לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2009, 08:10
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
הלכה למעשה

מפסקי שבת שפותחים שערי בסיסים, מקרר שהופך לתנור חימום אוכל ומקלדות מיוחדות בעלות מנגנון שבת. אלו הם רק חלק מהפיתוחים שהגו ב"תחום ההלכה והטכנולוגיה" ברבנות הצבאית לפיתרון בעיית הפעלת אמצעים אלקטרוניים במהלך השבת

לאחרונה, לאחר פניות רבות מרבנים צבאיים ומחיילים שומרי מצוות, הותקנו בשערי גדר הביטחון שבאיזור יהודה ושומרון 20 מפסקי שבת שיאפשרו לחיילים שומרי השבת לפתוח את השערים מבלי לחלל את היום הקדוש. מפסקים ייחודים אלה הם רק חלק משורה של פיתוחים לצמצום חילול השבת עליהם שוקדים בימים אלה ב"תחום ההלכה והטכנולוגיה", שהוקם לפני כשנה ברבנות הצבאית.

מפסקי הגרמא – מלשון "לגרום" לדבר להתבצע בעקיפין ולא להפעילו ישירות – מפעילים מנגנון השהייה בין רגע הלחיצה לעצם ביצוע הפעולה, ומותקנים בימים אלה בשערי כניסה לבסיסי צה"ל המעוניינים בפיתוח. בנוסף, פתחה הרבנות הצבאית שקעי גרמא שצפויים להיכנס לשימוש בבסיסי צה"ל בשבועות הקרובים, ולאפשר חיבורם של מכשירים חשמליים לצרכים חיוניים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/0030482D-4D54-49AA-B55B-ABAE8B1F1830/0/clip_image002s_cropped_big.jpg]

מפסק גרמא. מפעיל מנגנון השהייה המונע חילול השבת. צילומים: הרבנות הצבאית

להמשך קריאה לחץ כאן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2009, 15:58
  meryon meryon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "הדתיים מצליחים "להרשים" אותי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jesus Christ
הדתיים מצליחים "להרשים" אותי כל פעם מחדש.
יש איסור הלכתי על משהו? אז עובדים בשיטת "סגרו את הדלת? ניכנס דרך החלון".
לדוגמא, אם יהודי שלא שומר שבת מכין יין, אז לא ניתן לתת כשרות ליין. אבל אם האיש הנ"ל מלווה את כל התהליך, ועובד בצמוד ובפיקוח לאנשים ששומרי שבת (מבלי לגעת בגפנים) אז כן ניתן כשרות.

כמו גם הפסק הלכה הגאוני שהומצא לאחרונה שניתן להפעיל בשבת מכשירי מירס עם השיניים.
ועכשיו מפסק שבאמצעותו ניתן לפתוח שערים עם מנגנון השהייה. אז מדוע שלא יפתחו כבר אפשרות לכל מוצר חשמלי עם מנגנון השהייה, ואז הדתיים יוכלו להפסיק לשמור שבת..

בתור צעיר דתי אני מסכים איתך חלקית ובאמת לא מבין לפעמים את ההגזמות.
אם יש משהו שצריך לעשות בשבת מתוקף תפקידך - תעשה אותו בלי התחכמויות.
אני יכול להגיד לך בנוסף לכך.. אבא שלי לדוגמא הוא נהג אמבולנס ונמצא בכוננות תמידית בשבת ועם הטלפון עליו... אין אצלו את השטויות של לדבר במירס עם השיניים וגם לא אצל חבריו!

יש הרבה החמרות בדברים שעושים "בשינוי" בשבת כדי שיהיו מותרים ולדעתי הרבה מהם מוגזמים ומגוחכים... העניין עם המירס והשיניים זה באמת פסק הלכה מטומטמם לדעתי...

אם אני לא טועה בכל מקרה רוב ההמצאות האלה מיועדות לדברים שמתוקף התפקיד אין ברירה וצריך לעשות בשבת "ולסתם אדם" שלא בתפקיד אסור להשתמש בהם בשבת!

אני אומר תודה שלפחות מוצאים את השיטות שלהם איך אפשר לעשות בשבת את הדברים ולא להתחמק מהם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר