לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2009, 19:30
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "הגודל של הצוללת הזו סטנדרטי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי y o g e v
הגודל של הצוללת הזו סטנדרטי ביחס לצוללות אחרות בעולם?

היא נראה עצומה..

בא נראה. דגם - הדחק מלא (submerged displacement), טון (ע"פי ויקי): פרויקט 955 - 24,000

צוללות גרעיניות עם טילים בליסטיים מודרניות ברוסיה ובעולם:

פרויקט 941 ("טייפון", רוסיה, לא בשירות פעיל) - 48,000
פרויקט 667BDR ("דלתא 3", רוסיה) - 16,000
פרויקט 667BDRM ("דלתא 4", רוסיה) - 18,200
Ohio class (ארה"ב) - 18,750
Triomphant class (צרפת) - 14,335
Vanguard class (בריטניה) - 15,932
Type 094 (סין) - 12,000
Type 092 (סין) - 7,000

לסיכום, פרויקט 955 הוא הגדול בעולם, להוציא את הפרויקט 941 שכרגע לא נמצא בשירות (צוללת אחת מדגם זה משמשת לניסוים של הטיל "בולווה" החדש שאמור לחמש את צוללות של פרויקט 955 ו-955A).

ותיקון: בכותרת האשכול רשמתי בטעות "פרויקט 935" במקום "פרויקט 955".

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 19-06-2009 בשעה 19:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2009, 18:19
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "שיט ראשון של הצוללת הגרעינית "יורי דולגורקי" (פרויקט 955)"

לפי ויקי היו לצוללת הזאת שורה ארוכה מאד של בעיות וקשיים והיא עדיין לא מבצעית לחלוטין. יחד עם זאת מדובר בכלי שאמור לפחות על הנייר להיות מרשים מאד. למעשה לפחות כרונולוגית התיכנון מקדים בכמה שנים טובות את האוהיו האמריקנית.

בכלל נראה שלארה"ב אין תוכניות מיידיות להחליף את האוהיו בדגם חדש עד הפרישה של האוהיו (בעוד כ-20 שנה!) - זה די מפתיע - מה גם שלדעתי לדבר ברצינות על דגמי כלי נשק שיכנסו לשירות בשנת 2030 גובל בבדיחה (יכולות האוטומציה והבינה המלאכותית יתפתחו כל כך הרבה עד אז שאפשר שהצוללות יהיו בלתי מאויישות או בעלות צוות מצומצם ביותר).

נ.ב. בקשר לגודל - היא מחליפה את הטייפון שהיא ה-SSBN הגדולה בעולם. ה"בורי" קצרה מהטייפון ב-5 מ' אבל הBEAM שלה הוא כמעט חצי (13.5 מ' לעומת 23).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 19-06-2009 בשעה 18:23.
ישן 19-06-2009, 19:46

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לפי ויקי היו לצוללת הזאת שורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
לפי ויקי היו לצוללת הזאת שורה ארוכה מאד של בעיות וקשיים והיא עדיין לא מבצעית לחלוטין. יחד עם זאת מדובר בכלי שאמור לפחות על הנייר להיות מרשים מאד. למעשה לפחות כרונולוגית התיכנון מקדים בכמה שנים טובות את האוהיו האמריקנית.

היא לא תהיה מבצעית עוד כמה שנים, להבנתי. אלו רק ניסוי שיט. ואחרי זה יהיה צריך לחכות עד שתושלם פיתוח של טילים בליסטיים בשבילה ("בולאוה") ועד שיורכשו מספיק.

זה שפרויקט 955 אמור להיות מתקדם יותר מ"אוהיו" - זה רק טבעי. הרי "אוהיו" שטה לראשונה ב-1979 - לפני 30 שנה!

ציטוט:
בכלל נראה שלארה"ב אין תוכניות מיידיות להחליף את האוהיו בדגם חדש עד הפרישה של האוהיו (בעוד כ-20 שנה!) - זה די מפתיע - מה גם שלדעתי לדבר ברצינות על דגמי כלי נשק שיכנסו לשירות בשנת 2030 גובל בבדיחה (יכולות האוטומציה והבינה המלאכותית יתפתחו כל כך הרבה עד אז שאפשר שהצוללות יהיו בלתי מאויישות או בעלות צוות מצומצם ביותר).

כנראה שלא בוער לארה"ב, וזה מובן - צוללות מטיפוס "אוהיו" מספיקות כרגע נגד רוסיה, והמצב ככל הנראה לא השתנה עוד כמה עשורים לפחות.

ישן 21-06-2009, 07:54
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
תחזית פסימית
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי SkyMarshal שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]יכולות..."

למרות שיש מגמה כזאת גם בצוללות, הרי שהיישום של הפעלה מרחוק או הפעלה אוטונומית נותר מוגבל לצוללות מחקר וחילוץ. אין כאן גם שום מקום להשוואה עם האבולוציה של כלי טיס בלתי מאויישים.

בברה"מ נעשו מאמצים רבים להגביר את האוטומציה של הצוללות המודרניות כבר לקראת סוף שנות ה-50. התכנון המקורי של פרוייקט 705 "אלפא" דיבר על צוות של 16 אנשי צוות בלבד.
בסופו של דבר נוצר צורך להגדיל את הצוות ל-30-32 והצוללות הללו התגלו כלא מוצלחות במיוחד. בעקבות הנסיון השלילי משרדי התכנון הסובייטיים השקיעו פחות מאמצים בתחום זה בפרוייקטים הבאים.
ישן 19-06-2009, 20:22
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "על לא דבר :)"

1. תודה על המידע והתמונות
2. למה הם צריכים להמתין לטילי הבולווה בכדי להפוך אותה למבצעית? ניראה לי שההצוללת תהיה מבצעית עוד לפני הטילים האלה ותחומש בטילי סינווה R29RMU2
3. נכון שהאוהיו הושקה לפני כ 30 שנה אבל גם בסידרה הזו יש אבולוציה, הלואיזינה (האחרונה בסידרה) שהושקה כ 15 שנה אחרי האוהיו היתה יותר מתקדמת.
בכל מקרה כל הסידרה מקבלת מידי פעם חבילות עידכון לפי האקטואליה.
4. קראתי איפה שהוא שיש תוכנית לסב את צוללות הטייפון לצוללות משא שיובילו משאות מתחת לקוטב הצפוני, דבר שיקצר את הטווחים והזמן.
5.היא ניראית מאד מרשימה

ישן 19-06-2009, 20:53
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כמה דברים"

ראשית ברור שיש התקדמות - כמו שהF16 שטס לפני שני עשורים+ לא דומה לF16 שטס היום מהרבה בחינות. ובכל זאת הF16 יוחלף בשנים הקרובות בF35. כמובן שSSBN יקרות פי כמה וכמה מכל מטוס קרב אבל להשאיר אותן בשירות 5 עשורים ויותר זה מטורף (תזכרו באיזה תנאים קיצוניים הן פועלות ובאיזו אינטנסיביות).

בכל מקרה ההתייחסות שלי נגעה לעצם הרעיון של פיתוח כלי נשק שהתיכנון שלו כרגע הוא להיכנס לשירות סביב 2029 - בעיני לפחות זה בדיחה - מי יודע איפה תהיה הטכנולוגיה בעוד כל כך הרבה זמן.

במידה רבה אנחנו ניצבים היום בפני בעיה - מצד אחד צמצום בהיקף הרכש הצבאי (בהרבה מדינות לפחות) ועליית המחירים של פיתוח ורכישת פלטפורמות מרכזיות חדשות. מצד שני התקדמות טכנולוגית מואצת מאד (בעיקר בתחומי המחשוב אבל להערכתי ב10-15 שנה הבאות צפויה התפתחות עצומה גם בתחום החומרים עם כניסה של ננוטכנולוגיה לשימוש נרחב בתהליכי ייצור מסוגים שונים).

בשורה התחתונה המצב צפוי להיות כה קיצוני עד שמערכות נשק מרכזיות צפויות לעמוד בפני מצב בו לא יהיה ניתן לפתח מערכת נשק מרכזית בצורה יעילה בה המערכת לא תהיה מיושנת ביום שתצא מהמפעל אחרי שפותחה במשך עשור (פשוט כי במהלך אותו עשור הטכנולוגיה התפתחה בקצב כה מהיר). נדמה לי באותו הקשר שקראתי שבזמן תיכנון ה-F35 לא ידעו כלל בשלבים הראשונים אילו מחשבים יכנסו למטוס והשאירו את זה לשלב מאוחר ככל האפשר כי ידעו שמעבדים ויכולות מחשוב מתפתחות בקצב כה מהיר שחבל לרכוש מערכות עכשיו כשבעוד שנתיים יהיו מערכות חזקות פי כמה בחצי מחיר (או פחות). ככל שנתקדם מגמה זו צפויה להימשך (ולדעתי זה נכון בלי קשר לשאלת עתידו של חוק מור) ולא רק בתחום המחשוב אלא כאמור גם בתחומי החומרים ואולי גם בתחומים טכנולוגיים נוספים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 19-06-2009, 22:34
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
כן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ראשית ברור שיש התקדמות - כמו..."

הדברים האלה אכן מורכבים מידי ומקשים על ההחלטה ואני מניח שאתם ב TFOT חיים את זה.
יחד עם זאת, עדיין נימשך תיכנון וייצור צוללות חדשות על בסיס מודולרי - כלומר המערכות שלהם חייבות להיות מודולריות על מנת שיכולו להתאים אותן לשינויים הרלוונטיים.
כתבה על כך מאתר חיהי"א כאן

בחיה"א אין כרגע תוכנית לצוללת עתידית שתחליף את האוהיו לפחות עד 2029, אבל יש תוכנית לצוללת שתחליף את צוללת התקיפה מדגם וירג'ניה בסוף העשור הבא.
הבריטים השיקו את צוללת התקיפה החדשה שלהם ה Astute

ישן 19-06-2009, 21:01

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כמה דברים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
1. תודה על המידע והתמונות

בבקשה

ציטוט:
2 . למה הם צריכים להמתין לטילי הבולווה בכדי להפוך אותה למבצעית? ניראה לי שההצוללת תהיה מבצעית עוד לפני הטילים האלה ותחומש בטילי סינווה R29RMU2

אלו שני טילים שונים ואי אפשר להחליף ביניהן בלי להכניס שינוים משמעותיים בצוללת, למיטב ידיעתי.

ציטוט:
3 . נכון שהאוהיו הושקה לפני כ 30 שנה אבל גם בסידרה הזו יש אבולוציה, הלואיזינה (האחרונה בסידרה) שהושקה כ 15 שנה אחרי האוהיו היתה יותר מתקדמת.
בכל מקרה כל הסידרה מקבלת מידי פעם חבילות עידכון לפי האקטואליה.

ללא ספק - לא ניסיתי להגיד ששום דבר לא השתנה מעז שנות ה-70. עם זאת, שידרוגים ושינוים שניתן לעשות בכלים שנבנים על פי פרויקט קיים הם מוגבלים.

ציטוט:
4 . קראתי איפה שהוא שיש תוכנית לסב את צוללות הטייפון לצוללות משא שיובילו משאות מתחת לקוטב הצפוני, דבר שיקצר את הטווחים והזמן.

גם אני קראתי. נראה לי שהתוכניות הללו צצו להן בתחילת-אמצע שנות ה-90. מאז כלום לא נעשה בפועל (אולי לטובה, כי בגלל ההתחממות הגלובלית הדרך הצפונית הימית נהית יותר נגישה גם ככה). עכשיו הצי שוקל מה לעשות איתן. יש תוכניות לחמש כמה מהן בטילי "בולאבה". בסופו של דבר זה עניין של תקציב.

ציטוט:
5.היא ניראית מאד מרשימה

כן. צוללת יפה, לדעתי.

ישן 20-06-2009, 17:02

התשובה שמצאתי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "שמתי לב לזוויתיות של הגשר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
שמתי לב לזוויתיות של הגשר. האם זה כדי להפחית של חתימת המכ"ם (RCS) שלו?אם כן - זה חידוש שלא נראה עד עתה בצוללות אלא בכלי שטח בלבד.

הצורה הזאת היא עקב התקנת סונאר לגילוי מוקשים. סונאר כזה או דומה עבר ניסוים בדגם 09580 Akson-2 (ציון נאט"ו: Yankee-Pod), שהוא שידרוג של דגם 667A.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img151.imageshack.us/img151/2792/image002q.gif]

מקור: http://www.deepstorm.ru/DeepStorm.f.../09780/list.htm

הנה התמונה שלה מ-GE:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פרטים נוספים באנגלית: http://www.ckb-rubin.ru/eng/project...aplsn/index.htm

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 20-06-2009 בשעה 17:05.
ישן 21-06-2009, 16:19

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "לא בטוח. האוהיו ידועות ביכולת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי levikon
לא בטוח. האוהיו ידועות ביכולת הפעולה השקטה שלהן. סבא שלי אומר שבמשך שנים ברוסיה ניסו לעשות צוללות שקטות, וההצלחה הייתה בעיקר בדיזל, לא בגרעיניות. הקילו נחשבת לאחד מכלי השייט השקטים ביותר בעולם, אבל הצוללות הגרעיניות די סבלו מכורים רועשים...

"At tactical speeds the`Akula' is quieter than the SSN 688 [Los Angeles class] and is verydifficult for us to detect," said Adm Boorda.Already the six improved `Akulas' - with improved sensors andquieting - are "better than a match for our SSN 668Is," said AdmBoorda. Only the planned Seawolf submarine and follow-on New AttackSubmarine could surpass them.

http://www.janes.com/articles/Janes...-USN-CHIEF.html

ואני אזכיר, ש"אקולה" (פרויקט 971) היא צוללת המשתייכת לדור השלישי (כמו גם "אוהיו" ו"לוס-אנג'לס", ופרויקט 955 - לדור הרביעי. אולי המצב לפני כמה עשורים היה כפי שאתה מתאר, אבל מאז הדברים השתנו, כמו שאפשר לראות.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 21-06-2009 בשעה 16:23.
ישן 21-06-2009, 22:47

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "אוקיי, מסמך מעניין. ואפילו בו..."

ציטוט:
אוקיי, מסמך מעניין. ואפילו בו מצויין שהסיוולף היא צוללת התקיפה הגרעינית הכי שקטה בעולם כרגע.

"סי-וולף" ו"וורג'יניה" הן צוללות דור 4, כמו פרויקט 955. "אוהיו", "ל"א" ו-971 הן צוללות דור 3. לכן מובן ש"סי-וולף" צפוי להיות שקט יותר מ-971, כמו שמובן ש-955 צפויה להיות שקטה יותר מ"אוהיו".

ציטוט:
ומה שיהיה בעתיד עם סורודווינסק, לא ידוע. המסמך גם לא מתייחס אל הבומרים - הן לא נחשבות לצוללות אלה יותר לפלטפורמה אסטרטגית...

לא אמור להיות הבדל משמעותי בין צוללת תקיפה וצוללת נושאת טילים בליסטיים בנות אותו דור מפני ששניהן נדרשות לחמקנות באותה מידה.

ציטוט:

בכל מקרה, אני בהחלט רוצה לראות צוללות רוסיות טובות, אבל אני מאוד חושש מכך שהם יתחילו למכור גם את הצוללות הגרעיניות שלהם למדינות לא כל כך סימפטיות, כמו שהם מוכרים את הדיזלים.

יש בעייה למכור צוללות גרעיניות למדינות זרות מבחינת החוק הבינלאומי, לכן ההודים (היחידים עד עכשיו שהפעילו צוללת גרעינית של מדינה זרה) קיבלו את ה-971 שלהם בהשאלה. והודו נחשבת לבעל ברית אסטרטגי של רוסיה. לכן אין כרגע סיבות לדאוג שצוללות גרעיניות רוסיות יגיעו לאויבינו. מה שגם, בתנאים הספציפיים שלנו צוללת דיזל תהיה לרוב עדיפה בהרבה מצוללת גרעינית.

ישן 22-06-2009, 15:10

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "עניתי תגובה ארוכה אך היא..."

ציטוט:
עניתי תגובה ארוכה אך היא נמחקה לצערי. מה שרציתי להגיד - אתה מניח הרבה יותר מידי הנחות שלא מבוססות על נתונים אלה רק על משאלות לב. הצהרות כמו "מובן ש-955 צפויה להיות שקטה יותר מ"אוהיו"" או "לא אמור להיות הבדל משמעותי בין צוללת תקיפה וצוללת נושאת טילים בליסטיים בנות אותו דור מפני ששניהן נדרשות לחמקנות באותה מידה." לא באמת אומרות הרבה אלה רק מראות את חוסר הניסיון והידע של מי שכותב אותן. אתה לא יכול לשפוט ברזלים על פי הצהרות לעיתונות או הסקת מסקנות מנתונים אנציקלופדיים - וכבר דיברנו על זה בכמה וכמה שירשורים.

אין בעיה, תביא טיעון נגדי מבוסס על משהו ממשי יותר מזיכרונות של הסבא שלך, ותפריך אותי. אם אני טועה, אני אשמח אם מישהו יתקן אותי.

ובינתיים, כדי שלא תחשוב שמה שאני אומר מבוסס אך ורק על משאלות לבי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 22-06-2009 בשעה 15:19.
ישן 09-10-2010, 22:23

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "בהתחשב בהיסטוריה הבעייתית של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה
בהתחשב בהיסטוריה הבעייתית של הטיל,האם שלושה שיגורים נוספים מספיקים כדי להכריז על כניסת הטיל לשירות?

ההיסטוריה שלו ניראת יותר בעייתית ממה שהיא באמת. הסטטיסטיקה של שיגורי ניסיון של טיל Sineva יותר גרועה משל Bulava, למשל, אבל בסופו של דבר הטיל ניראה מוצלח ושיגורי תירגול מוכיחים את זה כל שנה. לכן, למרות כל הידיעות והפרשנויות בעיתונות, הטיל כניראה יכנס לשירות ויחמש את צוללות "פרויקט 955" כמתוכנן (אם כי עם איחור בלו"ז). מכל מקום, השיגור הזה והשיגורים הבאים הם שיהוו האינדקציה האמינה ביותר בעניין הזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:15

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר