לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2009, 22:44
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שמאלנים להתפקד! יורם קניוק קורא לכם לאחוז בנשק ולטבוח ביהודי יו"ש

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3725579,00.html

מבחר פנינים

יש בין המתנחלים יותר ויותר אנשים שניתקו את עצמם ממדינת ישראל. הם כנראה יודעים שזה ייגמר במלחמת אזרחים, כי יבוא היום בו לא נוכל עוד לעמוד בשקט מול הרוע המתנהל בשטחים. ההרג. החרבת הבתים. השמדת עצי הערבים. ואולי הרע ביותר הוא יחסם אל אזרחי ישראל כאל אויב.

יכול להיות שאנחנו, הישראלים החילונים ששירתו בצבא ורוצים היום לשבת בבית קפה או בספריה, ללמוד או ללמד באונברסיטאות שמהן אנו שואבים את כלכלתינו, נראים לשוללי השואה ביהודה ושומרון כיורמים, חנונים. אולי. אבל הם לא פגשו אותנו עם נשק ביד. ועלינו להגן על ילדינו ונכדינו מפני אלה שלדידם אנחנו נאצים. עצמנו עיניים לתקומת שטנותם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2009, 16:18
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אל תגיד לי שזו שאלה רצינית?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה זו התרבות התל אביבית ובמה..."

באר שבע וירושלים הן ערים שחיות את חייהן עבור התושבים שלהן: הן לא יישות פוליטית. אתה גם לא שומע עליהן הרבה כל כך - למעשה על באר שבע אתה לא שומע בכלל... מתי היה סרט קולנוע שהתעסק ברצינות בהשקפות החיים של אנשים בבאר שבע? ולא , אני לא מדבר על סרט על גרוזינים או מרוקאים והילדים במשפחה.

תל אביב- - ואם לדייק אז ת"א שדרומית לבאזל וצפונית לסלמה - היא יישות פוליטית לכל דבר: יש לה רייטינג עצום והיא קובעת את סדר היום. יסגרו לך את כל הבריכות העירוניות בעיר כמו אשדוד בדיוק בראשון ליולי? תקרא על זה במקומון דרומי... אבל יחסלו חניון ציבורי של 50 מקומות חניה בת"א... זה כבר נושא למהדורת החדשות!

חוצמזה שת"א הנ"ל (לא השכונות שמסביב) אינה עיר אוטוכתונית, אלא הוסטל ענק של צעירי הארץ שבאים להעביר שם את שנות הפוסט נעורים. זה הבדל עצום לעומת הערים האחרות.

ישן 04-06-2009, 16:29
  דקארט דקארט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.09
זה די קולע ומדויק
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אל תגיד לי שזו שאלה רצינית?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
באר שבע וירושלים הן ערים שחיות את חייהן עבור התושבים שלהן: הן לא יישות פוליטית. אתה גם לא שומע עליהן הרבה כל כך - למעשה על באר שבע אתה לא שומע בכלל... מתי היה סרט קולנוע שהתעסק ברצינות בהשקפות החיים של אנשים בבאר שבע? ולא , אני לא מדבר על סרט על גרוזינים או מרוקאים והילדים במשפחה.

תל אביב- - ואם לדייק אז ת"א שדרומית לבאזל וצפונית לסלמה - היא יישות פוליטית לכל דבר: יש לה רייטינג עצום והיא קובעת את סדר היום. יסגרו לך את כל הבריכות העירוניות בעיר כמו אשדוד בדיוק בראשון ליולי? תקרא על זה במקומון דרומי... אבל יחסלו חניון ציבורי של 50 מקומות חניה בת"א... זה כבר נושא למהדורת החדשות!

חוצמזה שת"א הנ"ל (לא השכונות שמסביב) אינה עיר אוטוכתונית, אלא הוסטל ענק של צעירי הארץ שבאים להעביר שם את שנות הפוסט נעורים. זה הבדל עצום לעומת הערים האחרות.
ישן 08-06-2009, 08:43
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
תוויות הן לא תמיד מוטעות
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ממתי תוויות שמודבקות לקבוצות..."

ובמקרה הזה, הן אפילו מדוייקות.
לא, לא כל התל אביבים הם שמאלנים סהרוריים תומכי חמאס כמו אלו שהפגינו נגד ה"כיבוש" וקראו לחיילי צה"ל "רוצחים". אבל המיעוט הקולני הזה קיים בתל אביב. העיר הזו היא מרכז פעילותו, ולא מקום אחר.
תוסיף לכך את היותה של העיר מעין "בועה" נהנתנית (לטוב ולרע), והנה לך התווית הדי מדוייקת הזו.

אגב, גם אם חלק גדול מהמפגינים הללו באו מחוץ לתל אביב, הרי שהם באו דווקא לשם ולא למקום מרכזי אחר בארץ (ולא חסרים כאלה).

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 08-06-2009, 10:55
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "תוויות הן לא תמיד מוטעות"

כשאתה מתייג קבוצה גדולה ולא הומוגנית, רוב הסיכויים שתטעה בתיוג שלך.
ת"א היא מרכז להרבה דברים, תרבות, אומנות, מסעדות וכו' כו' וכו'. שאלת את עצמך פעם למה מדונה מופיעה בת"א ולא בירושלים למשל? לדעתי הסיבה דומה מאד לסיבה שבגללה המפגינים (וד"א לא רק השמאל הקיצוני מפגין בת"א) בוחרים בת"א. אני דיי בטוח שאם אותה הפגנה הייתה מתקיימת ברחובות למשל, היא לא הייתה מקבלת סיקור עיתונאי כמו בת"א. אם אני אשתמש בשיטה שלך אז אפשר להגיד שרוב תושבי קריית ארבע, למשל, תומכים בטרור יהודי (ברוך גולדשטיין) ולתייג אותם ככאלה בגלל הסיבות הבאות:
  • יש שם מיעוט קולני שתומך במעשה ובאדם.
  • קריית ארבע היא מרכז הפעילות שלהם, ולא מקום אחר.
  • העיר היא מעין בועה באזור, לטוב ולרע.
  • אגב, גם אם חלק גדול מהתומכים הללו באו מחוץ לקריית ארבע, הרי שהם באו דווקא לשם ולא למקום אחר בארץ
והינה לך התווית הדי מדוייקת הזו......... או שלא.
למען הסר ספק: אני ממש לא חושב שכל תושבי קריית ארבע תומכים בטרור יהודי, אני אפילו בטוח שרובם הגדול לא תומכים במעשים כאלה. כל מה שכתבתי הוא דוגמה שנועדה להעביר את הרעיון שלי.

ישן 08-06-2009, 14:50
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
ככה זה בהכללות - לא כולם מתאימים להגדרה...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כשאתה מתייג קבוצה גדולה ולא..."

אבל בעולם (זה שמחוץ לפורום - יש כזה, אתה יודע...) לפעמים קשה להתנסח ברמה האישית, לבטח כשמדובר בערים.
תל אביב, תרצה או לא תרצה, הרוויחה ביושר את המוניטין הזה, לטוב ולרע.

ציטוט:
ת"א היא מרכז להרבה דברים, תרבות, אומנות, מסעדות וכו' כו' וכו'
- נכון, אבל הבירה הפוליטית היא ירושלים, והיא מקום בהחלט ראוי להפגנות כאלה, נכון? ובכל זאת, הפגנות מהסוג הזה מתקיימות כמעט תמיד בתל אביב (אינני זוכר הפגנת שמאל גדולה בירושלים מאז אותה עצרת שבה נרצח אמיל גרינצוויג, תקן אותי אם אני טועה), מהפגנת ה-"400,000" ב-1982 וכלה בתהלוכת ההזדהות עם הטרור שנערכה בשבת האחרונה.
גם בערים אחרות יש בתי קפה, וגם בערים אחרות מתגוררים בעליהם של ג'יפים עירוניים, אבל התופעה שאותה מתאר הניצב הפורש היא תל אביבית במפורש, וכך גם תופעות אחרות, שהביאו לתל אביב את המוניטין שיש לה, לטוב ולרע.
*

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 04-06-2009, 07:31
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
צריך רק 10-15 עשבים שוטים כדי להבעיר את כל השדה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "להבדיל מכמה קיצוניים פאנטיים ב"מחנה הלאומי""

יש הרבה יותר מזה עשבים שוטים בשוליים הקיצוניים של השמאל, למעשה רק בקיבוץ נירים יש כזה מספר...

והבעיה עם העשבים משמאל היא שהם לא ילכו "להתייעץ עם הרב" כי בניגוד לעולם הדתי-תורני, שם הכל פנים מול פנים (ולכן המחלקה היהודית יכולה לנטר בקלות) בעולם המשיחי-שמאלני הכל עובד בוויבים וירטואליים ובעי תדר לא רגולרי. במילים פשוטות: אתה לעולם לא יכול לדעת שצומח לך איזה אודי אדיב חדש, משום שיש אלפים שיכולים להיות האודי אדיב הבא, ומסיבות פוליטיות נמנעים מלראות בהם סיכון.

ומה שהכי מצחיק הוא שעד היום כל העשבים האלה הצליחו להחריב רק ממסד אחד.... את הלגיטימציה הפוליטית של השמאל הישראלי בעיני הציבור הרחב.

ישן 04-06-2009, 08:40
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שמאלנים להתפקד! יורם קניוק קורא לכם לאחוז בנשק ולטבוח ביהודי יו"ש"

תגובה 36 שווה קריאה:

ציטוט:
צביעות מחפירה
אריק
,
ירושלים
(03.06.09):

הייתי בסדיר ובמילואים, עמדתי במחסומים ופיניתי ישובים ברצועת עזה (בניגוד לדעותיי הפוליטיות). כמות ההשמצות שחטפתי משמאלנים ישראלים (כולל כינוי "נאצי) עולה לאין שיעור על כל מה שקיבלנו, בצדק, בגוש קטיף. כאשר אנרכיסטים זרקו עלינו סקיות שטן - קניוק לא יצא למחות. לא הזיז לו. היה זה האב-טיפוס של השמאלן הישראלי - ישעיהו ליבוביץ' - שהכניס לשיח ציבורי את הביטוי יהודו-נאצי. עכשיו גם שולמית אלוני משתמשת בו חופשי. לקניוק לא אכפת. חברי כנסת ערביים מכנים את שר החוץ ליברמן "נאצי". קניוק שותק. עכשיו הוא קופץ. עזוב אותי מהצביעות שלך, "איש תרבות". אני אגיד מה שאני רוצה ולמי שאני רוצה. נאציזם מתחיל מסתימת פיות.

ישן 04-06-2009, 21:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שמאלנים להתפקד! יורם קניוק קורא לכם לאחוז בנשק ולטבוח ביהודי יו"ש"

אני לא אוהב את מה שיורם קניוק כותב.

בעיקר מפני שהוא נוטה להקצנה (כנגד מי שהוא אינו מסכים עם דעתו) ולצביעות (שופט לחומרה את אלו שהוא לא מסכים איתם, ועם אלו איתם הוא מסכים הוא מקל - על אותם מעשים בדיוק).

אבל במקרה זה הוא דן (בצורה לא נכונה וקיצונית) בבעיה שאכן קיימת.

בדיוק כמו שחברי "פרופיל 21" ו"אנרכיסטים נגד הגדר" צריכים לשבת בכלא על ת3קיפה, הסתה להפרות חוק, הסגת גבול, הפרעה לעובד ציבור במילוי תפקידו וסיוע לעבריינים, , גם אלו מהצד השני שפוגעים בפעילות צה"ל ועובדים על החוק צריכים לקבל את אותו יחס.

מבחינתי זה לא משנה מי זורק את האבן, שמלאני קיצוני, ימני קיצוני או פלסטינאי.
מי שיזרוק אבן על חייל צה"ל, או יקרא לו נאצי, צריך לשבת לדעתי 5 שנים בכלא (או לעד מחוץ לגבולות ישראל אם אין לו אזרחות).
זה לא משנה אם אני מסכים או לא מסכים עם האידאולוגיה שלך.
אין לאף אחד בעיני שום זכות לזרוק על חייל אבן, או לקרוא לו נאצי.

קל להתעלם מהבעיה ולהתרכז בקיצוניות של הכותב (שהיא בעייתית, קיימת בעליל, ומסוכנת בפני עצמה).
ולדעתי זה מה שרובנו פה עשינו.

ישן 04-06-2009, 21:27
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
נדמה לי שאתה מפספס פה משהו
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני לא אוהב את מה שיורם קניוק..."

מטרת הדיון כאן היא בדיוק הבעיתיות בצורת הביטוי של מר קניוק
ובמוסר הכפול התקשורת המוקיעה אנשי ימין שמתבטאים באופן דומה

לגבי המעשים הפסולים שביצעו פורעי החוק שתקפו חיילים היו דיונים אחרים
והעדר הלגיטימיות של מעשיהם לא מוריד כלום מחומרת דבריו של הסופר הנ"ל.

בחברה דמוקרטית שחורטת על דגלה את חופש הביטוי
תפקידה של העיתונות להציב את הגבולות על מנת שלא ייפגעו אנשים
(כלומר, מותר לכל אדם להגיד את אשר על ליבו - אבל עליו להיות מוכן לספוג ביקורת קשה אם יחרוג מהמותר)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:06

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר