לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2009, 06:33
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
תיק מפלסטיקים שאוכלים עליהם

החומרים:
3 פלסטיקים שאוכלים עליהם. עדיף שהם יהיו קצת עבים (עובי שמוכרים בגולף) ולא דקים. כמו כן לא לקנות את הרכים. זה לא יעבוד איתם.
צמר.

לוקחים 2 מהפלסטיקים ובצידם הצר מנקבים בעזרת מחורר 2 חורים באמצע.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
לאחר מכן לוקחים את הפלסטיק השלישי וחותכים אותו: תחילה חותכים 2 רצועות מהצד הארוך, כל אחת בעובי הרצוי לעובי של התיק (אני בחרתי 8 ס"מ), ומהחתיכה שנותרה חותכים רצועה בעובי 8 ס"מ, וברוחב של הצד הקצר של הפלסטיק (זו תהיה התחתית):
מעגלים את הקודקודים. ניתן להשתמש בסרגל עיגולים:
בשארית שנותרה חותכים 4 חתיכות קטנות בגודל 4X9 ס"מ:
יש לציין שהשלב הזה של החתיכות הקטנות אינו הכרחי, אבל רצוי מאוד. החתיכות האלה מיועדות להוות חיזוק לידיות של התיק. מהניסיון שלי, אם לא עושים אותן, במשך הזמן ידיות הצמר חותכות את הפלסטיק והתיק נקרע.
מסמנים את האמצע בקו. זה יהיה קו קיפול. בשביל לעזור לעצמינו לקפל את הפלסטיק הטריק הוא: לקחת סרגל ברזל, להצמיד אותו לקו, לקחת את סכין החיתוך ולעבור על הקו הזה בעדינות כמה פעמים לאורך הסרגל. אבל משתמשים בחלק ה"אחורי" של הסכין, כלומר לא בצד שחותכים איתו.
אח"כ מקפלים בקלות.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אחרי שקילפנו לשניים, מחוררים חור אחד באמצע של קו הקיפול (לשים לב: באמצע שאני מתכוונת אליו הוא רק ביחס לקו הקיפול, ולא במרכז המלבן, בגלל האורכים: המרחק של החור מקו הקיפול צריך להיות זהה למרחק החורים שחוררנו בהתחלה בפלסטיקים הגדולים).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

את זה עושים לכל אחת מארבע החתיכות הקטנות.

אח"כ שמים על כל חתיכה דבק דו-צדדי מבפנים בצדדים: (נא לא להתייחס לקווים האדומים שציירתי, הם נועדו למשהו אחר שלא קשור כרגע לאופן ההכנה של התיק)
מצמידים את החתיכות לפלסטיקים הגדולים שחוררנו בהתחלה. להתאים חור לחור:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הדבק הדו-צדדי הזה לא הולך להחזיק מעמד. הוא נועד רק לעזור לנו כדי שהחתיכה לא תזוז מהמקום כשאנו נתפור אותה.
התפירה תיעשה בעזרת פלייר.
למי שלא יודע, הסבר קצת יותר מפורט על תפירה עם פלייר נמצא בקישור הבא:
תפירה בעזרת פלייר

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אח"כ לוקחים את הפלסטיקים הגדולים ולאורך הצדדים, והחלק שאמור להיות התחתית, ננקב חורים במרחקים שווים אחד מהשני. עושים את אותו הדבר גם לרצועות. הרצועות הארוכות - מחוררים רק 3 צדדים שלהן. הרצועה הכי קצרה - מחוררים את כל 4 הצדדים שלה.
אח"כ לוקחים חוט צמר ומתחילים לתפור. לפני כן כדאי לשמור על הנתונים הבאים:
1. חוט הצמר כשלעצמו עלול לא להחזיק מעמד לאורך זמן, בגלל שהוא עלול להשתפשף ולאט לאט להיפרם - תלוי בכמה טילטולים עובר התיק ובכובד של הדברים אותם אנו מכניסים לתיק. לכן עדיף להשתמש בחוט כפול או 4 חוטים או 6 חוטים (תלוי בעובי של החוט: אם החוט מיועד למסרגה 8 ומעלה - מספיק חוט כפול. אם החוט מיועד למסרגות 4-5 עדיף 4 חוטים. אם החוט מיועד למסרגה 3 ומטה - עדיף 6 חוטים).
מי שבכל זאת מתעקש להשתמש בחוט אחד, אני מניחה שתחת הטילטולים שאני מעבירה אותו (ואני מעבירה הרבה) החוט יחזיק 6 חודשים או קצת יותר. מי שיודע לשמור על התיק - החוט יוכל להחזיק מעמד הרבה הרבה זמן.
הייתרון בחוט כפול (או X4 או X6) הוא בכובד שהתיק הזה יכול לסחוב. זה כמובן גם תלוי בעובי של הפלסטיק ובחוזקו, אבל אני אישית משתמשת בעוביים עבים, לכן אני יכולה להגיד לכם מניסיון שהתיק יכול לסחוב בקלות משקל של 2 בקבוקי יין.
עצה שנייה: אורך החוט (לא משנה אם הוא כפול או מרובע או משושה) צריך להיות 4 פעמים האורך שאותו אנו רוצים לתפור. כלומר, אם אנחנו רוצים לתפור 40 ס"מ, אז אורך החוט הרצוי הוא: 40X4=160 ס"מ.
תופרים תחילה את הרצועות הארוכות לפלסטיקים
סוגרים ל"גליל":
אח"כ תופרים את התחתית:
עכשיו לידיות: לוקחים חוט צמר - עדיף עובי של 6-10 חוטים, מכניסים לחורים שנותרו וקושרים. האורך תלוי לפי טעמו האישי של כל אדם.
והתיק מוכן!
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר