לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2009, 19:24
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08
צילום נדיר: חייל נמלט מפיצוץ קטלני באפגניסטן

חייל המארינס אנתוני זבאלה איבד שניים מחבריו לנשק בפיצוץ מטען מאולתר, מהסוג המהווה בימים אלה את הנשק העיקרי של הטליבאן אל מול המתקפה בדרום המדינה. רגע הפיצוץ תועד ynet פורסם: 15.07.09, 18:25

הרגע שבו נחת אמריקני נמלט מפיצוץ שבו נהרגו שניים מחבריו לנשק באפגניסטן תועד בעדשת מצלמה - כך דיווחו היום (ד') כלי תקשורת בארה"ב ואירופה, יומיים אחרי התקרית.

בצילום נראה סמל אנתוני זבאלה (31) ברגע הפיצוץ שהרג שניים מחבריו בגדוד הסיור השני של המארינס באפגניסטן. המטען המאולתר קרע לרסיסים את אפודיהם והשליך את גופותיהם לתוך תעלה סמוכה.

"הפנתי את מבטי והרגשתי אבנים עפים באוויר מאחורי גבי", שיחזר היום, "וזה היה זה". החיילים, חלק מסיור רגלי, פעלו במקום בעזרת חיישנים וידיהם כדי לנטרל מטענים שהוטמנו על ציר באזור גרמסיר, במחוז הלמנד.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/2075764/MR272_wa.jpg]

הפיצוץ הקטלני תועד בעדשת המצלמה (צילום: AFP)

יחידתם הגיעה לאפגניסטן רק לאחרונה, במסגרת התגבור של 21 אלף חיילים אמריקנים שעליו הורה הנשיא ברק אובמה. מטענים מאולתרים, שהכנתם זולה ולא דורשים כוח אדם רב להטמנתם, מהווים כיום את הנשק הקטלני ביותר של הטליבאן במדינה.

רק בימים האחרונים נהרגו שישה חיילים אמריקנים מפיצוץ מטענים שכאלה במחוז הלמנד לבדו. שבעה מתוך שמונת החיילים הבריטים שנהרגו במחוז ביום שישי שעבר - ביום הקטלני ביותר עבור הצבא הבריטי מאז החלה המלחמה ב-2001 - נפגעו אף הם ממטענים דומים. מטעני צד גרמו למותם של 36 מתוך 47 החיילים הבריטים שנהרגו באפגניסטן השנה.

חודש יולי צפוי להיות החודש הקטלני ביותר עבור הכוחות

הזרים באפגניסטן מאז פלשו כוחות הקואליציה למדינה בעקבות פיגועי 11 בספטמבר 2001 כדי להדיח את הטליבאן מהשלטון. למרות שחלפו רק שבועיים מאז תחילת החודש, מספר החיילים הזרים שנהרגו בו כבר שווה למספר הגבוה ביותר של הרוגים בחודש מאז החלה המלחמה.

46 חיילים זרים נהרגו באפגניסטן מאז תחילת החודש, ספר השווה לשיאים שנקבעו באוגוסט ויוני אשתקד. דובר כוחות ארה"ב ונאט"ו, האדמירל האמריקני גרג סמית, אמר כי "לא צפינו זאת כשהרחבנו את השפעתנו בדרום. החמושים באזורים רבים מבוצרים היטב", הוסיף בהתייחסו למבצע הנרחב שבו החלו כוחות ארה"ב ובריטניה בדרום אפגניסטן. הוא העריך שרמת האלימות הגבוהה תימשך בחודשים הבאים, במקביל להמשך תגבור הכוחות האמריקנים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3747214,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2009, 16:40
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ובעניין של מטענים מעוצבים, אני חייב להביא ציטוט
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "קשר חלקי בלבד"

של הסמכות העליונה לענייני עיצוב, ידידינו ברונו, בראיון בטלוויזיה האמריקאית:
"הבעיה שם במזרח התיכון היא שאין להם שום הבנה באופנה. אם אני הייתי פותח את הארון ומוצא שם רק בורקה שחורה וסנדלים, גם אני הייתי מתפוצץ. אתה מטיל בזה ספק, הא? אז הנה עובדות, זה מוכח, תקשיבו לזה: אף לא מחבל מתאבד אחד התפוצץ בעודו לובש בגדים של מארק ג'ייקובס!"

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר