לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2009, 14:23
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
מרד בחטיבת כפיר: לוחמים נטשו מוצב בשטחים

מרד בחטיבת כפיר: לוחמים נטשו מוצב בשטחים

ל-ynet נודע כי לוחמים ותיקים שהשתתפו ב"עופרת יצוקה" זעמו על כך שהצעירים לא שומרים במקומם. לפנות בוקר 17 מהם עזבו את הבסיס ליד בית אל, עלו על אוטובוס הביתה - ורק אחרי איומי המפקדים אמרו שישובו. בצה"ל מבטיחים להעניש חנן גרינברג פורסם: 08.07.09, 14:38
לחמו בעזה, מרדו בשטחים. 17 לוחמים מגדוד "חרוב" של חטיבת "כפיר" ברחו לפנות בוקר (יום ג') מבסיסם, סמוך לבית אל, על רקע עימות עם מפקדיהם: הם טענו שאינם אמורים לבצע משימת שמירה בעמדות, בשל היותם "ותיקים". בצה"ל מתייחסים למקרה בחומרה.

הסימנים הראשונים למרד שהתרחש הבוקר, החלו לצוץ כבר אתמול, כאשר לפלוגה הצטרפה מחלקה חדשה, ממחזור אוגוסט 08', שסיימה לאחרונה את מסלול ההכשרה. עם הגעתם של החיילים החדשים, הודיעו חבריהם לפלוגה שהתגייסו כשנה לפניהם, כי אינם מתווכנים עוד לעלות לעמדות השמירה במוצב - ויש להטיל את המשימה כולה על כתפי החיילים הצעירים.

בשיחה שנערכה עם המפקדים, הובהר ללוחמים כי כל מחלקה צריכה לתפוס עמדת שמירה ואין בנושא זה ויתורים והבדל בין "צעירים" ל"וותיקים". האחרונים התרעמו על ההחלטה וטענו שזו "הפרה בוטה של זכויותיהם כלוחמים ותיקים". בשעות הבוקר המוקדמות, החליטו 17 מהם לעזוב את המוצב, על אף שמדובר בפגיעה בכוננות במסגרת פעילות ביטחון שוטף ביהודה ושומרון, ונטשו את המקום בהפגנתיות. הם פשוט עלו על אוטובוסים ונסעו למרכז הארץ.

המפקדים יצרו עמם קשר טלפוני והורו להם לשוב מיד לבסיס. הם ציינו בפני הלוחמים כי החלטתם לנטוש חמורה - וככל שישובו מוקדם יותר, כך יתחשבו בהם במסגרת הענישה. מרביתם השיבו כי החלו לעשות את דרכם חזרה למוצב, וישובו בתוך שעות.

החברים נגררו

גורם צבאי ציין כי לא מדובר במרד מאורגן אלא בהחלטה פזיזה של כמה חיילים בשעות הבוקר, ואלה גררו את חבריהם. "לא נעבור על זה לסדר היום ונדע להעניש את החיילים בהתאם לחלקם באירוע", הבהיר. "הנטל צריך להתחלק בין כולם. המעשה אינו מקובל ויטופל באופן הולם".

כן ציינו גורמי צבא כי מדובר בפלוגה איכותית שאף השתתפה באופן היסטורי, לראשונה בתולדות החטיבה, בפעילות ברצועת עזה במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" - וזכתה לשבחים רבים.

"כנראה שהייתה שם אי הבנה בנוגע לזכויות והחובות שלהם והיא זאת שגרמה להחלטה לברוח", אמרו.

בדובר צה"ל אישרו את הפרטים, ומסרו כי "בשעות הבוקר עזבו החיילים את יחידתם לאחר שסירבו לבצע משימות שמירה גדודית. החיילים הונחו לחזור לאלתר ולאור הארוע החריג הנוגד את ערכי החטיבה החיילים טופלו משמעתית ופיקודית". עוד נמסר מצה"ל כי נכון לשעות הצהריים כל החיילים נמצאים בדרכם חזרה לבסיס.

המרד האחרון בחטיבה המנומרת נרשם ביוני אשתקד, כאשר 15 לוחמים מגדוד שמשון נטשו את בסיס האימונים של החטיבה בבקעה, במחאה על מה שכינו "התנכלות מפקדים" ולאור העובדה כי מנעו מהם להם לצאת לחופשות, לרבות בחגים. הלוחמים הצעירים יצאו אז משער הבסיס, אך שוכנעו לבסוף, לאחר פחות משעה, לשוב. הם נשפטו ל-21 עד 28 ימי מחבוש בפועל בגין המעשה.

מתוך YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3743311,00.html
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2009, 14:50
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "מרד בחטיבת כפיר: לוחמים נטשו מוצב בשטחים"

עוד פעם התת תרבות המפגרת הזו של "וותיקות" שגורמת לכל כך הרבה צרות בצה"ל.

חבורה של בני 20 - 19 (יש שיגידו ילדים) שגם אמורים להיות חיילים על כל הנגזר מזה בנושאי משמעת מחליטים שמגיעות להם זכויות יתר מפליגות וכשהם לא מקבלים אותן ...הם פשוט נוטשים מוצב והוליכים

אני לא חולק על כך שלחיילים וותיקים מגיעות זכויות אבל עד גבול מסוים ולא פטורים גורפים ממשימות מסוימות, דרך אגב החיילים בכתבה הזו לא עונים להגדרה "וותיקים" כלל וכלל!

עם כל הכבוד להיותם לוחמים זה סוג של פינוק ילדותי ומפגר שצה"ל חייב לטפל בו בחומרה.
כל התרבות של "וותיקות" חייבת טיפול שורש בצה"ל ולהסביר לחיילים וותיקים שהם עדיין לא הבוסים של המפקדים שלהם וגם לא של החיילים הצעירים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-07-2009 בשעה 14:53.
ישן 08-07-2009, 19:53

זה לא תירוץ
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "הם לא סתם מחליטים שמגיעות להם זכויות ולא מתעללים"

"הבטיחו לי ולא קיימו" זה לא תירוץ לעזוב מוצב או לנפקדות, זו התנהגות ילדותית של חבורת אנשים שלא מבינים איפה הם נמצאים!

יש פיתרון מאוד פשוט במקרה הזה, אל תבטיחו הבטחות לפריבילגיות מופלגות לחיילים.
חיילים לא צריכים להבין שבגיל 20 הם "יותר מדי זקנים בשביל לשמור" -זו בדיחה עלובה, יש דברים בצבא שחיילים עושים, אם הזמן ניתן אולי להפחית בכמות משימות אם ניתן לחיילים וותיקים אבל לא להפוך אותם לחבורה גריאטרית עם פריבילגיות שלא קשורות לשירות צבאי.

שאני אספר לך איך טחנו למחזור שלנו את הצורה עם יציאות 14-21-28 כולל פעם אחת שהחזירו אוטובוס לבסיס מלא בחיילים על מדי א' אחרי שהוא יצא מהבסיס, על עומס משימות לא נורמלי, אולי זה שונה היום אבל
לא זכור לי שמישהו מאיתנו אפילו ציפה לפריבלגיות מעבר להטבות הרגילות שידענו שחיילים וותיקים מקבלים.

תסביר מה זה "אנסו"?

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-07-2009 בשעה 19:59.
ישן 08-07-2009, 21:22
  beatma beatma אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
מסכים שלא צריך לפגוע בכבוד החיילים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זה לא תירוץ"

ולא צריך להנפיץ עבודות ולהתעלל.
אבל בחלוקת המשימות צריך להיות גבול ברור בין משימות של צעיר למשימות של ותיק.

"אנסו" - הכוונה שפזמנ"יק לא עשה כמעט כלום וצעיר טחן מטבח כל יומיים ושמר אח"כ והושכם מוקדם למסדרים מטרטרים.
כמובן שזאת כבר התעללות וחוסר הגיון,אבל את המינימום של כבוד ושקט ותיק צריך לקבל.

וזה לא "שהבטיחו לנו שאם נעבוד קשה נקבל תנאים",פשוט טחנו אותנו בלי אופציות התנגדות בכלל,הכל היה מונחה מהדרגים הגבוהים,צעיר שהיה מתנגד היה נטחן כפליים או נשפט על סירוב פקודה.
אח"ככאשר אותו צעיר נהיה סמ"ר והולך לישון פתאום מעירים אותו באמצע הלילה ואומרים לו לך תשמור,כאשר יש כמה צעירים שיושנים באותו זמן כמו מלכים,ואם כאן הוא יתנגד שוב ישפטו אותו...

מבין איפה החוסר צדק והגועל כאן ?!
ישן 09-07-2009, 05:25

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "מסכים שלא צריך לפגוע בכבוד החיילים"

זה לא קרוב להתעללות, זה אולי לא הוגן, לא מאוזן אבל התעללות זה לא! זה פשוט נשמע כמו מסלול רגיל כמו שאני מכיר אותו.

זה צבא, אין לך שום "אופציית התנגדות" אם המשימה לגיטימית, משפט על סירוב פקודה למה שאתה מתאר כ"התנגדות" הוא מוצדק לחלוטין. מישהו מכם איפשהו פספס את המשמעות של שירות צבאי.
תסלח לי, אבל כל הסיפור הזה נשמע כמו התבכיינות בסגנון "לא פייר, טחנו אותי ואותו לא" אז זה אולי באמת לא פייר אבל לא יותר מזה.

"מינימום של כבוד ושקט" הם מושגים מאוד אינדיבידואלים שמשמשים בד"כ יותר כתירוץ מאשר סיבה אמיתית, מה גם שהמושג "כבוד" הפך להיות מושג מעוות המהווה תירוץ בד"כ להתנהגות שניתן לתאר אותה כעבריינית.

לא לכם ולא לוותיקים ממכם מגיעות זכויות יתר מפליגות, אם צריך לשמור שומרים נקודה. בכל מקרה הסגל אשם בכך שהוא יצר את התרבות הזו שפז"מניק לא עושה כלום אבל זה עדיין לא מהווה תירוץ אסור להבטיח כאלו דברים ולא לפתח תרבות כזו.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 16-07-2009, 12:23
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "הבעיה היא לא שאותי טחנו ואותו לא"

אני מאחל לך שתזכור בעוד עשר שנים להסתכל על מה שכתבת כאן.
אתה מתנסח כמו אדם חושב, אז אני מניח שאת תגובתך לדברים שכתבת כאן עכשיו אני יכול לנחש כבר עכשיו.

במילים שלי- תוכן התגובות שלך משקף חשיבה של בן 16.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-07-2009, 15:00
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "מרד בחטיבת כפיר: לוחמים נטשו מוצב בשטחים"

העניין הוא שהצבא הגדיר ש"אין וותיקות".
כיון שבפועל אכן יש, הדברים אינם ברורים וסדורים וכתוצאה מכך נפרצות גדרות (תרתי משמע ) והדברים מגיעים מנפקדויות דרך עריקויות דרך מרידות כאלו ואחרות ועד הכאת והשפלת צעירים.
מה לעשות?
להגדיר!
עד שנה וחצי בצבא חייל בפלוגה מבצעית שאינו בעל דרגה - מוטלות על כל החובות: מטבחים, שמירות גירוז מגדלי שמירה וכו'...
בין שנה וחצי לשנתיים וחצי - בוגר: לא עושה מטבחים, אך יש לו מטלות אחרות המצופות מחייל עם ניסיון כמו שלו, כגון: פיקוד על חוליית ניקיון מוצב (למשל), אחראי מטבח בתורנות וכו'...
בין שנתיים וחצי לתום שירות - ותיק. לא שומר, לא עושה מטבחים. אחראי על חיילים בוגרים.
כל המתואר לעיל בעת אימון.
בעת פעילות מבצעית/לחימה - חיילים ותיקים נשלחים לשמור בנקודות התורפה/הנקודות המסוכנות ביותר. ממלאים מקום כסגני מכי"ם.

כמו כן כל הנ"ל בתחום שיפוטו של מפקד הפלוגה. יכול להקל ויכול להחמיר: יכול להעלות/להוריד פז"ם לתקופה מוגבלת (שבוע/שבועיים) כצ'ופר/עונש. מעל תקופת זמן זו יש לציין את ההעלאה/הורדה בתיק בשלישות היחידה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 08-07-2009, 15:46
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "העניין הוא שהצבא הגדיר ש"אין..."

זאת שיטה אחת, מה שהצעת, למרות שלי זה נשמע מאוד מסורבל.

שיטה שנייה - אין ותיקות בכלל. היה מובן מאליו שזה לא ייגמר בזה שהמטכ"ל יגיד: אין יותר ותיקות. הרי זה מנהג (ולדעתי מטופש ובזוי) ומנהג לוקח זמן לשנותם. זאת נורמה פסולה. הנורמה שתרשה בזמן הערך (שהוא הותיקות) שונה ע"י המטכ"ל.

להגיד "מגיע לי כי אני פה כבר הרבה זמן" הוא אבסורדי. אוליי למי שמחכה בתור לקניות הרבה זמן ניתן צ'ופרים? הנחות על מוצרים? כיסא לשבת? אולי לתלמידי כיתה י"א יפחיתו במבחנים ובשיעורי הבית כי הם אוטוטו מסיימים?

לותיקות אין כל ערך והגיון כאשר היא לא מעבירה הלאה את הדבר החשוב ביותר: מקצועיות או חינוך למקצועיות. כל מה שותיקים עושים זה להעביר הלאה איך להכין נס או איך לעשות הכל יותר איטי (כן, שכאתה לא זז כל היום, אז קשה לך יותר במטווחים, בסיורים,, במעצרים ובאימונים - בהכרח).

ישן 16-07-2009, 12:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "תסלח לי, אבל לבוא להגיד: "יש..."

אתה צודק. אני חושב שגם כשהופיעו הגלגלים הראשונים היו מי שאמרו שלא צריך את זה, כי על הכתפיים סוחבים הכל יופי כבר שנים וללכת הולכים על הרגליים (ואפשר גם לרוץ).

יש גם הגיון מספרי פשוט- אם כל החיילים עושים, המשימות מתחלקות על יותר מבצעים, הסבב גדל.
מצד שני, מהיכרותי עם הצבא, כדאי שיהיה גם צד של הפיקוד, שיפעיל את החיילים לדברים הגיוניים ולא כאילו מדובר בעבדים בחינם לסדר ארגזים, לשטוף רצפות ועוד כהנה וכהנה משימות שכולנו חווינו ויודעים שמאחוריהן מסתתר מפקד מטומטם ולא הגיון צבאי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-07-2009, 22:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חז"ל לא שרתו במסייעת אבל הם ידעו בהחלט כמה דברים שכדאי להפנים:
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "מי שצריך לעשות מארב הם הותיקים שיותר מנוסים"

[1] מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך

[2] במקום שאין אנשים - היה איש

צ'טערת, אבל בשרות הסדיר שלי, בחלקיו החי"ריים ככל שנעשית ותיק יותר, חשת אחראי יותר לצעירים שסביבך. ותיק חונך צעיר כשהוא שומר לצידו ולא כשהוא מסנג'ר אותו. בטירונות שלי הסגל שטף את הכלים של הסגל ולכן בסוף השרות שלי כשהייתי סדרן השמירות והמטלות היו הצעירים מקבלים את המשימות המבצעיות הקלות יותר הדורשות פחות נסיון ומוכנסים אט אט לעול וחולקים שווה בשווה את מלאכת תחזוקת המוצב כמטבח ושמירות.

מאחר וכחייל ותיק אני בטוח כי יש בך אומץ וחוסן נפשי שיאפשר לך לקום ולהסתער לצד או בראש הצעירים - מצא בעצמך גם את הכוח לשבור את המעגל המעוות של צעירות-ותיקות-תסכול תמידי.

ישן 09-07-2009, 00:07
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
4 מנהיגי ''המרד'' בחטיבת כפיר נשלחו למחבוש

16 חיילי גדוד חרוב נטשו את בסיסם במחאה על כך שהם נאלצים לשמור חרף היותם "ותיקים". מפקד הגדוד הורה לשלוח את מנהיגי המרד למחבוש ולהדיח שניים מהם מתפקידי לחימה ארבעה לוחמים שהובילו אתמול (יום ד') את ה"מרד" בחטיבת כפיר נשלחו ל-12 עד 20 ימי מחבוש בפועל. מפקד גדוד חרוב, סגן אלוף אילן דיקשטיין, החליט בנוסף להדיח שניים מהם מתפקידי לחימה. שני חבריהם יודחו באופן זמני ובהמשך ייבחן מחדש האם ישובו לפלוגה בתור לוחמים.

אתמול פורסם לראשונה ב-ynet כי 16 לוחמים של חטיבת "כפיר" ברחו מבסיסם סמוך לבית-אל, על רקע עימות עם מפקדיהם. הם טענו שאינם אמורים לבצע משימת שמירה בעמדות, בשל היותם "ותיקים".

חקירת המקרה העלתה כי הארבעה שארגנו את הבריחה מהבסיס יש היסטוריה של עבירות משמעת. לכן החליט המג"ד לנקוט נגדם יד קשה. 11 החיילים האחרים נשפטו ל-25 עד 28 ימי ריתוק בבסיס, אך בתקופה זו הם לא יוגדרו כלוחמים ויבצעו משימות אחרות בגדוד. כמו כן, על חלקם הטיל עונשי מחבוש על תנאי. חייל נוסף טרם נשפט משום שהוא חולה.

גורמים בצה"ל אמרו כי המג"ד בחן כל מקרה לגופו ועסק בדין המשמעתי במשך שעות ארוכות, על מנת לקיים הליך הוגן. "רוב החיילים הביעו הסכמה לחזור לבסיס. זמן קצר לאחר האירוע, הם הביעו חרטה וחזרו בהם מהביקורת והטענות שהביעו נגד המפקדים. מצד אחד ננקט נגדם עונש שיבהיר את חומרת המעשה, ומאידך הוא יאפשר להם בסופו של דבר לשוב לפלוגה ולפעילות המבצעית".

אב ללוחם: השירות מתיש, קשה ומפרך
אביו של אחד החיילים, שהשתתף במרד, אמר כי בנו וחבריו עשו את המעשה הקיצוני לאור העובדה שהם נדרשים לשירות מתיש, קשה ומפרך. לטענתו, הם התאכזבו מאוד מכך שגם כאשר מצטרפים לגדוד חיילים צעירים יותר, הם לא זוכים להקלות.

גורם צבאי בכיר אמר אמש ל-ynet כי חרף האירוע, רשם הגדוד הצלחות

מבצעיות רבות, שמאפשרות לאזרחים רבים במדינה לנהל שגרת חיים רגילה ושלווה. הוא הוסיף כי "אסור שאירוע אחד שנוגד את הנורמות יכתים את לוחמי הגדוד ואת מפקדיו".

ביוני אשתקד אירע מקרה אחר באותו החטיבה. 15 לוחמים מגדוד שמשון נטשו את בסיס האימונים של החטיבה בבקעה עזבו במחאה על מה שכינו "התנכלות מפקדים" ולאור העובדה כי מנעו מהם להם לצאת לחופשות, לרבות בחגים. הלוחמים הצעירים יצאו אז משער הבסיס, אך שוכנעו לבסוף, לאחר פחות משעה, לשוב. הם נשפטו ל-21 עד 28 ימי מחבוש בפועל בגין המעשה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3743689,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 09-07-2009, 00:30
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "4 מנהיגי ''המרד'' בחטיבת כפיר נשלחו למחבוש"

אילן דיקשטיין?

נשמע כמו עונש הוגן- המנהיגים מועפים, הנגררים יעשו עבודות רס"ר במפג"ד.

במאמר מוסגר, בהתייחס להמשך הדיון פה- אי אפשר שלא לתת הקלות לוותיקים. בכל מקום עבודה שהוא לעובדים ותיקים יש פריבילגיות על פני צעירים יותר. החוכמה, כמו בכל דבר, זה במינון. אין סיבה שותיק לא יעשה כלום מלבד פעילות מבצעית, אבל תורנות שירותים וחדר אוכל כן יכולה להיות על גב הצעירים. א-ב-ל: ותיק זה לא רק הגדרת פז"מ. הוא חייב לחנוך, ללמד מנסיון, במיוחד שיש כאלו בעלי יותר ותק מהמ"כים והסמלים. הם צריכים לחנוך את הצעירים ולתת להם טיפים, במיוחד ביחידות כאלו של חטיבת כפיר, בה הגזרה די קבועה וחייל ותיק מכיר אותה כבר על בוריה.

ישן 09-07-2009, 13:13
צלמית המשתמש של שמול'ץ
  משתמש זכר שמול'ץ שמול'ץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05

אני יכול אבל להבין למה לא יוכלו לשמר את עניין הוותיקות בצבא כמו פעם, כיום התחילו לעלות מחלקות מחזוריות אז אתה לא יכול שמחלקה שלמה תעשה רק בט"ש ומטבחים ?!?!? לכן הנטל מתחלק בין המחלקות ובגלל שבמחלקות האחרות כולם וותיקים ואין להם את מי לשלוח למטבח אז הם עושים את זה וכל הבאסה ...

אני חייל בגדוד 97, אצלנו בגדוד אין טחינת צעירות כי בגדול אין לנו ותיקים יותר מידיי כי במסלול הרגיל אצלנו עושים שנתיים! בכ"ז ישנם הרבה חיילים שמאריכים את השירות שלהם עקב תפקיד או סתם התנדבות ובמקרה כזה כשחייל האריך את הזמן שלו הוא לא עושה מטבחים (חוץ מטפ"ש) וזהו!!!! אין יותר שום פריבילגיות.

ישן 17-07-2009, 13:50
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי ממש לא הבנתי את הקשר בין טיפול בטנק לברדק של החירניקים?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "עם כל הכבוד לטיפול בטנק להגיד..."

במקום לענות לעניין אתה מתעסק עם טיפול בטנק...
אני מניח שהיית בצבא וראית את ההבדל בין איך נראים בסיסי השיריון , ההנדסה והתותחנים לעומת איך הם נראים כשהם מאויישים ע"י חירניקים , כנ"ל מוצבים , ורמת אחזקת כלי הלחימה .
לפני כשנתיים הייתי בסיור במוצב בהר שיאון שהוחזק ע"י גולני.
עיניי חשכו..
שרותים ומקלחות סתומים ומטונפים למרות שמדובר במוצב יחסית חדש, כלי נשק חלודים לא נקיים ולא משומנים האמרים מלאים בבוץ ובשכבה של בדלי סיגריות, בקיצור ברדק טוטאלי שמאד מאפיין את החי"ר וזאת מבלי להכליל.
כשהברדק והמשמעת שואפים לאפס זאת התוצאה.
ברדק בשגרה= לברדק במלחמה ובמידה ואתה סבור אחרת חובת ההוכחה עליך.
ישן 17-07-2009, 13:59
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "ממש לא הבנתי את הקשר בין טיפול בטנק לברדק של החירניקים?"

התשובה שלך היא שהחיילים בשריון הינם יותר "חנונים" מחבריהם בגולני ולכן לא מורדים. כמובן שהדבר גורם לכך שהמפקדים יהיו יותר טובים ולא יתעללו בהם (אולם ראה לעייל).

ובנוגע לעדויות ראייה שלך אז אני ראייתי חיילי גולני עם מוצב מסודר באופן מופתי וחיילי שיריון עם מוצב מטונף (כולל גניבת ציוד מהרק"ם של הפלוגה שלי) וחיילים בכיינים שמקצת גשם (אותו גשם שיורד על החי"ר ששוכב במארב לידם) מקפלים מארב בטנק.

לפלוגה הזו, ד"א, גם נחטף חייל.

אז השורה התחתונה היא - ישנם מקומות שהמשמעת בהם טובה יותר ופחות ואין זה משנה אם הם חי"ר או שריון - מקום בו המשמעת טובה ולא מתעסקים בשטויות שם לא יהיו מרידות ושם לא יהיו תקלות מבצעיות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 16-07-2009, 16:18
  yanson8 yanson8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08

הייתי רוצה לעשות קצת סדר במידע שנכתב פה.
המרד המדובר התרחש בפלוגה שלי ולכן אני יודע עד כמה לא מדויק חלק מהמידע שנכתב.

מאז שהפלוגה הוקמה ועד המרד היו בפלוגה נהלים קבועים באשר לצעירות ותיקות (על אף שחלקם הקטן השתנה בשנה וחצי האחרונות). לפי הנהלים כל עוד יש למחזור הכי צעיר מספיק סדכ לשמירות (2-4) ומטבח, המחזור שמעליו לא יעשה את הדברים האלה.
אני אישית וכל חייל אחר בפלוגה עבר את זה וכולנו מאוד תומכים בהמשך הנהלים האלה.
אני לא חושב שצריך לטחון צעירים בעבודות סזיפיות ומיותרות, אבל את המטלות הפחות נחשקות צריך לתת להם. אין אצלנו בפלוגה וותיקות מגעילה ומוגזמת, ויצא לי גם בתור ותיק בפלוגה לעלות לשמירות כשהיה צריך.
בלילה שלפני המרד המפ אסף את מחזור נוב 07 לשיחה, והודיע להם שמעכשיו הנהלים משתנים והם יצטרכו להתחלק במטלות עם המחזור הצעיר החדש שווה בשווה, ב10 החודשים האחרונים נוב 07 היו המחזור הכי צעיר וכל נטל הפלוגה נפל עליהם.
אני לא חושב שאני צריך להסביר לכם כמה מתסכל לשמוע דבר כזה אחרי שהם טחנו צעירות במשך 10 חודשים. מי שלא עבר דבר כזה בחיים לא יבין כמה זה יכול לשבור אותך מנטלית.
מי שברחו מהבסיס היו חיילי מחלקת נוב 07 ועוד 4 חיילים ממרץ 07.
אני רוצה להבהיר באופן חד משמעי שלא היו למרד מנהיגים, זאת הייתה החלטה אחידה של כולם.
בקשר לעונשים שהוטלו, אני אישית חושב שהם היו מאוד לא הוגנים כלפי חלק מהאנשים. כל החיילים ביצעו את אותה העבירה בדיוק, אבל העונשים השתנו ממעצר על תנאי דרך ריתוק ועד מאסר בפועל של 20 יום+ הדחה מתפקיד לוחם.
הקצינים ניסו למצוא שעיר לעזאזל שיוכלו להאשים במרד וסתם בחרו בכמה חיילים שהם לא חיבבו כל כך עוד מלפני האירוע.
אני רוצה להדגיש שאני לא חושב שנפקדות היא הפתרון,אבל איך שהם ראו את המצב, זה נראה להם הפתרון היחיד.
אם למישהו יש עוד שאלות או הערות אשמח לפרט עוד.

נערך לאחרונה ע"י yanson8 בתאריך 16-07-2009 בשעה 16:21.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:40

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר