לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2009, 09:46
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
גם אני בעד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הכל עסקים: האיום הרוסי: על ישראל לקנות טילים – או איראן"

במקרה הספציפי הזה זו הזדמנות נהדרת לרכוש את המערכת שיכולה להשפיע על מאזן הכוחות באזור לבדוק אותה ולהתאמן מולה בידיעה של רוסיה וללא צורך במבצעים חשאיים שיכולים להסתבך ושמעמיסים על שירותי המודיעין.

המערכת הזו כמו מערכות רבות לפניה בסופו של דבר תגיע לאזור לסוריה או לאירן, לדעתי זה רק עניין של זמן, התועלת מרכישת המערכת הזו גדולה ביותר חיל האוויר יוכל להתאמן בתרחיש הכי קרוב למציאות ולהכיר את המערכת מקרוב ולהיערך מבעוד מועד לכניסתה לאזור.
בכלל תמיד טוב להתוודע לטכנולוגיות אחרות ושונות מהמוכר לנו.

בנוסף זה ייעקר את היתרון של המערכת בעייני סוריה ואירן שעתידות לבנות עליה.

בכל מקרה רכישה כזו תעכב את ההצטיידות של אירן.

גם אם ישראל תתווך בעסקה לרכישת של המערכת ע"י צד שלישי או אפילו תשתתף בחלק מהעלויות זה עשוי להיות פתח לנגישות למערכת ולאימונים מולה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 21-06-2009 בשעה 09:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2009, 11:40
  avihil avihil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
גם אני בעד..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "גם אני בעד"

שיפתחו בצה"ל את ה"אגף הרוסי".. או "הזרוע הרוסית"..

ושירכשו שאת עיקרי הנשק שמאיים עלינו כבר עכשיו (או שיאיים בעתיד)..

רכש של מערכות טילי נ"מ ונ"ט יתרונות -

1. למידה של המערכות על בוריין.

2. אימון הכוחות כביום אויב.

3. שימוש בהן בעת הצורך... אם מערכת בת 25 שנה כמו ה S300 מהווה איום כ"כ גדול על חילות האויר המערביים, אני חושב שיש מקום למערך כזה אצלנו.. אותו כנ"ל לגבי טילי "קורנט" ו"מאטיס".

4. הכנסתן לשירות לא דורש משאבים ובניית מערכי תחזוקה כמו ברכישת טייסות עבור חה"א אלא הרבה פחות.
"אבל אני חושב שאם האיסלאם ימשיך להתחזק בחברה שלנו החברה שלנו תשתנה לגמרי. אפשר כבר לראות את זה במדינות שבהן האחוז של המוסלמים באוכלוסייה גדל. בבריסל, למשל, אנשים מקבלים מכות משום שהם שותים מים ברחוב בתקופת הרמדאן. אני לא מאמין בקשקושים של הפוליטיקלי קורקט - לא כל התרבויות שוות. אני חושב שהתרבות שלנו טובה יותר".

חירט וילדרס

ישן 22-06-2009, 03:06
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "חץ 3 הוא תוצר של חץ 2 והם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
חץ 3 הוא תוצר של חץ 2 והם תמיד יוכלו לטעון לידע אמריקאי. אפילו אם הם ישקרו זה לא ישנה את המציאות...

אולי, אינני יודע באילו טכנולוגיות של "חץ-2" משתמשים בשביל "חץ-3", אם בכלל. אבל אני מתקשה להאמין שהם נותנים כסף בלי לקבל כלום בחזרה. לכל הפחות האמריקאים מקבלים גישה לטכנולוגיות וידע על אותן המערכות שהם משתתפים בפיתוח שלהן. וד"א, מה עם ה"נאוטילוס"? עד כמה שאני זוכר, זה היה פיתוח משותף, שהופסק בגלל שהאמריקאים איבדו את העניין בו, לכאורה. אלא שאחרי כמה זמן, הם הציעו לישראל לרכוש כבר מערכת מבצעית, לטענתם, ובעורך פלא כמה בארץ אגודה לקידום של אותו "נאוטילוס", שמעסיקה לא מעט אנשים בעלי מעמד והשפעה, ועורכת טקסים מפוארים. לדעתי, משהו כאן לא מריח טוב.

ישן 22-06-2009, 12:05
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אנחנו עובדים על פרוייקט חץ 3..."

הכל אפשר לקחת בערבון מוגבל, אותו דבר אפשר להגיד על ה F35, האמריקאים מסרבים למסור לישראל מידע מדוייק על ביצועי החמקנות של הגרסה המקורית והגרסה הישראלית ומתעקשים שישראל תקנה שק עם משהו "חתולי" בפנים בתקווה שזה אריה ולא מיצי מהפח השכונתי.
באופן כללי החמקנים המודרנים לא מסתמכים רק על צבע+צורה אלה לשניהם יש חבילות ל"א שמשלימות את התמונה (עדות לכך היא המצבי חמקנות של ה F22, המעבר בינהם הוא שינוי בצורת הכלי אבל בעיקר מבחינת ההפעלה של מערכות הל"א והמשאבים המוקצים להם), גם אם תטען שלא ניתן להגבר על חמקנות פרופר (כלומר חתימת מכ"מ מוקטנת) מה שכמובן אפשרי ע"י שיפור הרזולוציה של המכ"מ המאתר, הרי שעל הל"א בודאי אפשר להתגבר בעזרות מערכות חסינות יותר (כמו טילים יותר מתקדמים).
אז יכול להיות שחלק מזה זה תעמולת יצרן, אבל לא הייתי שולל את היכולות המיוחסות למערכת.
ישן 21-06-2009, 13:25
  avihil avihil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
אאממ.. זול?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "גם ממערכת מופחתת יכולות ניתן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אני אישית חושב שאם הידיעה הזו נכונה אז זו חוצפה, ולדעתי יהיה הרבה יותר זול לנו להשמיד את המערכות האלה כשהן יהיו בידי צבאות ערב.

לא תמיד...

אם מערכת כזו תגיע לסוריה, ונאלץ לתקוף את המערכים הללו, הרי שזו פעולה התקפית (שלהבדיל מתקיפת הכור - גלויה) שתאלץ את הסורים להגיב תגובה קשה, שגם התחשבנות על הפצצת הכור תכנס למשוואה - שתגרור תגובה ישראלית עוד יותר קשה ואת האזור למלחמה.

שכמובן תעלה הרבה יותר מ 800 מיליון דולר או אף יותר..
"אבל אני חושב שאם האיסלאם ימשיך להתחזק בחברה שלנו החברה שלנו תשתנה לגמרי. אפשר כבר לראות את זה במדינות שבהן האחוז של המוסלמים באוכלוסייה גדל. בבריסל, למשל, אנשים מקבלים מכות משום שהם שותים מים ברחוב בתקופת הרמדאן. אני לא מאמין בקשקושים של הפוליטיקלי קורקט - לא כל התרבויות שוות. אני חושב שהתרבות שלנו טובה יותר".

חירט וילדרס

ישן 21-06-2009, 13:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי avihil שמתחילה ב "אאממ.. זול?"

ציטוט:
ם מערכת כזו תגיע לסוריה, ונאלץ לתקוף את המערכים הללו, הרי שזו פעולה התקפית (שלהבדיל מתקיפת הכור - גלויה)
סוריה היא מדינת משטרה. כל עוד אתה לא תתפאר בכך, וסוריה תחליט לא לפרסם את העניין- הפעולה אינה "גלויה". גם מי שתקף בכור השאיר די עדויות למי שהיה מעונין לפרסם את העניין.

לעצם העניין, זה כיוון מעניין; אולי רוסיה תסכים להרחיב את הרעיון להימנעות מייצוא ביטחוני רוסי למזה"ת תמורת הימנעות מייצוא ישראלי לאזור של רוסיה? או, נאמר, לפצל את העיסקה האיראנית- להעביר לאיראן את הסוללות שהזמינה, ולתת לנו לקנות את המכ"מ בלבד

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 21-06-2009 בשעה 13:53.
ישן 21-06-2009, 15:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "מציע לקנות את הטילים ,..."

ציטוט:

דרך אגב , אם יש לאמריקאים בעיה אם זה - נגיד להם שלנו יש בעיה שהם מוכרים נשק ללבנון .

לפעמים, יותר זה פחות...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-06-2009, 14:13
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "עד לפני מספר חודשים ארה"ב הייתה מדינה ידידותית לישראל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benihartmann
נראה לי שמאז שממשל אובמה עלה לשלטון, מתהווה שבר עמוק ביחסים בינם לביננו.

לדעתי יש לנסות לרכוש נשק התקפי מרוסיה , למשל , מטוסי SU-27 והדגמים המתקדמים

של MIG-31. ואם נצליח לרכוש ,נתקין במטוסים מערכות אוויוניקה מתקדמות

מתוצרת ישראל. ע"י כך יחסך כסף רב. ובתעשיות הבטחוניות האמריקאיות

ירימו יותר משתי גבות.

זה לא היה מציאותי לפני אובמה, וזה גם לא מציאותי עכשיו. חוץ מזה, להחליף תלות אמריקאית בתלות הרוסית (אם הבנתי אותך נכון) - אז מה הרווחנו? ישראל צריכה לשאוף להיות יותר עצאמית מבחינת ייצור וייצוא ביטחוני. זה בטח לא קל ולא פשוט, אבל חייבים לעשות את זה, כדי לא לגמור כמו טייואן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:15

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר