לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2009, 16:06
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
מגעיל פרויקט תהיל"ה: האם הממשלה ממשיכה בחזון האורווליאני של האח הגדול?

מתוך הודעה של looklook בפורום השכן (ותודה לו כמובן על המידע):
ציטוט:
הייתי היום בקורס די מעניין והמרצה הוא אחד שעבד בעבר הממש לא רחוק עם משרדי הממשלה. הוא סיפר לי על שלב בפרוייקט תהיל"ה שמאוד יעניין את הגולשים. ראשית - מה היא תהיל"ה . תהיל"ה היא חוות השרתים הממשלתית , אליה עוברים בהדרגה כל המערכות ואתרי האינטרנט וכו' של משרדי הממשלה. כל זה מעניין אותנו כשלג דאשתקד.

ובכל זאת , יש לפרוייקט חלק מאוד מעניין, כחלק מפרוייקט תהיל"ה הממשלה יצאה במכרז לאספקת שרותי דואר אלקטרוני וחתימה דיגיטלית לציבור . הפרוייקט נדחה במשך 4 שנים בגלל ריב על המכרז בין הספקים השונים כאשר חברות זוכות, מפסידות, מגישות ערעור ומגיעות להסכמים שונים עם הממשלה. בשעה טובה , חברת hp קנתה את חברת eds ובכך בא על פתרונו סכסוך ארוך טווח בין 2 החברות על המכרז הממשלתי.

מה שזה אומר, שבקרוב מאוד, כאשר 2 החברות ישלימו את ה"שידוך" בינהן במסגרת hp, הממשלה תוכל סוף סוף לקבל את השרות אליו החברות התחייבו והוא

א) לכל אזרח במדינת ישראל תהיה תיבת דואר אלקטרוני ממשלתית
ב) את מרבית הטפסים אותם אתם מעבירים היום למשרדי ממשלה תוכלו להעביר במחשבכם האישי ולהעביר באמצעות האינטרנט. (קיימים כיום מס' מצומצם של טפסים אותם כבר ניתן להעביר דרך אתר "שער הממשלה" ) בלי תור, בלי תלות בשעות קבלת קהל, בלי צורך להסתמך על הדואר , עם אפשרות לפידבק.בלי טפסים שהולכים לאיבוד.
ג)אזרחים שיקנו קונה כרטיסים , יוכלו באמצעות ת.ז. חכמה (גם זה בדרך) גם לחתום דיגיטלית. כלומר, גם טפסים שמחייבים חתימה - יועברו באמצעות הדוא"ל. זה אומר שאפשר יהיה להעביר כך למעלה מ 95% מהטופסולוגיה הממשלתית.
ד) השאיפה היא להוסיף בעתיד קורא טביעת אצבע כדי לאפשר גם את 5% הנותרים (כולל העברת בתים בטאבו!
)

האמת שרק עכשיו אני מתוודע לראשונה לפרויקט תהיל"ה ומבלי לדעת הרבה על הפרויקט,
רק שילוב המילים ISP ממשלתי, כבר עושה לי לא טוב בבטן, אין ספק שהאח הגדול שועט קדימה מבלי להאט...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2009, 17:54
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "פרויקט תהיל"ה: האם הממשלה ממשיכה בחזון האורווליאני של האח הגדול?"

כן, שמעתי כבר בעבר על הפרויקט הזה, אבל לא התרגשתי. כמו הרבה הצהרות של הממשלה גם זה הולך להיות בדיחה אחת גדולה. הם בעצמם לא סגורים על מה יהיה הכיוון.
בוא נגיד ככה שאם שטרית היהיר היה מצליח להשלים את חזונו האפל, בלי לחשוב פעמיים הממשלה הייתה מכניסה לאט לאט לכל שגרת החיים שלנו את מדיניות האח הגדול בכל תחום בחיים.
זה אומר גם התחברות לספק האינטרנט שלך לפי טביעת אצבע, גם מהסיבות שכבר כיום נידונות בכנסת ע"מ לסנן את האינטרנט (כי אוי מסכנים הילדים שנחשפים לפורנו ברשת-תרוץ עלוב).
ש"ס מצד אחד מציתים שריפה שאת התרכובת של השמן שהם שופכים למדורה הם לא כ"כ מבינים, מצד שני הממשלה באה ותופסת טרמפ על הסיבות שש"ס מקדמת ומציתה שרפה ענקית כדי
לשים סוף לחופש הביטוי ברשת וכל זה בהתבסס על האג'נדה שלהם ושל אלו שמאחורייהם.

אבל שוב, כל זה זה בדיחה אחת גדולה, אין ממה להתרגש, כל מנגנוני האבטחה הממשלתיים שואפים לתת רמה, אפילו מערכות אבטחה בצבא זה כשלון אחד גדול וכל קצין במ"מ יודע.
כל עוד הם משתמשים בכלים תכנותיים שבאים מתאגידים כמו מיקרוסופט וגוגל, זה תמיד יהיה חדיר, זה תמיד יהיה פריץ וטענות חסרות שחר כמו "זהו אמצעי הזדהות אמין המאפשר חתימה
אלקטרונית ברמת האבטחה הגבוהה ביותר הקיימת כיום. בשנים הקרובות יהפוך הכרטיס החכם לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו." לא יעזרו להם! למרות שהם מודים כאן בציטוט
שהאינטרס שלהם יכנס לתוקף בשנים הקרובות ויהי מה!

ככה זה ממשל שלא שואל ולא מתייעץ עם העם שלו, למרות שמדובר בדמוקרטיה הציבור הורגל לקבל את הגזרה משמיים מבלי לקבל הזדמנות להעביר על כך ביקורת,
להתייעץ ולקבל החלטות ביחד עם הממשל, הרי בשביל מה יש לנו "נבחרי ציבור" בשביל שיעשו מה שבא להם בטענה שהם יודעים מה טוב לנו? אם כל הכבוד לנבחרי הציבור המבריקים,
אני לא רוצה שיקבעו לי ולאזרחי המדינה מה טוב לנו ומה לא, אני יודע מה טוב לי כאדם צעיר שמבין בטכנולוגיה ובעולם המודרני ואני יודע שלטכנולוגיה יש צדדים שליליים ולאלו יש השלכות.
ההשלכות יבלטו לצערנו בדורות הבאים שכנראה את הממשלה זה לא כ"כ מעניין.

אני מקווה שיתפתחו אלטרנטיבות ל-"אינטרנט 2" שהממשל האמריקני רוצה לפתח בשיתוף עם התאגידים כמו AT&T הנבלים ולדחוף לנו את זה בכל העולם (תהיל"ה היא מאוד דומה לזה).
אני גם מקווה שממשלת ישראל לא תלך ראש בקיר ותעביר את כל השירותים שלה לציבור רק באינטרנט, לא שאני נהנה ללכת לסידורים במשרדי הממשלה, אבל מעדיף לעשות את זה בעולם האמיתי
ולא באינטרנט שעוד 1001 האקרים מסוגלים ליירט את הפאקטים שנשלחים ממני, עוברים בשרתי הספקית ונקטלים אצל משרדי הממשלה, בכל שלב כזה פיענוח הפאקטים ועריכתם הוא אפשרי.
משמעות הדבר שהממשלה יכולה להבטיח עד מחר שזה בטוח אבל כולנו יודעים שזה לא!

חייבים לקום, להשמיע קולות מחאה כי נדמה לי שהאוטובוס של הממשלה קצת איבד שליטה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-07-2009, 16:02

אתה בטוח בזה?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Lomez שמתחילה ב "אני לא רוצה להרחיב כדי לא..."

לא יודע עד כמה זה ריאלי אבל אני סומך יותר על המוסד והשב"כ יותר מאשר על הממשלה בכל הנוגע לאבטחת מידע ושימושו.
כי זה שלגופי הביון יש יכולות מודיעין, ריגול, איסוף ואיכון מידע על כל אחד על הפלנטה זה לא חדש וזה משהו לגיטימי שכולנו יודעים ולוקחים בחשבון.
לא יודע האם לעשות שימוש ברשויות ציבוריות זה כזה נכון וצודק כדי לאסוף מידע על האזרחים אבל מבחינת אמינות הם יותר אמינים מהממשלה ותאגידים אחרים.

אפשר גם להתנחם בזה שלפחות במשרד הבטחון ובגופים שהוא אחראי עלייהם אין צורך במאגרים ביומטריים והם אפילו אמרו את זה בגלוי בתקשורת בכתבה בYNET.
אז נותר להסיק מזה שהם לא להוטים לתייג את האוכלוסיה כמו שהשר שטרית להוט לעשות, אז מי יודע אולי שווקא זה בסדר.. העיקר שכל זה יהיה בלי מאגר עם נתונים פיסיולוגיים שלנו.

ישן 04-07-2009, 19:34

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "המוסד והשב"כ = הממשלה"

אתה יכול להגיד את זה גם על משרד הבטחון.
אבל העיניין הוא שמדובר בגופים עצמאיים שבסופו של דבר משרתים את הממשלה בהתאם לשיקוליה.
אבל לא זה העיניין, מבחינת אבטחת המידע ואמינות השמירה על המידע מעורבות שלהם תהיה יותר אמינה מאשר של משרדי הממשלה לבד. כי הממשלה מעסיקה חברות אזרחיות לצורך העיניין
כמו HP (שבין השאר יהיו אחראיים גם על הביומטריה) אבל הממשלה גרועה באבטחת המידע שיושב אצלהם במשרדים, משרד הפנים ומרשם האוכלוסין זוהי דוגמא מצויינת איך משרדי הממשלה
מתפקדים בדישדוש ואדישות. כוונתי הייתה סה"כ בצורת השמירה על המידע ומניעת דליפת מידע, בזה משרד הבטחון והסוכנויות שלנו ממש טובות, נדיר שמשהו דלף מהשב"כ וטוב שכך.

ישן 05-07-2009, 12:20

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Lomez שמתחילה ב "אויייי, אייס ידידי, הלוואי..."

שמע אתה מסקרן אותי, לא יודע מה המקור שלך או האם עבדת או הינך עובד בתחום, אבל גם לא אשאל כי אני מכבד אותך. חוץ מזה אתה לא מחדש שום דבר האמת,
כי רובנו יודעים שאנשים שמשרתים את הגופים הגדולים של "האח הגדול" הם בסופו של דבר עושים זאת באמונה שלמה בצדקת הדרך, בפטריוטיות מלאה ובתום לב שהם
משרתים את הציבור והמדינה בפרט.
אבל אם יש שם כמה וכמה אנשים שמבינים איך המכונה המשומנת עובדת בכל העולם וכבר מתעוררים קצת זה כבר טוב. אחרת לא מבין איך יש אנשים שהולכים לאבטחת אישית
ומוכנים לחטוף כדור בשביל לא משנה מי שזה לא יהיה, עד כמה המוח של יוצאי יחידות עילית מתוכנת בצורה כה עגומה שהחיים שלהם שווים לפחות מחייו של איזה איש חשוב?
כל זה בשביל כסף? נו באמת..
אבל כנראה שגם את זה צריך ומן הסתם שכל בורג ואפילו הקטן ביותר חשובים במערכה הגדולה וזה ידוע לכל, אחרת גם לא הינו עושים צבא, אבל כולנו מאמינים בצורה זו או
אחרת בצדקת הדרך, אז אני די מבין גם אותם. חבל, דווקא תמיד אהבתי ושיבחתי בנעוריי את גופי הביון שלנו חשבתי הם הטהורים היחידים במדינה כי בממשלה מזמן הציבור איבד אמון.
כנראה שיחיד שאתה אמור לסמוך עליו מבחינת בטחון זה על עצמך.. כי עושה רושם ששם למעלה לממשלה יש סדר עדיפויות שונה ממה שהאזרח הממוצע חושב.

ישן 04-07-2009, 21:50
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי diego_m שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]המוסד והשב"כ =..."

כל ממשלה עובדת עבור ראש הממשלה, והוא עובד עבור אותם גופים עלומים.
מעולם לא היתה לנו ריבונות עצמאית, זו פיקציה. אנחנו בובה על חוט שנעה לפי תכתיבי הסדר העולמי החדש,
אם לא היה לנו בעיה להפציץ ספינת צי אמריקאי ב 67, זה אומר הכל. ממתי ישראלים אי פעם עושים דברים כאלה?
ממתי? מאז שהם קיבלו הוראה מגבוה, משחקני השחמט, מיצרני ה false flag...
ממשלה? זה רק הבובה, המפעיל האמיתי עדיין נמצא מאחורי הוילון.

אתם לא שמים לב שפוליטיקאים כאן מטופחים להיות בצמרת השלטון עשרות שנים?
רבין, פרס, ביבי, ברק, אנשים שכבר עשרות שנים נמצאים קרוב לצלחת, מבלי לשאול אתכם.

מה ששטרית עושה בסה"כ זה למנף את עצמו להיות אחד מאותם אלה,
אנשי ה"מטבחון", הקומץ הקובע, זה שיש לו את קיסינג'ר בחיוג מהיר,
בקיצור הבובה שמתוגמלת בהתאם לצייתנות שלה - ועולם כמנהגו נוהג.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 04-07-2009 בשעה 21:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר