לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2009, 08:46
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי In Deed שמתחילה ב "בעיה - לא אהוב.."

צא מהסרט הזה שנקרא לא אהוב,אם זה מה שהכנסת לראש אז באמת אתה בבעייה.

ביישן זה לא מילת גנאי זה פשוט ניסיון להימנע מלעשות צעדים לעבר החברה שאתה חי בה,להגיד ביישן זה להתחפר במן תת הכרה של אני ביישן וטוב לי ואינני חייב לאף אחד כלום.

זה שאתה חייל לא אומר כלום,וההצעה שלי היא פשוטה על אף שאתה מרגיש ביישנות תעשה צעדים על מנת לשבור את התזה הזאת במהלך בונה אמון כלפי עצמך,לאמור את הצעד הראשון אתה הוא שצריך לעשות זאת על אף שלערכתך אתה ביישן,ויש הבדל בכך בין להתחבר לאחרים ובין להתחמק מהם בהגדרת המושג ביישן לעצמך.

זאת דעתי האישית בלבד,מעבר לכך הכל תלוי בך ורק בך,תעז יותר תתקרב יותר,תתחבא מאחורי המושג ביישן לא תתקדם לאף מקום,כי הכל תלוי באופי שאתה מציג לסביבה וככה אחרים רואים אותך,אז יאללה תפוס את עצמך בידיים ושבור את הסטיגמה שהדבקת לעצמך.

נערך לאחרונה ע"י נוסטור בתאריך 11-06-2009 בשעה 08:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2009, 09:46
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

אנשים עוברים שינויים גם בגיל מבוגר משלך. גיל 20 זה דווקא אחד הגילאים היותר נוחים (בעיני) לשינויים. אתה לא סבא בן 70 שכבר גובש לגמרי.. אתה רק בתחילת תחילת תחילת הדרך! אני חייבת לחלוק עלייך, אבל אני חושבת שדווקא התקופה הזו היא התקופה הכי טובה לפתח את עצמך. סיימת את ביה"ס, נכנסת למסגרת שונה בה אתה מכיר המון אנשים כל הזמן ועוד שנה שנתיים אתה עומד להחליף אותה שוב.. זה בדיוק הזמן להתחיל לשנות הרגלים רעים.

ביישנות- זה לא דבר רע. אבל צריך ללמוד להתגבר עליה. יש לי חברה שהיא גם נורא פסיבית בחברה. תמיד היא תהיה רק ליד, בשקט.. לא מכניסה את עצמה, אלא מחכה שאחרים יעשו את זה.. ואם היא מדברת, היא כבר מדברת חלש, אפילו לא מושכת תחילה את תשומת הלב שיקשיבו לה. לפעמים אני מוצאת את עצמי שמה לב לזה שהיא פנתה אלי רק אחרי שהיא באמצע הנאום או לאחר שהיא סיימה אותו.

אם אתה לא רוצה להתפתח מעבר לזה, לא יקרה השינוי שאתה מייחל לו. משהו שאחותי אמרה לי פעם: אנשים בסופו של דבר יפסיקו לנסות לשלב אותך לתוכם, אם תתעקשי להשאר במקום שלך ולא להשתלב. והיא צודקת, לא מספיק שאדם דואג לחיי החברה שלו, הוא צריך לדאוג גם לשל האחר? זו לא בעיה לעשות זאת כשיש שיתוף מצד האחר. אבל כשהוא פסיבי ומתעקש לא לקחת אחריות על עצמו, זה כבר נטל.

מה שטוב, זה שאתה מודע לבעיה ורוצה לפתור אותה. אני חושבת שכדאי לך כשאתה מדבר להיות אסרטיבי- למשוך את תשומת הלב באמצעות קול רם וטון אסרטיבי של: "יש לי משהו להגיד ואני הולך להגיד אותו אז כדאי שתשתקו" אל תעשה את הטעות שחברה שלי עושה! אחרת תמצא את עצמך בהרבה סיטואציות שאתה מדבר והאדם שממולך מתעלם (ולאו דווקא מכוונות רעות)

עוד דבר- אם אתה מפתח את היכולת להיות מול אדם ולפתח איתו שיחה נעימה וכתוצאה מכך להקשר ולהתחבר איתו, אתה כבר מתקדם. מה הכוונה? אמרת שקשה לך בקבוצות גדולות.. אז תלך פרטני- לך לאנשים המעניינים בעינייך, אלו שנראה לך שיכול להיות לכם חיבור ופתח איתו שיחות. זה לא מאד קשה והמיומנות רק הולכת ומשתפרת עם הזמן (זו בד"כ הטקטיקה שלי..) תתפלא לגלות שברוב המקרים אחרי שאתה "כובש" חבר אחד אתה מצליח לכבוש כבר את כולם. הוא מצרף אותך לחברים שלו.. וכך המעגל גדל.. אז אם אתה לא מסוגל בחברה להפתח, נסה להפתח אל היחיד תחילה. לא יועיל- לפחות תבסס קשרים טובים עם מישהו אחד

אל תקבע ישר שזה מי שאתה ואתה לא הולך להשתנות, כי סלח לי- אבל אתה עוד ילדון ואתה עוד צעיר.. והיו מקרים ואפילו די רבים שבהם נק' מבט של אנשים שגילם כפול משלך ויותר השתנתה לגמרי (ויחד איתה גם דרך החיים שלהם).

חזק ואמץ!

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 11-06-2009 בשעה 09:52.
ישן 11-06-2009, 13:24
  In Deed In Deed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.09

אני יחדד את הבעייה..

תראו זה קורה לי גם עם בנים, אבל זה קורה לי בעיקר עם בנות, וזה מה שהכי מפריע לי..

אני ייתן פה דוגמא: היחידה שלי הייתה בבסיס מסוים, בסיס ענק, שכל משרד או מחלקה מורחיקם אחד מהשני..
היינו בערך חמידשה-שישה חיילים, מתוכם 2 בנות, ככה במשך תקופה של כמה חודשים, והתחברנו אל כולם, גם אני (כשאני מכיר מישהו מספיק זמן הביישנות שלי דועכת, אבל לא תמיד, לפעמים בלי קשר היא חוזרת - זו גם בעיה)
הבעיה התחילה לפני חודשיים שלושה כשהיחידה עברה לבסיס אחר בקצה השני של הארץ, ואני בשארתי(הקלות למיניהן), עכשיו הבעייה היא כשכשאני מדי פעם נוסע אליהם לבסיס, פתאום כולם מרוחקים ממני, וזה לא כמו פעם, וזה רק מוריד לי את הביטחון, ואני שוב פעם איתם ואין לי מה להגיד, וככה כולם צוחקים מדברים ורק אני מוצא את עצמי בלי משהו להגיד, וזה עם אנשים שהרגשתי שאני מכיר אותם כמו חברים מהביה"ס..
ישן 12-06-2009, 21:46
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
...

חבר, תפוס את עצמך בידיים,
אף פעם לא מאוחר להשתנות, תפסיק לרחם על עצמך ולומר - אחרי 20 שנה אי אפשר להשתנות..

כי אפשר להשתנות אחרי 60 שנה, אנשים מחליטים בגיל 70 להתחיל ללמוד שפה חדשה או למצוא מקצוע חדש, אז תעשה טובה ואל תהיה כזה תבוסתן..

עכשיו, ואני מתנצל מראש על הטון התקיף (פשוט רק ככה אתה באמת תתיחס), בוא תראה איך אני רואה את זה:
יש כמה סוגים של ביישנים,
יש ביישנים חמודים שהבנות מתות עליהם, והם יודעים להיפתח כשצריך
יש ביישנים שקטים כאלה שיש להם מספיק ביטחון עצמי כדי לא לדמיין כל מיני תסריטים שאף אחד לא אוהב אותם
ויש את הסוג הכי גרוע שזה הסוג שלך וזה ביישנים שאין להם ביטחון עצמי והם בטוחים שלא אוהבים אותם...

ובוא נגיע לנקודה - באמת לא אוהבים אותך, ולא בגלל שאתה שקט,
אלא בגלל שאתה מכניס את זה לעצמך לראש, וגורם לזה לקרות..
משמע, כשאתה אומר לעצמך עכשיו - הנה יוני וליאת לא אוהבים אותי כי אני שקט,
ובגלל זה בטח גם לא יעניין אותם מה שאני אומר עכשיו,
והם גם בטח לא יקראו לי היום לארוחת צהריים,
אתה יוצר את המציאות שגורמת לזה לקרות, בכל דרך אפשרית התת מודע שלך יכוון לזה שליאת ויוני לא יקראו לך לארוחת צהריים,
יגרום לך להרגיש כאילו הם מרכלים עלייך או לחלופין יגרום להם באמת לרכל עלייך,
העיקר כדי שהתמונה שיצרת לעצמך בראש תתגשם.

אני בטוח שקרה לך פעם שמישהו הוציא מצלמה והחברה התחילו להצטלם,
ואתה ישבת בצד ודמיינת איך אף אחד לא מציע לך להצטלם איתם,
מה שלא ידעת זה שבאותו רגע גרמת לזה שאף אחד לא יקרא לך להצטלם, ושהתת מודע עכשיו יעשה הכל כדי שמה שדמיינת יקרה..
תבין - כל מה שאתה מכניס לראש שלך בצורת מחשבה ומאמין בו - יופיע בסוף במציאות וילבש צורה אמיתית...

ועכשיו החיסרון הוא - שאתה רגיל להיות חסר ביטחון, ורגיל להיות ביישן, וגם יש לך טיפה מה לתקן עם כל החוסר אהבה שיצרת סביבך (במקומות מסוימים, אני בטוח שבבית אתה בסדר גמור),
אבל היתרון הוא - שבניגוד לכמה נקניקים אני בטוח שאתה בנאדם טוב ושברגע שתתקן את הפאק הזה תהיה אחלה חבר של כולם שבעולם.

אז מה עושים אתה בטח שואל את עצמך?

זה די פשוט,
או שתעבוד על הביישנות שלך (שזה אפשרי וראיתי אנשים שכל התיכון היו עסוקים בספרים ובקאונטר סטרייק ופתאום בצבא צורחים פקודות ומסתערים על כיפות ובבית מסתערים על בנות)

או שתעבוד על השליליות שאתה מכניס לחיים שלך, ותבין שגם בתור ביישן אפשר להיות אהוב ושאתה יוצר את כל הרע שמסביבך..

או שתעבוד על שניהם ותמצא קצת עזרה בהודעה שלי באשכול שנקרא בדד אם אני זוכר נכון..

בכל מקרה - לעוד עזרה תפנה אליי פה או בפרטי לעזרה דחופה יותר שבת שלום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר