לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2009, 01:52
  משתמשת נקבה צ'יבורשקה צ'יבורשקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
משתגעת || פריקה

ערב טוב אנשי פורום מה שבלב.
יש לי ביטחון עצמי נמוך. מאוד. אני לא מסוגלת לדבר עם אנשים זרים, שונאת לדבר בטלפון, ממש לא אוהבת את הרעיון של הרבה אנשים במקום אחד. בגלל זה, ניסיתי (ועדיין מנסה) לשנות את עצמי 24/7. כל פגם קטן אצלי צריך להיעלם. אני פשוט אובססיבית למראה ולמשקל שלי. אנשים דואגים לי, ומנעו ממני לעשות טעות חמורה שלפעמים אני מצטערת על זה שהם עצרו את זה. אני תוהה מה היה קורה אם הייתי ממשיכה. זה פשוט מטריף אותי. לפעמים אני אומרת לעצמי לעשות מה שטוב לי ולשנות את עצמי ולחיות סוף סוף לפי העקרונות שלי. לפעמים אני פשוט מתייאשת ונותנת לאחרים להחליט בשבילי. מצחיק, שהרבה פעמים אני מתעצבנת כשמנסים לקחת ממני את האחריות על עצמי. ניסיון לקחת ממני את חופש הבחירה. אני יודעת שזה לטובתי בלבד, אבל משהו בי מנסה להתמרד. לפעמים אני פשוט רוצה שיעזבו אותי בשקט ושיתנו לי לטעות לבד. גם אם זה יפגע בי. כל אחד חושב פתאום שיש לו את הזכות לנהל לי את החיים. זה גורם לי להפסיק לספר לאנשים מה עובר עליי. הדבר היחיד שמרגיע אותי איכשהו. יוצא מצב שאין לי איפה לפרוק. (ואני יודעת שהרבה פעמים זה מעיק על אנשים אחרים)
זה יוצר הרגשה שאני חייבת לשתוק בשביל לקבל את חופש הבחירה.

~~~~~

בגלל זה, ועוד כמה דברים שפשוט אין לי מושג איך לשלב באמ.. פריקה הזאת, אני מתעצבנת על כולם, נהיית ממשממשממש רגישה, לוקחת הכל ללב, שינויים במצב רוח (שתמיד היו לי כשחושבים על זה, בזמן האחרון זה פשוט התגבר) אני מסוגלת להיות הכי שמחה שבעולם, להרגיש שהכל טוב וששום דבר לא יהרוס לי את מצב הרוח, וקליק, מישהו העביר את המתג ל"עצב" ופתאום אין לי חשק לאכול, פתאום אין לי חשק לראות אנשים, פתאום אין לי כוח לקום מהמיטה. פשוט מעבר חד מגג העולם לים המלח. ההורים לא מנסים להבין את זה. הם דיי מבוהלים מהמצב, ואני חוטפת צעקות על ההתנהגות שלי. אני מבינה אותם. אף אחד לא לימד אותם להתמודד עם משהו כמוני. אני מרגישה תמיד שאני נטל על אנשים, על ההורים, על חברים שלי. אפילו עליכם שאתם קוראים את זה. מרגישה אגואיסטית עכשיו. יותר מדי מילים בגוף ראשון כנראה. בכל מקרה, אני לא אעיק עליכם עוד הרבה, ורק אגיד לכם תודה על זה שבזבזתם זמן מחייכם עליי 3>

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 23:35
צלמית המשתמש של arkadik
  arkadik arkadik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'יבורשקה שמתחילה ב "משתגעת || פריקה"

נתחיל מי זה צ'יבורשקה נעים מאוד שמי ארקדי .. אני לא מרבה לבקר אבל החלטתי להיכנס לעזור לכמה וכמה אנשים שזקוקים עזרה רוחנית ונפשית..

אוקיי אז ככה בואי נדגיש אני אספר לך כמה דברים אף אפילו אולי ילמדו אותך לקדם את חייך אבל זה יהיה מידע שקצת ימיס על מוחך ..

לפי ההתחלה אני רואה שאת מדברת על שינוי הפנימי שלך,אוקי אז בואי אני אסביר לך ככה לכל בנדם ניתן לו מה שהקדוש ברוך הוא נתן לו כאשר אדם מתלונן על החסרונות שיש לו זה סימן שאין לו אמונה שהקדוש ברוך הוא יכול לעזור לו ... כי הכל בשניה יכול להתפך לך,לכן אם את נולדת עם חסרון כל שהוא כנראה שככה זה צריך להיות,אדם לא סתם נולד לעולם הזה כל בנדם נולד עם חבילה ומשימה משלו שעליו לשלים בחייו,ככל שאת תשנאי את עצמך ואת גופך ככה את תסבלי יותר ותאמיני לי ברגע שאת תשני את נקודת המבט שלך ותקבלי את גופך איך שהוא תאמיני לי שתראי בעצמך שינוי ותראי שפתאום משהו נעלם ופתאום הכל מתחיל להסתדר..אבל איך שאומרים לפני משהו טוב חייב לבוא משהו רע האדם עומד בניסיון שעליו לעבור...

אל תצטערי על המהלכים שאת מבצעת ... כי המהלכים האלו זה הניסיון שלך וכאשר את מתייאשת הכל נהרס לך , את צריכה להתמודד את צריכה להתאמץ גם אם קשה גם אם את לא יכולה תגידי לעצמך בראש הכל לטובה אני יעבור את זה תבקשי מהשמים שיובילו אותך ותאמיני לי שפתאום הכל התפך לך בשניה והכל יראה לך טוב ... אדם שמתייאש הוא לא יוכל לחיות את חייו נורמלי הוא יסבול ויסבול ויסבול..את צריכה להתחילל ללמוד להתמודד עם המציאות לקבל גם את הדברים הכי רעים באהבה .. וכאשר את אומרת שפתאום הכל מתפך לך זאת העובדה שפה השם מעמיד אותך בניסיון פה הוא רוצה שאת תתמודדי שאת לא תתאיישי שאת תבקשי את עזרתו שאת תגידי שהכל לטובה ... כי השם לא מעמיד את האדם בניסיון אם הוא יודע שהוא לא מסוגל ולכן מה שעליך לעשות זה להתחיל לאט לאט להאמין שהכל לטובה..וכמו שאומרים תכבדי את עצמך יכבדו אותך,ותמיד תגידי תודה על מה שאת מקבלת .. מקווה שעזרתי :]..תקחי את העניין לצומת ליבך זה עניין מאוד חשוב בחיים

ישן 08-06-2009, 16:31
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07

הדברים שאת מתארת מוכרים לי. הרגשת האגואיסטיות בלבקש עזרה מאחרים או סתם לפרוק, אובדן השליטה בחיים של עצמי, השינויים במצבי הרוח, ההפסקות באכילה, לא לרצות לקום מהמיטה... אני מכירה את זה.
שנה שעברה פיתחתי הפרעות אכילה שנבעו מדיכאון וחרדה ובסופו של דבר אישפזו אותי במחלקה פסיכיאטרית. התחושה הזאת שאנשים עוזרים לי ודואגים לי שיגעה אותי. הרגשתי אגואיסטית, הרגשתי שאין לי זכות לבקש עזרה. ושאין לי זכות לקבל טיפול. הרגשתי שאין לי זכות בכלל להינצל. אני לא יכולה להגיד לך שההרגשה הזאת עברה. אבל היא בהחלט השתפרה. אני חושבת שבמצב שאת מתארת טיפול מגורם מקצועי יוכל לעזור לך. אני יודעת שזה אחד הדברים הקשים לשמוע ואחד הדברים הקשים לקבל. אבל אני באמת חושבת שזה יוכל לקדם אותך להרגשה טובה יותר. ומגיע לך להרגיש טוב! אני לא מדברת על אישפוז או משהו, אני מדברת על להתחיל מקטן ולראות איך זה מתקדם. אם תלכי לפסיכולוג ותוכלי לשתף אותו אני חושבת גם שהתחושה שאת מבזבזת את הזמן תיעלם, הרי זאת העבודה שלו, לעזור לך...
אני משערת גם שההרגשה שאומרים לך "פשוט תחשבי טוב" היא לא הכי טובה. כי זה לא באמת "פשוט", והאובדן שליטה על המצבי רוח, על הגוף שלך, על החיים, לא ממש עוזר להרגשה שלך להשתפר.
אבל חשוב שתדעי שיש דרך לצאת מזה. ואני שונאת את עצמי על זה שאני אומרת לך את המשפט שהכי קשה לי לשמוע, אבל יהיה טוב. לוקח זמן,הרבה זמן, בשביל לשפר את הדברים שאת מתארת. אבל עם העזרה הנכונה, זה יכול לקרות.
את לא לוקחת מהזמן של אף אחד, ואין צורך שתרגישי רע עם עצמך על כך. אם אנשים היו חושבים שאת מבזבזת את זמנם הם פשוט לא היו קוראים את מה שכתבת... את לא צריכה להרגיש רע עם עצמך על כך שאנשים אוהבים אותך ודואגים לך. זה הכי טבעי שזה יקרה. לכולם יש זכות להיות נאהבים ושידאגו להם, את לא שונה מאף אחד בזה.
ישן 09-06-2009, 11:44
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי arkadik שמתחילה ב "תאמיני לי שזה כן ... כאשר..."

אז אני יכולה להגיד לך מהניסיון שלי שהעובדה שהדברים לטובתי, לאוו דאווקא גורמים לי לרצות לעבור אותם. אני אישית לא הייתי מסוגלת לסבול את העובדה שעוזרים לי. הסיבה היחידה שהסכמתי שיעזרו לי הייתה בגלל שלקרובים אלי היה קשה לראות אותי במצב שהייתי ולא יכולתי לראות אותם סובלים. אני מצידי הייתי ממשיכה עם זה עד שהייתי מתה... גם כשחברות שלי מהמחלקה היו מספרות לי על כל מני דברים שהן עושות כדי להימנע מלאכול אני הייתי מתעצבנת שהן פוגעות בעצמן, אבל לא הייתה לי שום בעיה לעשות את הדברים האלה בעצמי, במחשבה שאני לא חשובה ושזה לא משנה אם אני אפגע או לא.
אני שמחה בשבילך שאתה מצאת את הדרך שלך בדת, אבל אני לא מאמינה שזו הדרך שמתאימה לכולם. גם אני הלכתי והתחלתי להסתכל בהרבה הרצאות של רבנים, תופתע לשמוע אבלי לי זה לא עזר. לי דווקא דברים אחרים כמו הקרבה למשפחה ולחברים עזרו ועדיין עוזרים.
ישן 10-06-2009, 00:17
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
זה הולך להיות תגובה קצת בוטה, אבל...

חבר'ה!!! העולם השתגע!! 20% באמריקה חווים דיכאון קליני אחת בחייהם!! מה נסגר??!! החיים קצרים!!!

אני מניח שכל אחד מאתנו חווה איך שהזמן עובר מהר (נכון שהוא לפעמים עובר לאט, אבל העיקרון מובן) - והוא עובר כהרף עין - עוד שנייה אנחנו נפטרים מהעולם- זה לא זמן להתעורר ולהניח לשטויות ולאמרות האלה ש- "אף אחד לא אוהב אותי", "אני נטל לעולם", "אני לא שווה כלום" וכיוצא מהן?? - הרי זה שטויות! אני ואת והוא והם שווים כמו כולם! לכולנו מגיע לחיות טוב!

הגיע הזמן לקום מהמיטה/כסא ולהתחיל לסמן מטרות - מה אנו שואפים להשיג בחיים,, מה חשוב לנו, איפה אני רוצה לראות את עצמי בעוד 10 שנים למשל, וכיצד אני פועל בשביל שזה יתממש, לכתוב ולסדר ברשימה (כיוון שלא תמיד קל לזכור הכל בע"פ) איזה דברים אנו שואפים לשפר בעצמנו - ויש הרבה (ופה אני אביא את הצעתי המשוחדת ואציע לך, באמת מכל הלב, ספרים גאוניים על עוצמות הנפש ועילויו ממקורות יהודיים - אם את רוצה ספרים ספציפיים תשלחי לי הודעה בפרטי) מה לשפר.

תזכרי, אולי ההורים שלך לא הכי מבינים אותך אבל הם הכי אוהבים אותך, אז יש לך להתעודד וללקחת את עמך בידיים גם בשבילם..

בהצלוחה!
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 10-06-2009 בשעה 00:20.
ישן 13-06-2009, 13:10
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'יבורשקה
ערב טוב אנשי פורום מה שבלב.
יש לי ביטחון עצמי נמוך. מאוד. אני לא מסוגלת לדבר עם אנשים זרים, שונאת לדבר בטלפון, ממש לא אוהבת את הרעיון של הרבה אנשים במקום אחד. בגלל זה, ניסיתי (ועדיין מנסה) לשנות את עצמי 24/7. כל פגם קטן אצלי צריך להיעלם. אני פשוט אובססיבית למראה ולמשקל שלי. אנשים דואגים לי, ומנעו ממני לעשות טעות חמורה שלפעמים אני מצטערת על זה שהם עצרו את זה. אני תוהה מה היה קורה אם הייתי ממשיכה. זה פשוט מטריף אותי. לפעמים אני אומרת לעצמי לעשות מה שטוב לי ולשנות את עצמי ולחיות סוף סוף לפי העקרונות שלי. לפעמים אני פשוט מתייאשת ונותנת לאחרים להחליט בשבילי. מצחיק, שהרבה פעמים אני מתעצבנת כשמנסים לקחת ממני את האחריות על עצמי. ניסיון לקחת ממני את חופש הבחירה. אני יודעת שזה לטובתי בלבד, אבל משהו בי מנסה להתמרד. לפעמים אני פשוט רוצה שיעזבו אותי בשקט ושיתנו לי לטעות לבד. גם אם זה יפגע בי. כל אחד חושב פתאום שיש לו את הזכות לנהל לי את החיים. זה גורם לי להפסיק לספר לאנשים מה עובר עליי. הדבר היחיד שמרגיע אותי איכשהו. יוצא מצב שאין לי איפה לפרוק. (ואני יודעת שהרבה פעמים זה מעיק על אנשים אחרים)
זה יוצר הרגשה שאני חייבת לשתוק בשביל לקבל את חופש הבחירה.

~~~~~

בגלל זה, ועוד כמה דברים שפשוט אין לי מושג איך לשלב באמ.. פריקה הזאת, אני מתעצבנת על כולם, נהיית ממשממשממש רגישה, לוקחת הכל ללב, שינויים במצב רוח (שתמיד היו לי כשחושבים על זה, בזמן האחרון זה פשוט התגבר) אני מסוגלת להיות הכי שמחה שבעולם, להרגיש שהכל טוב וששום דבר לא יהרוס לי את מצב הרוח, וקליק, מישהו העביר את המתג ל"עצב" ופתאום אין לי חשק לאכול, פתאום אין לי חשק לראות אנשים, פתאום אין לי כוח לקום מהמיטה. פשוט מעבר חד מגג העולם לים המלח. ההורים לא מנסים להבין את זה. הם דיי מבוהלים מהמצב, ואני חוטפת צעקות על ההתנהגות שלי. אני מבינה אותם. אף אחד לא לימד אותם להתמודד עם משהו כמוני. אני מרגישה תמיד שאני נטל על אנשים, על ההורים, על חברים שלי. אפילו עליכם שאתם קוראים את זה. מרגישה אגואיסטית עכשיו. יותר מדי מילים בגוף ראשון כנראה. בכל מקרה, אני לא אעיק עליכם עוד הרבה, ורק אגיד לכם תודה על זה שבזבזתם זמן מחייכם עליי 3>

הבן אדם המודרני הוא ייצור סובל.
99.9% מבני האדם סובלים.
המחשבות משגעות אותנו, אנחנו יכולים להתחתן ולהיות הכי מאושרים בעולם, אבל פתאום יגיע משהו קטן שירחף באוויר מעל השמחה, ויוריד אותך למציאות...
אתה יכול לחלום כל החיים שלך על פורשה אדומה וברגע שתקבל אותה אתה תמצא איזשהו פגם,
אתה יכול להיות מאוהב עד מעל הראש אבל אתה סובל באהבה שלך, אתה מחפש פגמים אצל בת הזוג, אתה מקנא..
המחשבות האלה שנקרא להם בשפה המקצועית - המיינד, לא נותנים לך מנוח...
מצב הרוח שלך הוא כמו ספינה שמתנדנדת מצד לצד.
אנחנו לא יכולים לשמור על יציבות, כל ביקורת קטנה מבחוץ, כל הערה מחבר, כל ברקס שאנחנו מקבלים מבחורה, מערער אותנו,
כל הפרעה חיצונית משפיעה באופן ישיר על המצב רוח שלנו.
ובגלל זה אומרים שהבן אדם סובל.
והבן אדם המציא 2 סיבות להתמודד על הסבל הזה:
1. סמים
2. דת
כשאתה מסומם אתה שוכח מהסבל עד שתתפכח ותפגוש אותו שוב.
כשאתה דתי אתה מאמין שיש סיבה לסבל והכל מהשמיים ושנועדנו לסבול בעולם הזה או בחלק ממנו.
אבל אלו דרכים להקהות את הסבל, להעלים אותו זמנית, לנסות להערים אליו.
אלו לא דרכים להעלים אותו, זאת לא באמת התמודדות.

כדי להיות חזקה, כדי להיות לא מושפעת מכל ההפרעות החיצוניות,
כדי שאת תשלטי על ההרגשה שלך ולא כל מילה שמישהו זורק לך,
את צריכה להשקיט את המיינד,
להשקיט את כל הבלאגן הזה בראש,
להיות מרוכזת בהווה,
זה תחום מאוד רציני.
קודם כל תביני שהמצב הזה לא תקין,
שהמצב הזה קיים אצל הרוב המוחלט של בני האדם, ואצלך הוא קצת יותר קיצוני,
כמו שאומרים - אין שכל אין דאגות, וככל שאתה יותר חכם - יש לך יותר דאגות.
אחרי שאת מבינה שהוא לא תקין,
תנסי לצפות, להביט בכל מה שעובר עלייך, להביט בעצמך מתרגזת ממשהו חיצוני,
להביט בעצמך נעלבת מהערה כל שהיא, להביט כיצד את כל פעם מגיעה למצב הזה מחדש.
וככל שתצפי יותר, את תשימי לב שאת יותר נרגעת, שהמיינד פחות רועש,
שאת יותר שולטת בעצמך ועל המצב רוח שלך.
תנסי יותר להיות חזקה מבפנים, להחליט ששום דבר לא יפגע בך, שום דבר.
לאט לאט, צעד צעד, עד שתשימי לב שאת כבר לא מתנדנדת כמו ספינה ברוח עם כל הערה או כל דבר שקורה,
שאת מגבשת לך את הזהות האמיתית שלך,
והופכת להיות מה שאת רוצה להיות באמת.
ישן 18-06-2009, 20:29

אני אענה לך בקצרה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "הערה קטנה, על איזה דת אתה..."

כי אני חושב שאתה ילד קטן שעוד לא התבגר.. ובגלל זה אין טעם להאריך בדברים ולנסות להבהיר לך את הנקודה עד הסוף..

כשרשמתי דת, לא התכוונתי לדת מסוימת,
הדת לכשלעצמה קיבלה המון מונחים ופרשניות במשך ההיסטוריה,
במצב הנוכחי היום, אדם דתי בהגדרתו הפשוטה ביותר, הוא אדם שמאמין בכך שאיזושהי ישות עליונה מכוונת מלמעלה ואחראית לכל מה שקורה..
מה שלדעתי נכון חלקית (אכן יש ישות עליונה, אבל אנחנו אחראים למה שקורה, חוץ מאחוז קטן מאוד של דברים שלא בשליטתנו).
ולכן, האדם הדתי, מתרץ כל צרה כמבחן מאלוהים, וכל ברכה כמתנה מאלוהים,
כשהוא סובל - הוא אומר שזה כעונשים מהגלגול הקודם / או שצריך להתענות בעולם הזה כדי לחיות חיים טובים בעולם הבא (זרמים חזקים באיסלאם וביהדות) / או שאלוהים בוחן אותו,
ולכן במקום להתמודד עם הסבל, הוא מתרץ ובורח ממנו - ממש כמו אופיום להמונים... (נשמע מוכר?)

עד כאן בעניין הדתות.
הידע שלך ביהדות, מכובד ככל שיהיה, סביר להניח שמוגבל לחלוטין.
ביהדות יש זרמים רבים, רובם המוחלט חופף למה שרשמתי לעיל,
חשוב לציין את הזרם החסידי - חב"דניקי,
החל מהבעש"ט, דרך אדמור הזקן ורבי יצחק יוסף שניאורסון, וכלה ברבי מלובביץ',
שמאוד מאוד מזדהים עם כל האלמנטים המדעיים והפיסיקליים של המחשבה והנפש.
הם בהחלט יוצאי דופן, ובהחלט הרבה יותר קרובים לאמת האמיתית, ולפירוש האמיתי של אלוהים..
ע"ע עקרון ההשגחה הפרטית, ועקרונות נוספים שמוכיחים את הקשר בין היהדות לבין דרך הפעולה האמיתית של הנפש.
ישן 19-06-2009, 17:37
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "אני אענה לך בקצרה"

אל תמציא תירוצים בחוסר יכולתך לענות כראוי, זה כבר מתחיל להיראות מאד מגוכך.

כמובן שידיעותיי בים הגדול של היהדות בהחלט לא מניחות אתהדעת, אבל יש לי לא מעט ידע.. אך כנראה כמה שאני לא אלמד, לא אוכל להשתוות לידעשלך. בכל זאת, אענה לך, להבהיר לך שלא ה-כ-ל אתה יודע, למען האמת, אתה רחוק מלהבין (ק"ו לדעת) אפילו קצת.

אמנם, אכן אנחנו מאמינים בבורא ושהוא משגיח על נבראיו ופועלעל פי דרכי המשפט והצדק, קרי, אדם מקבל מה שמגיע לו - ולא נעשה לו עוול מוסרי אוחוסר הגינות. ועוד שאנחנו מאמינים שהבורא אינו מחליט בשביל האדם אלא נתן לו אתהבחירה החופשית - אדם יכול לעשות רע ויכול גם לבחור ולעשות טוב - הכל תלוי בו.

עד כאן מכנה משותף לכל הזרמים ביהדות (למעט זרמים שמנסיםלהשתייך ליהדות אך באמת אין להם כלל ועיקר עמה כגון קראים, רפורמים, קונסרבטיביםודומיהם).

מתוך יסודות אלה אנו נקראים להבין מה הבורא רוצה מאתנו. האםיש איזושהיא תכלית שאנו אמורים לחיות על פיה, או שמא עלינו לחיות את חיינוכרצוננו?

הנוצרים לקחו שאלה זו וענו עליה כך: אלוקים הוא רוחני ובני האדם והעולם הזה בכלל הינו חומרי ורע. על כן הם סוברים שהאדם צריך להתרחק כמה שיותר מהחומריות - ללכת למנזרים ולהתבודד, להתענות באכילה, בדיבור וכדו' - להתרחק, לברוח.

האיסלם היא דת מורכבת, מצד אחד היא אומרת שהתכליתהיא להשמיד את היהודים וכך תגיע גאולתם, ומצד שני זה כבר לא נשמע טוב אז לכאורההם סוברים שזה התבטל.. מעניין אז מה התכלית שלהם עכשיו... בכל מקרה, יש דבריםמסויימים שחופפים בעקרונות האיסלם והיהדות, אך זה לא מפתיע כיוון שלהזכירך גםהנצרות וגם האיסלם התפתחו ישירות מהדת היהודית.

היהדות נבדלת מדתות אלה. אנו מאמינים שיש כאן בורא, הואמשגיח עלינו. זה לא אומר שכאן הסתיימה עבודתנו - יש הרבה דברים שתלויים בנו. עלינולתקן את החברה שלנו. לעשות טוב, להתנהג במוסריות וללמוד כיצד (ע"ע תורת ישראל).

עלינו להתמודד עם משברים - פרטיים וחברתיים, בעוד אנו רואים כיצד יש עוול מוסרי ורשע בעולם, תפקידנולראות ולחשוב כיצד ניתן לתקן זאת. עם זאת -עלינו להאמין שהבורא הוא טוב ופועל בדרך צדק, לכן, אם אנו פועלים ביושרה ובמוסריות- נצליח.

זה, אוהד, לא אומר שאנו בורחים ממשברים וכאב. זה אומר שאנו מתמודדים, אך עם זאת ליבנו מקווה ומאמין שנצליח - כיוון שאיןמקריות בעולם - אלא הכל הולך על פי תכלית הבורא, שיש בה קשר ישיר לפעולות התיקוןשאנו עושים.

דרך אגב, אין ספק שאותו אחד שאמר שהדת היא "מורפיוםלהמונים" - צָדָק! בהחלט צדק, שהרי הוא ראה מול פניו את הדת היותר שקרית שנוצרה אי פעם - הלוא היא הנצרות בכבודה ובעצמה. אין ספק שהוא היה אדם חכם..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 19-06-2009 בשעה 17:47.
ישן 19-06-2009, 18:44

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "[right][color=black]אל תמציא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אל תמציא תירוצים בחוסר יכולתך לענות כראוי, זה כבר מתחיל להיראות מאד מגוכך.

אני אשתדל להיראות קצת פחות מגוכך, בכל אופן,
אני יכול להמשיך ולהסביר על הנושא הזה עד מחר, אם אחשוב שמי שיושב בצד השני של המסך יעשה משהו מעשי עם כל הידע הזה.

כמובן שידיעותיי בים הגדול של היהדות בהחלט לא מניחות אתהדעת, אבל יש לי לא מעט ידע.. אך כנראה כמה שאני לא אלמד, לא אוכל להשתוות לידעשלך. בכל זאת, אענה לך, להבהיר לך שלא ה-כ-ל אתה יודע, למען האמת, אתה רחוק מלהבין (ק"ו לדעת) אפילו קצת.

נכון מאוד,
אם נחלק את האינטליגנציה של העולם למגש פיצה,
אז משולש אחד זה מה שאני יודע,
משולש שני זה מה שאני יודע שאני לא יודע
וכל שאר המשולשים זה מה שאני אפילו לא יודע שאני לא יודע...

למרות הכל,
ניטשה, שופנהאואר, אושו, שרי אורבינדו, פרויד, גוזף מרפי, קואלו, פרקינס, היל, ירמיהו ברנובר, איינשטיין, בוהר, נילס, וד"ר צ'ופרה, כן יודעים קצת יותר ממני וממך,
וחשוב שתדע לפני שאני ממשיך לקרוא את כל הודעתך, זה שכל מה שרשמתי מתבסס על הידע של האנשים האלה, שהוא קצת יותר מוכח משלך, יש?

אמנם, אכן אנחנו מאמינים בבורא ושהוא משגיח על נבראיו ופועלעל פי דרכי המשפט והצדק, קרי, אדם מקבל מה שמגיע לו - ולא נעשה לו עוול מוסרי אוחוסר הגינות. ועוד שאנחנו מאמינים שהבורא אינו מחליט בשביל האדם אלא נתן לו אתהבחירה החופשית - אדם יכול לעשות רע ויכול גם לבחור ולעשות טוב - הכל תלוי בו.

אין לי מושג במה אתה מאמין,
אני מאמין באלוהים שהוא לא שייך לשום דת, לדוג': איינשטיין ובוהר נוהגים לכנות את ה' בשם - השדה, צ'ופרה אוהב לקרוא לו - אינטילגנציה בלתי נגמרת, אושו נוהג לקרוא לו נירוונה,
וגוזף מרפי קורא לו - תת מודע עולמי,
אני פשוט לא משתמש בשום שם,
סה"כ כל אחד מבין את הדברים לפי הרמה התודעתית שלו,
התאוריה שלי (שמתבססת על כתביהם של כל אותם פילוסופים ומדענים מלמעלה) היא שאלוהים נמצא בתוך כל אחד מאיתנו, ויוצר אותנו כל רגע מחדש (ברגע זה שאתה נושם הכליות, הריאות והאברים הפנימיים מתנדפים באוויר ונבנים מחדש כחלק מהתפקוד התקין של הגוף), כשם שהוא יוצר את העולם כל רגע מחדש.
לפי מה הוא יוצר את העולם? הרבי מלובביץ והזרם החב"דניקי אוהב לקרוא לזה במושג שאתה השתמשת בו - הבחירה הטבעית,
אם נרד לעומקם של דברים, המדע המערבי הוכיח באלפי תצורות שונות שהעולם שאתה חי בו נברא לפי המחשבות והאמונות שאתה מכניס לתת מודע שלך,
לומר "הבחירה הטבעית" זה די כוללני, ואני אשמח לרדת לפרטים קטנים יותר אם אתה עדיין לא עולה על הנקודה.

עד כאן מכנה משותף לכל הזרמים ביהדות (למעט זרמים שמנסיםלהשתייך ליהדות אך באמת אין להם כלל ועיקר עמה כגון קראים, רפורמים, קונסרבטיביםודומיהם).

זהו מכנה משותף, לכל דת באשר היא,
ברגע שאתה מאמין שיש כח חזק יותר מלמעלה שמכוון את מעשייך, אתה למעשה "דתי" לפי ההגדרה הבסיסית ביותר שהיא לאו דווקא הנכונה ביותר.
אם אתה שואל אותי מהי דת?
אתה דתי בין אם תרצה ובין אם לא תרצה, בין אם אתה מאמין שיש כח חזק יותר ממך או לא, בסופו של דבר כולנו חיים (נבואות שמגשימות את עצמן וכל מה שקורה לנו הוא תוצאה של המחשבות שחשבנו קודם (והפעולות שעשינו בעקבותן), ולכן,
בין אם אנחנו מודעים לזה או לא, כולנו בעצם "מתפללים", בהגדרה הפיזיקלית של העניין, כולנו יוצרים קשר עם השדה הקוואנטי, בעזרת חומרים כימיים שנקראים מחשבות, ולכן כולנו משתמשים באותו מנגנון פעולה שמוכתב באופי האדם, ולכן, כולנו בעצם מתפללים, ותפילותינו נענות.

מתוך יסודות אלה אנו נקראים להבין מה הבורא רוצה מאתנו. האםיש איזושהיא תכלית שאנו אמורים לחיות על פיה, או שמא עלינו לחיות את חיינוכרצוננו?

בנאדם מאוד מאוד חכם אמר לי לא מזמן,
שהתודעה של כל אדם מסוגלת לקלוט רק דברים שברמה מסוימת מעליה,
משמע - דברים שהם יותר מדי נשגבים מבינתך, אתה אפילו לא מסוגל לקלוט אותם, שלא נדבר על להתמודד איתם.
התכלית שעליה אתה מדבר, היא שאלה שהרבה מעבר לרמה שלי אפילו לנסות להתייחס אליה,
ועכשיו אני אמשיל את זה לסטודנט למתמטיקה באוניברסיטה בשנה א'.\
נניח ועכשיו הוא מקבל תרגיל של שנה ג' לפתור ולא מצליח לפתור אותה,
אם הוא מספיק אינטילגנטי כדי להבין שזו היא לא רמתו, הדבר יחלוף על פניו, והוא ישכח מכל העניין,
אם אין לו את התבונה הבסיסית הזאת - אותו תלמיד יחשוב שהוא לא יוצלח, שכל החוקים המתמטיים שלימדו אותו בשנה א' לא נכונים, כי אי אפשר לפתור בעזרתם את הבעיה,
ובעצם יסיק מסקנות מוגבלות רק בגלל שהתודעה שלו מוגבלת,
וזה הדבר הכי גרוע שאנחנו יכולים לעשות במונחים של הבנת הנפש, ולכן אין לי אפילו את היכולת לנסות ולהסיק מסקנות או למצוא פתרון לסוגיה הזאת.

הנוצרים לקחו שאלה זו וענו עליה כך: אלוקים הוא רוחני ובני האדם והעולם הזה בכלל הינו חומרי ורע. על כן הם סוברים שהאדם צריך להתרחק כמה שיותר מהחומריות - ללכת למנזרים ולהתבודד, להתענות באכילה, בדיבור וכדו' - להתרחק, לברוח.

האמת, אני לא מבין דבר בנצרות,
מה שכן, הפסקה הזאת נשמעת כהכללה גסה מדי, ויש פה חוסר התייחסות לזרמים רבים שקיימים בנצרות ואני בטוח שלא מאמינים בסגפנות.

האיסלם היא דת מורכבת, מצד אחד היא אומרת שהתכליתהיא להשמיד את היהודים וכך תגיע גאולתם, ומצד שני זה כבר לא נשמע טוב אז לכאורההם סוברים שזה התבטל.. מעניין אז מה התכלית שלהם עכשיו... בכל מקרה, יש דבריםמסויימים שחופפים בעקרונות האיסלם והיהדות, אך זה לא מפתיע כיוון שלהזכירך גםהנצרות וגם האיסלם התפתחו ישירות מהדת היהודית.

....???

היהדות נבדלת מדתות אלה. אנו מאמינים שיש כאן בורא, הואמשגיח עלינו. זה לא אומר שכאן הסתיימה עבודתנו - יש הרבה דברים שתלויים בנו. עלינולתקן את החברה שלנו. לעשות טוב, להתנהג במוסריות וללמוד כיצד (ע"ע תורת ישראל).

אתה מבין למה אני משתדל שלא להיכנס איתך לוויכוחים?
כי הטענות שלך לא מבוססות, לא נכונות, והכי חשוב - אתה לא בקיא בחומר.
בוא נעשה את זה בקצרה.
לפי המדע, ברגע שאתה חושב מחשבה ומאמין בה והיא מגיעה לתת מודע, התת מודע מתחיל להגשים אותה,
נניח והרצון שלך הוא לקבל 100 במבחן בגרות בהיסטוריה, ויש לך רק 4 שעות ללמוד,
מה שיקרה, זה שהתת מודע שלך יכוון אותך ללמוד דווקא את הפרקים שיופיעו במבחן,
נניח והרצון שלך הוא להיות בריא, התת מודע יכוון אותך להיזהר יותר בכביש, ויאותת לך מתי שתצטרך נניח לשים קרם הגנה ומתי שתצטרך להפסיק את האימון כי הוא לא בריא לך.
הזרם החסידי ביהדות, מאמין בדברים אלה, ולתת מודע הוא קורא ה',
לעזרה הזאת מה' הוא קורא הכוונה,
ולשמירה על הבריאות - עקרון ההשגחה הפרטית.
שאר הזרמים ביהדות, יוצאים מנקודת הנחה שאם טוב לך, זה מה', ואם רע לך זה מה',
וכדי לשפר את המצב אתה צריך להתפלל יותר,
ואם משהו רע קרה זה עונש מלמעלה על זה שלא קיימת מספיק מצוות, או שה' מעמיד אותך במבחן,
עכשיו איש איש באמונתו יחיה, אבל זה בדיוק מה שקרל מרקס התכוון כשהוא אמר שהדת היא "אופיום להמונים",
ובדיוק מה שאושו התכוון אליו כשהוא אמר שהדת היא כמו סם, ותפקידה להתעלם מהסבל במקום לפתור אותו.

עלינו להתמודד עם משברים - פרטיים וחברתיים, בעוד אנו רואים כיצד יש עוול מוסרי ורשע בעולם, תפקידנולראות ולחשוב כיצד ניתן לתקן זאת. עם זאת -עלינו להאמין שהבורא הוא טוב ופועל בדרך צדק, לכן, אם אנו פועלים ביושרה ובמוסריות- נצליח.

בעולם מתוקן, עולם שיום אחד שאני אחיה בו, והעולם שחיים בו כעת אנשים מוארים ואנשים שיודעים להשתמש בתת מודע לצורכיהם, אין משברים פרטיים,
אין סבל, אין כאב,
לא לזה התכוון ה' כשהוא ברא את העולם.
אם כולם היו ערניים (ערנות היא בעצם לקחת את המיינד הרועש ואת כל המחשבות המיותרות, ולהיפתר מהם, לא לבזבז אנרגיה על העבר או על העתיד, ולחיות מרוכזים לגמרי בהווה), לא היו מלחמות ולא היה פשע, אבל אנחנו מאוד רחוקים מהמצב הזה,
כל אחד מאיתנו יכול לחיות חיים ללא סבל, אבל קשה מאוד להשפיע על הרבה אנשים אחרים לחיות כך גם.

זה, אוהד, לא אומר שאנו בורחים ממשברים וכאב. זה אומר שאנו מתמודדים, אך עם זאת ליבנו מקווה ומאמין שנצליח - כיוון שאיןמקריות בעולם - אלא הכל הולך על פי תכלית הבורא, שיש בה קשר ישיר לפעולות התיקוןשאנו עושים.

אתה בוחר להתמודד עם משברים,
אני בוחר להימנע ממשברים, זה כל ההבדל בינינו.
זאת הסיבה שאתה רואה את עצמך בתוך העולם, ואני רואה את העולם בתוכי,
והדרך היא מאוד ארוכה ומאוד קשה, והרבה פעמים אני שובר שיניים ואת הראש רק בניסיון לעכל ולהצליח להתקדם הלאה, אבל אני מאמין, בתור היצור הכי ספקטי, ספקן ודורש הוכחות שקיים, אני לא האמנתי לדבר, לפני שראיתי מחקרים והוכחות ולאיזה רמה אנשים שיודעים להשתמש בנפש שלהם הגיעו.

דרך אגב, אין ספק שאותו אחד שאמר שהדת היא "מורפיוםלהמונים" - צָדָק! בהחלט צדק, שהרי הוא ראה מול פניו את הדת היותר שקרית שנוצרה אי פעם - הלוא היא הנצרות בכבודה ובעצמה. אין ספק שהוא היה אדם חכם..

הדת היא אופיום להמונים, בין מורפיום לאופיום של הבדל לא קטן.
והוא היה אתאיסט בכלל, והמשפט לא נאמר כל כך מזמן, כי הוא התייחס לדת באשר היא, ולא לשום דת ספציפית.

ועכשיו לחלק הכי חשוב,
פאקטשלי, תקשיבי לי טוב ואני אומר את זה פעם אחת,
אם לא נאה בעינייך הצורת כתיבה שלי את מוזמנת לחסום אותי, זה לא יחסר לי, אני פה כדי לנסות לגרום לאנשים להסתכל על הצרות שלהם מזווית ראיה קצת שונה ממה שאת רגילה,
אבל אין שום כח למשחקים האלה,
אם אני חושב שדני צריך להתבגר, אני אומר לו את זה, גם אחרי האזהרה שלך,
ואת מוזמנת לחסום אותי, החבר'ה שבאמת הצלחתי לעזור להם, מתכתבים איתי בכלל בהודעות פרטיות.
אני לא מחפש לא וויכוחים ולא התנגחויות, אבל אל תחשבי שאת עושה לי טובה בזה שאני רושם פה, רק כי יש לך עלה קטן ליד השם, זה לא באמת מזיז לי, סגור ?!
ישן 19-06-2009, 20:55

חחח בקיצררר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "אוהד, מי תוקף אותך? תבחין בין..."

אני לא חושב שאף אחד תוקף אותי, וגם לא מעניין אותי..
אני לא רואה איפה הוא בא לחזק אותי בהודעה שלו וגם לא אכפת לי,
שורה תחתונה,
אני רק אמרתי לך משהו מאוד פשוט,
זאת הצורה שאני בוחר להתבטא בה, ואם אני חושב שהוא ילד קטן אז אני לא אתחיל לייפות את התמונה כי אני פשוט לא בנאדם כזה שמזיין את השכל והולך סחור סחור, סבבה?
קצר ולעניין, אם תשימי לב בכל התגובות שלי לאנשים יש הרבה מאוד ישירות, למה?
כי רק ככה אנשים קולטים, רק ככה הם יוצאים לשניה מהבועה שמקיפה אותם ובאמת מקשיבים..

ולעניינו, לא באתי לפה כדי לחפש וויכוחים אני פה כדי לעזור, ושוב אני מקדיש פה זמן ועונה להודעות מסוימות רק כשאני חושב שיש לי מה לחדש, ושכל התגובות שהיו לפני באשכול לא באמת יועילו למי שכתב את השאלה, ואני לא מחפש שום תעודת הערכה, פשוט אני אומר לך חד וחלק, אל תגידי לי משפט כזה:
"פעם אחרונה בהחלט שאומר זאת בדיון הזה. ראו זאת כאזהרה אחרונה"

כי אני אענה לך בדיוק כמו שעניתי מקודם, כי אני לא מחפש פה שום ויכוח ושום בלאגן, אבל את גם לא בעמדה של לומר משפטים כאלה, סגור ?

בסופו של דבר, כשבא אליי חבר שלי ואומר לי שעוד פעם הוא שיקר למישהי כדי להשיג סטוץ מסכן אז אני לא בוחן את המילים שלי, וכשהייתי חושב שהמורה בבית ספר טועה, לא הייתי בוחן את המילים שלי, וגם עכשיו אני שנה וחצי בצבא וכשאני חושב שאפשר לעשות את התרגולת השתלטות הזאת או את הסריקה המאובטחת הזאת בצורה שונה, אני לא בוחן את המילים שלי,
אז תהיי בטוחה שגם פה, תחת שליטתך יעל חח, אני לא אבחן את המילים שלי...

כשאני חוזר סופ"ש וחושב כמה החיים יפהפיים וכמה יופי יש בעולם וכמה הכל נהיה קל כשרק פותחים את העיניים, ואיזה בנות יפות יש בעולם ואיזה חברים טובים ואיך כל כך פשוט לחיות פה בלי בעיות, אז אני מרגיש מחויבות, מחויבות שאני מרגיש כבר 5 שנים מהיום שדוד שלי תפס אותי לשיחה ושינה לי את החיים, ברגע שנפתחו לי העיניים,
אני מרגיש מחויבות לעזור לכמה שיותר אנשים,
אז כל בחורה שאני יוצא איתה אני מנסה טיפה גם להשפיע עליה (חחח וזה בערך בקצב של 2 לסופ"ש), וכל החברים שלי עברו איתי שיחות על זה, והחברים בצבא, כי זה הדבר הנכון לעשות, לשתף כמה שיותר ולגרום לכמה שיותר אנשים להבין איך באמת עובדת הנפש ואיך אפשר להשיג את הכל בלי להתאמץ.
אז הפורום הזה הוא אחלה פלטפורמה בשבילי, כי כבר גדולים ממני הבינו את זה שכשאתה מנסה להסביר משהו למישהו זה פותח גם לך את האופקים ואתה רואה דברים מזוויות אחרות שיכולות לסגור לך פינות קטנות.
אז ברשותך, את לא תשגעי לי את השכל יותר מדי אם אני פעם בחודש אומר למישהו שהוא צריך להתבגר, ואני מבטיח לא לעורר לך מהומות, סגור?
בסופו של דבר, אין דבר יותר כיף מלקבל הודעה אחרי חצי שנה מאיזה בחורה שפעם כל טמבל היה מצליח לעשות בה מה שהוא רוצה והיום היא הפכה סוף סוף להיות אישה ועשתה את השינוי שהיא חלמה, וזה לא בזכותי, זה בזכותה, אבל אני הייתי חלק מהתהליך,
ואותו דבר עם כל החבר'ה פה שמרגישים בודדים ולא אהוובים ולא מבינים שהפתרון הוא כל כך קרוב, כל כך קרוב שלא צריך לצאת מגבולות הגוף כדי למצוא אותו, ואחרי שהם עולים על הדרך הנכונה הם כבר לא יורדים ממנה לעולם,
ואחר כך כל אותם ספקנים, שואלים את עצמם איך יש אנשים שנראים כאילו הכל הולך להם, ואיך יש אנשים שרק מתעשרים ומתעשרים ואיך יש אנשים שהסתדרו בצבא בתפקיד הכי טוב ויוצאים עם הבחורות הכי יפות והכל הולך להם??
לא כי זה מזל, זה כי הם כן פתוחים לשינויים ולא מקובעים,
אז אם עוד חצי בנאדם פה יצליח להבין שהבטחון העצמי האפסי שלו הוא תוצאה של שליליות שהוא יכול לפתור ברגע, אז לדעתי זה שווה את המחיר של ילד קטן שייעלב כי מישהו העיר לו שהוא לא מספיק בוגר, סבבה?
אף אחד לא מושלם, כמעט...
ישן 19-06-2009, 21:27
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "חחח בקיצררר"

אתה טועה, חד וחלק.
היא בדיוק בעמדה לכתוב לך משפטים כאלו וזו הסיבה שהיא קיבלה אוטונומיה בפורום שהיא מנהלת.
היא מנהלת בזכות ולא בחסד, מטעם בעלי האתר.

אם היא חושבת שישנם דברים שלא צריכים להיכתב בפורום, זו המילה האחרונה.
זה בכלל לא קשור לאיום ו\או רודנות, אלא לנועם הליכות. אם יש לך השגות על הניהול של כל אחד מהמנהלים בפרש,
אתה יכול לפנות להנהלת האתר ולהתלונן עליהם. מאידך, אני בספק אם מישהו יראה הגיון בתלונות שלך, משום
שכל מה שיעל רצתה לעשות הוא להוריד את הטונים בינך ובין דני ולהחזיר את הדיון לתלם.

זה לא מוריד דבר מההערכה כלפיך ומהעובדה שאתה עוזר לאנשים, אבל גם אין לך שום לגיטימציה להיות בוטה.
ככתוב, האווירה בפורום צריכה להיות נעימה, אפילו במחיר "סתימת פיות" ועידון התגובות של הגולשים.
האנשים פה בפורום אינם חברים שלך ואתה לא נמצא בקרחנה עם החבר'ה, אתה נמצא בין אנשים שאת רובם
אינך מכיר ושאינם מכירים אותך, ובהתחשב בפלטפורמה הנוכחית עליך להתאים את התנהגותך אליה ולא להפך.

אין בעיה לכתוב לאנשים את האמת בפנים ולהיות בוטה כשזה נוגע לדיון או הצגת עמדה שיש לה קשר לנושא האשכול,
מאידך, אין שום סיבה לקרוא לאנשים בשמות ולהכנס לויכוחים חסרי תועלת, כשבינם ובין הדיון אין ולו קשר קלוש.
מילות גנאי ושלל כינויים שנועדו להעליב לא צריכים להיות פה בשום מקרה, וזה נכון לגבי כל פורום שהוא.

אם אקרא לחברים שלי בשמות גנאי ואטיח בהם עלבונות זה שונה מאשר אכתוב את אותם הדברים כאן בפורום.

לתשומת לבך.
ישן 19-06-2009, 19:16
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "..."

אתה חושב שאני באה לאיים עלייך?

אוהד, רק שתדע שאתה אחד הגולשים המוערכים בעיני בפורום. ואני לא אומרת את זה על מנת להתחנף. התגובות שלך לאחרונה באמת היו יוצאות מן הכלל והן מאד מצאו חן בעיני. למעט ההשתלשלות האחרונה.

דבר שני, ואני אבהיר את זה לכל מאן דבעי, כי זה חשוב לי. הדבר האחרון שאעשה עם "העלה הקטן ליד השם שלי" זה לנצל סמכויות. מה שכן, בתור מנהלת הפורום יש לי חובה למנוע התנגשויות בין גולשים כגון "ילד קטן" "אתה מפגין בורות" "דבריך דברי להג" או בצורה הכי ישירה של זה "אתה אידיוט". אתה מוזמן לערוך פה חיפוש קצר על מנת להבין שזו לא הפעם הראשונה שאנחנו מכבים שריפות לאור התנצחויות "נאורות" שכאלו. בתחילה אומרים עדין. אח"כ יותר באסרטיביות. העוגן של "התנהגות נאותה בפורום"? זה כבר אשכול מעוגן שני בנושא.
הטון התקיף שלי הוא תוצאה מלקחי העבר. לצערי הערות עדינות לא נלקחות פה ברצינות. אם בכל זאת אתה חושב שאני חורגת מסמכותי. אתה יותר ממוזמן לפנות לבעלי האתר ב"צור קשר", או לפרוש את טענותייך בפרטי- ובשיא הכנות שאתייחס לכך ברצינות ואקח ללבי.

תאמין לי שממש לא בא לי לחסום אותך, בבקשה תרגע עם הטון הנפגע-תוקף הזה שלך. אני לא נגדך, אני בעד הפורום. ואני כבר מכירה את הדיונים האלה מקרוב. אני יודעת מה הולך להיות בהם (כבר בהודעה הראשונה שלך לדני הרגשתי שזה מה שיקרה בסוף, אבל כמו שאומרים "הרשות נתונה").

בקשתי ממך להוציא את ההטחות האישיות של "אני חושב שאתה ילד קטן שעוד לא התבגר.. ובגלל זה אין טעם להאריך בדברים ולנסות להבהיר לך את הנקודה עד הסוף.." לא להפסיק לדון בנושא. לא חושבת שזו בקשה כ"כ גדולה. ולא חושבת שזו כזו בעיה לבצע אותה! פניתי אלייך לא יפה? תקפתי אותך אישית? למה הטון הזה אם כך?

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 19-06-2009 בשעה 19:20.
ישן 24-06-2009, 01:31
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

אני מקווה שתוכל להבין קצת את הסתכלותי על פני הדברים, השקעתי, תשקיע אתה בלהבין אותם
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "..."

דיפדפתי בתגובותיך לאורך האשכול..אתה כותב בגאוותנות, שחצנות בוטה וחוסר כבוד כללי כלפי הזולת, ולא רק לי. אני תוהה אם זה לא נובע דווקא מנסיון לכסות על חוסר ביטחון עצמי.

עם זאת, אני מעריך את זה שפרסת בפניי את משנת התיאוריה שלך, קראתי אותה. העובדה שאלוקים נמצא בכל אדם היא עובדה נכונה. כתוב בתורה: "בצלם אלוקים ברא אותו". אנחנו ופועלים מתוך כוח אלוקי (אם מאמינים בו), הבחירה הטבעית באדם היא מתוך השכל, היכולת לחשוב, לעבד את המידע המגיע מבחוץ, לנתחו ולהסיק מסקנות הוא הגורם לכך אנחנו בדרגה מעל החיה ושונים ממנה ע"י כך שיש לנו יכולת בחירה ולקיחת אחריות על מעשינו, עד כאן מסתדר עם התיאוריה שלך?

לדעתי, יש להתייחס בעדינות על ההבדל בין הכח האלוקי שניתן בנו לבין המעשים שאנו עושים. שהרי כל מעשה שורשו מתוך כח אלוקי, קרי הבחירה החופשית- יכולתנו לבחור לעשות רע- הן מתוך כח אלוקי, אך אם המעשה הוא מתוך תאוות הגוף והחומר- מתוך חוסר שימוש בדבר שמפריד אותנו מהחיות – השכל/נשמה/ביטוי אלוקי, הרי אין פה שום ביטוי אלוקי! ועוד שההתהלכות אחר התאוות החומריות מביאות לרוב את האדם להשתקע בתאווה ובגופניות יותר ויותר ולהשתמש פחות ופחות בשכלו (האין אתה שומע ביטויים מהסוג הזה בחברה הכוללת? לרוב מדובר ביצר המין באדם, כשהוא מנותב בדרך לא נכונה. כאן אולי המקום להבהיר שיצר המין באדם הוא חשוב ביותר, אך כשהוא מנוצל במקום, בזמן ובדרך לא נכונה – זה יכול ליצור הרס גדול בנפש האדם)

וכשאדם משתמש פחות ופחות בשכלו – איפה האלוקות מתבטאת בו? (וכאן נקודתי ביחס לתיאוריה שלך), כשאדם מתחיל להשתעבד לתאוות החמריות שבו – הוא נהיה מכור כלכך, עד שאינו יכול לחשוב שביכולתו לבחור לעשות אחרת (דיברת על סמים לפני) – איפה האלוקות מתבטאת בו? איפה הבחירה מתבטאת בו, כשהוא כולו כבול ע"י רדיפתו אחר התאווה, השגת הממון, הפופולאריות וכדו'?

לכן, וכדאי שתדע זאת – שרוב חכמי ישראל הגאונים אינם הכריעו בתיאור האקטיבי של ביטוי האלוקות במציאות כמו שאתה ניסית להציע. אכן נעשה שימוש בביטואים שונים על דרך המשפט באדם כגון "הסתר פנים" "הארת פנים" של הקב"ה באדם ועוד מושגים כלליים כאלה ואחרים אך הפירושים המקובלים ביהדות (רמב"ם, רב האי גאון, רס"ג ועוד) הם לרוב שהאדם קולט דברים ע"י חמשת חושיו ועל כן אינו יכול לתפוש את המהות האלוקית המופשטת וכיצד היא פועלת. כאן הערת אגב על כך שבחכמת הקבלה המיוחסת לרבי שמעון בר יוחאי איני בקיא, אך ידוע שזאת פנימיות התורה, בה מתוארים דרכי ההתגלות האלוקית בעולם וממעל לעולם – אמנם לא ד"ר צ'ופרה (מי זה בכלל?), אך בהחלט שווה לראות ולחקור.

הבעיה הבולטת שהייתה לי עם תגובתך המקורית היא הפיסקה הזאת (***שאר הדברים שלך הן פרשנות אישית שלאו דווקא סותרים ואולי אף מסתדרים עם זרמים שונים ביהדות – הדעה שלך לא חייבת להיות מנודה כל עוד היא מסתדרת עם העקרונות הבסיסיים של היהדות):

"כשאתה מסומם אתה שוכח מהסבל עד שתתפכח ותפגוש אותו שוב.
כשאתה דתי אתה מאמין שישסיבה לסבל והכל מהשמיים ושנועדנו לסבול בעולם הזה או בחלק ממנו.
אבל אלו דרכיםלהקהות את הסבל, להעלים אותו זמנית, לנסות להערים אליו.
אלו לא דרכים להעליםאותו, זאת לא באמת התמודדות."

שזה בעצם קיצור לפיסקה הזאת:

שאר הזרמים ביהדות, יוצאים מנקודת הנחה שאם טוב לך, זה מה', ואם רע לך זהמה',
ואם משהו רע קרה זה עונשמלמעלה על זה שלא קיימת מספיק מצוות, או שה' מעמיד אותך במבחן,

כפי שכבר כתבתי – אין כאן שחור ולבן. אדם יכול להיות צדיק וגדול הדור – ועדיין יהיו לו ייסורים – תקרא ספר איוב שמדבר רק על העיקרון הזה של "צדיק ורע לו, רשע וטוב לא". שלושת האפשרויות שהבאת הן מיני רבים. .אנו לא יודעים ולא עושים את החשבונות של הקב"ה. ייסורי האדם יכולים לבוא מסיבות רבות, אך ההתמודדות עם הייסורים אינם רק על ידי תפילה – זה כבר תלוי איך אדם תופס את אמונתו בה'.. האדם המאמין יודע שכדי לתקן משהו – עליו להתמודד עם המשברים בדיוק כמו כל בן אדם, על פי תפיסת הפסיכולוגיה המודרנית כיום ואולי על פי פילוסופיה יהודית ואולי אף על פי התיאוריה שלך- אין מצווה להתפלל ולא לעשות כלום חוץ מזה – להיפך – "ונשמרתם מאד לנפשותיכם - אדם צריך להישמר מאוד ולעשות הכל כדי להציל נפשו ורוחו.

ההבדל ין האדם המאמין לאתאיסט – שהמאמין יודע שאין מקרה בעולם – אלא הכל נעשה ע"י הבורא – כל מחשבה וכל מעשה ידוע לפני הקב"ה – והוא פועל על פי הצדק והמשפט. אדם המאמין יודע בוודאות מוחלטת שאם הוא יתמודד בחייו, עם כל הקשיים בדרך נכונה (על פי מצוות התורה, שבהן יש מצוות מוסריות רבות שבין אדם לחבירו) – הוא הולך על דרך האמת ודרך שבסופו של דבר, לאחר המשברים – תוכיח עצמה מכל וכל.

לאתאיסט אין את האמונה הזאת.

נמצא שלאתאיסט ולאדם המאמין יכולות להיות אותן גישות ואותן דרכים להתמודדויות בחיים. אך האדם המאמין תמיד ילך בראש מורם – עם אופטימיות, אושר, תקווה ושמחה – דבר שמשפיע רבות על בריאות הגוף ולמוטיבציה שבעשיית הדברים – ובהכרח גם מוציא את האדם הרבה יותר מהר ממשברים (ואולי זה היסוד הגדול באמונה)

האתאיסט ברוב המקרים ילך בתחושת יאוש, קדר רוח ופחד מהמשבר הבא.

עד כאן בחינה קטנה ביהדות על זרמיה השונים מהכרותי עמה (והן מתוך כתבים רבים: מכתב מאליהו, כתבי הרב סלובייצ'יק, כתבי הרב קוק, כתבי הרמח"ל, מהר"ל, רמב"ם ועוד ספרים רבים וטובים)

עכשיו איש אישבאמונתו יחיה, אבל זה בדיוק מה שקרל מרקס התכוון כשהוא אמר שהדת היא "אופיוםלהמונים",
ובדיוק מה שאושו התכוון אליו כשהוא אמר שהדת היא כמו סם, ותפקידהלהתעלם מהסבל במקום לפתור אותו.

ושוב הם צודקים – כל עוד ברור שהם התכוונו לעדר הכסילים שנהרו אחר הדת השקרית והנלעזת שראו מולם. אתה לא מבין, אין אדם שיבין את גודל חכמתה של היהדות ויסודיה לולא יכנס למעיין הנובע בה. שום פילוסוף ומהפכן, כפרן שיהיה לא הצליח לתפוס את יחודיותה של היהדות ואיך היהודים באמצעותה הצליחו לשמר את הדת (שלא נדבר על לשמר את גופם, רא' ער' "שואה) בתנאים בלתי אפשריים (ע"ע "היסטוריה של העם היהודי").

אם הדת היא הדרך לשכך כאב – למה היהודים לא המירו את דתם? למה שמרו באדיקות כלכך על אמונתם ומצוותם כשאיימו עליהם שאם ימשיכו לעשות זאת- ימותו?

אתה חושב שאני לא הייתי רוצה להיות חילוני ולעשות מה שבא לי? אתה חושב שלחיות עם חוקים ומצוות זה קל? אתה חושב שאין לי ייסורים ואין לי משברים בחיים? אתה טועה. אך אני יודע שאני פועל בדרך אמת ובדרך יושר – ולפעול בדרך אמת זה דבר שמנחם אותך, ואין לו קשר ישיר עם דרך ההתמודדות שלך.

בעולם מתוקן, עולם שיום אחד שאני אחיה בו, והעולם שחיים בו כעת אנשים מואריםואנשים שיודעים להשתמש בתת מודע לצורכיהם, אין משברים פרטיים,
אין סבל, איןכאב,
אם כולם היו ערניים (ערנות היאבעצם לקחת את המיינד הרועש ואת כל המחשבות המיותרות, ולהיפתר מהם, לא לבזבז אנרגיהעל העבר או על העתיד, ולחיות מרוכזים לגמרי בהווה), לא היו מלחמות ולא היה פשע, אבלאנחנו מאוד רחוקים מהמצב הזה,
כל אחד מאיתנו יכול לחיות חיים ללא סבל, אבל קשהמאוד להשפיע על הרבה אנשים אחרים לחיות כך גם.

כדי לחיות חיים טובים, אדם צריך לבחון את מעשיו ואת דרך חשיבתו. הבעיה שאנשים חומדים אחר הכסף, רואים יותר מדי מה יש לאחרים ואין להם, לא יכולים למנוע עצמם מתאוות גסות וחומריות כי אין מי שימנע את זה מהם ( לרוב גם לא מצפונם), וחשוב מכל – הם לא יודעיים את החשיבות של לב טוב.

אך אנו חיים בעולם הזה, ועלינו להתמודד בחכמה עם כל הדברים שהוא מביא עלינו.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 24-06-2009 בשעה 01:39.
ישן 26-06-2009, 19:34

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אני מקווה שתוכל להבין קצת את הסתכלותי על פני הדברים, השקעתי, תשקיע אתה בלהבין אותם"

דיפדפתי בתגובותיך לאורך האשכול..אתה כותב בגאוותנות, שחצנות בוטה וחוסר כבוד כללי כלפי הזולת, ולא רק לי. אני תוהה אם זה לא נובע דווקא מנסיון לכסות על חוסר ביטחון עצמי.

בוא לא נגרור את זה לפסים אישיים,
אם היינו מכירים, אני לא הייתי בטוח עד להודעתך הזו שאתה חילוני
ואתה לא היית חושב שיש לי חוסר ביטחון עצמי,
זה די מצחיק האמת, כי אני הרבה פעמים משתדל שלא ייראה כאילו יש לי עודף ביטחון עצמי, בכל אופן - זאת רשת חברתית, וקשה מאוד להסיק מהכתוב מי הבנאדם,
עד כאן בנושא הזה.

עם זאת, אני מעריך את זה שפרסת בפניי את משנת התיאוריה שלך, קראתי אותה. העובדה שאלוקים נמצא בכל אדם היא עובדה נכונה. כתוב בתורה: "בצלם אלוקים ברא אותו". אנחנו ופועלים מתוך כוח אלוקי (אם מאמינים בו), הבחירה הטבעית באדם היא מתוך השכל, היכולת לחשוב, לעבד את המידע המגיע מבחוץ, לנתחו ולהסיק מסקנות הוא הגורם לכך אנחנו בדרגה מעל החיה ושונים ממנה ע"י כך שיש לנו יכולת בחירה ולקיחת אחריות על מעשינו, עד כאן מסתדר עם התיאוריה שלך?

מצחיק אותי הטיימינג של השרשור הזה,
אחרי אולי 3 שנים שניסיתי להתרחק כמה שיותר מכל דת שהיא,
אני מתחיל לקרוא יותר מדי כתבים של דתיים,
והכל התחיל מזה שגיליתי שיש זרמים ביהדות שההבנה שלהם באנטומיה של הנפש והנשמה חופפת לתובנות שהמדע הגיע אליהם.

זה מסתדר עם התאוריה שלנו חוץ מדבר אחד, יש המון חיות שכן מצליחות לעבד את הנתונים והמידע שנקלט במוח ולהפוך אותו למחשבה ולדרכי פעולה,
מה שכן, אין שום ייצור בטבע חוץ מהאדם שמבין שהוא מזדקן, שאר בע"ח פשוט לא מבינים מה קורה להם.

לדעתי, יש להתייחס בעדינות על ההבדל בין הכח האלוקי שניתן בנו לבין המעשים שאנו עושים. שהרי כל מעשה שורשו מתוך כח אלוקי, קרי הבחירה החופשית- יכולתנו לבחור לעשות רע- הן מתוך כח אלוקי, אך אם המעשה הוא מתוך תאוות הגוף והחומר- מתוך חוסר שימוש בדבר שמפריד אותנו מהחיות – השכל/נשמה/ביטוי אלוקי, הרי אין פה שום ביטוי אלוקי! ועוד שההתהלכות אחר התאוות החומריות מביאות לרוב את האדם להשתקע בתאווה ובגופניות יותר ויותר ולהשתמש פחות ופחות בשכלו (האין אתה שומע ביטויים מהסוג הזה בחברה הכוללת? לרוב מדובר ביצר המין באדם, כשהוא מנותב בדרך לא נכונה. כאן אולי המקום להבהיר שיצר המין באדם הוא חשוב ביותר, אך כשהוא מנוצל במקום, בזמן ובדרך לא נכונה – זה יכול ליצור הרס גדול בנפש האדם)

וכשאדם משתמש פחות ופחות בשכלו – איפה האלוקות מתבטאת בו? (וכאן נקודתי ביחס לתיאוריה שלך), כשאדם מתחיל להשתעבד לתאוות החמריות שבו – הוא נהיה מכור כלכך, עד שאינו יכול לחשוב שביכולתו לבחור לעשות אחרת (דיברת על סמים לפני) – איפה האלוקות מתבטאת בו? איפה הבחירה מתבטאת בו, כשהוא כולו כבול ע"י רדיפתו אחר התאווה, השגת הממון, הפופולאריות וכדו'?

חבר, אני מסכים עם כל זה,
התאוריה שלי מתייחסת למה שגורם לך לבחור את הבחירות שאתה עושה.
יש לך בחירה חופשית, אבל פעם שאלת את עצמך מה גורם לך לבחור את מה שאתה בוחר?
היצרים שלך?
ומה גורם ליצרים שלך?
ומאיפה הכל התחיל?
על כל זה אני מדבר, אנחנו חושבים שהמחשבות שלנו הם פרי המצב, אבל לא מבינים שהמצב הוא פרי המחשבות.
הקב"ה בורא את העולם כל רגע מחדש, אתה מסכים?
זה מאוד מאוד מסתדר עם גישת המדע, ואוסיף ואומר שגם הגוף שלך נברא כל רגע מחדש,
והקב"ה יוצר את המציאות שלך, לפי המחשבות שלך והרצונות שלך,
וזה שהמדע קורא לקב"ה - השדה הקוואנטי זה לא סותר, אני מאמין שהכח העל אנושי הזה הוא ה', באותו מידה אני יכול לקרוא לו הטבע או נירוואנה,
והנקודה הזאת נכונה הבעיה היא שהדת כמו שהציבור הפשוט רואה אותה, מאוד רחוקה מהתובנות האלו.

לכן, וכדאי שתדע זאת – שרוב חכמי ישראל הגאונים אינם הכריעו בתיאור האקטיבי של ביטוי האלוקות במציאות כמו שאתה ניסית להציע. אכן נעשה שימוש בביטואים שונים על דרך המשפט באדם כגון "הסתר פנים" "הארת פנים" של הקב"ה באדם ועוד מושגים כלליים כאלה ואחרים אך הפירושים המקובלים ביהדות (רמב"ם, רב האי גאון, רס"ג ועוד) הם לרוב שהאדם קולט דברים ע"י חמשת חושיו ועל כן אינו יכול לתפוש את המהות האלוקית המופשטת וכיצד היא פועלת. כאן הערת אגב על כך שבחכמת הקבלה המיוחסת לרבי שמעון בר יוחאי איני בקיא, אך ידוע שזאת פנימיות התורה, בה מתוארים דרכי ההתגלות האלוקית בעולם וממעל לעולם – אמנם לא ד"ר צ'ופרה (מי זה בכלל?), אך בהחלט שווה לראות ולחקור.

יפה, נקודה יפה,
העיקרון הראשון שעליו מדבר הבעש"ט הוא שיכולותיו של האדם מוגבלות מדי כדי להבין את דרכיו של ה',
וזה מסביר למה אנחנו לא מבינים המון דברים, כמו איך קרתה השואה, ולמה רק חלק מצליחים להבין איך עובד העולם וחלק לא זוכים בזה,
ואנחנו לא מבינים איך היהדות ידעה לפני אלפי שנים מה שהמדע גילה רק עכשיו כמו הגיל האמיתי של היקום ושיש עצם בגב שלא נעלמת ומתפוררת עם הזמן אלא שומרת על מצבה הרגיל.
מה שכן, אתה מסוגל להבין רק מה שהתודעה שלך מסוגלת לקלוט,
ולכן הרבה פעמים אנחנו לא מבינים דברים ומסיקים מסקנות מוטעות,
שהם מוגבלות רק כי התודעה מוגבלת,
הבעיה מתחילה כשמתחילים להאמין למסקנות האלו.

הבעיה הבולטת שהייתה לי עם תגובתך המקורית היא הפיסקה הזאת (***שאר הדברים שלך הן פרשנות אישית שלאו דווקא סותרים ואולי אף מסתדרים עם זרמים שונים ביהדות – הדעה שלך לא חייבת להיות מנודה כל עוד היא מסתדרת עם העקרונות הבסיסיים של היהדות):

"כשאתה מסומם אתה שוכח מהסבל עד שתתפכח ותפגוש אותו שוב.
כשאתה דתי אתה מאמין שישסיבה לסבל והכל מהשמיים ושנועדנו לסבול בעולם הזה או בחלק ממנו.
אבל אלו דרכיםלהקהות את הסבל, להעלים אותו זמנית, לנסות להערים אליו.
אלו לא דרכים להעליםאותו, זאת לא באמת התמודדות."

שזה בעצם קיצור לפיסקה הזאת:

שאר הזרמים ביהדות, יוצאים מנקודת הנחה שאם טוב לך, זה מה', ואם רע לך זהמה',
ואם משהו רע קרה זה עונשמלמעלה על זה שלא קיימת מספיק מצוות, או שה' מעמיד אותך במבחן,

כפי שכבר כתבתי – אין כאן שחור ולבן. אדם יכול להיות צדיק וגדול הדור – ועדיין יהיו לו ייסורים – תקרא ספר איוב שמדבר רק על העיקרון הזה של "צדיק ורע לו, רשע וטוב לא". שלושת האפשרויות שהבאת הן מיני רבים. .אנו לא יודעים ולא עושים את החשבונות של הקב"ה. ייסורי האדם יכולים לבוא מסיבות רבות, אך ההתמודדות עם הייסורים אינם רק על ידי תפילה – זה כבר תלוי איך אדם תופס את אמונתו בה'.. האדם המאמין יודע שכדי לתקן משהו – עליו להתמודד עם המשברים בדיוק כמו כל בן אדם, על פי תפיסת הפסיכולוגיה המודרנית כיום ואולי על פי פילוסופיה יהודית ואולי אף על פי התיאוריה שלך- אין מצווה להתפלל ולא לעשות כלום חוץ מזה – להיפך – "ונשמרתם מאד לנפשותיכם - אדם צריך להישמר מאוד ולעשות הכל כדי להציל נפשו ורוחו.

יפה, מחלוקת ראשונה,
אם תכניס לחיים שלך רק טוב וחיוביות, כך הם גם ייראו,
נכון, יכולים לקרות דברים שהם לא בשליטתנו,
אבל זה מקרים בודדים שלי אין מושג איך הם קורים,
"צדיק ורע לו" - לא מצב תקין,
בנושא הזה הכל לדעתי עניין של הנחת יסוד ותודעה שלילית,
אין שום סיבה שיהיה לך רע אם אתה מכניס רק טוב לחייך,
אין שום סיבה שתהיה חולה אם אתה מבין את הקשר בין הגוף לנפש ומתעל אותו לטובתך.

ההבדל ין האדם המאמין לאתאיסט – שהמאמין יודע שאין מקרה בעולם – אלא הכל נעשה ע"י הבורא – כל מחשבה וכל מעשה ידוע לפני הקב"ה – והוא פועל על פי הצדק והמשפט. אדם המאמין יודע בוודאות מוחלטת שאם הוא יתמודד בחייו, עם כל הקשיים בדרך נכונה (על פי מצוות התורה, שבהן יש מצוות מוסריות רבות שבין אדם לחבירו) – הוא הולך על דרך האמת ודרך שבסופו של דבר, לאחר המשברים – תוכיח עצמה מכל וכל.

לאתאיסט אין את האמונה הזאת.

נמצא שלאתאיסט ולאדם המאמין יכולות להיות אותן גישות ואותן דרכים להתמודדויות בחיים. אך האדם המאמין תמיד ילך בראש מורם – עם אופטימיות, אושר, תקווה ושמחה – דבר שמשפיע רבות על בריאות הגוף ולמוטיבציה שבעשיית הדברים – ובהכרח גם מוציא את האדם הרבה יותר מהר ממשברים (ואולי זה היסוד הגדול באמונה)

האתאיסט ברוב המקרים ילך בתחושת יאוש, קדר רוח ופחד מהמשבר הבא.

עד כאן בחינה קטנה ביהדות על זרמיה השונים מהכרותי עמה (והן מתוך כתבים רבים: מכתב מאליהו, כתבי הרב סלובייצ'יק, כתבי הרב קוק, כתבי הרמח"ל, מהר"ל, רמב"ם ועוד ספרים רבים וטובים)

עקרון ההשגחה הפרטית אומר ששום עלה לא נופל מהעץ בלי שהקב"ה רצה שהוא ייפול,
זה מתחבר מאוד עם מה שרשמתי בתחילת ההודעה,
הדתי מתגבר על משברים,
האתאיסט מפחד ממשברים,
והאדם המודט, המואר, לא סובל ממשברים בכלל,
כמו שאמר יפה גאוטה בודהה:
אתה לא יכול לחטוא כשאתה ערני,
כי אם אתה מודע למה שאתה עושה, אתה יכול למנוע אותו,
הבעיה היא כשאנשים לא מודעים למה שהם עושים,
ולכן אתה פתאום רואה שרוצחים אומרים לאחר הרצח שהם לא זוכרים מה הם עשו,
הם לא היו ערניים, הם החטיאו את הרגע,
כשאתה ערני, כשאתה שם, אתה לא יכול לטעות, אתה לא יכול להיכנס למשבר.

עכשיו איש אישבאמונתו יחיה, אבל זה בדיוק מה שקרל מרקס התכוון כשהוא אמר שהדת היא "אופיוםלהמונים",
ובדיוק מה שאושו התכוון אליו כשהוא אמר שהדת היא כמו סם, ותפקידהלהתעלם מהסבל במקום לפתור אותו.

ושוב הם צודקים – כל עוד ברור שהם התכוונו לעדר הכסילים שנהרו אחר הדת השקרית והנלעזת שראו מולם. אתה לא מבין, אין אדם שיבין את גודל חכמתה של היהדות ויסודיה לולא יכנס למעיין הנובע בה. שום פילוסוף ומהפכן, כפרן שיהיה לא הצליח לתפוס את יחודיותה של היהדות ואיך היהודים באמצעותה הצליחו לשמר את הדת (שלא נדבר על לשמר את גופם, רא' ער' "שואה) בתנאים בלתי אפשריים (ע"ע "היסטוריה של העם היהודי").

נכון, היהדות היא דת מאוד מיוחדת,
הבעיה היא שהיהדות שאתה מדבר עליה היא לא היהדות שחיים אותה במאה שערים ובבני ברית,
היא היהדות שחיים ב'770' ובלובביץ, אבל כל העיוותים של היהדות שנעשים פה בארץ בידי רבנים שלהבנתי כל כך מחמיצים את העקרונות שעליהם מדברים החסידים מלובביץ, גורמים לדת לקבל קונוטציות שליליות והרסניות.

אם הדת היא הדרך לשכך כאב – למה היהודים לא המירו את דתם? למה שמרו באדיקות כלכך על אמונתם ומצוותם כשאיימו עליהם שאם ימשיכו לעשות זאת- ימותו?

קרא את התגובה מלמעלה

]אתה חושב שאני לא הייתי רוצה להיות חילוני ולעשות מה שבא לי? אתה חושב שלחיות עם חוקים ומצוות זה קל? אתה חושב שאין לי ייסורים ואין לי משברים בחיים? אתה טועה. אך אני יודע שאני פועל בדרך אמת ובדרך יושר – ולפעול בדרך אמת זה דבר שמנחם אותך, ואין לו קשר ישיר עם דרך ההתמודדות שלך.

אבל אני רואה את נושא המצוות אחרת,
אני אמיתי, אני לא משקר ואני לא גונב, כמו דתיים רבים שומרי מצוות,
מצד שני אני לא מתפלל 3 תפילות ביום,
אבל אני מודה לה' המון פעמים בדרכים אחרות,
אני לא שומר נגיעה אבל אני גם מאמין שלא בזה נמדדת האמונה שלי,
אני רחוק שנות אור מלקיים תריג ושסע מצוות,
אבל אני חושב שבמובן הכי בסיסי של המילה, אני דתי,
אני משוכנע שהאמונה שלי מתבטאת בדרכים אחרות,
אז אני מדליק אש בשבת, ואני לא שומר 6 שעות בין בשר וחלב,
אבל אני כן עוזר לזולת, ואני כן פועל בדרך אמת ובדרך יושר,
יש איזשהו גבול שעובר בין המצוות שאני לא אוכל לקיים,
קשה לי להצביע למה ואיך, פשוט אני יודע שהדרך חיים שהמצוות דורשות היא לא הדרך חיים שאני מחפש, ואני לא מאמין שבזה אני מאבד מהיהדות שלי, הרי בכולנו יש נפש אלוקית ממעל ממש כמו שמכנים זאת.
אושו אמר פעם שאדם שמספיק חריף כדי לזכור 30 אלף כללי התנהגות כמו בבודהיזם או תריג מצוות כמו ביהדות תמיד יהיה חריף מספיק כדי למצוא דרך להתחמק מהם, כדי למצוא פרצה החוצה ולעבור על איזשהו חוק אם יש משהו שהוא רוצה ומתנגש עם המצוות.
והוא גם ישכנע את עצמו שהוא היה בסדר, וכך את זה כנקודה למחשבה, למה המיינד שלנו כל כך שקרי.

בעולם מתוקן, עולם שיום אחד שאני אחיה בו, והעולם שחיים בו כעת אנשים מואריםואנשים שיודעים להשתמש בתת מודע לצורכיהם, אין משברים פרטיים,
אין סבל, איןכאב,
אם כולם היו ערניים (ערנות היאבעצם לקחת את המיינד הרועש ואת כל המחשבות המיותרות, ולהיפתר מהם, לא לבזבז אנרגיהעל העבר או על העתיד, ולחיות מרוכזים לגמרי בהווה), לא היו מלחמות ולא היה פשע, אבלאנחנו מאוד רחוקים מהמצב הזה,
כל אחד מאיתנו יכול לחיות חיים ללא סבל, אבל קשהמאוד להשפיע על הרבה אנשים אחרים לחיות כך גם.

כדי לחיות חיים טובים, אדם צריך לבחון את מעשיו ואת דרך חשיבתו. הבעיה שאנשים חומדים אחר הכסף, רואים יותר מדי מה יש לאחרים ואין להם, לא יכולים למנוע עצמם מתאוות גסות וחומריות כי אין מי שימנע את זה מהם ( לרוב גם לא מצפונם), וחשוב מכל – הם לא יודעיים את החשיבות של לב טוב.

נכון, אבל החמדנות היא לא תכונה שאיתה אתה יכול להכליל את כל בני האדם,
איש איש ואמונתו,
וכל גישה שמתייחסת לכסף כאל משהו נגוע ומושחת, סופה להעלם בשדות האש של הקפיטליזם והפלורליזם.

אך אנו חיים בעולם הזה, ועלינו להתמודד בחכמה עם כל הדברים שהוא מביא עלינו

ואולי מה שאני ואתה מדברים עליו הוא אותו דבר,

ואולי אין באמת הבדלים בין מה שאומרים הפילוסופים למה שאומרת היהדות ולמה שאומר המדע,

נצטרך לעבור עוד הרבה כדי לענות על השאלות האלה
, שבת שלום
.

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 26-06-2009 בשעה 21:14. סיבה: בעיה בתגובה שלא נשלחה
ישן 20-06-2009, 10:12
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "..."

"קצר ולעניין, אם תשימי לב בכל התגובות שלי לאנשים יש הרבה מאוד ישירות, למה?
כי רק ככה אנשים קולטים, רק ככה הם יוצאים לשניה מהבועה שמקיפה אותם ובאמת מקשיבים.."

ממש לא מסכים עם זה. מאחר ולאנשים שונים ישנו אופי שונה נובע מכך שיש להם צורת הסתכלות וקבלה שונה על/של דברים. כלומר, שאם אתה רוצה שיבינו אותך - אותה שיטה בהכרח לא יכולה להיות תקפה על כל האנשים. על חלק מהאנשים השיטה תעבוד - ועל חלק היא תגרום להם להנעל ולא להקשיב. אני לא מדבר רק מידע תיאורטי - אני מדבר מניסיון הדרכתי רב שנים. לחשוב ששיטה אחת תקפה על כולם - זה בדיוק כמו לחשוב שיש שיטה קסומה יחידה שאיתה אפשר להתחיל ו"להשיג" את כל הבחורות שבעולם.

"את גם לא בעמדה של לומר משפטים כאלה, סגור?"
לא, לא סגור. כי היא כן. אין לא רואה פה שום צורך אפילו להסביר את זה. זאת בדיוק, אחד לאחד, הגדרת מנהל פורום שכזה: שמירה על תרבות דיון.

אתה חושב שאתה לא צריך לבחון את המילים שלך.
האם כשתהיה תלוי פיננסית במקום עבודה - תגיד את כל מה שאתה חושב בפרצוף לבוס שלך - או שמא תסגנן את דבריך?
האם כשאתה יודע שיש לך מפקד חמום מוח שמעיף אנשים מתפקידים על ימין ועל שמאל - אתה תתחצף אליו?
גם אני עניתי בחזרה לסגן אלוף, בתור מ"כ, בנוגע להשתלטות על חצר בלש"ב - פשוט סיגננתי את דבריי. קולך יכול להשמע גם ללא בוטות.

שמירה על תרבות דיון - שזה אומר גם לא לכתוב על אנשים שמות גנאי - היא אחת מהאבני היסוד של הפורום הזה. והיא תישמר בכל מקרה.

פגשתי אותך פעם אחת או פעמיים במפגשים. אמנם לא יצא לנו לדבר הרבה - אך אני קיבלתי רושם ממך של אדם רציני, שקול, חכם ומנומס. ההודעות פה באשכול הן לא ההודעות הראשונות שלך בפורום. אני מכיר את ההודעות שלך ממזמן ותמיד כיבדתי את דעותייך. אני אשמח להמשיך לשמוע את דעותייך, מחשבותייך ורעיונותייך. אני חושב שכל אדם - ולא משנה מיהו - שרוצה לעזור... יבורך... כל עוד הוא עושה זאת תחת תרבות דיון נאותה. אין פה קשר לדיקטטוריה או לניצול כוח. יש פה קשר ישיר להיגיון, נימוס, אדיבות והצורך בהבנה הדדית.

ודבר אחרון, אני מורה בתיכון. זה אומר אוטומטית שאני ממורמר? צר לי, אם היו לך בתיכון מורים שכאלה. אני, אישית, ממש לא כזה. בחרתי להיות מורה בתיכון - כבחירה, לא כברירת מחדל - ואני רואה זאת כשליחות. בנוגע לעניין הפאטיות... מעניין אותי תמיד שכולם מזלזלים במורים בתיכון - עד, שכמובן, הילדים שלהם צריכים ללמוד בתיכון... אני לא רואה עצמי, כמורה, כפאטי אז למה אתה כן?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:08

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר