לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2009, 10:57
  כוכבי כסף הוצאה לאור כוכבי כסף הוצאה לאור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.06
חדש בעברית - אלנטריס / ברנדון סנדרסון

"אלנטריס הוא ספר הפנטזיה הטוב ביותר שנכתב מזה שנים. ברנדון סנדרסון יצר עולם מקורי בהחלט של קסם ותככים, ובזכות דקדקנות כשל מיטב כותבי המדע הבדיוני, הוא גם אמין בכל שלביו. אך מה שעושה אותו לבלתי נשכח, הן הדמויות הנהדרות שיצר. גיבורים אמיתיים אשר לנוכח קשיים, מוצאים כוח שלא ידעו שהוא ברשותם, עושים טעויות ואינם נרתעים מתוצאותיהן, מקריבים מעצמם על מנת להציל את מה שראוי לאהבה בעולמם. הטוב מכל - הספר עומד בזכות עצמו. הו, בהחלט יש מקום לספר
המשך, ואני מקווה שיהיה כזה. אך הוא אינו מרגיש כמו "כרך 1" המשאיר את השאלות החשובות בלתי פתורות. סנדרסון אורג סיום
מורכב רק עמודים בודדים לפני סוף הספר, המספק לחלוטין את הקורא...נדיר שלכותבי סיפור דמיוני יש הבנה כה מציאותית כיצד פועלת מנהיגות, כיצד נוצרות קהילות, ואיך האהבה באמת מוצאת את דרכה ללב האנושי. סנדרסון מבריק בצורה מעוררת התפעלות.
אני שמח שלא אני כתבתי את הספר הזה. ואני כלל לא מקנא. אילו אני הייתי הכותב, לא הייתי זוכה בתענוג לראות את הסיפור נפרש לפני כפי שהוא נפרש, במלוא הכיעור והיופי, ההתרגשות והכאב." - אורסון סקוט קארד, מחבר סדרת רבי המכר: המשחק של אנדר.

ברנדון סנדרסון הוא כותב מוכשר, ואפילו מאד מוכשר. ספר הביכורים שלו, "אלנטריס" זכה לתשבחות רבות, וקנה מיד עם צאתו מקום של כבוד בקרב כותבי הפנטזיה.
הוא גם נבחר ע"י אלמנתו של רוברט ג'ורדן להיות זה שיסיים את סדרת WHEEL OF TIME של בעלה המנוח, בזכות כשרון הכתיבה שלו.

זהו ספר פנטזיה יחיד, שאינו חלק מסדרה.

אֶלָנטְרִיס הייתה יפהפייה פעם. היא כונתה עיר האלים: מקום של כוח, זוהר וקסם. אלה שביקרו בה מספרים כי האבנים עצמן בהקו באור פנימי, וכי העיר הכילה פלאים קסומים שלא יתוארו. בלילה זרחה אלנטריס כמו מדורת כסף ענקית, ונראתה אף למרחקים אדירים. אך על כל תפארתה של אלנטריס, תושביה היו מפוארים ממנה. עם שיערם הלבן הבוהק, ועורם הכסוף, המתכתי כמעט, בני אלנטריס זהרו כמו העיר העצמה. האגדות מספרות כי היו בני-אלמוות, או קרובים לכך. גופותיהם החלימו במהירות, וחוננו בכוח, חדות עין ומהירות אדירים. הם היו מסוגלים לבצע קסמים בהינף יד; והאנשים זרמו לאלנטריס מכל רחבי אוֹפֶּלוֹן, על מנת לזכות ברפואות, מזון וידע אלנטריים. האלנטרים היו אלים. וכל אחד יכול היה להפוך לאלנטרי. זה נקרא השָאוֹד. השינוי. הוא הכה באקראי - בדרך כלל בשעות הלילה המסתוריות, בהן החיים האטו ממהלכם ונחו. השאוד יכול היה לקחת קבצן, בעל מלאכה, אציל, או לוחם. בבואו, חייו של בר המזל הסתיימו והחלו מחדש; הוא היה נפטר מהמציאות השגרתית עד כה, ועובר לאלנטריס. אלנטריס שבה היה חי באושר, מושל בחוכמה וזוכה לסגידה לנצח.
הנצח הגיע לקצו לפני עשר שנים.

הספר יגיע מחר לדוכן "כוכבי כסף" בשבוע הספר, בכיכר רבין, ויגיע מחר גם כן, בתקווה, לחנות של יואב בת.מרכזית הישנה. שאר החנויות כנראה יחכו עד לאחר ה-20/6, לצערנו, עקב עומס עבודה (אנחנו מעבירים את המחסן השבוע, וזה גם שבוע הספר, אז מערך ההפצה שלנו קצת משובש). מחירו הקלטוגי לצרכן הוא 84 ש"ח (548 עמודים).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר