לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2009, 22:00
  *Darkcobra *Darkcobra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
צריך עזרה בקשר לשיבוצי בצה"ל (מוד"ש וגדודי חי"ר)

יש לי כמה בעיות ותהיות שהייתי שמח לקבל עצה מחבר'ה ששירתו בצבא או משרתים כרגע ביחידות עלייהם אני הולך לדבר.
אוקיי, קודם כל קצת עליי.. הגיוס שלי הוא בנובמבר 2009,
הייתי ביום סיירות (למרות שלא באמת כיוונתי לסיירת ולא הבנתי אז את המשמעות של זה)
לא קיבלתי לא מטכל לא שייטת ולא חובלים קיבלתי יחידה מסווגת של המודיעין שלא אפרט על זה
נפלתי במיונים האחרונים של אותה יחידה.
הלכתי לגיבוש צנחנים - נפלתי
עשיתי מיון למד"צ מכיוון שהבנתי שאפשר להגיע משם לגדוד צנחנים - לא החזירו עדיין תשובה ואני מאמין שלא עברתי משום שרק מספר קטן יחסית מתקבלים וגם זה לא תפקיד בשבילי.. וחי"ר של צנחנים זה בדיוק כמו חי"ר גבעתי גולני וכו'

אז עכשיו השיבוץ שלי ייקבע ביום המיון..
לפי המנילה.. באותה תקופה שמילאתי את המנילה לא הייתי בקיא בכל העניין של הצבא.. זה היה מזמן..
ועכשיו אני בבעיה.. 3 עדיפויות שלי: 1. לוחם איסוף (מוד"ש) 2. חי"ר 3. נ"מ.
(הנ"מ זה כמובן רק לפרוטוקול)
אני בחור איכותי שרוצה לתרום מעצמו, יש לי ראש על הכתפיים וללכת "להרוג ערבים" זאת לא המטרה שלי בצבא אבל אם צריך אני אעשה גם את זה.
אם אני אגיע לגולני גבעתי כפיר או נחל אני אעשה את הגיבוש יחטיות בלי ספק ואכוון לגבוה ביותר..
מכיוון שלא עברתי את גיבוש צנחנים אני לא יודע מה הסיכוי שלי להתקבל לפלס"ר של אחת היחידות מהחי"ר...
ולפי הסימון במנילה אני חושב שירצו לשבץ אותי למוד"ש..
אני רוצה קודם כל להבין מה הסיכוי שיש לי -לא- להגיע למוד"ש?
הפרופיל שלי הוא 82 בלי שום סעיף ככה שאני אגיע לרגליים של מוד"ש.
לפי מה שהבנתי שהשירות שלהם וההכשרה שלהם מעניינת ביותר והחבר'ה שהיו שם נהנו מאוד מהשירות שלהם אבל מצד שני - זה עניין אינדיבידואלי.
למישהו אחד יכול להיות טוב יותר בחי"ר מאשר מוד"ש רגלי, לא?
זה מה שאני רוצה לברר לגביי.. אני רוצה להבין טוב יותר את הפעילות של היחידות.
קראתי אשכול פה של שנה שעברה וצריך להיות ריאלים.. אם אני משרת בגדוד רגיל של חי"ר.. תהיה לי פעילות אתגרית ומהנה יותר מאשר פעילות של מוד"ש רגלי? במצב של לא מלחמה כמו שאנחנו עכשיו וכמו שצפוי להיות בשנים הקרובות
השאלה היא האם במצב של שקט הגדודים עושים בעיקר עבודה שחורה?
והאם זה ככה גם במוד"ש? חייל מוד"ש רגלי שמוציא כדור מהקנה - זה אומר שהוא נכשל במשימתו?

זה קשה לדבר ככה על רגל אחת ולספר על עצמי אבל הייתי רוצה ייעוץ לאן כדאי לי לשאוף להתגייס במקרה שיש לי בכלל אפשרות בחירה

נערך לאחרונה ע"י *Darkcobra בתאריך 09-06-2009 בשעה 22:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2009, 00:45
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי *Darkcobra שמתחילה ב "צריך עזרה בקשר לשיבוצי בצה"ל (מוד"ש וגדודי חי"ר)"

יש סיכוי גדול שתגיע למוד"ש.

לא כל מי שיש לו פרופיל גבוה מגיע לצוותים רגליים. ממש ממש לא.
מי שחייל טוב, ומגיע לו, והוא הצדיק את עצמו, מגיע לצוותים רגליים. זה לא רק עניין של פרופיל.
ובהתחשב בזה שנפלת בכל מיון שהיה לך עד כה, (ולפי מה שכתבת לא שסיימת ולא עברת, אלא פשוט לא סיימת) אז אני מקווה שתשתפר בשירות.

רוב הלוחמים בצבא מבסוטים איפה שהם משרתים, כי ככה הצבא בנוי, שתהיה מורעל על המקום שאתה נמצא בו. שביזות יש בכל מקום.

עכשיו משהו שמציק לי,
אתה מדבר בהמון מושגים והכללות...שאני לא חושב שאתה מודע אליהם.
תדבר עם חברים שלך, כאלה שכבר הרבה זמן בצבא, לפחות שנתיים...
תברר בדיוק מה השגרה בחי"ר... ולא רק גדוד אחד, אלא בכמה גדודים,
מה אופי הפעילות, מה אופי השגרה, וכו' וכו'
וכנ"ל בצוותים הרגליים במוד"ש, ולא רק בגדוד אחד.
ואז תבין מה הכוונה בדיוק ב"עבודה שחורה"/"להוציא כדור מהקנה - להכשל במשימה"/ "להרוג ערבים" וכו'.

סתם ממושגים גבוהים שאתה לא מבין מה הכוונה, ואתה רק קורא עליהם בפורומיים, לא גורם לך באמת להיות החלטי לגבי מה שאתה רוצה לעשות בצבא.

תברר יותר מידע רלוונטי, ולא ממלשבים פה בפורום, אלא קודם כל מידע רלוונטי שבא ממקור ראשון - שמספר לך על המציאות שהוא משרת בה. ואז תשאל שאלות יותר מכוונות.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 10-06-2009, 01:07

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי *Darkcobra שמתחילה ב "צריך עזרה בקשר לשיבוצי בצה"ל (מוד"ש וגדודי חי"ר)"

האמת שרציתי תשובה ממך.. ראיתי תגובות ישנות שלך לגבי מוד"ש באשכולות ישנים יותר.

אני לא בנאדם שאוהב להשוויץ יותר מידי
אבל.. אני סיימתי יום סיירות, הלך לי טוב וקיבלתי בעקבות זאת זימון לחיל המודיעין (לא האזנה, לא משנה.. משהו מובחר שלא עברתי את המיונים הפסיכולוגים)
גיבוש צנחנים גם כן אני לא יכול להצביע על הסיבה שלא עברתי
מבחינת כושר גופני המצב שלי מעולה אני מתאמן כל השנה בכושר קרבי אימונים אינטנסיביים

אני כתבתי את ההודעה הזאת בדיוק בשביל להבין יותר
וכן, אני מחפש אנשים ששירתו כבר בצבא ביחידות שדיברתי עלייהן
דיברתי בהכללה על גולני-גבעתי-נחל-כפיר כי לפי מה שהבנתי המסלול הוא אותו מסלול
והאופציות (יחטיות למשל) הן אותן אופציות.. אז גם השירות לא?

כשאמרתי עבודה שחורה התכוונתי לשמירות, מטבח וכד'..

נדמה לי שקראתי בפורום הזה שאנשים שהיו במוד"ש אמרו שהם מעדיפים להיות במוד"ש רגלי מאשר גדוד של חי"ר.. אבל הם לא אובייקטיבים כמדומני ואני רוצה להבין יותר את אופי הפעילות את המוד"ש והשגרה שלהם בצבא וכמו כן - החי"ר ובעיקר בחי"ר - גולני וגבעתי.

ובעיקרון.. אם אני אמצא שאני מתאים ואהיה מבסוט בין אם זה מוד"ש ובין אם זה גולני או גבעתי.. ההתלבטות תהיה בעיקר בתדירות הפעילות שלהם בפועל

ישן 10-06-2009, 11:32

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "זה טוב שאתה מורעל. אבל אתה..."

זה ברור לי שתמיד יש חרא בכל מקום.. בכל זאת, צבא

אבל במקרה ואני אצליח להשפיע על שיבוצי לאחת החילות הללו ולקבל זכות בחירה
אני רוצה לעשות את ההחלטה הנכונה פשוט

בעיקרון המודיעין שדה נראה לי תפקיד מעניין מאוד מבחינת הפעילות שלו וההכשרה
אבל מצד שני החייל הרגלי מקבל את כל האקשן, לא?
אבל!! למי יש יותר פעילויות? מודיעין שדה או חיל הרגלים?
הצוותים הרגליים של המודיעין שדה פועלים לבד נכון? בלי כוחות של חי"ר איתם
פשוט נראה לי שאיסוף מודיעיני תמיד אפשר לעשות לעומת מבצעים של חיל הרגלים שלא קורים באופן שכיח וזה גורם לפעילות משעממת יותר כמו שמירות וכד'
לא?
ואין לי יותר מידי חברים בצבא, לפחות בנתיים..בעוד חודשיים אני אחכים הרבה יותר
אבל אני כבר עכשיו צמא למידע

ישן 10-06-2009, 17:23

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי *Darkcobra שמתחילה ב "למה אי אפשר להשוות? הרי שניהם..."

אז אני אגיד לך מהנסיון האישי שלי.

אם אתה כבר מגיע לצוותים הרגליים - שזה לא מובן מאליו.
האווירה ממש סבבה. כיף בפלוגה. אין טחינות, מטבחים, שמירות, פילבוקס, מחסומים וכו' וכו'.
כשאתה לא מתאמן, או בפעילות, אתה נח (שזה לא הרבה זמן בכלל, אבל זה קיים)
לרוב היחסים עם המפק"ץ והסמל ממש סבבה... כי זה צוות, אז הכל יותר אישי.
יש הרבה אופציות לצאת לפיקוד - כל מי שמתאים לפיקוד ומעוניין ייצא. (לרוב בערך שני שליש מהמחזור שמגיע לפלוגה ייעודית יוצא לקורס מ"כים) ומתוכם שליש בערך יוצא לקצינים - אם זה מה שמעניין אותך.

מה שאני הכי אהבתי בשירות, שיוצא לעבוד עם כל הצבא. החל מגדודי חי"ר, ליחס"רים, יחידות כמו דובדבן, מגלן, שייטת, וכו' ועד ליחידות מסווגות של מודיעין והשב"כ. יש חשיפה להרבה יותר ממה שחירניק נחשף - מהסיבה הפשוטה שכדי לבצע את המשימה בהצלחה, צריך לדעת הרבה פרטים.

תחשוב שבכל גזרה יש פלוגת איסוף ייעודית אחת (ואני גם רוצה להדגיש את ההבדל בין תצפית ואיסוף. כל היחידות הלוחמות בצבא מתצפות בהתאם למשימה. לא כולן אוספות מודיעין)
והצוותים שבפלוגה מתפצלים בכל הגזרה - אז שטח העבודה מגוון, לדוגמא באיו"ש - החל מאיזורים מדבריים, באיזור יריחו, חברון וכו', עד לאיזורי חורשות והרים באיזור שכם...
אז (שום פעם לפי דעתי!) אף פעם לא משעמם.

עכשיו תחפש חירניקים שיספרו לך על השגרה שלהם ותחליט...
רק שים לב שאתה מסנן בין מי שמדבר דוגרי,ומי ש...מה שנקרא.. מפרגן לעצמו..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 10-06-2009, 23:02

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי *Darkcobra שמתחילה ב "מבאס את התחת לדבר על זה....."

במוד"ש יש טירונות 03 ו- 04, מי שמבחינת פרופיל מתאים לצוותים רגליים עושה לרוב, טירונות 04,
במקביל לזה בחי"ר עושים טירונות 05

ההבדל העיקרי בין שתי הטירונויות- הוא הזמן, במוד"ש 3 חודשים, ובחי"ר 4 חודשים.
מבחינת תכנים, בחי"ר עוברים בטירונות תרגיל כיתה ומחלקה - זה מה שמסמיך אותם ל05, ובמוד"ש עוברים תרגיל צוות - מה שמסמיך ל04.
והאימון מתקדם שונה לגמרי בין חי"ר ומוד"ש.

מבחינת פק"לי החי"ר שיש במוד"ש: יש קלעים, מטול, ונגב. לפעמים יש גם ירי במאג, סתם בשביל הכיף, ויש את הפק"ל באימון מתקדם, אבל לא באמת משתמשים בו בפעילות מבצעית.

וכמובן שלקראת הפלוגה המבצעית מתווספים פקלים יעודיים בצוות... אמצעים, הסוואה, ועוד..

עריכה: זה שבמוד"ש אין כל הדברים המבאסים שלרוב יהיו בחי"ר, זה לא אומר שאין דברים מבאסים, ומשביזים. אין מבאס מלשבת באיזה חור מעפן, בלי יותר מדי הסוואה, שכל לוחם בצבא יכול להיות שם - אבל דווקא הצוות שלך נבחר. לאסוף מודיעין על איזה יעד שבוע שלם, בשיא הקור, וגשם שמטפטף 24 שעות על הפרצוף ואתה לא נרדם יומיים, בלי שאתה משיג מידע משמעותי. רק כדי לגלות אחרי שבוע, שזה בכלל לא היעד שהיית אמור לאסוף עליו מידע. ומישהו שם למעלה עשה טעות
גם זה קורה. לעתים רחוקות...

(מרץ 05 לשעבר)

נערך לאחרונה ע"י apasniy_arab בתאריך 10-06-2009 בשעה 23:06.
ישן 10-06-2009, 23:54

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי *Darkcobra שמתחילה ב "הבנתי.. במסלול של מוד"ש יש..."

אני חולה על השאלות האלה...

דבר ראשון תשאל את עצמך מה אתה יודע על לו"ז לש"ב ולוט"ר...
ומה ההבדלים בינהם..
ואז תענה לעצמך "כלום".

בוא נגיד אתה צריך כמה שבועות טובים של לימודים רק כדי להבין את ההבדל.
זה לא רק להכנס עם סכין בין השיניים ואקדח בתחת לתוך בית עם חמושים.

בקצרה,
בפלוגות הייעודיות נוגעים בלו"ז ולש"ב... יותר נכון שבועיים לו"ז ושבוע לש"ב (תלוי במחזור) ואימונים של קרב מגע פה ושם.
ב"מוביל" בצפון, לפי מה שאני יודע זה טיפה יותר רציני, ז"א שזה לו"ז, אבל זה יותר לוחמת סבך ובולדר במשך חודש, ופחות לש"ב.
סמוך עלי שאם תגיע לזה, אתה תתחרט שזה נמשך אפילו רבע שעה.

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 10-06-2009, 23:59

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "אני חולה על השאלות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי apasniy_arab
אני חולה על השאלות האלה...

דבר ראשון תשאל את עצמך מה אתה יודע על לו"ז לש"ב ולוט"ר...
ומה ההבדלים בינהם..
ואז תענה לעצמך "כלום".

בשביל זה אתה פה אחי!
אין לי מושג מה זה לו"ז ואין לי מושג מה זה לש"ב..
אבל בד"כ סיירות למיניהן לומדות את זה לא? בגלל זה זה מושך
הרי בסופו של יום כולם רוצים להיות מסוגלים ליותר =]

עריכה:
ועוד משהו.. כמו שאמרתי פרופיל 82 קב"ה 52+..
כואב לי רק מלדמיין את האפשרות שאני לא אתקבל לצוות רגלי..
להילחם על זה גם במחיר כלא? (במידה ואני אתגייס למוד"ש)

ישן 11-06-2009, 17:37

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי niroo7 שמתחילה ב "חחח אני שאלתי לוחמים משני..."

אני אגיד לך מנקודה אובייקטיבית.

בצפון - רוב הפעילות היא בגבולות ישראל - ז"א לא עוברים את הגבול ללבנון. אלא אם כן יש מבצע גדול. ואז הפעילויות שלהם באמת מטורפות.

באיו"ש, אף פעם לא חסר פעילויות בשטחים, גם בעומק וגם במעטפת - אבל "נפח" הפעילות הוא תמיד אותו דבר, ואין יותר מדי שיתןף פעולה עם כוחות צבאיים גדולים (מטוסקים,מסוקים, תותחנים, טנקים וכו') קיים, אבל לא בתדירות גבוהה.

ובדרום רוב הזמן הפעילויות לא חוצות את הגדר, אלא במעטפת, ובגבול המצרי. אבל , כמו בצפון, כשיש מבצע גדול ויש כניסה לעזה, אז גם שם הפעילויות רציניות מאוד.

וגם הכוחות שעובדים בגזרות הם שונים - ולכן הכוחות שאיתם הצוותים של מוד"ש עובדים, שונים.

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 11-06-2009, 20:17
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08

מוד"ש הוא לא מקום זוהר יותר מחי"ר, כאן וכאן טוחנים, ההבדל הוא באם טוחנים מחסום או עמדת תצפית כזאת או אחרת. כמובן שלכל אחד יש את היתרונות שלו, חי"ר הוא חי"ר, על כל המשתמע מכך, בקו המגע, בחזית הלחימה, במרכז העיניינים. במוד"ש יש יותר דגש על התמקצעות בתחום מסויים, עבודה יותר ייעודית, מצויינות והובלה בתחום. תקרא כמה שיותר על שני החיילות ותחליט בהתאם למה שיותר מתאים לאישיות שלך ולראיית העתיד הצבאי שלך.

רק חשוב לציין- פרופיל 82 לא מחייב את הגעתך לצוות רגלי, גם לא פרופיל 97. צוותים רגליים סגורים לבעלי 72, רכובים פתוחים בפני כל הפרופילים הקרביים...

ישן 11-06-2009, 21:49

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי AcidicJimmy. שמתחילה ב "מוד"ש הוא לא מקום זוהר יותר..."

אז מה יכול למנוע ממני להיות בצוות רגלי?

אני מנסה לקרוא כמה שיותר אבל אני לא רוצה לקרוא מאתרים כאלה ואחרים - לא סומך עלייהם
אני רוצה לדבר עם אנשים ששירתו/משרתים באותם חיילות.
אם יש לכם המלצה לאיזה מקור מידע.. בכיף
באמת דווקא על החי"ר אני לא מוצא מידע של תכלס מה עושים שם בעיקר ביום יום
זה שהם אמורים להילחם זה ברור אבל כמה זה בכלל קורה?..
אני בנאדם שרוצה לבדוק טוב טוב לפני בחירות חשובות..

יש טחינה גם פה וגם פה.. כמו בכל מקום בצבא אבל הפעולה האמיתית שאלייה מוכשרים באה לידי ביטוי יותר במוד"ש מאשר חי"ר, לא? הפעילויות שלהם בתדירות גבוהה יותר.. לא?

apasniy_arab, איפה שירתת ואיזה גדוד?
מה לקחת איתך בעקבות שירותך הצבאי להמשך החיים?
אם אפשר לשאול

ישן 12-06-2009, 01:24

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי AcidicJimmy. שמתחילה ב "מה חי"ר עושים ביומיום? תופסים..."

אח שלי..לא מתאים לי הכינוי תצפיתן.

אתה לא באמת יודע מה עושים בצוות רגלי. (ומרץ 03, שהיו במורן, לא באמת יכולים לספר לך כי העבודה שלהם הייתה שונה - אם זה המקום שממנו אתה משיג את המידע.)

לצורך העניין, לכל מי שעוד לא מבין, ההבדל בין תצפית ואיסוף הוא כזה:

תצפית - זה לאבטח איזור, או גזרה, לשבת עם אמצעי ולתצפת על איזה כביש לחפש משהו חשוד. בלי להפעיל יותר מדי שכל פשוט כי לא צריך להיות איזה איש מוסד כדי לזהות ערבי שקופץ מעל הגדר... ואת זה עושה כל הצבא - החל משריון, נ"מ, חי"ר, יחס"רים וכו' וכו' - כל מה שנקרא בפי העם "מארב" זה לשבת בעמדה ולתצפת, לחכות למשהו - ורוב המארב, כל מארב. הוא תצפית.

איסוף - זה כשיש לך מידע ספציפי כזה או אחר על אדם או ארגון, ואתה צריך לבנות מדפס, ושגרה של אדם כזה או אחר, כדי לדעת לאן הוא הולך מתי עם מי ולמה... ולרוב זה דורש ידע והכנה מורכבים יותר. וגם אחריות.

גם במוד"ש מתצפתים.כמו שאמרתי יש פעילויות חרא בכל מקום.

אבל לרוב, איסוף כמו שהסברתי, יהיה רוב הפעילויות בפלוגות רגליות.
בנוסף לזה יש גם סגירת מעגלים והכוונות...שבד"כ זה נחשב יותר מעניין - עבודה עם צלפים (לשבת בעמדה עם צלף של דובדבן, שייטת, פלס"ר, וכו' וכו' ולהכווין אותו למטרות כאלה ואחרות)
כנ"ל הכוונות טנקים, כוחות אחרים ועוד... - וזה ההבדל בין צוות איסוף רגלי, לבין כל מחלקה אחרת שמתעסקת בתצפית (לדוגמא, למי שלא ידע, מחס"ר בפלוגה מסייעת, בכל גדוד חי"ר, לרוב ייתעסקו בתצפית ומארבים)

ועוד משהו, לתקן אותך, לרו, צוותים רגליים לא יהיו בעמדות קבועות, אלא בעמדות ניידות...

אז אם אתה לא באמת מכיר מנסיון אישי פיזי צוותים בפלוגה הרגלי...אין טעם לספר על זה.

במיוחד שלא תופסים קו במוד"ש, במיוחד לא בצוותים רגליים, איו"ש - לא נחשב קו, כי זה שטח עצום ביחס לצוות איסוף.

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 12-06-2009, 02:34

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "אח שלי..לא מתאים לי הכינוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי apasniy_arab

איסוף - זה כשיש לך מידע ספציפי כזה או אחר על אדם או ארגון, ואתה צריך לבנות מדפס, ושגרה של אדם כזה או אחר, כדי לדעת לאן הוא הולך מתי עם מי ולמה... ולרוב זה דורש ידע והכנה מורכבים יותר. וגם אחריות.

גם במוד"ש מתצפתים.כמו שאמרתי יש פעילויות חרא בכל מקום.

אבל לרוב, איסוף כמו שהסברתי, יהיה רוב הפעילויות בפלוגות רגליות.
בנוסף לזה יש גם סגירת מעגלים והכוונות...שבד"כ זה נחשב יותר מעניין - עבודה עם צלפים (לשבת בעמדה עם צלף של דובדבן, שייטת, פלס"ר, וכו' וכו' ולהכווין אותו למטרות כאלה ואחרות)
כנ"ל הכוונות טנקים, כוחות אחרים ועוד... - וזה ההבדל בין צוות איסוף רגלי, לבין כל מחלקה אחרת שמתעסקת בתצפית (לדוגמא, למי שלא ידע, מחס"ר בפלוגה מסייעת, בכל גדוד חי"ר, לרוב ייתעסקו בתצפית ומארבים)

למה לא אמרת את זה קודם גבר
נשמע ממש טוב
אז תפקיד נורא חשוב ונורא מעניין..
אבל בתכלס בתכלס.. אתה מוכשר כלוחם לכל דבר
אבל בעצם.. בפעולות שלך אתה לא

נערך לאחרונה ע"י *Darkcobra בתאריך 12-06-2009 בשעה 02:36.
ישן 12-06-2009, 03:31

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי *Darkcobra שמתחילה ב "[QUOTE=apasniy_arab] איסוף..."

לוחם.... הוא חייל שהמטרה שלו היא לנטרל את האויב - בין אם הוא מהוה סכנה מיידית ומוחשית, ובין אם הוא מהווה סכנה לבטחון לטווח הארוך.
כשחירניק מותקף הוא שואף לנטרל את האיום.
כשלוחם במוד"ש מותקף...הוא ייעשה את אותו הדבר.
לא פעם ולא פעמיים קרה שצוות רגלי הותקל, בין אם זה בירי, בקת"בים, הפס"דים, מטענים וכו' וכו'
לא משעמם - בתכלס זה קורה לכל צוות כל כמה זמן...

תאמין לי שחירניקים בשטחים לא כובשים כפרים ערביים כל היום...רחוק מזה.

אתה עדיין לא משתחרר מהסרטים האמריקאים...

אם יצא לך, תדבר עם חירניק...תשאל אותו בדיוק איך מתבצע מעצר, מה זה "סיר לחץ", מי מהכוח הצבאי יורה בפעילויות שלהם, ולאן.
קודם תברר את כל מה שאמרתי לך, דבר עם חירניקים,ואז תספר לי מה זה "לוחם אמיתי"

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 12-06-2009, 03:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "אח שלי..לא מתאים לי הכינוי..."

הגדרות לא מדוייקות של איסוף ותצפית.
מה שאתה קורא לו איסוף, הוא תצפית מטרה, לעומת תצפית שטח שאתה קורא לה תצפית. ההחלטה לבצע תצפית מטרה לעומת תצפית שטח לא תלויה בכוח אלא במודיעין המקדים שיש לך. אין מודיעין - תבחן גזרה. יש מודיעין - תתמקד במטרה.
אל תיקח דוגמה מהצורה בה אתה חושב שזה עובד בבט"ש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-06-2009, 22:27
  R.L R.L אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.08

אני משרת בגדוד ניצן בפלוגה ב' - שכם.

לפני שהתגייסת הייתי בדיוק כמוך שאלתי הרבה שאלות על מוד"ש רציתי הרבה מידע והייתי בטוח שאני רוצה להגיע לצוותים הרגליים.
הפרופיל שלי הגביל אותי לרגליים בסופו של דבר, אבל לא הושבזתי כל כך כי הגעתי למסקנה שגם הרכוב עושים עבודה מעניינית, וסיימתי את המסלול כמצטיין.
הגעתי לפלוגה הרכובה שנחשבת להכי מקצועית, בגיזרה חמה יחסית.
אין רקונים, רק זריזים, הפלוגה גם הייתה רגלית בעבר, ולעיתים יוצא לעשות פעילויות רגליות ואלמנות קש וכ' בהתאם לביקוש של המשימה, קורה לעיתים רחוקות...
יצא לי לעשות כמה פעילויות בלי הזריז (רגליות כביכול, רק בלי הרבה הליכה ברגל ) לפעמים זה היה כי הזריז היה מושבת ולפעמים כי היינו צריכים להיות בחתימה נמוכה, ואין מה לעשות הזריז בולט בשטח - חתימה גבוהה- שזה האמתי משך אליי אחלה אקשן בשבועיים האחרונים ( לפני זה היה לי יחסית שקט)
יצא לי להגיע למגע קרוב גם עם ערביים וגם עם מתנחלים זועמים שלא אוהבים את הצבא במילים יפות.
בסה"כ אני מרוצה מאיפה שאני נמצא.
אבל השירות במוד"ש כל כך שונה בין גדוד לגדוד ובין פלוגה לפלוגה.
יש פלוגות בגדוד ניצן למשל עם גיזרה פחות חמה, נהלים שונים ואופן פעילויות שונה - בגלל אופן המשימות השונות שאתה מקבל בין פלוגה לפלוגה בהתאם לגיזרה שכל פלוגה נמצאת בה.
אני מאמין שאם הייתי מגיע לפלוגה אחרת ( לא נכפיש שמות) הייתי יותר שבוז.
בגלל זה כל חייל במוד"ש יכול להגיד לך משהו אחר.
אגב בעופרת יצוקה הצוותים בגדוד נשר עשו דברים מדהימים, וכן ירו עליהם וכ' וכ'... והיה להם הרבה "אקשן" אם לזה אתה שואף.
ללוחמי איסוף כן קורה והם מותקלים ומשתתפים בקרבות,כמובן שזאת לא השאיפה של הצוות להיכנס "ולהרוג ערבים ולחזור חזרה לארץ", אבל יכול לקרות שיתקילו אותך, וזה קורה.הכל תלוי באיזה גדוד תיהיה ובאיזה פלוגה - גיזרה, וברוח התקופה - ובהתאם לכך המשימות שהצוות שלך מקבל.

וכן אין שמירות ואין מטבחים

בסופו של דבר תיהיה טוב ישימו אותך במקומות טובים.

תזכור שאת ההודעה הזאת כתב מישהו שמשרת במוד"ש ואני כביכול מורעל על החיל, אבל רצית לשמוע קצת ממישהו שמשרת במוד"ש, אז קיבלת. (:
מקווה שעזרתי ואם יש עוד שאלות אז בכיף.

עריכה: צריך להוסיף גם שכמו בכל מקום בצבא גם פה יש דברים משביזים למיניהן, כמו פעילות בט"ש שאתה יודע שיהיה סתם "משעמם" ולא יקרה כלום, כן יש גם כאלה ויחסית הרבה.
מצד שני חיר עומדים במחסום לדוגמא וגם זה שוחק... אבל פתאום יש להם מעצר על איזה מחבל חם לדוגמא... כל מקום יש בו מהטחינה -שיגרה- ומהאקשן... לא משנה איפה תיהיה.

נערך לאחרונה ע"י R.L בתאריך 11-06-2009 בשעה 22:35.
ישן 14-06-2009, 11:03
  רעל חיובי רעל חיובי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.07
יחידות מיוחדות במוד"ש
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי T-S-U שמתחילה ב "[QUOTE=apasniy_arab]אף אחד לא..."

אחי המלש"בים
אני משרת בפלוגה הייעודית בניצן (זיקית )
המוביל זהו הכינוי של הפלוגה הייעודית בצפון.
בפעם האלף -א י ן יחידות מובחרות במוד"ש החיל שלנו לא בנוי בצורה כזו .אצלינו אין יחטיות פלס"רים וכו'.כמו משמקובל בחטיבות החי"ר.
מה שיש זה לוחמים (לרוב רגליים בפלוגות הייעודיות) שמבצעים פעילות לא שגרתית ,מעניינת ברוב המקרים(ומשעממת בחלקם),בעומק השטח,לעיתים בשיתוף יחידות מובחרות בצה"ל,פעילות נטולת וואסח בלי לקחת קרדיט על ההצלחות וכן לחטוף כאפות על הכישלונות.הפעילות מגוונת רוויה באמצעים טכנולוגיים ולרוב מאתגרת.
בכדי להגיע אתה צריך להשקיע המון לאורך הטירונות והמסלול ושלב ב'. לסחוב הרבה ,לנווט,הסוואות,כושר ויכולת, גם קצת שכל לא יזיק...בכל שלב יכולים לנפות אותך.
כיום אני לא מוכן להתחלף עם חברי מגדודי החי"ר-למרות שאני מכבד את פעילותם החשובה.
לדעתי אין מקום להשוואות בין החילות בסגנון "למי גדול יותר" זה ילדותי ולא אינטליגנטי. כולם עושים פעילות חשובה ,משולבת,להצלחת הגוף הגדול הקרוי צה"ל.
ההנאה שלך מהשירות צריכה להגיע ממקומות של סיפוק על השגת יעדים עניין ותנאי שירות ולא מטיפוח אגו המבוסס על סרטים מהוליווד'.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:56

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר