשרים בתנאי שדה.
לגבי תשלום, אין הבדלים. כולם מקבלים לפי אותו חוק. מי שאמר לך שהוא מקבל 1500 ש"ח ליום, תגיד לו שאתה מקבל 2000. כעת תורו להרגיש "פרייר".

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 20-05-2009 בשעה 16:27.
ישן 20-05-2009, 22:22
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "נראה לי שההשוואות המתבצעות כל..."

יערי הנכבד:
גם כשאתה נוהג בטנק בשעות הקטנות של הלילה באיזשהו תרגיל העייפות מסוכנת.
גם כשאתה סוגר על פינות של בית במעצר ודואג שלא יבואו חמושים מהנקודה עליה אתה מוצב העייפות מסוכנת.
גם כשאתה צריך להכווין פצצות על תא שטח מסויים העייפות מסוכנת.
גם כשאתה צריך לדאוג במהלך תרג"ד שהדגלנים עומדים במקום וכיתות לא יורות אחת על השנייה העייפות מסוכנת.

את כל הדברים האלה אגב, חיילי מילואים עושים על בסיס קבוע, וזה רק קצה הקרחון כמה שנאמר...

ההבדל המהותי הוא שכשאתה טייס העייפות מסכנת אותך, את המטוס שלך ואת המוניטין של חיל האוויר וכשאתה ירוק היא רק מסכנת אותך ועוד איזה 5 חיילים במקרה הטוב...

מעבר לזה אני חושב שנתת כאן את התגובה הכי עניינית וראויה - אפשר רק לקנא ביעילות ובתנאים שחיל האוויר מאפשר לאנשי המילואים שלו ולקוות שיהיה אפשר להנחיל אותם בעוד מקומות בצבא. ככה מערך מילואים אמור להראות - יעיל, פרגמטי, אינטגרלי עם הסדירים ומקצועי נטו.
ישן 20-05-2009, 22:55
צלמית המשתמש של amirsgv

להערתך האחרונה
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "יערי הנכבד: גם כשאתה נוהג..."

זה פשוט לא ילך - רק במקום בו משרתים אנשי מילואים ביחידה ביחד עם הסדירים כאשר הדרישות מהן שוות זה קורה. אני מניח שזה קורה גם בסיירת מטכ"ל (לפחות ע"פ הספרות הכתובה אנשי מילואים ביצעו אותו פעילויות כמו סדירים), בשייטת 13 וכו'. זה בטח קורה בחיל הים - חובלים במיל' המשרתים על ספינות עם צוות סדיר (כמחליפים את החובלים הסדירים) לבטח עומדים באותן דרישות כמו הסדירים.
במקרה של יחידת מילואים אורגנית, שבה מהמג"ד ועד אחרון החיילים כולם מילואימניקים, זה לא יקרה והיחידות כמעט תמיד תהיינה פחות טובות מהסדיר, גם בגלל שאין מי ש"מושך" קדימה מקצועית וגם בגלל כמות האימונים המועטה יחסית לסדיר (גם טייסי מילואים מתאמנים פחות מהסדירים, אבל זה ללא פרופורציה למה שקורה בירוקים).

ישן 21-05-2009, 09:29
  yaari yaari אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "יערי הנכבד: גם כשאתה נוהג..."

אסף, התמקדת בנושא העייפות אותה ציינתי בסוגריים כחלק קטן (אבל קריטי) ממכלול ההתייחסות שלי. ובכל זאת אתייחס לכך. כאשר חייל "ירוק" מגיע למילואים, ניתן לשלוט בכמות העייפות שלו במהלכם (אני מבין שבפועל הדבר לא מתבצע כראוי). אצל צוות אויר, המגיע לזמן קצר וקצוב, אם לא הגעת עירני, לא נותר זמן גם לנוח וגם להתאמן. המשמעות של אובדן, מבחינת הגנת המדינה, גם בחיי אדם וגם בכלים, שבמקרה של חיל האויר הם במספרים קטנים אך בעלי השפעה גבוהה בזירת הקרב, הינם הרבה יותר קשים (אני לא "מתמחר" רגשית או כלכלית אלא רק את ההשפעה הבטחונית).
ואם כבר ציינת נושא נהיגה, הנה עוד משהו שניתן להקיש ממנו על הבדלי תנאים שלא ניתן לגשר ביניהם.
ניקח שני מקצועות "אזרחיים" (אין להקיש מכאן מה מייצג כל מקצוע לעניינינו כי אין ייצוג. הכוונה היא רק להדגמה תיאורטית). האם היית מצפה שתנאים של נהג מונית (או כל בעל מקצוע בתחום זה) יכולים להיות דומים לתנאים של רופא? (אתה יכול להשתמש באין ספור דוגמאות כאלה של הבדלי מקצוע). אם תחשוב על כך, תגיע לאותה מסקנה הנוגעת לעניינינו. הבדלי סגנון שרות אינם מאפשרים לשמור על תנאים זהים (בסדיר ובמילואים, היינו הך) ולכן לא ניתן לצפות לסגירת פער כאשר מדובר בשינוי כה מהותי בין התפקידים.
ישן 21-05-2009, 19:40
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אמנם יצא לי לעשות מילואים רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
גם אצל הירוקים יש רצון לנצל 4 וחצי ימי אימון נטו כמה שיותר ... כתוצאה מזה לי כבר יצא לבוא למילואים אחרי מעט שעות שינה וממש אין זמן להשלים כלום, אולי בתעסוקה מבצעית נכון הדבר, נחיה ונראה עוד חודש.

בגילי המופלג, יצא לי כבר לעשות יותר מארבע חמש פעמים מילואים (בגדוד תותחנים), כך שתרשה לי לעדכן אותך:
א. ככל שהמסגרת המתאמנת גדולה יותר, כך החפ"ש נחים יותר: באימון אגד, הקנים הבודדים שמוזמנים כמעט לא עושים כלום כי מי שמתאמן בעיקר זה המפקדות (אגד, גדוד ולעתים גם סוללה). פרקי הזמן בין סט לסט מאוד ארוכים, כך שלרוב החיילים יוצא לנוח די הרבה. גם באימון סוללה, שהוא האינטנסיבי ביותר ברמת החפ"ש, יש המון זמן פנוי בין סט לסט (בעיקר כי לא יורים תחמושת אמיתית, ואז המפי"ק מתאמן על באמת, אבל הצוותים רק עושים "כאילו").
ב. בין הרצון לבין מימושו יש מרחק גדול. זכור שטייסי מילואים באים, מראש, עם נכונות גדולה יותר (אף אחד לא עושה כ"כ הרבה בלי רצון, ומי שלא רוצה מפסיק לטוס) ומחויבות גדולה יותר מאשר החפ"ש הממוצע, שלעתים בא רק כי לא נעים לו לסרב/לדפוק את החבר'ה/אין לו כח להתעמת ולהישפט. באימון רגיל, הרבה פעמים אתה רואה את המפקדים מדרבנים/מאיצים בחפ"שים, מה שלא קורה אצל טייסי מילואים (כנראה שלא שומעים שם את המשפט "נו, תעלה כבר למטוס, כולם מחכים לך" ...).

ישן 21-05-2009, 11:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

אני מבטיח לך שגם סיירת מטכ"ל מילואים מקבלים אחלה תנאים. אם תדבר עם מכונאים מילואים, אתה תגלה תמונה קצת שונה מהצ"א.
צ"א הם העילית של חיל האויר, היקרים ביותר והכי בעייתיים לשמירת כשירות. צנחנים - לא. גם פלס"ר צנחנים לא ואפילו לא מגלן.
יש דרג ויש זרג, ולמרבה הצער, צה"ל לא מסוגל במקרים מסויימים, ולא רוצה במקרים אחרים, לשפר את המצב של הירוקים.

ישן 21-05-2009, 11:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אין ספק שאצ"א הם דוגמא לתנאי..."

נכון, אפשר לקנא, אסור להפוך את זה לאיזה pet-hate כמו שחלק עושים. יש מספיק על מה לבקר את ח"א (ואת צה"ל בכלל) - לא צריך לחפש אקסטרא...

ישן 21-05-2009, 12:02
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נכון, אפשר לקנא, אסור להפוך..."

לא זכור לי שביקרתי את חיל האוויר, מה שכן מפריע לי זו הכתבה כי היא באמת גוררת ממני תגובת "אוי, אוי, אוי!" לאצ"א במילואים יש תנאים מעולים ושיבושם להם, אז אני לא מבין למה הכתב צריך בכוח לנסות להוציא אותם מסכנים. אין שום בושה בזה שיש לך תנאים מעולים ושאתה נקטף רק ליום אחד פעם בחודש וגם ביום הזה עושים את המקסימום שלא תטורטר במנהלות ותתאמן נטו - כמו שאמרתי באמת אפשר רק לקנא. אני לא רואה שום גאווה בזה שאני צריך באמצע הלימודים שלי להתנתק ל-3 שבועות או להגיע על חשבוני לכל מיני מקומות נידחים בארץ ואני שמח מאוד שיש מקומות בצה"ל שעושים אחרת ומקווה שאיכשהו, בוריאציה כזו או אחרת, התנאים האלה יגיעו בסופו של דבר גם אליי.

זה כמו שאני אקנה אוטו יקר כי אני יכול להרשות לעצמי וארגיש רע כל פעם שאני אראה חיפושית ברמזור ליידי...

נערך לאחרונה ע"י assaf tolko בתאריך 21-05-2009 בשעה 12:05.
ישן 21-05-2009, 14:14
  yaari yaari אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "[font=Verdana]לא זכור לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
לא זכור לי שביקרתי את חיל האוויר, מה שכן מפריע לי זו הכתבה כי היא באמת גוררת ממני תגובת "אוי, אוי, אוי!" לאצ"א במילואים יש תנאים מעולים ושיבושם להם, אז אני לא מבין למה הכתב צריך בכוח לנסות להוציא אותם מסכנים. אין שום בושה בזה שיש לך תנאים מעולים ושאתה נקטף רק ליום אחד פעם בחודש וגם ביום הזה עושים את המקסימום שלא תטורטר במנהלות ותתאמן נטו - כמו שאמרתי באמת אפשר רק לקנא. אני לא רואה שום גאווה בזה שאני צריך באמצע הלימודים שלי להתנתק ל-3 שבועות או להגיע על חשבוני לכל מיני מקומות נידחים בארץ ואני שמח מאוד שיש מקומות בצה"ל שעושים אחרת ומקווה שאיכשהו, בוריאציה כזו או אחרת, התנאים האלה יגיעו בסופו של דבר גם אליי.

זה כמו שאני אקנה אוטו יקר כי אני יכול להרשות לעצמי וארגיש רע כל פעם שאני אראה חיפושית ברמזור ליידי...

כנראה ששנינו מבינים את הכתבה באופן שונה. הכתב לא מנסה להוציא אותם בכח כמסכנים. בסך הכל מנסה לצייר איזו תחושה של מילואימניק בטייסת וגם את זה הוא לא עושה כראוי.
הכותרת מוזרה ( "59 ימים בשנה הם מורידים את הילד בגן ויוצאים לגיחה מבצעית" אפילו כשהייתי סדיר וגרתי בבסיס לא היה מצב שמבחינת זמנים היה ניתן להוציא את הילד לגן שהיה במרחק 50 מטרים. קל וחומר במילואים. זכורים לי יותר ימים שבהם אני יוצא בחושך שלפני הזריחה ובכל מקרה הרבה לפני שהמשפחה מתעוררת).
אני גם לא מבין מניין הוא לקח את הסיפור של "אפשר להביא את הילדים לשחק במועדון הטייסת ולשבת על הכיסאות הנוחים בחדר התדריכים". ייתכן שהוא היה בטייסת במה שקרוי "יום הורים" פעם בשנה (http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=430078)?
אני מסכים שהכסאות נוחים (במטוסים אף יותר). אכן יש תנאי שירות טובים יותר (פעם זה לא היה כך
https://2009-uploaded.fresh.co.il/2...21/73035457.jpg ) ניצחת.

וציטוט אחרון (אתה מבין מדוע): " אנשי צוות האוויר במילואים מחויבים לבצע לפחות יום מילואים אחד בשבוע בטייסות " אגב, המילה "לפחות" היא במקומה.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 21-05-2009 בשעה 14:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:05

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר