לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2005, 20:12
  22 למרץ 22 למרץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.05
מידע שרשרת חיול - טרום טירונות - מאמר (חי"ר יעודי)

בשעה טובה סימתי טרום טירונת של ח"יר יעודי (חטיבה 900) , בגלל שלי לא היה כל כך הרבה מידע על הגדודים האלה לפני שהתגייסתי החלטתי לרשום מאמר למחזורי הגיוס הבאים.

יום הגיוס:
אתה מגיע למקום שנקבע לך (לי אישית זה היה בבית הייל בבאר שבע) , המון אנשים , אתה מגיע ולא יודע מה מו מי ומי נגד מי , אתה צריך להכנס לתוך בית החייל בהתחלה , להציג תעודת זהות ויגידו לך מספר אוטבוס שאתה עולה עליו , הגיע הזמן להפרד מההורים והחברים ולעלות לאוטובוס , אתם עולים על האוטבוס ונוסעים לבקו"ם (בסיס קליטה ומיון) , בעיקרון יש סמל שעולה לאוטבוס באמצע הדרך , לא משהו רציני מה שהולך באוטובוס ובבק"ום לעומת הטירונות זה פשוט קייטנה ובית זונות אחד גדול פשוט אף אחד עדיין לא יודע מה מחכה לו , וכן תשכחו כל מה שידעתם על צבא זה לא משנה כמה אתם מורעלים או ההפך , הצבא זה שוק לא קטן , כל מה שחשבתם יתברר לכם אחרת (וזה לא דבר רע בסכ") , אתם יורדים בבקו"ם , מושיבים אותכם מתחת לסככה כמה דקות וישר לחדר אוכל , בבק"ום יש את האוכל הכי טוב שתזכו לראות בצבא אז אני ממליץ לכם לא להתלונן הרבה , אתם אוכלים , ומסופחים למחלקה שאיתה אתם תעשו את כל השרשרת חיול , המ"כים \סמלים , שילוו אותכם בשרשרת חיול עומדים להשתחרר אז אתם יכולים לעשות מה שבא לכם , לדוגמא להדליק סיגריה בשלושות , ואוהלים ולדבר וכ'ו , מה שכמובן בלתי אפשרי בטירונות , אחר כך אתם מגיעים אל השרשרת חיול , דבר די מעצבן , אתם קודם כל הולכים לעשות צילום לחוגר , עומדים בחדר מעפן , "בום" אתם לא מרגישים וכבר מצלמים אתכם , כמובן שתגיעו מסופרים מראש לשם ממש לא נעים ששולחים אותכם לספר שיעשה מהראש שלכם קרחת יותר מבריקה מכדור בדולח , לאחר מכן , אתם מגיעים לחדר של צילום שיניים , מכניסים לכם לפה מצלמה עם ברזל ומצלמים , 10 שניות ואתם עוברים לתחנה הבאה , טביעות אצבעות , אתם שמים את הידים על לוח שחור מלא דיו , ואחר כך על הדף , סיימתם , יש לכם סבון עם חול ומגבות , לא כזה נורא , אחר כך יש לכם אכסון של הDNA , מישהו בא דוקר לכם את האצבע ומורח את הדם על דף , וכן זה כואב , אחר כך זריקות , 3 זריקות במקרה שלי , כמובן שיש הרבה צ'ונגים שמחכים לזריקות אז הרופא תוקע לכם את המזרק מהר ביד ולתחנה הבאה (זה יכאב לכם שבוע שלם) , אחר כך יש לכם צילום רנטגן , אתם יושבים בחדר על כסא מצלמים ולתחנה הבאה , אחר כך יש עימות נתונים , משהו כמו צו ראשון רק יותר מהיר. סיימתם? לכו לקבל מדים , כל אחד מקבל מדים וקידבק א' , יש לכם 20 דקות להתלבש , אל תתרגשו מהצעקות של המכ"ים "יאללה זריז" , קחו את זמן לראות שהכל מתאים לכם .
אחר כך בודקים שכל אחד קיבל את כל הציוד. רצוי לציין שאין שם סדר בגרוש , הבק"ום זה המקום הכי לא מאורגן בעולם , אני מאמין שאנשים יכלו לברוח שם ואף אחד לא היה שם לב . כמובן ששכחתי ועדה רפואית - אם תמלאו אותה ב-לא,לא,לא. תעברו ישר לתחנה הבאה , למי שכן יש בעיה בריאותית כלשהי יאלץ לחכות ולהכנס לרופא מומחה , אחר כך קצין מיון , שבעיקרון שואל אותך מה אתה רוצה (לא שיש לזה חשיבות) , ואחר כך תוקע לך משהו בסגנון "בעיקרון אתה מתגייס לח"יר יעודי" . (דרך אגב בח"יר יעודי היה בבק"ום את כל המכ"ים של מחזור מרץ 05 , ותצוגות קטנות של האמרים, נשקים וכ'ו , לוחמים הגיעו עם פנים צבועות).

אחרי שאספו את כולם למחלקות ושיבצו אותכם באוהלים , יהיה לכם פריסה , ושיחה די משעממת עם המ"פ של הפלוגת בק"ום שלכם , רצוי לציין שאני התגייסתי לח"יר יעודי והיה איתי מלא במחלקה ג'ובניקים וכל מיני אחרים אז תשמרו על הציוד שלכם כי שם לא בעיה שיגנבו לכם דברים. אתם מגיעים לאוהלים (יכולים לעשן שם חופשי אין השגחה) , זורקים לכם מזרון מסריח ושמיכת סקאביס עוד יותר מסריחה , אני אישית קיבלתי חום והייתי חולה בגלל שהיה ממש קר בלילה (אפילו ישנתי עם מעיל) , בקיצור לישון בבקו"ם זה אחד הדברים המגעילים . ישנתם , קמתם , יאללה לאוטובוסים , יגיעו לכם כמה קצינים ימיינו אותכם למחלקות מחדש , ותעמדו מתחת לסככה מחכים לאוטובוס , אתם תסחבו עם התיקים הכבדים אבל לא נורא , יקראו בשמות ואתם תעלו לאוטובוס , מי שיגיד "לא מתפנה" מה שקרה הרבה ישר ישים כומתת בק"ום על הראש וישלח למעצר בק"ום (כמובן ש99.9% ממי שלא התפנה חזר לבא"ח כמו גדול ושובץ במחלקה עם מפקד קשוח שלימד אותכם לקח). אתם נוסעים לבא"ח אדם , שם יערך לכם קליטה מילוי טפסים , והרבה , בעצם יום די משעמם , יהיה לכם מסדר עם הרס"ג בא"ח אדם (בא"ח 900) יגאל צוברי - עומדים בח' עם ידים מושטות קדימה , באמת רס"ג מפחיד אל תתעסקו איתו אם אתם רוצים לראות את הבית מידי פעם , מי שרוצה חתום זקן והצטלם עם זקן בבק"ום מביא לו את החוגר והוא מחליט אם לאשר\או לא לאשא , מי שיש לו שיער ארוך (הוא יותר מקפיד מהבק"ום) , נשלח ישירות לגזז צבאי שיעשה לו זיפים על הראש. סיימתם? אתם תמויינו לגדוד זמני , אני בדוכיפת (מחר ידע בודאות לאן אני הולך) שם תפגשו את הסרס"פ והוא יבדוק שמות ויפגין לכם קצת משמעת צהלי"ת "תמחוק את החיוך שלך" ועוד כל מיני הערות שיגרמו לך להבין שאתה בצבא , אתם תמויינו לפלוגה (אחד מהגדודים) - מחלקה ולקראת הערב לכיתה (האוהל שלך) , תקבלו תגיות לדוגמא (מחלקה 1 וכ'ו) , תתחילו להכיר אנשים וכ'ו ,אני נפלתי עם האנשים הכי טובים בפלוגה , אתם כאן תתחילו ללמוד מזה משמעת צבאית , בהתחל יסבירו לכם כל מיני דברים , מזה מסדר בוקר , מזה גג"ש , מזה מד"ס וכ'ו , ילמדו אותכם איך להיות חיילים , מי שילך עם הראש בקיר כי הוא לא רצה קרבי ימצא את עצמו עושה הרבה טיזוזים וריצות , והרבה מרפקים , מה שכן שכל המחלקה תאכל גם הרבה חרא בגללו.פה ושם יהיה לכם שיחות באולם עם רופאים \ קבנ"יות וכ'ו , הסמלים שלכם ילוו אותכם בטרום טירונות , לא חייב להיות שהם יהיו דווקא מהפלוגה שלכם , לדוגמא אני הייתי בדוכיפת ויש לי סמל מלביא , ילמדו אותכם מזה שלושות , איך לשבצר , מה עושים בחדר אוכל וכ'ו ,אני נפלתי עם האנשים הכי טובים בפלוגה , אתם כאן תתחילו ללמוד מזה משמעת צבאית , בהתחל יסבירו לכם כל מיני דברים , מזה מסדר בוקר , מזה גג"ש , מזה מד"ס וכ'ו , ילמדו אותכם איך להיות חיילים , מי שילך עם הראש בקיר כי הוא לא רצה קרבי ימצא את עצמו עושה הרבה טיזוזים וריצות , והרבה מרפקים , מה שכן שכל המחלקה תאכל גם הרבה חרא בגללו. (תלמדו גם לעשות גלצ"ח , ללכת בשני טורים , בקיצור את הרוב)

אחרי כמה ימים של לימוד ערכי צה"ל ושיחה עם הס.מ"פ שתרעיל אותכם קצת , תקבלו מדי ב' זמניים , הרי בכל זאת אתם הולכים לטחון בטרום טירונת הרבה עבודות רס"ר ובסיסיות , מה לדוגמא? תורנות מטבח , תורנות רס"ר (לנקות את הבסיס) , הקמת אוהלים , סידור נשקים בנשקיה, עבודות באפסנאות , לרוב זה עבודות קשות וקורעות אבל זה שטויות , בקשר להפסקות , יהיה לכם אחרי כל ארוחה הפסקה , ומידי פעם הפסקות של 15 דקות וכ'ו , שבהם יגדירו לכם בדיוק מה אתם רשאים , לדוגמא - 10 דקות הפסקה רשאים לקלה(פיפי) וכבדה(הדבר השני) , שתייה , ומכונות, לא רשאיים פלאפונים וסיגריות , אם תתפסו מעשנים או אם פחית תקבלו על הראש , בדרך כלל כל ההפסקות כוללות הכל אז זה לא ממש קריטי , כמובן שיש לכם פינת עישון מוגדרת , אם תעשנו סתם ככה ליד האוהל או בתוכו אתם תקבלו על הראש , (דרך אגב בין התורנויות זה גם לפרק מכולות , לנקות שירותים , לבנות עמדות שמירה ,לסדר את הפינת עישון וכ'ו) . , לאחר כמה ימים יהיה לכם מצגת של כל הגדודים , ממש יפה , יביאו לכם את כל כלי הנשק שמשתמשים בהם (בלי תחמושת כמובן) תוכלו להביט דרך רובה צלפים , כוונות מסוימות , להחזיק נגב , מאג , לראות סרטים על הגדודים , לראות תמונות , נשקים של מחבלים שתפסו , באמת הם משקיעים הרבה בתצוגות . השנה התצוגה של נחשון ודוכיפת היו הכי טובות והכי מושקעות.
אחר כך תמלאו טופס שבו אתם צריכים לדרג את העדיפויות שלכם ברשימה של 5 , כמובן שכולם מסמנים את הגדוד שהם רוצים 5 פעמיים וכ'ו , אם אתם ממש רוצים גדוד מסויימם תוכיחו את עצמכם , תיהיו שפיצים ותבקשו מהסמל \ סרס"פ \ רס"פ , ואם תיהיו טובים הם ימשכו אותכם לשם.

זהו , נגמר הטרום טירונות (שבועיים) , מחר אי חוזר לבסיס לקבל נשק וקידבק ב'. נקווה לטוב).

זהו פחות או יותר , אני מאמין ששחכתי הרבה דברים אבל הבנתם בערך את הרעיון.
אם יש לכם עוד שאלות בקשר לגדודים או משהו , תרשמו לי כאן ואני יענה.
(למנהל , אם יש לי שגיאות כתיב או משהו לא בסדר או עובר על מגבלות ב"ש , אז תצנזר\תמחק מה שאתה רואה לנכון)

אני ימשיך לכתוב לכם מאמרים כל חודש-חודשיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר