לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2009, 15:35
  bemli bemli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "חוסר אנרגיה ביום יום-האם יש פתרון?"

אני מתאר לעצמי שאני מבין על מה שאתה מדבר.
גם אני לאורך ההכשרה (בבא"ח גולני) הייתי מוצא את עצמי תשוש, אני חושב שבין השאר ניתן למנות את המחסור בבשר כבעיה עיקרית (אני מעל 1.90, הייתי רגיל באזרחות לאכול הרבה מאוד בשר לפחות בארוחה אחת ביום, בבא"ח הייתי צריך להתקיים משני שניצלונים של סחוס ובשטח משתי פרוסות לוף), בנוסף אני מתאר לעצמי שהמחסור בשינה, השינה הלא רצופה, הקדרים, הריצות בזמנים, המסעות, הנסיגות, המד"סים, השיעורי קמ"ג, היבשים והתרגילי מסגרות שחקו גם תפקיד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2009, 23:39
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
סביר להניח שאתה לא צריך לדאוג
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "חוסר אנרגיה ביום יום-האם יש פתרון?"

על פניו ובזהירות רבה, מה שאתה מתאר נשמע נורמלי.
אני עובר עכשיו משהו דומה. אני במסלול של לימודים ואני אמור לנצל כל זמן פנוי כדי ללמוד.
מאה פעמים ביום אני משכנע את עצמי שהדבר הנכון הוא להניח את הראש ולישון ולא לקרוא עוד פרק בגרייס...
העייפות אומנם יכולה להיות על רקע של אנמיה, אבל מאחר ואתה זכר צעיר ובריא הסבירות היא יותר נמוכה.
מה שאתה מתאר נשמע כמו שילוב של עייפות ודיכאון קל, שום דבר קליני.
(אני יכול להכניס את האנמנזה לדיכאון קליני, אבל זה לא נראה לי נחוץ)
זה יעבור, אני בהחלט מסכים שתזונה יכולה להשפיע.
פרות יבשים כמו שהציע lior זה רעיון מצויין.
חלבונים כמה שיותר (אל תוותר על הביצה הקשה של הבוקר)
ואיפה שהוא אחרי האימון המתקדם זה ישתפר בנתיים תזכור ש 6 חודשים זה כלום יעבור בטילים.
בהצלחה.
ישן 08-06-2009, 08:39
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
שמע ידידי: כמו שאמרו לך פה - לך לרופא ובקש בדיקות דם.

בדיקות דם מקיפות. כולל בדיקת תפקודי כבד וסוכר בצום.

אני לא רוצה להפחיד אותך - אבל אני מספיק זקן בשביל להבין שבחור צעיר ובריא לא אמור להתלונן על עייפות כזאת - ויש לבדוק ולשלול מחלות אחרות לפני שפונים לטפל בענין התזונה.

שאלה: האם יש דפוס מחזורי בעייפות והחולשה? האם אתה נחלש יותר בערב או בלילה, ובבוקר אתה מתפקד רגיל? האם אחרי ארוחה עמוסה בפחמימות אתה מרגיש חלש מאד ועייף ונטול אנרגיה, חש צורך להשתין השתנה מרובה? אם כן - בדוק את רמת הסוכר שלך.

חשוב מאד שתתלונן אצל הרופא על חולשה ועייפות. וחשוב מאד שהרופא הזה לא יהיה איזה מילואימניק תעבאן שחושב שאתה מנסה להוציא ממנו "גימלים" - אלא רופא מומחה, ברמה של סגן או מנהל מחלקה. זה לא הזמן לחסוך בכסף. אל תחכה שהצבא יממן לך את זה- לך עצמאית ושלם מכספך אם צריך.
אם לא מצאו כלום - תעשה בדיקת לב במאמץ או מיפוי לב.
לא מצאו? יש "תסמונת העייפות הכרונית" - אתה יכול להתייעץ עם נוירולוג.
אם גם אז לא מצאו ממצא - תבקש לבצע סריקת CT של בית החזה ובדיקת נוגדנים למחלה אוטו-אימונית בשם "מיאסטניה גראביס" (MYASTHENIA GRAVIS). זוהי אמנם מחלה נדירה מאד - בשכיחות של 14 מקרים ל- 100,000 איש, אבל היא יכולה להסביר את העייפות והחולשה.
שללו מיאסטניה גראביס? תתייעץ עם נוירולוג מומחה לשלול לופוס.
קרוב לוודאי שתזונה היא לא הבעיה שלך. אם אתה טירון בגבעתי -אתה ניזון מלוח מזון שכולל די והותר מרכיבים שאתה צריך. "מחסור בויטמינים" נשלל הוא ברוב המקרים. במיוחד למי שניזון בצורה סבירה מכל אבות המזון.
ישן 10-06-2009, 08:38
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
....ואם עדיין לא מצאו כלום, אז.....
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "שמע ידידי: כמו שאמרו לך פה - לך לרופא ובקש בדיקות דם."

הכותב הנכבד נפל בפח. זוהי הסכנה שבלתת עצות, ומלומדות ככל שיהיו, לשאלה כללית, מבלי להכיר את השואל ומבלי לקבל עליו פרטים רלוואנטיים. מי שלא מתמצא ברזי הרפואה, ואינו יודע להבדיל בין מיאסטניה למישברך, יכנס לפניקה, ואח"כ יכנס לאינטרנט, ומשם הדרך קצרה לבילבול מוחלט ולאמונה שהסוף קרוב מאד. אינני אומר שלא צריך להתייחס לחייל צעיר שלא מרגיש טוב. רחוק מזה: צריך להתייחס אליו ברצינות גמורה, כי קורה שמגלים בעיות אמיתיות, וגרוע מזה - קורה שמפספסים. אבל מכאן ועד להשיא עצות ספציפיות מסוג זה - הדרך ארוכה מאד. תן לרופא היחידה להפעיל את שיקול דעתו. אם תמהר לרוץ למומחים, אתה נופל בפח מסוג אחר: כל אחד יעשה בירור בתחום שלו, ולא פעם ימצא משהו קל ערך שיוביל את הבירור לכיוון שגוי, ויתכן ששני מומחים יתנו שתי דיעות שונות, ואז תצטרך לשלישי שיכריע, וסופו מי ישורנו?

אז כמו שאומרים אצלינו בקזבלנקה: "קודם תירגע!".

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 10-06-2009 בשעה 08:44.
ישן 12-06-2009, 04:50
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
"רופא טוב"
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "ידידי, במחילה מכבודו: כל מה שכתבתי מבוסס על מקרי אמת, לדאבון הלב"

רופא טוב אכן חייב להתייחס ברצינות לחייל, אך מאידך הוא חייב לגשת לכל בעיה בצורה הגיונית ובפרופורציות הנכונות. זה לא יהיה נכון להתחיל מהדברים הנדירים ביותר!
גם העצות שנתת לחייל לא מקובלות עלי לגמרי, היות ואתה מטיל את "ניווט" הבעיה עליו, בעוד שאין לא כל השכלה רפואית, וחזקה עליו שילך לאיבוד מרוב עצות. את זה צריך להשאיר לבעל מקצוע. אילו אמרת משהו על רמתו, זמינותו וטווח הקשב של רופא צבאי צעיר וחסר ניסיון אולי הייתי מסכים, אך חר"פ שוקד בשנים האחרונות להכשיר רופאים מעולים ברפואת המשפחה, ולאלה יש בהחלט הכלים להתמודד עם בעיות קשות מעין אלה.
ישן 11-06-2009, 22:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "כפי שאמרתי לא מדובר על משהו..."

לא ממש בריא, כל משקאות האנרגיה הללו, הרבה קפאין והרבה טאורין יחדיו, יש מדינות (מערביות) שהוציאו את המשקאות הללו מחוץ לחוק, יש מספר מחקרים שמראים שזה עלול לגרום לבעיות בלב, במיוחד אם לוקחים לפני פעילות גופנית מאומצת.

ממליץ לך לנסות להרכיב משקה איזוטוני למהלך המסע, תערבב מים עם מעט סוכר ומלח, ומעט תרכיז מיץ (שיש בצבא ללא גבול). זה טוב לספורטאים, וגם ימנע ממך מלאבד מלחים בהזעה.

כמו כן- אמור להיות לכם פריסות (3 סיום) מלבד 3 ארוחות. תשתדל לאכול הרבה פירות וירקות, תנסה להשיג אקסטרה בשר, ואם לא- טונה וביצים. וכמובן- העמסת פחמימות מורכבות 2-3 שעות לפני פעילות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:29

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר