לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2009, 07:37
  flatfoot flatfoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
אומדן טווח לקלעים זה שקר אחד גדול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "אומדן טווח קלע סער"

הנני צלף. בצה"ל מלמדים אומדן טווח עם לו"ש של לאופולד על פי נוסחת האלפיות. זה מאפשר רמת דיוק גבוהה ואת כל טווח הטווחים האפשרי.

אצל קלעים עשו קומבינה, הם לא מכירים את הנוסחא ואת הערכים של הלו"ש שלהם והם מוגבלים לדברים מאוד מסויימים.

חוץ מזה שגם עם M24 כשאתה שוכב סטטי ומנסה לאמוד טווח לדמות שנעה זה קשה וצריך לאמוד לפחות פמיים שלוש כדי לוודא שלא טעית.
אז עם הטריג' שאתה מוגבל לדברים מאוד ספציפים שאתה יכול לאמוד וגם הגדלה קטנה זה בכלל לא מדויייק.
(מה גם שקלע בניגוד לצלף לרוב לא ישכב סטטי כשיש לו זמן לצפות על המטרה שלו)

לדעתי השיטה הכי טובה לקלע היא שיטת ה-100 מטר שאני משתמש בה לטווחים קצרים גם בתור צלף.
מצפים ממך בתור קלע שתכניס חצי גוף ללוש ככה ככה ולזכור את כל השטיקים של הלוש(בפרופיל, בחזית בלה בלה) כדי לאמוד טווחים של 200-300 מטר. 200 -300 מטר אלה טווחים קצרים שבקלות לאחר תירגול אתה יכול לאמוד בצורה מדוייקת בעין.

100 מ' אתה בטח יודע לזהות בעין. כל פעם שאתה מסתכל על שטח תאמוד בעין 100 מ' עד לעצם כלשהו ואז ממנו תאמוד 100 מ' עד לעצם הבא וכך עד ל400 זה עובד בצורה טובה. פשוט לחלק את השטח לחלקים של-100 מטרים.

לפעמים ככשאני מסתכל על שטח אני מדמיין שאני במטווח ונזכר איך אנשים היו נראים לי ב200 וב-300 ומשליך על השטח.

נערך לאחרונה ע"י flatfoot בתאריך 29-06-2009 בשעה 07:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2009, 10:41
  משתמש זכר NadavLevi NadavLevi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "אומדן טווח לקלעים זה שקר אחד גדול"

חברה רמת הדיוק של הקלע הממוצע היום בצהל + M4\תבור + טריג'יקון יוצא דיוק לא הכי גבוהה לכן גם אם תהיה טעות של 50 מטר (עד טווחים של 300) לא יהיה נורא כל כך כל עוד יורים למרכז מסה.

ולמי שחושב שטריג'יקון ACOG זאת כוונת מדוייקת מוזמן לשמוע למה לא.

לגבי השאלה של הקלע פה, תבדוק אם ב 200 מטר נכנס ראש של מטרת קרטון במידה וכן תמדוד אותה, נגיד יצא 25ס"מ אז זה אומר שכל חפץ בגודל 25 ס"מ נכנס שם ב200מ או לחילופין חפץ בגודל 12.5 ס"מ ב100מ או 50ס"מ ב400מ וכן הלאה.

לגבי אקילה יש לי איפשהו את הגדלים באלפיות של כל הקווים שם באקילה X6 אוX4 ואז כבר אתה יכול לעבוד עם אלפיות כמו צלף רגיל.

ישן 29-06-2009, 10:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NadavLevi שמתחילה ב "חברה רמת הדיוק של הקלע הממוצע..."

הכוונת תמיד מדוייקת. הבעיה היא ביורה, לא ברצפה ה(לא) עקומה

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-06-2009, 22:25
  משתמש זכר NadavLevi NadavLevi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.09
הכוונת תמיד מדוייקת. הבעיה היא ביורה, לא ברצפה ה(לא) עקומה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הכוונת [b]תמיד[/b] מדוייקת...."

יש דבר שנקרא EXIT PUPIL שזה קוטר קרן האור שיוצאת מהכוונת במרחק שחרור העין.
עכשיו ככל שהקוטר של קרן האור הזו יותר קרוב לקוטר אישון ממוצע יש לאישון פחות מקום "לטייל" בתוך קרן האור וכך הוא נשאר באותה נק' מכוון בדומה לכוונת להבית שצריכה להיות במרכז החרירית אם תרצו.

לטריג'יקון: Exit Pupil (mm): 8.00
ללאופולד M3 10X40 - הכוונת של האם 24: Exit Pupil (mm): 4.00
PSO-1 4X24 הכוונת של הדראגונוב: Exit Pupil (mm): 6.00
כוונות עם זום 8-25 לדוגמא לאופולד: Exit Pupil (mm): 2.00

עכשיו כמו שרואים פה לטריג' יש "אישון יציאה" יותר גדול פי 2 משל לאופולד דבר שמצד אחד גורם לכוונת להיות נוחה ומהירה מבחינת כניסה למצב אך גם לא מדוייקת לכן אפשר לראות לפי המיקום של הכוונת הקדמית של ה M4 על הלו"ש אבל זה לא פיתרון רציני.
שוב, קוטר אישון יציאה קטן מדי כמו בכוונות X25 וכדומה גורם לתמונת מטרה קטנה יותר וכל תזוזה קטנה! קדימה אחורה או לצדדים גורמת לסהרונים ולאיבוד תמונה.

ישן 29-06-2009, 11:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב "אני נאלץ להסכים..."

לקלע יכולת איסוף בסיסית, בעוד שמפקד עושה הרבה דברים חוץ מזה, קלע, במיוחד בביצוע תצפית הוא הגורם האידיאלי לבצע איסוף מודיעין מטרות ואומדן טווחים. יש דרכים מוצלחות יותר ופחות לעשות זאת, וכבר עבדנו עם קלעים כמספרי 2 לצלפים תו"כ שהם עושים אמדן טווח בצורה מקצועית. מנסיוני - הבעיה היא אימון, אימון, אימון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-06-2009, 11:55
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "אומדן טווח לקלעים זה שקר אחד גדול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי flatfoot
הנני צלף. בצה"ל מלמדים אומדן טווח עם לו"ש של לאופולד על פי נוסחת האלפיות. זה מאפשר רמת דיוק גבוהה ואת כל טווח הטווחים האפשרי.

אצל קלעים עשו קומבינה, הם לא מכירים את הנוסחא ואת הערכים של הלו"ש שלהם והם מוגבלים לדברים מאוד מסויימים.

חוץ מזה שגם עם M24 כשאתה שוכב סטטי ומנסה לאמוד טווח לדמות שנעה זה קשה וצריך לאמוד לפחות פמיים שלוש כדי לוודא שלא טעית.
אז עם הטריג' שאתה מוגבל לדברים מאוד ספציפים שאתה יכול לאמוד וגם הגדלה קטנה זה בכלל לא מדויייק.
(מה גם שקלע בניגוד לצלף לרוב לא ישכב סטטי כשיש לו זמן לצפות על המטרה שלו)

לדעתי השיטה הכי טובה לקלע היא שיטת ה-100 מטר שאני משתמש בה לטווחים קצרים גם בתור צלף.
מצפים ממך בתור קלע שתכניס חצי גוף ללוש ככה ככה ולזכור את כל השטיקים של הלוש(בפרופיל, בחזית בלה בלה) כדי לאמוד טווחים של 200-300 מטר. 200 -300 מטר אלה טווחים קצרים שבקלות לאחר תירגול אתה יכול לאמוד בצורה מדוייקת בעין.

100 מ' אתה בטח יודע לזהות בעין. כל פעם שאתה מסתכל על שטח תאמוד בעין 100 מ' עד לעצם כלשהו ואז ממנו תאמוד 100 מ' עד לעצם הבא וכך עד ל400 זה עובד בצורה טובה. פשוט לחלק את השטח לחלקים של-100 מטרים.

לפעמים ככשאני מסתכל על שטח אני מדמיין שאני במטווח ונזכר איך אנשים היו נראים לי ב200 וב-300 ומשליך על השטח.

אתה קלע סער עם 7.62

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 01-07-2009, 08:58
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ReSiDeNtEviL שמתחילה ב "אומדן טווח קלע סער"

In my experience, the ACOG is very accurate and can be quite effective for estimating ranges. Remember, we are talking about estimation, which is all you really need for tactical observations in a platoon.

Shooting center-of-mass at a body sized target up to 500m does not require more. And it is certainly good enough for field intelligence and identifying distant objects for the commander/support fire which is a major advantage that the kala brings to the squad/platoon

In Lebanon2, with the 4xAquila, I was able to detect and correctly estimate the range the Givati battalion moving in front of us at 600m away

Here are files I made that show the actual milrad (alpiot) measurements of the Trijicon ACOG and 4xAquila reticle lines that I calculated and various extra ways to use the hash marks for estimating range.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

Note that in graphic above, the 400m and 500m POA marked (2nd & 4th crosshairs) are for the 20inch barrel A3 rifle.

Horizontal measurements are for the width of the mark. Inner vertical measurements are for the distance between the marks, outer is the accumalative distance from the center.

Size of the target objects that were apparently used to calculate range

Man width = 50cm

Profile width = 30cm

Head length = 25cm

I used for a man's height = 180cm

The following page I use as a pocket guide whenever I'm on miluim

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

I hope you find these useful. They are based on the original plain crosshair TA01 pattern but should work just as well with the red donut pattern. The original files are higher resolution than I can place here. I can email them to anyone that is interested.

BTW, if anyone is concerned, I got prior permission from the manager to post this information

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 01-07-2009 בשעה 09:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר