לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2009, 11:10
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
הרב מרדכי אליהו קורא לחיילים ללכת לכלא ולא לשמוע שירת נשים

חשיפה: הרב מרדכי אליהו קורא לחיילים ללכת לכלא ולא לשמוע שירת נשים
במסגרת מתקפה חסרת תקדים על הרבנים המתונים בציונות הדתית לאומית אמר הרב אליהו: "רבנים! חזרו בכם. תגידו - טעינו, לא, אין ריקודים מעורבים, אין חתונות מעורבות, אין ישיבה מעורבת, להיזהר בדברים האלה"

אבישי בן חיים | 7/7/2009 6:42

פרסום ראשון: בכיר רבני הציונות הדתית, הרב מרדכי אליהו, קורא לחיילים הדתיים ללכת לכלא אם מכריחים אותם לשמוע שירה של נשים במסגרת אירועים וטקסים צבאיים. הרב מרדכי אליהו גם הבהיר כי בשל האיסור ההלכתי - "קול באשה ערווה", במידה והמפקדים מחייבים את החיילים להשתתף בטקסים מעין אלו "כדאי ללכת לבית סוהר ולא לשמוע למפקד".

הרב סיפר כי נשאל על ידי חיילים מה לעשות במקרה והמפקד מחייב אותו להישאר באירוע ולשמוע שירה של זמרת. "אמרתי לו", אמר הרב, "מה תעשה? יש גמרא שכתוב בה מה תעשה. ה' ברא אצבע קטנה ורזה וברא תנוך אוזן, למה? כדי שאם אדם ישמע דברים בטלים אז ישים האצבע על התנוך ולא ישמע. אם אתה לא יכול ללכת, אם אתה פוחד מהמפקד שלך אז תעשה ככה. אבל כדאי ללכת לבית סוהר, לא לשמוע למפקד ולא לשמוע קול של אישה שרה".

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת ובנו של הראשון לציון, אמר כי כוונת הדברים ברורה וכי עמדת אביו היא אכן חד משמעית: "אם אומרים לחייל לשמוע הופעה של זמרת , הוא צריך לקום, לסרב פקודה ואפילו לשבת בכלא".

דבריו של הרב אליהו הושמעו אמש (ב'), במהלך דרשה שהוקלטה בווידאו, בשל מצבו הבריאותי הרב. במהלך הדרשה הרב אליהו גם תקף בחריפות את הרבניים המתונים של הציונות הדתית. הרקע לדברים הוא עימות שהולך ומסלים בתוך הציונות הדתית, בין הצד המתון לבין הזרם החרדי לאומי (חרד"ל). קדמה לדרשתו של הרב אליהו מתקפה של הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת רמת גן, על פיהם נוצרת בציונות הדתית תופעה של "ניאו רפורמה", אותם חשף לראשונה העיתונאי קובי נחשוני.

"לא להיגרר אחרי כלבים"
לפני הקרנת דברי הרב אליהו, אמר בנו הרב שמואל אליהו, לבאי בית הכנסת של אביו, בשכונת קרית משה שבירושלים: "השיעור של הרב נאמר על הצורך לחזק את הקדושה במחנה עם ישראל, תכף תשמעו, הרב מדבר בתקיפות נגד רבנים שמתחילים להתיר פה, ולבשל שם, ולהקל שם, ונגד ההלכה הזאת. הוא אומר להם תיזהרו הדבר הזה הוא חמור ביותר. אין רשות לשום בן אדם להקל נגד השולחן ערוך אפילו אם קוראים לו רב. תחזקנה ידיו של הרב יהושע שפירא".

הרב שמואל אליהו תקף את קצין חינוך ראשי ואמר שהאחרון אומנים קבע שאסור לחיילים דתיים לצאת אם אישה שרה, אך מדובר ב"פקודה בלתי חוקית בעליל". היו כמה הופעות שבהן הרבה חיילים היו ועלתה זמרת וקמו חיילים ויצאו, הקצין הזה אמר 'פקודה תשבו'. אז מה אם אתה תת אלוף וקצין חינוך ראשי? הוא בעצמו צריך לחנך אותו. אומר הרב מותר לאדם לשבת על זה בכלא, לא נורא".

הרב אליהו פתח את דרשתו במלים "האמת היא שלא נעים לדבר מה שאני חושב לדבר עכשיו, אבל המציאות מחייבת אותנו לדבר אם אחרים מדברים ואנחנו שותקים - יאמרו שאנחנו מסכימים".
הוא תקף את תופעת בתי כנסת המשתייכים לציבור הדתי בהם המחיצה בין גברים לנשים אינה מספיק גבוהה: "יש מקומות שעושים מחיצה בין גברים לנשים, מחיצה פעוטה בגובה, כשמוציאים ספר תורה מגיעים עד אליהן והגברים מסתכלים בהן וחמור עד מאד הדבר הזה".

אחר כך הוסיף: "בזמן שיושבים למשל בחתונות ביחד, גברים ונשים ביחד ומזמרים ביחד, חס וחלילה רוקדים ביחד, גבר רוקד עם אישה זרה, אולי גם מחליפים את הנשים הגבר השני לוקח אשתו של הראשון ורוקד איתה. בשביל מה אני אומר את זה? היום יש אנשים מחפשים קולות , אומרים המחמיר חמור, אנחנו אומרים חמור לא מקבל טומאה, אבל אדם שמתנהג בצורה כזאת גרוע מבהמה... היום קוראים לעצמם אנשים אורתודוקסים רפורמים שמות שלא כתובים בתורה, שמות מההפטרה . מה פירוש הדבר הזה? יש הלכה, יש שולחן ערוך, מותר? מותר אסור? אסור. הערווה היא יצר הרע גדול מאד... אני מצטער שאני אומר את הדברים האלה ואני אומר להם לאותם הרבנים שרוצים למצוא חן בעייני הנשים – בעייני הגברים הם לא ימצאו חן – אשה רוצה שיסתכלו עליה, שיראו אותה , אך כתוב 'להראות העמים והשרים את יופיה'. ... מורי ורבותי אני מצטער שאני מדבר דברים כאלה היום בפרשת פנחס בן אלעזר.... ועל כן: רבנים! חזרו בכם. תגידו: טעינו, לא, אין ריקודים מעורבים, אין חתונות מעורבות, אין ישיבה מעורבת, להיזהר בדברים האלה .... כתוב שהכלב תמיד רץ לפני אדוניו, מסתכל אחורה לראות לאן פני אדונו הולכים, ימינה – הולך ימינה, שמאלה – הולך שמאלה. זה לא מנהיג. להיזהר לא להיגרר אחרי כלבים".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=2&tmp=9765

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2009, 12:22
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
אז זהו שכן
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עד כמה שאני יודע לא מכריחים..."

הרמטכ"ל הורה: חייל דתי יחויב לשמוע זמרות

מאת: עידן יוסף |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.news1.co.il/img/envelop.gif]

רא"ל אשכנזי קובע כי חייל דתי שיוצא באמצע הופעה של זמרת פוגע בלכידות היחידה, ואם קשה לו - שיסובב את הראש
▪ ▪ ▪
החלטה טרייה של הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי מאיימת לפרום את היחסים העדינים שבין הדתיים לצבא. במכתב שיצא מלשכתו, קובעת לשכת הרמטכ"ל כי חיילים דתיים יהיו חייבים להשתתף גם בפעילויות תרבות האסורות על-פי ההלכה.

התנגחות בין-חילית

הרמטכ"ל התייחס לשאלת התופעה ההולכת ומתרחבת בה חיילים שומרי מצוות יוצאים מהאולם בהופעות שבהן שרות זמרות. אשכנזי נדרש להכריע בין עמדת הרבנות הצבאית הראשית הגורסת כי יש למצוא דרך יצירתית לפתרון הבעיה בין אם על-ידי שחרור החיילים הדתיים מכל הטקס, בין אם על-ידי שחרורם מחלק ממנו כשיציאתם אינה מופגנת, או באמצעות שינוי התכנים של הטקס עצמו לבין עמדתו של חיל החינוך והנוער המבקשת לכפות על החיילים הדתיים נוכחות.

רא"ל אשכנזי החליט כי אירועים יחידתיים הכוללים שירה הם פעילות צבאית לכל דבר, ועל כן חלה חובה חובה על חיילי היחידה להשתתף בה. לדבריו, "כאשר החלה הפעילות, ומי מהחיילים חש כי אופי הדברים המתרחשים על הבמה אינו תואם את אמונתו, הוא אינו מחויב במבט ישיר או בהשתתפות פעילה, ויכול להיוותר במקומו ולכבד את המעמד היחידתי ואת העומדים על הבמה כאנשים". הוא הוסיף כי עצם היציאה מהאירוע פוגעת הן בחבריו ליחידה והן בהעברת המסר לכלל החיילים.

דבריו אלה של הרמטכ"ל נשלחו בתשובה לפורום המשפטי, שפנה אליו כי יכריע בנושא הרגיש. אשכנזי טוען כי מתכונת ערבי הגיבוש היחידתיים מוסדרת בפקודת השילוב הראוי "המחייבת את מפקדי היחידות לתכנן את הפעילות באופן שלא יפגע ברגשות החיילים והחיילות המשתתפים בה".

מי פוגע בלכידות היחידה?

"מרגע שבחרו החיילים לא להשתתף בפעילות הגיבוש כולה, הרי שיש בהחלטה זו דבר הפוגע בלכידות היחידה ללא קשר לאופי הפעילות או למידת 'דתיותה' או 'חילוניותה'", כתב הרמטכ"ל וחתם באמירה עמומה ולפיה: "מפקדי היחידות נדרשים להמשיך ולתכנן פעילות משולבת ומגבשת המתיישבת עם אמונותיהם של כלל חיילי היחידה, ואילו החיילים מצידם נדרשים להמשיך ולהשתתף בפעילות היחידה תוך כיבוד חבריהם ושאר העושים במלאכה".

"יריקה בפני הלוחמים הדתיים"
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/bar39.gif]

גורם בכיר בציונות הדתית אומר שלא לייחוס כי קביעה זו של הרמטכ"ל, כמו זו של קצין חינוך ראשי, מתעלמת לחלוטין מהבעייתיות ההלכתית שהיא יוצרת עבור חיילים חובשי כיפות. במקום לנסות ולמצוא פתרונות יצירתיים, כפי שמציעה הרבנות הצבאית, בוחר אשכנזי להתעלם משורש הבעיה ולייחס אותה לחוסר כבוד כביכול שיש לחיילים דתיים כלפי חיילות. לדברי הגורם, הצד היחיד שנפגע, לדעתו של הרמטכ"ל, הוא רק החיילות. "במקום לתלות את האשמה לפגיעה כביכול בלכידות היחידה בחיל החינוך, שאינו מארגן אירועים המתיישבים עם אופים של כלל החיילים, בוחר אשכנזי להסיר ממנו את האחריות, לירוק בפניהם של הלוחמים הדתיים, ולהכניס אותם בכוח לארועים שמחייבים אותם לבצע עבירה".

המקור כאן :
http://www.news1.co.il/Archive/001-...00-25#PTEXT9374

Kill Them All, Let God Sort Them Out

ישן 08-07-2009, 10:26
  משתמש זכר Flying-Wing Flying-Wing אינו מחובר  
עמוס דור,מומחה ומתעד של חיל האוויר הישראלי

חבר מתאריך: 20.07.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "הרב מרדכי אליהו קורא לחיילים ללכת לכלא ולא לשמוע שירת נשים"

חבר'ה אני רוצה להגיד לכם משהו, אני חי בחו"ל כבר כ-20 שנה לפני כ-18 שנה התחלתי לקיים תורה ומצוות וכיום אני משגיח כשרות במפעלים המייצרים מזון, יין, וכו' כבר למעלה מ-3 שנים ברמת הכשרות הגבוהה ביותר שקיימת בעולם החרדי. אני חייב לציין לצערי הרב שהגויים מתייחסים אלינו (הדתיים) בהבנה ובנכונות לקבל הרבה יותר מהרבה חילוניים בארץ ובעולם.
ניצלנו מהשואה! זה בדיוק מה שניסה לעשות היטלר ימח שמו וזכרו, לנתק את העם היהודי מדתו ומורשתו ולטמאו בין הגויים ע"י הרעבה וגרימה למריבות ויצירת שנאת חינם בין יהודים על אוכל במחנות. לצערי הרב אני רואה נסיונות דומים (יחי ההבדל הקטן כן?) מהרבה חילוניים בארץ ומחוצה לה.
זכרו כולכם אנחנו כולנו קודם כל יהודים (ויהודי או יהדות זו דת, ודת לא משתנה כי אם היא משתנה היא כבר לא דת) ואחר כך כל דבר אחר, לו לא היה כך היינו עוד מדינה קטנה שלא מעניינת את אף אחד בעולם הרחב. תתעוררו ובמקום שנאת אחים (שבגללה נחרב בית המקדש) בואו נתחיל להראות אהבת אחים.

ישן 08-07-2009, 12:39
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Flying-Wing שמתחילה ב "חבר'ה אני רוצה להגיד לכם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Flying-Wing
ניצלנו מהשואה! זה בדיוק מה שניסה לעשות היטלר ימח שמו וזכרו, לנתק את העם היהודי מדתו ומורשתו ולטמאו בין הגויים ע"י הרעבה וגרימה למריבות ויצירת שנאת חינם בין יהודים על אוכל במחנות. לצערי הרב אני רואה נסיונות דומים (יחי ההבדל הקטן כן?) מהרבה חילוניים בארץ ומחוצה לה.
זכרו כולכם אנחנו כולנו קודם כל יהודים (ויהודי או יהדות זו דת, ודת לא משתנה כי אם היא משתנה היא כבר לא דת) ואחר כך כל דבר אחר, לו לא היה כך היינו עוד מדינה קטנה שלא מעניינת את אף אחד בעולם הרחב. תתעוררו ובמקום שנאת אחים (שבגללה נחרב בית המקדש) בואו נתחיל להראות אהבת אחים.

מה אתה אומר? חוקי נירנברג שאסרו על מגע מיני בין ארים ליהודים נחקקו כדי לטמא את ישראל בין הגויים? בגלל שהיטלר רצה לנתק את היהודים מדתם ומורשתם הוא רדף גם יהודים אתאיסטים ומתנצרים?

היטלר רצה להשמיד את מה שהוא ראה כגזע היהודי, האמונות התפלות של חלק מהיהודים לא עניינו אותו בכלל. בקיצור תפסיק מהדמגוגיה הזולה שלך והפיכת השואה לקרדום לחפור בו כדי לקדם את שנאת האדם שלך.

ואם אתה כל כך רוצה "להראות אהבת אחים" אולי תפסיק לבזות את אחיך ואחיותך.

ישן 08-07-2009, 18:53
  משתמש זכר Flying-Wing Flying-Wing אינו מחובר  
עמוס דור,מומחה ומתעד של חיל האוויר הישראלי

חבר מתאריך: 20.07.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=Flying-Wing]ניצלנו..."

יהודי תמיד נשאר יהודי לפי ההלכה. וכן זו היתה כוונתו של היטלר תלמד קצת יותר טוב את ההיסטוריה הורי יצאו משם. והדוגמאות לא חסרות.
חוקי נירנברג חוקקו כדי שלא ישאר זכר לעם שלנו. בכל צורה שהיא בין היתר נישואי תערובת.
את מה שתרמתי למולדתי תרמתי עד הסוף וממשיך לתרום, ונשארתי בחו"ל לבצע עבודת קודש שיהיה לאחים שלך בכל העולם אוכל כשר למהדרין וגם יין וכו'... אז אנא ממך...כבד אותם אם לא אותי ואגב אני לא שונא אף יהודי בעולם כולו לפי דתי (יהודי) אסור לשנוא יהוד מכל סיבה שהיא.

ישן 08-07-2009, 19:09
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Flying-Wing שמתחילה ב "היכן בדיוק כתבתי שהתנגדות..."

זה מה שהיה לך להגיד על הסבב האחרון של ביזוי הנשים:

"ניצלנו מהשואה! זה בדיוק מה שניסה לעשות היטלר ימח שמו וזכרו, לנתק את העם היהודי מדתו ומורשתו ולטמאו בין הגויים ע"י הרעבה וגרימה למריבות ויצירת שנאת חינם בין יהודים על אוכל במחנות. לצערי הרב אני רואה נסיונות דומים (יחי ההבדל הקטן כן?) מהרבה חילוניים בארץ ומחוצה לה.
זכרו כולכם אנחנו כולנו קודם כל יהודים (ויהודי או יהדות זו דת, ודת לא משתנה כי אם היא משתנה היא כבר לא דת) ואחר כך כל דבר אחר, לו לא היה כך היינו עוד מדינה קטנה שלא מעניינת את אף אחד בעולם הרחב. תתעוררו ובמקום שנאת אחים (שבגללה נחרב בית המקדש) בואו נתחיל להראות אהבת אחים."

אתה באמת חושב שהתנהגות החילונים בפרשה הזאת ואחרות דומה למעשי היטלר והנאצים?

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:29

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר