לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2004, 01:28
  לאורו נלך לאורו נלך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל לאורו נלך שלח הודעה דרך MSN אל לאורו נלך
שאלה בנושא העתודה הצהלית... די חשוב...אם ניתן להשיב, ומהר...

אני מוגדר השנה כ"תורתו אומנתו",שנה הבאה אני אמור להתחייל,ולהמשיך במסלול "הסדר",
הנקודה היא שהפרופיל שלי הוא 72, ואני לא חושב שגיוס גדודי (שריון,תותחנים וכו') ימצא את היכולות שלי במלואן, (ומכיוון שחונכתי לתרום ככל יכולתי, די קשה לי עם העניין הזה...)
ברוך ה', ניחנתי ב"ראש חזק" אני די שולט במדעים מדוייקים וכו', (עדיין לא נגשתי לפסיכו',אבל זה בתכנון)
מישהו פה יודע פרטים על העתודה הצהלית ? על כל סוגיה ? תנאי קבלה? איפה ניתן לקבל חומר הסברתי? כמה שנים (מיני'-מקס')? מה נתן לעשות עם זה בעתיד? כמה שנים אתה מחוייב בפועל? וכו'

כמו כן, שאלה לדתיים (היותר חזקים פה), מה לדעתם כדאי לי לעשות, אני בהתלבטות לא נורמלית עם עצמי... להמשיך ללמוד בישיבה (אני לומד בישיבת ההסדר כרם ביבנה), או לפרוש לעתודה ?
הרי בסופו של דבר די ברור שלא יצא לי להמשיך ללמוד בקביעות אח"כ.. ומה עם בניית אישיות ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 23:41
  לאורו נלך לאורו נלך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל לאורו נלך שלח הודעה דרך MSN אל לאורו נלך
אני רוצה לציין כמה פרטים קטנים...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי maglanon שמתחילה ב "נרויאר"

ראה הבדל פעוט בין שני ציבורים מרכזיים באומה הישראלית:
הכיפה הסרוגה - לעומת הציבור החרדי.

בציבור החרדי:כשתלמיד ישיבה מוגדר כ"תורתו אומנתו", והוא ב-א-מ-ת (ואני חייב לציין ב-א-מ-ת[!]) יושב ולומד, אני מבין אותו לחלוטין (לא בהכרח מסכים איתו,אבל מבין), וחושב שאם אותו אחד יכול ללמוד (ושוב,כאשר הוא ב-א-מ-ת לומד) עדיף שישב וילמד.
לצערנו, יש המון משתמטים (ונכון,אי אפשר להסתיר את זה) ש"מנצלים את הגל" ו"תופסים על האפשרות הזו טרמפ" וגם אני נגדם לחלוטין !!!

אך לעומתם, בציבור הדתי (הכיפ"ס):יש חילוק בין ארבעה מסלולים עיקריים:
חבר'ה שהולכים ישירות לצבא,מכינות,ישיבות הסדר,וישיבות גבוהות.
כולם בציבור הדתי-ציוני מתגייסים !!!!! אצלנו לא משתמטים!!! השאלה אומנם לכמה זמן הגיוס ובאיזה אופן, אבל כולם מגוייסים !!!
קצת הסבר על כל אחד מהמסלולים:
צבא ישירות: די ברור, אין צורך בהסבר...
מכינות: בדר"כ לומדים שנה-שנתיים (לרב שנה) ומגוייסים גיוס רגיל !!!
ישיבות הסדר (ואני בינייהם):ברמת העקרון רוב החבר'ה מגוייסים לשנתיים וארבע עד שלוש פלוס, כשפעול אנחנו "מחותנים" עם הצבא ל5 שנים.שנה ראשון מוגדרת כ"תורתו אומנותו",חיול אמצע שנה, שנה מוגדרים בהסדר.גיוס אמצע שנתי(בנה ב') שנה ושמונה גיוס,שוב שנה ישיבה,שנה וארבע צבא ושוב שנה+ ישיבה (למי שלו הבין:18 חודש ישיבה,20 חודש צבא,12 ישיבה,16 צבא וישיבה בישיבה). הוי אומר שאנחנו מגוייסים ל+/- 36 חודש (קצת פחות, בדר"כ יוצא שנתיים וארבע) אבל מחוייבים לכל המסלול.
ישיבה גבוהה:החבר'ה מוגדרים כ"תורתו אומנתו",יושבים בישיבה כמה שרוצים ואח"כ מגוייסים גיוס רגיל(!)

אז מי שטען פה שהציבור הכיפ"סי משתמט, שישקול שוב את דבריו...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר