לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2009, 09:54
  ALONLUPO ALONLUPO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.09
שאלה בקשה אישית לעזרתכם.............

היי,

אני באמצע שנות ה- 20.

אני השתחרתי משירות סדיר בצבא בגיל 26 לאחר שאני התנדבתי לחזור לשרת בגיל 24 זאת לאחר ששוחררתי בשל מחלה גופנית.
בחרתי לעשות זאת משיקולים ומניעים אידיאולוגיים, ערכיים ומצפוניים כאחד.

עם גיוסי חזרה לשירות, לאחר מלחמה במערכת הצבאית, לאחר פנייה לקצינים בכירים ביותר במטכ"ל - שובצתי למסלול קצונה ייעודי בחיל השיריון כלוחם - שממנו נשרתי. הייתי בתפקיד משמעותי ביחידה ועם שיחרורי המלא משום תום שירות חובה - שובצתי במילואים ביחידה אחרת - עד שהוחלט, אחרי מלחמת לבנון השנייה, להחזירני ליחידה בה הייתי בשירותי.

הסיפור המובא כאן בפניכם הוא קצר, תמציתי ביותר ואני פוסח על קטעים מהותיים. אני כותב זאת כדי שתבינו את המניעים שלי ובמה מדובר - כפי שאביא בפניכם כעת.

באחורנה אני קיבלתי הודעה על כך שבמילואים אני אוכל להיות בתפקיד פיקודי כלוחם.
לצורך כך אני אמור לעבור הכשרה כלשהיא.
הוסבר לי, כי על מנת להצליח כדאי לי מאוד להתאמן קצת בניווטים, קריאת מפה, עבודה עם מצפנים ואזימוט.

מאחר ואני רוצה מאוד את התפקיד אני מוכן להקדיש לכך זמן.
התפקיד המדובר, בעת מלחמה הוא קשה, אמרו לי שגם עם סיכון רב, אבל מספק, מאוד ואני לא רוצה לאבד את ההזדמנות לקבל את התפקיד הזה.

אני מחפש מישהו, רצוי אחרי צבא, שיכול לסייע לי בכך ולעשות יחד איתי את מה שאני צריך לצורך הניווטים. אפילו מדבר יהודה או מקומות כאלה.

מודה מראש.

אלון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2009, 14:37
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ALONLUPO שמתחילה ב "בקשה אישית לעזרתכם............."

ממדבר יהודה הייתי ממליץ בתוקף להתרחק וגם מהדרום בכלל - בעיקר בגלל התקופה החמה הזו, בגלל שאין לך ניסיון בשטח ובתנאים הקשים יותר שם, ובעיקר עם אנשים שרק פגשת בפעם הראשונה.

לגבי עזרה, אני אמנם לא לוחם או מדריך אבל בוגר קק"ץ ומפקד מסגרות שמנווטות קצת גם בסדיר וגם במילואים, כמו כן מטייל הרבה בשטח ולבד(בשנה-שנתיים האחרונות קצת פחות) - אני כנראה אצא לאיזה שבוע שטח בצפון בקרוב ויכול להדריך בצורה בסיסית. אתה יכול לפנות בפרטי אם אתה רוצה.

מה שחשוב לדעת זה מה הרמה שתידרש ממך? האם מדובר במשהו שווה ערך לניווט קורס מ"כים? קצינים? או ברמה של יחידות יעודיות? האם אתה מיועד לעבור קורס הכשרה או שפשוט תוצנח לתפקיד באימון הקרוב? כמו כן הבדל חשוב זה האם מדובר בעיקר בניווט רגלי או רכוב? רכב או רק"מ?
עוד סוגיות חשובות שיאפשרו לאנשים לשקול - האם יש לך לפחות עבר של טיולי שטח? האם אתה מודע לנושאי בטיחות,התנהגות והישרדות בשטח? האם יש לך ציוד בסיסי למספר ימי ניווט רגלי?

לדעתי אין מניעה שתפתח את הנושא עם כותרת רלוונטית יותר גם בפורום צבא וביטחון, ואולי במטיילים/תרמילאים כדי לחפש שותפים. אולי אפילו נצליח נארגן קבוצה קטנה לשם כך.
עשה חיפוש בצו"ב קודם, אני זוכר אשכול בנושא עקרונות הניווט בעבר.

נ"ב הגבתי לך גם בצו"ב - אני חושב שעדיף להמשיך את הדיון שם.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 17-06-2009 בשעה 15:25.
ישן 22-06-2009, 14:47
  עדמתיעדמרץ09 עדמתיעדמרץ09 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ALONLUPO שמתחילה ב "בקשה אישית לעזרתכם............."

איך אתה באמצע שנות ה-20 אם רק השתחררת בגיל 26?

תעשה איזה חיפוש על ניווטים ושימוש במצפן וכו'. אני זוכר שהיה פה פעם איזה כתבה על הדבר. למעשה זה קל מאד להשתמש במצפן ובמפה. זה קשה מאד להכניס את הקני מידה לתוך הראש, ושאתה יוצא לניווט בהתחלה תתבלבל לגבי מרחקים ואולי גם כיוונים אפילו עם מצפן, אז זה דורש הרבה תרגול. חשוב להבין כמו שגריםריפר אמר מאד חם עכשיו ואתה בפירוש יכול להיפצע מבלי להיתכוון לך כי צריך הרבה מאד ניסיון כדי לתכנן מים ומסלול בחום כזה. אני התיבשתי למרות שהיה לי הרבה מים ומסלול קצר. תיזהר

המממ בסוף יפתחו קורס ניווטים צבאיים רק זה חסר עכשיו, או שיש מצב שזה קיים חחחח
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר