לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2010, 23:02
  שפירא-מאיר שפירא-מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.06
מחפש תמונות של רכב שלל

אני כותב כעת ספר על השירות הצבאי שלי בשנים 1964-1966 כאשר גולת הכותרת היתה שירות ביחידת סמא"ט (סיורי מדבר ארוכי טווח) בשם "כיתת-השועלים" שלא מופיע בשום רשומה של צהל.

בחיפוש ממושך ביותר ברשת מצאתי המון פריטים שרק מי שירצה להתייחס לנוסטלגיה זה יתן לו המון. מה שאני מחפש ולא מוצא זה טנדר צבאי ירדני מאלו שלקחנו שלל אלפים אחרי מלחמת ששת הימים. הטנדרים שלא זכורים לי מאיזו פירמה, אבל זכור לי שהמרכב היה גבוה מהכביש עד שנוצר מרווח גדול בין החלק העליון של הגלגל לכנף (הנכד שלי שואל ממתי יש למכוניות כנפיים, זה מצחיק אותו.....)
גם כשניסיתי להסביר לו שבעינינו הרובה הצ'כי (הראתי לו תמונות) המאוזר k98 היה אמין בעינינו יותר מהרובה המיטען החצי אוטומטי fn עם הבוכנה הארורה, זה נראה לו בלתי סביר.

אז אם יש למישהו תמונה כזו אשמח לקבל אותה.

חוקר את כרתים מ-1990
מדריך I.A.T.M. באירופה
מנהל פורום טיולים לכרתים בעברית
www.agenda.co.il/686

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2010, 10:44

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "קודם כל מעניין לשמוע עוד על..."

לגבי היחידה.
היחידה הוקמה מאנשים שהיו בעלי התמחויות שונות בנושאים צבאיים, האימונים כללו מגוון אימוני לוחמה זעירה למיניה ועד רכיבה על סוסים וגמלים.

בוצעו מספר פעולות בירדן ובסוריה למפגש סוכנים, מבחינת המרחק זה לא היה עמוק מאוד ומדובר היה בפעולות שנמשכו לילה אחד עד שלוש לילות אולם הפעולות הללו היו תרגולות לקראת האירוע שבגינו הוקמה היחידה וזה פעילות בעירק למפגש עם סוכן שלנו לחידוש הקשר שנותק עימו .

היחידה היתה קטנה מאוד (כיוון שמטרתה לא היתה לחימה אלא מודיעין). שתי חוליות בנות 5 אנשים כל אחת, כאשר חוליה אחת היתה חוליה ימית ואנשיה נהרגו בפעולה הראשונה שלהם כנראה ב-1965 לפי שמועה אולי באיזה נמל מצרי (הכל היה מאוד ממודר אז בניגוד לאוירה הסחבקית הכללית בצהל). מהחוליה שלנו אני האחרון ששרד (היום אני כותב את הפרק הזה "מעריב", הפרק האחרון).

ניסיתי לאתר חומר על היחידה ולא הצלחתי. אני גם לא מכיר את שמות אנשי היחידה כיוון שלכולם היו כינויים והיתה הוראה שמי שימסור פרט הזעיר ביותר על עצמו, יעוף מהיחידה, ואף אחד לא רצה לעוף. הכלל היה שמה שאתה לא יודע, אתה לא יכול לספר אם תיפול בשבי. מה שאני כן יודע זה שאחרי שנים רבות ראיתי תמונה של מפקד היחידה שכונה "טמטם" והסתבר לי ששמו אברהם ארנן, האיש שהיה אמן בהקמת יחידות מיוחדות בצהל.

לפני שנים הצלחתי לאתר את מיקום מחנה היחידה שהסתבר לי שהוא במרכזו של מטווח של חיל האויר בחרב'ת מחאז, נשארו שם חלקי שלושה מבנים, צילמתי מרחוק ובגלל התרגשותי מהגילוי, שכחתי לצלם מקרוב. לפני מספר שבועות ניסיתי לאתר את המקום וללא הצלחה, אין כבר חביות של מטווח צהל ואין שום מבנים על גבעה, הכל נעלם.

גם נסיון לצלם את יחידת הטירונות שלי במחנה חסה לא צלח, המחנה פשוט נעלם ומה שנשאר ממנו זה רק הכביש הפנימי, מחצית מבנה מטה הפלוגה (ה) , חלק מהמדרכה למאהל הפלוגה, סככת הטנקים של פלוגה ז וכן העץ המוזר שהיה ליד מטה הגדוד (82) שמאחוריו היה טנק הקרומבל (טנק הרנו היה בחזית בנין מטה הגדוד). היתר הכל נעלם, אפילו הבניינים שנבנו על ידי הבריטים.

מסתבר היה שהצבא הירדני הוא צבא מעולה וחיסולנו היה ענין של זמן וכנראה שהיתה איזו בעיית אגו, כיוון שלא היתה פעולה נמרצת נגדנו. בדרך לעירק (אורך המסע כנראה 435 ק"מ) כבר נראינו לא טוב למפקד יחידת רוכבי-הגמלים למרות שהכיסוי שלנו היה שאנחנו בדרכנו לעירק להביא כלה לחתן שלה בסוריה, וההתנהגות והמראה שלנו היו בדואים פרפקט בלי שום סטיה קלה שבקלות, ולמרות זאת אותו קצין כנראה דיווח עלינו, כיוון שכאשר היינו בחזרה אחרי כשבועיים ראינו טנדר סיור שמתצפת עלינו ומאוחר יותר היה הוא זה שנתקל בנו והזעיק תגבור של משאית עם חיילים ורק באמצעות שני מסוקים שהוזעקו למקום ובאחד מהם היו איזו מחלקה של צהל שסייעה לנו, נסוגנו למסוקים והסתלקנו בהשאירנו בשטח את הציוד (שהיה כולו בדואי/סיני/רוסי והגמלים.

היה כבר מישהו שאמר לי שזה שאי אפשר למצוא פרטים על היחידה, עוד יוכלו לאמר שזו המצאה שלי. עניתי שזה ממש לא איכפת לי, כי אני לא הולך לעשות מזה עסק, אני כותב זאת כזכרונות לעצמי, כמו כן את סימן ההיכר שלנו (כתובת קעקע על פרק היד) לא ניתן למחוק. בגלל זה, אני מכנה את הספר "רומן", מי שרוצה שיאמין ומי שלא, לא. זה ממש לא חשוב לי.

אני לא מוצא איך מצרפים תמונה אחרת הייתי מצרף את תמונת הגבעה שהיא היחידה שיש לי ואת כותר הספר.

חוקר את כרתים מ-1990
מדריך I.A.T.M. באירופה
www.agenda.co.il/686

ישן 16-02-2010, 11:01
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
סיפור נאה ביותר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שפירא-מאיר שמתחילה ב "לגבי היחידה. היחידה הוקמה..."

הרשתי לעצמי להדגיש כמה קטעים שמצאו חן בעיני:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפירא-מאיר
לגבי היחידה.

היחידה היתה קטנה מאוד (כיוון שמטרתה לא היתה לחימה אלא מודיעין). שתי חוליות בנות 5 אנשים כל אחת, כאשר חוליה אחת היתה חוליה ימית ואנשיה נהרגו בפעולה הראשונה שלהם כנראה ב-1965 לפי שמועה אולי באיזה נמל מצרי (הכל היה מאוד ממודר אז בניגוד לאוירה הסחבקית הכללית בצהל). מהחוליה שלנו אני האחרון ששרד (היום אני כותב את הפרק הזה "מעריב", הפרק האחרון).

...
. בדרך לעירק (אורך המסע כנראה 435 ק"מ)...

רק באמצעות שני מסוקים שהוזעקו למקום (אגב, למה לרכב על גמלים אם מסוקיפ יכולים להגיע?...)

היה כבר מישהו שאמר לי שזה שאי אפשר למצוא פרטים על היחידה, עוד יוכלו לאמר שזו המצאה שלי. עניתי שזה ממש לא איכפת לי, כי אני לא הולך לעשות מזה עסק, אני כותב זאת כזכרונות לעצמי, כמו כן את סימן ההיכר שלנו (כתובת קעקע על פרק היד) לא ניתן למחוק. בגלל זה, אני מכנה את הספר "רומן", מי שרוצה שיאמין ומי שלא, לא. זה ממש לא חשוב לי.

.

אני חושב שיש כבר ספר שכותרתו מתאימה לסיפור:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 16-02-2010, 18:41

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "סיפור נאה ביותר"

זה פשוט מדהים.

נכנסתי לכאן לבקש סיוע , סך הכל אני מחפש תמונה של טנדר פשוט חום מוגבה שהיה בשימוש הירדנים.

והתגובות מדהימות בגסות הרוח שלהן.
בקשו לדעת עוד פרטים על היחידה שכעת אני כותב עליה ספר, כתבתי וסיפרתי, והתגובות פשוט הדהימו אותי לחלוטין.

אני אדם מכובד ולא רגיל שיתייחסו אלי בחוצפה ובגסות רוח כזו. והתגובות היו כאילו יש מישהו פה שמכיר אותי בפן שלילי מוחלט וכבדאי שממציא סיפורים.
לא קראתם את הספר, אתם לא מכירים אותי, אבל יש לכם כבר דיעה נחרצת עלי ועל מה שאני מספר , במקום לקבל באופן חיובי שמספרים לכם משהו שמישהו עשה לפני 45 שנים .

בקשו שאספר על היחידה, סיפרתי, ובתמורה חטפתי עלבונות וחוצפה מאלמונים שלא מכירים אותי ומה עשיתי בחיים.
אני מתבייש בשבילכם.
שלום.

חוקר את כרתים מ-1990
מדריך I.A.T.M. באירופה
www.agenda.co.il/686

ישן 16-02-2010, 19:34
  GOMBUTZ GOMBUTZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07
בושה וחרפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפירא-מאיר שמתחילה ב "מחפש תמונות של רכב שלל"

כגולש אשר עוקב בשקט אחר פעילות הפורום [במשך כמה שנים] ההתיחסות לפותח האשכול מבישה בעיני.
לא יתכן שזכאותו של אדם לא תעמוד לזכותו ולו לרגע?!
מי אנחנו יבחושים זבי חוטם שנתיל ספק במילתו של אדם?
אני אעבור לגוף שלישי כי לפתע אני לא רוצה להשתייך לחבורה שכזו.
מי שחושב או רומז שהבחור משקר/מסלף/מפנטז שיוכיח אחר או יסתום את מקלדתו.

האם עלה בליבו של מישהו הספק שאכן יש אנשים במדינה הזאת/בצבא הזה "שביקרו" בעירק בשרותם הצבאי [ולא על גבו של מטוס]? יש ויש.
לי אין ספק כי הבחור דובר אמת.
והיות ואני לא מסוגל להוכיח אחרת אני יושב קורא מחכים וסותם את הפה
טל ענבר. ההתבטאות שלך היא בושה לפורום ופוגעת בכבודו של הגולש. קח את זה לתשומת ליבך!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:50

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר