לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2009, 10:31
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
ברית עמים

עשרות נערים דרוזיים נחשפו אתמול (ב') לטייסת מטוסי F-15 בבסיס חיל האוויר שבתל-נוף, זאת במסגרת תוכנית "ברית חיים", המכינה, בין היתר, את בני העדה הדרוזית לגיוס לצה"ל. מייסד התוכנית: "בסופו של התהליך התלמידים מקבלים הכנה לשירותם הצבא ומשרתים את צה"ל נאמנה"

צה"ל ידוע מאז ומתמיד כצבא העם. אחת העדות, אשר תמיד היו יותר נאמנות לצבא ולמדינה בכלל היא העדה הדרוזית, שבה רבים מבני הנוער מתגייסים לצה"ל, וחלק לא מבוטל מהם אף ממשיך במסלול הקצונה. את הדגש על העדה שמים בצה"ל ובמדינה עוד בגיל הנעורים, ואחת התוכניות המייצגות בעניין היא תוכנית "ברית חיים", במסגרתה מבקרים ילדי כיתה ט' מכפר דרוזיים בעיר יבנה ולהיפך. בשנים האחרונות התווסף לתוכנית חלק של ביקור הנערים הדרוזים בבסיסי חיל האוויר של צה"ל, וביקור כזה התרחש אתמול (ב'), במסגרתו ביקרו נערים מהכפרים כיסרא-סמיע, ג'וליס ומסעדה בבסיסי חיל האוויר בתל-נוף, בפלמחים ובחצור.

להמשך קריאה לחץ כאן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2009, 01:07
  Shalev_C Shalev_C אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.03.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Mos97 שמתחילה ב "מעריך את הישרים שבתוכם ולצערי..."

ice dude תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה vbmenu_register("postmenu_3364299", true);
אני לא דרוזי אבל אני מחזק את דבריך מאוד

קשה לי להפריד ולהתייחס לדרוזים כעדה/עם או חברה אחרת משלנו כשזה מגיע להרבה נושאים ואחד מהם הוא צבא.

דוגמא אישית, יש לי חבר שהיה איתי בשכבה שגר באחד הריכוזים של הדרוזים בארץ, אבא שלו סגן אלוף או תת אלוף או משהו בסגנון.

דווקא הדרוזים נאמנים למדינה הזאת, לפעמים יותר מהרבה יהודים שנמצאים פה.
לדרוזים אין דעות ימניות או שמאלניות והם לא בעד או נגד החזרת קרקעות, הם בעד להגן על הקרקע שהם יושבים בה ואת זה אי אפשר להגיד על הרבה יהודים שמשתמטים/מחפפים ולא מתגייסים מכל מיני סיבות לצה"ל.

להבא לפני שאתה משמיץ עדה שלמה שכן תורמת למדינה הזאת - תקרא, תשכיל, תלמד את הנושא ואז תדבר
ישן 05-06-2009, 03:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Mos97 שמתחילה ב "מעריך את הישרים שבתוכם ולצערי..."

לך תראה כמה יהודים יש בכלא, ומי מוביל את המסחר בסמים. לפעמים כדאי פשוט לשתוק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-06-2009, 12:28
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ברית עמים"

אני אהיה האיש הרע לרגע ואציין שתי עובדות חשובות.

1) "ברית העמים שנחתמה בדם" וכל זה, בינינו לבין הדרוזים הייתה תוצאה של כשלון אחד בקרב בודד שנלחמו הדרוזים נגד מדינת ישראל במלחמת העצמאות, הקרב על רמת יוחנן.

קרב אחד זה כל מה שנדרש כדי לגרום להם להחליף צדדים.

בל נזכיר את הדרוזים של ארבעת הכפרים שעדיין מייחלים, לפחות מן השפה ולחוץ לאחיהם הגואלים הסורים.

2) נאהב או לא נאהב, נכבד או לא נכבד, נסמוך או לא נסמוך, הדרוזים הם לא חלק מהעם ולכן המשפט הבא:
"צה"ל ידוע מאז ומתמיד כצבא העם. אחת העדות, אשר תמיד היו יותר נאמנות לצבא ולמדינה בכלל היא העדה הדרוזית"
רלוונטי כקליפת השום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 05-06-2009, 16:00
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני אהיה האיש הרע לרגע ואציין..."

1) לא מדוייק - גיוס החובה של הדרוזים לצה"ל היה תהליך קצת יותר ארוך ולאחר קום המדינה, שהלל כהן מתאר בצורה די מעניינת בפרק שהוקדש לכך בספרו "ערבים טובים".

2) הדרוזים מרמת הגולן גם לא מעוניינים באזרחות ישראלית, ובוודאי שלא משרתים בצה"ל. כשמדברים על "דרוזים הנאמנים למדינה" לא מדברים עליהם.

3) "העם" הוא מושג אמורפי למדי. יש מספיק אנשים שגם יטענו שתושבי תל אביב שמאכילים ומסבסדים את השטויות שלהם הם "לא חלק מהעם" בעוד שרק באוניברסיטת ת"א יש יותר סטודנטים מאשר תושבים בעיירת פריפריה ממוצעת. אם מדובר בתפיסה של שותפות גורל אזרחית, אז הדרוזים הם מספיק חלק מהעם. אם מדובר בגזענות שנהיתה פופולארית עד כדי כך שכהניסט שמצטט את חוקי נירנברג זכה למושב בכנסת, אז רוב הישראלים, כולל ה"יהודים" אף הם לא חלק מהעם.

ישן 05-06-2009, 17:20
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "1) לא מדוייק - גיוס החובה של..."

1) כמובן, שום דבר לא פשוט כ"כ.
הטריגר בכל האופן שהעביר את הדרוזים מקו חשיבה של 'בעד ערבים' ל'בעד יהודים' היה ההפסד בקרב על רמת יוחנן. זה כל מה שנדרש.

2) לא הייתי קופץ לקביעה הזאת מהר מדי.

אני לא בקיא כ"כ, אבל אני זוכר שראיתי נתונים על אחוז ההצבעה בקרב הדרוזים בעלי האזרחות ברמה (שוב, לא יודע כמה אחוזים מאותם דרוזים אכן בעלי אזרחות) והנתונים הראו שהרוב המוחץ הצביע לש"ס וליברמן.

אני נוטה ללכת על ההנחה שהם בשום אופן לא מעוניינים לחזור לידי הסורים, אבל חייבים להתנהג כאילו כן על מנת שאם וכאשר יגיע היום לא יוכלו לכנותם בוגדים.
בינינו, כל אדם שפוי יעדיף לחיות תחת שלטון ישראלי-יהודי מאשר שלטון סורי.

3) שוב, נשתמש במכנה המשותף הנמוך ביותר שציינת, "שותפות גורל", גם אז לא בהכרח הייתי מכניס אותם להגדרה של "חלק מהעם" כפי שניסיתי לרמוז מקודם.

אם כל מה שנדרש בשבילם להחליף צדדים במלחמת העצמאות היה קרב אחד, הדבר יחזור על עצמו בעתיד. עם/עדה/דת, איך שלא תגדיר אותם, שמגדירים שהם נאמנים לכוח החזק ביותר באיזור הוא בהגדרה משענת קנה רצוץ.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 05-06-2009, 17:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) כמובן, שום דבר לא פשוט..."

אתה לקחת את הקרב הזה בצורה פשטנית יותר מדי. זה לא היה קרב אחד, אלא תהליך דיפלומטי ארוך שכלל בתוכו גם את הקרב הזה. (לא ראית את הדרוזים של רמת הגולן מסייעים לסורים ביוה"כ כשמצבינו היה רע...)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-06-2009, 19:32
  ice dude ice dude אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.07
אחי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כמובן, מראש התכוונתי להסביר..."

בוא אני אגיד לך דבר אחד,הדרוזים הם חלק מעם ישראל אם תרצה או לא,אני מקווה שהגענו להבנה בנקודה זו,עכשיו הדרוזים מרמת הגולן:- כשכבשנו את רמת הגולן אז הדרוזים מרמת הגולן היו סורים,עכשיו אתה צריך להבין לא קל מבחינה שלפתע,פתאום,תקבל שלטון חדש,מדינה חדשה,אבל הם ידעו לאן הם נכנסים,הם כל כך שמחו שהם התפטרו מהמשטר הדקטטורי הזה שקוראים לו המשטר הסורי,אבל היו להם משפחות בסוריה וכואב להיפרד,אני לא צריך להסביר לכם היהודים מזה להיפרד ממשפחה והאהובים עליכם,את עברתם מספיק כדי לדעת מזה,עכשיו אם הדרוזים מרמת הגולן יתמכו בפומבי בסוריה,במקרה שרמת הגולן תחזור לסוריה,וסביר להניח שזה לא יקרה לעולם,ואני בעד שזה לא יקרה(מי היה מוותר על רמת הגולן הכל כך יפה)אז אם הם תמכו בפומבי בנו,למעשה כשהיא תחזור לסורים יהיה שמה טבח עם,עכשיו המשטר הסורי משטר דקטטורי,הדרוזים שגרים שמה ששחררו את סוריה מהצרפתים,שמעתם על המהפכה הדרוזית סורית,שבזכותם יש את סוריה היום,לא יכולים ואסור להם להגיד שהם דרוזים,הם מחויבים להגיד שהם חלק מהערבים,וזה לא מקובל שמה וגם אצל כל הדרוזים,אבל מה לעשות חייבים,עכשיו האכלוסיה הדרוזית ברמת הגולן שאגב היא לא נחשבת לאכלוסיה הדרוזית בישראל,לא עולה על 20אלף+ נפשות,טייסי חיל האוויר הסורי,רובם דרוזים בניגוד אלינו כאן בישראל,עכשיו דרוזיי ישראל,שהם בגליל עליון,גליל תחתון,הכרמל(עוספיה ודלית אל כרמל),שפרעם יש חלק נכבד מהעידה שמה,רובם רובם תומכי ישראל,גאים ללבוש תמדים,גאים להיות חלק ממדינה שאנו כל כך אוהבים,גאים להגיד שאנחנו אזרחיה,ויש שלא תומכים כמו חלק מהיהודים,אותו דבר תאמין לי,כשהייתי בניויורק,שמע אותנו יהודי אמריקאי מדברים עברית,אתה יודע איך יודע איך זה דרוזי ישראלי,אין שפה,מילה לועזית והשאר עברית,זה לא שזה בשליטה פשוט התרגלנו ואי אפשר אחרת,אז הוא שאל אותנו ג'וויש?(יהודים באנגלית),אז עניתי לו לא ,אבל אמרתי לו אנחנו ישראלים גאים,באותו היום הזמנו אותו לארוחת ערב,אם תרצה או לא תרצה איפה שלא תראה יהודי בחו"ל או ישראלי,לא יודע אם אתה יהודי או לא,תמיד תרגיש קרבה איכשהו למשהו שקשור למדינת ישראל,עכשיו סלח לי (אחי),אני לא חייב לך דין וחשבון ולאף יהודי בארץ,ולהגיד כל פעם מחדש אני גאה, אני זה, אני בלא בלא בלא,הוכחנו הרבה פעמים שאנו חלק בלתי נפרד מהמדינה הזאת,כמה שאמרו את זה וכמה נאמר המפשט הזה,תאמין לי הוא שווה כל מילה,ובאמת כך במציאות,ואני רואה בך כגזען קליל,שמתנגד לזה,ונדמה לי אתה לוחם בגולני,איפה הערכים שלך,מחר אוליי אני אצטרך להילחם איתך נגד אויבנו ואתה תגיד לי את זה כשתראה אותי איתך באש ובמים,כשאני אתפוס את ידך כי קשה לך במסע,או להפך אתה תגיד לי את זה שאנחנו לא חלק מהעם,חבל אני ממש מאוכזב ופגוע,אני מקווה שכולכם הבנתם,יום טוב שיהיה לכם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר