לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2009, 22:49
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בגדול....
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "אתה פשוט היית אחרון..."

אם הכוונה היתה גם אלי (ואני מניח שאני גם כלול בעניין... ) ואם נניח לרגע בצד את האופן בו הכתב ה"מכובד" מציג את הדברים.....
מה בדיוק האימון שעוברים המאבטחים הללו?...
אני שואל זאת ברצינות !

מה צריך לדעת כדי לסכל התקפת פיראטים על כלי שייט בסדר גודל של אנייה?...
יש תו"ל מיוחד שדווקא בארץ מכירים?... (אני לא מצפה כמובן לתשובה כאן אלא רק מעלה את מה שאני חושב)....

לא יודע... על פניו נראה לי שפרסום ושווק נכון בסגנון של "אימון והכשרה על ידי יוצאי סיירות/מוסד/שב"כ " נשמע בחו"ל תמיד כמו מילות קסם...
בא אחלוק איתך משהו בעניין הזה שאולי בגללו הפכתי להיות סקפטי כל פעם כשאני רואה/שומע דברים שכאלה...
הכרתי בעבר אנשים והיו לי חברים במספר משרדי חקירות, מה שתמיד הדהים אותי הוא שכל משרד שכזה משום מה תמיד התהדר בטובי החוקרים, כולם יוצאי שב"כ/מוסד/יחידת העיקוב של מ.י ועוד מני יחידות מיוחדות ומסווגות , כשחקרתי קצת יותר לעומק לא אחת התברר ש"ההוא מהשב"כ " עבד שם שנה וחצי בתפקיד מנהלתי, "ההוא מהמוסד" במקרה חלף מדי פעם בדרך לעבודה ליד מתקן בטחוני, ועוד כל מני שכאלה "בטחוניסטים" בחצי שקל....
כווולם מתהדרים בעבר שושואיסטי שלרוב לא תוכל לדעת אם זה נכון או לא !
כקליינט פרטי זה תמיד עושה רושם.

ועכשיו רק שיהיה ברור:

1. אני לא מזלזל באיש !
2. אני לא טוען שאין חברות פרטיות שמעסיקות את מיטב יוצאי מערכת הבטחון !
ו... אני יודע שאני עושה כאן הכללות ...
הלוואי (וכאן אני מצטרף למה שכבר נכתב כאן) ומי מהמאבטחים שהוכשרו כאן בארץ יצליח לבלום התקפת פיראטים על אנייתו !

פשוט כבר יצא לי לראות גם את הצד היותר בא נקרא לזה..."שרלטני" שבעניין...

זה הכל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2009, 23:02
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
כשהעניין להט - היה קצת מידע....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בגדול...."

התראיין איזה אישיות מ"צים" בטלויזיה, אחרי שהתברר שספינת סוחר של צים חמקה מהפירטים בזכות גדר התייל שהקיפה אותה. הם פשוט לא הצליחו לעבור אותה.

כשהוא נשאל ע"י המראיין אם זה כל מה שיש על ספינות הסוחר שלנו, העלולות להוות גם יעד לפיגועי טרור/חטיפה, ולא רק לשוד, כפי שהפיראטים האלה נוהגים - הוא התפתל וענה ש"אנחנו ערוכים לזה", ולא פרט. ניתן היה אולי להבין שעל ספינות הסוחר שלנו יש אכן את האבטחה הראוייה, בהבדל מספינות של מדינות אחרות, ויש כנראה תו"ל, רק שאיננו מעוניינים, מסיבות ברורות, בחשיפת העניין.
כל מה שכתבתי כאן היה בערוץ 2 או 10, לא זוכר, ואינו מסווג. כך שיש לי סיבה טובה לחשוב שהתלמידים שבאו ללמוד כאן- עושים זאת מסיבות טובות.
ישן 13-06-2009, 23:50
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
שיווק תו"ל ישראלי בעולם
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "כשהעניין להט - היה קצת מידע...."

בניגוד לאלה שמעמידים בסימן שאלה את מי ומה שעומד מאחורי הקורס, אני דוקא הולך על הצד השני של המטבע. למיטב ידיעתי, אין עוד מדינה בעולם שמחזיקה נסיון כה ותיק בתחום ההגנה (פסיבית ואקטיבית) על כ"ש אזרחיים - אמנם הנסיון שלנו מבוסס על הגנה מפני טרור פח"עי, אך נכון להיום הקווים המשיקים מבחינה מבצעית בין פח"ע לפירטיות רק מתרבים. אם סיב"ט מצאו לנכון לייצא את תו"ל הלוחמה בטרור שפותח בארץ לארגונים בטחוניים ברחבי העולם ואפילו לגופים שאינם סוברניים (הכורדים בעירק, לדוגמה) - אין סיבה שלא ייעשה שימוש גם באספקט הימי של התחום.

ישן 14-06-2009, 10:14
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שאלה למביני דבר:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "קורס נגד פיראטים - מתקיים בחיפה"

לאניות יש רדאר. הרדאר אמור להיות מסוגל לאתר סירה של כמה חמושים, מטווח די סביר, בעיקר כשהים שקט. (לא נראה לי שסירה כזאת תתקוף בסערה...). הרדאר פועל 24/7...
מדוע בכל התרגולות שרואים כאן, בכלי הנשק שראיתי בחטף, וובמה ששמענו עד כה - אין דיבור על אפשרות לצייד את צוות האבטחה במשהוא שיוכל להטביע את הסירה הזו ממרחק של כ50 עד 100 מטר, באמצעות משהוא כמו מטול רימונים/לאו /כל אמצעי שיורה רימון/פצצה?

למה לחכות לטווח אפס כשהם כבר מטפסים על האנייה, חברם מהסירה מחפה באש מאחור, אולי עם מקלע, וכו?

ממה שראיתי על האמל"ח של אותם פיראטים, חלקם מצויידים בRPG
למה שלצוות האבטחה לא יהיה תואם RPG?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:55

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר