לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2012, 21:34
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
בקשה מידיד פולני...(משתיק קול למקרו עוזי)

לפי הצילום המצ"ב הוא שואל מספר שאלות שלי אין לי כל מושג:

https://2012-uploaded.fresh.co.il/2...01/25118571.jpg

To było takie zabawne pytanie do Ciebie Ja wiem. Kiedyś robiłem tłumik na taka wiatrówkę sportową ( o mocy strzału obniżonej do 10 J) aby móc postrzelać sobie do śliwek lub tarczy i nie niepokoić sąsiadów. Wtedy zapoznałem się z tematem i zorientowałem sie ze to co przedstawiają na filmach to zwykłe bzdury. Aby tłumik był w miarę skuteczny to szybkość kuli musi być mniejsza od szybkości dźwięku w powietrzu czy szybkość wylotowa musi być poniżej 340 metrów na sekundę. Z typów uzi zamieszczonych na sieci znalazłem opis Micro uzi na pocisk 11,43 który ma szybkość wylotowa 240 metrów /sekundę co z zapasem spełnia warunek maksymalnej szybkości. Przy takiej szybkości wylotowej pocisku i dobrym tłumiku jedyne co słychać to odgłosy zamka ;-) Dlatego stawiam ze na zdjęciu mamy właśnie ten typ bo tu mniejsza szybkość rekompensowana jest większa masą pocisku i zachowana jego moc obalającą Jak znajdę czas to podeśle ci zdjęcie mojej wiatrówki z tłumikiem Pozdrawiam

תרגום חופשי:
יש לי שאלה משעשעת אליך. פעם עשיתי משתיק קול לרובה אויר אשר היה בעוצמה 10J.
על מנת לירות בשזיפים או במטרה וגם לא להטריד שכנים ברעש מוזר. למדתי טוב את הנושא והתברר לי שהכל שטויות מה שמראים בסרטים. משתיק הקול יהיה יעיל כאשר מהירות הקליע תהיה נמוכה יותר ממהירות הקול שהיא 340 מטר/שניה. לפי הפרסומים של "מיקרו עוזי" הקליע הוא 11.43 ומהירותו היא 240 מ/שניה. הדבר מאפשר ע"י משתיק קול מעולה שקול הירי לא יישמע, אלא רק קול הבריח (דריכה)
לכן אני חושב שבתמונה יש לנו כאן קליע איטי אך בעל מאסה גדולה יותר.

אחפש את הצילום של רובה אויר עם משתיק הקול שעשיתי.
(האיש במקצועו הוא מהנדס בכיר.)
אם יש משהו מחברי הפורום היכול להוסיף ולהאיר ולהעיר. האמת שעד היום תמיד סיקרן אותי לדעת
איך עושה זאת משתיק הקול והנה קבלתי תשובה חלקית ומובנת

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2012, 10:51
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
רעשי ירי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אם כך, אז יש לי שאלה..."

לרעש הירי יש שלושה מרכיבים עיקריים:

א. רעש המנגנון. מטבע הדברים - חלקים נעים משמיעים קול. הרעש הקטן ביותר מופק ע"י רובי בריח שם נשמע רק קול הנקירה. כלי ירי מיטענים ובמיוחד בירי אוטומטי - הם רועשים, אך זה רעש שכמעט אי אפשר להשתיקו.

ב. רעש הלוע (MUZZLE BLAST) נגרם ע"י הגזים הדחוסים הנפלטים מן הלוע עם יציאת הקליע. רעש זה הוא יחסי ללחץ הגזים ולכמותם. גם רובה אוויר ישמיע רעש זה. רעש זה קל, יחסית, להשתיק ע"י משתיק קול שעושה אחת או יותר פעולות: מפזר את הגזים בצורה מבוקרת או בתוך חלל המשתיק, ו/או דרך פתחים צדדיים מרובים על מנת להוריד את הפרשי הלחצים. ישנם משתיקי קול פשוטים ביותר הבנויים כצינור, וישנם כאלה עם טבעות או אף מערכת בולעי רעשים מחמרים שונים.

ג. רעש שלישי נגרם ע"י גל ההלם הנוצר בעת מעופו של קליע על קולי. רעש זה ניתן להפחית או ע"י שימוש בתחמושת תת קולית שהוזכרה לעיל, או ע"י שימוש במשתיק קול מיוחד לתחמושת על קולית. סוג זה נדיר מאד, כיוון שמשתיק כזה חייב בנוסף על בליעת הרעש ופיזור הגזים, גם להאט את הקליע למהירות תת קולית. האטה זו (ולא אכנס כאן למכניקה של העניין) כרוכה בשחיקה ובלאי חמורים של המשתיק, חימומו הרב, וכן הורדה דרסטית של דיוק הירי.

למרבה הצער - אין לי מושג כיצד אומרים את כל זה בפולנית.....
ישן 05-09-2012, 14:45
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Meirson שמתחילה ב "ואולי בכל זאת תכנס למכניקה של..."

נו, טוב, ניסיתי להתחמק מזה כי יש על זה ספרות ענפה ופטנטים לרוב.

העקרון הבסיסי הוא לאפשר שחרור איטי יותר של האנרגיה שבגזים. המשתיק הפשוט ביותר אינו אלא גליל המתחבר ללוע, ובקצהו השני הוא סגור בדיסקית שבה פתח בגודל הקליע. זה מאפשר לגזים להתפשט תחילה בחלל סגור, כך שבצאתם לאוויר העולם הלחץ ירד דיו כדי להחליש את קול הנפץ.
גליל בסיסי זה אפשר לשכלל במגוון צורות. למשל - חלוקתו לחללי משנה על ידי מחיצות רוחב בצורת שורת דסקיות עם חור באמצע. לזה אפשר להוסיף חמרים בולעי רעש כגון צמר אסבסט, צמר סלעים או צמר זכוכית. ישנם משתיקים שבהם הדסקיות עצמן עשויות לא ממתכת אלא מגומי. ישנם משתיקים בהם הדסקיות אינן מחוברות ישירות לגליל אלא באמצעות מערכת קפיצים.
ישנם משתיקים בעלי נקבי מרובים בצדדים, וישנם כאלה בעלי צורות לא גליליות.
יש, כמובן, הרבה אילתורים, החל מקונדום עבה (של פעם) שהולבש על קנה אקדח, וכלה בירי דרך כרית או ספוג (רגיל או מגולגל).
משתיקים שאמורים להאט את הקליע למהירות תת קולית מבוססים או על חיכוך באמצעים גמישים (כגון דיסקיות גומי עם נקב קטן) או בספיגת אנרגיה ע"י מערכת קפיצית.
משתיקים אלה סובלים מבלאי והתחממות רבה, מורידים את דיוק הירי, ומהווים סכנה ליורה כי דיסקית בלויה שיצאה במקצת ממקומה יכולה לגרום להסטת הקליע לפני צאתו מן המשתיק.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 05-09-2012 בשעה 14:48.
ישן 05-09-2012, 16:29
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
כמו כל יהודי (הוא כל הזמן מתלונן... :-) )
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "פעם אחרונה התלוננת על הלטינית שלי, ועכשיו על העברית?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
OK - מה לא ברור? אשמח להבהיר, אם כי הסינית שלי - בערך כמו הפולנית שלי....

השתמשת בכמה מושגים מתחום המקצוע (של השתקת קולות) רציתי לשלוח אתה לידיד הפולני שלי, אך הוא לצערי הרב (כמה שבקשתי ממנו) לא שולט בלשון הקודש.

שאלה נוספת שלא קבלתי תשובה עליה זה איך פועל משתיק הקול של "מיני עוזי".
כמובן אם זה מסווג, אין לענות!

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:10

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר