לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2009, 11:33
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
יהודים ובדואים הפגינו יחד נגד הפינוי בנגב

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3719856,00.html

יהודים ובדואים הפגינו יחד נגד פינוי בנגב

מאות קראו "ביתי בסכנה, אזרחות בלי כבוד" ו-"בושה וחרפה", בשל הכוונה לפנות עשרות משפחות מטראבין לטובת שכונה חדשה בעומר. "הם לא עשו רע לאיש", אמר פרופ' אורן יפתחאל. תושבי השכונה החדשה: הם רק מנסים להשיג עוד כסף

קרוב ל-200 בני אדם, תושבי טראבין, עומר ויישובים נוספים בנגב, הפגינו הבוקר (יום ו') במחאה על הניסיונות לפנות את בני שבט טראבין מהקרקע עליה הם יושבים, המיועדת לבניית שכונה לאנשי קבע ב"עומר החדשה".

--------------------

באמת לא הבנתי למה יש לי מלא רעש ליד הבית ואנשים ושוטרים בכל פינה בעומר... עכשיו אני מבין.
ממש על הרחוב שלי (שמתחבר לכביש הראשי) הם נמצאים וצועקים שם בעברית וערבית נגד הפינוי.
יש שם המון כוחות משטרה (לא רק שם, בכל עומר) וכחות של מד"א.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2009, 12:54

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "כתושב עומר, מה דעתך?"

הטראבינים נמצאים על הקרקע כבר כמה עשרות שנים, אני חושב שקצת לפני שקמה עומר.
משהו כמו 50 שנה.
לפני כן היו הרבה יותר גדולים, חלק גדול מהם פונה משום שעבורות החפירה לקראת השכונה החדשה כבר בעיצומם.
אני בהחלט בעד הפינוי שלהם.
ליברמן, כשהוא התערב בנושא, דאג לעשות עסקה עם אותם טראבינים שהם יעזבו את המקום לטובת הרחבת עומר ויקבלו בתמורה ישוב חדש לא רחוק, עם תשתיות, מים, חשמל, ויקבלו גם כן בית בנוי היטב ועוד פיצוי של 100 אלף ש"ח למשפחה ועוד 10 אלף ש"ח על כל ילד.
חלק מהטראבינים הסכימו ועזבו.

בתקופה שבה הם חיו פה, באו והלכו שיחים, אותם בדואים היו בוזזים ועשים תוהו ובוהו בעומר, ופוגעים בתושבי בעומר בלי סוף. כאשר נבנתה הגדר שמפרידה, גדר ממש פשוטה ולא רצינית עם עוד פתחים לעומר, הפריצות קצת ירדו אבל עדיין, ולאחר זמן קצר הם עלו שוב בעקבות הכעס על הגדר.
כל פעם שהיה שיח הצליחו להגיע איתו להסדר שהם יפסיקו לפרוץ, וככה לחודשיים-שלושה לא היו פריצות עד שאותו שיח היה לוקח את העסקה שהציע ליברמן, או נפטר, או סתם עוזב ואז שוב פעם היו עושים בלאגן.
כל הזמן היו ביניהם קרבות של משפחות בתוך השבט על נושא השליטה והיחס כלפי עומר והמדינה.

כרגע, במהלך עבודות הבנייה, מחשש שהם יפגעו בפועלים ישנם שוטרים (יש להם תחנה ממש מול השבט) שנמצאים ביחד עם הפועלים ומפטרלים שם כדי לוודא שלא יאונה להם כל רע.
לא פעם ראיתי טרנזית משטרתית מורידה שם עצורים, משחררת להם את האזיקים ומחזירה אותם לכפר. כנראה אחרי התפרעות שלהם ועצירה לשם חקירה.
אני שמעתי על פשיטות בשבט, משום שמרוב הגניבות הם בנו עסק ענקי. היה להם (אני לא יודע אם עדיין) מאחורי הפחונים והאהלים שיירות של מכוניות גנובות, אופניים, מכסחות דשא ושאר דברים גנובים.
את הדברים הם מוכרים וממשיכים לבזוז מתושבי עומר.

חלק מהבדואים קנו בית בעומר בו הם מתגוררים ומתנהגים כמו שצריך ולא עושים בעיות, אותם יהודים שחיים בכפר כן עושים בעיות.
עם התעצמות הבנייה של השכונה החדשה פינו עוד כמה פחונים ושמו גדר תיל. יש גדר תיל אחת שמקיפה את כל האזור שבו ממוקמים העובדים, עם כל המשאיות וכל הציוד שלהם - זאת בשביל שלא ייגנב על ידי הבדואים, ועוד גדר תיל שמפרידה בין עומר לבין הפחונים. עכשיו הבדואים לא יכולים להיכנס לעומר בדרך הרגילה שלהם, אלא יצטרכו לעשות סיבוב שלם של נסיעה בכביש שוקת - זה אחד הדברים שמכעיסים אותם ובגלל זה גם הציתו את מטוסו של פיני בדש, ראש המועצה.

אע"פ שהציעו להם המון כסף ואפשרויות בשביל שיחיו בחיים טובים יותר, הם ממשיכים להתעקש על האדמה הזאת בטענה שזו אדמת אבותיהם, וזה לא נכון - הילדים שם הם מקסימום דור 2 או 3, וגם זה בספק.
כשאני עובר בהסעה של בית ספר ליד המקום (עד ששמו גדר תיל) היו נוהגים הילדים לזרוק על האוטובוס אבנים, הם לא היו מצליחים לפגוע.
הם מתעקשים על האדמה הזו למרות שאין שם כלום. המקום מלא בזבל, אין להם שם שדות חקלאיים או עסקים. וחוץ מהאהלים והמסגד שהם בנו (הדבר היחידי שבנוי שם באמת) אין שם שום דבר ששוה להישאר עבורו. ומציעים להם יישוב חדש עם בתים בנויים ומסודרים ועם שטחים ועוד כסף ומסגדים מפוארים, אבל הם מסרבים.
לאט לאט מפנים אותם יותר.
אם תסתכל ב- google earth אתה תראה שיש שם תמונה לא מעודכנת, משהו מלפני כמה שנים. בתמונה הזו רואים כמות עצומה של פחונים ואהלים. היום זה בערך רבע ממה שיש בגוגל.
מאז שאני גר בעומר (שנתיים בערך) ההיקף שלהם קטן, והם כבר לא משוטטים בעומר. בהתחלה כשעברתי ראיתי אותם כשהם עוברים עם הצאן שלהם על הכבישים, ועם הגמלים - תוך כדי שהם מסכנים את הנהגים.
היו עוברים בעומר לקושש עצים, והיו עוברים עם סוסים ליד פחי הזבל של האנשים ומחטטים בהם. היום זה כבר פסק משום שנחסמה להם הגישה - וטוב שכך.
ישן 22-05-2009, 13:21

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "סחה על ההסבר"

שכחתי לציין את הפרוטקשן שהם היו דורשים.

הבית שלי נבנה לפני בערך 5 שנים. ע"י מישהו אחר שגר כאן וממנו קנינו את הבית.
במהלך הבנייה הגיעו הבדואים ודרשו מבעל השטח שישלם להם פרוטקשן, אני חושב שזה משהו כמו 1000 ש"ח לחודש, ובתמורה הם לא יישרפו ויהרסו את כל הרכוש.
הוא שילם כמובן.

אדם אחר בעומר, שלא הסכים לשלם, יצא יום אחד עם משפחתו לטיול. הוא חזר הבית והבית שלו הוצת.
הוא היה צריך לשלם על תיקונים בסך של מאה אלף שקלים.
בגלל זה אנשים העדיפו לשלם.

אבא של חבר שלי החליט להתנגד. הוא שם מצלמה נסתרת וכאשר השייח בא לדרוש פרוטקשן, הוא צילם אותו ואמר לו שבסדר והוא יבוא אל הפחונים לתת לו את הכסף.
הוא הגיע לשם עם המשטרה והם עצרו את השייח ואני חושב שהוא עכשיו יושב בכלא.
ישן 22-05-2009, 15:24

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "הדרום הפרוע.."

דווקא המשטרה עובדת יפה מאוד.
כל הזמן אני רואה פטרולים, וכל הזמן אני רואה שיש שמירה.
רמת הפריצות ירדה משמעותית, אני בספק אם זה עדיין קיים.
פרוטקשן, זה העבר.

וזה קורה בעיקר בזכות הגדר, ובזכות תחנת המשטרה שהוקמה לידם ועושה עבודה מעולה בשמירה על התושבים.
אני חושב שגם התחלת החפירות באזור הקשתה על הבדואים להסתובב שם. יותר מידי בורות והרים נוצרו שם בגלל החפירות וללכת סביב כל עומר בשביל להיכנס אליה גם קשה להם... טוב שכך.
מזל שהם לא עושים פוגרומים. אני חושב שאם הייתה להם אפשרות הם היו עושים. אין להם אפשרות כי המשטרה מצליחה לעצור אותם. עושה אצלם חיפושים באמצע הלילה ופשיטות על הכפר.
ככה שולטים בטרוריסטים, מחזיקים אותם קצר. ואז הנשק היחידי שלהם זה תעמולה ובכי, שלמזלנו גם התעמולה לא עובדת ואני רואה לאט לאט שהפחונים נעלמים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר