לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2009, 01:49
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
מגבלות ההומור

יש הטוענים שלהומור אין גבולות. שכל נושא מותר, ושמפרות קדושות מכינים את הסטייקים הכי טובים.
אני אישית די מסכים, אם כי נפשית עוד קשה לי לצחוק מבדיחות מסויימות, ואפילו לספר אותן.

הדוגמא הקלאסית היא בדיחות שואה. ידוע לכולם שבאמצעות הומור שרדו יהודים בשואה. וידוע שהומור הוא גם דרך לפרוק זעם וכאב, שקיים בכמויות אצל ניצולים. אבל למי עוד מותר ולמי אסור?
האם לי מותר לספר בדיחות כאלו? ואם כן- האם לכולם? האם זה בסדר שאספר בדיחת שואה לחברי אבל לא לשכני המבוגר שאיבד משפחה בשואה ושרד שם רק בקושי?

הלאה- אם אתם חושבים שהכל מותר בהומור, האם יש מגבלת זמן ורלוונטיות? כלומר- האם בדיחות שואה הן מותרות אך רק כעת ולא בשנות החמישים למשל?

האם מותר לצחוק על בחירות של אנשים אך לא על מהותם? דהיינו- האם בדיחות גזעניות, בדיחות על נכויות ולקויות אסורות? איפה הגבול בין הומור לגיטימי לבין התאכזרות?

בדיחות על אנשים פרטיים- בזמנו, ממש לאחר הפיצוץ, נפוצו בדיחות על אילן רמון ז"ל. למה לא ראינו בדיחות דומות על גלעד שליט מייד לאחר החטיפה? ולמה עכשיו דווקא הן מתחילות לצוץ? והאם הן לגיטימיות?

אני חושב שפורום שלם לא יספיק בשביל לדון על הנושא הזה, אבל שווה להתחיל מאיפשהו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2009, 09:32
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מגבלות ההומור"

לדעתי להומור צריך להיות מוגבלות,ולא על כל דבר גם ניתן לצחוק אפילו שהומור זה דבר נפלא בהחלט.

על השואה למשל אינני רואה פה שום הומור ולא משנה איך ינסו לתרץ את זה,רק הכחשה למה שקרה למשל בשואה ולהפוך ממנו לחלק מהומור מראה כמה אותו ממציא הבדיחה לדעתי חי בהכחשה עצמית או מפשוט מעשה של ניסיון לנטרל את השואה מחיי היהודים כאילו דרך הומור,אבל כל אחד ודעתו.

ועכשיו בדיחה קלילה:

אחרי מאסר ארוך שנים בכלא, משתחרר מאפיונר ידוע ויוצא לחפש את כספו המוסתר.
הוא מגייס את העורך דין שלו והולך לעבר ביתו של רואה החשבון.
כשהם מגיעים, שואל המאפיונר את רואה-החשבון: "איפה כל הכסף שהסתרתי אצלך?" הרואה חשבון שותק.
המאפיונר שוב שואל: "איפה 59 מיליון הדולר שהסתרת עבורי?" רואה החשבון שותק.
"שמע", אומר העורך דין למאפיונר: "שכחת שהבן אדם חרש ואילם - הוא לא שומע כלום ולא יכול לענות לך."
העורך דין ממשיך ואומר: "תן לי לדבר אתו בשפת הסימנים!"
המאפיונר מסכים ואומר: "שאל אותו איפה הכסף שהוא הסתיר עבורי?" העורך דין מסמן בידיו.
"הוא אומר שאינו יודע על מה אתה מדבר," מתרגם עורך-הדין את סימניו של רואה החשבון.
המאפיונר מוציא אקדח, דורך אותו, מצמיד אותו לרקתו של רואה החשבון ואומר:
"שאל אותו עכשיו איפה הכסף שהסתיר עבורי!"
העורך דין שוב עושה סימנים לרואה החשבון.
הרואה חשבון נבהל מאוד ואומר במהירות בשפת הסימנים: "הכסף נמצא במזוודה בתוך ארון הכלים בגינה שלי בביתי!!!"
"מה הוא אמר?", שואל המאפיונר.
העורך דין מתרגם למאפיונר: "הוא אמר שתלך לעזאזל ושאין לך אומץ ללחוץ על ההדק..."

נערך לאחרונה ע"י נוסטור בתאריך 03-07-2009 בשעה 09:44.
ישן 03-07-2009, 09:57
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06

אם זה בן אדם סבבה, הוא יקח את זה בסבבה, ואם זה מתחסד, הוא יעשה סרטים.
ברם, לספר בדיחה על אונס לנאנסת או בדיחת שואה לניצול שואה זה לא משהו שעושים, והם לא אמורים לקחת את זה בסבבה.

ת'כלס רוב האנשים כבר מבינים שהומור על כל סוגיו, כל עוד מדובר בהומור ולא בהשמצות, הוא סבבה.

דוגמא להומור מנפץ גבולות, שסביר שחלק מהמתחסדים לא יאהבו:
http://encyclopediadramatica.com/Jews (שיט גיליתי שיש שם תמונה קטנה מהשואה, אז אני מפציר במי שלא מתאים לו ההומור הזה לא להכנס)
יש גם ערך על השואה, אבל, למשל, בפרש - אני לא חושב שצריכות להיות בדיחות שואה כי אתה לא יודע מי יקרא את זה וזה עלול לפגוע במישהו בצורה קשה.

http://encyclopediadramatica.com/Muslims
וכהנה וכהנה
(
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_adults.gif]
מי שמתכוון לשוטט באנציקלופדיה דרמטיקה שידע שזה כולל עירום בחלק מהערכים, הערכים שאני פרסמתי כאן הם בלי עירום)

ישן 07-07-2009, 12:21
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
נעים לי להודות

אבל אצלי אפשר לצחוק על הכל: שואה, יהודים, מרוקאים, פדופילים, אשכנזים, גלעד שליט, רון ארד.
בדיחות אפשר לספר על הכל, נכון שאני צריך לבחור את הקהל המתאים כדי שהם לא יעלבו.
בד"כ אני נכשל בבחירת הקהל. לכן חצי מהחיים הבוגרים שלי אני עסוק בלהתנצל ובחצי השני אני מחפש איפה הנחתי את המפתחות, ארנק, פלאפון וכד'

אבל לאור התגובות אני לא אספר בדיחה שחורה...
ואפילו אני אספר על פעם שממש הובכתי מבדיחה שחורה:

בעברי הייתה לי חברה גרמניה שדי הזעזעה מבדיחות השואה שספרתי, עד שיום אחד היא אמרה לי שאני צריך להיות זהיר כי גם סבא שלה נהרג באושוויץ. חשתי בושה גדולה, שאלתי אותה איך הוא נהרג והאם הוא שיתף פעולה עם המחתרת, אז היא אמרה לי שלא. הוא פשוט נפל ממיגדל שמירה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר