לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2009, 14:44
  boogy1989 boogy1989 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.09
פליטה למז"י מסיבה רפואית - איך קורה התהליך?

שלום לכולם.

הייתה לי שבוע שעבר שיחה עם סגן מפקד החטיבה, והוא החליט שאני נפלט מהיחידה למז"י מסיבות רפאויות.
אני משרת בבסיס בדרום עם פרופיל 45 ולכן הנ"ל.
המפקד שלי אמר שפליטת חייל למזי זה עניין של שבוע שבועיים - להוציא צו סיפוח ממזי ולאחר מכן טופס טיולים יוצא ונגמר הסיפור.
מהשיחה עם הסמחט עבר כבר שבוע וחצי ושום דבר לא השתנה.
דיברתי עם הקצין כוח אדם ושאלתי אותו מה קורה עם המקרה שלי, והוא אמר שזה לא כזה פשוט להפלט מפה, וזה לא יקח שבוע אלה יותר זמן.
שאלתי למה, והוא הסביר לי שאני צריך לפני הכל להפגש עם קצין רופאה פעילה ושהוא זה שיקבע האם אני כשיר לשרת בבסיס שלי או לא, ואני צריך המלצות מרופאים וכ'ו, ורק אחרי זה יפלטו אותי מהיחדה.

האם דבר זה נכון? כי לא שמעתי על התהליך הזה בחיים שלי.
הרי עם הסמחט (סגן אלוף) החליט הוא לא רוצה אותי בחטיבה שלו, אז למה שהקצין רפואה פעילה, יחליט מה שהוא יחליט יקבע את ההחלטה?

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2009, 22:50
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי boogy1989 שמתחילה ב "לא, המחט רשם בפירוש בסיכום..."

שני הדברים לא קשורים אחד לשני, אבל יכול להיות שלדעת רופא היחידה יש צורך לבחון מחדש את ההתאמה שלך מבחינת סוגי יחידות שאתה יכול לשרת בהן - גם אם אתה נפלט מהיחידה שלך.

כשמוציאים חייל מיחידה צריך סיבה טובה לזה, לא רק מבחינת היחידה אלא גם מבחינת מז"י. אם יימצא בבדיקה של קר"פ פעילה שאתה באמת לא כשיר ליחידה הם מבחינתם לא יכולים להחזיק אותך והם חייבים לפלוט אותך למז"י.
במצב אחר אם יימצא שאתה כן מתאים - מפקד היחידה כביכול פולט אותך סתם וזה הופך לבעיה מבחינת היחידה שלך ברישום במז"י (סוג של "היחידה לא יודעת לנצל את כוח האדם שניתן לה", לפי מז"י).

אבל מה זה בעצם משנה לך? שלחו אותך לבדיקה של רופא וככל הנראה אתה תצא מהיחידה שלך גם אם הוא יחליט אחרת.

ישן 03-06-2009, 16:51

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי gwal שמתחילה ב "תודה אחי"

אוקי, דיברתי עם הקצין כוח אדם אצלנו היום, והוא אמר לי לפנות לקרפ"ח (קצין רפואה חטיבתי) והוא יחליט האם לפי חוות דעתו להפנות אותך לקרפ פעילה או להשאיר אותך ביחידה .
הגעתי לקרפ"ח היום בבוקר, הסברתי לו את הבעיות הרפואיות שלי, את הקשיים שלי , הראתי לו את כל הבדיקות שעברתי ואת הסעיפי ליוקי שלי אבל זה לא עזר.
הוא החליט לא לפלוט אותי מהיחידה אבל החליט להמליץ על פסילת מקצוע.
ז"א שלא ממש משנה לו מה הסמחט החליט בשיחה שלי איתו.
הוא טען בפני ש"הסמחט הוא לא רופא ושהוא יסיים את הדוקטורט שלו תגיד לי".
ההחלטה שלו היא להשאיר אותי בחטיבה עם תפקיד אחר.
הקרפח גם טען בפני שההמפקד שלי דיבר איתו והוא רוצה למצוא לי תפקיד אחר ובגלל זה הוא לא מסכים לפלטה.

ההורים שלי רותחים מזעם כי הם חשבו שאחרי השיחה שלי עם הסגן אלוף הדרך שלי לצאת קרובה, אבל עכשיו הקרפח חסם לי את היציאה ואין לי ממש מושג מה לעשות.

אני משרת כטכנאי קשר מבצעי בבסיס בדרום, אזור סיכון א', יציאות-חמשושים.
המקצוע שלי מותנה פרופיל (72+) ולכן היום הגשתי טופס פסילת מקצוע לשליש, אה ויש לי פרופיל 45.

נערך לאחרונה ע"י boogy1989 בתאריך 03-06-2009 בשעה 16:54.
ישן 03-06-2009, 19:40
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי boogy1989 שמתחילה ב "אוקי, דיברתי עם הקצין כוח אדם..."

אז ככה..

אתה משרת ברמת פעילות (לא סיכון) א' - ולא א' פלוס. יכולים לשרת ברמת פעילות זו חיילים שבסעיף "מוגבל שיבוץ" שלהם כתוב פ"ק (פרופיל קדמי) או פע"ק (פרופיל עורפי-קדמי).

כברירת מחדל פרופיל 45 הוא פע"ק אלא אם נקבע ספציפית ע"י קר"פ פעילה סעיף שאומר שהוא מוגבל לשיבוץ פ"ע (פרופיל עורפי), במקרה כזה הוא ייפלט מהיחידה ליחידה עורפית שהיא מתחת לרמה א'.

הקרפ"ח יכול להמליץ לכאן או לכאן.

מבחינת מז"י הכלל ברור - חייל נשאר ביחידה כל עוד לא נקבע שהוא לא יכול להישאר שם, למשל מסיבה רפואית.

המח"ט שלך יכול לרצות להוציא אותך מהיחידה ובד"כ יש לו יכולת לגרום לזה לקרות בכל מיני דרכים, אבל הוא לא יכול לקבוע שאתה לא כשיר רפואית כי כמה שהוא בכיר - הוא לא רופא.

אם הפרופיל שלך הוא מתחת לנדרש למקצוע - יפסלו לך אותו, אין להם ברירה. אין קשר בין זה לבין העברה מהיחידה.

מקווה שהפרטים האלה יעזרו לך להבין טוב יותר את המצב.

ישן 06-06-2009, 14:43

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "אתה נמצא בבעייה. אם הסמח"ט..."

תודה על העזרה.
ככה, ההורים שלי רוצים להתחיל לשלוח מחתבים חרפים לכל האנשים שטיפלו בי בתהליך הזה בשלושה חודשים אחרונים (מפקד ישיר, מ"פ , רופא, קרפח, שליש ,קצין כוח אדם, סמחט ומחט).
אני חושב שיש פה אי צדק מוחלט והכל מתנהל פה בקומבינה.
אולי לא הסברתי את כל הסיפור לפרטי פרטים, אבל אני כל כך בטוח שיש פה תיאום אינטרסים על חשבון הבריאות שלי.

מה אני עושה כי לא ליפול בין הכיסאות של הרופא והסמחט?
הרי הסמחט לא רשם בדף שהוא פולט אותי מסיבה רפואית, אבל הוא ציין שהפרופיל שלי ירד ל45.
וחוץ מזה, הסמחט הוא סגן אלוף והוא מתעסק בענייני פליטה בחטיבה, אז בגלל שהרופא החליט אז לא מתייחסים לבקשה שלו?
ישן 06-06-2009, 16:42
  משתמש זכר Jesus Christ Jesus Christ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי boogy1989 שמתחילה ב "תודה על העזרה. ככה, ההורים..."

אני אכוון אותך להמשך דרכך.

לצערך, אתה שייך למז"י - הפיקוד הכי לא רצוי למי שרוצה (יותר משצריך..) לשרת קל"ב.
אם הסמח"ט רוצה, הוא יכול לפלוט אותך לשיבוץ מחדש. יש סיכוי לא רע (ואפילו סביר) שתמצא את עצמך במקום יותר גרוע ממה שציפית לו. מדוע? כי מדובר במז"י. אם אין חובה לשבץ אותך ביחידה פתוחה, בדר"כ הקצין מיון ישבץ אותך בחור הכי גרוע שאפשר לשלוח אותך אליו.

לכן, אם אתה רוצה לשרת קל"ב, עלייך (בחר אחד מהבאים) :
1. לשכנע קר"פ פעילה \ רופא פיקוד שעלייך לשרת קל"ב, ולקבל ממנו המלצה לקל"ב \ פטור ללינת בית וכדומה.
2. לשכנע את הסמח"ט \ מח"ט לפלוט אותך למז"י לשיבוץ מחדש עם הוראה לגורמי הכ"א לשבץ אותך קל"ב.
ישן 06-06-2009, 16:50
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי boogy1989 שמתחילה ב "תודה על העזרה. ככה, ההורים..."

יש משהו שחשוב שתבין - מז"י פועלים בצורה שנוגדת רצונות של הרבה מפקדים וחיילים.
מז"י נותנים חייל ליחידה כדי שימלא תפקיד כלשהו. המפקד באותה יחידה לא יכול להחליט להוציא אותך ממנה גם אם הוא רוצה מאוד אם אין לו סיבה שתתקבל במז"י.
אם המפקד רוצה להוציא את החייל מהיחידה בלי סיבה אמיתית אז החייל ישובץ ביחידה כפופה או ממונה בד"כ. זה לא שיבוץ מחדש וזה יכול גם להביא אותך לתנאים גרועים עוד יותר מאלה שיש לך עכשיו.

מסיבה רפואית רק רופא יכול להוציא אותך. אם אתה חושב שלרופא היחידה יש אינטרס אתה יכול לבקש להיפגש עם רופא מומחה בכיר יותר. אם אותו רופא בכיר הוא גם במקרה קר"פ פעילה - הוא יכול גם לתת בעצמו הוראה להוציא אותך שזה מצב אידיאלי.

מפקד יכול להוציא אותך מסיבה "מיוחדת", אחרי ראיונות איתך, אבל זה תלוי באישור של גורמים במז"י שימרחו אותך בבירוקרטיה שהצליחה להדהים אותי כל פעם מחדש (וזה לא קל).

לפני שאתה הופך את כל העולם תחשוב עם עצמך אם יש באמת סיבה שבגללה אתה לא יכול לשרת שם או ששיכנעת את עצמך ככה כי זה יקדם אותך לתנאים נוחים יותר.

ישן 06-06-2009, 17:00

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Yotamz שמתחילה ב "יש משהו שחשוב שתבין - מז"י..."

באמת תודה רבה לכם.
הסיבה היא שקשה לי לשרת בבסיס סגור, אני לחוץ בית כל הזמן. מהרגע שאני דורך בבסיס אני רק חושב על הבית.
אני רוצה לשרת בבסיס פתוח כי אני חייב לעבוד (מינוס אדיר בבנק) , יש לי פרופיל רפואי 45 שאנ מאמין שאמור לתת הקלות באופי השירות.
כל הסיבות האלה מתחברות לכך שאני רוצה קל"ב יומיות.
באמת שאני חייל טוב, אין לי תלונה אחת, אני שנה וחצי עוד מעט בצבא.

אני יודע שלהפלט למזי זה הימור , כי אי אפשר לדעת מה יתנו לי יכול להיות יותר גרוע ויכול להיות שלא, למרות שבמקום שאני משרת יש ת"ש מדהים, אבל לא הולכים רק לפי התש.
בכל מקרה, אני גר בראשון לציון ויש למזי הקצאות לאוגדה 98 (בצומת בילו בסיס פתוח) ועוד כמה בסיסים פתוחים כמו בסיס מז'י בעצמו.
ישן 06-06-2009, 20:41
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי boogy1989 שמתחילה ב "באמת תודה רבה לכם. הסיבה היא..."

אוקי אז עד כאן בעצם אמרת למה קשה לך לשרת בבסיס סגור אבל לא למה אתה לא כשיר לשרת שם.

אני מצטער להגיד לך את זה אבל במילים אחרות - אין סיבה רפואית שרופא מכיר אותה שמונעת ממך לשרת בבסיס סגור.

לפני כמה שנים פרופיל 45 היה כמו מילת קסם שפוטרת מהכל, היום בגלל שמחלקים פרופילים בכזו קלות - 45 זה כבר לא פרופיל נדיר והוא לא סיבה לקל"ב יומיות (למרות שרוב מי שקיבל 45 קיווה לתנאים האלה).

אני לא רואה שום קומבינה שעשו כאן, אפילו להיפך - להוציא אותך מהיחידה למרות שאתה כשיר לשרת בה זו תהיה קומבינה שהמפקדים שלך יעשו על חשבון מז"י ושאר הצבא והם מצידם לא מוכנים לקבל את זה ובצדק.

בהצלחה בכל מקרה.

ישן 12-06-2009, 23:11
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי boogy1989 שמתחילה ב "שלום חברים. ההורים שלי הכינו..."

להמלצה של רופא מומחה יש הרבה משקל אבל היא תתבצע בהתאם להחלטה של רופא יחידה (או הרופא של היחידה הממונה או קרפ"פ).
זכותו של רופא היחידה לא לקבל את ההמלצה, עם כי בד"כ מקבלים.

מכתבים באופן כללי יכולים לעזור אבל אני לא יודע מה אתה מתכנן לכתוב ולמי.

המפקדים שלך סה"כ רוצים לעזור לך אבל הם לא יכולים בגלל הפקודות.
רופא היחידה מצידו פועל לפי מה שנראה לו נכון מבחינה מקצועית, אם ההורים שלך לא רופאים אז המכתב לא ישנה את דעתו.

אנשים אולי לא עושים הרבה כדי לעזור לך וזה דבר שקורה בצבא והוא מאוד מעצבן ומייאש (מניסיון) אבל בשורה התחתונה - אף אחד מהגורמים שטיפלו בך עד עכשיו לא עבר על הפקודות או עשה משהו לא תקין. מכתבים יכולים להפעיל עליהם לחץ אבל אתה לא בעמדה של לאיים עליהם עם קבילה למשל.

ישן 13-06-2009, 18:14
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי boogy1989 שמתחילה ב "אוקי, אבל אתה אומר שזה כן..."

מה זה משנה מה הוא אמר? אתה יודע שאתה יכול ואם תסתכל בדף שקיבלת מהמרפאה - זה כתוב למטה וזה מעוגן בפקודות קצין הרפואה הראשי.
אתה יכול לערער על החלטה של רופא היחידה לקר"פ ממונה, כלומר, הרופא של היחידה שמעל היחידה שלך (לא ישירות לקרפ"פ!).

בקשר למכתבים זה תלוי בבן אדם, אני בתור מפקד אם הייתי מקבל מכתב מהורים של חייל זה היה רק גורם לי לרצות פחות לעזור לו כי אישית אני חושב שזה ילדותי. יש מפקדים שזה השפיע עליהם דווקא לכיוון השני.
כך או כך זה אפקטיבי יותר כשעושים לך משהו שנוגד את הפקודות ואתה רוצה להתלונן, מה שבמקרה שלך לא קרה, כל מה שיש כאן זה דיבור חסר סבלנות של הרופא ששוב - זה לא נעים, אבל לא נוגד את הפקודות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר