לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2009, 17:34
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "אלה?"

כן, אלה. לדפוק אותה בצלעות של אדם, בברך, בירך החיצוני (ל"רגל עץ"). יותר קל ומהיר ללמוד להכות עם אלה (לא אלת בייסבול כמו של מגב אלא אותו נשק יפני שניתן למצו אצל שוטרים אמריקאיים, עם ידית) מאשר קרב מגע. וכמו שמתרגלים ירי באקדח יתרגלו לחימה באלה וקרב מגע.
(אני נושא עימי אלה מתקפלת טלסקופית לכל מקום, לא כבדה, לא תופסת מקום, חוקית לנשיאה ומ-א-ו-ד מכאיבה)

מי שמשתולל עם סכין דינו כדור ביד או ברגל ( או בראש אם תשאל אותי).
הטייזר לא מרתיע. כשתראה מולך שוטר עם אלה, אתה תתרגז פחות מאשר תראה אותו ניגש אליך עם ידיים ריקות.

לאחר שהראיתי לך כמה הרוגים היו בארה"ב מטייזר, אתה עדיין חושב שהוא נשק אל הרג?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2009, 18:32
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
הנושא בויכוח...+שאלה:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם נהרגו עשרות אנשים מזה, אז..."

לא "נהרגו עשרות אנשים מזה". הנושא נתון לויכוח רציני בארה"ב, ויש דעות של פתולוגים לכאן ולכאן, לדעתי היו מקרים ספורים, גג 3-4 שהצליחו להוכיח שהטייזר הרג ישירות. נושא כבד מאוד שאין לי בו מספיק יידע, ואני תוהה לפיכך האם לא היה מן הראוי להביא את העניין לדיון ציבורי, כפי שכתבתי למעלה, לפני ששוטרינו יסתובבו עם האמצעי...

והשאלה:
מדוע העדפת את האלה הטלסקופית לצורך הגנה עצמית ע"פ שוקר חשמלי "רגיל"? (לא טייזר, שלא יבלבלו בין טייזר לשוקר).
הרי הבריון האלים אינו עומד מולך ומגיש לך את צלעותיו, הוא "עליך" באגרופיו וכו. ונפנוף באלה לא עוזר למי שאינו חזק מאוד. השוקר אמור להכאיב מאוד, ולגרום להלם קל, מה שמאפשר לך "לנתק מגע". וגם לא צריך "לפגוע" באזורים רגישים כמו צלעות או ברך - אפשר רק "לגעת" איתו, ולפחות לפי דברי היצרנים והמשווקים - הוא עושה את העבודה. גם אורכה של האלה כשהיא סגורה הוא לדעתי לפחות 25 ס"מ, מה שמסרבל נשיאה, בעוד ששוקר הוא קטן יותר.
מה דעתך/ם? -
ישן 05-06-2009, 19:24

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "הנושא בויכוח...+שאלה:"

בלינק שהבאתי למעלה נאמר בחדשות CBS שמיוחסים 80 מקרי מוות לזה. ואלו כמובן מקרים בהם לא היה צורך להפעיל כוח קטלני, כלומר 80 אנשים שרק נופפו בידיים וכו' מתו במכת חשמל.

לגבי הדיון (לא ויכוח, חלילה):
האלה שלי (אני מניח שיש מספר גדלים) היא באורך 17 ס"מ מקופלת, 43 כשהיא פתוחה, עובי של אצבע וחצי. לא משהו שלא נכנס בכיס הג'ינס בקלות (בהנחה שאתה לא רוצה נרתיק חגורה קטן שנראה כאילו מכיל פנס כיס).
גם כשהיא מקופלת (בהנחה שרק שלפת ולא פתחת אותה) היא עדיין מסיבית (פלדה שחורה) ואפילו מכת אגרוף איתה הופכת לכבדה יותר, או נעיצתה בצלעות כמו סכין, או בגרוגרת.

אתה מכיר אלות כאלו? הן נפתחות בהצלפת שוט, מכוח האינרציה. ברגע ששלפת אותה והצלפת לפתיחה, המראה מרתיע. לא הרתיע? הבחור מתקדם לעברך? רכון מטה והצלף לו מאחורי הברך, משם עלה בדקירה לצלעות ואחר הכה בו על האף כמו בגור כלבים שחירבן לך בסלון. מכה לא פראית, מכה נשלטת, רק תכאיב לו, תפריע לו לעמוד/לנשום ואתה מוזמן להמשיך ברצף או להיסוג.

ישן 05-06-2009, 19:57

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תודה!"

חשוב:
גם אם יש לך טייזר ולבחור יש סכין, לא תמיד נכון להיכנס לקרב. לפעמים רצוי לסגת ולחיות כדי להילחם ביום אחר.

במסגרת אימוני קמ"ג שאני לוקח, נהגתי להביא עימי את האלה, ויחד עם המדריך תרגלנו מספר סיטואציות. אין ספק שיש חובה לתרגל, השאלה אם זה פקטור שהמשטרה מוכנה לשלם כדי למנוע מקרי מוות, במקום לתת מכשיר בעל פוטנציאל להרוג בידי השוטרים.

בוא נגיד ככה- לא תראה שוטר יורה כדורי גומי בסתם שיכורים, למרות שגם הגומי הם לכאורה נשק אל-הרג (אם שומרים על הטווחים הנכונים וכו').

אלו אותם עורכי הדין ככל הנראה שמונעים את הקנסות של חברות הטבק

ישן 05-06-2009, 17:47
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
באזור תעשייה בראשון הייתה ניידת על כל מטר רבוע בתקופה מסויימת
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אוקי, אני לא מסתובב בחוף..."

זה לא מנע קטטות על בסיס יומיומי לא מנע רציחות של 2 נערים ודריסה של נערה...
היה שם יס"מ מג"ב בילוש ומה לא...
מתי נעצרהכל אתה יודע...? כשסגרו להם את כל מקומות הבילוי ...אז סביר להניח שהם פשוט עברו למקום אחר....זה אולי תרם לראש העיר מבחינת תדמית אבל הבעיה נותרה בעינה יש לך פה אנשים ששמים פס על חיי אדם על חוק וגורם אכיפת החוק מסורס מאוד ביכולת התגובה אליהם גם אם תשים חטיבה של מגבניק"ים באזור מועד לפורענות הם יהססו להפעיל אלימות בגלל שחמש דקות אח"כ יקראו להם למח"ש ויזרקו אותם מהמשטרה...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 05-06-2009 בשעה 17:50.
ישן 05-06-2009, 18:05

כמו שכתבתי זה כבר נוסה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "אתה יודע מה משטרת ישראל צריכה..."

באזור תעשייה בראשון היה לך באמת על כל מטר רבוע ניידת יס"מ ומג"בניקים זה לא מנע דקירות וקרבות שם על בסיס יומיומי עד כדי כך שרוב תושבי ראשון היו מפחדים להסתובב שם בערב...
היו שם רק ממה שאני זוכר 2 רציחות דריסה של נערה שגררו אותה עם הגלגלים לאורך רחוב שלם...
עוד ילד שניסו לגנוב לו תפלאפון וגררו אותו עם האוטו כי הוא לא עזב את הפלאפון...עשרות מקרי דקירה קטטות מי סופר... וכל זה במקום שהיו בו באמת עשרות שוטרים....

הבעיה העיקרית היא שכל עוד לא נשלפה סכין אתה יכול גג להפעיל כוח לעצור כמה..לא יותר...אם תחשמל אותו ככה שהוא ירגיש את זה טוב טוב אולי הם יחשבו פעמיים שלוש אם תזרוק אותם לכלא לתקופות ממושכות בכלל יצאת צדיק הרבה טוב בד"כ לא יוצא מהם...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 05-06-2009 בשעה 18:13.
ישן 06-06-2009, 13:18
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
נאמר פה הרבה מאד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "האם משטרת ישראל מצטיידת בטייזרים?"

אני ירכז פה את התגובות שלי מטעמי נוחות בעיקר
לענין השמועות -משטרת ישראל הביאה ענין ברכישה של הטיזירים כבר לפני מספר שנים והענין מתעכב
בשל סחבת ביוקרטית פולטית פופוליסטית ולא פחות משיקולי תקציב נטו .

לענין מדית הקטלניות של הטיזר :
צריך לזכור שהאמצעי הזה על גילגולו השונים נמצא בשימוש של עשרות רבות של גורמי איכפה בארה"ב שנעים מיחידות אבטחה של קניון ועד למאבטחי מטוסים
מזה עשרות בשנים .
הכלי נמצא בשימוש יום יומי וכבר שמעתי הערכות שאומרות שתחומי ארה"ב נעשה שימוש הטיזר
כ300 פעמים ביממה .
עכשו אית תעשה מחקר אפילו השטחי ביותר על כמות מקראי המוות כתוצאה ממכות אלה/פנס/מקמ"ש
שמתרחשים בישראל בשנה כתוצאה מאימות עם כחות המשטרה תגלה שהכמות די זהה לכמות
המיקראים של מוות כתוצאה משימוש בטיזר ב30 השנה האחרונות .
אז כן הטיזר הוא הרבה פחות קטלני מכל אמצעי אחר שיש היום בידי המשטרה וזאת מבלי להביא בחשבון את הפציעות הבינוני פלוס אוו נכות לכל החיים .

לענין הירי באש חייה -
חברים אני מצטער לספר לכם ששיטות "הארי המזוהם" עובדות בסרטים בלבד וגם שם אני בספק רב
מאד שאפילו אם היו מצלמים היום סרט המשך הארי היה ממשיך להשתמש בהם ,וזאת מחשש
המפקים מפני תביעות והחרמות מצד ארגונים כאלו ואחרים .
במציאות לפתיחה באש חייה יש משמעות מאד מרחיקת לכת כן בצד ביטחון הציבור וכן בצד המשפטי
ולכן אים קיים אמצעי שיכול למנוע שימוש באש חייה ועדין לתת מענה לבעיה יש להעדיף שימוש בו .
כמו שידוע לכם (בוודאי לך לבני) כדור שיוצא מאקדח יכול לסכן חיי אדם גם במרחק של קרוב ל2 ק"מ
ממקום הירי וכדור שנורה ואפילו פוגע במטרה ויוצא מהצד השני יכול עדין לסכן חפים מפשע במרחק
של מספר מאות מטרים .
הטיזר לאומת זאת הטווח שלו מוגבל לכ10 מטר פלוס מינוס (אחרי זה נגמר החוט) וגם שם אים הוא פוגעה בחף מפשע ב99.9999% אפשר פשוט לעצור את בחישמול ולהגיד "סליחה" אופציה שלא קיימת ב9 מ"מ (אוו כל קוטר אחר).
וכאשר אנחנו מדברים על מקומות הומי קהל השיקול הזה נכון שבעתים .

לענין המינוסים של הטיזר (ויש רבים כאלו שחלקם הוזכרו כאן )-
חייבים לזכור שבשום דבר בחיים אין פיתרונות פלא אבל אין ספק שבתרחיש אשר עבורו הכלי נוצר
שבו שוטר אוו מספר שוטרים מנסים להשתלט על חשוד /עצור אלים האמצעי הזה מספק את הסחורה
בצורה טובה .

לגבי חוקיות נשיאת אלה מתקפלת אוו כל כלי קרב מגע אחר ע"י אזרח -
צר לי לבשר גם פה שהמצב רחוק מלהיות חוקי מ-א-ד ,למעשה הוא מאד בעתי.
מצד אחד אין סעיף בחוק שאוסר אוו מגביל במפורש את מכירתם אחזקת אוו נשיאתם כמו שיש
במקרא של אגרופן וסכין ,מהצד השני מדובר בכלי שהשימוש ההגיוני היחיד בו הוא למטרת
השתתפות בקטטה (תקיפה,הגנה וכ"ו אין הבדל ) ועצם זה שאתה נושא כלי כזה אומרת
לאותו שוטר שעושה כרגע חיפוש על גופך אוו בתיק אוו באוטו שאתה רואה את עצמך כרגע כמי
שעתיד להשתתף בקטטה ועל כן הוא יכול לנקוט בכמה אמצעים החל מהחרמת הכלי ועד מעצר .
הכלים היחידים שמוצהרים ככלים הגנתים בישראל הם תרסיס פלפל /חומר מדמיע ,שוקר חשמלי ,נשק חם בכפוף לרשיון .

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 06-06-2009 בשעה 13:21.
ישן 06-06-2009, 21:06

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "שמע מבחינת החוק כבר ראיתי מספיק מקרים"

יפה, אתה מדבר על כוח בלתי סביר וזה כבר לא קשור לסוג הנשק. הרי גם אם אני לא חמוש אבל התגברתי על תוקף ואחרי שהוא על הרצפה דרכתי עליו וריסקתי עליו אבן- גם אז הכוח לא סביר.

מצד שני- אם ניטרלתי תוקף באמצעות מכת אלה לברך ואז הוא החל לצלוע משם ואני לא רודף אחריו וממשיך להפליא בו מכותיי, היכן הכוח הבלתי סביר? אם היכיתי אותו בברכו והוא המשיך להשתולל ולכן חבטתי באפו כדי להרגיעו- האם הכוח לא סביר?

שיקול הדעת שלי לא קשור לסוג הנשק שיש לי. אבן מהרחוב הרבה יותר מסוכנת מאלת מתכת.

פתגם אמריקאי אומר- עדיף שישפטו אותך 12 מאשר שיישאו אותך שישה.

ישן 06-06-2009, 21:20

כן אבל זה לא רק מה אסור
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל סכין קצבים אסור לי לשאת..."

זה גם מה מותר ומה מוגדר לשימוש כנשק הגנה עצמית גם על לום אין איסור בשימוש תהיה בטוח שאם תביא לום מהבית ותיתן למישהו ברגל ושוטר יראה אותך אתה תעצר גם אם זה ערבי שרצה לשדוד אותך...
אני אתן לך מקרה הרבה יותר קיצוני שהיה לבן דוד שלי..כשהוא היה ממש אחרי הסדיר הוא רצה להגיש תביעה כנגד בעל חנות הוא הגיע לרשום את הפרטים שלו בעל החנות גרר אותו לחנות תוך כדי שהוא חונק אותו בחנות היו עוד 2 אנשים בן דוד שלי שחרר לו מספר מכות לראש וריתק אותו לרצפה שוטר שעבר במקום עיכב את שתיהם לחקירה השוטרת שחקרה אותו אמרה לו מפורשות שעדיף לו לא להסתבך בתביעות הדדיות כי הפרצוף של הבחור השני התנפח חבל"ז ולא בטוח שהשופט יפסוק לטובתו והוא עשה שימוש בידיים בלבד הבן אדם היה בהכרה מלאה ושוטר היה במקום...
ד"א אין לו הרשעות קודמות או תיקים בניגוד לבעל החנות שלו היו עבירות אלימות...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 06-06-2009 בשעה 21:27.
ישן 07-06-2009, 11:18

שוב אמרו לו שאם הוא יגיש תביעה אז תהיה תביעה הדדית זה אומר תיק במשטרה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הגיוני שיעוכב לחקירה, השוטר..."

שכל שוטר שעוצר אותך לבדיקת רשיונות רואה רישום פלילי שאתה לא יכול לעבוד בעבודות בטחוניות ועוד המון הגבלות וזה בעייתי מאוד...
ולהזכירך הוא רק הלך ברחוב והגן על עצמו בידיים תחשוב לבד מה היה קורה אם הוא היה מגיע עם אלה מתקפלת ומרביץ לאותו בן אדם ושוטר שעבר בדרך היה רואה אותו עם אלה מרביץ לאותו בן אדם ולמי היו פותחים תיק פלילי....
אני לא אומר שתהייה בשר תותחים אבל תשתמש בנשק שהחוק מתיר לך אם זה אקדח אז אקדח אם ספרי פילפל אז ספרי פילפל כי זה מה שמוגדר כנשק להגנה עצמית כל השאר זה בגדר נשק שייעודו הוא תקיפה ואתה אוטומאטית הופך לתוקף..!
ישן 07-06-2009, 11:47

א זה רישום פלילי של תיק פתוח או חקירה פתוחה...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין בעיה שתהיה תביעה הדדית,..."

ב.אתה באמת רוצה להיכנס לפינה הזאת של בתי משפט..?להיות נתון לחסדיו של שופט שיחליט אם הפעולה שעשית מקובלת עליו או לא..? למה בכלל להיכנס לפינה הזאת מה רע בגז פלפל ואם צריך תרים קרש ותן לו בראש או אבן אם הוא כ"כ מסכן אותך.... תאמין לי שרוב האנשים שמקבלים גז פלפל בריכוז לפרצוף עסוקים יותר בלרייר על עצמם מאשר לתקוף אותך מניסיון של אחד שאכל לא מעט גז מדמיע בצבא....

שמע לי יש אקדח ברישיון והיה לי מקרה שנסעתי בבת ים ומולי נסעו 2 ילדים באופניים צפרתי להם כדי שיזוזו והפושטק הקטן בלי לחשוב פעמיים הוציא לי סכין ודפק על החלון כן הייתי יכול לדפוק לו כדור ברגל ולצאת גבר גבר (ד"א יש מצב שבמקרה הזה בית משפט היה פוסק לטובתי כי הדלת היתה פתוחה והוא סיכן אותי בצורה ממשית תאורטית יכולתי גם לירות בו ירי קטלני...) השאלה מה היה קורה אח"כ זה החרמה של האקדח זה בתי משפט וזה 1001 דברים שאתה ואני רוצים להימנע מהם כמה שיותר אז פשוט שמטי גז ועפתי משם..

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 07-06-2009 בשעה 11:53.
ישן 07-06-2009, 23:06

אין לך מה לשלוף נשק אם אתה לא מתכוון לירות...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "או, מי אמר לך לירות? אבל..."

מה יעזור לי זה ששלפתי נשק מה אני אצא גבר ואבריח אותו? ואם במקום להיבהל ולברוח הוא יעשה צעד מטופש אז אני אירה בו ואהרוג אותו זה שווה את זה?!
אני יודע אם הוא רציונלי? אם הוא לא שיכור או מסומם?!
הרי אני ואתה לא נקבל שום גיבוי בבית המשפט שוב ראה מקרה שי דרומי שם המצב היה הרבה יותר חד משמעי מאשר פה פרצו לו לבית עם סכינים ומברגים אחרי שהוא ירה בפורץ הוא טיפל בו ועדיין הוא ישב במעצר נפתחו נגדו הליכים משפטיים וכ"ו

הרי גם שליפה של נשק או איום בנשק יותר נכון היא עבירה שבגינה אתה יכול לרצות תקופת מאסר...
זה לא פעולה פשוטה בטח שלא אוטומאטית אל מול פושטק שרוצה לעשות קצת רוח אתה לא מדבר פה על מחבל שבא לרצוח ופה ההבדל וגם בבית משפט היחס יהיה זהה...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 07-06-2009 בשעה 23:09.
ישן 07-06-2009, 23:10

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אין לך מה לשלוף נשק אם אתה לא מתכוון לירות..."

שי דרומי נעצר כי הגנב נורה בגבו, מה שהצביע על מנוסה אפשרית.

אם אתה שולף אתה צריך להיות מסוגל לירות בו, לא חייב לירות.

מה הוראות הפתיחה באש לשוטר? שליפה, ירי באוויר, ירי לרגל, לא? אם אני טועה אשמח לתיקון. אם שוטר יורה בראש הפושע ללא סכנה מיידית- אני מניח שייעצר. אבל אם הוא שולף, מתריע בפושע להתרחק, יורה באוויר וכו', אם בסוף התהליך הוא הורג אזי הוא מילא את התנאים.

ואם נחזור לאלה שלי (כי לא מאשרים לי רשיון לאקדח...)- אני עובר בשכונה שכולה בבניה, לעיתים מוקדם בבוקר ולעיתים מאוחר בערב. יש שם לא מעט פועלים, ביניהם פלסטינים, ועם כל הרצון הטוב לא להיות גזען ולהכליל, אני לא סומך עליהם, לא יודע מי מהם יתעצבן כשאני עובר עם התיק אליו קשור דגל ישראל וירים עלי שפכטל או פטיש.

הצעת מקודם לא ללכת עם אלה כדי לא להסתבך. אבל אחת היתרונות בה (לדעתי) היא שהמראה שלה מרתיע. האפקט של השליפה והפתיחה שלה יכול לגרום לתוקף אפשרי לחשוב שנית ולסגת. במקרה ולא ייסוג- הרי שיש לי מכפיל כוח.

ישן 07-06-2009, 23:27

בוא נגיד ככה ספק גדול מאוד
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שי דרומי נעצר כי הגנב נורה..."

שאם היתי יורה בילד ואני מדגיש ילד או מאיים עליו בנשק שלא הייתי מבלה לילה בתא מעצר לפחות...
אם אתה שולף זה אומר שאתה מדרדר את הארוע אתה מדרדר אמצעים ואתה יכול להגיע בסבירות גבוהה למצב שאתה גם יורה מרגע שהוצאת אקדח שתי הידיים שלך מנוטרלות ככה שאתה לא יכול לנסוע משם\להזמין משטרה...מה תעשה תבקש ממנו ללכת?-אז מה ההבדל בין זה לבין להמשיך לנסוע..תכוון עליו את הנשק במשך שעות עד שיעבור שם שוטר?

בקשר להוראות פתיחה באש..1 אתה לא שוטר.
2 גם שוטר חייב אבל חייב שתהיה לו סיבה מספיק טובה לירות גם אם זה לאוויר זה אומר אמצעי וכוונה ואם הוא יורה ירי קטלני אז זה צריך להיות מוצדק אם עכשיו מישהו רץ אליך עם אלה וחשבת שהוא מסכן אותך וירית לו ברגל אבל שופט שיושב בבית משפט בכיסא עור שנה שנה וחצי מהארוע חושב שלא אז כדאי לך לשפצר את הסבון ליד כי אתה תשב בכלא...
3בוא נגיד שכשיורים בפושע למוות אזש תהיה חקירה מאוד מאוד רצינית וגם אם השוטר צדק הוא יושעה לזמן מה והאקדח ילקח ממנו לבדיקות בליסטיות...

בקשר לאלה שוב אם אחד הפועלים יתבע אותך בבית משפט אתה יכול לרצות עונש מאסר לעומת זאת אם אתה נושא תרסיס פלפל אז בהנחה שהוא באמת איים עליך אתה תצא זכאי וגם אם שיקול הדעת שלך היה לוקה הרי שלא נגרם נזק רציני כמו עם אלה בקשר להרתעה..לא יודע אם יצא לך לקבל גז מדמיע בצבא אבל תאמין לי זה מאוד מאוד מרתיע..מה גם שפלפל הוא יותר חזק..תאמין לי שפועל שמקבל ריסוס לפנים יפול על הרצפה ויתחיל להקיא ולצרוח...

----------------עריכה----------------
סתם לידע כללי ההגנה מפני אלה היא מאוד מאוד פשוטה ולרוב האנשים אינסטינקטיווית ברגע שהם מצמצמים טווח לאלה אין לך שום יתרון עליהם ואם מדובר במ"ס אנשים מה שסביר להניח יקרה תוך שניות אתה תהפך לקורבן תוך שניות לעומת זאת ברגע שהספרי פגע במישהו הוא נופל

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 07-06-2009 בשעה 23:34.
ישן 08-06-2009, 00:06

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "בוא נגיד ככה ספק גדול מאוד"

האם הילד לא דירדר את האירוע בכך ששלף סכין- נשק להריגה? נשא אותו על עצמו בניגוד לחוק? שלא כמו חפץ רנדומלי מהרצפה, הילד הלך בכוננות לדקור? האין האשמה בו?
ואם הוא היה מתנפל עליך, פותח את הדלת ומנסה לדקור אותך, אני מניח שכן היית יורה מבלי לחשוב, לא? מי אמר לך שהוא לא התכוון לדקור אותך אם לא היית נוסע? אולי היה לך מזל ולמעשה הוא תכנן לדקור אותך?

"שופט שיושב בבית משפט בכיסא עור". אני מבין לחלוטין מה אתה אומר וכמדומני המרמור שלך מתאים לדעות שלי על עניין בתי המשפט פה וההגנה העצמית.

אולי זה בגלל שאני פחות מבין את עניין התרסיס, אבל התזה שלו לעין או לריריות האף לא גורמת לנזק? האם הנזק הזה פחות בחומרתו ממכת אלה מאחורי הברך או סדק בצלעות? בסך הכל- אמרת שזאת שאלה של כוח סביר. אני יכול לגרום הרבה יותר נזק ואף להרוג אדם באמצעות ידיים בלבד (ברוך השם אני יודע להגן על עצמי פלוס), אבל זה לא אומר שאשבור את המפרקת לכל מי שתופס אותי בחולצה. האם בית המשפט יגיד באותה המידה שללכת ברחוב עם ידע קטלני בקפא"פ הוא כמו ללכת חמוש בנשק קר, גם אם חוקי?

נכון, לאלה יש טווח יעיל מסוים, בדיוק כמו לפלפל. אם הבחור כבר עם הידיים על הצוואר שלי, לא אשלוף את האלה מן הסתם, אבל אם הבחור בא אלי עם כוונה להרע, לעמוד מולו עם אגרופים מורמים או לשלוף אלת מתכת טלסקופית נשמע לי כאותו דבר- נסיון להרתעה בתקווה שיירגע ויילך, אבל אם לא להשתמש במה שיש.

עכשיו- אם הבנתי מסגנון הדברים שלך, אינך שוטר, לא? לא שאני מזלזל ברמת הדיון שהפגנת, אלא הייתי מעוניין לשמוע משוטר (אולי תובע משטרתי אם יתמזל מזלי פה בפורום?) מה נהוג במקרה כזה.

ישן 09-06-2009, 19:02

מצטער על התגובה המאוחרת פשוט לא הייתי בבית..
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם הילד לא דירדר את האירוע..."

זה שהילד שלף סכין נכון הוא דירדר את המצב השאלה אם היה נחוץ תגובה של שליפת אקדח ופה בפירוש לא עובדה שבזה שנסעתי משם פתרתי את הבעיה ככה שגם שופט יכול להגיד אם היית נוסע משם ולא יורה בו כל זה היה נחסך ממך והוא היה מאשים אותי בהריגה...

שמע אתה לא יכול לירות באנשים על סמך תאוריה אם הוא היה עושה ככה וככה ...זה גם לא קביל בבית משפט אם זה היה עובד ככה סביר להניח שלא היו לך ערבים במדינה יותר..

ההבדל בין תרסיס לבין אלה זה שצריבה עד כמה שהיא לא נעימה עוברת אחרי שעה גג סדק בצלע נשאר קצת יותר זמן וזה חבלה חמורה יותר מזה זה תקיפה בנסיבות מחמירות לפי חוק...

שוב השימוש בכוח פיזי גם הוא צריך להיות סביר אם הבן אדם שוכב סמרטוט מעולף על הרצפה ואתה ממשיך לבעוט בו עד שהוא מת אז מן הסתם זה לא הפעלת כוח סביר אם שברת לו את היד תוך כדי פריקת סכין זה בסדר גמור לעומת זאת ...

שוב השתלטות על אלה זה דבר פשוט מאוד במיוחד אם יש מולך כמה תוקפים זה דבר שלוקח שניות בניגוד לתרסיס גז מדמיע זה שפגעת בבן אדם פעם אחת לא תמיד מבטיח את הנטרול שלו פלפל כן כי אתה לא שולט בזה....גם אם יש לך פול אדרנלין ואתה מסומם אתה תיפול ותתחיל לצרוח ולתפוס בעיניים ולהקיא...

שמע אני בא מתחום האבטחה הממלכתית בוא נגיד שמבחינת ידע על מה שאומר החוק סביר להניח שיש לי קצת יותר בקיאות מרוב השוטרים..(לא שאני משתחצן או משהו פשוט עוברים איתך על זה כי אתה חשוף לתביעות הרבה יותר מאשר שוטר..)
ישן 09-06-2009, 19:40

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "מצטער על התגובה המאוחרת פשוט לא הייתי בבית.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
זה שהילד שלף סכין נכון הוא דירדר את המצב השאלה אם היה נחוץ תגובה של שליפת אקדח ופה בפירוש לא עובדה שבזה שנסעתי משם פתרתי את הבעיה ככה שגם שופט יכול להגיד אם היית נוסע משם ולא יורה בו כל זה היה נחסך ממך והוא היה מאשים אותי בהריגה...

לפי מה שאתה אומר אסור לי גם להתנגד לשוד, כי יכולתי פשוט לתת את הארנק ולסגת במקום לדרדר את העניין. נכון שלא נשמע סביר?

שמע אתה לא יכול לירות באנשים על סמך תאוריה אם הוא היה עושה ככה וככה ...זה גם לא קביל בבית משפט אם זה היה עובד ככה סביר להניח שלא היו לך ערבים במדינה יותר..

להגיד שבגלל שאדם עומד מולי עם סכין הנחתי שינסה לדקור אותי נשמע לי כהדיוט משפטי מאוד סביר.

ההבדל בין תרסיס לבין אלה זה שצריבה עד כמה שהיא לא נעימה עוברת אחרי שעה גג סדק בצלע נשאר קצת יותר זמן וזה חבלה חמורה יותר מזה זה תקיפה בנסיבות מחמירות לפי חוק...

שוב השימוש בכוח פיזי גם הוא צריך להיות סביר אם הבן אדם שוכב סמרטוט מעולף על הרצפה ואתה ממשיך לבעוט בו עד שהוא מת אז מן הסתם זה לא הפעלת כוח סביר אם שברת לו את היד תוך כדי פריקת סכין זה בסדר גמור לעומת זאת ...

שוב השתלטות על אלה זה דבר פשוט מאוד במיוחד אם יש מולך כמה תוקפים זה דבר שלוקח שניות בניגוד לתרסיס גז מדמיע זה שפגעת בבן אדם פעם אחת לא תמיד מבטיח את הנטרול שלו פלפל כן כי אתה לא שולט בזה....גם אם יש לך פול אדרנלין ואתה מסומם אתה תיפול ותתחיל לצרוח ולתפוס בעיניים ולהקיא...

על יעילותו של תרסיס פלפל:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3550270,00.html

והסרטון- http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...3566300,00.html

ואפילו דיון פה בפרש- http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=421396

שים לב ששואלים: למה לא היו אלות, יען כי- אלות יעילות מאוד.

שמע אני בא מתחום האבטחה הממלכתית בוא נגיד שמבחינת ידע על מה שאומר החוק סביר להניח שיש לי קצת יותר בקיאות מרוב השוטרים..(לא שאני משתחצן או משהו פשוט עוברים איתך על זה כי אתה חשוף לתביעות הרבה יותר מאשר שוטר..)

כל העניין הזה נשמע לי כל כך נתון לפרשנות שכבר אי אפשר לדעת מה יגיד כל שופט

ישן 09-06-2009, 20:09

ההבדל בין ילד שעומד עם סכין
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=שולה מוקשים]זה שהילד..."

לבין שוד זה שבשוד הוא אומר לך מפורשות את כוונתו הכסף או החיים שלך ילד עם סכין יכול להיות סתם ערס שמתרברב בסכין ילד מלבד זאת סתם לידע כללי ילד עם סכין במרחק 10 מטר ממני אני לא יכול לירות בו ירי קטלני כי הוא לא מסכן אותי מוזר אבל עובדה..גם אם האוטו סגור והילד לא פתח את הדלת אסור לי לירות בו כי הוא לא מסכן אותי פיזית...מותר לירות לו בברכיים לירות באויר אבל כל עוד אין סכנה ממשית כלומר עוד שנייה אני נדקר אסור לי לירות בו זה לשון החוק...

בכתבה מדובר על גז מדמיע ולא על תרסיס פלפל מלבד זאת אז הוא התחמק אז מה..זה רק מראה שמי שעשה שימוש בתרסיס לא עשה זאת נכון גם מאלה אפשר לברוח הנה סרטון שמראה מה קורה כשאתה נחשף לגז מדמיע תאמין לי מאחד המשתתפים בסרט זה לא נעים מ1:47 והלאה...

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

יפה אמרת כל העניין נתון לפרשנות שלא ניתן לדעת מה יגיד כל שופט אז למה לך להיכנס לפינה שלא תדע איך לצאת ממנה החוק מתיר לך להשתמש בגז מדמיע או גז פלפל כאמצעי הגנה עצמית...

אגב בסרטון התרסיס עובד מעולה החנוכייב הזה תופס תפרצוף ואת העיניים פשוט צריך לחכות שנייה שתיים עד שהגז מדמיע יעבוד כי בניגוד לגז פלפל הוא עובד על הריריות ולא על מערכת העצבים ככה שלוקח לו שנייה שתיים להשפיע באופן אפקטיבי והחייל הזה מתיז את התרסיס וישר רץ אליו ככה שהחומר השפיע חלקית שנייה אח"כ הם מפילים אותו...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 09-06-2009 בשעה 20:16.
ישן 09-06-2009, 20:29

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "ההבדל בין ילד שעומד עם סכין"

אתה רואה, זאת הסיבה שאף אחד לא אוהב עורכי דין...

לגבי הפרחח ההוא- אתה בעצם אומר שיכולת לירות בברכיים אם הוא קצת רחוק ממך, ולמרות שאני לא בטוח שייצא ממנו אזרח פרודוקטיבי, אאלץ להתפשר על ירי באוויר/ברכיים. נו שוין.

כולנו קיבלנו התקפת גז מדמיע בצבא, אני זוכר את העיניים והגרון עולים באש. התרסיס/גז לא יהיה יעיל כשיש רוחות משתוללות, אני מניח, או שיהיה יותר מדי יעיל ושניכם תיפגעו.

כמו שהזכרתי למעלה, נהגתי להביא את האלה לאימוני הקמ"ג שלי, ובשיתוף עם המדריך תירגלנו גם התקפה וגם הגנה נגד אלה (לדעתי כשאתה יודע גם להתגונן כנגד נשק, אתה יודע להפעיל אותו טוב יותר).

בכל אופן, התעלמנו מאספקט חשוב- תחשוב על שני שוטרים בשני יקומים מקבילים שרודפים אחרי שני פושעים. ביקום הראשון השוטר שולף אלה על החשוד שהתנגד למעצר ושובר לו עצם. ביקום השני השוטר מרסס אותו ועוצר אותו ללא התנגדות. החשוד הראשון נעצר, נכלא, ואחרי חודש-חודשיים האיבר שלו חוזר לתפקד, עם פציעה קלה וכאבים בחורף. החשוד השני נעמר, נכלא, אבל שוכח מעניין הגז לאחר שעה שעתיים כשהצריבה עוברת. מי לדעתך משני החשודים יהסס יותר לפני שהוא מתנגד לשוטר בפעם הבאה? החשוד שעוד סובל בחורף או חשוד השני?

או במילים אחרות- איפה תיווצר יותר הרתעה?

להערכתי, גם פושע שלא נתקל בעבר בגז מדמיע או במכת אלה יירתע יותר מהאלה, היות ואין אחד שלא יכול לדמיין את הכאב שחבטה הגונה, בעוד שתמיד יהיה אחד תורן שלא ממש יבין למה מסוגל הגז.

ישן 09-06-2009, 20:51

שמע מבחינת הרתעה שוב אני בעד להציב מאג על כל ניידת
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה רואה, זאת הסיבה שאף אחד..."

הבעיה שכמות התביעות שיוגשו נגדך תעבור את התביעות של בצלם..,.
שלא תבין לא נכון אם הייתי יכול הייתי שולח כל ערס כזה לבית חולים עם נכות אבל הבעיה שבית המשפט יעניש אותך בסוף..
אני מכיר מישהו שביצע חיפוש אלים על איזה פושטק כזה שהיה בקרבת מתקן בטחוני הערס צעצוע התנגד באיזשהו שלב אז כדי להרגיע אותו המאבטח קיפל לו את הברך.. הוא חוייב לפצות את הבחור...למה אתה שואל.. השופט החליט שבמקרה הנ"ל היה ברור שאין לו כונות פליליות\פחע"יות אז אפשר היה לעזוב אותו לנפשו...שזה אומר לזרוק נפצים לתוך מתקן מסווג של המדינה..יופי של שופט...
ישן 09-06-2009, 21:51

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "היה חג הין אבל לא היה יין..."

אוקי, יכול להיות שיש לי בלבול. הגז המדמיע שיש לצבא במטולים הוא החומר הכימי, זה אני יודע. אבל זה לא החומר שיש בתרסיסים האישיים, נכון? כלומר- התרסיס האישי הוא לא הגז המדמיע אלא הפלפל, וזה בכלל לא גז אלא תרסיס נוזלי?

(רק תיזהר שלא תרסס תימני, הוא עוד ייקח לך את התרסיס ויתבל איתו את הסחוג שלו).

לסיכום, כי נראה לי שדי מיצינו פה, מבחינה חוקית יהיה לי יותר קשה להסביר למה החזקתי אלה ולא פלפל, למרות שעקרונית אחזקתה לא אסורה בחוק, ואם כבר אני בקטטה אז לשבור למישהו את הלסת בבעיטה זה בסדר אבל עם אלה- לא. סיכמתי נכון?

ישן 10-06-2009, 17:48

החומר שבו משתמשים בצבא והחומר שבתרסיס גז מדמיע
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אוקי, יכול להיות שיש לי..."

הם חומר דומה מאוד אבל החומר שיש בגז פלפל הוא חומר אחר לגמרי
גז מדמיע-חומר כימי שגורם לצריבה בדרכי הנשימה ובעיניים בריריות וכ"ו היעילות שלו היא כנגד בני אדם

תרסיס פלפל- חומר טבעי שגורם לצריבה בעיניים וגם לצריבה כואבת בעור ממה שאני יודע אפשר להשתמשבו כנגד בע"ח (בשונה מגז מדמיע ) הפלפל הוא יותר חזק אמור להשפיע גם על אנשים מסוממים\שיכורים עוד יתרון שבניגוד לגז מדמיע הגז פלפל לא מסרטן כי הוא טבעי ותתפלאו לשמוע היו תביעות של אנשים בגין חשיפה לחומר מסרטן כי התיזו עליהם גז מדמיע

החומר הפעיל ברוב תרסיסי הפלפל הוא הקפסאיצין מופק לרוב משרף עץ\מצמח הפלפלת
ויקיפדיה:
מבחינה ביולוגית, פעולתו היא גירוי של עצבים לירי מתמשך של אות כאב "חם". גורם לחדירות מוגברת של קרום תא העצב לקטיונים של נתרן ואשלגן וכך להעברת אות זהה לזה המועבר בגרוי התא על ידי חום. גירוי זה משפיע בעיקר על יונקים, לרבות האדם, כך שהחומר עלול לשמש לעינויים. מאידך, ניתן להשתמש בו גם לשיכוך כאבים, על ידי אלחוש זמני מוקדם ומשיחת המקום הפגוע בקפסאיצין. לאחר פעולה זו המרווחים הפוסט סינפטיים(מפגש בין תא עצב לעור או בין תא עצב לתא עצב ש.מ) מתרוקנים ממוליכים עצביים לתקופה של עד מספר ימים, בתקופה זו אין כלל תחושה באזור. טכניקה זו משמשת לטיפול בנפגעי כוויות קשים בתקופת ההחלמה הראשונית ובדלקות פרקים מסוימות.

מעניין אגב לשמוע שאצל עופות התרסיס גורם לשיכוך כאבים ובכלל התרסיס אינו עובד על עופות..

טווח אפקטיבי זה בין 2-5 מטר ולהיזהר שכיוון הרוח לא ינדף את הגז עליך...
ישן 07-06-2009, 15:35

טוב אז ככה:
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אם הנושא כבר עלה, תוכל להסביר..."

גז מדמיע-חומר כימי שגורם לצריבה בדרכי הנשימה ובעיניים בריריות וכ"ו היעילות שלו היא כנגד בני אדם

תרסיס פלפל- חומר טבעי שגורם לצריבה בעיניים וגם לצריבה כואבת בעור ממה שאני יודע אפשר להשתמשבו כנגד בע"ח (בשונה מגז מדמיע ) הפלפל הוא יותר חזק אמור להשפיע גם על אנשים מסוממים\שיכורים עוד יתרון שבניגוד לגז מדמיע הגז פלפל לא מסרטן כי הוא טבעי ותתפלאו לשמוע היו תביעות של אנשים בגין חשיפה לחומר מסרטן כי התיזו עליהם גז מדמיע

החומר הפעיל ברוב תרסיסי הפלפל הוא הקפסאיצין מופק לרוב משרף עץ\מצמח הפלפלת
ויקיפדיה:
מבחינה ביולוגית, פעולתו היא גירוי של עצבים לירי מתמשך של אות כאב "חם". גורם לחדירות מוגברת של קרום תא העצב לקטיונים של נתרן ואשלגן וכך להעברת אות זהה לזה המועבר בגרוי התא על ידי חום. גירוי זה משפיע בעיקר על יונקים, לרבות האדם, כך שהחומר עלול לשמש לעינויים. מאידך, ניתן להשתמש בו גם לשיכוך כאבים, על ידי אלחוש זמני מוקדם ומשיחת המקום הפגוע בקפסאיצין. לאחר פעולה זו המרווחים הפוסט סינפטיים(מפגש בין תא עצב לעור או בין תא עצב לתא עצב ש.מ) מתרוקנים ממוליכים עצביים לתקופה של עד מספר ימים, בתקופה זו אין כלל תחושה באזור. טכניקה זו משמשת לטיפול בנפגעי כוויות קשים בתקופת ההחלמה הראשונית ובדלקות פרקים מסוימות.

מעניין אגב לשמוע שאצל עופות התרסיס גורם לשיכוך כאבים ובכלל התרסיס אינו עובד על עופות..

טווח אפקטיבי זה בין 2-5 מטר ולהיזהר שכיוון הרוח לא ינדף את הגז עליך...

בלי קשר אם בחזירי בר עסקינן אין ממה לפחד הם יעדיפו לברוח מאשר להיכנס איתך לעימות וזה מניסיון די עשיר של מפגשים איתם פשוט תנסה להיות רגוע לא לעשות שום דבר פתאומי והם יברחו הם מפחדים ממך יותר מאשר אתה מפחד מהם אבל אם תעמיד אותם בפינה ותתקוף אותם הם יכולים להיות מאוד מאוד מסוכנים....

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 07-06-2009 בשעה 15:49.
ישן 07-06-2009, 15:59
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "טוב אז ככה:"

אני גר כאן כבר יותר משנה אז ככה שהתרגלתי לחזירים ולרוב הם באמת כמו שאתה מתאר, 99 אחוז מהמפגשים איתם נגמרים בטוב בכך שאני עובר באלגנטיות לצד השני של הכביש או מחכה כמה שניות שהם יזוזו. אבל ליד הבניין שלי יש הרבה "שטחים מתים" שאין לי דרך לראות אם יש בהם חזיר לפני שאני עובר לידם, הפחד שלי הוא שאני אעבור ליד "כוך" כזה ויהיה שם חזיר שיבהל ובזמן הבריחה שלו יתן לי ביס או מכה עם החת.

אני לא באמת מאמין שבמקרה כזה אני אספיק לשלוף את התרסיס, אבל לפני שבוע חזרתי בשעת לילה מאוחרת ומאצתי את עצמי במרחק של שלוש-ארבע מטר מקבוצה של חזירים, כשכמובן אני בדרך כלל נמנע מלהתקרב אליהם אבל לא ראיתי אותם בחושך וכששמעתי אותם זה היה מאוחר מידי. בסיטואציה דווקא כן הייתי רוצה שתיהיה לי איזשהי הגנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:43

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר