לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2009, 13:58
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
תגובה לנאום אובמה

עובדה: גם אם יוכח ויבוא האיש אשר יעיד כי הנשיא האמריקני כורע ברך לכיוון מכה 5 או אפילו 50 פעמים ביום, אין זה משנה כהוא זה מהעובדה שבתור נשיא אמריקני, ברק אובמה מחוייב לערכים וליסודות התרבות המערבית (דמוקרטיה, זכויות אדם, זכויות נשים, הכרה בשואה, ובזכותו של העם היהודי למדינה עצמאית המשמשת כבית לאומי) כשם שהוא מחויב לכל אמונה ודת אשר הוא מחזיק (תהיה אשר תהיה).

גם אם יבואו ויגידו כי ברק אובמה "הזיז" את נטייתה של ארצות הברית מישראל (ידידתה הוותיקה), לעבר ארצות האיסלם. עדיין! אין זה אומר כי הוא הפך למתנגד לישראל או אף (כפי שהקיצונים הסהרוריים בימין טוענים) לאויב העם היהודי ומדינת ישראל.

בכל צורה שלא ננתח את הנאום ההיסטורי אשר ננאם היום (4 ביוני 2006 לסה"נ, י"ב בניסן התשס"ט) ברק חוסיין אובמה ביקש היום להניח את הנושאים הבוערים על השולחן, ואסור להתעלם מהם.

הוא לא רק אמר שבכל הסכם עתידי קיומה של ישראל יהיה מובטח ע"י ארה"ב. אלא גם הוא אמר כי היחסים בינינו הם עניין של תרבות והיסטוריה ארוכה, ושהיא אפשר לקטוע אותם רק בגלל שיש דברים שעליהם הוא לא מסכים (קרי - ההתנחלויות)

ואגב ההתנחלויות - אני איש המאמין בלב שלם ובאמונה מלאה כי ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי. ללא כל ספק, תנאי או שום דבר אחר אשר יכול לפגום בכך. אך למרות זאת, בלב כבד ובהרגשת עצב עצומה אני חייב להגיד כי יש פעמים בהיסטוריה שבהם פשוט אי אפשר להתנגד לעשיית פשרות גם אם מדובר בחלקי ארץ היסטוריים. לכן כאשר יגיע הזמן ואני אצטרך להחליט בין מדינה יהודית ב-78% משטחי ארץ ישראל לבין הכפפת שלטוננו בכוח על 100% משטחי הארץ, אני מודיע שאני מצביע בעד שטח מדינת ישראל בתחומי הקו הירוק וללא יהודה, שומרון וחבל עזה.

זה נכון כי ויתור זה מצדי הוא ויתור ענק, אך הוא גם יחסי לשלילת זכות השיבה שאותה דורשים הפליטים הערבים-פלשתינים. כיוון שבעוד הם מוותרים על יפו רמלה יבנה, ועכו (אם לציין מקצת המקומות שאליהם הם מקווים לחזור) אנו כנראה, (ואני מקווה שלא כך יהיה) נצטרך לוותר על אריאל, מעלה אדומים, וקריית ארבע.

שלא יהיה שום ספק, אני כואב את הוויתור הזה, אני מצר על כך שאין לנו ברירה, אבל כדי להבטיח את הישרדות המדינה לעוד 100 שנה ולמנוע להגיע למצב שבו מדינת ישראל נחרבת בגלל מלחמת אחים. אני פשוט מוכן להקריב את מה שכתבתי לעיל.

מבקש את תגובתכם - נביא ברוח הזמן.

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

נערך לאחרונה ע"י נביא_ברוח^הזמן בתאריך 04-06-2009 בשעה 14:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2009, 14:40
  blessedblackwings188 blessedblackwings188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.09
בעיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "תגובה לנאום אובמה"

זה לא עניין כל כך שחור לבן, "השטחים" הם לא איזשהי קולוניה חסרת לגיטימציה, זכר לעידן חשוך שישראל לא מוכנה להתנתק ממנו מסיבות של גאווה לאומית חסרת הגיון כמו מדינות אירופה המערביות. מדובר בשטח שנמצא באמצע המדינת וחולש על מרכזי אוכלוסיה, ערים, מקומות אסטרטגיים ומשאבים חשובים כמו מים. מישהו בכלל חשב איך השטח כאן יצליח לכלכל עוד כמה מליוני תושבים, במידה והפליטים הפלסטינים ייושבו במדינתם החדשה ממערב לירדן?

הפתרון הפשוט הזה ייצור הרבה מאוד בעיות שאף אחד לא חושב עליהן או רואה אותן ממרומי בבית הלבן... וזה עוד בלי לדבר על הנזק היישיר שייגרם לישראל, בכל זאת למעלה מ10% מתושבי המדינה היהודים גרים מעבר לקו הירוק, בערך פי 60 מכמות האוכלוסייה שפונתה בהתנתקות.

מישהו חושב שבמצבה הנוכחי ארה"ב תוכל להיות ספונסרית של כל מה שיידרש בשביל ליצור פה מציאות כזאת ולהתמודד עם ההשלכות שלה?
ישן 04-06-2009, 15:49
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
ידוע למי ניתנה הנבואה לאחר חורבן הבית...

ציטוט:
בתור נשיא אמריקני, ברק אובמה מחוייב לערכים וליסודות התרבות המערבית
- בתור נשיא אמריקני, חוסיין הגיע לשלטון על ידי אנשים לא מעטיםאשר מתנגדים לערכים וליסודות התרבות המערבית. הוא הקיף את עצמו ביועצים שכל קשר בינם לבין ערכי התרבות המערבית מקרי בהחלט.
את נשיאותו החל חוסיין במסע פייסנות חסר תקדים אל תרבות, אל דת ואל משטרים המייצגים את כל מה שמנוגד ליסודות התרבות המערבית. החל מהשתחוותו בפני מלך סעודיה וכלה בנאום ההתרפסות היום בקהיר, הנשיא חוסיין נסוג מערכי המערב.

ציטוט:
גם אם יבואו ויגידו כי ברק אובמה "הזיז" את נטייתה של ארצות הברית מישראל (ידידתה הוותיקה), לעבר ארצות האיסלם. עדיין! אין זה אומר כי הוא הפך למתנגד לישראל או אף (כפי שהקיצונים הסהרוריים בימין טוענים) לאויב העם היהודי ומדינת ישראל.
- אתה יכול לחזור על המנטרה הזו כמה שתרצה, אבל העובדות מראות אחרת. ראשית, לא "יבואו ויגידו". ארה"ב העבירה את תמיכתה מישראל למדינות ערב, ושברה את הידידות - ושותפות האינטרסים - שבין שתי המדינות. שנית, בכך הפך הנשיא חוסיין לאויבה של מדינת ישראל. הוא לא מתנגד לעצם קיומה, אבל הוא לא רואה בכך איזשהו אינטרס אמריקאי. האיום האמריקאי להפסקת התמיכה האוטומטית באו"ם (כאילו שכמה קרוואנים על גבעה באיו"ש הם מהווים איום על ארה"ב עצמה...) מוכיח את זה - ולא רק זה.

ציטוט:
בכל צורה שלא ננתח את הנאום ההיסטורי אשר ננאם היום (4 ביוני 2006 לסה"נ, י"ב בניסן התשס"ט) ברק חוסיין אובמה ביקש היום להניח את הנושאים הבוערים על השולחן, ואסור להתעלם מהם
- איך הצליחו כמה קרוואנים על גבעה בשומרון להפוך לאחד מהנושאים הבוערים? אירן, צפון קוריאה, עירק, פקיסטן, אפגניסטן, סודן - כל אלה נדחקו לקרן זווית.
מי שרוצה לדון בנושאים הבוערים מעלה לסדר היום את דמותם של המשטרים הערביים, את זכויות האדם בהם, את רדיפת המיעוטים הלא-מוסלמיים, את שלילת זכויות הנשים, את הרצחנות הערבית, את התעמולה האנטישמית הנשמעת מכל בירות ערב - ומעל לכל, את הקריאות להשמדתה של מדינת ישראל. אותם קרוואנים לא מהווים איום על שלום העולם - אבל כל שאר הנושאים, דווקא כן.

ציטוט:
הוא לא רק אמר שבכל הסכם עתידי קיומה של ישראל יהיה מובטח ע"י ארה"ב. אלא גם הוא אמר כי היחסים בינינו הם עניין של תרבות והיסטוריה ארוכה, ושהיא אפשר לקטוע אותם רק בגלל שיש דברים שעליהם הוא לא מסכים (קרי - ההתנחלויות)
- כשטילי החמאס יוצבו 5 דקות מכפר סבא, אליבא דתוכניתו של הנשיא חוסיין, כיצד הוא יערוב לבטחונה של ישראל? האם הוא ישלח את המרינס אל פרברי קלקיליה וטול כרם? האם חיילי ארה"ב הם אלה שיעמדו לאורך מותניה הצרות של ישראל, וינסו לחסום בגופם את המחבלים שינצלו את הפירצה-הקוראת-לגנב הזו? או את מאות אלפי ה"פליטים", שינהרו את המדינה ה"פלסטינית" מארצות ערב ויתדפקו על שערי מדינת ישראל בדרישה "לחזור לביתם"?
"היחסים בינינו הם עניין של תרבות והיסטוריה ארוכה" - היסטוריה שלה הפנה הנשיא חוסיין את גבו. אם ה"התנחלויות" הן רק פרט קטן - חשוב, אך קטן - ושעליו לא הורסים יחסים ארוכים, איך תסביר את הרטוריקה חסרת התקדים שנשמעת מוושינגטון בשבועות האחרונים?

ציטוט:
אגב ההתנחלויות - אני איש המאמין בלב שלם ובאמונה מלאה כי ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי
- אז מדוע אתה נלהב כל כך לוותר על חלקי מולדת, ודווקא על החלקים שבעצם קושרים אותנו לפיסת הארץ הזו? בלי חברון, בית לחם, שכם וכמובן ירושלים אין לנו כל זכות על חיפה ותל אביב.

ציטוט:
לכן כאשר יגיע הזמן ואני אצטרך להחליט בין מדינה יהודית ב-78% משטחי ארץ ישראל לבין הכפפת שלטוננו בכוח על 100% משטחי הארץ, אני מודיע שאני מצביע בעד שטח מדינת ישראל בתחומי הקו הירוק וללא יהודה, שומרון וחבל עזה.
- אז נוותר על איו"ש, שתהפוך למדינה "פלסטינית" יודן-ריין, ונישאר בגבולות אושוויץ, עם כ-20% ערבים, שנהנים מרוח גבית ללאומיות שלהם בעקבות נצחונם של אחיהם שמעבר לגבול. המדינה שניוותר עמה לא תהיה יהודית למשך זמן רב.
אגב, כדאי שתברר עם תושבי שדרות, אשקלון, אשדוד, באר שבע, ויישובים נוספים, אם מסירת שטח ל"פלסטינים" מביאה שלום וביטחון ורגיעה...

ציטוט:
זה נכון כי ויתור זה מצדי הוא ויתור ענק, אך הוא גם יחסי לשלילת זכות השיבה שאותה דורשים הפליטים הערבים-פלשתינים. כיוון שבעוד הם מוותרים על יפו רמלה יבנה, ועכו (אם לציין מקצת המקומות שאליהם הם מקווים לחזור) אנו כנראה, (ואני מקווה שלא כך יהיה) נצטרך לוותר על אריאל, מעלה אדומים, וקריית ארבע.
- מה גורם לך לחשוב שה"פלסטינים" יוותרו אי פעם על "זכות השיבה"? אי ההכרה שלהם בזכותו של העם היהודי למדינה משלו, שגם אבו מאזן ה"מתון" שותף לאי-ההכרה הזו, מלמדת שה"פלסטינים" לא וויתרו על שאיפתם להרוס את מדינת ישראל ולהקים מדינה במקומה, לא לצידה. המנהיג ה"פלסטיני" שיוותר על זכות השיבה, חייו מרגע ההצהרה ימדדו בדקות, לכל היותר בשעות. הרי רק לפני כחצי שנה אבו מאזן ה"מתון" דחה הצעה שנתנה ל"פלסטינים" נסיגה מלאה (97% משטחי איו"ש + חילופי שטחים = 100%) שכללה גם, בחצייה בוטה של כל קו אדום אפשרי, הכרה ב"זכות השיבה" והסכמה להכנסתם של כמה אלפי "פליטים" לתחומי מדינת ישראל. אבו מאזן ה"מתון" דחה את ההצעה הזו, מכיוון שלא כללה שיבת "פליטים גורפת וכוללת לתוך מדינת ישראל. אז על מה בדיוק יש פה לוותר ולהתפשר?

ציטוט:
שלא יהיה שום ספק, אני כואב את הוויתור הזה
- אז זהו, שיש ספק. אף אחד לא שש לוותר על מה שחשוב לו - אבל על מה שלא ממש חשוב לו, אין כל בעיה...

ציטוט:
אבל כדי להבטיח את הישרדות המדינה לעוד 100 שנה ולמנוע להגיע למצב שבו מדינת ישראל נחרבת בגלל מלחמת אחים. אני פשוט מוכן להקריב את מה שכתבתי לעיל
- טוב, כיצד הקמתה של חמאסטן באיו"ש, בנוסף לזו הקיימת בעזה, תבטיח את הישרדות המדינה?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 04-06-2009, 17:26

שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ידוע למי ניתנה הנבואה לאחר חורבן הבית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
- בתור נשיא אמריקני, חוסיין הגיע לשלטון על ידי אנשים לא מעטים אשר מתנגדים לערכים וליסודות התרבות המערבית.
הוא הקיף את עצמו ביועצים שכל קשר בינם לבין ערכי התרבות המערבית מקרי בהחלט.
את נשיאותו החל חוסיין במסע פייסנות חסר תקדים אל תרבות, אל דת ואל משטרים המייצגים את כל מה שמנוגד ליסודות התרבות המערבית. החל מהשתחוותו בפני מלך סעודיה וכלה בנאום ההתרפסות היום בקהיר, הנשיא חוסיין נסוג מערכי המערב.

כמו מי? רמ"ט הבית הלבן רם עמנואל (בנם של ישראלים), שגרירת ארה"ב לאו"ם סוזאן רייס (אפרו אמריקאית מהעיר וושיננגטון), יועץ הנשיא לענייני המזה"ת דניס רוס (יהודי אמריקני תומך ישראל), שליח הנשיא המיוחד למזה"ת ג'ורג' מיטשל (ההוא מדו"ח מיטשל), מנהל המודיעין הלאומי של ארה"ב דניס בלייר (WASP ממדינת מיין).
האם כל אלה נראים לך כמתנגדי התרבות המערבית? להזכירך התרבות המערבית היא לא רק לאומנות קיצונית וצרת מוחין, אלא גם חשיבה ביקורתית ואנליטית, וליברליזם הנוטה למתינות ומציאת פשרות.

ציטוט:
- אתה יכול לחזור על המנטרה הזו כמה שתרצה, אבל העובדות מראות אחרת. ראשית, לא "יבואו ויגידו". ארה"ב העבירה את תמיכתה מישראל למדינות ערב, ושברה את הידידות - ושותפות האינטרסים - שבין שתי המדינות. שנית, בכך הפך הנשיא חוסיין לאויבה של מדינת ישראל. הוא לא מתנגד לעצם קיומה, אבל הוא לא רואה בכך איזשהו אינטרס אמריקאי. האיום האמריקאי להפסקת התמיכה האוטומטית באו"ם (כאילו שכמה קרוואנים על גבעה באיו"ש הם מהווים איום על ארה"ב עצמה...) מוכיח את זה - ולא רק זה.

באיזה שלב בדיוק הגעת למסקנה שהוא נהיה אויב ישראל? כשהוא דיבר על השואה? כשהוא אמר שהיהודים סבלו לאורך ההיסטוריה? כשהוא אמר שהידידות בין ארה"ב לישראל מושתתת על יותר מסתם אינטרסים צרים? או כשהוא פשוט אמר שאנחנו נצטרך לעשות פשרות, ואתה פשוט לא היית יכול לקבל את זה שיש בעולם מושג שקוראים לו פשרה?

ציטוט:
- איך הצליחו כמה קרוואנים על גבעה בשומרון להפוך לאחד מהנושאים הבוערים? אירן, צפון קוריאה, עירק, פקיסטן, אפגניסטן, סודן - כל אלה נדחקו לקרן זווית.
מי שרוצה לדון בנושאים הבוערים מעלה לסדר היום את דמותם של המשטרים הערביים, את זכויות האדם בהם, את רדיפת המיעוטים הלא-מוסלמיים, את שלילת זכויות הנשים, את הרצחנות הערבית, את התעמולה האנטישמית הנשמעת מכל בירות ערב - ומעל לכל, את הקריאות להשמדתה של מדינת ישראל. אותם קרוואנים לא מהווים איום על שלום העולם - אבל כל שאר הנושאים, דווקא כן.

נראה לך שמדובר בכמה קרוואנים"? הרי ברור לכולם שמדובר בהרבה יותר מזה! מדובר ביכולת של שתי המדינות להתקיים זו לצד זו בשלום - דבר שאומר אגב פינוי עתידי של 90% עד 100% מכלל הישובים הקיימים מעבר לקו הירוק! רק ממשלת ימיניהו מציגה את הדברים כאילו המאבק פה הוא על המאחזים הבלתי חוקיים. למעשה כל אחד בר דעת יגיד לך שהתנאי היחידי בו יחיו שתי מדינות לשתי עמים הוא שלפלסטינים תובטח הרצף הטריטוריאלי בשטחי הגדה המערבית.

ציטוט:
- כשטילי החמאס יוצבו 5 דקות מכפר סבא, אליבא דתוכניתו של הנשיא חוסיין, כיצד הוא יערוב לבטחונה של ישראל? האם הוא ישלח את המרינס אל פרברי קלקיליה וטול כרם? האם חיילי ארה"ב הם אלה שיעמדו לאורך מותניה הצרות של ישראל, וינסו לחסום בגופם את המחבלים שינצלו את הפירצה-הקוראת-לגנב הזו? או את מאות אלפי ה"פליטים", שינהרו את המדינה ה"פלסטינית" מארצות ערב ויתדפקו על שערי מדינת ישראל בדרישה "לחזור לביתם"?
"היחסים בינינו הם עניין של תרבות והיסטוריה ארוכה" - היסטוריה שלה הפנה הנשיא חוסיין את גבו. אם ה"התנחלויות" הן רק פרט קטן - חשוב, אך קטן - ושעליו לא הורסים יחסים ארוכים, איך תסביר את הרטוריקה חסרת התקדים שנשמעת מוושינגטון בשבועות האחרונים?

אתה כנראה סובל באופן כרוני משמיעה סלקטיבית. איפה בדרישות הקוארטט (שעליהם חזר אובמה בנאומו) נראה לך שאפשר יהיה לאיים על ישראל בצורה שבה תיארת לעיל? האם לא מובן לך במשפט "להתחיל לזוז בכיוון של מו"מ לשלום על סמך הבנות קודמות" גם ההבנה שלא תהיה זכות שיבה לתוך הקו הירוק (כפי שכתבתי במקור למעלה).

ציטוט:
- אז מדוע אתה נלהב כל כך לוותר על חלקי מולדת, ודווקא על החלקים שבעצם קושרים אותנו לפיסת הארץ הזו? בלי חברון, בית לחם, שכם וכמובן ירושלים אין לנו כל זכות על חיפה ותל אביב.

נלהב? אתה צריך לקרוא שוב כמה פעמים כתבתי את המילה או השתמשתי בשורש ע.צ.ב. ואגב בזה שאנו יושבים על נחלות שבטי דן, זבולון, שמעון, אשר, נפתלי, יששכר, חלק מנחלת בנימין, חלק מנחלת יהודה, חלק מנחלת שבט מנשה, וחלק מנחלת שבט אפרים אנחנו מאבדים מזכותנו על הארץ? הייתי בטוח שלהפך! אנחנו רק מקיימים אותה! כי אתה יודע... עם ישראל ישב בעוד מקומות מלבד יו"ש.

ציטוט:
- אז נוותר על איו"ש, שתהפוך למדינה "פלסטינית" יודן-ריין, ונישאר בגבולות אושוויץ, עם כ-20% ערבים, שנהנים מרוח גבית ללאומיות שלהם בעקבות נצחונם של אחיהם שמעבר לגבול. המדינה שניוותר עמה לא תהיה יהודית למשך זמן רב.
אגב, כדאי שתברר עם תושבי שדרות, אשקלון, אשדוד, באר שבע, ויישובים נוספים, אם מסירת שטח ל"פלסטינים" מביאה שלום וביטחון ורגיעה....

שוב, אני לא אומר שניתן לפלסטינים את השטח כמו בהתנתקות המקוללת בלי התחייבויות קודמות, אובמה בעצמו אמר שהפסקת האלימות היא תנאי הכרחי להמשך המו"מ. ולגבי ערביי ישראל - התנאים לחיי הערבים בארץ כמיעוט לאומי (כפי שכבר דובר על כך באנאפוליס) יהיו הרבה יותר קשים כי בעוד שההסכמים שנחתמו מכירים בזכויות האדם והאזרח שלהם כאינדיבידואלים; כקבוצה לאומית הדרישה הלגיטימית תהיה שאם הם רוצים לחיות בארץ כמיעוט לאומי, אזי המקום לעשות זאת הוא בתוך שטחי המדינה הפלשתינית העתידית, ולא בתוך שטחי ישראל.
(דבר שאגב אותה ציפי לבני שאתה כה מרבה לזלזל ולקלל אותה, התעקשה על כך בדיוק מהרצון למנוע את אותו תסריט אימים שכתבת לעיל)

ציטוט:
- מה גורם לך לחשוב שה"פלסטינים" יוותרו אי פעם על "זכות השיבה"? אי ההכרה שלהם בזכותו של העם היהודי למדינה משלו, שגם אבו מאזן ה"מתון" שותף לאי-ההכרה הזו, מלמדת שה"פלסטינים" לא וויתרו על שאיפתם להרוס את מדינת ישראל ולהקים מדינה במקומה, לא לצידה. המנהיג ה"פלסטיני" שיוותר על זכות השיבה, חייו מרגע ההצהרה ימדדו בדקות, לכל היותר בשעות. הרי רק לפני כחצי שנה אבו מאזן ה"מתון" דחה הצעה שנתנה ל"פלסטינים" נסיגה מלאה (97% משטחי איו"ש + חילופי שטחים = 100%) שכללה גם, בחצייה בוטה של כל קו אדום אפשרי, הכרה ב"זכות השיבה" והסכמה להכנסתם של כמה אלפי "פליטים" לתחומי מדינת ישראל. אבו מאזן ה"מתון" דחה את ההצעה הזו, מכיוון שלא כללה שיבת "פליטים גורפת וכוללת לתוך מדינת ישראל. אז על מה בדיוק יש פה לוותר ולהתפשר?

קודם כל אני רוצה להבהיר! אני כתבתי על עמי כי בתוך עמי אני חי! השאלה האם הפלסטינים יקבלו את הוויתור על זכות השיבה היא שאלה שהם צריכים לענות עליה ולא אני. בכלל אם כן הפלסטינים יעשו את הטעות הזו (ואני כל כך מקווה שכן) כי אז לא תהיה ברירה אלא להפסיק את המו"מ, להוכיח לעולם שהתאוריה בדבר "שתי מדינות לשתי עמים" היא פיקציה, ואז פשוט (כדי להבטיח את קיומה של המדינה היהודית) להעביר את הפלסטינים למדינות ערב בטרנספר. אבל, כפי שאמרתי מקודם, דאגתי העיקרית היא לעם ישראל ולמדינת ישראל, ולא לערבים.

ציטוט:
- אז זהו, שיש ספק. אף אחד לא שש לוותר על מה שחשוב לו - אבל על מה שלא ממש חשוב לו, אין כל בעיה...

לוותר על מה שלא חשוב לי?!!! - תגיד אתה בכלל קראת את כל מה שאני כתבתי? איפה במילים "אני איש המאמין בלב שלם ובאמונה מלאה כי ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי" נראה לך שלא חשוב לי מא"י?

ציטוט:
- טוב, כיצד הקמתה של חמאסטן באיו"ש, בנוסף לזו הקיימת בעזה, תבטיח את הישרדות המדינה?

אני פשוט מפנה אותך לנאום אובמה, כדי לקרוא שוב איפה שכתוב שהפסקת האלימות והכרה בישראל הם תנאי מקדים לכל התקדמות במו"מ, כולל פירוק ופינוי התנחלויות.

אני רק מקווה שלהבא תלמד לפתוח קצת את הראש ולא להיות שבוי בתפיסות עולם מגבילות.

נערך לאחרונה ע"י נביא_ברוח^הזמן בתאריך 04-06-2009 בשעה 17:33.
ישן 04-06-2009, 20:28
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט]- בתור נשיא..."

ציטוט:
כמו מי? רמ"ט הבית הלבן רם עמנואל
- איש השמאל הקיצוני...
ציטוט:
שגרירת ארה"ב לאו"ם סוזאן רייס
- שהציעה להפציץ את ישראל...
ציטוט:
יועץ הנשיא לענייני המזה"ת דניס רוס (יהודי אמריקני תומך ישראל)
תומך ישראל - על תנאי (ישראל הקטנה, החלושה, בגבולות אושוויץ...)
ציטוט:
שליח הנשיא המיוחד למזה"ת ג'ורג' מיטשל
- שאינו נמצא ברשימת אוהדי ישראל...
ציטוט:
האם כל אלה נראים לך כמתנגדי התרבות המערבית
- אלה ואחרים, וכמובן כבר שכחת מהיכן הגיע הנשיא חוסיין, מכנסייתו של הכומר ג'רמייה רייט...

ציטוט:
חשיבה ביקורתית ואנליטית, וליברליזם הנוטה למתינות ומציאת פשרות.
- ואת כל אלה לא ניתן למצוא בשמאל... מי שניחן בחשיבה ביקורתית ואנליטית, ובליברליזם, לא יכול לכתוב, או לשאת, נאום ילדותי שכזה, שמתעלם מהעובדות, ומעדיף להתבסס על שקרים ואשליות מחד, ועל שנאת ישראל מאידך.

ציטוט:
באיזה שלב בדיוק הגעת למסקנה שהוא נהיה אויב ישראל? כשהוא דיבר על השואה? כשהוא אמר שהיהודים סבלו לאורך ההיסטוריה?
- אולי בשעה שהוא השווה בין סבל היהודים, גם בשואה לבין "סבלם" של ה"פלסטינאים"... הכחשת שואה בצורתה המתוחכמת.

ציטוט:
כשהוא אמר שהידידות בין ארה"ב לישראל מושתתת על יותר מסתם אינטרסים צרים
- יופי שהוא אמר, רק חבל שלמלים האלה אין אחיזה במציאות (כלומר, היתה להן, עד 20.1.09...). אכן, הידידות ארוכת השנים בין ישראל לארה"ב היתה מושתתת על אינטרסים ועל קרבה תרבותית - אבל הוא מעדיף את מדינות ערב, את כל מה שנוגד את התרבות המערבית ואת האינטרסים האמריקאיים.

ציטוט:
כשהוא פשוט אמר שאנחנו נצטרך לעשות פשרות, ואתה פשוט לא היית יכול לקבל את זה שיש בעולם מושג שקוראים לו פשרה
- את זה יכולת לכתוב ב-1993, לא היום. ישראל התפשרה מספיק. בעוד ישראל שוב נדרשת לוויתורים אמיתיים, מה הוא דורש מהערבים? לא יותר ממחוות ערטילאיות. ישראל התפשרה מספיק.

ציטוט:
נראה לך שמדובר בכמה קרוואנים
- כרגע, כן. כרגע הכל תלוי באותם קרוואנים על הגבעה בשומרון, עליהם יקום או יפול דבר. בהם תלוי טיפולה של ארה"ב באירן, בפקיסטן, בצפון קוריאה... אם לא יפונה מאחז גבעת אסתר, ארה"ב לא תוכל לטפל באיום האירני...

ציטוט:
מדובר ביכולת של שתי המדינות להתקיים זו לצד זו בשלום
- אז אותם קרוואנים מונעים את ה"שלום" הנכסף? כמה טוב ל"פלסטינים" שיש להם מליצי יושר כמוך, המוכנים להעניק תירוצים לרצחנות שלהם...

ציטוט:
דבר שאומר אגב פינוי עתידי של 90% עד 100% מכלל הישובים הקיימים מעבר לקו הירוק
- גירוש גוש קטיף וצפון השומרון, כ-8000 איש, כמעט קרע את המדינה ועלה כ-15 מיליארד ש"ח. עכשיו תנסה לחשוב מה יקרה ביום שבו יוחלט לגרש מבתיהם אוכלוסיה הגדולה פי 40... אם אתה רוצה להרוס סופית את המדינה, זה הכיוון...

ציטוט:
למעשה כל אחד בר דעת יגיד לך שהתנאי היחידי בו יחיו שתי מדינות לשתי עמים הוא שלפלסטינים תובטח הרצף הטריטוריאלי בשטחי הגדה המערבית
- מדוע? אם המדינה ה"פלסטינית" תוכל להתקיים בלי רצף טריטוריאלי בין עזה לאיו"ש, מדוע רצף טריטוריאלי באיו"ש הוא כ"כ חיוני? מצד שני, אם רצף טריטוריאלי הוא הכרח, הרי שיש לספק להם רצף טריטוריאלי לעזה - ולחתוך את מדינת ישראל לשניים...
מדינות בעולם מסתדרות גם ללא רצף טריטוריאלי (אזרבייג'ן, ארמניה, ארה"ב, אינדונזיה, מלזיה, יפן, בריטניה, דנמרק, רוסיה, טורקיה, יוון, אנגולה). יש דברים יותר חשובים - אבל, בכל המקרים שהבאתי מדובר במדינות אמיתיות, לא פיקטיביות...

ציטוט:
איפה בדרישות הקוארטט (שעליהם חזר אובמה בנאומו) נראה לך שאפשר יהיה לאיים על ישראל בצורה שבה תיארת לעיל
- אתה הוא זה שסובל מעיוורון סלקטיבי. לקווארטט מעולם לא הפריע רצח יהודים. כן, אין ספק שהם גינו את זה, אבל זה לא ממש הפריע להם לדרוש מישראל עוד ועוד וויתורים ומחוות למי שרוצח באזרחיה... שום דבר לא ישתנה גם באשליותיו של הנשיא חוסיין.

ציטוט:
אם לא מובן לך במשפט "להתחיל לזוז בכיוון של מו"מ לשלום על סמך הבנות קודמות" גם ההבנה שלא תהיה זכות שיבה לתוך הקו הירוק
- לא, לא מובן לי, וציינתי את הסיבה מדוע -
ציטוט:
הרי רק לפני כחצי שנה אבו מאזן ה"מתון" דחה הצעה שנתנה ל"פלסטינים" נסיגה מלאה (97% משטחי איו"ש + חילופי שטחים = 100%) שכללה גם, בחצייה בוטה של כל קו אדום אפשרי, הכרה ב"זכות השיבה" והסכמה להכנסתם של כמה אלפי "פליטים" לתחומי מדינת ישראל. אבו מאזן ה"מתון" דחה את ההצעה הזו, מכיוון שלא כללה שיבת "פליטים גורפת וכוללת לתוך מדינת ישראל.

אם "זכות השיבה" תפריע להסכם הסופי (ותסמוך על ה"פלסטינים", היא בהחלט תפריע) אז שוב ישראל, שתסרב להתאבד, תוצג כסרבנית, ומישהו כמוך, אולי אפילו אתה, יקרא לעוד פשרה...

ציטוט:
נלהב? אתה צריך לקרוא שוב כמה פעמים כתבתי את המילה או השתמשתי בשורש ע.צ.ב.
- נלהב, בהחלט. אם זה חשוב לך, אם זה יקר לך, מדוע אתה נלהב כל כך לוותר? במיוחד בהתחשב בעובדה שהניסיון מלמד שכל שטח שנמסר לאוייב הופך לבסיס שיגור לטרור... כן, תתפלא, בכל ההסכמים שנחתמו התחייבו ה"פלסטינים" לחדול מהאלימות, וגם בהסכם של הנשיא חוסיין הם יתחייבו לכך. הבעיה אינה בהתחייבות - הם יתחייבו לכל דבר שיביא לכך שישראל תוותר ותתקפל ותיסוג - הבעיה היא בביצוע...

ציטוט:
אגב בזה שאנו יושבים על נחלות שבטי דן, זבולון, שמעון, אשר, נפתלי, יששכר, חלק מנחלת בנימין, חלק מנחלת יהודה, חלק מנחלת שבט מנשה, וחלק מנחלת שבט אפרים אנחנו מאבדים מזכותנו על הארץ? הייתי בטוח שלהפך! אנחנו רק מקיימים אותה! כי אתה יודע... עם ישראל ישב בעוד מקומות מלבד יו"ש.
- נכון, רק שהמקומות הקדושים שלנו נמצאים בירושלים, בחברון, בבית לכם, בשכם... אם נוותר עליהם, מרצוננו, אנחנו למעשה מאבדים את זכות הבעלות על הארץ. אז נהפוך באמת לצלבנים כובשים, הגוזלים את אדמתם של בעליהם החוקיים של הארץ...

ציטוט:
שוב, אני לא אומר שניתן לפלסטינים את השטח כמו בהתנתקות המקוללת בלי התחייבויות קודמות
- כל השטח שנמסר לאוייב עד גירוש גוש קטיף נמסר בהסדר ובהסכם. כל השטח שנמסר לאוייב עד גירוש גוש קטיף - ואחריו - הפך לבסיס יציאה לטרור. ל"פלסטינים" אין כל בעיה לחתום ולהתחייב - אתה מאמין שהם יבצעו? אם כן, אז אתה תמים כמו חוסיין...

ציטוט:
אובמה בעצמו אמר שהפסקת האלימות היא תנאי הכרחי להמשך המו"מ
- רק חבל שישראל נסוגה מהתנאי הזה כשניגשה לתהליך אנאפוליס... שוב, ה"פלסטינים" יתחייבו לכל דבר שיביא לנסיגה ולוויתורים של ישראל. מה גורם לך לחשוב שהפעם הם יעמדו בהתחייבות שלהם?

ציטוט:
התנאים לחיי הערבים בארץ כמיעוט לאומי (כפי שכבר דובר על כך באנאפוליס) יהיו הרבה יותר קשים כי בעוד שההסכמים שנחתמו מכירים בזכויות האדם והאזרח שלהם כאינדיבידואלים; כקבוצה לאומית הדרישה הלגיטימית תהיה שאם הם רוצים לחיות בארץ כמיעוט לאומי, אזי המקום לעשות זאת הוא בתוך שטחי המדינה הפלשתינית העתידית, ולא בתוך שטחי ישראל.
- שוב, התמימות... מדוע שבכלל יישארו אזרחים ערבים במדינת ישראל? אם המדינה ה"פלסטינית" היא יודן-ריין, מדוע שהמדינה היהודית לא תהיה נקייה מערבים? הסכם ה"שלום" הזה יהיה חסר תוכן אם יישאר בישראל מיעוט ערבי גדול ועויין - שידרוש זכויות אזרח, ימשיך לסייע למדינת הטרור ה"פלסטינית" במאבקה נגד ישראל, וכשיגיע ל-30% ידרוש זכויות כמיעוט לאומי. ערביי ישראל לא יוותרו כל כך מהר על סיר הבשר הישראלי...

ציטוט:
מה גורם לך לחשוב שה"פלסטינים" יוותרו אי פעם על "זכות השיבה"? אי ההכרה שלהם בזכותו של העם היהודי למדינה משלו, שגם אבו מאזן ה"מתון" שותף לאי-ההכרה הזו, מלמדת שה"פלסטינים" לא וויתרו על שאיפתם להרוס את מדינת ישראל ולהקים מדינה במקומה, לא לצידה. המנהיג ה"פלסטיני" שיוותר על זכות השיבה, חייו מרגע ההצהרה ימדדו בדקות, לכל היותר בשעות. הרי רק לפני כחצי שנה אבו מאזן ה"מתון" דחה הצעה שנתנה ל"פלסטינים" נסיגה מלאה (97% משטחי איו"ש + חילופי שטחים = 100%) שכללה גם, בחצייה בוטה של כל קו אדום אפשרי, הכרה ב"זכות השיבה" והסכמה להכנסתם של כמה אלפי "פליטים" לתחומי מדינת ישראל. אבו מאזן ה"מתון" דחה את ההצעה הזו, מכיוון שלא כללה שיבת "פליטים גורפת וכוללת לתוך מדינת ישראל. אז על מה בדיוק יש פה לוותר ולהתפשר?
- אתה כתבת על עמך, אבל זה לא שאני שאלתי. אז אשאל שוב - מה גורם לך לחשוב שה"פלסטינים" יוותרו על "זכות השיבה"? הרי הם לא וויתרו עליה עד היום, והם מסרבים להכיר בזכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית, ובכל זאת עד היום לא הופסק המו"מ ולא הופסק הלחץ על ישראל לוותר ולהתפשר ולהתקפל. אז מה אתה חושב שישתנה?

ציטוט:
לוותר על מה שלא חשוב לי?!!! - תגיד אתה בכלל קראת את כל מה שאני כתבתי? איפה במילים "אני איש המאמין בלב שלם ובאמונה מלאה כי ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי" נראה לך שלא חשוב לי מא"י?
- קראתי את כל מה שכתבת, ולא נראה שיש לך איזושהי בעיה לוותר על חלקי מולדת לטובת אוייב, שלא מוכן להכיר בזכותך למדינה משלך. בני אדם סבירים לא מוותרים בקלות ובהתלהבות על מה שחשוב להם.

ציטוט:
אני פשוט מפנה אותך לנאום אובמה, כדי לקרוא שוב איפה שכתוב שהפסקת האלימות והכרה בישראל הם תנאי מקדים לכל התקדמות במו"מ, כולל פירוק ופינוי התנחלויות.
- הנאום זה יופי, רק חבל שזה לא מסתדר עם הטרמינולוגיה האלימה הנשמעת מוושינגטון כלפי ישראל, ועם הטרמינולוגיה החביבה והנעימה הנשמעת משם כלפי ה"פלסטינים"...

ציטוט:
אני רק מקווה שלהבא תלמד לפתוח קצת את הראש ולא להיות שבוי בתפיסות עולם מגבילות.
- ואני מקווה שלהבא תלמד לפתוח את עיניך ואוזנייך ולהביט במציאות נוכחה. המציאות לא תתאים את עצמה לאשליות שלך, ואפילו לא לאלה של הנשיא חוסיין.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 07-06-2009, 18:54

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "[QUOTE] כמו מי? רמ"ט הבית..."

קראתי את דבריך והסכמתי עם חלקם אך יש דברים שצריך עדיין ללבן אותם!

א. אובמה לא השווה בין הסבל ההיסטורי שלנו לאורך 2000 שנות גלות לבין הסבל שלהם תחת ה"כיבוש" הישראלי. הוא רק הזכיר שיש סבל, ושצריך לסיים אותו כמה שיותר מהר. העובדה שנראה לך שהוא השווה בין הסבל שלנו ושלהם היא רק השתקפות פרוידיאנית - אתה קבעת מראש שהוא לא אוהב אותנו ואתה מנסה להכניס לתוך התבנית הזו כל מה שנראה לך שיתאים.

ב. רצף טריטוריאלי - אתה יכול לדמיין את ארה"ב כמדינה בר קיימא, אזרבייג'ן או כל מדינה אחרת שהזכרת בלי הקשר בין המרכזים העירוניים הגדולים ביותר בתוכם? כמו הקשר היבשתי והאווירי (התחום האווירי האמריקני) בין ניו יורק ללוס אנג'לס? נכון שאומנם לארה"ב אין רצף טריטוריאלי בין אלסקה והוואי לשאר 48 המדינות, אך זה רק בגלל שאלו הן מדינות מרוחקות שארה"ב לא זקוקה להן (היא רק השתלטה עליהן הרבה שנים אחרי שכבר היא הספיקה להייווסד כמדינה ריבונית ועצמאית) למען עצמאותה. אם אתה תפריד בין המרכז העירוני-כלכלי בג'נין לבין המרכז העירוני בשכם, ותכפה על הפלסטינים מעבר במחסומים בכל פעם שהם ירצו לקיים מסחר בין שני המרכזים, אתה גוזר עליהם כליה כלכלית שעומדת בניגוד לאינטרס בקיום שתי מדינות לשתי עמים. (וזה כמובן רק עם הפלסטינים יפסיקו את האלימות החיצונית והפנימית)

ג. אגב אלימות פלסטינית - אם באמת הפלסטינים לא יפסיקו עם האלימות שלהם אז זה דווקא טוב בשבילנו.. ולמה? כי אני בניגוד אליך אחי הקנאי לא"י, רוצה שדווקא נוכל להגיע למצב שבו נוכל לסיים את מה שלא סיימנו ב-48 - ואני מתכוון ליצירת הומוגניות דמוגרפית יהודית באוכלוסיה היושבת בא"י - או במילים אחרות להגיע למצב שבו הסיכוי היחידי לשלום יהיה טרנספר לערביי הגדה ורצועת עזה. אך לשם כך צריך לפעול בצורה המתאימה ליהודי חכם (הפועל בשיטתו של בני מוריס) ושורשי החי בא"י של המאה ה21 ולא בצורה המתאימה לקנאי מתקופת סוף בית שני השורף את מלאי המזון בירושלים הנצורה רק בגלל שהוא לא סובל "סמולנים" כמוני.

ולמה אני מתכוון בכך שאי סיום האלימות הוא טוב בשבילנו? ובכן זה לא בגלל שאני שמח למראה שפיכת דם יהודים, אלא מכיוון שאם הפלשתינים לא יסתפקו בשטחי הגדה ועזה אלא גם ירצו לגלוש לתוך תחומי ישראל הריבונית. זה רק יוכל להוכיח כי קיומה של ישראל נמצא בסכנה וכדי להציל אותה [דבר שגם האירופים יתמכו בו בגלל שמפלגות הימין {השמרנים בבריטניה ומפלגתו של סרקוזי בצרפת} יודעות שקיומה של ישראל הוא חיוני לעתידה של אירופה] אזי צריך בשלב הראשון נוכל לגרש את כל הערבים (גם אלה שהם אזרחי ישראל) לתוך איו"ש, ומכיוון שאנו יודעים כי זה לא יעצור את האלימות נגדנו, אז בשלב השני נוכל גם לגרשם לתוך ירדן ומצרים!.

- בכל מקרה מה שצריך לזכור הוא שהסיבה שאני היום מעוניין בפשרה המוכתבת עלינו מאמריקה, היא רק בגלל שאני יודע שרק כאשר נקבל את הפשרה נהיה במקום טוב יותר לדרוש מהעולם לשוב ולהכיר בזכותנו הריבונית למדינה בא"י ולא אם אנו נצטייר כסרבנים לכל תהליך שלום.
ובכלל, גם אם הפלסטינים יקבלו שכל וכן יפסיקו את האלימות ויקבלו את עמדת "שני מדינות לשני עמים" ויוותרו על זכות השיבה לתוך ישראל, It's a winwin situation - אם הפלסטינים לא יפסיקו את האלימות נגדנו, אנו נקבל את כל א"י, ואם הפלסטינים כן יפסיקו את האלימות אנו נקבל מדינה שקטה וחופשיה לטפל בבעיות הפנים שלה.

ד. ישיבה בארץ - אומנם אתה צודק לגבי זה שהמקומות הקדושים באמת נמצאים ביהודה ושומרון (קבר רחל, מערת המכפלה - שישראל דורשת לקבלם בכל הסכם שלום עתידי) אך גם כאשר אנו יושבים בתוך הקו הירוק אנו לא מתקרבים לקצה קצהה של המהות הצלבנית; ולהזכירך:
"לא ארץ נוכריה כבשנו,
ולא ברכוש נוכרים משלנו,
אלא את נחלת אבותינו,
שנפלה בידי אויבינו שלא בצדק,
ועכשיו שבה נחלת אבותינו לבעליה הראשונים..."

והמדובר למעלה לא מתייחס רק לאיו"ש אלא לכל מקום בא"י בו יושבים יהודים.

זהו אני מקווה שהשכלת מיריביך הפוליטיים.

ורק תזכור - כולנו יהודים.

נערך לאחרונה ע"י נביא_ברוח^הזמן בתאריך 07-06-2009 בשעה 19:02.
ישן 08-06-2009, 09:35
צלמית המשתמש של הפטריוט

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "קראתי את דבריך והסכמתי עם..."

א. גם אם הדבר לא נעים לאוזניך, הרי שהנשיא חוסיין הוא זה שיצר את הסימטריה בין השואה ובין ה"סבל" ה"פלסטיני". אגב, הוא גם קבע שהשואה היא הבסיס להקמתה של מדינת ישראל. שוב, הכחשת שואה בצורתה המתוחכמת. מי שכתבה את נאומו מתוחכמת מספיק כדי ליצור את ההקבלה הזו, ולהכניס את קורטוב הכחשת השואה לתוכו.

ב. ומה עם רצף טריטוריאלי בין המרכזים העירוניים חברון ועזה? כיצד תוכל המדינה ה"פלסטינית" להתקיים ללא רצף טריטוריאלי ביניהן? לחלופין, אם תיתכן מדינה "פלסטינית" ללא רצף טריטוריאלי בין חברון ועזה, הרי תיתכן מדינה כזו ללא רצף טריטוריאלי בין שכם לג'נין.

ג. העולם קיבל כמובנת מאליה את זכותו של העם ה"פלסטיני" למדינה על חלק מארץ ישראל המערבית. חלק מהאשמה לכך ניתן לתלות בשמאל הישראלי, שמשדר לכל העולם שאנחנו "כובשים" ו"מדכאים" - ולאחרונה אף שמדינה "פלסטינאית" היא אינטרס ישראלי(!) כל מעשי הטרור והטבח של ה"פלסטינאים" לא גרמו לאיזשהו שינוי בדעת הקהל העולמית. היו מי שניסו למכור לנו את השקר שלפיו אם ניסוג נסיגה מלאה, וה"פלסטינים" ימשיכו באלימות, תהיה לנו לגיטימציה בינלאומית מלאה להכות בהם כתגובה. ראינו איך זה עבד במקרה העזתי או במקרה הלבנוני (עם או בלי הסכם, גם כאן וגם כאן נסוגה ישראל עד המ"מ האחרון וסיימה את ה"כיבוש" שלה). אז אתה מציע להחיל את המודל הכושל הזה על איו"ש? שוב, הגישה השמאלנית הישנה של "ניסינו, זה לא עבד, בואו ננסה שוב. שוב זה לא עבד, בואו ננסה שוב. שוב זה לא עבד, בואו ננסה שוב"... השמאל מתגאה ביכולות האינטלקטואליות שלו,אל מול ה"אספסוף" מימין. האם בין כל היכולות האינטלקלטואליות שלכם אין לכם את היכולת ללמוד מנסיון?

ד. זכותנו למדינת לאום אינה תלוייה בהסכמתנו לפשרה זו או אחרת. זו זכותו הלגיטימית של כל עם. הרי "זכותם" של ה"פלסטינים" למדינה משלהם (מדינה "פלסטינית", שים לב, לא "מדינת-כל-אזרחיה") מעולם לא היתה כפופה לתנאי זה או אחר, נכון? גם אם נסרב לכל פשרה ולכל הצעה, הרי הדבר אינו שולל את זכותנו למדינה משלנו, בדיוק כמו שסרבנותם של ה"פלסטינים" לכל הצעת פשרה, מ-1937 ועד היום, לא שללה את "זכותם" למדינה.

ה. ה"פלסטינים" לא יחדלו מעולם מהאלימות נגדנו, בדיוק כפי שלא יכירו לעולם בזכותנו למדינה. הכרה כזו, שתלווה בהפסקת האלימות, תשמוט את הקרקע מתחת לתנועה הלאומית שלהם, שהבסיס לקיומה היא שלילת זכותו של העם היהודי למדינה בארץ ישראל (בכל גבול, גם אם נסכים לגבולות חדרה-גדרה, כפי שהיו באחת מהצעות החלוקה). אם אתה תולה את תקוותיך באיזשהו שינוי בדעת הקהל העולמית שתקבל טרנספר של כל ערביי הארץ, אתה טועה ומטעה. אם אתה סומך על העולם שיתייצב לצידנו, אפילו רטורית, אתה עומד להתאכזב.

ו.
ציטוט:
"לא ארץ נוכריה כבשנו,
ולא ברכוש נוכרים משלנו,
אלא את נחלת אבותינו,

הכוונה ליהודה ושומרון, לירושלים, לבית לחם, לחברון, לשכם, לאלון מורה ולשאר המקומות. אלו המקומות הקושרים אותנו לארץ הזו, ולתל אביב ולחיפה ולבאר שבע ולאילת. עד 1967 המקומות הללו היו תחת כיבוש ירדני, והיתה השאיפה לחזור ולהחזיק בהם, שאיפה שאותה מימשנו בקיץ 1967.
כעת שהמקומות הללו בידינו, מסירתם מרצוננו לאוייב מסמלת את התנתקותנו מהארץ ואת הוויתור על זכותנו על הארץ.
זה דבר אחד כשהמקומות הללו לא היו בידינו עד 1967. הם היו תחת כיבוש של מדינה זרה, וב-1948 לא עמד כוחנו לשחרר אותם. לא וויתרנו עליהם, אלא רק דחינו את שחרורם.
זה דבר אחר לגמרי כאשר הם בידינו, לאחר ששחררנו אותם מהכיבוש בכוח, ואנו מוסרים אותם לאוייב מרצוננו.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 04-06-2009, 15:58
  s.o.i s.o.i אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.09

אם אילו התגובות שלכם, אנשים טיפשים אתם.
הבחור מספר את הדעה שלו, בריצינות, ובין אם אתם אוהבים אותה או לא אתם מגיבים בלגלוג.
אפילו לא הספקתי להבין על מה הליגלוג.
ובאשר לך, אתייחס לדעה שלך ואגיד לך שיש משיהו במה שאתה אומר.
א=ב=ל ויתור על שטחים ידידי, לא מגדיל את סיכויי ההשרדות שלנו, להפך.
כול ההיסטוריה שלנו בנוייה על המקום הזה. אם נוותר על ישראל, זה כאילו וויתרנו על ההיסטוריה.
עלינו לעשות בידיוק את ההפך! להתנגד לאובמה.
לא יקח הרבה זמן ואובמה יקבל זפטה מהעולם ואז הוא יחזור לעצמו.
אובמה נימצא כרגע בפנטזייה על שלום במזרח תיכון ללא מלחמות, כאשר במזרח התיכון האמיתי, המלחמות רק מתחילות.
אין עלינו לוותר על שום מקום! על שום מבנה! על שום חצר! על שום עציץ שנשתל באדמת ישראל!
כי המשותף לכול אלה, הוא שהם נבנו בידיהם המזיעות של אותם ה"מתנחלים" כמו שהתקשורת אוהבת לכנות אותם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר