לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2005, 20:38
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadavg54 שמתחילה ב "אממ מתי מתבזבז יותר דלק?"

יש כאן כמה גורמים שאתה צריך לשקלל:
1. הכל תלוי בתכנון המכונית. כיום רוב המכוניות מתוכננות כך שמצב הנסיעה האידיאלי שלהן הוא 90~100 קמ"ש. אתה יכול לראות את זה בנתוני צריכת הדלק, שלעיתים גבוהים יותר בנסיעה עירונית מאשר בין עירונית, למרות שהמהירות נמוכה הרבה יותר בעיר. (וכן, אני זוכר שהם מחשבים גם הרבה עצירות)
2. מה שמשפיע במיוחד על צריכת הדלק במהירויות גבוהות היא התנגדות הרוח. במכוניות שלא מתוכננות בצורה אווירודינמית טובה, למהירות נמוכה יהיה יתרון.

בהמשך ל 1, מה זה "מתוכננות"? (בניגוד למה שמישהו מעלי אמר) אם המכונית "מרגישה טוב" יותר בהילוכים הגבוהים, כלומר הסל"ד נמצא בתחום האידיאלי שתכננו למנוע, נצילות המנוע תהייה טובה יותר. (לנפח המנוע אין קשר לסל"ד שבו הוא יעיל, הכל תלוי בתכנון המנוע. מה גם שבמצב אידיאלי הסל"ד הוא פחות או יותר בתחום קבוע, וההילוכים הם שמשתנים ללא הבדל בין מנוע קטן לגדול)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2005, 20:45
  idan12 idan12 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
אבל
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "יש כאן כמה גורמים שאתה צריך..."

למה להתייחס לכאלו נתונים

הרי ברור שהוא התכוון לתנאים שווים!!!!!!!!
אם זה לא כך אז זאת שאלה מיותרת כי יכול להיות מלא דברים שישפיעו אז בוא נגיד
ששני המכוניות שוות והם מכוניות מיוחדות שהמנוע שלהם לא מתחמם או שלא נגמר להם הדלק

אני לא מאמין שהוא רצה לדעת את מהירות המכונית בחלל ביחס ללחץ האוויר והמשקל של המכונית....

אני אנסה להתייחס למה שאמרתה

אולי במהירות גבוהה הלחץ האוויר על המכונית יותר גדול אך למשך זמן קצר יותר ובנסיעה איטית למשך זמן ארוך
יותר

נערך לאחרונה ע"י idan12 בתאריך 30-03-2005 בשעה 20:49.
ישן 31-03-2005, 01:24
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
אני חושב שפותח האשכול התכוון לקבל מידע שימושי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי idan12 שמתחילה ב "טוב זה שאלה שצריך לשאול את..."

ולא מידע באוויר.

הדבר שצורך דלק הכי הרבה זה תאוצה, כלומר אם אתה עוצר ומגביר מהירות כל הזמן זה מבזבז המון דלק, גם ככל שהסל"ד יותר גבוה אתה מבזבז יותר דלק.
האוויר יחסית זניח בגלל שהמכוניות מעוצבות בצורה יחסית אווירודינמית ככה שרוח של 100 קמ"ש לא כלכך מפריעה...

סה"כ בעיר מבזבזים הרבה יותר דלק מאשר בדרך בין עירונית שבה בקושי משנים את המהירות.

גם האתרים שזיו נתן מאשרים את זה:

ציטוט:

בין-עירוני מרדים וזול
מחוגי הדלק, גם במכוניות השתייניות ביותר, סירבו לזוע גם אחרי 100 ק"מ, ורק בתום קטע המבחן הם הואילו להראות סימני חיים.
מסקנת ביניים: כדי לחסוך בדלק צריך קודם כל לאמץ סגנון נהיגה חסכוני ולהעדיף נהיגות בין-עירוניות ארוכות על פני נסיעות עצור וסע בעיר (עצות נוספות לחיסכון בדלק במסגרת למעלה).

ציטוט:

צריכת דלקבעיר (ליטרים ל-100 ק"מ)22.7בדרך מהירה (ליטרים ל-100 ק"מ)10.2משולבת (ליטרים ל-100 ק"מ)14.8

ישן 31-03-2005, 09:09
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אני חושב שפותח האשכול התכוון לקבל מידע שימושי"

אתה צודק באופן כללי, אבל אתה לא יכול להסתמך על האתרים שנתתי, כי אין בהם השוואת מהירות טהורה בין 30 ל 90 קמ"ש. ההשוואה היא בין נסיעה בעיר לבין נסיעה חלקה מחוץ לעיר. נסיעה בעיר כוללת הרבה האצות (שצורכות המון דלק, כדבריך) והרבה עצירות. אמנם באתר הראשון שנתתי יש השוואה בין נסיעה ב 100 קמ"ש, לבין נסיעה ב 120, אבל זו לא השוואה הוגנת, כי הצריכה לא משתנה בקו ליניארי. במהירויות גבוהות יש צריכה גבוהה מאוד של דלק.

אם חושבים על זה, אז אפשר לסרטט גרף שיראה את צריכת הדלק יחסית למהירות, וצורתו תהייה פרבולה, שנקודת השפל שלה תהייה "המהירות האידיאלית" של אותה מכונית.

ישן 03-04-2005, 19:28
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אתה צודק באופן כללי, אבל אתה..."

הכול תלוי בסוג המכונית ...
יש כאלה "שאוכלות" דלק בשפע
ויש את המכוניות שלא מבזבזות דלק ונשמרות הרבה זמן

עכשיו נגיד ששני המכוניות תואמות והם אותו סוג רכב והכול ואין שיפורים של רכבים בתוך הרכב וכול זה..

אז קרוב לוודאי שהמכונית יבזבזו אותו כמות דלק אבל אני לא בטוח על זה כי יכול להיות שהמכונית המהירה יותר תבזבז הרבה יותר דלק מהמכונית האיטית מהסיבה הזאות שבמכונית המהירה יהיה הרבה יותר "חילוף חומרים" מה שנקרא

והמכונית האיטית תיסע לה בסבבה בשקט בלי יותר מידי בזבוז אנרגיה וכל זה..
מה גם כמו שאמרו לפני יש את הכניסה של המכונית באוויר ועוד יותר שהרוח נגדית לכייון הרכב אז אני לא בטוח תחליט אתה על איזה סיטיאוציה של מצב את מכוון ..?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר