לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2009, 01:56
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
סקר סקר מהיר: השפה האהובה + השנואה עליכם ביותר ולמה.

שפה שנואה: עליי השפה שנואה ביותר ללא ספק השפה רוסית (בלאט!)

למה? כי ככה . פשוט תשמעו מישהו מדבר רוסית ותבינו.. השפה זאת כאילו עוקצת לך באוזן .
היא חדה , נועצת וצורמת . היא נשמעת כמו הדבר הכי קרוב לשפה חוצנית רחוקה שנות אור מפה..
זה נשמע לאדם מהצד שלא דובר את השפה כאילו מי שמדבר רוסית בו בזמן אוכל את המילים והם יוצאות לו לעוסות ולא מוכנות מהפה.. (מבלי להעליב את דוברי הרוסית כן? )

שפה אהובה: צרפתית.

למה? באמת צריך לומר? הלא היא שפת האהבה ( je t`aime ! )
צרפתית שפה עדינה , מתוקה שלא צורמת באוזן לאדם חיצוני שלא דובר אותה.

אני נהנה לשמוע מוזיקה צרפתית גם מבלי להבין מילה..
אחרי הצבא אם יהייה קצת זמן וכסף אולי נלך לשגרירות ללמוד

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 03-06-2009 בשעה 02:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2009, 14:56
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "[QUOTE=Ingsoc]שפה שנואה:..."

ההבנה שלך מהי שפה היא שיטחית ביותר. שפה היא לא סתם כלי להביע מחשבות אלא עוצרת בתוך עצמה גם דפוסים רעיוניים ואידיאולוגיים.

אתן לך דוגמה. בד"כ את המלה "שאהיד" מביאים כמקבילה של "מוות על קידוש השם" בעברית או מרטיריות (בשפות של העולם הנוצרי), אבל בעוד שבעברית ובשפות של העולם הנוצרי "מוות על קידוש השם" או מרטריות הוא מונח חיובי הבא לציין אדם שהיה מוכן למות ולא לעבור על מצוות דתו המקבילה הערבית כפי שהיא בשימוש דהיום בא לציין לשבח אדם שרצח בדם קר אזרחים לא מוגנים וכאן בדיוק בא לידי ביטוי האידיאולוגיה הרצחנית של השפה הערבית.

ישן 03-06-2009, 23:52
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "איזה שטויות אתה מדבר, בחיי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי puzpuz
קודם כל, "שהאיד" הוא כמעט כל אדם שמת, לפי הקוראן. בהתחלה זה היה רק בני אדם שהצילו חיי אדם אחר או שנפלו בקרבות למען אללה (שזה, אגב, מנהג שכל העמים עשו בתקופה ההיא, לא רק המוסלמים), ולאט לאט, מכיוון שזה לא היה הוגן כלפי משפחות שאבדו את יקיריהן בנסיבות אחרות, שהאיד הפך להיות גם אדם שמת ממחלה, טביעה, או כמעט כל מוות שהוא לא טבעי. זה על פי הקוראן והפירושים. חוץ מזה, מה שנעשה היום הוא עיוות מסויים של המקור, כמו גם, כן כן, מה שקורה עם היהדות האורתודוקסית או החרדית. זה טבעי, וזה קורה בכל דת.

כן אני יודע אבל אני מתעניין במשמעות המלה דהיום ובימנו היא משמשת רק לתיאור מחבלים מתאבדים שרצחו חפים מפשע. כל החרטא של "עיוות" המושג הוא סתם אפולוגטיקה זולה של הרוצחים.

ישן 04-06-2009, 20:02
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "ההבנה שלך מהי שפה היא שיטחית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
אתן לך דוגמה. בד"כ את המלה "שאהיד" מביאים כמקבילה של "מוות על קידוש השם" בעברית או מרטיריות (בשפות של העולם הנוצרי), אבל בעוד שבעברית ובשפות של העולם הנוצרי "מוות על קידוש השם" או מרטריות הוא מונח חיובי הבא לציין אדם שהיה מוכן למות ולא לעבור על מצוות דתו המקבילה הערבית כפי שהיא בשימוש דהיום בא לציין לשבח אדם שרצח בדם קר אזרחים לא מוגנים וכאן בדיוק בא לידי ביטוי האידיאולוגיה הרצחנית של השפה הערבית.

מה אתה אומר...אזרחים לא מוגנים.
אתה צריך ללמוד קצת יותר לעומק את הנושא,לפני שאתה כותב דברים כאלה.
קודם כל,שאהיד מתורגם כעד.עד בבית משפט.המשמעות היא אכן-מרטיריות,מות קדושים,קדוש מעונה.ושאהיד הוא לא זה שהורג חפים מפשע,אלא כזה,שנלחם למען הצדק,שזהו בעצם האסלאם,לפי השקפתו של המוסלים המאמין.זה שהאידאולוגיה של פונדמנטליזם היא מעוותת,זה כן,אבל מנקודת מבטם,הם נלחמים בכובש,לכן הרג חפים מפשע(אם בכלל קיימים כאלה בישראל;הקיצוניים שברדיקאלים יטענו,שכל יהודי ישראלי הוא לוחם)הוא מקרה מצער אך הכרחי.לא כמטרה לשם עצמה,אלא לשם מטרה יותר נעלת-שיחרור מהכופר=חוסר האמונה,הג"אהיליה.

ישן 03-06-2009, 11:15
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סקר מהיר: השפה האהובה + השנואה עליכם ביותר ולמה."

שפה אהובה עברית- כי זו השפה שלנו כמובן!

וערבית

למה? כי זו שפה אדירה, ומי שלא למד אותה לא מבין עד כמה. שורש אחד יוצר משמעות אחרת לגמרי כשהוא בא בהטייה ובבניין אחר. למשל- שורש שמשמעו "קשה, מפרך" יוצר בהטייה בבניין אחר את המילה "מתבגר" (כי מתבגרים זה עם מפרך XD)
(מרהק= קושי, דבר מפרך.
מראהק (יש אליף מאריכה באמצע, ולכן זה מראהק ולא מרהק)-נער בגיל ההתבגרות)

כמו כן, שרכ זה שורש שמשמש למילה פוליתאיזם, בעוד שמושתרכ זה כופר. ובאסלאם פוליתאיזם נחשב לכפירה.

בעיני, לשנוא את השפה רק כי הרבה אויבים שלנו דוברים אותה, זה פשוט טמטום. מצטערת. זה כמו לשנוא קרחים כי לפדופילים יש קרחת.

שפה שנואה לא חושבת שיש כזו. זה קצת צורם לשמוע גרמנית, שפה מאד לא נעימה לאוזן.

ישן 03-06-2009, 22:34
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סקר מהיר: השפה האהובה + השנואה עליכם ביותר ולמה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
שפה שנואה: עליי השפה שנואה ביותר ללא ספק השפה רוסית (בלאט!)

למה? כי ככה . פשוט תשמעו מישהו מדבר רוסית ותבינו.. השפה זאת כאילו עוקצת לך באוזן .
היא חדה , נועצת וצורמת . היא נשמעת כמו הדבר הכי קרוב לשפה חוצנית רחוקה שנות אור מפה..
זה נשמע לאדם מהצד שלא דובר את השפה כאילו מי שמדבר רוסית בו בזמן אוכל את המילים והם יוצאות לו לעוסות ולא מוכנות מהפה.. (מבלי להעליב את דוברי הרוסית כן? )

שפה אהובה: צרפתית.

למה? באמת צריך לומר? הלא היא שפת האהבה ( je t`aime ! )
צרפתית שפה עדינה , מתוקה שלא צורמת באוזן לאדם חיצוני שלא דובר אותה.

אני נהנה לשמוע מוזיקה צרפתית גם מבלי להבין מילה..
אחרי הצבא אם יהייה קצת זמן וכסף אולי נלך לשגרירות ללמוד

לא מצאת נושא מעניין יותר?

ישן 03-06-2009, 22:35
  TrueHeart TrueHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.09

פורטוגזית, גרמנית, עברית, לטינית וקצת אנגלית.

פורטוגזית - שפה ממש יפה שלעולמה צרפתית היא אוברייטד והיא "אקזוטית" וכיפית לשמיעה וכאשר אתה שומע אותה בא לך לגלגל שייחה בפורטוגזיית.

גרמנית - שפה מגניבה אחושרמוטה Einz zwei die kinder im garten . Achtung schlampe חיח

עברית - אני חושב שלמרות שבארץ לפעמים קצת נמאס ממנה השהייה בחו"ל גרמה לי להתגעגע אליה

לטינית - האמת שזה בגלל האימפריה הרומית ואני פאנבוי של מדינות טוטאליטריות .

אנגלית כי למה? אנגלית כי בניגוד לעברית לדוגמא, שבה יש מילה אחת להרבה דברים שם יש כמה מילים למילה שיש בעברית.

שפה שנואה: וואל, אין לי שפה שנואה כל כך, אולי ערבית כי זה שפה של ברברים כיום.
ישן 03-06-2009, 23:24
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07

עברית שפה כל כך יפה וכל כך ציורית ומלאה עומק , אבל נבחר משהו שונה ממנה אז ..

שפה אהובה: אטלקית !!!

למה ? פשוט חום ואהבה ואנושיות נשפכות ממנה והיא כזאת זורמת על הלשון פשוט בא לך להשחיל את המילה "פסטה" (במבטא אטלקי) בכל מקום אפשרי..

שפה שנואה: אני מניח שאין ממש שפה שנואה , כי כל שפה היא דבר מעניין ומלא עומק מאחוריו , אבל בעקרון שפה שאני לא אוהב זה רוסית כי זה נשמע מכוער למי שלא מבין ולא מושך בעליל וגם גרמנית כי מגעיל רצח (חח ניתוח מדעי למדי !) זה נשמע כאילו לדובר יש טחורים והוא מתלונן לרופא על בעיות המעיים שלו ותוך כדי הוא מתעצבן על הרופא שהוא לא מבין שכואב לו בתחת והתרופה למעיים לא עוזרת .
ישן 04-06-2009, 01:03
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07

שפות אהובות: עברית, יפנית שוויצרית ואנגלית.

עברית- כי זאת שפת האם שלי כמובן... וכי יש בה הרבה דברים מעניינים כשחוקרים אותה לעומק. וגם זאת השפה השמית היחידה שהצלחתי ללמוד.
יפנית-כנראה כי אני מושפעת מהסדרות אנימה... אבל גם כי עם הזמן מבינים הרבה דברים בסיסיים של השפה.
שוויצרית-שפת אם שלא לימדה אותנו... אמא שלי משוויץ אבל היא לא לימדה אותי שוויצרית. אז אני יודעת רק דברים בסיסיים...
אנגלית- כנראה כי זאת שפה נוחה...

שפות שנואות: אין לי ממש שפה שנואה, אבל אם יש לי אנטי לשפה כלשהי זה לערבית, כי כל החטיבה סבלתי בניסיון ללמוד אותה עד שהבנתי שאני פשוט נכשלת בזה ושאני בחיים לא אצליח... אולי בכלל האנטי שלי הוא כלפי המורים שהיו לי לערבית שלא עזרו לי כמו שצריך כשביקשתי עזרה וגרמו לי לשנוא את המקצוע, ועכשיו את האנטי שלי כלפיהם אני משליכה על השפה עצמה...
ישן 04-06-2009, 13:40
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי Light Sleeper שמתחילה ב "הייתה לי את אפרת שבכלל לא..."

אפרת מורה מחורבנת. בכיתה ט' היא למדה אותנו, אחד אסונות הטבע שנכנסו אלינו לכיתה. רק הנוכחות שלה גרמה לכולם להתחרפן. אני באמת מתפלאה איך הצלחתי לעבור את השיעורים איתה ולהוציא ציונים טובים.

צחי היה מורה סביר, אבל טיפה מתלהב, יותר מדי מתלהב אם כבר. הוא לא זרק שולחנות (:O) אבל הוא כן היה פרנואידית וכשקראנו קטעים הוא היה מבקש בפתאומיות מאחד הילדים להמשיך לקרוא.

ורונית מקסימה מקסימה, אבל בתור מורה, יש לה עוד מה לשפר. למרות שהיא יותר טובה מהשאר (חוץ מחסן, שהיה אדיר.)

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 04-06-2009 בשעה 13:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:42

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר