לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2009, 06:15
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הפרנויה הישראלית לגבי אובאמה עובדת שעות נוספות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "הנוסחא שעובדת: אתה הולך לעשות משהו שהעם לא יאהב? תאשים את היהודים"

כמו קודמו לתפקיד גם אובאמה אינו מתכוון להתעמת צבאית עם איראן, וכמו קודמו לתפקיד הוא יודע שסנקציות בינלאומיות לא יעברו, וממילא גם לא יועילו. עם אשפת חצים ריקה, נשיא ארה"ב רואה את הפתרון הדיפלומטי (אם ייתכן כזה) כאופציה עדיפה על התחמשות גרעינית. בוש העדיף את מדיניות השב ואל תעשה. האופציה המדינית היחידה היא היוזמה הסעודית הישנה - חזרה ישראלית לגבולות 67 ביש"ע ובגולן, זכות שיבה במסגרת כזו או אחרת כפי שישראל כבר קיבלה על עצמה בטאבה, ונורמליזציה ביחסים עם מדינות ערב. בעקבות כך יגיע שלב פרוז המזה"ת מנשק גרעיני - איראן תקפיא את תוכנית הגרעין, ותקבל דה יורה ודה פקטו מעמד של מעצמה אזורית - זו שהצליחה לפרק את הארסנל הישראלי. לכן הקשר בין איראן לפלשתינים הוא מעשי מאד, ואין שחר לטענות על אנטישמיות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2009, 07:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יש לך בהחלט הגיון אמריקאי, אין מה להגיד...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הפרנויה הישראלית לגבי אובאמה עובדת שעות נוספות"

רק חסר "מ.ש.ל" בתחתית הניתוח.

מה שכן פרט קטן ושולי: הניתוח אולי אמריקאי, אבל המציאות היא עדיין (בפעם האחרונה שבדקתי) במזה"ת. מנסיון של 100 שנים כאשר לוקחים תוצר ניסוי מעבדה אקדמי מערבי, ומשליכים אותו לחבלי עולם כמו שלנו מי שמתנפצת היא המכונה המערבית, לא המציאות המזרח תיכונית. אין זיקה בין איראן גרעינית ובין ישראל, אלא בעיני אותם שוכני היבשת שמעבר לאוקיינוס, שגם אם למדו גאוגרפיה (ואפילו דרך הרגליים) אין מניעה שלא יתרוממו אלעל בקארמה שלא מאפשרת להם לזכור את הדינמיקה המיוחדת של המזה"ת.

ובפראפרזה על בית מפורסם מהשיר הבריטי:

"וכשישקע ענן הקרב, כל שיוותר מאחור
היא לוחית זכרון, המכסה את הבור

ובה נכתב:

פה נקבר עוד רעיון של גאון בן המערב
שחשב שיצליח לשנות את המזרח".

וחבל שכישראלים אנחנו יותר מדי בין הפטיש לסדן מכדי להשען אחורה ולהתרשם מעוד פיאסקו אמריקני, שכמו אצת האמריקנים תמיד יתרסק באש, רעש ותמונות ברזולוציה אדירה, ובשידור חי. וכמובן שלמרות ל ההכחשות אפילו פרוטוקולים מתועדים מזמן קארטר, ניכסון ובוש האב, מוכיחים כי אנטישמיות קיימת גם קיימת במדיניות וההגות האמריקאית, אפילו שמקורה הוא במקומם של יהודי ארה"ב באמריקה, ולא של ישראל לעומת אמריקה. האמת? לא פעם כשנתקלתי בתמונה הכוללת של מי ומה הם כמה וכמה יהודים באמריקה, לא יכולתי שלא להרגיש שלו הייתי אמריקאי שמכיר יהודים בעיקר דרך החדשות, לא הייתי אוהב אותם.

ישן 31-05-2009, 02:36
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "לדעתי בשביל למנוע דברים..."

תגדיר ניצחון......תגדיר את סוג המלחמה.....יש הרבה תרחישים שיכולים להתרחש במזה"ת שכוללים בתוכם את המילים "ישראל" "מלחמה".....

אני ממליץ לך לזכור כי ישראל היא לא אימפריה ויש לה משאבים מוגבלים. נכון שביכולתנו להתמודד עם הרבה, אבל תזכור את כמות ההרוגים,ותחשוב על ההישגים הפוטנציאליים שישראל יכולה להשיג...

ואני ממליץ לך לעשות זאת עוד לפני שתסביר לי נגד מי בדיוק אתה מתכוון להילחם? איראן? העולם הערבי?
הפלסטינים? רק סוריה?

המציאות היא הרבה יותר קרה,קשה ואכזרית מסרטי המלחמה ההוליוודים,וימי הדהירה של ג'ינגיס חאן כנגד האויבים במערב ובדרום תמו ממזמן...

ולבסוף,גם אחרי הניצחון המיוחל שכמובן יבוא, ישראל תואשם-כמו תמיד- בתאוות כוח ושליטה,בפשעי מלחמה וכו'. תזכור שאחרי המלחמה ישראל תמשיך להתקיים במזה"ת,עם 300 מיליון אזרחים עוינים. אין פה סוף טוב כמו בסרטים- יש מציאות מתמשכת.

נ.ב שלא תבין אותי לא נכון, אני מתנגד נחרץ למדיניות התרפסות כלפי המשטר החדש ו"המרענן" של אובמה.

ישן 08-06-2009, 14:39
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "380 מיליון בשביל הדיוק. ..."

אני מודע לחשש הערבי מאיראן גרעינית. אני פשוט לא הבנתי למה אלון חותר? במי הוא מתכוון להילחם? באיראן?

איך תגדיר ניצחון? איראן תשגר טילים על ישראל,חיזבאללה וסוריה גם ימטירו כנראה טילים עלינו. אני לא אומר לא לקחת בחשבון התקפה יחידה של ישראל על איראן ע"מ למנוע איראן גרעינית, אך האבסורד ברצון להילחם ללא תמיכת ארה"ב מפתיע אותי.

הרי גם אם "ננצח" את מי שאתה רוצה להילחם בו, הצד השני יציג את עצמו כמנצח בכל מקרה (שים לב שזה תמיד קורה ,ללא קשר למציאות),ולאף אחד לא איכפת אם ישראל נלחמת לבדה או עם ארה"ב, אנחנו עדיין ה"יהודים האימפריאליסטים ששואפים לשלוט בעולם",שמתקדמים בקצב מדהים של השתלטות על פחות מאחוז משטח העולם למשך אלפי שנים (תקופה לא רצופה)....אם אנחנו נלחמים, אתה בכל מקרה תרצה את ארה"ב לצידך, גם אם נשרוד ללא עזרתה.

ישן 09-06-2009, 04:04
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי crazygamer שמתחילה ב "אני מודע לחשש הערבי מאיראן..."

ארה"ב בכל מקרה תילחם ידידי,

הבן, אנחנו לא המרכז פה בכלל.
ברגע שישראל מפציצה באיראן, או ארה"ב מפציצה באיראן, הדבר הראשון(ואולי אף היחיד) שאיראן עושה זה מפציצה את כל החלק הערבי של המפרץ. מה היא מפציצה? את מקורות הנפט כמובן. זה ישתק את הכלכלה באופן נוראי כך שמיליון חביות של נפט פר יום יעלמו מההיצע ויזניקו את מחירי הנפט במאות אחוזים אם לא יותר. המיתון שאליו ייכנס העולם צמא האנרגיה יהיה אדיר, ויגרום למיתון של עכשיו להיראות כמו תקופת צמיחה אקספוננציאלית.
ע"פ ההערכות, לסעודיה תידרשנה שנתיים לפחות להחזיר את תפוקת הנפט הנדרשת מחדש לאחר תקיפה שכזאת

שהסיכון כלכך גדול, אין סיכוי שארה"ב לא תפתח במלחמה(התזמון תלוי בנשיא הנאיבי של ארה"ב, כן).
מכאן ניתן להבין, שזה לא משנה מי יפתח בפרובוקציה מלחמתית(ארה"ב או ישראל), התוצאות יהיו זהות, וטענותייך לגבי "סיוע אמריקני" או לא אינן רלוונטיות בעליל. כדאי שתנסה להבין מה מתחולל מבחינה אינטרסנטית באזור המפרץ הפרסי כדי שתדע שמלחמה או "צעדים מלחמתיים" מגיעים בין נרצה ובין אם לא.
מה שאנו צריכים לעשות, זה לא לחשוב על אינטרסים של אחרים, אלא על שלנו- אנחנו לא רוצים איראן גרעינית! קל, פשוט, קליט, לא?

מה שכן ניתן להגיד בהחלט, זה שבדרך זו או אחרת, האיראנים יחתרו להשתלט על המפרץ בכל מקרה כי כמות הנפט של איראן עצמה(כמו של סעודיה אבל יותר) הולכת ופוחתת.

השעה מאוחרת והברווזון קצת מסוּבב....

ישן 09-06-2009, 21:16
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "למה שאיראן תפציץ מדינות אחרות..."

בוא אסביר לך משהו,

אנחנו לא בראש ענייניה של איראן.

יותר מעניין אותה הישרדותה שלה והפיכתה למעצמה אזורית.

כל טריגר לפתיחה במלחמה איתה(תקיפה שלנו על מתקנים שם) יביא לרקטות עלינו מהשלוחות שלה(לבנון ועזה).

כשתיפתח מלחמה יותר רצינית מול ארה"ב(מה שיקרה בעת תקיפה שכזאת על איראן),

איראן תפעל באופן הכי טוב בשביל להגיע לעמדת עליונות מול העולם כולו.
אני לא יודע איתך, אבל אני הייתי מעדיף לשתק את כל הכוח של הערבים באזור ע"י שיתוק תעשיית הנפט שלהן, מאשר להתעסק ברצינות עם ישראל, מדינה ללא נפט וללא כוח מבחינת אוכלוסיה.
איראן לא באמת מתעניינת במה שקורה בפיסת ארץ זו פה.
יותר מעניין אותה ההשתלטות שלה על המדינות הערביות הסוניות ה"מתונות", והגעה למעמד של מעצמה שאין לערער עליה. כשאין טריגר, היא עושה את ההשתלטות הזאת באמצעות שלוחות שקטות ויעילות באופן מפחיד ומחריד(ראה באסרה וכל דרום עיראק כיום, הכורדים בצפון עיראק ובטורקיה, חיזבאללה בלבנון, החמא"ס ושלל אירגונים נוספים ועזה, העיר הראט במערב אפגניסטאן-מסדרון למעבר נפט גדול, אזרביג'ן-כנ"ל, וכמובן הסיפוח הבא של איראן שייעשה כנראה ללא ירייה אחת-בחריין).

אנחנו אבל, מדברים על מצב של תקיפה צבאית באיראן.
במקרה כזה, האיראנים לא ישתלטו לאט על הנפט במזה"ת הסוני, אלא פשוט ישמידו אותו ומהר.
זה יהיה יותר יעיל מבחינה אסטרטגית מאשר לתקוף מדינה לא רלוונטית, ללא נפט וללא כל אינטרס נראה לעין הטמון בה. למרבה הצער, האיראנים יכולים לעשות זאת בלי להניד עפעף. יש להם טילים מוצבים לכל אורך החוף של המפרץ הפרסי שמכוונים ישירות למתקני שאיבת הנפט בסעודיה ובאמירויות.

זאת למה, למען האמת, קשה מאוד להתמודד עם האיום האיראני. כבר עכשיו, ללא נשק גרעיני, איראן יכולה לגרום נזק כבד לארה"ב ולNATO שלא לדבר על לשנות את כל המפה הגיאו פוליטית במזה"ת.

ישן 09-06-2009, 22:53
צלמית המשתמש של ducklock

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אם איראן תתקוף את מתקני הנפט..."

אני בספק רב ידידי,

מה שמפריד כיום בין איראן לבין בארות הנפט שלחוף המפרץ הפרסי(הכוונה לצד הערבי), זה ארה"ב.
לא יודע אם שמת לב, אבל מצריים רחוקה מאוד מהאזור ולא תוכל לעשות כלום חוץ מלהרים גינוי "חריף".
ירדן, היא מדינה עם צבא מועט ביותר שגם לו, אין יכולת של ממש לעצור את האיראנים שבעת משבר יכולים להצית את האזור שלנו באמצעות שלוחותיהם.
כמו כן, בשביל השכלתך הכללית, בעת מלחמת המפרץ הראשונה, הצבא הסעודי המפואר הפקיר את נשקו וברח בעת סימן ראשון להיתקלות עם צבאו של סדאם.

בנוגע לסוריה: אין דבר כזה שסוריה סתם ככה תפסיק לשתף פעולה עם ה"איראנים הרעים האלו". זהו אינטרס סורי להחליש את משתפות הפעולה עם ארה"ב(סעודיה והאמירויות). כל עוד סוריה נוקטת בעמדה אנטי אמריקאית ויותר חשוב, עוזרת לאיראן להזין את השלוחות שלה באזור שלנו אנו, איראן לא תפסיק לסייע באמצעות אמצעי לחימה חינוך וסעד לסוריה וסוריה כמובן שלא תרצה להפוך לאויב של איראן, שכן גם בסוריה אין לאיראן בעיה לפתח שלוחות שיעיות מדוכאות שיערערו את אסד בשלטון.

כמו שאמרתי, אל מול האיראנים שום צבא באזור לא יכול לעמוד. זאת אמנם אשלייה שנועדה להרגיע את האזור, אך האיראנים(ויותר מכך, גם הסעודים והאמריקאים) יודעים טוב שאין מי ש"יתקוף" חזרה מקרב מדינות ערב ה"מתונות"(עוד ביטוי מוזר, שכן הדיקטטורה בסעודיה ובאמירויות, נוקשה יותר מבאיראן).
בעבר, מה שבלם את ההשתלטות האיראנית על הנפט של המזה"ת היה צבאו של סדאם. היום, מה שמאט(לא בולם) את ההשתלטות האיראנית הטוטאלית, זה צבא ארה"ב.

שוב, עלייך להבין את האינטרסים האיראנים האמיתיים(שמחיקת ישראל אינו אינטרס שבראש הרשימה, אם הוא בכלל ברשימה).

במשפט-או שאיראן תשתלט אט אט על הנפט במזרח התיכון באמצעות שיטות השלטת הסדר שלהם בכל מקום בו יש אירגון שיעי מדוכא(ואפילו, לא שיעי מדוכא. ע"ע החמאס) נמצא, או שאיראן תשמיד את אמצעי הפקת הנפט בצד השני של המפרץ הפרסי. גם בלי נשק גרעיני, איראן היא איום שאין לזלזל בו.

והנקודה המרכזית שאינך הבנת עדיין ואני מקוו שאעזור לך להבין-
איראן רוצה הגמוניה מוסלמית שיעית(זו שתחזיר את האימאם הנעלם), ותעשה זאת ע"י השתלטות כלכלית אסטרטגית על האזור.
המדינות הסוניות(או שנשלטות ע"י מיעוט סוני), הן אויבות שלאיראן אינטרס לערער! לא לשתף פעולה עימן.

נערך לאחרונה ע"י ducklock בתאריך 09-06-2009 בשעה 22:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר