לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #6  
ישן 14-06-2009, 12:32
  bertold bertold אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.01.05
הודעות: 1,763
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "למה קשה להאמין? תסתכל על..."

ציטוט:
למה קשה להאמין? תסתכל על הבחירות בסוריה ומצרים, שם תוצאות הבחירות נקבעות מראש, ללא קשר להצבעות.
במצרים זה נקבע על כ- 65% לטובת מובראק ובסוריה מעל 90% לאסד. וזה קורה ב20-30 שנים האחרונות.

למה ? כי אירן היא לא מדינה ערבית. וגם לא בכל מדינה ערבית יש זיופי קולות בהיכף כזה (אנחנו מדברים על מליונים).
יש הרבה אנשים שמפחדים משינויים וזעזועים ולכן גם אם הם יודעים שהמשטר הנוכחי הוא רע הם מצביעים בעדו כי מפחדים שמשטר החדש יהיה רע עוד יותר.
אלפי מפגינים שאנחנו רואים בתמונות הם לא כל הבוחרים באירן - אלה תושבה ערים הגדולות (טהראן קודם כל) שמטבע הדברים רוצים יותר חופש וברור שהם מתוסכלים. אבל מאיפה אתה יודע מה רוצים אנשים בפריפריה שהם הרוב ?
לגבי תוכנית הגרעין - היא לא הissue בכלל. מוסווי נחשב לאחד התומכים של הגרעין באירן ולכן לא רק שהיה מעט עם הפיתוח, רוב הסיכויים שהיה מאיץ אותו - ולגבי זה יש לו תמיכה גם בקרב אלה שיצאו לרחובות. דאגות של ישראל ממש ממש לא מעניינות אותם בנושא הזה (ובכלל צריך להגיד שבשביל האירנים ישראל נמצאת בקצה השוליים בסדר הבעיות שלהם). רק בארץ חושבים שאירנים לא ישנים בלילות בגלל ישראל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 14-06-2009, 12:23
  חולגי חולגי אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.11.07
הודעות: 164
זה לא עניין של ניסים.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "לדעתי מי שצריך להתפכח זה חלק..."

זה עניין של תהליך, שצריך לעבור העם האיראני (להבין שהנחשלות שכופה עליהם שלטון האייאטולות

יהיה להם לרועץ). השאלה אם התהליך הזה החל (לדעתי - כן, בעצם ההתפרעויות והמחאות שהיו,

ושלא זכורות כאלה כ-30 שנה, בעלות חומייני לשלטון, מסיבות אחרות כמובן). זה לא אומר כמובן

שהמחאות תצלחנה.

אינני סבור שהמשך שלטונו של אחמד אינאג'אד רע לישראל - טוב שתמיד יש מישהו שמזכיר לנו את

השטן שאנו צריכים להשמר ממנו (ומה יהיה בגורל כל השירשורים של "הצבא הטוב בעולם" ?)

אגב, בזמנו, כשעלה לשלטון מוחמד חתאמי, גם הוא נמנה עם הזרם ה"מתון". אולי הוא לא "השתולל"

וחירף וגידף את העולם וישראל, אבל פעל בסתר למען הגרעין האיראני, דבר שלא קורה היום (ואולי עדיף

שכך?)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 16-06-2009, 00:35
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בקרוב יתחילו כדורים לעוף"

עד שלא נדע מה חושבים החפ"שים בצבא האיראני: הארטש, ומה חושבים עמיתיהם שטופי המח ממשמרות המהפיכה: הפסדראן , שלא לדבר על הפרט המינורי של המשטרה החשאית... אלו תמיד האחרונים להיכנע מפני שלהם יש הכי הרבה מה להפסיד (בבודפשט 1956, תלו אותם מהרגליים וברומניה טבחו או כלאו אותם לתקופות ארוכות, בגרמניה קציני השטאזי נשפטו, בהכללה, לתקופות ארוכות יותר מפושעי מלחמה נאצים). עם החברה האלה נקבעות תוצאות המשחק וההפגנות העמממית הן רק הצגה צדדית.

ויש גם חיילים שנולדו באזורי הספר, שחלק מהם בכלל לא פרסים... הם לא בדיוק אוהבים את העירונים החילונים של טהרן.

מוקדם מאוד לדעת אם אנחנו רואים אנלוגיה פרסית לרומניה של 1990, או שלושת הימים על המטרסים במוסקבה, בבריה"מ 1991, או בכלל טינאנמן, בייג'ינג 1989. בקיצור, עם ההפגנות לא ישככו מעצמן, יגיעו הטנקים. אז נראה בדיוק לאיזה כיוון יסובבו את הצריחים, ומה תהא זהות העיסה האנושית מתחת לשרשראות.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 16-06-2009 בשעה 00:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 16-06-2009, 01:39
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אני חושב שהשאלה היא יותר..."

כן ולא.

מיכאיל גורבצ'וב עם הגלאסנוסט והפרסטרוייקה חיפש פשרה אידאולוגית עם הקומוניזם הסובייטי שהפך לגל רפורמות בכל מזרח אירופה הקומוניסטית והביא לפירוק בריה"מ וכל המשטרים שנתמכו על ידם. מיכאיל גורבצ'וב עדיין מגדיר עצמו כקומוניסט כפי שמוסאווי הוא איסלמיסט חומייניסטי או כפי שמוצטפא קמאל אתא טורק היה מוסלמי. אולם כל המהפיכה שהביא כל אחד מהם הם פשרות מרחיקות לכת באידאולוגיה השלטת כדי לייצב את מדינותיהם כלכלית, צבאית וחברתית.

אם מוסאווי יתפוס את השילטון, ייתכן ועדיין יהיו אייטולות סביבו ומעליו ויהיו משמרות מהפיכה ולא יהיה שלום עם ישראל. אבל יהיו אייטולות אחרות, סובלניות ופרו מערביות יותר. ואולי גם תחתך התמיכה בסוריה וחיזבאללה.

האיראנים שונים מכל שאר עמי האזור. זוהי התרבות הגדולה ביותר שהתאסלמה בכפייה. הפרסים זוכרים היטב וגאים מאוד בהיסטוריה שלהם שקדמה לפרוץ האיסלאם. הם משמרים אמונות ודתות שקדמו לפרס האיסלמית. היה להם כתב שקדם לכתב הערבי שנכפה עליהם. ויש להם שירה אומנות ויינות וליקרים שלא בדיוק מקובלים באיסלאם.

לפיכך, ישנה התנגשות בין הלאומנות הפרסית לבין הדת השיעית. כמובן, שהמאבק הוא גם מעמדי: הכפריים מול עירונים, בורים מול משכילים, עניים מול עשירים, מיעוטים לאומיים לעומת הרוב הפרסי והמדי.
מבחינתו האישית, מוסאווי הניח את ההימור המקסמאלי על השולחן. הוא ידע בדיוק לאן הוא הולך כאשר התחיל לדבר על הרפורמות החילוניות שינהיג (הכל יחסי כמובן) כגון בנושא הרעלה. ולכן עליינו להוקיר את אומץ ליבו. הוא יהיה נשיא איראן או קדוש מעונה נוסף ברשימת קורבנות המשטר.
יש פה גם עינייו תחוקתי (ע"ע אוליבר קרומוול): למי יש את המילה האחרנה: למג'ליס או לשורה, מועצת האייטולות.
המאבק הזה, אם הוא אמיתי ומשמעותי, אמור לקבוע כל זאת.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 14-06-2009, 19:57
  סלעי סלעי אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 22.03.09
הודעות: 1,844
לא הכל סובב סביב הגרעין באיראן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "14.6.2009 מהומות באירן בעקבות נצחון אחמדינג'אד בבחירות"

וגם לא סביב חופש ודמוקרטיה. כמאמר המשורר - it's the economy, stupid. מי שלא מרוצה זה לא רק ה"אליטות האינטלקטואליות" של הערים הגדולות, אלא גם הרבה מאוד אנשים פשוטים וקשי יום שהכלכלה בעידן אחמדי' פשוט פירקה להם את הצורה. גם המאבק של האייטולות איננו בהכרח בעיקר משום הגרעין (כביכול אחמדי' ימשיך, ומוסאווי לא ימשיך - שניהם ימשיכו!) אלא משום התחושה שהמהפיכה בסכנה. וסכנה הכוונה היא לסכנה ערכית, כשהגישה של מוסאווי (למשל - ביטול חובת לבישת רעלה) מהווה איום מבחינתם שהוא חמור לעילא מהפסקת תוכנית הגרעין.

ומילה אחת בעניין אמריקה - המחשבה שאמריקה הימרה על מוסאווי והתמתנות איראנית היא שגויה. היא אולי קיוותה לכך (כמו הרבה גורמים, למעט ישראל אולי...) אבל לא השלתה את עצמה שזה הכיוון חד וברור. בקיצור - לא חייבים כל אירוע מיד לקשר לידו הנעלמה של אובמה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #30  
ישן 16-06-2009, 19:13
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.07.04
הודעות: 3,342
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "14.6.2009 מהומות באירן בעקבות נצחון אחמדינג'אד בבחירות"

ראיון של בלוגר איראני עם קרן בצלאל מערוץ 2


1) we would like to tell a little about you and your blog:


My name is Saeed Valadbeygi and I was a student at the poly technique university in Tehran. Its been many years that I have been involved in the workers, women and student movements. I have been arrested and imprisoned several times because of my political activities. I have also been pursued and harmed many times. It’s been a number of years that I have started to write blogs, however I have been facing filtering problems from the sovereignty. The blog ‘revolutionary road’ is organized and written In order to bring out the news of Iran and its complaints to the international societies, however people living in Iran do not have access to this blog.

2) what is the situation in Tehran ?

Tehran is the stage of harsh miscellany between people and the Islamic republic. In the past five days Iran has been facing difficult situations. At the beginning people had complaints about the results of the elections and also complaints about the fact that Ahmadinejad was going to take over again, however not long after these people started to complain about the Islamic republic’s sovereignty. People, who for many years have lived under the inhuman and fascist regime of the Islamic republic and have been punished, are no longer willing to have the Islamic republic sovereignty. At the moment the complaints are against Ahmadinejad, however these complaints and disagreements are actually against the Islamic republic. The police and the military guards are out on streets and they are attacking people with warm and cold weapons. Buses and trains are on fire and the public transport is facing a serious problem. Banks and government authorities are being demolished by people and the city is almost standstill. At nights when it starts to get dark, the city is lighted up with massive fires and the voices which say down with dictator is heard from all the houses. In some of the cities, people have taken over some of the government authorities and also they have put the military service stations on fire. However the armed forces and the military guards have killed several people in different cities of Iran.

3) can you describe how it was or if you were not there what did you hear?


The rally today was taken place against the results of the elections was located at the azadi square in Tehran. The objecting candidates such as Mirhussein Mousavi and Mehdi Karoubi were also present at today’s rally and all the time during the rally they were trying to calm people down and were persuading people that they will take legal actions in order to sort out the upcoming problems in Iran. It is important to mention that the objecting candidates had visited the supreme leader, hours before arriving at the rally. They were told by the leader that they should inform people that they should stop their protests as soon as possible. In today’s rally thousands of people were present and there were giving slogans against Ahmadinejad and also against the system in which the country works. After the rally and just when people were heading back home, they were harshly attacked by the Basij forces in the azadi square. There were also reports of guns against people and at least one person has been killed and many have been injured and taken to hospitals. People’s complaints and putting the governmental authorities on fire was continued until the end of the night.

4) how do you think it will end, will there be a recount of the votes or president ahmadinejad will stay in power?


This situation and peoples complaints might at first was to have the votes counted again or have Ahmadinejad removed from presidency, however these days because of people being killed and attacked they actually want something more than just removing Ahmadinejad or counting the votes. We doubt that anything will happen or there will be a change in the sovereignty of the Islamic republic, even if the vote were counted again. All the official compositions and also Iran’s supreme leader have congratulated Ahmadinejad becoming a president again and they know this as a historical epic. Even today ayatollah Shahrodi, has also congratulated Ahmadinejad in his message, therefore any action that would put an end to Ahmadinejads presidency is a loss and a back out in general for the Islamic republic and therefore this command is possible.

5) can you expline our viewers what is it in Moussawi that represent a big change for Iran? cn he bring for a change with us?


All together Mousavi is not supposed to be doing a lot. The only reason people have decided to support him is because they do not want Ahmadinejad to rule using Islamic fascist and Hezbollah forces. Between all the candidates, it was only mousavi who knew how to treat Ahmadinejad in a serious way. In the previous years when Mousavi was Iran’s president, he has also announced Ahmadinejds subjects about Israel and also relationship with its government and in general he is keen about the inhuman political issues in the Islamic republic on this ground. Also he was involved in the execution of the political prisoners and because of this matter people know him as a criminal. No one of the selected candidates can take the message of peace to Israel on behalf of the Iranian people and this is because we can see in the previous years that their opinions do not match the opinion of the Iranian community. It’s only their religious and inhuman views which is announced in the international communities and its known as the acceptable politics.
I on behalf of all the people in Iran and with full confidence will announce that we do not have any problems with the people in Israel and we believe that religious belief is a personal right and has no place in today’s century and at last we expect the same thing from Israel.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 16-06-2009 בשעה 19:18. סיבה: כרגיל קצת גרפיקה אחרת זה לא יעניין אף אחד.....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #32  
ישן 17-06-2009, 10:02
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.08.05
הודעות: 12,329
ראש אמ"ן לשעבר: "תחילת הסוף של שילטון אייטולות".
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "14.6.2009 מהומות באירן בעקבות נצחון אחמדינג'אד בבחירות"

http://news.walla.co.il/?w=//1504617/@@/item/printer


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://iscwgd.walla.co.il/w7/t/walla.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://iscwgd.walla.co.il/w7/t/news.gif]
ראש אמ"ן לשעבר: "אירן לקראת שינוי משטר"
יום רביעי, 17 ביוני 2009, 9:13 מאת: מערכת וואלה! חדשות


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mscwgd.walla.co.il/w/18-200/74155-18.jpg]

"המשאית דוהרת במהירות לקראת שינוי משטר". זאבי-פרקש (ארכיון: דו"צ)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mscwgd.walla.co.il/w/18-200/559245-18.jpg]

"צריך להיות מאופקים יותר בהתבטאויות נגד אירן" (AP)
אהרון זאבי-פרקש אמר כי המהומות באירן מסמלות את תחילת סופו של משטר האייתוללות. "השד יצא מהבקבוק ויהיה קשה מאוד להחזירו"

ראש אמ"ן לשעבר אהרון זאבי-פרקש אמר הבוקר (רביעי) כי הוא מעריך שהמהומות באירן מסמלות את תחילת סופו של משטר האייתוללות. "השד יצא מהבקבוק ויהיה קשה מאוד להחזיר אותו חזרה. המשאית דוהרת במהירות לקראת שינוי משטר באירן".

בנוגע לגרעין האירני אמר זאבי-פרקש בראיון לגלי צה"ל כי "צריך להיות מאופקים יותר בהתבטאויות נגד אירן. באופן ודאי ישראל היא אינה היעד המרכזי של פצצת הגרעין ואם נמשיך לדבר נהפוך בסופו של דבר למטרה מספר אחת. בנאום בר אילן ראש הממשלה דיבר מעט על הגרעין האירני וכך צריך".

בניגוד להערכת זאבי-פרקש, אתמול אמר ראש המוסד מאיר דגן כי "מה שמשמעותי באירן זה עמדת המנהיג והיא לא השתנתה. המהומות עצמן מבטאות מאבקי כוח בתוך האליטה האירנית. הן מוגבלות לבירה טהרן ולמחוז נוסף והן לא יאריכו ימים".

בנוגע לתוכניות הגרעין האירני אמר ראש המוסד בדיון בוועדת חוץ וביטחון כי "אם פרויקט הגרעין של אירן ימשיך לפי התוכנית ללא תקלות וללא הפרעות, לאירן תהיה פצצת גרעין בשנת 2014. הגרעין האירני הוא איום משמעותי על קיומה של מדינת ישראל וצריך להרחיק אותו מאיתנו. יש להבין שלהגיע לפצצה גרעינית היום, זאת כבר לא בעיה טכנית".
_____________________________________
"בניתי לי בית ונטעתי לי גן במקום זה שביקש האויב לגרשנו ממנו בניתי את ביתי, כנגד מקום המקדש בניתיו. כדי להעלות על ליבי תמיד את בית מחמדנו החרב...."
(ש"י עגנון - חתן פרס נובל)

https://www.youtube.com/watch?v=xIpfSclj6A4&feature=youtu.be&t=9

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #39  
ישן 19-06-2009, 10:57
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "עדיין הצהרתו של דגן תמוהה, ולא רק בעיני:"

אולי זוהי אי הבנה.
מאיר דגן מדבר על פצצות אטום על טילים ב-2014. אני לא מומחה למודיעין או טילים, אבל זה נראה לי תאריך הגיוני.
כנראה האיראנים יפתחו פצצות אטום ע"ג משאיות / מכולות / פצצות ממטוסים עוד הרבה קודם.

טייס איראני מתאבד בודד במטוסו, עם פצצת אטום שיודע להטיס מטוס ולהפתיע, יכול להיות סיוט לכל המזה"ת.
התסריט כזה להתקפה אטומית, נראה לי סביר יותר מטילים. התקפה באמצעות טייס מתאבד או סירת מתאבדים קטנה או אפילו טורפדו ארוך טווח מוסב, המשוגר מטווחים ארוכים מצוללת לתוך נמל ימי, חיפה או ת"א. כמובן, שזו תהייה התקפת טרור של ארגון לא מוכר הקשור לחיזבאללה ואיראן תכחיש כל מעורבות איתו או בפעולה ואולי אפילו תגנה את הפעולה ותגלה הבנה למניעים באותו הזמן.

לדעתי, האיראנים שומרים את הטילים שלהם למכה שניה.

בכל מקרה, אני מאמין שהפצצה האיראנית היא סכנה ברורה ומיידית לישראל, למרות שאחנו באמת רק במקום השלישי או הרביעי ברשימה שלהם. את המקום הראשון תופס העם האיראני עצמו, בן ערובה להישרדות המשטר.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 19-06-2009, 11:35
  טירון טירון אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.05.06
הודעות: 866
לא ברור הסיפור:
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אולי זוהי אי הבנה. מאיר דגן..."

הבעייה היא שמה שצוטט ונשאר חזק בזכרון הוא התאריך 2014. והאזרח הסביר שאינו חושב על טורפדואים חמושים וכו' חושב - יש 5 שנים, יש זמן למאמצים דיפלומטיים, שום דבר לא בוער...

גם אם הערכתו מדוייקת, בתוספת הבהרתך - לא ברור מדוע אינפורמציה כזו צריכה להיות מודלפת, ולאיזו תכלית.

הלינק שהבאתי מnrg הוא הכותרת הראשית במהדורת הדפוס של מעריב, היום, יום שישי, זו חשיפת ענק וכואב לי מצד אחד על הנזק התדמיתי לדגן, שאני מעריך שהוא בעל מספיק נסיון כדי לצפות בלגן כזה, ומצד שני יש להצטער על כך שכנראה המחאות הכלליות מצד מע' הבטחון ואולי המודיעין אינן בעלות אופי אישי כלפיו אלא שאולי באמת נגרם כאן נזק מדיני במה שקורה בינינו לבין האמריקאים, ובהבהרת עמדתנו והדחיפות בטיפול בעניין.

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 19-06-2009 בשעה 11:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 17-06-2009, 15:00
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לא רק בשבילו"

יש להם שלושה מיליון מתנדבים בבאסיג', כוח שיטור פרה-צבאי של כפריים עניים וסטודנטים איסלמיסטיים שטופי מח, טובים מאוד בגלים אנושיים ושטיפה אנושית של כל מעוז התנגדות למשטר. רק הארטאש יעצור אותם, ואין שום סימן שזה הולך לקרות.

תהליך הריקבון הכלכלי והחברתי של אריאן הולך להחמיר. מוסוואי, הוא אזרי (שהם טורקים שיעים), האזרים רואים בהפיכה הצבאית באיראן כפגיעה אישית בהם ובזכויותיהם. יש מצב לקיץ איראני חם. אבל האם הוא יהפוך להיות אלים יותר שהיה עד כה? האם נראה התנגדות עירונית חמושה? חיסולים וטיהורים בצבא המשטרה וזרועות הממשלה?
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #45  
ישן 17-06-2009, 18:53
  סלעי סלעי אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 22.03.09
הודעות: 1,844
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לא רק בשבילו"

אם כבר העלית את ההשוואה לסין - טיאנאנמן (מה שעולה שוב ושוב בהקשר של מה שקורה עכשיו באיראן) כדאי לזכור עוד משהו על סין לפני האירועים הללו, וזו מהפיכת התרבות ומה שבה לאחריה. הנקודה היא שאף אחד לא יכול לדעת (והרבה פעמים גם לשלוט ב) מה שקורה אחרי שמגמה מסויימת מתחילה. כשמאו יזם את מהפיכת התרבות, הוא לא ציפה ל"גובה הלהבות" (אם להשתמש במונח פופולרי במקומותינו) שהמהפיכה הגיעה אליה. כשמהפיכת התרבות החלה להתמסמס, והיחסים עם ארה"ב (שראתה בסין שטן לא פחות ולמעשה הרבה יותר מאיראן) החלו לקרום עור וגידים, לפתע אותה סין קיצונית, שטנית, ומטורפת (כך תוארה סין במערב עד תחילת שנות ה 70 - מזכיר משהו?) החלה ללכת לכיוונים אחרים, ואחרי מות מאו וג'ו אן-לאי החלו ההפגנות הראשונות בטיאנאנמן (אזור 1976-1977). התהליכים של המודרניזציה והמערביזציה שהחלו מאז (עם דנג שיאופינג) היו משהו שהמערב רק כמה שנים לפני כן חשב שהם בלתי אפשריים לחלוטין בסין. ב 1989 רצו להוסיף עוד מודרניזציה אחת - שלטון - וזה כבר היה יותר מדי, אבל השלטון השתנה ללא הכר מ 1970 ועד היום. אפשר להוסיף לזה את הנשק הגרעיני הסיני והחשש העצום בעולם ממנו בשנות ה 60. אבל בערך תוך 10-12 שנה מאז שסין השיגה גרעין סין שינתה את פניה ללא הכר. וסין של אמצע שנות ה 60 (כשהשיגה גרעין) לא הייתה פחות קיצונית מאיראן או צפ"ק של היום. שורה תחתונה - אני לא אומר שמשום שסין עברה תהליך מסוים - כולם יעברו אותו. אני כן אומר שכשמשהו מתחיל - בין מהפיכת תרבות ובין אם תהליכים של רצון לרפורמה (מצומצמת ככל שתהיה) - לא ניתן לדעת לאן הוא יוביל וכיצד יתפתח, גם אם לא בטווח הזמן המיידי - וזה יכול להיות "לטובה" - רפורמה מקיפה, שינוי גישה כולל וכו' - או לרעה - ר' דוג' מהפיכת התרבות (וזו אחת הסיבות שמגוחך בעיני כשאנשים מודיעים בעיתונות שתהיה/לא תהיה מהפיכה באיראן וכו').
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #46  
ישן 17-06-2009, 20:09
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "אם כבר העלית את ההשוואה לסין..."

מסכים. בהחלט.

זו התחזית שלי, ומעניין אם היא תתממש: נבקר אותה בעוד כמה שנים. נא חוות דעתכם:

2009 בגלל פערים העצומים בין העירונים והכפריים, בגלל חולשת המעמד הבינוני באיראן, זה המוביל מהפיכות, הדחף לשינוי יוכל בתוך המשטר האיסלימיסטי. בשלב הראשון ירצחו אלפים במרתפי עינויים ברחבי המדינה.

אנחנו צפויים לגל טיהורים אדיר שיתחיל בהדרגה בזמן הקרוב ויגיע לשיא בעוד שנה וייחלש טיפין טיפין בהמשך. הטיהורים יוביל למותם של כמיליון מתושבי איראן חלקם מבין המיעוטים הלאומיים והדתיים. במחנות מעצר דוגמת הגולגים של בריה"מ, המחנות של סין והמתקני העינויים של קמבודיה. גרמניה תספק לאיראן את הגז, באותה תאוות רצח ישנה.

2010 שלושה מיליון פליטים ייצאו את איראן: רובם מהאינטלגנציה. הנזק שייגרם לאיראן יהיה בלתי הפיך, נסיגה משמעותית בכל תחומי החיים כולל עליית האנלפבתיות, תמותת תינוקות וירידה בתוחלת החיים הממוצעת. מחשבים וטלוייזיות יבערו במדורות ענק בכיכרות הערים והכפרים הגדולים. בהמשך גם ספרים ומכשפות.


2011: איראן וארה"ב ישתפו פעולה חד צדדית, כבעלות ברית גם בשיא הגנוסייד הפנימי שאותו אפשר יהיה להשוות רק לצפון קוריאה סין וקמבודיה. השמאל בעולם ימחה כפיים בהתלהבות (בדיוק כמו חומסקי לחמר רוז'). תנועות שיחרור אזריות בתמיכה מערבית ייצרו רעש רב והשפעה מזערית.

קיץ 2012: עם יציאת ארה"ב את עירק, הטיהורים באיראן והתחדשות הפיגועים נגד עולי רגל איראנים, איראן יוצאת למלחמה נגד הטרור. העירקים השיעים משתפים פעולה ברמות משתנות, הסונים בורחים על נפשם בחוסר אונים, מקללים את הנשק האמריקאי, המודרניזציה בתעשיות הנפט האיראניות שממשל אובמה מספק לאיראנים. גז עצבים גרמני ממטוסי פאנטום (גרמניים גם כן), מרעיל למוות עשרות אלפים בעירק ופוגע בכמעט מיליון נפגעים באיזור בגדאד. דרום עירק היא מדינת חסות איראנית המוכרת על ידי ארה"ב ואירופה, אבל לא ע"י ישראל מדינות ערב ושאר אסיה. רק איומים חשאיים של טורקיה מונעים מאיראן מלפלוש לשטחי הכורדים בצפון. ישנן ערבויות סודיות בין המלך עבדאללה לישראל על שיתוף פעולה נגד איראן.

2013: ארגון טרור לא ידוע, הקשור עם המודיעין הסורי וחיזבאללה מצליח להתנקש במלך עבדאללה, באמצעות זוג טילי סטינגר אמריקאים, שעה שהמלך עמד להנחית את מסוקו סמוך לארמון. זאת שלושה חודשים אחרי שהמלך ניצל ממארב נ"ט. מסע טיהורים מוביל לקרבות רחוב בין איסלמיסטים בגיבוי איראני לנאמני המלך. הפלשתינאים נלחמים ביניהם, מחולקים בין הצדדים.

מרד ערבי בוואזירסטן מודכא בפיצוץ אטומי. המיימדים של חיזבאללה וחימושו מקוצץ, אבל הם נהנים מקטיושות בעלות חל"כ גרמני, ומטרייה גרעינית. שמועות על ניסיון להבריח לישראל מכולה דרך הים. המכולה הכילה פיסטוקים משובחים. אבל ברור שהגיע מאיראן במבצע שעירב את המודיעין הסורי והאיראני וגורמים של חיזבאללה בדרום אמריקה וקפריסין וחמאס בין ערביי ישראל. גל מעצרים הוביל לייבול עלוב ופחדים גדולים.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #51  
ישן 19-06-2009, 13:07
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "חייב לראות שוב את השורה הזו -..."

נועם, אתה לא קורא גרמנית, נכון? אם כן, אולי היית חושב אחרת. בעצם, כדאי לך ללמוד גם ערבית.

שרוקי,
מדינות משחקות גם בדיפלומטיה וגם במלחמה, על שני דברים: כוונות ויכולות.
למדינות יש גם שני טווחים למשחק: טווח קצר וטווח ארוך.

דוגמאות להטעייות:
* נכון שהאייטולות נשבעים תדיר, למחוק את ישראל. אבל מה זה אומר על יחסן לסעודיה, ארה"ב, בריטניה?
* למצריים יש שלום עם מדינת ישראל. אבל הם בונים לעצמם צבא אדיר וחמוש בעל טכנולוגיה מתקדמת: אבל נגד מי בדיוק: לוב? צ'אד? סודן? תימן?
* נכון שחיזבאללה חמוש ברקטות, מוקשים, וסאגרים. מה זה אומר על C-704 או קורנטים?

גם גרמניה, לדעתי, מבצעת הטעיות בתוך הטעיות.
מדינות הטווח הקצר של גרמניה לא תומכת במדיניות ארוכת הטווח של גרמניה, בייחוד ביחס לישראל.
כן, גרמניה תומכת בישראל בתוך אירופה: אם נועם היה קורא גרמנית היה יודע שזה בכלל לא קשור לשואה. אלא רק למדיניות פרו-אמריקנית, או ניגודית לצרפת. המדיניות הזו יכולה להשתנות בבחירות הבאות בצורה קיצונית.
המדיניות ארוכת הטווח של גרמניה היא אנטי ישראלית מובהקת: יחסים קרובים עם טהרן. תעמולה אנטי ישראלית במסווה של "זכויות אדם", מימון חתרנות פוליטית והפרת חוק בישראל בדגש על תנועות סרבנות והשתמטות, תחרות עם ישראל כיעד להגירה יהודית, אספקת נשק וחלקי חילוף לאיראן ומדינות אחרות, ייעוץ הנדסי וטכנולוגי לכל דיספוט שונא ישראל באיזור...

בהקשרים לשואה: גרמניה ואוסטריה סירבו לשפוט פושעי מלחמה נאציים בשיטיות. החל מסירוב לבצע מעצר, הקלות מסיבות בריאותיות או זיכוי על בסיס טיעונים אידיוטיים בצורה אוטומטית: "לא זוכר את מי רצחתי בסיטונות בין 1933-1945". בבקשה להיכנס לאתרים של מכון וויזנטל, וויזל, יד ושם ואחרים. שם התיסכול מ"גרמניה האחרת" כתוב גם בעברית צחה!!!
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 19-06-2009 בשעה 13:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #52  
ישן 19-06-2009, 12:58
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=סירפד]גם על טום קלנסי..."

טל עינבר:
א. בספר "כל הפחדים כולם", לגרמנים היה תפקיד קריטי במזימה. כנראה שלא אני יוצא הדופן בקיבעון על גרמנים. אני חושב שכל מי שנלחם בגרמנים אי פעם וצאצאיהם לדורי דורות שותפים בקיבעון שלי.

אני נכד לניצולי שואה ורדיפות, קרבנות גם של הגרמנים וגם של הקומוניסטים, ואני שונא אותם כמעט באותה המידה.

טל, בבקשה אל תשכח את חומרי הגלם והטכנולוגיה הגרמנית לחל"כ העירקי. אני לפחות, לא שכחתי ולא סלחתי. הרי אני אישית, בין מיליוני יהודי המדינה, הקורבן המיועד למזימה הגרמנית-עירקית של שנות ה-80. חברות פרטיות היו מעורבות, אבל כמו שכל סוחר יודע הממשלה יודעת (או צריכה לדעת) את כל הפרטים, ושולטת למעשה באמצעים רגולטוריים בייבוא והייצוא. קל וחומר של פריטים בעלי יישומים צבאיים. דהיינו, ממשלת גרמניה הייתה מעורבת מעל לראשה בעיסקאות חל"כ לעירק כל שנות ה-80.

ב. בשביל דיוק והבנה של פרטים, סופרים כולל קלנסי הגדול, עושים מחקר במקורות גלויים יותר או פחות, ומשלימים את החסר בבידיון. בפורום אינטרנט יש קצת יותר חופש כתיבה מעבר לכתיבה בדיונית. אני לא מומחה לטילים כמוך, לכן יש לי יותר דרגות חופש מזה שלך.

ספר בידיוני אינו ספר מדע! אף אדם נורמאלי אינו דורש דיוק ועכביות של כתיבה מדעית - אקדמית מספר בידיוני.

סירפד, תודה רבה! חשבתי על זה הרבה, מאז גיל צעיר. שלא כמו אז, היום האנגלית שלי ברמת שפת אם.

כל הסופרים האמיתיים שפגשתי אמרו לי אותו הדבר: "כתיבה היא כיף גדול, פרנסה חרא". אלא אם הצלחת למכור תסריט להוליווד או לפחות לטלוויזיה בארה"ב בלבד. כי אפילו אנגליה לא גדולה מספיק כדי לפרנס סופר.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 19-06-2009 בשעה 13:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #53  
ישן 19-06-2009, 15:43
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר
 
חבר מתאריך: 02.07.05
הודעות: 11,489
כשגייסת את השואה למסכת הטיעונים איבדת אותי כבן שיח
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "טל עינבר: א. בספר "כל הפחדים..."

אבל בכל זאת, אין לך "מונופול" על זכר השואה. ולמען תבין שזריזות מקלדת אינה תמיד במקומה ואין לך מושג מי מצוי מולך (אני לפחות לא מסתתר תחת כינוי שומרי עתיק), הארתי לך מספר נושאים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
כנראה שלא אני יוצא הדופן בקיבעון על גרמנים. אני חושב שכל מי שנלחם בגרמנים אי פעם וצאצאיהם לדורי דורות שותפים בקיבעון שלי.
ואני מה שמכונה "דור שני". אז מה? היחס שלי לגרמניה שגוי כי אתה חושב כך? שנטביע את הצוללות של חיל הים?

אני נכד לניצולי שואה ורדיפות, קרבנות גם של הגרמנים וגם של הקומוניסטים, ואני שונא אותם כמעט באותה המידה.
ואני בן לאב שקפץ בגיל 13 מקרון רכבת מדכאו לאושוויץ, ושלא היו לו סבים, דודים ודודות, "באדיבות" הרייך השלישי. אני יכול להגיד לך שאינני שונא גרמנים בני 20 או 40 יותר מאשר אני שונא איטלקים צעירים, שהם צאצאי הרומאים. או בקיצור - מה שטוב לך - אולי לא טוב למישהו אחר.

טל, בבקשה אל תשכח את חומרי הגלם והטכנולוגיה הגרמנית לחל"כ העירקי. אני לפחות, לא שכחתי ולא סלחתי.

לא שכחתי גם את הסיוע הסיני, רוסי, אוקראיני, צפ"קי לאיראן בתחום הטילחים, ואת הסיוע האיטלקי לתחום החלל. גם לא את הסיוע הנוסף ממדינות מערביות רבות הזורם לו לאיראן. כן, גם סיוע שוויצרי לעיראק ואיראן לא נשכח ממני. בקיצור, אנו עם לבדד ישכון וגו', וכן מדינה קטנה מוקפת אויבים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 19-06-2009, 16:25
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "כשגייסת את השואה למסכת הטיעונים איבדת אותי כבן שיח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
אבל בכל זאת, אין לך "מונופול" על זכר השואה.
אין לי יומרות ל"מונופול" על משהו. זה אתה שקופץ עם השיפוט והביקורת עליי. אולי לך יש "מונופול".

ציטוט:
ולמען תבין שזריזות מקלדת אינה תמיד במקומה
זריזות המקלדת שלי משקפת תמיד את דעתי הבלתי מתואמת עם קומיסארים מטעם עצמם. תהא דעתך אשר דהא, מוצדקת אם לאו אני גאה בה.

ציטוט:
אין לך מושג מי מצוי מולך
מולי ממוחה במכון פישר (הרצליה?) לטילים ומודיעין.
איזה מידע נוסף נחוץ לי לגביך? -כלום!.

ציטוט:
(אני לפחות לא מסתתר תחת כינוי שומרי עתיק)
ואיזו תועלת תצמח לך ידיעת שמי?
שמי מוכר לאחדים מהוכתבים בפרש. אני חותם בהודעות פרטיות. זהותי הוא תוכן הודעותי (יהא ערכן אשר יהא). כן, ואני לוגיסטיקאי מבר-אילן, מוד"ש במיל. כל השאר ממש לא רלוונטי לפורום... (אלא אם אתה צריך לוגיסטיקאי).
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 21-06-2009, 16:17
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 09.12.03
הודעות: 1,870
תעשה הבדלה בין ממשלת גרמניה
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "טל עינבר: א. בספר "כל הפחדים..."

לבין חברה פרטית תאוות בצע..בשביל חלאות שימכרו את נפשן לשטן אל תלך רחוק יש לך אחד כזה בכלא הישראלי בשם נחום מנבר...

ממשלת גרמניה אם נרצה או לא היא מהממשלות היותר ידידותיות למדינת ישראל בעולם בכלל וביבשת אירופה בפרט....אמרו כבר צוללות דולפין שניתנו במתנה (כלי הלחימה היקר ביותר שיש למדינת ישראל) גם חלק מחלקי המרכבה במקור הם גרמניים ויש עוד שאני בטוח שחכמי הפורום יכולים למצוא...אם זה בגלל האמריקאים או הצרפתים זה ממש לא משנה מצדי שזה יהיה בגלל ששרה הבטיחה להם פגישה בחדר הסגלגל עובדה ששאר מנהיגי אירופה והעולם לא כ"כ ששים למכור לנו ציוד מעין זה...

זה שיש בגרמניה אנשים ששונאים את ישראל.. איפה באירופה אין אנשים ששונאים את ישראל אתה מדבר על מדינה שיש בה מיעוט טורקי (וגם איראני אגב) שהוא עצום....ואנחנו הרי יודעים כמה העם הטורקי מחבב אותנו

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 21-06-2009 בשעה 16:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 23-06-2009, 00:23
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "תעשה הבדלה בין ממשלת גרמניה"

עניין פרשת הגז פשוטה בתכלית.
1.1 היו היה רודן עירקי שרצה לרצוח המונים, והצהיר על כך במפורש.
1.2 קיימת מדינה ששמה יצא לשימצה בעולם כולו, על רצח המונים בגז רעיל.
1.3.1 כל יצואן או יבואן, בכל מדינה מתוקנת כגון המדינה הנרמזת לעיל, זקוק לרישיון ייצוא מהממשלה, ולמלא תהליכי תיעוד וסימוכין ארוכים כדי להוציא דבר מה כלשהו מתוך ארצו לארץ אחרת, כדי שהממשלה באמצעות המכס תוכל לפקח על הייבוא והייצוא. לכן בדיוק יש מקצוע שלם עם קורסים והסמכות כדי לייבא ולייצא. כל סוחר יכול לקנות או למכור בתנאי שהוא עובר דרך חברה ליבוא / ייצוא שבעצמו נעזר בחברות לעמילות ועוד... תורה שלמה כדי להעביר מוצר בין מדינות.

1.3.2 שני דברים פעוטים מסבכים את העיניין עוד יותר:
א. אם המוצר הוא נשק, ובייחוד נשק להשמדה המונית, ובייחוד כזה הנמצא בפיקוח של אמנות בינ"ל.
ב. אם המדינה המזימנה את הנשק להשמדה המונית, היא מדינה "בעייתית" משהו, שהרודן התורן מבטיח לבצע רצח עם באמצעות אותו הנשק.

1.3.3 שלושה פתרונות עומדים לראשותו של היצואן הפושע:
א. להבריח דרך מדינה שלישית, נייטרלית באמצעות חברת תיווך או חברת קש. זו השיטה המקובלת בישראל לעקוף סנקציות או חרמות ולסחור אפילו עם מדינות במצב מלחמה עם ישראל. חוקיות הנוהל הזה גבולית ולפעמים פושעת לכל דבר.
ב. לשקר למכס על מהות המוצר. להוציא תעודות משלוח שקריות. לסווג נשק כ"חלקי חילוף לטרוקטור" חומרי גלם לגז עצבים כ"חומרי גלם לתרופות" וחומרי נפץ כ"מזון לתינוקות". אי אפשר לבדוק תכולת כל מכולה ומכולה, בייחוד ללא מודיעין משטרתי או או ציוד שיקוף יקר. זו עבירה פלילית לכל דבר, שבמדינות מתוקנות שולחות את המבריח לכלא לתקופות יפות מחייו, אבל רק אם הוא נתפס.
ג. מכירת מוצרים בעלי שימוש כפול: חומרי גלם שיכולים לשמש גם לייצור נשק וגם לתעשייה אזרחית כלשהי. גם משמיד עשבים וגם משמיד כורדים. גם ממש לאלקטרוניקה אזרחית וגם צבאית וכד'...

סיכום ביניים: אין מצב שמדינה לא תדע על ייצוא נשק או חומרי גלם לנשק, ועוד נשק להשמדה המונית... גם לא תפעל משפטית נגד האחראיים לאחר מעשה (במידה והייתה עבירה על החוק) וגם יתעלמו מבקשות ותחינות של מדינה שלישית בנושא.

נושא השואה קרוי בשפה המשפטית: "נסיבות מחמירות". שזה בדיוק הפוך ל"נסיבות מקלות".

2. הרודן מהמדינה הרצחנית קונה חומרי גלם וטכנולוגיה ממדינה רצחנית לשעבר. המניע האנטישמי של הרודן הוא וודאי, ואילו המניע האנטישמי של השניה הוא "קונספירציה" של "פראנואדים" חולניים.

3. מחאות המדינה המאויימת זוכים לבוז והתעלמות בוטה.

4. מעצמת על יוצאת למלחמה נגד צבאו של הרודן. העיתונות המערבית "מגלה" שחיילי המעצמה עלולים להיות מותקפים בנשק להשמדה המונית, חל"כ שיוצר ע"י מדינה מערבית רצחנית-לשעבר. בהלה, אימה ומבולקה! חיילי המעצמה עלולים להיקטל כאילו היו יהודים. אותם יהודים שאבותיהם נטבחו במיליונים על אדמות אירופה. לחיילי המעצמה לא כיף להרגיש כמו יהודים... זה משפיל.

5. בושה וכלימה על המדינה הרצחנית-לשעבר.
"נו? מה עושים?" שואלים הרצחנים לשעבר. "מה עוד, שעובדי המספנות שלנו צריכים איזה פרוייקט כדי שלא ישבתו יפגינו ועוד יחבלו בתהליכי האיחוד.... וגם צריך להשתיק את דעת הקהל בארה"ב... רק זה חסר: חרם צרכנים על מוצרינו, ועוד בתקופה של רגישות כלכלית.... אבל היהודים הללו לא ייגעו בצוללות שלנו במקל אלא אם יהיה להם מאוד מאוד כדאי.... הממממ.... יהודים! שתי צוללות במחיר אחת ? איך זה? קחו קצת כסף רק תרגיעו את דעת הקהל בארה"ב... ותגידו גם תודה בנימוס כדי שנוכל לפרסם ברבים שסלחתם לנו על 500 השנים האחרונות כולל הכל בכל. "

לזה קוראים בכנסייה הקאתולית: "מחיקת עוונות ברכישת מחילות".

6. אלו שקנו את הצוללות מפני שהייתה עליהן הנחה של 50% בולעין את הפיתיון יחד עם הקופסא. כמו שאומרין בלע"ז: "בלע את הפתיון כולל הקרס, המצוף וחוט הדיג". התעמולה עובדת בצורה מבישה: אנחנו באמת חושבים שהם מחלקים מתנות בגלל רגש כולשהו שצמח לו משום מקום... כאילו שמישהו מחלק מתנות סתם ככה. איך אמור היינליין: There Ain't No Such Thing As a Free Lunch. שהפך ברבות השנים, לעיקרון וביטוי מקובל בכלכלת השוק החופשי. TANSTAFL

חבר'ה זו האמת. כמובן שבמדינה חופשית אתם רשאים להתעלם מהעובדות כולן, חלקן או המציאות כולה. תעשו מה שטוב לכם. אני אמשיך לצווח אזהרות גם לפני קהל אדיש. אני רגיל לכך מאז 1993 (עוד ציון עובדה) ובפרש מאז 2001.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 23-06-2009 בשעה 00:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #61  
ישן 23-06-2009, 23:23
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "[size=4][font=Book..."

סון טסו מתכוון לומר, שעל החיילים להאמין שהם נלחמים מלחמה צודקת. שהמלך שעבורו הם נלחמים, פתח במלחמה ממניעים צודקים. שהוא כובש שטח המגיע לו בצדק.

אם החיילים לא מאמינים בצדקת המלחמה, אז הם נלחמים פחות טוב או בכלל עורקים.

כאשר האויב מפעיל תעמולה מוצלחת התוקפת את מוסר המלחמה, את הצדק במלחמה (בלי להיכנס לפוליטיקה),
אז החייל נלחם פחות טוב.

למשל, תעמולה קרבית גרמנית במלחה"ע השניה, ניסתה לשכנע חיילים רוסים ואוקראינים לא להילחם למען קצין יהודי שפיקד עליהם. גרמניה הנאצית גם טענה כלפי בעה"ב, שאם תפתח המלחמה הרי זה באשמת היהודים. ושהם נלחמים את מלחמתם של יהודים. לכן בעלות הברית התעלמו מהשואה. לכן עיתונים יהודים בארה"ב התעלמו מהשואה.

מעניין, שגם סדאם חוסיין טען דברים זהים נגד האמריקאים. לכן, האמריקאים עשו ככל יכולתם לא לערב את ישראל בשתי מלחמות עירק.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #62  
ישן 23-06-2009, 09:47
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 09.12.03
הודעות: 1,870
שמע אתה יכול להגיד אותו דבר על נחום מנבר
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "עניין פרשת הגז פשוטה בתכלית...."

שמכר נשק כימי לאיראן...היו לו אישורים והיה לו הכל אז איך נתנו לו אותם ?! מה מדינת ישראל רצתה שימכור נשק כימי לאיראן..?!

כמו שאני ואתה יודעים המציאות הרבה הרבה יותר מסובכת ומסועפת מזה בד"כ ולכל אחד יש אינטרסים משלו....אני אתן לך דוגמא הכי פשוטה קח לדוגמא את הפלסטינאים הם מבקשים דשן במעברים לכאורה לאדם אירופאי אין שום בעיה בכך ואנחנו כבר יודעים מה קורה עם הדשן הזה.. לעיתים כמובן שהם בוחרים להעלים עין מתוך תאוות בצע (גם זה קיים אצלנו מבית..)

ולסיכום אני מסכים שיש אנטישמיות באירופה לאו דווקא מסכים שגרמניה בגלל עברה הנאצי היא זאת ש"מניעה" אתשונאינו אני הייתי הולך יותר לכיוון רוסיה וסין שלא בוחלות באמצעים כדי שלטהרן תהיה פצצת אטום עוד השנה...ועד כמה שידוע לי בסין לא הייתה אנטישמיות גם לא בצפון קוריאה..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #63  
ישן 23-06-2009, 12:07
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "שמע אתה יכול להגיד אותו דבר על נחום מנבר"

1) דשן הוא מרכיב לחומר נפץ, לא לנשק השמדה המונית.
2) זה שהפיקוח בישראל על המעברים הוא לפעמים בעייתי מאיזו סיבה שהיא, אינה מכווצת את האחריות של גרמניה שלא-לספק נשק לאויבינו. קל וחומר, נשק להשמדה המונית.
3) נחום מנדבר עדיין יושב בכלא. במדינה נורמאלית, היה נתלה בעוון בגידה חמורה. האם מי מהגרמנים המעורבים במכירת נשק כימי לעירק אי-פעם ישב בכלא.
4) עוד על פרשת מנבר: איראן היא עדיין לא עירק. האיום הקיומי עליינו מצד הערבים גדול פי כמה מזה האיראני בגלל כוונותיהם המוצהרות וההסתה הגלויה. הערבי הממוצע שונא יהודים הרבה יותר מהפרסי הממוצע.

ולקינוח: נחש לאיזו מדינה מערבית את הקשרים הכלכליים והדיפלומטיים הענפים ביותר עם איראן, בזמן שאותה מדינה היא "הבוטה ביותר" באירופה ביחס לצורך בסנקציות נגד איראן ו"הגינוי" לאלימות המשטר כנגד בני עמו.. קוראים לזה משחק כפול. או תרגיל יחסי ציבור פשוט. מילים לחוד ומעשים לחוד, אבל חלק מאיתנו בולעים את התרגיל בלי לחשוב. אולי מפני שההשלכות מפחידות מידיי?
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #76  
ישן 21-06-2009, 04:24
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.07.04
הודעות: 3,342
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "..."

דוגמה של יחידות מיעוטים....ובעיקר צריך להזכיר את החוב העצום של הכורדים למשמרות המהפיכה (אנסר אל איסלם)

מנגד עדיין אין סימני התעוררות של המוג'הידין אל חאלק.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

היום במהומות בטהרן

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מוג'אהידין אל חאלק MEK או MKO

שמות נוספים:

צבא השחרור הלאומי האיראני( הזרוע הצבאית של האירגון NLA )

הוועדה הלאומית להתנגדות

אירגון הסטודנטים המוסלמים האיראנים (זרוע ששימשה בעיקר לצרכגי מימון )

שנות ה60 - האירגון הוקם בשנות ה60 כתגובה ל"השפעה מערבית" מדי של שילטון השאח באידיאולוגיה מרקסיסטית-איסלמית בהשראת ד"ר עלי שאריאטי.

במהלך שנות ה70 האירגון ביצע פעולות טרור כנגד מטרות אמריקאיות באיראן בהן נהרגו חיילים ואזרחים אמריקאים שעסקו בפרוייקטים מקומיים.

1975 - שאריאטי מת הנהגת האירגון עוברת למסעוד ראג'אוי

האירגון סייע ב1979 להשתלט על בניין השגרירות האמריקאית בטהראן והחזקת הצוות כבני-ערובה.


במהלך שנות ה80 אולצו אנשי האירגון ומנהיגיו ל"גלות" בצרפת ע"י שירותי הבטחון האיראנים (הפעם של האייטולות) על רקע התנגשויות אידיאולוגיות עם המישטר החדש אך רובם התנחלו בעירק.

כאופוזיציה לוחמת כנגד האיראנים הם ביצעו פעולות טרור בתוך איראן וסיפקו שרותי "שיטור" עבור משטרו של סדאם חוסיין מול הכורדים והשיעים.

גודל האירגון - כמה אלפים בעירק (NLA) עם רשת תמיכה בין-לאומית .

1992 אפריל-האירגון מבצע בו זמנית התקפה כנגד 13 שגרירויות איראניות ברחבי העולם.

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 21-06-2009 בשעה 04:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #80  
ישן 18-07-2010, 23:51
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.08.05
הודעות: 12,329
זאת לא היא הקורבן מטהרן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "14.6.2009 מהומות באירן בעקבות נצחון אחמדינג'אד בבחירות"

במשך חודשים התפרסמה התמונה המפורסמת על מותה של הסטודנטית היפהפיה NEDA SULTANI.
היום מתפרסם הסיפור המלא, שלא היא נרצחה ע"י קלגסי "התליין מטהרן". ההרוגה נקראת בשם דומה NEDA AGHA-SULTAN.

NEDA SULTAN נאלצה לעזוב את פרס באופן מיידי ונמצאת בגרמניה וקבלה שם מקלט מדיני השנה.
סיבת עזיבת טהרן היתה ששלטונות פרס דרשו ממנה להכחיש את מותה ולהופיעה בפומבי שהיא חיה והכל היה שקר ותעמולה של האופוזיציה.
היא הואשמה ואוימה באם לא תעשה כך, היא תואשם בריגול לטובת CIA.

היום NEDA מקבלת עזרה סוציאלית בגרמניה, יודעת ט.מ. אנגלית, עם הגרמנית היא לא מסתדרת ומאוד בודדה.
אולי משרד החוץ ישראלי יזמין אותה אלינו ותוכל לקבל סיוע מקהילת פרס העניפה ואולי גם למצוא חתן...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomo...a_rezimu_i.html
_____________________________________
"בניתי לי בית ונטעתי לי גן במקום זה שביקש האויב לגרשנו ממנו בניתי את ביתי, כנגד מקום המקדש בניתיו. כדי להעלות על ליבי תמיד את בית מחמדנו החרב...."
(ש"י עגנון - חתן פרס נובל)

https://www.youtube.com/watch?v=xIpfSclj6A4&feature=youtu.be&t=9

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:39

הדף נוצר ב 1.99 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר