לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2009, 03:50
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
איך מפנים אדם לקב"ן ללא ידיעתו/הסכמתו?

אח של חברה טובה שלי שירת במילואים במלחמת לבנון השניה. למרות שתמיד היה אדם סגור ומופנם, נדמה כאילו מצבו רק הקצין. בשנה האחרונה במיוחד הוא לא יוצא החוצה מלבד לעבודתו, לא מבלה עם חברים, לא מבלה עם המשפחה, מסתגר בחדר ולא יוצא ממנו. לפעמים הוא מזניח עצמו ומעביר ימים בלי מקלחת וגילוח, אוכל במשורה, רזה הרבה קילוגרמים.

הוריו ואחיו אובדי עצות, לא יודעים מה לעשות ולמי לפנות. האם יש להם אפשרות לפנות לקב"ן בשמו? האם מותר למח' בריאות הנפש לנתח אדם על סמך דיווחים של אחרים? נכון שזה נשמע קיצוני מעט, אבל המשפחה באמת לא יודעת מה לעשות.

אשמח אם מישהו יוכל לתת עצה, אולי מנסיון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2009, 05:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איך מפנים אדם לקב"ן ללא ידיעתו/הסכמתו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אח של חברה טובה שלי שירת במילואים במלחמת לבנון השניה. למרות שתמיד היה אדם סגור ומופנם, נדמה כאילו מצבו רק הקצין. בשנה האחרונה במיוחד הוא לא יוצא החוצה מלבד לעבודתו, לא מבלה עם חברים, לא מבלה עם המשפחה, מסתגר בחדר ולא יוצא ממנו. לפעמים הוא מזניח עצמו ומעביר ימים בלי מקלחת וגילוח, אוכל במשורה, רזה הרבה קילוגרמים.

הוריו ואחיו אובדי עצות, לא יודעים מה לעשות ולמי לפנות. האם יש להם אפשרות לפנות לקב"ן בשמו? האם מותר למח' בריאות הנפש לנתח אדם על סמך דיווחים של אחרים? נכון שזה נשמע קיצוני מעט, אבל המשפחה באמת לא יודעת מה לעשות.

אשמח אם מישהו יוכל לתת עצה, אולי מנסיון.

אני לא יודע אם קב"ן זו הכתובת הנכונה.
תתקשרו למרפאת המילואים ביחידה לתגובות קרב של מרכז בריאות הנפש של חיל הרפואה ותראו מה התשובה שתקבלו. מספר הטלפון: 03-7377007
בכל מקרה כדאי שהוא יגיע לאיזשהו טיפול.

ישן 28-05-2009, 09:40
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
קב"ן אינו הכתובת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איך מפנים אדם לקב"ן ללא ידיעתו/הסכמתו?"

היות והאיש אזרח, לקב"ן אין שום תפקיד אלא במקרה והוא בשמ"פ, או במקרה והוא פונה מיזמתו לקצין הקישור בבקשה להוריד פרופיל. הכתובת לפנייה היא הרופא המטפל שלו, שיכול להושיט לו עזרה בעצמו, או להפנותו לפסיכיאטר או לכל גורם טיפולי אחר. הבעיה הרצינית מתעוררת כאשר החולה אינו משתף פעולה. במקרה כזה, אם יש עדות להזנחה עצמית הפוגעת בבריאותו ו/או נשקפת סכנה לזולתו, ניתן לערב עובד סוציאלי, או לפנות לפסיכיאטר מחוזי של משרד הבריאות בבקשה לאישפוז כפוי. אישורים מסוג זה ניתנים במשורה, ומתוך בדיקה וזהירות רבה. כל עוד האיש צלול, מבין ושקול, אי אפשר להכריחו לקבל עזרה. אפשר גם אפשר, לייעץ, לשכנע, להיעזר במשפחה וידידים, אך אי אפשר לפעול בניגוד לרצונו.
ישן 28-05-2009, 15:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "קב"ן אינו הכתובת"

אני מצטער לומר, אך ייתכן שאתה טועה.
אם חלה החמרה במצב בריאותו הנפשי של חייל מילואים במהלך, או עקב, תקופת שירות במילואים, שבו התרחשה פעילות קרבית (כל אירוע לחימה), הוא זכאי לטיפול ביחידה לתגובות קרב.
זו לא תביעה כנגד משרד הביטחון ולא בקשה להכרה כנכות. זה מסלול מקביל.
כמעט כל פונה מוזמן לאיבחון (אינטק) ולאחריו מחליטים ביחידה אם לטפל בחייל או להפנות אותו לטיפול אזרחי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר