לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2009, 16:39
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי RamK שמתחילה ב "אני מצטרף לשאלה - תעודה מספיק..."

בסופו של דבר זה תלוי בך, כך אני רוצה להאמין
כמה ניסיון יש לך והאם התיק עבודות שלך טוב.

כמובן שיש מקומות שדורשים מראש, שיהיה תואר באחד מהמקומות האלו: ויצו, שנקר, חולון, בצלאל
הם נחשבים הטופ.
לכל מעסיק יש את החישובים שלו, כל אחד מסתכל בצורה שונה על כל דבר, אבל אני מאמינה שיעדיפו ממבט ראשוני יותר את בעל התואר. אם בעל התעודה, יראה להם תיק עבודות שהוא וואו, אז.. יש מצב טוב שיקחו אותו

עם תואר, אתה יכול להיות ארטדיקרטור, בלי, סביר להניח שלא תגיע לזה (אלא אם כן יש לך ניסיון מטורף ותיק עבודות מטורף)

לדעתי, בסופו של דבר, תיק העבודות זה הדבר שיביא אותך לעבוד עם המעסיק, או לא לעבוד איתו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י RedBlossom בתאריך 29-05-2009 בשעה 13:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2009, 00:51
  mintzerit mintzerit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.09
תואר/ תעודה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hilav שמתחילה ב "עיצוב גרפי/תקשורת חזותי - קורס לתעודה מקצועית או תואר?"

היי,
אני עדיין סטודנטית (=תעודה), אבל, אני יכולה לענות לך מהמחקר המעמיק שאני עשיתי לפני שהתחלתי ללמוד.
דבר ראשון- עברתי מכינה לעיצוב (קווים אם את מכירה) ובניתי תיק עבודות.
לפי מה שידוע לי לתואר אין שום חשיבות בתעסוקה- מה שכן יש חשיבות אולי בהתחלה למוסד בו למדת- כלומר, למי שבא מאחד מהמקומות הנחשבים יותר- (בצלאל, שנקר, חולון, ויצו) יהיה יותר קל להתקבל, אבל, אם יבוא מישהו מאחד מהמקומות הללו עם תיק עבודות פחות טוב משלך- אחרי שלמדת לימודי תעודה- את תתקבלי.
נכון, בהתחלה יותר קשה למי שלא מגיע מהמוסדות הגבוהים- אבל, עם הזמן, גם אין חשיבות למקום בו למדת אלא רק לתיק העבודות ולנסיון שלך.
לדעתי, היתרון הגדול ביותר בלימודי תואר הוא שהלימודים הם- 4 שנים, מול שנתיים של לימודי הנדסאים- כלומר, לומדים הרבה יותר ויוצאים מוכנים יותר לשוק. ושוב, גם פה אני מאמינה שזה הכל תלוי בך- את יכולה לצבור לבד הרבה נסיון- וללמוד המון לבד. ובאופן כללי בחיים אף פעם לא צריך להפסיק ללמוד! גם אם תסיימי לימודים בשנקר- הלימודים לא צריכים להסתיים שם. ותמיד, אבל תמיד צריך לדחוף את עצמך הרבה- ולעבוד מאוד קשה- כי רק ככה מצליחים!!
בכל אופן- שיהיה המון בהצלחה!!!
ישן 01-06-2009, 16:25
  nox2 nox2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hilav שמתחילה ב "עיצוב גרפי/תקשורת חזותי - קורס לתעודה מקצועית או תואר?"

אני יודע שיריבו איתי אחרי ההודעה הזו... אני פשוט יודע אבל אני חייב...
אנשים, שנקר ובצלאל וכל מקום אחר זה בולשיט אחד גדול....
אני אתן את הדוגמא האישית שלי אבל הכי בקצרה שאני יכול.

מכיתה ח' או ט' התחלתי לעבוד על הפוטושופ בתור תחביב למדתי אותה לבד לגמרי...
חתימות בכל מני אתרים באינטרנט כל מני תיקונים לתמונות...
לצבוע תמונות שחור לבן בתור מתנות יום הולדת לחברים ומשפחה ולאט לאט צברתי ניסיון דיי נרחב לדעתי בתוכנה... והתחלתי ללמוד גם קצת עיצוב אתרים ופלאש.
כל תקופת התיכון והצבא המשכתי להתעסק עם הגרפיקה בקטנה כל מני עבודות פרטיות כרטיסי ביקור, לוגואים לחברות, ניירת, ברכות מעוצבות, הזמנות.
החלטתי שאני רוצה ללמוד את העניין בצורה מקצועית והגעתי אל מכללת תלתן. אחרי בדיקה מעמיקה שעשיתי עם מכרים שלמדו במקומות אחרים ואחרי שיקולים
נרחבים החלטתי שאני מעדיף ללמוד בצפון קרוב יחסית לבית ושלא להסתבך עם מקום בעל שם כי בדרך כלל למי שתפס שם הוא תפס גם תחת...
ואויי וואי כמה צדקתי...

למכללה הגעתי עם תיק עבודות שעיקרו ניירת...
כמו שאמרתי עשיתי בעיקר הזמנות וכרטיסי ביקור ודברים כאלה וכל שאר החבר'ה שהגיעו איתי באו עם עבודות אומנותיות ציורים צילומים וכו'...
אמרו לנו שכולם צריכים לעשות מכינה ללמוד את התוכנות וכולם עשו אותה חוץ ממני כי כבר ידעתי את הפוטושופ כמעט על בוריה...
עשו לי מבחן על הפוטושופ ופריהנד בזמנו כשאת הפריהנד פתחתי לראשונה בחיי יום לפני המבחן... ישבתי עם מדריך קטנטן שמצאתי באינטרנט ועברתי את המבחן...
לגבי צילום למדתי בתיכון צילום שכן הייתי במגמת תקשורת וחלק מהעניין היה צילום וצילום וידאו.
ואמנות וציור אני מראש אומר שאני לא תותח על ורוב מי שיושב פה בפורום אוליי מצייר טוב ממני..

מכינה לדעתי זה סתם דבר שנועד להוציא מכם עוד כמה שקלים כי מי שעשה אצלנו את המכינה התלונן אחרי זה בשיעורים הראשונים
של התוכנות שכבר עברו על הכל במכינה ז"א הייתה חזרה על החומר..
תשבו ותלמדו לבד את התוכנות יש מספיק מדריכים לזה באינטרנט... לעשות תיק עבודות זה גם לא כזה קשה.. תיק עבודות טכני לחלוטין הכניס
אותי ללימודים אמנם הייתי צריך לקחת גם קורס באמנות וציור במהלך הלימודים במכללה..
בעקבות החסך של המכינה ושיעורי התוכנות במהלך הלימודים (קיבלתי פטור מלא מלימודי תוכנות העיצוב: פוטושופ, פרי הנד
ולאחר מכן אילוסטרייטור ואין דיזיין. וגם מפלאש) חסך בזמן כמובן משהו כמו קורס בסמסטר במהלך שנתיים... היה לי זמן להוסיף דברים אחרים ללימודים...
סך הכל למדתי עיצוב - הכל חוץ מטכני (התוכנות עצמן..) עיצוב בסיסי, טיפוגרפיה 3 קורסים, תולדות העיצוב, עיצוב שיווקי 2 קורסים, עיצוב מתקדם 2 קורסים.
אמנות למתחילים, תולדות האמנות.
צילום.
שיווק ופרסום.
פוסט פרודקשן ואפקטים מיוחדים - תוכנת האפטר אפקטס.
עריכת וידאו - ידעתי לעבוד על הפיינל קאט באפל וידעתי מעט בפרימיאר ולמדתי אותה שוב בגירסה החדשה (1.5) במכללה..
עיצוב תלת מימדי - אריזה מה שנקרא...
אנימציה בסיסית
אנימציה מתקדם
MAYA - מידול, טקסטורות ואנימציה תלת מימדית.
אני מקווה שלא שכחתי כלום..

מבחינתי לא רוצה לעבוד במקום שיש עליי מליון עיניים ובודקים כל דבר שאני עושה ואם מישהו למעלה בשרשרת משנה את דעתו לגבי משהו
אני זה שצריך לאכול את כל העבודה החוזרת שוב... מעדיף לעבוד לבד ובינתיים מסתדר עם זה..

עדיין לא עשיתי את התואר מפאת חוסר זמן כיוון שיש לי עבודה קבועה נוספת בתחום המחשבים אבל בשביל לעשות כל מני עבודות גרפיקה או אנימציה
או אפילו עריכת סרטים אין לי שום בעייה לשלב בין השתיים.
המאסטר קולקשן של אדובי יושבת גם במחשב בבית וגם על הנייד שנקנה למטרות גרפיקה.
חבילת פונטים של פונט ביט רחבה ומסודרת...

אני מכיר כמה וכמה אנשים שיש להם מספיק כישרון בשביל ללמוד את התחום והם עשו את הטעות של לנסות ללכת למקומות עם השם (והתחת..)והם בזבזו
שנתיים בלנסות להתקבל ולשפר תיק עבודות וכו'... ובסוף עברו מהשיגעון החולף והתחילו ללמוד במקום שהשם שלו קצת פחות נחשב וזה רק בגלל שהוא חדש יותר.
למשל במהלך שנתיים מתוך 3 של הלימודים שלי 2 חברים לכיתה זכו במכרז ארצי של עיצוב כרזה ליום העצמאות לפי הנושא השנתי. זהו מכרז
ממשלתי שזוכה בו כמובן רק 1 בכל שנה ושנתיים ברצץ לפחות זכו סטודנטים של מכללת תלתן...
(לפחות כי בשנה השלישית לא כ"כ היינו במכללה מפאת עבודות הסיום, כך שלא יצא לי לבדוק אפילו)

סטודנטים מויצ"ו חיפה למשל הגיעו אלינו למכללה להדפיס עבודות כי אצלם לא היה ציוד איכותי להדפסה. במשך תקופה מסויימת נשלחו סטודנטיםשלהם אל המורים שלנו לקבל ביקורות לעבודות.
אוניברסיטת חיפה עבדה איתנו באופן דיי צמוד על עיצובים למחלקות השונות שלה ברושורים וכו'
ויש לי עוד המון המון דוגמאות כאלה שיראו לכולם שוואלה נכון שיש שניים שלושה שמות גדולים
ומוכרים פה בארץ ללימודי עיצוב אבל זה לא אומר יותר מידיי היום.. העולם מתחדש והדינוזאורים שנמצאים במקומות האלה לפעמים לא מספיק לא רוצה להגיד טובים אבל לא יוכלו לתת את הפוש
הרציני מספיק לצעירים בשביל להתקדם לדור הבא של העיצוב והתוכנות העוסקות בו...

תנסו להשוות את העניין למשל לאודישנים של כוכב נולד או נולד לרקוד - יש שופטים שהאגו שלהם לגבי עצמם כ"כ גבוה שממש קשה לרצות אותם ויש את השופטים היותר "צעירים" לא רק בגיל אלא
בנשמה שיותר פתוחים לסגנונות שהם לא מכירים - אלה בעצם במכללות החדשות שפחות מחפשות אנשים בעלי ניסיון בעיצוב בשביל לשמור על רמה מסויימת אלא נותנות הזדמנות לבעלי ידע כללי
בעיצוב בשביל לתת להם ניסיון ולמידה...

מקומות רציניים ללימוד התחום אני מכיר בעיקר בצפון בהם נמנים מכללת תלתן שבה למדתי ומכללת עמק יזרעאל שיש לה מסלול תקשורת חזותית ממש ממש טוב...
עוד שמעתי על מכללה נחמדה ברמת גן שגם בה רמת הלימוד לא מביישת כלל וכלל
אבל כל אחד והשיקולים שלו, אני יודע מה הרמה הבסיסית שהייתה לי לפני הלימודים ואחרי ובהשוואה לחברים שלמדו או לומדים במקומות אחרים אני יכול להגיד ולהמליץ אבל לא יותר מזה...

מקווה שזה עוזר פה למישהו
Nox2

נערך לאחרונה ע"י nox2 בתאריך 01-06-2009 בשעה 16:35.
ישן 04-06-2009, 00:09
  nox2 nox2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Olegator שמתחילה ב "תודה רבה על המידע ! יש לי..."

אין בעד מה.. תמיד שמח לתת מידע שיכול לעזור לאחרים...

אם לומר את האמת אני לא מכיר אף אחד שלמד שם.. אבל לפני שהתחלתי ללמוד ובזמן הלימודים שלי הייתי מקבל מהם פרוספקטים לגבי מסלולים באופן קבוע (בעקבות זה שנרשמתי לקבלת מידע בכל המכללות לתקשורת חזותית ונושאים דומים ביריד הלימודים לקראת השחרור מהצבא...)
מה שאני כן זוכר זה שהיו להם המון מסלולים בתחום שעל הדף נראו ממש ממש מספקים.. רמת הלימודים אצלם טובה והמקום ענק.... קצת דרומית לאשקלון - נושק לרצועת עזה...
אבל תמיד עדיף להגיע למקום לראות להתרשם לקבל קצת אווירה ולראות מי האנשים ומה הרמה הכללית..
בדוק מתי יש יום פתוח (אני מאמין שיוני זה הזמן שהם בעיצומה של ההרשמה לשנה הבאה אז בטוח יש יום כזה בזמן הקרוב...) תגיד לשם ותוכל לראות בעצמך..
במסגרת של יום פתוח אתה יכול לבקש לשבת בשיעור בשביל להתרשם...
שיהיה בהצלחה ואם אתה הולך אתה מוזמן לספר לנו איך היה..
ישן 26-06-2009, 10:37
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nox2 שמתחילה ב "אני יודע שיריבו איתי אחרי..."

ההודעה שלך לא מעצבנת ואני יכול להבין מאיפה היא באה, אבל יש בה הרבה אי דיוקים.

קודם כל, באמת אפשר ללמוד כמעט כל תוכנה באופן עצמאי. אני למדתי את כל ה-פוטושופ, פלאש, אילוסטרייטור ודומיהן
לבד ועם עזרת חברים (משמע - לא במסגרת לימודית). זה התחיל להיות בעייתי כשפניתי ללמוד תלת מימד, ואז נתקלתי
בדברים שקשה ללמוד לבד, היות ויש בתוכנות תלת מימד ה-ר-ב-ה יותר אפשרויות.
גם לי היו פטורים מקורסים טכנים בתוכנות גרפיקה. (סטודנט בשנקר).

אתה טועה בקשר לפתיחה שלך, " אנשים, שנקר ובצלאל וכל מקום אחר זה בולשיט אחד גדול....".
חד וחלק.
אתה לא חי בבועה וכל יצירה שלך, בין אם מלאכה, עבודה או תוצר של שעמום, אינם מנותקים מהנעשה בחוץ.
לו היית חי בבועה, הרי שהמוסדות האלו באמת היו בולשיט, אבל לא כך הדבר.
בתור מעצב או יוצר אתה צריך לדעת מה קורה סביבך ובעולם העיצוב. אתה מושפע ממה שקורה סביבך והעבודה
שלך נבחנת גם בהשוואה לזו של האנשים בתחומך.

מוסדות הלימוד שהזכרת מהווים כר מצוין להפריה הדדית בין הסטודנטים לבין המוסד. המוסדות יכולים לספק מנחים
מצוינים בתחומים המדוברים ולהביא מבקרים מבחוץ לביקורות. מה גם שאתה עובד עם עוד עשרות סטודנטים שלהם
נקודת מבט שונה במקצת משלך, ולפיכך להיחשף לסגנונות שונים ובכללם סגנונות חדשים ואמצעים חדשים, כולל
טכנולוגים.

באופן נקודתי אני מאמין שמכללות קטנות יכולים להציע הרבה מאד ידע, אבל לטווח הארוך הם לא יכולים להתחרות בשם
של המוסדות הגדולים באמת.
פיסת הנייר המתקראת תואר חשובה למקומות עבודה למען הידיעה שאתה מוכן לעבוד קשה. לא הייתי ממהר לזלזל בה.

אגב, אני לא סניגור של מוסדות הלימוד האלו, יש לי הרבה בבטן עליהם ואני האחרון שימהר להגן על שנקר (והשאר),
אבל חשוב לציין את הדברים כי אני לא מעוניין שאנשים יפרשו את ההודעה שלך כאילו אין צורך במוסדות המדוברים.

בקיצור, יש בהודעה שלך הרבה דברים נכונים, אבל גם כאלו שאני לא מסכים איתם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר