לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2009, 20:29
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
יוסי בכר - אוגדת עזה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "מינויים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים. יולי 2009 עד אוק' 2011"

יוסי בכר המתגורר בקיבוץ בארי ימונה למפקד אוגדת עזה.

מתוך ויקיפדיה:

יוסי בכר (נולד ב-1965) תת אלוף בצה"ל המכהן כקצין חי"ר וצנחנים ראשי.

בכר גדל בקיבוץ בארי, התגייס לצה"ל ב-1983 ושירת כלוחם בגדוד הנח"ל המוצנח של חטיבת הצנחנים. כקצין שירת כמפקד הפלחה"ן, מפקד סיירת צנחנים בשנים 1994 עד 1996, מפקד גדוד 101 ומפקד יחידת מגלן. בשנים אלו השתתף בפעילויות רבות בלחימה ברצועת הביטחון מול החזבאללה. בהמשך דרכו הצבאית פיקד על חטיבת המילואים חוד החנית ועל בסיס אימונים של הצנחנים בטרם התמנה ב-2003 למפקד חטיבת הצנחנים.

ב-2006 מונה לקצין חי"ר וצנחנים ראשי ולאחר מלחמת לבנון השנייה התמנה למפקד זמני של עוצבת הגליל בעקבות התפטרותו של גל הירש.

נערך לאחרונה ע"י צ'ומפי בתאריך 13-07-2009 בשעה 20:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 20:31
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

יחזקאל אגאי - לאוגדה 162
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "מינויים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים. יולי 2009 עד אוק' 2011"

מתוך ויקיפדיה:

אגאי יחזקאל (נולד ב-1966) הוא תת אלוף בצה"ל המכהן כקצין שריון ראשי מאז יולי 2008.

יחזקאל גדל בפתח תקווה ולמד בתיכון ברנר המקומי, ב-1984 התגייס לצה"ל ומאז עשה את מרבית שירותו בחיל השריון. בין השנים 2003 ל-2005 כיהן כמפקד חטיבה 188. תפקידים בולטים נוספים שעשה יחזקאל היו ראש מחלקת התכנון בחטיבת המבצעים של אגף המבצעים ומפקד המרכז לאימונים באש במל"י. ב-2007 קודם לדרגת תת-אלוף ומונה למפקד עוצבת עידן (אוגדה 340) בפיקוד מרכז. ביולי 2008 התמנה לקצין שריון ראשי.

יחזקאל בוגר תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת חיפה, ותואר שני במכללה לביטחון לאומי. נשוי ואב לשלושה ילדים.
ישן 29-07-2009, 18:44
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לוחם = התחיל כלוחם, לכל..."

אז הלכתי לבדוק ולמדתי משהו. מבין 18 הקחש"רים, השבעה הראשונים החלו את שירותם טרום המדינה וכולם לחמו עם הצבא הבריטי ובמסגרת ההגנה והפלמ"ח. שישה בתפקידי לחימה ממש ופיקוד שדה, עוד אחד קצת פחות ברור החל בפלוגת תובלה בצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה ובארץ לקח חלק בלחימת השיירות לירושלים ונפצע בקסטל.

מבין אלו שהתגייסו לאחר קום המדינה, שלושה אכן היו לוחמים וקצינים בדרג זוטר בחלקו הראשון של שירותם.
בן-ציון בן-בשט למד הנדסת מכונות, התגייס לשריון והוכשר כמט"ק וקצין בתקופה של שנתיים (לא יודע אם ביצע תפקיד כמ"מ) ואז לאחר עוד לימודים עבר לחיל החימוש.
צבי אורן היה מ"מ בשריון בששת-הימים, מ"פ ביוה"כ ואז לימודי הנדסה ועבר לחיל החימוש.
שלום קורן החל כלוחם בחרוב עד רמת מ"פ, ואז השתחרר ללימודי הנדסה וחזר לצבא לשרת בחיל החימוש.

השאר מתחלקים שווה בין גיוס כעתודאי הנדסה לבין גיוס רגיל כמכונאים או חמשי טנקים.

לגבי הקחש"ר הבא המדובר, לא ידוע לי איך החל את שירותו. הוא מפקד מצל"ח הנוכחי והיה מחש"פ דרום הקודם.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 15-07-2009, 20:47
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
יש פה כמה דברים שאני לא מבין:

1. בכר לאוגדת עזה. הרי אייזנברג בקושי שמונה-תשעה חודשים שם. וכיוון שטיפולו ב'עופרת' איננו נחשב כישלון, למה הוא יוצא מוקדם מהאוגדה? וחשוב יותר, לאן הוא הולך?
2. לאן הולך מפקד 162 הנוכחי?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 19-07-2009, 20:50
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "18 חודש זו *בוודאי* קדנציה קצרה. זו לא 'דעתי'."

אם 18 חודשים זאת קדנציה קצרה, מה אתה מחשיב כקדנציה ארוכה?
ומה אתה מחשיב כקדנציה מספיק ארוכה כדי להיות משמעותית.?

here is The catch:
זה לא ניתן לקביעה מראש...
לדוגמה: עמוס ידלין היה מב"ס נבטים לתקופה קצרה של כחצי שנה, אאל"ט, והוא נחשב למב"ס בעל ההשפעה החשובה ביותר על עתידו של הבסיס. הוא החליט שהבסיס לא יסגר אלא יגדל... עברו 13 שנה... והופל'ה.
האם מישהו יכל לדמיין שזאת תהיה השפעה של חצי שנה בתפקיד? קדנציה קצרצרה למב"ס!! (אל"מ)

ישן 21-07-2009, 09:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי פלסר נחל1 שמתחילה ב "[font=Verdana]קצת נסחפתה עם..."

קדנציה של קצין (מדרגת הסרן ועד אל"מ/תא"ל) שנכנס לתפקיד אותו לא הכיר, נראת בד"כ ככה:
  1. חצי שנה להבין מה הוא צריך לעשות.
  2. חצי שנה להבין איך עושים את זה בצורה יעילה.
  3. חצי שנה לתקן את הטעויות שנעשו בשנה הראשונה.
  4. חצי שנה לחיפוש התקן הבא, תוך הזנחת תפקידו הנוכחי (אחרת הוא עוד "יקבר" שם שנה נוספת).
אז אם אתה רוצה תפקידים של שנה וחצי שנתיים, אתה מוביל לאחד משני מצבים:
  • אנשים כל הזמן עושים רוטציה בין אותם 2-3 תפקידים (כדי שהם לא יצטרכו ללמוד אותם מחדש, בכדי שלא תצטרך לשלם את "שכר הלימוד" שלהם).
  • בכל זמן נתון יהיו לך 20-30% של המערך מנוהלים ע"י מפקדים לא יעילים (בזמן שאתה משלם את "שכר הלימוד" שלהם).
תן להם זמן ללמוד, להתמקצע, להשפיע.

ישן 29-07-2009, 00:10
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "נחמיה היקר"

סליחה, שכחתי שאתה כבר עשית תפקידי סא"ל ואל"מ בקדנציות קצרות וארוכות. מאחר וביננו בפורום מעטים בלבד שעשו תפקידי סא"ל ומעלה, אז תרשה לי לומר שגם אתה מתבטא בנושא בו אין לך שמץ של מושג...

לעניין - 4-5 שנים זאת קדנציה ארוכה מאוד. יש פקודה צה"לית שנתקלתי בה, שמגדירה את זמן הקדנציה המזערי, המיטבי והמירבי לכל דרגה. אתה מכיר אותה.? (מסופקני)
ממה שאני ראיתי בשירות הצבאי הקצר שלי (3 שנים, כזכור..), לא טוב שמפקד יחידה רגילה יעבור מעל 3 שנים בקדנציה. וגם זה במובן מסויים הרבה זמן ומקשה על רענון המערכת. בשנתיים אפשר לשנות המון, וכל אחד שהוא לא אפס גמור יכול להשאיר חותם, בתקווה שלטובה.
אני לא מתייחס לגדודים לוחמים וחטיבות סדירות - שם אני לא יודע כמה אפשר לשנות בכל מקרה. אני כן מתייחס ליחידות מ-"סוגים אחרים", חטמ"רים, בא"חים, אוגדות.. you name it. זאת כמובן דעתי בתור אחד שלא עשה אף לא תפקיד סמסו"ל, בשבילך..

cre666 ידידי, ביחס לדבריך:
ציטוט:
קדנציה של קצין (מדרגת הסרן ועד אל"מ/תא"ל) שנכנס לתפקיד אותו לא הכיר, נראת בד"כ ככה:
חצי שנה להבין מה הוא צריך לעשות.
חצי שנה להבין איך עושים את זה בצורה יעילה.
חצי שנה לתקן את הטעויות שנעשו בשנה הראשונה.
חצי שנה לחיפוש התקן הבא, תוך הזנחת תפקידו הנוכחי (אחרת הוא עוד "יקבר" שם שנה נוספת).
אז אם אתה רוצה תפקידים של שנה וחצי שנתיים, אתה מוביל לאחד משני מצבים:
אנשים כל הזמן עושים רוטציה בין אותם 2-3 תפקידים (כדי שהם לא יצטרכו ללמוד אותם מחדש, בכדי שלא תצטרך לשלם את "שכר הלימוד" שלהם).
בכל זמן נתון יהיו לך 20-30% של המערך מנוהלים ע"י מפקדים לא יעילים (בזמן שאתה משלם את "שכר הלימוד" שלהם).
תן להם זמן ללמוד, להתמקצע, להשפיע.

בחה"א הטכני, שזה התחום שאותו אני מכיר מספיק כדי להתבטא בחופשיות, נהוג שלא להצניח קצינים אל תפקידים שאותם הם ממש לא מכירים.
מפקד טייסת מבצע תפקיד של סגן מפקד טייסת, ולפני כן תפקיד של קצין טכני בטייסת. אני לא מכיר אף מקרה שבו מפקד טייסת תחזוקה לא ביצע לפני כן את תפקיד הסגן (נעזוב את שם התפקיד והפונקציה הספיציפית, זה מעמד בפועל), גם אם מדובר על מישהו שהוצנח מהמטה (עתודאי שלא לכלכך ידיו בגריז, למשל).
אחר כך אותו אחד יעשה עוד תפקיד מפקד טייסת תחזוקה, במרבית המקרים, כמובן.
כלומר - תקופת הלימוד בפועל של תפקיד הסא"ל מתבצעת בזמן היות המפקד רס"ן, והדברים שלא ניתן ללמוד מחוץ לתפקיד נלמדים מהר למדי.

טעויות תמיד יהיו, כמובן.

מה שאתה אומר, נראה לי מתאים יותר לתפקידי סא"ל/אל"מ מקצועיים, כאלה שבדיוק בשביל נתפר תקן סא"ל כמוקד ידע..

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 29-07-2009 בשעה 00:15.
ישן 29-07-2009, 09:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סליחה, שכחתי שאתה כבר עשית..."

המציאות מראה שבמרבית המקרים התפקיד הקודם לא הכין אותך לתפקיד הנוכחי, גם בתפקידי פיקוד, וגם בתפקידים מקצועיים.
תפקיד רמ"ד לא מכין אותך לתפקיד רע"ן, והנושאים שאתה מתעסק בהם בתור סמ"פ הם א אותם תכנים שתתעסק בהם בתור מ"פ.
תיאורטית ניתן להתגבר על הנקודה הזו באמצעות חפיפה ראויה, מעשית זה לא בא לידי ביטוי.

ובאשר לכך שאפשר לעשות "הרבה" בשנתיים - תהליכים של ארגון ותקינה נמשכים שנים.
ניתן להעלות תוכניות נהדרות על הכתב בחצי שנה, אבל אם כל שנתיים יתחלף הראש ותתחלף "רוח המפקד", עד שהתוכנית הזו תצא מהכוח לפועל, היא תהיה מישמש מעורבב של טלאי שינויים שבוצעו באופן חלקי והתוצעה תהיה גרועה.

תראה לי מישהו יציב, עם חזון, שנמצא פה בשביל להישאר - ואני אראה לך התקדמות סדורה.
תראה לי קרוסלה מסתובבת של קצינים שבאו כאורחים לרגע ומייד עוזבים - ואני אראה לך תוכניות חצי לעוסות שמתקדמות במספר כיוונים בו זמנית.

קשה לי להאנין שבח"א זה שונה, מכיוון שבנ"מ (החלק היחיד מח"א שאני באמת מכיר) זה כמעט אותו דבר.

ישן 29-07-2009, 09:19
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "המציאות מראה שבמרבית המקרים..."

נ"מ זה חי"ר לעומת חה"א המוטס..
לא אמרתי שתפקיד סגן מלמד אותך על תפקיד המפקד, אלא אם לסגן יש הגדרת תפקיד ברורה שהיא לא ס', אבל זאת גם המשמעות בפועל. ברור שתפקיד רמ"ד לא מכין לתפקיד רע"ן, כי רמ"ד מתעסק בתחום אחד, צר יחסית, למה שעושה הרע"ן. אבל יש הרבה מקרים שבהם אין סיבה שרמ"ד לא יוכל לתפקד כרע"ן אחרי חפיפה טובה והיכרות עם השטח.

נראה לי שהבעיה הגדולה יותר היא הצנחה מבחוץ, והגעה לתפקידים בכירים ללא ניסיון רחב יותר. צריך לעשות יותר תפקידי רס"ן לפני הסא"ל, ויותר תפקידי סא"ל לפני האל"מ, ובאותו תחום מקצועי. אם תתקע כל רס"ן/סא"ל/אל"מ בתפקיד שמעל שלוש שנים המערכת תכנס לקבעון, כך בעיני.
שוב אסייג שאני לא מתייחס לתפקידים בגדודים וחטיבות לוחמות כי אין לי שמץ איך זה שם.

יש הרבה רפורמות שנראו מצויינות בעיני רע"ן X, אבל הרע"ן שהחליף אותו חושב שהן שגויות ודופק את כל העסק. מי צודק? אם הרפורמה היתה מבוצעת לפי התכנון, המצב היה טוב יותר? איך אפשר לדעת..?

ישן 29-07-2009, 13:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "נ"מ זה חי"ר לעומת חה"א..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
נ"מ זה חי"ר לעומת חה"א המוטס..

אולי, אבל להבנתי התרבות הניהולית והארגונית שלהם מוכתבת ע"י אותם גורמים, ולכן לדעתי הם ברי השוואה.

ציטוט:

לא אמרתי שתפקיד סגן מלמד אותך על תפקיד המפקד, אלא אם לסגן יש הגדרת תפקיד ברורה שהיא לא ס', אבל זאת גם המשמעות בפועל. ברור שתפקיד רמ"ד לא מכין לתפקיד רע"ן, כי רמ"ד מתעסק בתחום אחד, צר יחסית, למה שעושה הרע"ן. אבל יש הרבה מקרים שבהם אין סיבה שרמ"ד לא יוכל לתפקד כרע"ן אחרי חפיפה טובה והיכרות עם השטח.

כ- 10 שנים עברו עלי במדים, מתוכן קצת פחות מ-7 בשרות פעיל. אני כמעט שלוש שנים נוספות במילואים.
אני עדיין מחכה לראות את הקצין שלא הכיר מלפני ומלפנים את התפקיד אותו הוא נכנס לעשות, וקיבל חפיפה שנתנה מענה לפער.
נקודת התורפה היחידה בטיעון שלי היא שאני "הופך אימפוטנציה מקומית לאידאולוגיה".
הבעיה היא שהאימפוטנציה הזו לא מקומית - היא מכת מדינה...

ציטוט:
נראה לי שהבעיה הגדולה יותר היא הצנחה מבחוץ, והגעה לתפקידים בכירים ללא ניסיון רחב יותר. צריך לעשות יותר תפקידי רס"ן לפני הסא"ל, ויותר תפקידי סא"ל לפני האל"מ, ובאותו תחום מקצועי. אם תתקע כל רס"ן/סא"ל/אל"מ בתפקיד שמעל שלוש שנים המערכת תכנס לקבעון, כך בעיני.
שוב אסייג שאני לא מתייחס לתפקידים בגדודים וחטיבות לוחמות כי אין לי שמץ איך זה שם.

גם בתפקידי משרד, קצין שנשאר בכל תפקידיו בתחום המקצועי שלו, הוא קצין חסר ראייה מערכתית.
מה שאתה מפספס הוא שצריך למצוא את האיזון הראוי בין התמקצעות ויציבות מצד אחד, רוח חדשה ומעוף מצד שני, ובין ראיה מערכתית.

להבנתי אלו גבולות הגזרה:
  1. בשביל לאפשר התמקצעות ויציבות - מינימום שנתיים בתפקיד.
  2. בשביל למנוע קיבעון - לא יותר מחמש שנים בתפקיד (כן, מכיר רס"נים שיושבים 10 שנים על התקן, או מדלגים בין 2 תקנים כל שנתיים-שלוש. אני חושב שזה נורא).
  3. בשביל לאפשר ראיה מערכתית חייבים לנייד מפקדים בין מערכים שונים, כאשר לפני הגעה לדרגת אל"מ, להבנתי, יש לבצע לפחות תפקיד מג"ד אחד, תפקיד ק. אג"מ חטיבה אחד ותפקיד רע"ן הדרכה אחד.
ציטוט:
יש הרבה רפורמות שנראו מצויינות בעיני רע"ן X, אבל הרע"ן שהחליף אותו חושב שהן שגויות ודופק את כל העסק. מי צודק? אם הרפורמה היתה מבוצעת לפי התכנון, המצב היה טוב יותר? איך אפשר לדעת..?

אי אפשר לדעת בקבועי הזמן הנתונים לנו. זה יתגלה רק בטווח הארוך.
אבל בינתיים, מה שבטוח זה שתוכנית שמחליפה 3 ראשים תהיה הרבה פחות יעילה מכזה שנהגתה והובלה ע"י אותו מפקד.

ישן 29-07-2009, 20:56
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
רק עכשיו ראיתי את תגובתך
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סליחה, שכחתי שאתה כבר עשית..."

ציטוט:
סליחה, שכחתי שאתה כבר עשית תפקידי סא"ל ואל"מ בקדנציות קצרות וארוכות. מאחר וביננו בפורום מעטים בלבד שעשו תפקידי סא"ל ומעלה, אז תרשה לי לומר שגם אתה מתבטא בנושא בו אין לך שמץ של מושג...

הצדק עמך, לא עשיתי תפקידי סא"ל ומעלה (למען האמת, אני רק מש"ק).
לעומת זאת, בניגוד לך, בתחום המקצועי שלי אני עובד 12 שנה לאחר לימודי התואר הראשון. התקדמתי מתפקיד זוטר לחלוטין לתפקיד של מנכ"ל חברה. אמנם לא ענקית, אבל חברה עם פעילות. לכן אני חושב שיש לי קצת תובנות על ניהול וזמן בתפקידים, בניגוד לך.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 20-07-2009, 19:38
  כביש90 כביש90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.08
הצוער מהסרט "להיות קצין" - מפקד בה"ד 1 - מתוך NRG
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פלסר נחל1 שמתחילה ב "יהודה פוקס זה קצין מעולה עשה..."

ישנם קצת אי דיוקים, אבל עדיין כתבה חביבה:

בסרט המיתולוגי מ-89' תועד אל"מ יהודה פוקס כצוער טרי בבית הספר לקצינים. השבוע, 20 שנה לאחר מכן, הוא סגר מעגל והפך למפקד הבסיס

כאשר הצוער יהודה פוקס נכנס ברגליים רועדות למשרדו של מפקד בה"ד 1, בית הספר לקצינים של צה"ל, והתבשר כי רוצים שייקח חלק בסרט תיעודי על בית הספר, הוא לא דמיין שימצא את עצמו יושב בדיוק על אותו כיסא.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/075/805.jpg]
יהודה פוקס בצעירותו בסרט ''להיות קצין'' צילום: מתוך הסרט

מעטים החיילים שיכולים להתגאות כי תחילת הקריירה הצבאית שלהם הונצחה בסרט. אבל כך קרה לאלוף משנה יהודה פוקס, שהיה אחד משלושה צוערים אשר צוות צילום ליווה את המסלול שלהם בקורס הקצינים לסרט "להיות קצין" בתחילת שנות התשעים.

מבין השלושה פוקס הוא היחיד שהמשיך לקריירה צבאית, במהלכה, פיקד על חיילים בתקופות הסוערות ביותר בשטחים וגם עמד פעם במרכזה של סערה ציבורית.

הסרט שביים איתן אורן עבור הערוץ הראשון, עקב אחר שלושה צוערים-מיכאל ביטון, ארז אשל ויהודה פוקס (40), שהחלו את קורס הקצינים בחורף שנת 89', כשבשטחים התחוללה האינתיפאדה הראשונה. שידור הסרט הפך את השלושה לסמל הציונות המתחדשת, וניבאו להם קריירה צבאית מוצלחת. אלא שפוקס היה היחיד שבחר להישאר בצבא, ולעמוד בציפיות שנתלו בו אז.

"מי שנמצא שם יודע שמדובר במלחמת התשה"
לאורך השנים, עד שמונה השבוע למפקד בה"ד 1, הוא טיפס בסולם הדרגות בחטיבת הנח"ל, בין היתר, הוא היה מפקד פלוגת הנ"ט של החטיבה, כשזו איבדה עשרה מלוחמיה באסון המסוקים.

במהלך הסרט, בשנת 89', הצוער פוקס אומר למצלמה משהו בגדר נבואה: "אף אחד לא נהנה בשטחים. היום אפשר להתמודד עם הבעיה שמי שזורק אבן, אתה רודף אחריו, תופס או לא תופס אותו, פתרת את הבעיה שלך. אבל בעוד 15 שנה, הילדים שהיום בני חמש, רואים את האבא שלהם מתעורר, קושרים אותו, אני חושב שאיתם תהיה הבעיה".

דבריו של הצוער הצעיר מצמררים במיוחד

נוכח העובדה, שחלק נכבד מהתפקידים הבכירים שבהם כיהן, היו בשטחים ובמיוחד בגזרת חברון. אלוף משנה פוקס היה מפקד גדוד 931 של חטיבת הנח"ל, שהוצב בחברון במהלך האינתיפאדה השנייה. גם אז הוא ידע שהסכסוך בין ישראל לפלסטינים רחוק מסיום.

בראיון עיתונאי שהעניק אז, הוא תיאר את המצב: "החברים שלי מעדיפים שזה ייגמר מהר כדי שהסושי יחליק להם טוב יותר בגרון. אנשים רוצים שזה יהיה כמו בפרסומות, אבל מי שרוצה שזה ייגמר כבר, הילדים שלו לא שם, או שהוא לא מתמודד שם בעצמו. מי שנמצא שם יודע שמדובר במלחמת התשה".

נקלע לסערה ציבורית בזמן ההתנתקות
אבל דווקא התפקיד הבא שלו כמפקד חטיבת יהודה, האמונה גם על גזרת חברון, הביא עמו את הסערה הציבורית הגדולה ביותר שאלוף משנה פוקס נאלץ להתמודד איתה בעל כורחו. במהלך חודש אוגוסט 2007 פיקד פוקס על פינוי שתי משפחות יהודיות שהתנחלו בשוק הסיטונאי בחברון. במהלך הפינוי זעק לעברו פרופ' הלל וייס מאוניברסיטת בר אילן, שבתו הייתה בין המפונות: "אני מאחל לך שאמך תהיה אם שכולה, שאשתך תהיה אלמנה ושילדיך יהיו יתומים".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/075/808.jpg]
יהודה פוקס בטקס הכניסה לתפקיד מפקד חטיבת יהודה צילום: דובר צה''ל

דבריו של וייס עוררו סערה ציבורית רחבה וגררו גינויים נרחבים מכל קצוות הקשת הפוליטית, כמו גם התנערות של האוניברסיטה וגינוי חריף. ברכה פוקס, אמו, כינתה את פרופ' וייס "איש חולה" ואחיו הגנו עליו ותמכו בו בשעתו הקשה.

גם שר הביטחון דאז אהוד ברק שלח לו איגרת תמיכה. אין ספק שאל"מ יהודה פוקס, שטרם חזרתו בשאלה התחנך על ברכי הציונות הדתית, נפגע עמוקות מדבריו של הפרופסור, אולם עד עצם היום הזה לא התייחס פומבית לפרשה.

אולי הפתרון לכך טמון בתשובה שנתן פעם, כשנשאל אם בגלל הרקע הדתי שלו קל לו להפגין סובלנות כלפי המתנחלים בשטחים. "זה שגדלתי בבית הוריי, הפך אותי לאדם סובלני, ללא קשר לכך שהייתי דתי. כך חונכתי", פסק פוקס.

ישן 26-07-2009, 11:59
  כביש90 כביש90 אינו מחובר  

גם אל"מ יונתן ברנצקי רמ"ט הרבנות ומח"ט הנגב מהנח"ל
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי פלסר נחל1 שמתחילה ב "[font=Verdana]הנחלוואים..."

מפקד צה"ל בסדיר ועל מילואים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/0F8AE5C6-7F1B-48A5-93ED-1F118A649DF7/0/small.jpg]

אל"ם יונתן ברנסקי הוא המפקד היחיד בצה"ל שיכול לענות לתואר הבלתי רשמי רמח"ט: נוסף לתפקידו כרמ"ט הרבנות הצבאית, הוא משמש כמפקד חטיבת המילואים "חטיבת הנגב". "מבחינה כמותית, לאורך השנה אני מקדיש יותר זמן לתפקיד שלי ברבנות, אבל התפקיד הראשון במעלה מבחינתי הוא, בלי ספק, מח"ט ה'נגב'"

ארנון בן-דרור

במסגרת שירותו הצבאי חובש אל"ם יונתן ברנסקי שני כובעים. או, אם תרצו, כומתה וכיפה. בכובעו האחד משמש אל"ם ברנסקי כמפקד חטיבת המילואים "חטיבת הנגב" ובכובעו השני הוא משמש כראש מטה הרבנות הצבאית. "אלו שני התפקידים הכי שונים שיכולים להיות", אומר אל"ם ברנסקי ומסביר כי האחד תורם לשני. בתפקידו כרמ"ט למד הרבה על עבודת מטה ועל ניהול נכון של כוח אדם ובתפקיד המח"ט מתפתחים כישוריו הפיקודיים והמבצעיים.

מהי רמ"ט הכשירות?

במבצע "עופרת יצוקה" גויסה חטיבת הנגב בראשותו של אל"ם ברנסקי וכוחותיה נטלו חלק פעיל בלחימה. גדוד של החטיבה לחם תחת חטיבת שריון סדירה במרכז רצועת עזה, לאורך פרוזדור נצרים. אל"ם ברנסקי מספר כי ההיענות והרצינות שהפגינו אנשי המילואים של החטיבה כאשר התבקשו להגיע למילואים ריגשו אותו. "התמלאתי גאווה רק מלראות אותם מגיעים לדרום, יורדים מהאוטובוסים ומתחבקים. הרגשתי שכולם ביחד, שכולם אחים", הוא משחזר, "שני גדודים הגיעו היישר מתעסוקה מבצעית ובכל זאת התייצבו בשמחה ועשו את העבודה בצורה הטובה ביותר".

בחטיבת מילואים, הוא אומר, יש תחושה שאין בחטיבה סדירה. מן ענייניות שכזו, תחושה של "באנו לכאן כי צריך אותנו, אז קדימה לעבודה". בשביל אל"ם ברנסקי, שעבורו הייתה זו הפעם הראשונה שפיקד על כוח מילואים במבצע, זו הייתה הפתעה נעימה ביותר – גם בגיוס ובהכנה למבצע וגם בפעילות עצמה. "האנשים היו כל כך רציניים שכבר ביום הראשון לגיוס הכוחות חלק מהגדודים סיימו לעשות מטווחי איפוס לכל החיילים שלהם", הוא משחזר.

גם בלחימה עצמה, הוא אומר, בלט גדוד המילואים ברמתו ובמקצועיות שהוא הפגין בלחימה. "הגדוד עשה עבודה לא פחות טובה, ולדעתי, במובנים מסוימים אף יותר טובה מגדודים סדירים". הסיבה, לדבריו, נעוצה בתודעת האחריות שיש לאנשי המילואים, בניסיון הרב שרכשו במרוצת השנים ובהיותם מחושבים מאוד ומסודרים. ואמנם, לא רק אל"ם ברנסקי, שותף לתחושה הזאת. אחד מגדודי החטיבה שלחם ברצועה זכה השנה לכבוד גדול: זכייה בתואר "גדוד מצטיין מטעם נשיא המדינה".

מעבר לשאר הדברים, אומר אל"ם ברנסקי, הייתה זו האחדות שהפגינו אזרחי המדינה שחיזקה יותר מכל את הכוחות הלוחמים, לרבות החטיבה עליה פיקד. "אמרתי לחיילים: 'כשעם ישראל יודע מה הוא רוצה, כולם מיישרים קו. ועכשיו רואים שהעורף הישראלי הוא לא כזה חלש כמו שאמרו עליו. הכי חשוב זה האמונה שלנו בצדקת הדרך'". הייחודיות שהייתה במבצע הזה בניגוד למקרים אחרים בעבר, לדבריו, הייתה הלכידות של העם ו"התחושה שכולם ביחד".

רמ"ט, מח"ט ומה שביניהם

אל"ם יונתן ברנסקי התגייס לצה"ל בשנת 89' כבן גרעין הנח"ל, ומילא שורה של תפקידים בשורות ה"חטיבה הירוקה" ובבית-הספר לקצינים עד שהיה לראש ענף מקצועות חי"ר בבית-הספר למקצועות החי"ר (ביסל"ח) ולאחר מכן למפקד גדוד הנחל החרדי. תחילה, מעיד אל"ם ברנסקי, הוא לא נטה להיענות להצעה להיות מפקד הגדוד. "חשבתי שהגדוד הוא לא מקצועי", הוא מספר. אולם, משנענה למינוי, הבין כי היסוסיו היו מיותרים, והיום הוא אומר ש"זה התפקיד הכי מדהים שעשיתי בצבא". גדוד הנח"ל החרדי, לדבריו, עבר בשנים האחרונות מתיחת פנים, ונהפך לגדוד מוביל ומקצועי במערך הלוחם.

בתום שירותו כמפקד הגדוד היה לקצין המבצעים של פיקוד הדרום משך שלוש שנים (וגם בזמן מלחמת לבנון השנייה), וב-2007, באופן לא שגרתי, נחת לתפקיד מטה ברבנות הצבאית לאחר שמילא שורה של תפקידי שדה מובהקים בצה"ל, וצעד במסלול הקלאסי של קצין שדה בכיר. "הרב הראשי לצה"ל (תא"ל אביחי רונצקי, א"ב) ביקש להביא אותי לתפקיד רמ"ט הרבנות, והרמטכ"ל נענה לבקשה", הוא משחזר את מינויו לתפקיד, "התייעצתי קצת עם אנשים ואמרתי כן". כמה חודשים מאוחר יותר הוא מונה להיות מפקדה של "חטיבת הנגב", שלחמה בשורות הפלמ"ח בתש"ח והייתה לחטיבה היחידה שהושארה ככוח צה"לי לאחר פירוק הפלמ"ח, שבין מפקדיה היו בעבר גם יצחק רבין ודוד אלעזר (דדו), ושלקחה חלק בכל מלחמות ישראל.

בהכירו מורשת זו, ביקש אל"ם ברנסקי לפקד על החטיבה. "ידעתי שזוהי חטיבה מצוינת, עם אנשים מעולים, משימות מבצעיות רציניות ביותר ומסורת גדולה", אומר אל"ם ברנסקי. עצם מינויו לתפקיד היה עבורו בגדר הגשמת חלום. "תמיד חלמתי להיות מח"ט", הוא מעיד על עצמו ומספר כי מאז שמונה לתפקיד הוא נהנה מאוד ומתרשם מהעבודה עם אנשי המילואים. המילואימניקים, הוא אומר, מגיעים למילואים משתי סיבות עיקריות: האחת, הם מבינים את החשיבות ואת האחריות שרובצת על כתפיהם לגורלה של המדינה; והשנייה, בשביל החברים.

באשר לשאלה המתבקשת: מה קודם למה – רמ"ט הרבנות או מח"ט הנגב? בעבור אל"ם ברנסקי, התשובה ברורה. "מבחינה כמותית, לאורך השנה אני מקדיש יותר זמן לתפקיד שלי ברבנות", הוא אומר, "אבל התפקיד הראשון במעלה מבחינתי הוא, בלי ספק, מח"ט ה'נגב'. הערכות לביצוע פעילות של החטיבה היא תמיד בעדיפות ראשונה". ובאופן טבעי, את המשך דרכו הצבאית הוא צופה בתפקידי פיקוד אחרים בזרוע היבשה, ולא ברבנות הצבאית. "הרב הראשי לצה"ל", הוא אומר, "אני כנראה לא אהיה".

ישן 27-07-2009, 18:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אם ההערה שלך כוונה לארז וינר..."

נוחי מנדל מזוהה יותר מכל עם התפקיד של מג"ד חרוב.
אפילו יותר מאשר עם התפקיד של קמב"ץ שושו שעשה קודם.
אם תכתוב נוחי מנדל בגוגל תראה מה יהיו תוצאות החיפוש.
אחד האנשים עם הכי הרבה צבעי כומתה שאני מכיר.

אגב, ב"ספר השיאים של צה"ל" שהפיק עיתון במחנה כשנוחי היה במסלול בפסל"ר גולני נוחי צולם והוכתר למאגיסט הכי נמוך בצה"ל. הייתה לי פעם את התמונה וגם צילום שלה ב"דף הקשר עם חיילנו" שהוצאנו בישיבה. אולי אם אני אנבור בארגזים אני אצליח לאתר אותה.

ישן 28-07-2009, 21:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע

היום הצרחה בין אל"מ אילן מלכא לאל"מ מוני כץ:
אילן מלכא פיקד על חטיבת גבעתי ויחליף את מוני כץ כקצין אג"ם פיקוד מרכז.
מוני כץ היה קצין אג"ם פיקוד מרכז ומונה הערב למפקד חטיבת גבעתי במקום אילן מלכא.

בטקס שהתקים היום במצודת יואב אמר אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט: "אני מסתכל בגאווה על מה שעשה צה"ל ועל מה שהשיגה החטיבה בשנתיים האחרונות. ההישגים המבצעיים הושגו בצורה מלאה והלחימה נעשתה תוך גילוי נחישות ודבקות במשימה. כוח האדם שמגיע לחטיבה מצוין, והיום אנו ממיינים אחד מתוך ארבעה מועמדים לשירות ביטחון, המעוניינים להגיע ליחידה הסגולה. הנורמות, הערכים והסטנדרטים בחטיבה גבוהים הן בשגרה והן בחירום. אילן הביא לחטיבה רוח של מקצועיות, יושר ופיקד ברוח טובה".

מפקד החטיבה היוצא, אלוף-משנה אילן מלכא, אמר בטקס: "להיות מפקד החטיבה זו הגשמת חלום, להנציח את המורשת ולהצעיד את החטיבה קדימה. משפחת גבעתי- יחד הובלנו את החטיבה להישגים מרשימים, עיצבנו את דמות המפקד הערכי- דבקות במשימה, חתירה למגע, אחוות לוחמים ורעות. הייתה לי הזכות לפקד בזמן מבצעים בהם לקחה החטיבה חלק פעיל ומרכזי ויחד עם החטיבה לעמוד במשימה תחת אש.
במהלך השנים איבדנו חיילים, חברים ומפקדים. הקשר שנרקם בין החטיבה למשפחות השכולות הינו קשר ייחודי וחיילי החטיבה ומפקדיה נושאים לנצח חוב של כבוד כלפי החללים".

קורות חיים – אלוף-משנה מוני כץ
אלוף משנה מוני כץ נולד בשנת 1965 ברמת יוסף.

בשנת 1983 התגייס לחיל השריון.

בהיותו חניך בקורס מפקדי טנקים עבר הסבה והצטרף ליחידת שלדג.

ביחידת שלדג היה חייל במסלול ומפקד פלוגת לוחמים.

1989-1993 השתחרר לארבע וחצי שנים בהן השלים תואר ראשון בפיזיקה

באוניברסיטה העברית בירושלים.

1993-1994 שירת ביחידת שלדג.

1994-1996 מפקד סיירת גבעתי.

1996-1997 סגן מפקד גדוד שקד בגבעתי.

1997-1998 לימודי תואר שני במנהל עסקים.

1998-2000 מפקד גדוד רותם בגבעתי.

2000-2001 ראש ענף חיל רגלים במרכז לאימוני יבשה.

2001-2003 מפקד יחידת שלדג.

2003-2005 מפקד חטיבת מילואים.

2005-2007 מפקד חטיבה צפונית בעוצבת עזה.

בתפקידו האחרון שימש אלוף-משנה מוני כץ כקצין אגף מבצעים בפיקוד המרכז.
אלוף-משנה מוני כץ הינו בוגר המכללה לפיקוד ומטה והמכללה לביטחון לאומי ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

אלוף-משנה כץ נשוי ואב לשלושה ילדים.

קורות חיים – אלוף-משנה אילן מלכא
אלוף משנה אילן מלכא נולד בשנת 1967 בגני תקווה.

בשנת 1986 התגייס לחטיבת גבעתי.

1988-1990 מפקד מחלקה בגדוד רותם.

1990 מפקד פלוגה מסלול בגדוד רותם.

1990-1992 מפקד פלוגת החוד בגדוד רותם.

1993-1994 מפקד אימון מתקדם בבסיס האימון החטיבתי של חטיבת גבעתי.

1994-1995 סגן מפקד גדוד רותם.

1995-1997 יצא ללימודים במכללת פיקוד ומטה ובאוניברסיטה העברית בירושלים.

1997-1998 קצין אגף המבצעים בחטיבת גבעתי.

1998-1999 קצין אגף המבצעים בעוצבת עזה.

2000-2002 מפקד גדוד רותם.

2002-2004 מפקד בסיס האימון החטיבתי של חטיבת גבעתי.

2004 מפקד חטיבת המילואים "שועלי מרום".

2004-2006 מפקד המרכז לאימון טקטי בבית הספר ליחידות השדה.

2006-2009 מפקד חטיבת גבעתי.

אלוף-משנה אילן מלכא הינו בעל תואר ראשון במדעי המדינה ומדעי המזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובעל תואר שני באסטרטגיה לביטחון לאומי מאוניברסיטת NDO.

אלוף-משנה מלכא נשוי ואב לשלושה ילדים.

ישן 29-07-2009, 08:49

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי פלסר נחל1 שמתחילה ב "איך אילן מלכה מגיע מעמדת..."

איך הגעת לתפקיד מח"ט רביעי? מפקד בא"ח הוא סא"ל, אלא אם כאשר מקבל בתפקיד משני לקראת הסוף ואז אל"מ- זה לא שווה ערך לתפקיד מח"ט.
מלכא מילא את תפקיד מח"ט שועלי מרום במקביל להיותו מפקד המא"ט -זה תפקיד מח"ט ראשון.
מח"ט גבעתי תפקיד שני ומשמעותי יותר כמח"ט סדיר.
עכשיו תפקיד שלישי במטה פיקוד מרחבי.
בהחלט הניסיון הראוי והמגוון הרצוי לפני קידום לתא"ל - מילואים, אימונים, סדיר ומטה. אני מעריך שהוא לא יעשה יותר משנתיים בתפקיד.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 29-07-2009 בשעה 08:53.
ישן 03-05-2012, 23:12
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
הפצ"ר סגר את תיק החקירה נגד מח"ט גבעתי לשעבר
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "היום הצרחה בין אל"מ אילן מלכא..."

http://www.idf.il/1133-15827-he/Dover.aspx

הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל דני עפרוני, החליט לסגור את תיק החקירה נגד מח"ט גבעתי לשעבר, אל"מ אילן מלכא, בפרשת מותם של 21 בני משפחת סמוני ברצועת עזה במהלך מבצע "עופרת יצוקה". החקירה בנושא נפתחה לאחר שהתקבלו דיווחים ותלונות שונים בדבר תקיפות שביצע צה"ל ביום 5/1/2009, בשכונת זייתון בעיר עזה, במהלך מבצע "עופרת יצוקה" (27/12/2008–18/1/2009), אשר לפי הנטען כתוצאה מהן נגרם מותם של 21 תושבים פלסטינים שלא נטלו חלק ישיר בלחימה וכן נפצעו עשרות נוספים.

בעקבות האירוע נערך תחקיר מבצעי, ולאחר עיון בממצאיו הורה הפרקליט הצבאי הראשי (הפצ"ר) דאז על חקירה פלילית של המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח). החקירה שהתנהלה הייתה מקיפה, מעמיקה ויסודית, וחרף הקשיים והאתגרים שבחקירת אירועים מבצעיים המתרחשים בזמן לחימה, הצליחה לחשוף במידה רבה את שאירע.

ממצאי התחקיר המבצעי והחקירה הפלילית הוצגו לרמטכ"ל, אשר החליט, נוכח כשלים מקצועיים שנתגלו בהתנהלותו של מפקד חטיבת גבעתי במועד האירוע (המח"ט), אל"מ אילן מלכא, לנקוט בצעד פיקודי נגדו, והורה כי הוא לא יקודם עוד במסלול הפיקודי-המבצעי.

במקביל, על-סמך ממצאי החקירה, בחן הפצ"ר את אחריותו הפלילית של המח"ט לגרימת מותם של התושבים הפלסטינים שלא נטלו חלק ישיר בלחימה, לאחר שנמצא כי כל התקיפות במהלך האירוע בוצעו בהוראתו. בחינה זו נעשתה לפי המשפט הפלילי הישראלי, ולאור העקרונות והכללים של דיני הלחימה, בהיותם מתווים את סטנדרט ההתנהגות של "מפקד צבאי סביר" בקבלת החלטות על תקיפה.

בחוות דעתו שניתנה לאחרונה, מצא הפצ"ר, בראש ובראשונה, כי החקירה הפריכה לחלוטין את ההאשמות החמורות שהוטחו בצה"ל על-ידי גורמים שונים, לפיהן התקיפות שבוצעו כוונו במודע ובמישרין נגד אזרחים שלא נטלו חלק ישיר בלחימה, או שנעשו מתוך פזיזות או קלות דעת ביחס לאפשרות שאזרחים כאמור ייפגעו כתוצאה מתקיפות אלה. משכך, נשמט גם הבסיס להאשמות כי באירוע זה בוצעו פשעי מלחמה, אשר לפי המשפט הבין-לאומי להתהוותם נדרש יסוד נפשי מסוג מחשבה פלילית.

כן מצא הפצ"ר, כי באירוע נשוא התלונות בו נפגעו אזרחים שלא נטלו חלק ישיר בלחימה, כלל הגורמים המעורבים – ובראשם המח"ט – אף לא נהגו ברשלנות בנסיבות העניין, באופן המקים להם אחריות בפלילים. הגם שחלק מן ההחלטות שקיבל המח"ט במהלך האירוע היו מוטעות, ומצופה היה ממנו שינהג באופן שונה, הפצ"ר מצא כי החלטות אלה לא חרגו ממתחם שיקול הדעת של "מפקד צבאי סביר" בנסיבות דומות.

בהקשר זה הדגיש הפצ"ר, כי הנסיבות המבצעיות של מבצע "עופרת יצוקה" בכלל, אשר התנהל ברובו בסביבה עירונית מאוכלסת בצפיפות, ובפרט של האירוע שבמוקד חוות הדעת, אשר קדם לו ירי RPG לעבר כוחות צה"ל ששהו באזור, השליכו על האופן שבו נבחנו ההחלטות שקיבל המח"ט במהלך האירוע. ככל שהאינטנסיביות של הסיטואציה הלחימתית רבה יותר, וככל שהאתגרים המבצעיים שהיא מציבה והסיכונים הכרוכים בה לכוחותינו משמעותיים יותר, כך מתחם שיקול הדעת של "המפקד הצבאי הסביר" הפועל בנסיבות אלה רחב יותר.

בסיכומו של דבר, החליט הפצ"ר כי אין מקום להורות על נקיטה בצעדים משפטיים כלשהם ביחס למי מהגורמים המעורבים באירוע, והורה על סגירת תיק המצ"ח. בהחלטתו נתן הפצ"ר דעתו גם לצעד הפיקודי שננקט נגד המח"ט, כאמור לעיל.

עם זה, הפצ"ר הדגיש, כי האירוע נשוא חוות הדעת מחייב הפקת לקחים משמעותית ברמה המערכתית, כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. בהקשר זה העלה הפצ"ר בפני הרמטכ"ל שורה של המלצות בהיבטים שונים, אשר הופנו כבר לעבודת מטה בצה"ל
ישן 29-07-2009, 18:08

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי פלסר נחל1 שמתחילה ב "[font=Verdana]תבדוק שוב את..."

אני לא אמרתי כלום, לא התלוננתי על מה שכתבת,לא יודע אם זה נכון ואפילו לא מה עמדת הצבא בנושא - לי זה לא מרגיש נכון לפרסם גם אם הוא היה מוכר מאד בצבא מתפקידים קודמים. ברגע שהתחיל תפקיד קצת יותר רגיש מגדוד חי"ר פרסום שמו יאפשר לאסוף מידע פומבי עליו מהעבר, לחבר נקודות מסויימות ולהסיק מסקנות. זה סתם עושה אותו מטרה טובה יותר לשלל בעיות ולא משנה אם זה רק פריצה לביתו, איסוף מודיעין, הפיכתו למטרה לפח"ע או אפילו ל"סתם" ארגוני "זכויות אדם".

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 29-07-2009 בשעה 18:13.
ישן 29-07-2009, 22:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "בוגר פנמ"צ אור עציון הראשון בדרגת אל"מ"

יואב מרדכי הוא מפלוגת גבעות (השמיניסטים שלי, אני מפלוגת פז, ל' קייטנה).
מן הסתם יואב הר-שושנים היה מגיע לסא"ל ומעלה, גם הוא מפלוגת גבעות. אחיו, צפריר, גם הוא בוגר הפנמיה, מתקדם יפה.
רס"ן מאיר גוטמן מפקד יחידת השלל המטכ"לית מהפלוגה שלי.
סא"ל אלעד שהקים את בית הספר של דובדבן בוגר פלוגת דניאל.
סא"ל ר' מפקד יחידה מיוחדת מהפלוגה שלי.

בטח יש עוד כמה שלא קופצים לי כרגע לראש.

עריכה: נזכרתי בעוד כמה סא"לים ורציתי לכתוב אותם אך אי אפשר להזכיר את שמם או את התפקידים שהם עוסקים בהם.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 29-07-2009 בשעה 22:38.
ישן 03-08-2009, 21:06
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
צה"ל: איילה חכים תמונה לתא"ל ותעמוד בראש היחידה למערכות מידע

אלוף-משנה איילה חכים תועלה לדרגת תת-אלוף ותמונה למפקדת היחידה למערכות מידע (לוטם), כך החליט הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. חכים תהיה הקצינה השלישית בצה"ל שקודמה לדרגה זו.

דוברת צה"ל לשעבר, ח"כ מירי רגב (ליכוד), הפועלת לקידום קצינות בצה"ל, בירכה על ההחלטה לקדם את אל"מ חכים.

בדיון היום הוחלט עוד כי מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף נעם תיבון, ימונה לראש המכללה לפיקוד ומטה.

(חנן גרינברג)

http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-8,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 04-08-2009, 15:28
  Romain Gary Romain Gary אינו מחובר  

כתבה על אילה חכים
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "צה"ל: איילה חכים תמונה לתא"ל ותעמוד בראש היחידה למערכות מידע"

אילה חכים תמונה לתפקיד מפקדת יחידת לוט"ם ותועלה לדרגת תא"ל

חכים תהיה האישה הראשונה בתפקיד, והשלישית בדרגת תא"ל ● היא תחליף בתפקיד את תא"ל אופיר שוהם ● חכים סירבה למסור את תוכניותיה ליחידה, שאחראית לחלק גדול ממערך ה-ICT בצה"ל ● המינוי צפוי להיכנס לתוקף בעוד שבועות אחדים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.pc.co.il/wp-content/uploads/2009/08/ayala-560.jpg]

מאת יוסי הטוני, ‏4 באוגוסט 2009, 10:57

אל"מ אילה חכים, מפקדת יחידת ממר"ם, תמונה לתפקיד מפקדת לוט"ם - בית התוכנה של אגף התיקשוב - ותועלה לדרגת תא"ל. בכך תהיה חכים לאישה הראשונה בתפקיד, והאישה השלישית בצה"ל בדרגת תא"ל. היא תחליף בתפקיד את תא"ל אופיר שוהם, שצפוי לפרוש מצה"ל. המינוי עתיד להיכנס לתוקף בעוד מספר שבועות.

לאחר היוודע דבר המינוי, אמרה חכים למקורביה, כי "אני גאה ושמחה שהאמינו בי - ואוכיח, כי הזרע שנזרע ייקצר בצורה המיטבית. אעמוד בציפיות שנתלו בי". חכים סירבה להתראיין, ובכלל זה - לא הייתה מוכנה לומר מהן התוכניות שבכוונתה ליישם במסגרת תפקידה.

חכים עברה כבר את גיל הפרישה מצה"ל. לדבריה, היא נשארה בצבא, כי "אני מאמינה במה שאני עושה, בציונות בלי מירכאות". היא התגייסה לצה"ל ב-1979, ועברה מסלול מיחשוב מקצועי מלא: החל מקורס תכנות, ניתוח מערכות וניהול פרויקטים והכשרת הנדסאית. חכים הייתה ראש מדור בממר"ם ובממט"ל (יחידת המיחשוב של אגף הלוגיסטיקה), ולאחר מכן כיהנה שם אף כראש ענף. ב-1999 עברה חכים לאגף המודיעין בצה"ל, שם הייתה מפקדת יחידת המיחשוב, יחל"ם. בסוף 2005 עברה ליחידת לוט"ם, כסגנית מפקד, והייתה מעורבת בשינוי הארגוני שעברה היחידה. במאי 2006 מונתה למפקדת ה-14 של יחידת ממר"ם, והיא האישה השנייה המשמשת בתפקיד זה. חכים נשואה + 1, ויש לה תואר שני בכלכלה ומינהל עסקים.

יחידת לוט"ם אחראית לחלק הארי ממערכות ה-ICT בצבא. היא הוקמה ב-3 במרץ 2003, כחלק מהקמתו של אגף התיקשוב. יחידה זו מורכבת מכמה מרכזי מיחשוב ותקשורת, ביניהם ממר"ם, שעליו מפקדת חכים, ומשרתים בה אלפי חיילים, נגדים וקצינים. מאז הקמת לוט"ם, חלו בה תהליכי ארגון משלימים. כך, למשל, בשנת 2005 התייצב המבנה הארגוני של היחידה והיקף הפעילות שלה התרחב והלך.

לוט"ם מאגדת בתוכה מחלקות מכלל עולמות התוכן התיקשוביים, אשר פועלות בתחומי בניין הכוח התיקשובי והפעלתו. זוהי יחידת הביצוע המרכזית של אגף התיקשוב, ובמסגרת זו – היא אחראית לפיתוח, הקמה ותפעול של תשתיות תיקשוב צה"ליות, מטכ"ליות ורב-זרועיות. אחריותה לכך היא במובן הרחב ביותר - מתשתיות פיזיות ועד לתשתיות אפליקטיביות.

חכים אמרה בעבר לאנשים ומחשבים, כי "כבכל ארגון, גם הצבא מבין את חשיבות ה-IT, בין היתר בהיותו חלק מהעשייה הארגונית. יש בצבא דרישה הולכת וגוברת לספק פתרונות ולנצל טכנולוגיה". לדבריה, התקצוב של תוכנית "צה"ל ברשת", שמאפשרת תקשורת בין כל הגורמים בצה"ל, מעידה על החשיבות שלה ועל כך ש-"צה"ל מבין את מעמד ה-IT ורואה בו מכפיל כוח".
ישן 06-08-2009, 20:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע עוד מינויים: מזרחי לפקמ"ז, שמני לארה"ב, סמי תורג'מן למז"י

מי אמר שלא יהיו יותר אלופים שיריונרים?
הרמטכ"ל, גבי אשכנזי, החליט היום על שורת מינויים בכירים במטה הכללי שאושרו על ידי שר הביטחון. אלוף פיקוד מרכז, גדי שמני, ימונה לתפקיד נספח ההגנה של צה"ל בארצות הברית במקום האלוף בני גנץ שיתמנה לסגן הרמטכ"ל.
מפקד זרוע היבשה, אלוף אבי מזרחי, ימונה לתפקיד אלוף פיקוד מרכז במקומו של אלוף שמני.

תת-אלוף סמי תורג'מן, שסיים לאחרונה את תפקידו כמפקד "עוצבת געש", ימונה למפקד זרוע היבשה במקומו של האלוף מזרחי.

קורות חיים- אלוף גדי שמני
אלוף גדי שמני נולד בישראל בשנת 1959 והתגייס לחטיבת הצנחנים בשנת 1977. עיקר תפקידיו במהלך שירותו היו בחטיבת הצנחנים, בהם שרת כמפקד פלוגה, מפקד סיירת, מפקד גדוד, מפקד חטיבת מילואים של הצנחנים, ומפקד חטיבת הצנחנים.
כמו כן שימש כמפקד גדוד בבית הספר לקצינים ומפקד החטיבה המרחבית "יהודה" בחברון.

2001 – הועלה לדרגת תת אלוף, ומונה לקצין חיל רגלים וצנחנים ראשי.

2003 – התמנה למפקד אוגדת עזה.

2004 – התמנה לראש חטיבת מבצעים.

2005 – הועלה לדרגת אלוף, ומונה למזכיר הצבאי של ראש הממשלה דאז, מר אריאל שרון.

2007 – התמנה למפקד פיקוד המרכז.

אלוף גדי שמני בעל תואר ראשון בכלכלה ומדע המדינה, ותואר שני בביטחון לאומי.
הוא בוגר המכללה לפיקוד ומטה בצה"ל, בוגר קורס בכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית בצפון קרוליינה ובוגר המכללה למלחמה בצבא ארה"ב.
אלוף גדי שמני נשוי להדס ואב לארבעה ילדים.

קורות חיים – אלוף אבי מזרחי
אלוף אבי מזרחי התגייס לצה"ל בשנת 1975, עם גיוסו התנדב לסיירת גולני. במהלך השירות עבר לחיל השריון והתקדם בסולם התפקידים והדרגות, בין היתר שימש כמפקד פלוגה בעוצבת "ישי", כמפקד פלוגה בעוצבת "בני אור", כסגן מפקד גדוד בעוצבת "כפיר", כמפקד גדוד "מרכבות נחשון", כסגן מפקד חטיבת שריון במילואים, כמפקד מרכז שריון בבאלי"ש, וכמפקד חטיבת השריון "עקבות הברזל".

בשנת 1982 השתחרר משירות פעיל ועד 1988 עבד כאיש אבטחה מטעם השב"כ בחו"ל. בשנת 1988 חזר לשירות קבע בצה"ל.

אלוף מזרחי שירת כמפקד "עוצבת געש", נציג זרוע היבשה בוושינגטון, ראש מטה זרוע היבשה, מפקד אגף לוגיסטיקה רפואה ומרכזים (אט"ל) וכמפקד זרוע היבשה.

אלוף אבי מזרחי בוגר הפנימייה הצבאית בביה"ס הריאלי בחיפה. בעל תואר ראשון במנהל עסקים ומחשבים באוניברסיטת פייס ניו-יורק.
אלוף אבי מזרחי נשוי לברכה ואב לשלוש בנות. מתגורר בזיכרון יעקב.

קורות חיים – תת-אלוף שלמה סמי תורג'מן
תת-אלוף תורג'מן נולד במרוקו בשנת 1964 והתגייס לצה"ל בשנת 1982.

1988-1990 שירת כקצין בחטיבות 401 ו-460.

1992-1994 שימש כמפקד גדוד 52.

1994-1996 קצין האג"ם של אוגדה 162.

בשנת 1996 התמנה למפקד חטיבת שריון במילואים ועסק בהדרכה בקורס מ"פים-מג"דים.

1997-1999 ראש מחלקת אימונים במפקדת זרוע היבשה ומפקד חטיבת מילואים.

1999-2001 מפקד חטיבה 500.

2001-2002 מפקד חטיבה 460.

2003-2005 מפקד אוגדת המילואים "עמוד האש" בפיקוד הצפון, ובמקביל, החל מינואר 2004 ועד לספטמבר 2005, שימש כקצין השריון הראשי.

2005-2007 ראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים.

בתפקידו האחרון שימש תת-אלוף תורג'מן כמפקד "עוצבת געש".

(אשכול זה יאוחד בהמשך לאשכול המינויים הקיים)

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 06-08-2009 בשעה 21:28.
ישן 08-08-2009, 03:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לדעתי - כן. לי קשה להאמין..."

מופז עשה 3 מתוך 4 תפקידי אלוף בתפקידים לא פיקודיים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-08-2009, 05:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי newday שמתחילה ב "אבל זה לא שהוא נבחר בגלל..."

אז זה רק מראה שיש חשיבות פחותה לתפקיד וחשיבות גדולה יותר למעמד האישי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-08-2009, 19:34
  rocketman25 rocketman25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי newday שמתחילה ב "אבל זה לא שהוא נבחר בגלל..."

אני חושב שמופז הפתיע לטובה את מי שלא הכירו אותו קודם (ואני בכללם...) בתפקיד הרמטכ"ל. הוא יזם וביצע בשקט מספר מהלכים משמעותיים בבניין הצבא. אני בכוונה מנתק את פעילותו בתפקיד הרמטכ"ל מהתנהלותו הפוליטית. כפי שלא כל קפ"ט יכול להיות רע"ן מוצלח כך לא כל קצין בכיר מוצלח יכול להיות פוליטיקאי. יש אנשים שמצליחים היטב בתפקיד אליו הגיעו בלי קשר לסוגי התפקידים שעשו קודם, או למידת ההצלחה שלהם בתפקיד אחר בעתיד. גם איציק מרדכי היה אלוף שלושת הפיקודים אבל לא הגיע לרמטכ"לות ודווקא קפץ משיקולים פוליטיים לכסא שר הבטחון.
עם זאת, הצלחה בתפקידים מאתגרים משמעותיים בקריירה הצבאית יכולה רק לשפר את ההתמודדות עם פסגת הפירמידה.
אני בכל מקרה מאחל לכל הקצינים הצלחה רבה בכל תפקידיהם. בסופו של דבר - הצלחתם היא הצלחתנו.
ישן 08-08-2009, 23:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי rocketman25 שמתחילה ב "אני חושב שמופז הפתיע לטובה את..."

לא ברור למה שאתה מתכוון כשאתה אומר שמופז היה רמטכ"ל מוצלח. האם אתה מתכוון לניוון המילואים? להכוונה מוחלטת של הסדיר לבט"ש ע"ח החירום? להפסקת אימונים? לבניית חיל מודיעין שדה לבט"ש בלבד?

ישן 09-08-2009, 13:19
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
אוסיף ואומר
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא ברור למה שאתה מתכוון כשאתה..."

שמופז לדעתי ["מהבטן" כי אין קריטריונים ברורים לכך] היה הרמטכ"ל הגרוע בתולדות צה"ל [כולל חלוץ....] ואולי הדוגמא הטובה ביותר לכך היא המדיניות שהנהיג ושהמשיך מחליפו לפיה גבול הצפון הפך באחת לשוויץ רק בגלל שעברנו את הגדר. ולכן מופז הוא האחראי הגדול ביותר לדעתי למלחמת לבנון השנייה ולאחד הנזקים האסטרטגיים החמורים למדינת ישראל. הנושא המרכזי שמופז התעסק בו במהלך כהונתו כרמטכ"ל היה שוויון בשירות הבנות - זה אמנם נושא חשוב [אם כי אני חולק על עמדותיו של מופז בעניין זה] אך חשיבותו המרכזית היא סוציאלית ותרבותית ואינה בטחונית. רמטכ"ל שרוב זמנו הוקדש לנושא זה [מה שהפך אותו ליקיר הממסד והתקשורת] לא נשאר לו הרבה יותר מדי זמן לתפקידיו כרמטכ"ל. לצערי הרב כמעט כל חמש שנותי בסדיר עברו עלי כפקודו.

[איש דגול אחד]

ישן 15-08-2009, 16:05
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מופז עשה 3 מתוך 4 תפקידי אלוף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
מופז עשה 3 מתוך 4 תפקידי אלוף בתפקידים לא פיקודיים.

4 תפקידי האלוף שמילא מופז:

1. מפקד כוחות צה"ל ביו"ש
2. אלוף פיקוד דרום
3. ר' אג"ת
4. סגן הרמטכ"ל

ספרתי אחד "לא פיקודי" (אם סגן הרמטכ"ל הוא לא תפקיד פיקודי - וזה בטח שנוי במחלוקת - אז שניים).

בכלל, קצת מוזר להאשים את מופז בחוסר קרביות...

מבלי לחוות דעה על תפקודו כרמטכ"ל, יש לזכור שכמעט לכל אורך תקופת כהונתו 1998-2002,
צה"ל היה עסוק בלחימה (לבנון עד מאי 2000, ואינתיפאדה מספטמבר 2000, כולל מבצע "חומת מגן").

הטענות בתגובות קודמות, שמהן משתמע שעיקר השפעתו/תרומתו כרמטכ"ל (לטוב או לרע) מתבטאת בקידום נשים - מגוחכת עד לא רצינית !
ישן 09-08-2009, 16:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עוד מינויים: מזרחי לפקמ"ז, שמני לארה"ב, סמי תורג'מן למז"י"

תוספות של יוסי יהושוע מידיעות אחרונות:
האלופים מאיר כליפי, מזכ"ץ רוה"מ, וטל רוסו, ראש אמ"ץ ראו עצמם מועמדים לתפקיד אלוף פקמ"ז.
עכשיו, לאחר מינוי אבי מזרחי לפקמ"ז הם רואים עצמם מועמדים לפד"ם במקום גלנט או לפצ"ן במקום אייזנקוט (עוד לא הבנתי לאן שני אלו ילכו, בייחוד לאור החשיפה של יוסי יהושוע עצמו שגלנט מתכוון להישאר בצבא עד שD9 ידרוס אותו).
בקרוב צפויים מינויים נוספים. ראש אט"ל, האלוף דני ביטון (עוד טנקיסט) מועמד מוביל להחליף את אייזנקוט בפצ"ן.
אם ביטון יקבל את המינוי הזה מועמד תא"ל יעקב עייש (עוד טנקיסט!) להתמנות לאלוף ולהחליפו כראש אט"ל.

די משעשע אותי לראות את הטנקיסטים הללו שמקבלים דרגות ותפקידים אחרי שב"דיון שיבוצים" פה בפורום כשאשכנזי מונה לרמטכ"ל חלק ניכר מהמתדיינים לא האמינו שהרמטכ"ל הטרי ימנה אלופים מחש"ן. מצד שני גם לא האמנו שלבני גנץ עוד יש קריירה צבאית...

ישן 09-08-2009, 20:40
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

יואל סטריק לעוצבת הגליל במקום עימאד פארס

מהויקי:

יואל סטריק (נולד ב-1966) קצין בדרגת תת-אלוף בצה"ל.

סטריק התגייס לצה"ל ב-1985 והחל את שירות בקורס טיס ממנו נשר ועבר לחטיבת הצנחנים. שירת כלוחם, מפקד כיתה ומפקד צוות בחטיבה. ב-1988 עבר לחטיבת גבעתי ומאז שירת במגוון תפקידי פיקוד בחטיבה לפני שיצא ללימודים אקדמאיים, בהם השלים תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב. ב-1995 מונה לסגן מפקד גדוד שקד וב-1997 למפקד הגדוד. ב-1999 עבר לפקד על גדוד בקורס קציני חי"ר בבה"ד 1 וב-2001 הועלה לדרגת אלוף משנה ומונה למפקד חטיבה 5, חטיבת חי"ר מילואים. בשנת 2002 קיבל את הפיקוד על החטיבה המרחבית הצפונית של אוגדת עזה, וב-2004 יצא ללימודי אסטרטגיה בבית הספר למלחמה של צבא ארצות הברית בקרלייל שבפנסילבניה.

ב-2005 מונה למפקד חטיבת גבעתי ועמד בראשה בתקופת מבצע גשמי קיץ ובמלחמת לבנון השנייה. באוגוסט 2007 קודם לדרגת תת-אלוף ומונה למפקד עוצבת אדום, ביוני 2009 סיים את תפקידו וצפוי להתמנות למפקד עוצבת הגליל.

נערך לאחרונה ע"י צ'ומפי בתאריך 09-08-2009 בשעה 20:42.
ישן 09-08-2009, 22:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "ידוע לאן הולך עימאד פארס?..."

לפיקוד על קורס מ"פ מג"ד.

תת-אלוף יואל סטריק מונה היום (א') למפקד עוצבת "הגליל", בטקס שהתקיים בבסיס בירנית במעמד אלוף פיקוד הצפון, גדי אייזנקוט.

תת-אלוף סטריק מחליף בתפקידו את תת-אלוף עמאד פארס, אשר מילא תפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ועתיד להתמנות למפקד קורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים.

אלוף פיקוד הצפון, =גדי איזנקוט, אמר בטקס: "השנתיים בהם עמאד פיקד על האוגדה התאפיינו בשיפור היכולת המבצעית ועשייה שיטתית לצד יצירתיות וחדשנות, אך המאפיין הבולט ביותר היה מימוש האחריות והחתירה לרמת דרישות גבוהה וללא פשרות תוך סיפוק תחושת ביטחון לתושבי הצפון".

מדברי מפקד העוצבה היוצא, תת-אלוף עמאד פארס, בטקס: "האתגר המבצעי הינו משמעותי. החזון הוא שעוצבת 'הגליל' תהיה מודל לחיקוי ברמת הכשירות, הביצוע וההישג המבצעי. החלטנו להוביל את פיתוח הידע בחזית הלבנון ולהחדיר אותו בצה"ל. הצבנו מטרה, קבענו את הדרך, ובה הלכנו כולנו יחד. זו הייתה דרך אתגרית אבל מעשית והיום אני יכול להגיד בגאווה שהחזון באוגדה הפך למציאות. אני חש סיפוק וגאווה על התוצאות וההישגים אליהם הגענו יחד. אני יכול לומר שכיום עוצבת 'הגליל' היא אוגדה חזקה, מקצועית, מאומנת ובכשירות גבוהה".

מדברי מפקד העוצבה הנכנס, תת-אלוף יואל סטריק, בטקס: "בתחושת אחריות, מחויבות וגאווה אני מקבל היום את הפיקוד על עוצבת 'הגליל' ואת האחריות על גזרת הפעולה הרגישה והמורכבת בגבולותיה של מדינת ישראל. יחד, מפקדים ולוחמים בסדיר ובמילואים, נמשיך לבנות את כוחה ויכולותיה של העוצבה ולהתכונן לכל מבחן. נמשיך לעמוד על המשמר תוך שמירה על דריכות מבצעית, נעמוד בפני כל אירוע ונגיב עליו במלוא העוצמה ונמשיך לשמור ברגישות המחייבת על מרקם חייהם של התושבים המתגוררים בגזרת האוגדה".

קורות חיים – תת-אלוף עמאד פארס
תת-אלוף עמאד פארס נולד בשנת 1961.
בשנת 1979 התגייס לפלוגת הסיור של עוצבת "ברעם", בה שירת מהיותו לוחם ועד למפקד הפלוגה. במסגרת זו שירת זמן ממושך בלבנון והשתתף במלחמת שלום "הגליל".

1986-1987- מפקד פלוגת חיל רגלים בבית הספר לקצינים.

1987-1988- סגן מפקד גדוד חיל רגלים בבית הספר לקצינים.

1988-1989- סגן מפקד גדוד "רותם" בחטיבת "גבעתי".

1990-1991- קצין אגף המבצעים בחטיבת "גבעתי".

1991-1992- לימודים אקדמיים.

1992-1994- מפקד גדוד "רותם" בחטיבת "גבעתי".

1994-1996- סגן מפקד חטיבת "גבעתי".

1996-1997 -קצין אגף המבצעים בעוצבת "הגליל".

1997-1998- מדריך בקורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים וממלא מקום קצין אגף המבצעים של עוצבת עזה.

1998-2000- מפקד החטיבה הדרומית של עוצבת עזה.

2000-2001- חניך במכללה לביטחון לאומי.

2001-2003 - מפקד חטיבת "גבעתי".

2003-2005- סגן מפקד עוצבת "געש".

2005-2007- מפקד עוצבת "אדום".

2007-2009- מפקד עוצבת "הגליל".

תת-אלוף עמאד פארס הינו בוגר המכללה לפיקוד ומטה והמכללה לביטחון לאומי ובעל תואר ראשון במדעי המזרח התיכון ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.
תת-אלוף פארס נשוי ואב לארבעה ילדים.

קורות חיים – תת-אלוף יואל סטריק
תת-אלוף יואל סטריק נולד בשנת 1966.
בשנת 1985 התגייס לקורס טיס בחיל-האוויר, אך כעבור זמן קצר עבר לחטיבת הצנחנים בה שירת כלוחם, כמפקד כיתה וכמפקד צוות בגדוד "צפע" של החטיבה.

1989-1988- מפקד פלוגת ההכשרות בחטיבת "גבעתי".

1990-1989- מפקד פלוגת המסלול בגדוד "שקד" של חטיבת "גבעתי".

1990- 1991- מפקד פלוגת החוד של גדוד "שקד" בחטיבת "גבעתי".

1991- 1993- מפקד פלוגת נגד-טנקים בגדוד הסיור של חטיבת "גבעתי".

1993- 1995- לימודים אקדמאיים.

1996-1995- סגן מפקד גדוד "שקד" בחטיבת "גבעתי".

1996- 1997- שירת כראש ענף נגד-טנקים בבית הספר לאימון יחידות השדה.

1997-1999- מפקד גדוד "שקד" בחטיבת "גבעתי".

1999-2001 - מפקד גדוד חיל-רגלים "גפן" בבית הספר לקצינים.

2001-2002 - מפקד חטיבת מילואים בפיקוד המרכז.

2002-2004 - מפקד החטיבה הצפונית בעוצבת עזה.

2004-2005- לימודים אקדמיים.

2005-2007 - מפקד חטיבת "גבעתי".

2007-2009- מפקד עוצבת "אדום".

תת- אלוף יואל סטריק הוא בעל תואר ראשון במדעי המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני באסטרטגיה מהקולג' למלחמה בפנסילבניה, ארצות הברית.
תת- אלוף סטריק נשוי ואב לשלושה.

ישן 10-08-2009, 09:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "שוב מדהים לראות כמה הקדנציות בצה"ל קצרות"

שחס וחלילה לא יהיה מישהו שידע מה שהוא עושה...

ישן 10-08-2009, 11:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי ronshir שמתחילה ב "מינויים ומינויים משניים"

אתה מצריך אותי לחפור.
היה דיבור אחרי מל"ה2 על כך שמפקדי קורסים והכשרות (כמו מל"י, או ענפים במל"י) לא יהיו במנמ"ש של מפקדי חיילות, אוגדות מרחביות או אוגדות מילואים. לדעתי הבאתי על זה משהו לפורום.
יהיה לי מאד קשה לאתר את זה.
הרעיון היה שהמלחמה חשפה שהיום, הרבה יותר מבעבר, בזמן מלחמה מרכז הכשרה ומפקדת חיל מצריכים מפקד במשרה מלאה.
יכול להיות שהייתה לזה אפלו התייחסות בדוח וינוגרד. כמעט בטוח שזה קיבל משנה תוקף במטכ"ל של אשכנזי.

ישן 15-08-2009, 11:25
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08

הפרשות האחרונות בצה"ל הכניסו את הרמטכ"ל גבי אשכנזי לשלב המורכב בקדנציה שלו
מאת עמוס הראל

פרשות צ'יקו תמיר ועימאד פארס, טקסי הזובור והתערבות שר הביטחון במינוי סגנו, הכניסו את הרמטכ"ל גבי אשכנזי לשלב המורכב בקדנציה שלו. נותרו לו עוד 79 שבתות להמשיך ולשמור על פני פוקר.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

ההבלגה שלו בפרשת מפקד חיל הים הותירה ערפל ערכי מטריד
כשחבריו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי שואלים אותו לשלומו, אשכנזי נוהג להשיב בנוסח הלקוח מעולם הדימויים של לוחם בחטיבת גולני: "עוד 79 שבתות". בטבלת הייאוש של הרמטכ"ל, זה הזמן שנותר לריצוי העונש - עד לביקור החוזר בבקו"ם והשחרור הסופי מעול המדים.

לא צריך לטעות, אשכנזי לא בדיוק סובל בלשכת הרמטכ"ל. כרבים אחרים, גם אשכנזי משוכנע שהוא היה האיש הנכון במקום הנכון, אחרי ההתפטרות של קודמו, דן חלוץ. לצה"ל נדרשה מלאכת שיקום מסיווית בעקבות מלחמת לבנון השנייה והליקויים שהיא חשפה בשורותיו. אשכנזי החזיר את הצבא לאימונים ולכשירות משופרת. היתה לו גם תרומה משמעותית לנקיטת ריסון ושיקול דעת במהלכים הביטחוניים. גישתו המפוכחת איזנה לא פעם נטייה להרפתקנות ורברבנות בימי ממשלת אולמרט. הוא יודע לממש את הדיווידנדים: בכל הופעה שלו באירוע ציבורי נעמדים אזרחים בתור כדי להצטלם עם הרמטכ"ל, וניכר שהוא שואב מכך הנאה מסוימת. לא תהיה זו הפתעה אם יתברר שאשכנזי מטפח שאיפות פוליטיות לאחר שחרורו, חרף החוק המחייב צינון בן שלוש השנים.

הקדנציה של הרמטכ"ל, שנכנסת באוקטובר לשליש האחרון שלה, הגיעה לשלב המורכב. התיקונים המרכזיים נעשו: במידה רבה, הצבא חזר לתלם, שממנו הוסט בעקבות טראומת לבנון מ-2006. הקיץ הנוכחי הוא חלק מתקופת מעבר. שקט ביטחוני יוצא דופן, כשברקע הולכות ותופחות בעיות אסטרטגיות גדולות ממדים. כמה מהן, איראן בראשן, עלולות להתפרץ עוד בתקופת הרמטכ"ל הנוכחי.

אולם השקט מותיר מקום לעיסוק נרחב, בצבא ומחוצה לו, בסדרת שערוריות מביכות. צה"ל מתנהל באחרונה בין פרשייה עגומה אחת לאחרת: ביקורי החשפניות של מפקד חיל הים, אלוף אליעזר (צ'ייני) מרום, משפט הטרקטורון של תא"ל משה (צ'יקו) תמיר, משפטו של מג"ד השריון סא"ל עומרי בורברג בעקבות ירי כדור גומי במפגין כפות, עדות מח"ט כפיר, אל"מ איתי וירוב, שהצדיק הפעלת אלימות מוגבלת כלפי עצירים פלסטינים.

גם אוגוסט החל רע ומדאיג: שתי תאונות אימונים קטלניות עם שני הרוגים (לראשונה השנה), שתי פרשיות קשות של "זובור" לחיילים בשריון ובחיל האוויר והשבוע - ההתפטרות של תא"ל עימאד פארס, לאחר שהתברר ששיקר לאלוף פיקוד הצפון, גדי אייזנקוט והשעייתו של קצין נוסף, אל"מ ישראל דניאלי, בחשד לשימוש אסור ברכוש צבאי לאחר שנתן לבני משפחתו לנהוג ברכבו הצבאי.

התשובה הצבאית השגורה היא, שמדובר בהצטברות מקרית. ספירת המלאי הצעקנית שמנהלים כלי התקשורת נובעת רק מעונת המלפפונים בתחום הכותרות הביטחוניות. טיעון נוסף גורס שכך היה תמיד, ורק המעקב, הצמוד מבעבר, בעיתונות לצד סירובו של הרמטכ"ל לתת יד לטיוח והסתרה (הזובורים נחשפו כתוצאה מבקרה פנים-צבאית), יוצרים רושם מופרז.

מדרון חלקלק

ספק רב אם זה הסבר ממצה. לפחות בפרשת צ'ייני, ההבלגה של הרמטכ"ל יצרה ערפל ערכי מטריד. במקום לקבוע כבר אז קו שאין לחצותו, נקט אשכנזי יחס סלחני שסופו מדרון חלקלק. מפקד חיל הים טען תחילה שביקר במועדון לרגל מסיבה של חבר ודיבר על "מעידה חד פעמית". אחר כך נמסר שהעביר דיווח מלא לרמטכ"ל, על "ביקורים ספורים", לא ברור עד כמה ספורים, בשעה שעובדות במועדון טענו שמדובר דווקא בנוסע מתמיד.

השאלה אם אמנם אמר מרום אמת לרמטכ"ל ולציבור נותרה פתוחה. הנימוק העיקרי להשארתו בתפקיד היה היעדר מועמד מתאים לרשת אותו בחיל הים. אשכנזי (וראש המוסד מאיר דגן מסכים אתו) מתפעל מהתנופה המבצעית הגדולה שהכניס מרום לחיל, שיצא חבול מהפגיעה באח"י "חנית" במלחמת לבנון. אבל הרמטכ"ל לא קבע עמדה ערכית ברורה מספיק בפרשת מרום, כשם שבפרשת תמיר פסח על שתי הסעיפים.

אשכנזי מונה גם כדי לנקות את האורוות, להשליט מחדש סדר בהתנהלות הערכית. כך קרה במידת מה, אולם בצבא נותרו כיסים לא קטנים של בלגאן. הצרה היא, שלא מורגשת אחידות בשיקולי הענישה. לצ'ייני שכחו וסלחו, בשעה שמקצין אחר, מצטיין, בחיל הים, נמנעה התמודדות על תפקיד מפקד הקומנדו הימי, משום שאיבד מחשב נייד צבאי. פרשה מקצועית אחרת, חמורה מאוד, הסתיימה באחרונה בלא טיפול משמעתי ממשי, חרף טענות בדבר רשלנות והשתקתה.

התפוצצותה של פרשת פארס (אם יועמד לדין יהיה זה משפטו הרביעי במדים), לא הפילה השבוע מהכיסא איש מעמיתיו. במובן מסוים פארס הוא קצין ממודל מיושן, שלא נותרו רבים כמוהו בפיקוד הבכיר. אותם כישורים, כמעט חוש על-טבעי, שמאפשרים למפקדים להשליך חייל לקרקע רגע לפני הצרור של המחבל או לזהות בזמן נקודת תורפה שדרכה תחדור חוליית חוטפים, כרוכים אצלם לפעמים בתחושה שלהם מותר, אפילו מגיע, הכל. למקצוע הצבאי נלווית מידה של גסות ואלימות, אך מה שתואר בסלחנות בעבר כ"צבעוניות" או "חספוס", קביל פחות כיום.

מסיקור הפרשה בתקשורת לא נעדרו סנטימנטים דביקים בתוספת קורט פטרונות עדתית. פארס אינו קדוש. אחרי 30 שנה בשירות פעיל ולרוב מסוכן, זכויותיו רבות. אבל קשה לייחס אמינות למונולוגים המונפקים בתיווכם של סניגורים ויח"צנים. את הראשונים, נראה בדיעבד שפארס היה צריך להחזיק על "ריטיינר", תשלום קבוע, כדי לחלצו מצרות. באשר לאחרונים, האוגדונר המתפטר טוען בתוקף שפעלו השבוע מטעם עצמם ולא על דעתו או במימונו.

קו ההגנה הציבורי של פארס משחק על שני טיעונים: היעדר גיבוי מאשכנזי ואייזנקוט וקיפוחו כדרוזי. אך האמת היא שהוא כבר מיצה את הקרדיט שניתן לו, כשיצא בנזק קל יחסית מהפרשיות הקודמות. אצל אייזנקוט אין חוכמות. עוד כמ"פ במלחמת לבנון הראשונה, הדיח קצינים וחיילים שנתפסו בדיווחי שקר. עימאד, אומרים חבריו, חשב שהרמטכ"ל ואלוף הפיקוד יותירו לו מרחב למוצא של כבוד. במקום זאת גילה שאשכנזי משעה את מינויו למפקד קורס מג"דים, הבין את הרמז והלך הביתה.

ביום שני, למחרת הווידוי בפני אייזנקוט, הגיע פארס לבירור בלשכת הרמטכ"ל בקריה בבגדים אזרחיים. אנשים שנפגשו אתו באותן שעות התרשמו שהוא נסער, מיוסר, כמעט נתון בערפל חושים. בדיעבד פארס מצטער שלא לקח 48 שעות למחשבה, בטרם התפטרות. באחד העיתונים צוטט כמי שאמר: "ציפיתי מאשכנזי ליותר". ובכן, זה נכון בוודאי גם בכיוון ההפוך.

טלאי על טלאי

מכבסת המלים לא תעזור כאן. פארס לא סתם מעד, אלא שיקר בפרשת התאונה, בחמש הזדמנויות שונות. האלוף (מיל') אייל בן-ראובן, לשעבר מפקד גיס בצפון, סבור שעל כשל ערכי הרמטכ"ל לא יכול להתפשר. "כשמפקד טועה מקצועית, אפילו אם נהרגו לו חיילים והוא נאלץ לפרוש, אפשר לשקול בהמשך את חזרתו לפיקוד אם מומשו הלקחים. זה לא המקרה. ייאמר לזכות עימאד שבהחלטתו לפרוש הציב רף גבוה מאוד לצה"ל, שצ'יקו וצ'ייני לא הציבו לפניו".

בצה"ל יש בעיה מתמשכת בדיווחי אמת, גם אם הרמטכ"ל מאוד לא אוהב לשמוע על כך. חיפוי, מריחה, עדכונים חלקיים כלפי מעלה, הורגשו, בעיקר בשטחים, לאורך 22 שנים ושתי אינתיפאדות. לא פעם הצבא מרח גם את הדרג המדיני. מקרה בולט קשור במפגש הגורלי בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר הביטחון עמיר פרץ ופורום מטכ"ל ב-11 ביולי 2006, ערב המלחמה בלבנון.

האלופים יצחק הראל וישי בר הזהירו את צמד הקברניטים הטרי וטענו שצבא שלא מתאמן משול לצ'ק ללא כיסוי. אבל הרמטכ"ל חלוץ הבטיח כי "המשימות יבוצעו לעילא ולעילא" ומפקד זרוע היבשה, בני גנץ, האחראי על בניין הכוח, מסר סקירה אופטימית להפליא בדבר כשירות היחידות ומוכנותן. אולמרט ופרץ, עם ידע וניסיון משותף בצבא השקול לזה של נהג ומזכירת אלוף, שמעו, ולמחרת יצאו לקרב. דיווח שקר? לא. סתם דיווח מופרך וחסר אחיזה במציאות.

בסוף ספטמבר יחליף האלוף גנץ את דן הראל בלשכת סגן הרמטכ"ל. בחניון התת-קרקעי של בניין המטכ"ל כבר הוכנה לגנץ חנייה אסטרטגית, ליד היציאה. בינתיים ממשיך אשכנזי להרכיב את המטכ"ל שלו, טלאי על טלאי. אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, סיכל את מאמצי הרמטכ"ל להיפטר ממנו והודיע שיישאר שנה נוספת בדרום. התארכות כהונתם של גלנט ואייזנקוט צימצמה את חופש התמרון של אשכנזי, שהחליט לשלוח את האלוף אבי מזרחי, קצין שריון בעל ניסיון מינימלי בלחימה בטרור או בגזרת הגדה המערבית, לפיקוד המרכז. תא"ל סמי תורג'מן ימונה, בתפקיד ראשון כאלוף, למפקד זרוע היבשה (מז"י) רגע אחרי שגלנט סירב להצעה לכהן שם, בקדנציה שלישית כאלוף. העקרון המוצהר, שדרוג מעמדה של הזרוע באמצעות מינוי אלוף ותיק ובכיר, הוקרב בגלל אילוץ.

אשכנזי, מתרשמים קצינים בכירים, עוד לא התאושש מהתרגיל שעשה לו שר הביטחון, אהוד ברק, כשכפה עליו את מינוי גנץ לסגן הרמטכ"ל. היחסים בין השר לרמטכ"ל לא שוקמו, מה עוד, שבאחרונה התחדשה המחלוקת סביב התנגדותו של אשכנזי למינוי מזכירו הצבאי של ברק, תא"ל איתן דנגוט, למתאם הפעולות בשטחים בדרגת אלוף.

בנאום בטקס סיום של המכללה לפיקוד ומטה (פו"ם) שלשום בערב, התייחס הרמטכ"ל לראשונה בפומבי לרצף התקלות והשערוריות. "אין בי גרם של סבלנות לכך", אמר על טקסי הזובור והבטיח "בדק בית" כדי "לעקור מן השורש התנהגות פסולה ועבריינית, באמצעות אכיפה ואם צריך ענישה". הוא הצדיק את התפטרות פארס והסביר שעל קציני צה"ל לשמש "סמן ימני לפקודים ולחברה הישראלית". כמעט שלוש שנים בתפקיד, אשכנזי מוסיף להתנזר מראיונות לתקשורת. הכרזותיו הפומביות הן לעולם הקראות מן הכתב, לא דין ודברים ותשובות לשאלות קשות.

בעצת דובר צה"ל תא"ל אבי בניהו, הרמטכ"ל דבק בתיזה הישנה שסיפק ראובן אדלר לאריאל שרון, לפיה איש עוד לא התחרט על ראיון שלא העניק. בשתיקתו המתמשכת של הרמטכ"ל יש טעם לפגם, משום שלציבור (גם אם הסקרים שמזמין הצבא אינם מראים שהדבר מטריד אותו) מגיע דין וחשבון רחב ומקיף יותר ממפקד צה"ל. אפשר היה, למשל, לצפות להתייחסות ישירה יותר של אשכנזי לעסקת גלעד שליט, במקום להסתפק בהדלפות על כך שלרמטכ"ל יש מחויבות עליונה לכל חיילי צה"ל.

מי שאינם שותקים לרגע הם שני דוברי צה"ל לשעבר, הח"כים הטריים מירי רגב (ליכוד) ונחמן שי (קדימה). כמעט לא עובר יום מבלי שהצמד הזה מנפיק, כל אחד בנפרד, הודעות לעיתונות ובהן גינויים חריפים להתנהלות הצבא. קשה להשתחרר מהרושם שמישהו כאן מנסה לתפוס טרמפ על חשבון צה"ל. מלאכת הדוברות כוללת, מטיבה, גם מרכיב ניכר של טשטוש, הטעיה והסטת הדיון לאפיקים הנוחים ללקוח. זה חלק מהעבודה: על כך משלמים לדוברים ויועצי תקשורת. אי אפשר להפוך בן לילה לאופוזיציונר, הלוחם בעוז לתיקון עוולות הצבא.

רגב, במיוחד, היא עילוי בקידום עצמי: האדם היחיד בישראל שזכה, תוך שנה, לשתי כתבות פרופיל ארכניות ומחמיאות ב"אולפן שישי" בערוץ 2. כשהועלתה לדרגת אל"מ, הטריחו עצמם שני עורכים ראשיים של עיתונים גדולים לטקס והתצלום הודפס בשני העיתונים. בחלק מטענותיה יש הגיון, באחרות פחות. על יוזמתה לחייב את צה"ל למנות אשה לאלופה, הגיבו שלושה ח"כים מקדימה בהצעת חוק אירונית למנות אלוף ג'ינג'י. אולי כדאי לבקש מרגב ושי להרפות קצת מהדוושה. התגובות וההצעות שלהם, ברובן, נקראות כאילו נוסחו בטכניקה של "גזור והדבק" בהתאם לדיווח התורן באתרי החדשות באינטרנט. במקרה של רגב, לפחות, אפילו לא בטוח שיש כאן שיקול פוליטי נכון. היא מרוויחה תשומת לב בעיתונות, אבל ליכודניקים לא מאוד מחבבים הסתערויות פומביות על צה"ל.
ישן 16-08-2009, 01:55
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "בלבלת\ לדנגוט אין שום הבטחה להרצוג יש-כתובה!"

בילבתי חלקית:
להרצוג יש הבטחה כתובה מפרץ לדרגת אלוף משר ביטחון שכבר כמעט נבעט מתפקידו. הרקע שלו מודיעיני ולכאורה הוא האיש המתאים לתפקיד המתפ"ש.
לדנגוט יש הבנה עם ברק שהתפקיד שלו. השימוש שלי במילה הבטחה והשירבוב של פרץ היו מוטעים.

בכל מקרה המינוי של מתפ"ש מבוצע ע"י השר.
אשכנזי כבר הבהיר שבראייתו שניהם לא מתאימים לתפקיד.

ישן 16-08-2009, 10:19
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
אין לי מושג מהיכן הקביעה: "...לדנגוט יש הבנה עם ברק שהתפקיד שלו...."????
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בילבתי חלקית: להרצוג יש הבטחה..."

סיכום הראיון של הרצוג היה סיכום ראיון שנכתב ונחתם על ידי שר ביטחון קרוב ובסמוך למלחמת לבנון השנייה,איש לא העלה בדעתו - באותה עת שהוא יודח מראשות המפלגה ומהתפקיד על ידי ברק...
גם מינוי זה לא יכול שיתבצע בלי הסכמה מלאה ומוחלטת של הרמטכ"ל
הענקת דרגות אל"מ-אלוף, מתבצעות אך ורק על ידי הרמטכ"ל (ובאישורו)
וגם הציטוט :..."אשכנזי כבר הבהיר שבראייתו שניהם לא מתאימים לתפקיד...."
הינו רכילות עיתונאית ואיש לא שמע אותו אומר כך....
-----
נ.ב. תגיד להם שיביטו "על הגדולים" מה קורה כששנים רבים......

ישן 17-08-2009, 14:53

תגובה
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בילבתי חלקית: להרצוג יש הבטחה..."

אין זה סוד שאשכנזי מייעד את תפקידי מתפ"ש וראש אמ"צ בהתאמה לשני תא"לים ותיקים חובשי הכומתה החומה - אלון פרידמן, כיום רמ"ט פצ"ן, ויוסי היימן, כיום רח"ט אסט'. במידה ואייזנקוט (או קפלינסקי כמועמד פשרה) אכן ירש את אשכנזי אזי עתידם של השניים הללו מובטח עד אמצע העשור הבא. את דנגוט והרצוג לעומת זאת לא רק שאשכנזי אינו מעריך מקצועית יתר על המידה, אלא גם רואה בהם סוג של מלחכי פנכה, שהיו כבר מזמן צריכים להזדכות על הציוד בבקו"מ אלמלא היו מתחבאים תחת סינורו של שר הבטחון.

גם אין זה סוד שאשכנזי אינו מחזיק מהאלוף טל רוסו, שנחשב לדי OUTSIDER נטול השפעה במטה הכללי, ואינו יודע מה לעשות בו. ראש המבצעים בפועל, הקמב"צ על ה COO הצה"לי אם תרצו, הוא כמובן האלוף דן הראל. האלוף רוסו מונה לתפקיד חודשים ספורים לפני כניסתו של אשכנזי לתפקיד הרמטכ"ל וספק רב אם היה זוכה בכבוד הנ"ל אילו מינויו היה מתעכב במספר חודשים. אשכנזי, שמבחינתו הראל האפור, נטול האמביציות והצייטן הוא הסגן האידיאלי, היה בכיף מעניק לו עוד שנה-שנתיים בתפקיד, לו זה רק היה רוצה ו/או מסכים, וכאתנן נוסף אולי אף מקפל את אגף המבצעים אל תוך אגף המטה/סרמטכ"ל. לחילופין היה מחזיר לשירות בן טיפוחים אחר, יאיר נווה, ששמו אף הוזכר בעבר (בטרם פרישתו) כמועמד לתפקיד "סגן הרמטכ"ל מקצועי" שאינו מיועד לרמטכ"לות עצמה. דרך אגב הפעם האחרונה בה כיהן בצה"ל סגן רמטכ"ל "מקצועי" (קרי, פסיבי) הייתה כנראה לפני רבע מאה, בימי האלוף דוד עברי, שהוחזר כזכור לשירות פעיל (אלף אלפי הבדלות) על ידי מישה ארנס כתיקון מתודי לשנות הכאוס של רפול ומלחמת לבנון הראשונה.

על פי ההגיון, הניסיון והפז"מ היבשים, האלוף רוסו ולא האלוף מזרחי היה אמור לקבל לידיו את פקמ"ז. אמנם האלוף מזרחי מעט ותיק ומנוסה יותר (בכל זאת תפקיד אלוף שלישי) אך בפועל הפעם האחרונה ששירת בפיקוד מרכז הייתה כמח"ט לפני כעשור, בעוד שרוסו מכיר את רוב ערי וכפרי הגדה ככף ידו. בשילוב עם מינויו של תא"ל ניצן אלון למפקד אוגדת איו"ש (לחץ מגבוה של ברק, שניצן כיהן כמפקד סיירת מטכ"ל בזמן כהותנו כראש ממשלה ושר בטחון), מגיעים לגזרה צמד קודקודים בכיר, מקצועי ואהוד אך נטול ניסיון רלוונטי (עם כל הכבוד לחטמ"ר עציון).

השילוב הזה (קצת) מדאיג ומזכיר את מינויו (התמוה) בזמנו של קצין השיריון האפור אודי אדם למפקד פיקוד צפון ולצדו של גל הירש כמאו"ג בולדוג בתפקיד ראשון (חלוץ כרל"א ורמ"ט ח"א עבד בזמנו רבות מול הירש כמפקד שלדג נועז ומוצלח, מה שללא ספק תרם למינוי). השילוב ההוא התברר כידוע כלא מוצלח בלשון המעטה ונקווה רק שזה של מזרחי את אלון יתגלה כמוצלח יותר. בכל זאת הגדה כבר אינה כמרקחה כבעבר, מלכתחילה היא אינה הרת גורל כלבנון, ונראה שמזרחי ואלון הם בכל זאת גרסאות VISTA משודרגות ובעיקר למודות של קודמיהם.

רוסו יצא/ימצא את עצמו מן הסתם בשלב כזה או אחר "בלימודים" ולאחר מכן יסיים את הקריירה שלו בקול ענות חלושה, אחרי תפקיד אלוף בודד, כמו ישראל זיו בזמנו, עוד קצין מקצועי ואמיץ אך נוקשה ודעתן, שגם עבורו אגף המבצעים היה תפקידו הראשון והאחרון כאלוף. אפשרות נוספת הוא שרוסו יצליח איכשהו למשוך זמן בלימודים או כפרויקטור כלשהו עד למינוי הרמטכ"ל הבא, ואם זה יהיה בני גנץ אזי בקונסטלציה הזו לרוסו יש סיכוי לא רע לקבל את אחד מתפקידי אלוף הפיקוד.

אשכנזי אינו "מחזיק" מתפקיד מפקד זרוע היבשה (והרח"טים השונים בו) ורואה בו כמעט משימה אדמיניסטרטיבית ובעיקר נטולת חשיבות והשפעה בזמן מלחמה. כמו איזה ראש מה"ד נחמד כזה, שמתסובב כל היום בין מאות היחידות והפלוגות עליהן הוא אחראי בצורה כזו או אחרת ומפקח על תרגילים ואימונים. ממילא כל ההחלטות והמינויים החשובים הם בידי הרמטכ"ל וסגנו הסינרגטי (עליו הוא כאמור סומך בעיניים עצומות). על כן השנמוך ההדרגתי והנמשך של הזרוע לטובת האגפים והזרועות, על כן הניסיון "להגלות" לשם את גלנט (שבחוכמה ויתר), על כן מינויו הנוכחי של סמיקו כאלוף טרי. על הדרך מוסיפים חובש כומתה שחורה רביעי למטה הכללי ומראים בכך שאין (יותר מדי) הפלייה כנגד קציני השריון, בטח פחות מבתקופתו של אהוד ברק כרמטכ"ל.

יש את הסיפור הלא פתור של אביב כוכבי, תא"ל ותיק ומוערך נוסף, שאמנם אינו איש גולני אך בכל זאת (היאמן?) הצליח להתחבב למדי על חלק מיוצאי החטיבה החומה (אייזנקוט, קפלינסקי ונווה, אם כי לא על אשכנזי, פרידמן וצ'יקו תמיר). יתכן שימצא את עצמו באחד מתפקידי האלוף שהוזכרו בהתחלה או אולי כמזכיר הצבאי של רוה"מ, במסלול זהה לגדי שמני, קודמו בתפקיד רח"ט מבצעים, "שהוגלה" זה עתה לוושינגטון (כנראה עד לקמבק אפשרי משעשע למדי כסגן רמטכ"ל תחת בני גנץ, או פרישה ודאית תחת אייזנקוט/גלנט/קפלינסקי).

אם גם תפקידי ראש אמ"ן, מכללות, פצ"ן ופד"מ היו כולם מתפנים כמתוכנן (בהנחה שגלנט היה מקבל את אמ"ן או פורש מהצבא כפי שגבי רצה) אזי היינו מוצאים בהם שמות "אחרים" כמו מאיר כליפי, יאיר גולן, דני ביטון וישי בר, שהיו מפנים בתורם מקום לשכבת התא"לים הותיקים המוזכרים לעיל ואחרים כמו צ'יקו תמיר, חלוצי רודוי, ארז צוקרמן (מקרה מיוחד, שמוערך הן על ידי גלנט כיוצא השייטת והן על ידי יוצאי גולני כמח"ט בעבר, וזאת למרות תפקודו הלקוי במלחמת לבנון 2) ואחרים מחילות האוויר, המודיעין והים. רק שבניגוד לימי חלוץ הליברלים, בימי אשכנזי הנוקשים, מפקדי הזרועות מבינים שכמעט ואין להם סיכוי לקדם את אנשיהם מחוץ "לגבולות הגזרה" שלהם ועל כן אינם יוצאים מגדרם ו/או נשכבים על הגדר לטובת אנשיהם, פן ימצאו את עצמם חלילה שוכבים דווקא מתחתיה ואת קוציה וזיזיה שקועים בבשרם... מילא אם צ'ייני היה מוצא את עצמו באזרחות כתוצאה מסיפור מועדון החשפנות, אזי אפשר להניח שגלנט היה "שב הביתה" לים לשנתיים וממתין להתמודדות ב 2010.

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 17-08-2009 בשעה 15:19.
ישן 17-08-2009, 19:18
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע

אתמול (א' 16.8.09) מונה תת-אלוף דורון גביש למפקד כוחות הנ"מ, בטקס שנערך במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עידו נחושתן, בבסיס "שדה דב" של חיל-האוויר. תא"ל גביש מחליף בתפקידו את תא"ל דניאל מילוא, אשר כיהן בתפקיד במשך שלושת השנים האחרונות וכעת פורש מצה"ל.

מדברי מפקד חיל-האוויר, אלוף עידו נחושתן: "בראיית המציאות והמגמות בסביבת חיינו, נכונו לחיל-האוויר אתגרים מהמורכבים שידענו. כושרו המבצעי של החיל חיוני יותר מתמיד... בתוך משימותיו הרבות, שמור למערך הנ"מ חלק מרכזי וחשוב".

מדברי מפקד כוחות הנ"מ היוצא, תת-אלוף דניאל מילוא: "הייתי ואני נשאר גאה להיות חלק ממה שהיה ביתי השני. בשנים האחרונות עשה המערך הכנות לא מעטות למצב מלחמה, המלאכה רחוקה מלהיות מושלמת אך אני סבור ובטוח כי ניתן לבצע כל משימה בכל תנאי ובכל סביבה".

קורות חיים – תת-אלוף דורון גביש

תת-אלוף דורון גביש שירת כמפקד סוללת טילי קרקע-אוויר בשנת 1986.
1987– חניך בקורס מתקדם למפקדי סוללות בצבא האמריקאי.
1988– מפקד השלמת "הוק" בקורס קציני לוחמי נ"מ.
1989-1990– ראש מדור "הוק" בתורה והדרכה במפקדת כוחות הנ"מ.
1990-1991– ראש מדור "פטריוט" בתורה והדרכה במפקדת כוחות הנ"מ .
1991-1992 – חניך בקורס פיקוד ומטה.
1992-1993– סגן מפקד גדוד יחידת ה"פטריוט".
1993 – לימודי מזרח תיכון באוניברסיטת בן גוריון.
1993-1995 – לימודי BA.
1995-1997 – סגן מפקד יחידת טילי קרקע-אוויר הצפונית .
1997-1999- מפקד יחידת טילי קרקע-אוויר הצפונית .
1999-2000- לימודים במסגרת Air War College של חיל האויר האמריקאי.
2000-2002 - מפקד מגמת קצינים בבית הספר לנ"מ.
2002-2003- ראש מנהלת התרגיל "ג'וניפר קוברה".
2003-2006- מפקד אגד מרכז.
2006-2008- מפקד בית הספר לנ"מ.
2009- לימודים במכללה לביטחון לאומי.
תת אלוף דורון גביש בעל תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון באוניברסיטת באר- שבע ובעל תואר שני בלימודים אסטרטגיים בארצות הברית, כמו כן תואר שני במסגרת המכללה לביטחון לאומי.
תת אלוף דורון גביש נשוי ואב לשלושה.

קורות חיים – תת-אלוף דניאל מילוא
תת-אלוף מילוא שירת כמפקד סוללת נ"מ בשנים 1985-1986.
1986-1987 - מדריך "וולקן" בבית הספר לנ"מ.
1991-1992 - סגן מפקד גדוד נ"מ.
1993-1994 - מפקד סוללת "פטריוט".
1994-1995 – ראש מדור "יהלום" במטה מפקדת כוחות הנ"מ.
1995-1997 - מפקד מגמת קצינים בבית הספר לנ"מ.
1997-1999 - מפקד יחידת טילי קרקע-אוויר.
1999-2000 - ראש ענף תורה והדרכה במפקדת כוחות הנ"מ.
2001-2002 - קצין פרויקט ה"חץ".
2002-2004 - מפקד אגד צפון.
2004-2006 – ראש מחלקת ארגון ותשתיות באגף תכנון.
2006-2009 – מפקד כוחות הנ"מ.
תת-אלוף דניאל מילוא הינו בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית בטכניון וסיים בהצטיינות תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת "דרבי".
תת אלוף דניאל מילוא נשוי ואב לשניים.

ישן 30-08-2009, 22:53

תגובה
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי OINT שמתחילה ב "מדוע עונד דני מילוא כנפי צוות-עזר אווירי?"

כחלק מקליטת גדוד הקשר הטקטי במערך הנ"מ בחר דניאל מילוא המכהנ"מ היוצא לעבור קורס מפעילי מערכות קשר מוטסות מלא, מה שזיכה אותו תיאורטית בזכות לענוד כנפי עזר צוות אוויר. עצם העובדה שבחר לעבור קורס זוטר בגיל 42 כמו גם העובדה שבחר מסיבותיו הוא לענוד את הכנפיים בגאון (למרות שכמובן אינו עוסק במקצוע אליו הוכשר) עוררה בעיקר גיכוח בקרב עמיתיו בפיקוד הבכיר של הזרוע, שכנפי הטיסה על מדיהם הן דרך חיים שלמה ולא גחמת פרישה. אחדים טענו בחצי קריצה כי מדובר בניסיון של הרגע האחרון לשדרג את הפנסיה :-)) בכל מקרה מאחר והאיש היה חודשים ספורים לפני שחרור לא עסקו בכך.

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 30-08-2009 בשעה 22:56.
ישן 21-08-2009, 10:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע חילופי מח"ט הצנחנים הסדירה

אלוף-משנה אהרון חליוה מונה אתמול (ה') למפקד חטיבת הצנחנים, בטקס שהתקיים בבסיס מפקדת חטיבת הצנחנים בבית-ליד במעמד מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף רוני נומה. אלוף-מנשה חליוה מחליף בתפקידו את אלוף-משנה הרצי הלוי, אשר כיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות ועתיד להתמנות לראש תחום הפעלה בחיל המודיעין.

אלוף-משנה הרצי הלוי, מפקד חטיבת הצנחנים היוצא, אמר כי: "קיבלתי חטיבה טובה, התאמצתי להוסיף במשמרתי, להכין את החטיבה לאתגרי העתיד המתחדשים (...) קבענו לעצמנו לקדש את תהליך האימונים וההכנות, להיות בכל יום טובים יותר ומוכנים יותר מיום האתמול. חשנו את תחושת המבחן האמיתי עת נדרשנו לצאת ולהילחם במבצע "עופרת יצוקה". גילינו שוב את שידענו – ההתכוננות הרצינית והיסודית משתלמת יותר מכל. הייתה לנו הזכות לצאת לקרב מוכנים והתוצאות היו בהתאם".

אלוף-משנה אהרון חליוה, מפקד חטיבת הצנחנים הנכנס, אמר כי: "זכות גדולה היא עבורי לקבל את הפיקוד על חטיבת הצנחנים. החטיבה הלוחמת המובילה בצה"ל אשר מורשתה, סיפור קרבותיה, אנשיה, ודם חלליה השפיעו כה רבות על גדולותיה של מדינת ישראל , ולא פחות מכך על תכניה הפנימיים של החברה הישראלית. חטיבה, אשר ייעודה ומשימותיה הן במרכז הווייתו של צבא ההגנה לישראל".

קורות חיים – אלוף-משנה אהרון חליוה
אלוף-משנה אהרון חליוה שירת החל משנת 1986 כלוחם ומפקד בחטיבת הצנחנים.

1999-2000– מפקד גדוד "צפע" בחטיבת הצנחנים.
2001-2003– מפקד בסיס האימונים של חטיבת הצנחנים.
2003-2005– מפקד חטיבת הצנחנים במילואים "חוד החנית".
2004– מדריך בקורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים.
2005-2007– מפקד החטיבה המרחבית "אפרים".
2007-2009 – מפקד בית הספר לקצינים בה"ד 1.

אלוף-משנה אהרון חליוה הינו בוגר המכללה לביטחון לאומי, בעל תואר ראשון במדעי החברה מאוניברסיטת בר-אילן ובעל תואר שני במדעי החברה מביה"ס למדעי המדינה של אוניברסיטת חיפה.
אלוף-משנה אהרון חליוה נשוי ואב לארבעה.

קורות חיים – אלוף-משנה הרצי הלוי
אלוף-משנה הרצי הלוי שירת החל משנת 1985 כלוחם ומפקד בחטיבת הצנחנים.

1993-2004- שירת כלוחם ומפקד בסיירת מטכ"ל.
2001-2004 - מפקד סיירת מטכ"ל.
2004-2005- לימודי תואר שני בארצות הברית.
2005-2007- מפקד החטיבה המרחבית "מנשה".
2007-2009- מפקד חטיבת הצנחנים.

אלוף-משנה הרצי הלוי בעל תואר ראשון בפילוסופיה ובמנהל עסקים ותואר שני בניהול משאבים לאומיים.
אלוף-משנה הרצי הלוי נשוי ואב לשניים.

תמונות מהטקס:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 22-08-2009 בשעה 23:51.
ישן 23-08-2009, 09:24

רוני נומה
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חילופי מח"ט הצנחנים הסדירה"

כמו תמיר ידעי, גם רוני נומה תוך 5 שנים מסא"ל לתא"ל... לא רע בכלל ... בדומה להירש ולאייזנברג, שקדמו לו כמפקדי שלדג, גם לנומה כנראה לא הזיקה בכלל ההיכרות המוקדמת מח"א עם חלוץ... אהוד, רציני ומקצועי קצין כזה או אחר ככל שיהיה, בכל זאת ראוי למנותו לתפקיד בכיר כמאו"ג רק אחרי שכיהן כמתבקש כסמאו"ג או רמ"ט (סדיר או מילואים) ואולי אף בתפקיד תא"ל ראשון במטה/הדרכה כלשהו... ובנוסף כמובן קורס מאו"גים ולאחר מכן תקופת חניכה אצל אלוף ותיק מאו"ג עבר בעצמו... לצערנו בשנים האחרונות רבו המקרים של מאו"גי "בולדוג" חסרי ניסיון וידע קודמים בהפעלת מסגרת מורכבת כאוגדה אך בה בעת ששים אליי קרב ויהירים...

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 23-08-2009 בשעה 09:26.
ישן 01-08-2010, 14:28
  צנחן ותיק צנחן ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "רוני נומה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
כמו תמיר ידעי, גם רוני נומה תוך 5 שנים מסא"ל לתא"ל... לא רע בכלל ... בדומה להירש ולאייזנברג, שקדמו לו כמפקדי שלדג, גם לנומה כנראה לא הזיקה בכלל ההיכרות המוקדמת מח"א עם חלוץ... אהוד, רציני ומקצועי קצין כזה או אחר ככל שיהיה, בכל זאת ראוי למנותו לתפקיד בכיר כמאו"ג רק אחרי שכיהן כמתבקש כסמאו"ג או רמ"ט (סדיר או מילואים) ואולי אף בתפקיד תא"ל ראשון במטה/הדרכה כלשהו... ובנוסף כמובן קורס מאו"גים ולאחר מכן תקופת חניכה אצל אלוף ותיק מאו"ג עבר בעצמו... לצערנו בשנים האחרונות רבו המקרים של מאו"גי "בולדוג" חסרי ניסיון וידע קודמים בהפעלת מסגרת מורכבת כאוגדה אך בה בעת ששים אליי קרב ויהירים...

שלום רב,
אני די חדש בפורום, והגעתי לכאן די במקרה אבל משהו בקשר לתא"ל רוני נומה:
הרבה לא יודעים אבל היה לו גלגול חיים (גם אישי וגם בצבא ) לא קל בכלל. אני מכיר אותו בתור סמל מחלקה בצנחנים בתקופת שיא האינתיפדה השנייה. הוא הגיע אחרי חליווה לגדוד 202 והביא איתו מגוון יכולות שלא הכרנו אז. חסר כל פוזה למרות "הירידה ברמה" כביכול מיחידות שפיקד לגדוד. הוא פשוט הפך את הגדוד בכלל ואת הפלוגה שלנו (המסייעת) ליחידה נוספת. הוא הביא איתו ציוד שעד אז לא הכרנו (מוטורולה וכו') ונלחם בשבילנו לעשות מבצעים ברמה של דובדבן ופלס"ר צנחנים. כל מבצע, תחקיר נעשה בצורה מדהימה. בראייה לאחור עם פרספקטיבה של שנים ושירות מילואים במלחמת לבנון ה-2 ( גדוד 9255 למי שזה אומר משהו) אני יכול להגיד בשקט שרוני נומה הוא ממפקדי העתיד המצוינים ולא רק "כמה זמן דפק כרטיס" הוא החשוב.
ישן 01-09-2009, 09:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 184 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "כפיים להרצי על כך שהוא היה..."

לא יודע כמה כפיים. אפשר לחשוב שלא הבינו עדיין את החשיבות של צבירת נסיון רוחבי בדרגות האלה.

ישן 22-08-2009, 23:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

אלוף-משנה אורן אבמן מונה ביום חמישי 20.8.09 למפקד חטיבת "כפיר", בטקס שהתקיים בבסיס 'בקעות' שבבקעת הירדן במעמד אלוף פיקוד המרכז, גדי שמני ומפקד "עוצבת הפלדה", תת-אלוף עוזי מוסקוביץ'. אלוף-מנשה אבמן מחליף בתפקידו את אלוף-משנה איתי וירוב, אשר כיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות ועתיד לצאת ללימודים במכללה לביטחון לאומי.
מפקד חטיבת "כפיר" היוצא, אלוף-משנה איתי וירוב אמר בטקס: "לוחמי חטיבת "כפיר", רק מי שהיה עמכם זיג לזיג, חדר לחדר, כוך לסמטה יודע כמה ערכיים אתם, כמה חדורי אמונה. רק מי שזכה להיכנס אתכם אל האפלה - מכיר רגישותכם והרגשתכם. מכיר את ההתלבטויות, הדילמות הגדולות, השעות הקשות, מוסר לחימתכם בהגנה על הבית ובשמירה על ערכיו ועל תוכנו המוסרי. הייתה לי זכות גדולה ללכת בניכם. אתם לי לדוגמא ולמופת".
מפקד חטיבת "כפיר" הנכנס, אלוף-משנה אורן אבמן אמר: "זכות גדולה לי לפקד על החטיבה הגדולה בצה"ל, חטיבה הנושאת בשנים האחרונות בעיקר הנטל בלחימה בטרור הפלסטיני. השקט של השנים האחרונות אינו בשל הפחתת מוטיבציה בקרב המפגעים, אלא בשל שלילת יכולת מתמשכת ומאבק נחוש כנגד הטרור ביהודה ושומרון. המציאות בישראל השתנתה כי אנו שינינו אותה. אזרחי ישראל חבים חוב גדול והכרת תודה ללוחמים המנומרים".

קורות חיים – אלוף-משנה אורן אבמן
אלוף-משנה אורן אבמן שירת החל משנת 1987 כלוחם ומפקד בחטיבת "גולני".

1996-1997 סגן מפקד יחידת "אגוז" בחטיבת "גולני".

1997- פרוייקטור בטחון שוטף במפקדת קצין חיל-רגלים וצנחנים ראשי.

1999-2000- מפקד רכס הבופור.

2000-2001- ראש ענף תורה ולחימה בטחון שוטף במפקדת קצין חיל-רגלים וצנחנים ראשי.

2001-2002- מפקד גדוד "ברק" של חטיבת "גולני".

2002-2003- סגן מפקד חטיבת "גולני".

2003-2005- מפקד החטיבה המרחבית "מנשה".

2006-2008- ראש מחלקת תורה ולחימה במפקדת זרוע היבשה.

2008-2009 -מפקד חטיבת המילואים "אלכסנדרוני".

אלוף-משנה אבמן הינו בוגר המכללה לביטחון לאומי ובעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.
אלוף-משנה אבמן נשוי ואב לארבעה.

קורות חיים – אלוף-משנה איתי וירוב
אלוף-משנה איתי וירוב שירת החל משנת 1985 כלוחם ומפקד בחטיבת הצנחנים.

1991-1992- מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד "פתן" של חטיבת הצנחנים.

1992-1993- סגן מפקד בסיס האימונים של חטיבת הצנחנים.

1993-1997- שירות במפקדת חטיבת הצנחנים.

1998-1999- מפקד גדוד "פתן" בחטיבת הצנחנים.

1999-2001- מפקד בסיס האימונים של חטיבת הצנחנים.

2001-2003- לימודים בלונדון.

2003-2005- מפקד עוצבת "חירם".

2005-2007- מפקד המכללה לפיקוד טקטי.

2007-2009- מפקד חטיבת "כפיר".

אלוף-משנה וירוב בעל תואר ראשון בלימודים צבאיים ובלימודי כלכלה, ולימודים גבוהים לאסטרטגיה ב- RCDC בלונדון.
אלוף-משנה איתי וירוב נשוי ואב לשישה.

תמונות מהטקס:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 22-08-2009 בשעה 23:54.
ישן 05-09-2009, 12:51
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אלוף-משנה אורן אבמן מונה ביום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון

קורות חיים – אלוף-משנה אורן אבמן
אלוף-משנה אורן אבמן שירת החל משנת 1987 כלוחם ומפקד בחטיבת "גולני"
1988 קורס קציני חי"ר יחד עם צנחן1
,
1996-1997 סגן מפקד יחידת "אגוז" בחטיבת "גולני".

1997- פרוייקטור בטחון שוטף במפקדת קצין חיל-רגלים וצנחנים ראשי.

1999-2000- מפקד רכס הבופור.

2000-2001- ראש ענף תורה ולחימה בטחון שוטף במפקדת קצין חיל-רגלים וצנחנים ראשי.

2001-2002- מפקד גדוד "ברק" של חטיבת "גולני".

2002-2003- סגן מפקד חטיבת "גולני".

2003-2005- מפקד החטיבה המרחבית "מנשה".

2006-2008- ראש מחלקת תורה ולחימה במפקדת זרוע היבשה.

2008-2009 -מפקד חטיבת המילואים "אלכסנדרוני".

אלוף-משנה אבמן הינו בוגר המכללה לביטחון לאומי ובעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.
אלוף-משנה אבמן נשוי ואב לארבעה.

ישן 01-09-2009, 08:58
  כביש90 כביש90 אינו מחובר  

על מינויי המח"טים מתוך הארץ
בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מח"טים חדשים גולני/ נח"ל"

אופק בוכריס, מג"ד גולני שנפצע בחומת מגן, ימונה למפקד החטיבה
מאת אנשיל פפר
אלוף משנה אופק בוכריס ימונה למפקד חטיבת גולני. על המינוי הוחלט אתמול בדיון שיבוצים שהתקיים אצל הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P010909/a.0.0109.150.1.9.jpg]

אלוף משנה אופק בוכריס

תצלום: דובר צה''ל

אלוף משנה אופק בוכריס ימונה למפקד חטיבת גולני. על המינוי הוחלט אתמול בדיון שיבוצים שהתקיים אצל הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי. כמו כן, סגן מפקד השייטת, סגן אלוף ש', ימונה למפקד היחידה. בנוסף, אל"מ אמיר אבולעפיה ימונה למפקד הנח"ל.

אל"מ בוכריס (41), חובש כיפה, שהחל את שירותו בפלוגת החבלה של גולני, נפצע קשה בשתי רגליו במהלך לחימה בקסבה בשכם במבצע חומת מגן ב-2002 כששירת כמפקד גדוד 51. בוכריס זכה בצל"ש הרמטכ"ל על תפקודו במבצע ואחרי תהליך שיקום ארוך ומפרך חזר לכשירות והתמנה למפקד גדוד אגוז. בהמשך פיקד על החטיבה המערבית באוגדת הגליל וכיום משמש מפקד בסיס האימונים הפיקודי של פיקוד צפון באליקים.

למפקד חטיבת הנח"ל התמנה אל"מ אמיר אבולעפיה. אבולעפיה הוא המח"ט הראשון של הנח"ל שהתחיל את שירותו הצבאי בחטיבה מהיותו טירון ועד מפקד גדוד. תפקידיו הקודמים היו מפקד כוחות האוויר המיוחדים, מפקד חטיבת בנימין וראש מחלקת מבצעים בתוך אגף המבצעים.

כמו כן מונה סגן אלוף ש', סגן מפקד הקומנדו הימי (שייטת 13) למפקד השייטת ויועלה לדרגת אלוף משנה. ש' שהחל את שירותו הצבאי בשייטת שימש בנוסף לתפקידי פיקוד ביחידה גם מפקד פלוגת הסיור של חטיבת הנח"ל ובמלחמת לבנון השנייה פיקד על גדוד הסיור של הנח"ל.

ישן 03-09-2009, 22:07
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב "אתה רציני?! אופק אולי לוחם..."

אולי זאת אחת הסיבות

http://www.fresh.co.il/dcforum/Army/1327.html#3

"אני מכיר מהישיבה , אני צעיר ממנו בגיל של אחיו אודי שגם הוא כלי.
יום אחד פגשתי את אופק בעישייה , מוצב עיישיה באותה תקופה סבל ממכה קשה של חתולים שהשתלטו על המחסנים , המטבח וחדר האוכל.
עמדנו ודיברנו
פתאום , אופק שלף את האקדח (האזרחי) שלו וירה
דרכתי את הגלילון כי הייתי בטוח שיש חדירת מחבלים למוצב.
אבל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/dcforum/Images/bullets/smile.gif]

מסתבר שאופק בסה"כ חיסל חתול

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/dcforum/Images/bullets/smile.gif]
"

ישן 06-09-2009, 13:43
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 200 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אולי זאת אחת הסיבות ..."

מאיפה שלפת את האשכול הזה?
אז כשכתבתי אותו עוד לא ידעתי על הפציעה שנתי (ברק) עוד עתיד להיפצע. הוא הרי נפצע רק ארבע שנים מאוחר יותר. ב"ה הוא החלים כמעט לגמרי מהפציעה הזו.
באמת חבורה של אנשים טובים ומיוחדים.

ישן 07-09-2009, 14:44
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 204 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הייתה בעיה נוראית..."

דומני שיש דרכים קצת יותר הומניות לטיפול בבעיה מאשר שאיזה קצין יבוא על דעת עצמו ויפתח עליהם באש מאקדחו באמצע המוצב. (אני לא רוצה לדעת מה היה קורה אילו חייל היה נפצע מכדור תועה או מנתז).

מהניסיון שלי ומניסיונם של אחרים,הפתרונות שהצבא מציע בכל נושא התברואה וההיגיינה הם פרוביזורים לכל היותר,ואין לי ספק שהצבא לא מיצה את כל האפשרויות לטיפול בבעיה ההיא.

אם זה היה תלוי בי,אני הייתי מעלה אותו על טיל על העניין הזה בלבד.
ואני לא מאחל לאף חייל (קל וחומר חטיבה) להיות תחת פיקודו ומרותו של אדם כזה. ("שפיץ" ככל שיהיה).

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 14-09-2009, 06:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 205 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "דומני שיש דרכים קצת יותר..."

יש משהו שמי שלא היה במוצבים בלבנון או בתעלה כנראה לא יצליח להבין.
שנים אני מנסה להסביר את הדבר הזה כאן בפורום אבל כנראה זה לא מחלחל.

במוצבים הללו, כל משימה, גם המשימה המנהלתית הפשוטה ביותר, הופכת למשימה מבצעית ומסוכנת.
מספר חודשים לפני "תקרית החתול" הנ"ל נהרגה חצי פלוגה מגולני שישבה בדיוק באותו המוצב במשימה מנהלתית של הובלת מזון ללוחמים שנותרו בלעדיו.

אתה הצלחת, אולי לעלות על הכעיות שנגרמות מריבוי חתולים בבסיסי צבאי בתוך הארץ. כשחתולים מחסלים את המזון של החיילים במוצב הקשיים שנגרמים הם חוסר נעימות, רעב ותברואה (שגם הם פוגמים בכושרו המבצעי של המוצב).
אבל הבעיה הגדולה כשזה קורה במוצב בעומקו של שטח עויין (שאתה לא מסוגל להבין, כי לא הייתה "שם"), היא שמישהו יצטרך להגיע לתפוס את החתולים, ומישהו יצטרך להגיע לעבודות בינוי ומישהו יצטרך להגיע לספק מזון נוסף.
כל האנשים הללו יסעו מהארץ אל המוצב וישהו זמן מסויים במוצב.
בנסיעה הלוך וחזור ובשהיה הם יסתכנו. כשהמוצב יהיה מאוכלס יתר על המידה עצם הסיכון להיות בו יעלה.
אם יש יותר שיירות יש יותר פתיחות צירים, יותר מארבים יותר חיפויים, יותר פעילות יזומה = יותר היתקלויות = יותר נפגעים לכוחותינו.
אם יש נפגעים אנחנו יותר צריכים לקפוץ, להגיב להיכנס במהירות אל תוך הארוע. אל תוך האש שכבר בוערת ומתעופפת.

אני מקווה שהבנת שעדיף שהחתול ימות.

וכשתמצא לי דרך הומנית ונעימה להרוג חיות בלי לבזבז משאבי אנרגיה של חיילים שזוכים לישון מעט מאד, תחת מתח מבצעי עצום, מעט מזון ועבודה קשה תודיע לי בבקשה.
אולי ציפית שנצא למרוץ אחרי החתולים, נתפוס אותם בידיים ו...
אז מה?

ישן 14-09-2009, 08:56
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש משהו שמי שלא היה במוצבים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אבל הבעיה הגדולה כשזה קורה במוצב בעומקו של שטח עויין (שאתה לא מסוגל להבין, כי לא הייתה "שם"), היא שמישהו יצטרך להגיע לתפוס את החתולים...
כל האנשים הללו יסעו מהארץ אל המוצב וישהו זמן מסויים במוצב.

זאת בהנחה (הדי מוטעית) שמישהו בכלל יאשר לאיזה וטרינר לעלות לסיבוב של כמה ימים במוצב בשביל המשימה המאוד חשובה שלו.

אני אגב, נתקלתי במפקדים שירו בכלבים משוטטים, שהיו מקפיצים את גדר המערכת מספר פעמים בלילה.
כל הקפצה היא חשש לחדירה. כוננות גזרתית, הקפצת כוחות כוננות, גששים, מפקדים, סגירת ישובים סמוכים וכדומה. וכשזה קורה מספר פעמים בלילה, ליחידה צבאית שיש לה עוד כמה משימות, לחיילים ומפקדים עייפים ולעוד תופעות כמו שחיקה המביאה לזלזול אשר תוצאתו סיכון חיים - אין פלא כי דינם של הכלבים הוא מוות. מהיר ומיידי.
ישן 06-11-2009, 09:44
  דה-דה דה-דה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.07
בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי כביש90 שמתחילה ב "על מינויי המח"טים מתוך הארץ"

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1126049.html

"בקיץ הבא יעביר ד' את הפיקוד על היחידה לסא"ל א', בעבר ראש פלגת הלוחמים בשייטת ומי שהיה מפקד גדוד הסיור של חטיבת הנח"ל במלחמת לבנון ב-2006. השייטת ממשיכה לטפח שדרה יציבה ורחבה של קצינים מעולים. קצין מצטיין אחר מהיחידה, אל"מ ר', נפסל מהתמודדות על התפקיד לאחר שנגנב ממנו מחשב נייד צבאי, אבל השבוע הוחלט כי יתמנה למפקד חטיבה מרחבית בגבול הצפון. באופן מפתיע, מי שלא השתלבו בינתיים שוב בחיל הם המפקד הקודם, נ', ותא"ל רוטברג, שהיה מפקד בסיס חיפה בחיל ועכשיו הוא אחד המועמדים לתפקיד מזכירו הצבאי של שר הביטחון, אהוד ברק."

נאמר שמי שמקבל את הפיקוד על השייטת הוא א' ולא ש' כפי שנכתב במקורות אחרים לפני. יש פה בילבול?
ישן 03-09-2009, 17:58
צלמית המשתמש של יוסיפון

היום (ה') הועלה תת-אלוף סמי תורג'מן לדרגת אלוף לקראת מינויו למפקד זרוע היבשה. הטקס נערך בלשכת הרמטכ"ל במחנה "רבין" (בסיס הקריה) במעמד שר הביטחון, אהוד ברק, הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, מנכ"ל משרד הביטחון, תת-אלוף (מיל') פנחס בוכריס, חברי פורום המטה הכללי של צה"ל ומשפחתו של אלוף תורג'מן.
אלוף אבי מזרחי, אשר כיהן כמפקד זרוע היבשה בשנתיים האחרונות ויחל בקרוב את תפקידו כאלוף פיקוד המרכז, איחל הצלחה לאלוף תורג'מן בתפקידו החדש וציין את עבודת הזרוע במהלך השנתיים האחרונות בדגש על הטיפול בכוח-האדם המתגייס לזרוע, עידוד היציאה לקצונה וטיפוח מערך המילואים לצד אימונים, פיתוח ורכש אמצעי לחימה חדישים ועוד. אלוף מזרחי סיים את דבריו ואמר כי "מערך היבשה מוכן לכל משימה".

אלוף תורג'מן ציין כי הוא מתרגש וגאה להפוך לחבר בפורום המטה הכללי של צה"ל, והוא מבין את גודל המשימה והאחריות המוטלת על כתפיו בהכנת מערך היבשה ובניין הכוח של צה"ל.

הרמטכ"ל הודה לאלוף מזרחי על ביצוע תפקידו בשנתיים האחרונות ואמר כי "אלוף מזרחי ביצע תפקידו באופן יוצא מן הכלל. הייתה עבודה לא פשוטה לאחר מלחמת לבנון השנייה ונעשתה התקדמות רבה בתחום המוכנות והאימונים. מזרחי הוביל את זרוע היבשה להישגים רבים והדבר משתקף בכל". הרמטכ"ל איחל הצלחה לאלוף תורג'מן, עת כניסתו לפורום המטה הכללי, וציין כי בשורת תפקידיו הרבים, בשטח ובמטה, הוכיח עצמו כקצין אחראי, מנוסה ומקצועי.

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי "זרוע היבשה היא דבר מרכזי בהוויה של צה"ל ובתוך התנופה העצומה של הפקת הלקחים של תנועה קדימה והתכוננות לקראת הבאות. יצא לי לראות את אבי די הרבה בשנתיים האחרונות בתוך העשייה הזו עם הגישה המקצועית, הישירה והתכליתית-להחזיר את הכל לאדמה ולשורשים מצד אחד ומצד שני להצליח לדחוף את מעטפת היכולות והכשירויות קדימה. נוסך בטחון לראות את העבודה המקיפה והעצומה בתחום הזה."

השר איחל הצלחה לאלוף תורג'מן בתפקידו וציין כי יכולותיו והישגיו בתפקידו הקודמים מוכיחים כי "בשעת מבחן יש על מי לסמוך".

ישן 06-09-2009, 12:54
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 217 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שני מינויים ראויים, עכשיו כל..."

נכון שלניצן אלון יש אינטיליגנציה רבה, נסיון בלחימה ונסיון מסויים בשטחים. אבל הנסיון בגיזרת עציון לא דומה לנסיון בגיזרת בנימין ובטח לא לשומרון או יהודה. ובכלל על אלוף פקמ"ז החדש, אבי מזרחי אפשר להגיד מילים דומות מאד.
כשהשניים האלו מצרפים אליהם את המתפ"ש החדש, דנגוט, שאמור למלא את הנעליים הגדולות של עמוס גלעד זה נראה לי מוגזם ומזכיר לי את שלושת הטירונים שנכנסו לטרויקה הבטחונית שהובילה את ישראל למלחמת לבנון השלשית.
נו, טוב, אף אחד מהם לא דומה לפרץ, ובטח לא לאולמרט מבחינת הנסיון הצבאי. אבל שדנגוט יתלחש עם סלאם פיאד ואבו מאזן?
כבר היו מתפ"שים שכיהנו בתפקידם שנים ארוכות: המתפ"ש הראשון, שלמה גזית, שבע שנים, שמואל גורן 11 שנים, יוסף משלב שכיהן חמש שנים. אגב, גם בלבנון היה מתאם פעולות המתפ"ל. למרבה הפלא במשך 18 שנים היה רק מתפ"ל אחד ויחיד, אורי לובראני!
למה בלבנון מתאם פעולות הממשלה יכול לפעול 18 שנים ומתאם בשטחים צריך להתחלף כל שנתיים שלוש?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 06-09-2009 בשעה 21:47.
ישן 17-09-2009, 10:19
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 225 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "הנה "ההסבר""

נשמע כמו בבל"ת. דיונים של שנה? ממש החלטה שהתקבלה בכובד ראש. הדיון הראשון היה לפני שנה. הדיון השני היה שלשום. זה דיונים של שנה. (קשה להיות דובר צה"ל)

אני מציע להעלות את מפקד חיל האוויר לדרגת רב אלוף מאחר ותחומי האחריות שלו גדלו מאוד.
"חיל האוויר והחלל". החלל זו אחריות כבדה מאוד.
עכשיו הוא מרחיב את נושא הכטב"מים.
ובל נשכח את אירן.

מנגד, יש להוריד את מפקד פיקוד צפון לדרגת תא"ל. כבר אין לו את איזור הביטחון בדרום לבנון. יש לו חצי יום פנוי מדי יום.

ומאחר וזירת עיראק התבטלה כמעט לחלוטין, אפשר להוריד לדרגת תא"ל עוד איזה אלוף.

ראש אמ"ן קיבל אחריות על הג'יהאד העולמי. מגיע לו איזה דרגה או חצי דרגה נוספת. לפחות תוספת במשכורת.

ועוד היד נטויה...
ישן 13-10-2009, 19:47
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
תא"ל ניצן אלון מונה למפקד אוגדת איו"ש

יום רביעי, י"ט בתשרי התש"ע, 7 באוקטובר 2009, 16:39
מפקד פקמ"ז, האלוף שמני הבליט בטקס את "ההצלחות חסרות התקדים" במיגור הטרור בגזרה. המפקד היוצא, תא"ל נועם תיבון, הדגיש: הטיפול בטרור אינו רק בכוח אלא גם ביצירת תקווה בחיי הפלסטינים

מערכת אתר צה"ל

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/580A5F9D-0CD3-4E49-B60E-6534DA1412A2/0/halfas.jpg]
מימין לשמאל: תא''ל ניצן אלון, אלוף גדי שמני ותא''ל נועם תיבון. צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף ניצן אלון מונה היום (ד') למפקד אוגדת יהודה ושומרון בטקס שנערך בבסיס מפקדת האוגדה בבית-אל, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף גדי שמני. תת-אלוף ניצן אלון החליף בתפקידו את תת-אלוף נועם תיבון אשר כיהן בתפקיד במשך כשלוש שנים ועתיד להתמנות למפקד המכללה לפיקוד ומטה בצה"ל.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף גדי שמני אמר בטקס: "בשנתיים האחרונות הוביל נועם את אוגדת יהודה ושומרון להצלחות חסרות תקדים. מיגור תשתיות הטרור, שלילת יכולת ארגוני הטרור להוציא פיגועים רצחניים לעורף מדינת ישראל, קיומו של מרקם חיים תקין ושיפור הביטחון ותחושת הביטחון לכלל האוכלוסיות במרחב, שיפור כשירות האוגדה ויחידותיה בחירום ושיפור התיאום עם הגורמים הבין-לאומיים והפלסטינים במרחב האוגדה. אלו הם רק חלק קטן מתהליכים רבים וחשובים שיזם והוביל נועם בתקופתו".

מפקד האוגדה היוצא, תת-אלוף נועם תיבון, אמר בטקס: "מרגע קבלתי את התפקיד ביולי 2007 עמדה לנגד עיני האחריות המלאה שלי כמפקד אוגדת יהודה ושומרון לביטחון מדינת ישראל. יחד עם שותפיי לעשייה הביטחונית הורדנו את הטרור לרמתו הנמוכה ביותר בעשור האחרון באלפי פעולות מסוכנות ואמיצות של אלפי חיילים ומפקדים. אני מאמין גדול שהטיפול בטרור אינו רק בכוח אלא גם ביצירת תקווה ונורמאליות בחיי הפלסטינים למען עתיד טוב יותר של הידברות".

מפקד האוגדה הנכנס, תת-אלוף ניצן אלון, אמר בטקס: "משימת האוגדה היא הגנה על התושבים במרחב מניעת הוצאת פיגועים לעורף ישראל, להלחם בטרור תוך שמירה על מרקם אזרחי תקין. מימוש המשימה במציאות מורכבת ומשתנה דורש תבונה, עבודה קשה ושמירה על ערכים אנושיים. אוגדת יהודה ושומרון תמשיך לפעול למען ביטחון מדינת ישראל והגנה על ריבונותה ותושביה".

קורות חיים - תת-אלוף ניצן אלון
תת-אלוף ניצן אלון נולד בשנת 1964.

1984-1998- תפקידי פיקוד בסיירת מובחרת.

1998-2001- מפקד הסיירת המובחרת.

2001-2002- עמית מחקר בוושינגטון.

2003-2005- מפקד עוצבת "חיצי האש".

2005-2007- מפקד החטיבה המרחבית "עציון".

2009-2007- ראש חטיבת ההפעלה המבצעית באגף המודיעין.

תת-אלוף ניצן אלון בעל תואר כפול בפיסיקה והנדסת חומרים מהטכניון בחיפה.

תת-אלוף ניצן אלון נשוי ואב לארבעה.

קורות חיים - תת-אלוף נועם תיבון
תת-אלוף נועם תיבון נולד בשנת 1962.

1989-1981 - שירת בסיירת מובחרת בתפקידי קצונה עד רמת מפקד פלוגה.

1990-1989 - שירת כסגן מפקד גדוד בחטיבת הצנחנים.

1995-1993 - מפקד גדוד בחטיבת הצנחנים.

1996-1995 - סגן מפקד חטיבת הצנחנים.

1999-1998 - מפקד החטיבה המרחבית "עציון".

1999-2001 - מפקד החטיבה המרחבית "יהודה".

2004-2002 - מפקד חטיבת הנח"ל.

2006-2004 - ראש חטיבת כוח האדם במפקדת זרוע היבשה.

2009-2007 - מפקד אוגדת יהודה ושומרון.

תת-אלוף נועם תיבון סיים לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה, סיים את לימודיו בבית-הספר לפיקוד ומטה וכן סיים לימודי פיקוד מתקדם במכללה לפיקוד של המארינס בוירג'יניה, ארצות הברית.

תת-אלוף תיבון קיבל את דרגות הקצונה כאות הערכה על פעילות מבצעית יוצאת דופן עליה פיקד.

תת-אלוף תיבון נשוי ואב לשני ילדים.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../09/10/0781.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 17-10-2009, 00:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 231 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אלון היה מח"ט מילואים ומפקד..."

יש. מה שאומר ששוב, הזכרון הוא לטווח קצרצר...

ישן 21-10-2009, 16:22
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חילופי תפקידים בגדס"ר גולני

מתוך הודעת דובר צה"ל (כמובן שמדובר בגדס"ר ולא בפלס"ר).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/ACD2E74A-69E7-489A-B3FD-7A19A388551F/0/dotz_17100901s.jpg]
צילום: דובר צה"ל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://dover.idf.il/IDF/Rsrc/images/zoomIco.gif]
הגדל תמונה
טקס חילופי מפקד סיירת גולני

ביום ב' ה-12.10.09, התקיים טקס חילופי מפקד סיירת גולני במעמד מפקד החטיבה אל"ם אבי פלד. אל"ם רסאן עליאן, מפקד הגדוד היוצא, העביר את הפיקוד על הגדוד לסא"ל אורן כהן, אשר נפצע במהל מבצע "עופרת יצוקה" כשפיקד על גדוד 13 של החטיבה. אל"ם עליאן התמנה למפקד חטיבת אלכסנדרוני.
ישן 05-07-2010, 22:00
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 252 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "שורת מינויים בצה"ל - 11 תתי-אלופים חדשים"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=875

הרמטכ"ל הורה על סבב מינויים רחב בצה"ל
בתום דיונים במטכ"ל הוחלט על מספר רב של מינויים בשרשרת הפיקוד. ביניהם, אל"מ חליווה יעלה בדרגה וימונה למפקד אוגדה 98

אמיר בוחבוט | 5/7/2010 22:26

בתום דיונים במטה הכללי של צה"ל הכריז הרמטכ"ל הערב (ב') על סבב מינויים מקיף בכל שדרות הפיקוד. מפקד חטיבת הצנחנים, אל"מ אהרון חליווה, יועלה בסיום כהונתו לדרגת תא"ל וימונה למפקד אוגדה 98. מפקד חטיבת גבעתי אל"מ מוני כץ יועלה לדרגת תא"ל וימונה למפקד אוגדה 319.

גבי אשכנזי צילום ארכיון: אדי ישראל

בנוסף הוחלט כי אל"מ גיא גולדשטיין, קצין האג"ם של פיקוד צפון, יועלה לדרגת תא"ל וימונה למפקד אוגדה 103. אל"מ נדב פדן המכהן כיום בסגן מפקד אוגדה 36 יועלה אף הוא לדרגת תא"ל וימונה למפקד אוגמ"ר 80.
מינויים נוספים יכללו את אל"מ אורן אבמן, מח"ט כפיר כיום, שיעלה לדרגת תא"ל וימונה לתפקיד ראש חטיבת יבשה, את אל"מ איציק תורג'מן, ראש מחלקת מבצעים, שימונה לראש חטיבת כוח האדם במז"י ואת קצין האג"ם של פיקוד דרום, אל"מ רועי אלקבץ, שימונה

לראש מטה פיקוד דרום.

כמו כן יקודמו אל"מ יוסי מרלי, סגן מפקד אוגדה 162 שימונה לתפקיד קצין הנדסה ראשי, אל"מ איציק כהן, ראש מחלקת לוגיסטיקה שימונה לתפקיד ראש חטיבת לוגיסטיקה ואל"מ איציק רייס שימונה לתפקיד קצין רפואה ראשי.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 07-07-2010, 20:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 253 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
בנוסף הוחלט כי אל"מ גיא גולדשטיין, קצין האג"ם של פיקוד צפון, יועלה לדרגת תא"ל וימונה למפקד אוגדה 103.

אף פעם לא שמעתי על אוגדה 103
אפשר בבקשה יותר פרטים?
היכן יושבת מפקדת האוגדה?
זו אוגדה סדירה או מילואים, אולי בכלל אוגמ"ר?
איזה חטיבות מרכיבות את האוגדה?
מה הכפיפות של האוגדה, לאיזה פיקוד?
איזה אמל"ח אפשר למצוא בשירות האוגדה?
מה מצב המלאים? יש כלים תקועים או חוסר בח"ח?

בבקשה אל תענו לי על השאלות הנ"ל (ואל תתקנו את השגיאה).
על חלקן יש כבר תשובות בתקשורת הגלויה

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 07-07-2010 בשעה 20:47.
ישן 05-07-2010, 22:03

בתגובה להודעה מספר 252 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "שורת מינויים בצה"ל - 11 תתי-אלופים חדשים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3915517,00.html
סבב מינויי תא"לים: ארבעה מפקדי אוגדות חדשים
מונתה גם שורת קציני מטה בכירים. בין האוגדונרים החדשים: אל"מ נדב פדן, שהסתיימה תקופת עיכוב קידומו בגלל מות חייל בדובדבן. מפקד המשלחת להאיטי מונה לקצין רפואה ראשי
חנן גרינברג
פורסם: 05.07.10, 22:49

שתף
שורת מינויים של קצינים בכירים בצה"ל. הרמטכ"ל גבי אשכנזי סיכם הערב (יום ב') את מינויים של ארבעה מפקדי אוגדות חדשים בצה"ל, וכן את מינויים של מספר בעלי תפקידי מטה, שיחלו את תפקידם במהלך שנת 2011.

בדיון המינויים השני שנערך בשבועות האחרונים נקבע כי אלוף-משנה אהרון חליווה, מפקד חטיבת הצנחנים, יעלה לדרגת תת-אלוף וימונה לתפקיד מפקד עוצבת האש - אוגדה מובחרת המשתייכת לפיקוד המרכז. מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ מוני כץ, וקצין האג"ם של פיקוד צפון, אל"מ גיא גולדשטיין, ימונו גם הם למפקדי אוגדות (אוגדות 319 ו- 143 בהתאמה).

לתפקיד מפקד האוגדה המרחבית "אדום", החולשת על גבול ישראל-מצרים, ימונה אלוף-משנה נדב פדן. אל"מ פדן שימש בעבר כמפקד בית הספר לקצינים של צה"ל, ומשמש כיום כסגן מפקד אוגדה 36. בעבר הוא הועמד לדין על חלקו באירוע בו מת החייל רועי דרור מיחידת דובדבן, שעליה פיקד, ובין היתר נקבע כי קידומו יעוכב. עם סיום התקופה, החליט הרמטכ"ל למנותו למפקד אוגדה, על רקע הצטיינותו וההערכה אליו באוגדה.

ומה עם אלופים? קודם שיוחלט על רמטכ"ל
עוד נקבע בדיון הערב, כי אלוף-משנה ליאור כרמלי ישמש בתפקיד ראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין. גם שני קציני שריון יקודמו: אלוף-משנה רועי אלקבץ, כיום קצין אג"ם של פיקוד דרום, ימונה לראש מטה הפיקוד, ואילו אל"מ איציק תורג'מן, כיום ראש מחלקת מבצעים במטכ"ל, ימונה לתפקיד בחטיבת כוח אדם בזרוע היבשה. שניהם יעלו לדרגת תת-אלוף.

גם מפקד חטיבת כפיר, אלוף-משנה אורן אבמן, יעלה בדרגה וישמש כראש חטיבת היבשה. תפקיד נוסף שסוכם: קצין הרפואה הראשי - תפקיד שיקבל אלוף-משנה ד"ר איציק רייס, ששימש בין היתר כמפקד משלחת החילוץ של צה"ל בהיטי.

עוד סוכם על מינוי קצין הנדסה ראשי חדש - אלוף-משנה יוסי מרלי, וראש חטיבת לוגיסטיקה - אלוף-משנה איציק כהן. גם הם יועלו בדרגה.

עם סיום הדיון, סיימו למעשה בצה"ל את המינויים לכל האוגדות ולמרבית תפקידי המטה הבכירים של קצינים בדרגת תת-אלוף (למעט קצין חינוך ראשי, שטרם סוכם). כעת נותר לקיים דיון לגבי קידום של קצינים חדשים למטה הכללי והעלאתם לדרגת אלוף. ישנם מועמדים רבים שממתינים להחלטות, אולם נראה כי העובדה שהרמטכ"ל אמור לסיים את תפקידו בפברואר בשנה הבאה, עשויה לעכב החלטות אלה לפחות עד לקביעת הרמטכ"ל הבאה.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 05-07-2010, 22:12

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3905262,00.html

סבב המינויים בצה"ל החל עם 3 מפקדי אוגדות
מפקד אוגדת איו"ש החדש יהיה תא"ל חגי מרדכי, ותא"ל הרצל הלוי יהיה מפקד אוגדת הגליל; בקרוב, מינויים רבים נוספים
חנן גרינברג
פורסם: 15.06.10, 04:59

שתף
תזוזות ראשונות בתפקידים הבכירים בצה"ל: לאחר חודשים של המתנה, אישר אמש (יום ב') הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, שורה של מינויים לתפקידי מפקדי אוגדות מרכזיות ותפקידי מטה בצבא - הראשונים בסדרה ארוכה של מינויים צפויים.

הרמטכ"ל החליט שראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין, תא"ל הרצל (הרצי) הלוי, ששימש כמפקד חטיבת הצנחנים בתקופת מבצע "עופרת יצוקה", יחליף את תא"ל יואל סטריק כמפקד אוגדת הגליל. גם מפקד אוגדת איו"ש החדש יהיה מח"ט צנחנים לשעבר, תא"ל חגי מרדכי, שעומד היום בראש אוגדה בפיקוד הצפון.

מפקד אוגדת געש (האחראית על גזרת רמת הגולן), תא"ל אייל זמיר, ימונה לראש מטה זרוע היבשה, ואת מקומו באוגדה יתפוס עמיתו לחיל השיריון, תא"ל תמיר היימן. המינוי האחרון הוא זה של מפקד אוגדת אדום, החולשת על גבול ישראל מצרים, תא"ל תמיר ידעי, שיחליף את תא"ל אלי רייטר כראש חטיבת התורה וההדרכה (תוה"ד). המינוי, שייצא לפועל במהלך שנת 2011, יציב את ידעי ששימש בעבר כמפקד חטיבת גולני לשעבר, בתפקיד מטה באגף המבצעים.

זהותם של ממלאי התפקידים שהתפנו במינויים אלו, תקבע בדיון נוסף שצפוי לערוך אשכנזי עם בכירי המטה הכללי. בדיון ייקבע גם המשך דרכם של מספר קצינים בדרגת תת-אלוף, הממתינים זה זמן רב להחלטה בעניינם - חשיבות העניין גדולה משום שמדובר בסימון הדור הבא של המטה הכללי. באחרונה נשמעה ביקורת בקרב קצינים בכירים בצה"ל הקיפאון בדיוני השיבוצים לתפקידים רמי-דרג בצבא, שגורם למתיחות רבה ולחוסר בהירות באשר לעתידם האישי והצבאי. המתח סביב הסוגייה אף גבר לפני כשלושה חודשים, עם הודעתו של שר הביטחון, אהוד ברק, כי אינו מאריך את כהונת הרמטכ"ל בשנה נוספת.

מספר תת-אלופים ממתינים להחלטה של אשכנזי להעלות אותם בדרגה, בהם ראש חטיבת המבצעים לשעבר, תא"ל אביב כוכבי, וראש מטה זרוע היבשה לשעבר ואיש אגף התכנון בהווה, תא"ל יעקב עייש. למענה דומה ממתינים גם מפקדי האוגדות שסיימו את תפקידם בסוף השנה הנוכחית או בתחילת השנה הבאה, בהם תא"ל סטריק ומפקד אוגדת עזה, תא"ל אייל אייזנברג. נראה כי עם סיום תפקידו של הרמטכ"ל אשכנזי בפברואר הבא, צפוי שינוי נרחב מאוד במטה הכללי כאשר מספר רב של קצינים יכנסו לתפקידים חדשים: סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום, אלוף פיקוד הצפון, אלוף פיקוד העורף וראש אגף המודיעין. בתחילת השנה הבאה צפוי חילוף גם בתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי, ולפי שעה לא ברור מתי ואיך ייקבעו מינויים חשובים אלה.

תגיות: צה"ל | הרמטכ"ל | גבי אשכנזי

ישן 10-07-2010, 21:31

כתבה בנושא מבמחנה

כיצד ממנים אל"מ לרמ"ט פיקודי כתפקיד תא"ל ראשון, ללא רקע קודם כמפקד אוגדה? הרמ"ט הוא הרי דה-פקטו סגן אלוף הפיקוד ואמור להיות אוטוריטה כלפי מפקדי האוגדות הכפופים לפיקוד בזמן שלום ומלחמה (בהנחה שלא כל האוגדות כפופת לגיס הפיקודי, כפי שהיה במלחמת לבנון הראשונה למשל). איזו אוטוריטה מקצועית או פיקודית יש למי שטרם פיקד על אוגדה מימיו כלפי מפקדי אוגדות ותיקים, לעתים בתפקיד מאו"ג שני? מה, חסרים מועמדים ראויים בוגרי פיקוד על אוגדה ואפילו שתיים? הרי תפקיד מח"ט אחד לפחות (ולעתים שניים כולל מח"ט סדיר) הם תנאי סף לקבלת תפקיד קצין אג"ם פיקודי... לא ברור

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../10/07/0601.htm
ישן 11-07-2010, 12:45
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
לא ברור ולא חדש
בתגובה להודעה מספר 263 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "כתבה בנושא מבמחנה"

בצה"ל משום מה תפקידי הסגן והמטה הבכירים [רמ"ט וקצין אג"ם] נחשבים לתפקידי המתנה או סוג של "סל מחזור" לדוגמא תפקיד סמח"ט בחטיבה סדירה יכול לבוא לפני תפקיד מג"ד [ככה היה מקובל בגולני בזמני לפחות] תפקיד סמאו"ג יכול לבוא לפני תפקיד מח"ט באותה אוגדה [למשל מח"ט גולני הנוכחי הוא דוגמא טובה לשני הדברים] רמ"ט האוגדה הוא בדרך כלל קצין שיצא מתפקידי ליבה רמ"ט הפיקוד כמעט תמיד הוא תא"ל צעיר וכו'.
בכלל בצבא הסדיר נודעת לתפקידי המטה חשיבות משנית עד מבוטלת והם בדרך כלל קצרים ולא מספיק מקצועיים ותפקידי הסגן הם בדיחה.
בעיני זו דוגמא לחוסר מקצועיות ומקצוענות בצה"ל. ייתכן שיש לכך סיבות שנשגבו מבינתי אך בגדול לדעתי אתה צודק.

[איש דגול אחד]

ישן 09-08-2010, 21:30

מונו מח"טים חדשים לצנחנים אל"מ אמיר ברעם
ולבה"ד 1 ערן ניב
אודי בן מוחא לכפיר
עופר לוי לגבעתי
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3932890,00.html

ישן 10-08-2010, 05:39

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1183856.html
אלוף משנה אמיר ברעם יהיה המפקד הבא של חטיבת הצנחנים הסדירה; אלוף משנה עופר לוי מונה למפקד חטיבת גבעתי הבא; אלוף משנה ערן ניב ישרת כמפקד בית הספר לקצינים; אלוף משנה אודי בן מוחה יהיה מפקד חטיבת כפיר.

בחיל השריון מונה אלוף משנה עודד בסיוק למפקד חטיבה 7 בשריון; אלוף משנה שמואל הולנצקי ישובץ כמפקד 188 וליאור הוכמן יהיה מפקד בית הספר לשריון. בנוסף, אלוף משנה אילן לוי יתמנה לקצין אג"ם של פיקוד צפון.

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 10-08-2010 בשעה 05:46. סיבה: מונו מפקדים חדשים לחטיבות הצנחנים והנח"ל
ישן 12-08-2010, 13:54

בתגובה להודעה מספר 273 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אמיר ברעם זו חדשה טובה לחטיבת..."

זה נכון אבל גם המח"ט המכהן מצוין

ישן 13-08-2010, 05:30

בתגובה להודעה מספר 278 שנכתבה על ידי ArchimedesTheGreek שמתחילה ב "מה עם עידכונים על סגני אלופים בחטיבה האדומה?"

סא"ל אבי בלוט יתמנה בקרוב למפקד מגלן
החליף אותו לון מדנס כמג"ד 101
http://mazi.idf.il/113-9366-HE/IGF.aspx

ישן 06-04-2011, 06:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 283 שנכתבה על ידי ArchimedesTheGreek שמתחילה ב "סגן אלוף יקי דולף - ראש לשכת הרמטכ"ל"

סגן-אלוף דולף משרת כמפקד בסיס האימונים של חטיבת הצנחנים ויחליף בתפקידו את סגן-אלוף עמוס הכהן, שיצא לאחר חפיפה לתפקיד בנספחות צה"ל בארה"ב.
סגן-אלוף דולף שירת לאורך כל שירותו הצבאי בתפקידי פיקוד בחטיבת הצנחנים, ויכנס לתפקידו בעוד מספר שבועות לאחר חפיפה.

ישן 06-04-2011, 06:11

באתר של חטיבת הצנחנים מצוין כי:
"בתאריך ה-14.4.2011 תפרד חטיבת הצנחנים מהעומד בראשה בשנתיים האחרונות, אלוף משנה אהרון חליוה מח"ט הצנחנים מאז 2009. החטיבה מבצעת מספר מופעי פרידה בין היתר טיול מ"פים של יומיים בדרום הארץ, ערב הוקרה למפקד החטיבה ולבסוף הטקס הרשמי להחלפת המפקדים. בנעליו של אל"ם אהרון חליוה יכנס אל"ם אמיר ברעם מי שעמד בשנתיים האחרונות בראשה של חטיבת מילואים מובחרת. המח"ט היוצא יחליף בעוד כחודש וחצי את מפקד עוצבת האש ויועלה לדרגת תא"ל."

שיהיה לשניהם בהצלחה

ישן 13-04-2011, 22:04

מח"ט הצנחנים הנכנס: אל"מ אמיר ברעם\ מאת יונתן אוריך
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה "אל"מ ברעם, מפקד חטיבת מילואים של הצנחנים ולשעבר מפקד "מגלן" וגדוד 890, יחליף בתפקידו את אל"מ אהרן חליווה, שכיהן בתפקיד מאז שנת 2009. בשנים האחרונות הוביל עשרות מבצעים מיוחדים במסגרת חיסול הטרור באיו"ש. אל"מ אמיר ברעם, לשעבר מפקד גדוד 890 ויחידת "מגלן", יכנס מחר (חמישי) לתפקידו כמפקד חטיבת הצנחנים. בתפקידו האחרון כיהן כמפקד חטיבת מילואים מובחרת של הצנחנים. אל"מ ברעם יחליף בתפקיד את אל"מ אהרן חליווה, המכהן כמח"ט מאז חודש אוגוסט 2009. אל"מ ברעם החל את דרכו בחטיבת הצנחנים עם גיוסו בשנת 1988. את שירותו הסדיר התחיל בפלוגת "עורב" של החטיבה ולאחר מסלול ההכשרה כלוחם, יצא לקורס קצינים וסיים אותו כמצטיין. בסיום הקורס מונה למפקד צוות בפלוגת "עורב" צנחנים, עד לשנת 1992, בה מונה למ"פ בגדוד 890. בשנת 1994 נכנס לתפקידו כמפקד פלוגת ה"עורב" – עליה פיקד במבצע "פנתר ורוד" בו חוסלו ארבעה מחבלי חיזבאללה בעומק לבנון. בשנת 1999 מונה למפקד סיירת הצנחנים, לאחר מותו של איתן בלחסן – שנהרג בהיתקלות עם מחבלים בדרום לבנון. אל"מ ברעם פיקד על הסיירת עד לנסיגת צה"ל מלבנון בשנת 2000. לאחר תקופת לימודים, מונה בשנת 2002 למג"ד 890 של חטיבת הצנחנים. אל"מ ברעם פיקד על הגדוד בעת מבצע "חומת מגן", בעיקר בגזרת בית לחם ובשכם. עם תום תקופת כהונתו, מונה אל"מ ברעם למפקד יחידת מגלן. כמפקד חטמ"ר שומרון הוביל אל"מ ברעם פעילות מבצעית ענפה לחיסול הטרור הפלסטיני בשכם – תוך סיכול מספר רב של פיגועים. תחת פיקודו נמנה חיסול המבוקש פאדי עא-לטיף קאפישה, אשר עמד בראש הזרוע הצבאית של התנזים בשכם על ידי לוחמי גדוד "חרוב". באחרונה כיהן כמפקד חטיבת מילואים מובחרת של הצנחנים. אל"מ ברעם הינו בעל תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה ובעל תואר שני ביחסים בינלאומיים מ-King's College, London University, בלונדון."

"תוך כדי כתיבת שורות אלו, גדוד 890 מגן ותוקף במרחב העיר טול-כרם. אין זה הזמן, עדיין לכתוב פרקי סיכום. מאז תחילת הלחימה, אוקטובר 2000, גדוד 890 מבצע שורה ארוכה של מבצעים ופעילות ממושכת בגזרות איו"ש השונות כפי שמתואר היטב על דפים מכובדים אלו: כניסות ראשונות לשטחי A בבית לחם, לחימה בשכם במסגרת מבצע 'חומת מגן' ועוד עשרות רבות של מבצעים בטול-כרם, קלקיליה ואתרים אחרים. 'סבלנות,התמדה ולעיתים כדור בין העיניים' אמירה זו מהווה כותרת גדודית ללחימה בעת הזאת, אמירה זו שהושאלה מהמרינס בלחימתו בטרור האסלאמי, מהווה את התמצית הרעיונית המבצעית נוכח תקופה זו. הלחימה בעת הזאת בהיותה ממושכת ומוגבלת מחייבת את לוחמי הגדוד ומפקדיו למידה רבה של סובלנות: סבלנות ברכישת המטרה שפעמים עושה שימוש ציני באוכלוסיה תמימה. סבלנות ואורח נשימה מול עימות מתמשך העלול לגרור לשאננות ואדישות. סבלנות בהמתנה לניצחון המורכב מאוסף ניצחונות קטנים. כמו כן עם הסבלנות נדרשת התמדה: התמדה יומיומית ברדיפה אחר אויב אכזר המשחר לטרף אזרחים חפים מפשע במדינת ישראל, אויב אשר אינו בוחל בהריגת ילדים ומוצצים בפיהם. התמדה בחדשנות מבצעית, בחוסר הקיבעון בשיטה וביכולת להפתיע את האויב כל פעם מחדש. התמדה בשמירת דמותנו כלוחמים בצבא הגנה לישראל על כל ההבטים המסורתיים המשתמעים מכך וזאת למרות השחיקה הבעייתית. ולבסוף, לעיתים קרובות ככל האפשר, כדור בין העיניים: הדיוק בפגיעה הכירורגית הוא זה המפריד אוכלוסיה תמימה החפצה בשקט מאויב ציוני. בניית ההבנה אצל האויב, באמצעים אלימים ומדויקים כי ברצונו להתיש אותנו טמונה התשתו. כאמור, אין זו שעת סיכומים. הגדוד מחויב להמשיך ולרכז את מירב זמנו, מרצו וכישרונו בעשייה המבצעית; עוד כשירויות שיפתיעו את האויב ויגרמו לפגיעתו, עוד התעקשות על אימון נוסף, מסדר נוסף עוד טכניקה קרבית נלמדת... כל שמשרת את המשימה במישרין או בעקיפין נמצא במרכז."

מעטים מול רבים\ מאת סא"ל אמיר ברעם
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה "ספרו האפי של סטיבן פרספילד, "שערי האש" (הוצאת מעריב), על קרב במעבר ההרים הצר של תרמופילי, אל מול חוף ימה המזרחי של יוון, בקיץ של- 480 לפנה"ס, הוא סיפור על אומץ לב, מנהיגות וטקטיקה. כוח מיוחד, שמנה שלוש מאות לוחמים, נשלח אל עומק השטח לקראת האויב, מאות קילומטרים מעיר המדינה, כדי לעכב את הצבא הפרסי הענק במעבר הצר. לפעולה הטקטית המעכבת, כמו גם לגילויי האחווה והגבורה, שסיפורם נישא לאורכה ולרוחבה של יוון, היתה השפעה אסטרטגית. העם היווני המפולג השכיל להתגבר על מחלוקות ומדון, ולאחד את ערי המדינה לכוח מגן אחד, שקם להכות ולהילחם בצבא הפרסי הפולש. הקרב התרחש באמצע אוגוסט של- 480 לפנה"ס, כשכסרכסס (אחשוורוש הראשון, בנו של דרויש), הגיע למעבר תרמופילי. כסרכסס לווה בשבעים אלף מטובי לוחמיו- כולל יחידת המשמר של "בני האלמוות" (שנקראה כך, משום שכאשר אחד החיילים נהרג, מיד מונה לו מחליף). מולו התייצבו ששת אלפים יוונים. על מנת להתגבר על יחס הכוחות הגרוע, בנו היוונים במרכז המעבר קיר סלעים, שהצר אותו לפתח של חמישה עשר מטרים בלבד. כך, נמנע מהפלנקס הפרסי הענק להתפרס ולהביא לידי ביטוי את מלוא עוצמתו. המלך הפרסי לא האמין שכוח כה קטן יעז להתנגד לצבאו האדיר, ולכן הקציב ליוונים חמישה ימים בכדי למסור את כלי נשקם. משסירב המלך הספרטני לדרישה ('שיבוא לקחת את כלי הנשק בעצמו'), שלח כסרכסס את חייליו, גל אחר גל, אל תוך הקרב. ואולם אלה נבלמו על- ידי היוונים, שנשענו להגנתם על ההר ועל הים. הפרסים החמושים בחיצים ובחניתות קצרות, לא יכלו לרומחים הארוכים של ההופליטים היוונים המאומנים היטב. הקרב ארך שלושה ימים. ביומיים הראשונים היו אלה ששת אלפי יוונים שנלחמו עם הספרטנים, אבל לאחר היום השני הסגירו מורי דרך את דבר קיומו של שביל עזים מאגף לפרסים, שאיפשר לכסרכסס להקיף את המעבר ולהופיע מול היוונים בעורפם. משנודע הדבר לליאונידס, המלך הספרטני, הוא שיחרר את הלוחמים שאינם ממוצא ספרטני, וניצב בראש שלוש מאות לוחמיו ליום קרב אחרון אל מול 'בני האלמוות'. ההיסטוריון היווני, הרודוטוס, מספר על מהלך הקרב האחרון, כי גם כאשר נותרו רק ספרטנים בודים ללא כלי נשק ומגינים, הם המשיכו להילחם באבנים ובמקלות, 'בשיניים ובידיים חשופות,' עד אשר נהרג האחרון שבהם. במעבר תרמופילי הוצבה אבן- הקיימת עד היום- ועליה חקוק המשפט: 'הו עובר אורח. לך הגד לספרטנים, כי כאן אנו שוכבים נאמנים לחוקיהם.' אם נתעלם מהנוקשות ומהקנאות ומהנוקשות שאפיינה את דרך החיים הספרטנית בכלל, ונתמקד בהיבטים הצבאיים והפיקודיים בלבד- הרי שלפנינו ספר מרתק העוסק בתפקידו של המפקד בנוהל הקרב ובמהלכו: מקצוענות, מנהיגות , דוגמה אישית, משמעת מבצעית, אחוות לוחמים, ורגש הבושה שצריך להיות חזק מפחד המוות. הנה, לדוגמה, התדריך האחרון שנתן ליאונידס לקציניו, לפני היציאה לקרב (עמוד 229): 'אתם המפקדים, אנשיכם נושאים את עיניהם אליכם כדי לפעול על- פי הדוגמה שתיתנו להם. אל לקצינים להתבודד או להיות רק בחברת הקצינים האחרים, אתם צריכים להיות עם אנשיכם יומם וליל. הניחו להם לראותכם ולראות שאינכם יראים. כאשר יש עבודה לעשותה- הכניסו את ידיכם ראשונים, שאר האנשים יבואו בעקבותיכם. כמה מכם, אני רואה, הקימו לעצמם אוהלים. הפילו אותם מיד. כולנו נישן כפי שאני ישן, בחוץ. העסיקו את אנשיכם, אם אין עבודה לעשותה- תמציאו אותה. אם לחיילים יש זמן לפטפט, פטפוטם הולך לפחד. פעילות, לעומת זאת, מגבירה את התיאבון לפעילות נוספת. הקפידו בכל עת על משמעת קרבית. אסור לאף אחד להתפנות לצרכיו הטבעיים ללא החנית והמגן שלו. זכרו שכלי הנשק המאיימים ביותר של הפרסי, חיל הפרשים שלו והמוני הקשתים והקלעים, הופכים להיות חסרי חשיבות בגלל תנאי הקרקע. זאת הסיבה שבחרנו את האתר הזה. אין באפשרות האויב להחדיר יותר מתריסר אנשים בו בזמן דרך המעברים הצרים האלה, ולרכז יותר מאלף איש לפני החומה. לנו יש ארבעת אלפים. אנו עולים עליהם ביחס של אחד לארבע.' סיפור הגבורה של הקרב בתרמופילי, הוא סיפור מופת על מנהיגות צבאית וטקטיקה. על כן, נכון למצוא לו מקום של כבוד בארון הספרים של כל מפקד שדה בצה"ל." (לקוח מתוך עיתון "במחנה")

ישן 01-03-2016, 20:17

מעטים מול רבים - ביקורת על הספר "שערי האש" מאת סא"ל אמיר ברעם
בתגובה להודעה מספר 288 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "..."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

https://2016-uploaded.fresh.co.il/2...01/11204675.pdf

מעטים מול רבים
סא"ל אמיר ברעם טוען שיש הרבה מה ללמוד מ"שערי האש" הקרב המתואר בו אמנם התרחש לפני 2,484 שנה, אך הערכים העולים ממנו רלוונטיים גם כיום
ספרו האפי של סטיבן פרספילד, "שערי האש" (הוצאת מעריב), על קרב במעבר ההרים הצר של תרמופילי, אל מול חוף ימה המזרחי של יוון, בקיץ של 480 לפנה"ס, הוא סיפור על אומץ לב, מנהיגות וטקטיקה.
כוח מיוחד, שמנה 300 לוחמים, נשלח אל עומק השטח לקראת האויב, מאות קילומטרים מעיר המדינה, כדי לעכב את הצבא הפרסי הענק במעבר הצר.
לפעולה הטקטית המעכבת, כמו גם לגילויי האחווה והגבורה, שסיפורם נישא לאורכה ולרוחבה של יוון, היתה השפעה אסטרטגית. העם היווני המפולג השכיל להתגבר על מחלוקות ומדון, ולאחד את ערי המדינה לכוח מגן אחד, שקם להכות ולהילחם בצבא הפרסי הפולש.
הקרב התרחש באמצע אוגוסט של 480 לפנה"ס, כשכסרכסס (אחשוורוש ה-1, בנו של דרויש), הגיע למעבר תרמופילי. כסרכסס לווה ב-70 אלף מטובי לוחמיו – כולל יחידת המשמר של "בני האלמוות" (שנקראה כך, משום שכאשר אחד החיילים נהרג, מיד מונה לו מחליף). מולו התייצבו 6,000 יוונים.
על מנת להתגבר על יחס הכוחות הגרוע, בנו היוונים במרכז המעבר קיר סלעים, שהצר אותו לפתח של 15 מטרים בלבד. כך, נמנע מהפלנקס הפרסי הענק להתפרס ולהביא לידי ביטוי את מלוא עוצמתו. המלך הפרסי לא האמין שכוח כה קטן יעז להתנגד לצבאו האדיר, ולכן הקציב ליוונים חמישה ימים בכדי למסור את כלי נשקם. משסירב המלך הספרטני לדרישה ("שיבוא לקחת את כלי הנשק בעצמו"), שלח כסרכסס את חייליו, גל אחר גל, אל תוך הקרב. ואולם אלה נבלמו על-ידי היוונים, שנשענו להגנתם על ההר ועל הים.
הפרסים החמושים בחיצים ובחניתות קצרות, לא יכלו לרומחים הארוכים של ההופליטים היוונים המאומנים היטב. הקרב ארך שלושה ימים. ביומיים הראשונים היו אלה 6,000 יוונים שנלחמו עם הספרטנים, אבל לאחר היום השני הסגירו מורי דרך את דבר קיומו של שביל עזים מאגף לפרסים, שאיפשר לכסרכסס להקיף את המעבר ולהופיע מול היוונים בעורפם.
משנודע הדבר לליאונידס, המלך הספרטני, הוא שיחרר את הלוחמים שאינם ממוצא ספרטני, וניצב בראש 300 לוחמיו ליום קרב אחרון אל מול "בני האלמוות".
ההיסטוריון היווני, הרודוטוס, מספר על מהלך הקרב האחרון, כי גם כאשר נותרו רק ספרטנים בודים ללא כלי נשק ומגינים, הם המשיכו להילחם באבנים ובמקלות, "בשיניים ובידיים חשופות", עד אשר נהרג האחרון שבהם.
במעבר תרמופילי הוצבה אבן – הקיימת עד היום – ועליה חקוק המשפט:
"הו עובר אורח. לך הגד לספרטנים, כי כאן אנו שוכבים נאמנים לחוקיהם".
אם נתעלם מהנוקשות ומהקנאות ומהנוקשות שאפיינה את דרך החיים הספרטנית בכלל, ונתמקד בהיבטים הצבאיים והפיקודיים בלבד – הרי שלפנינו ספר מרתק העוסק בתפקידו של המפקד בנוהל הקרב ובמהלכו: מקצוענות, מנהיגות, דוגמה אישית, משמעת מבצעית, אחוות לוחמים, ורגש הבושה שצריך להיות חזק מפחד המוות.
הנה, לדוגמה, התדריך האחרון שנתן ליאונידס לקציניו, לפני היציאה לקרב (עמוד 229): "אתם המפקדים, אנשיכם נושאים את עיניהם אליכם כדי לפעול על-פי הדוגמה שתיתנו להם. אל לקצינים להתבודד או להיות רק בחברת הקצינים האחרים, אתם צריכים להיות עם אנשיכם יומם וליל. הניחו להם לראותכם ולראות שאינכם יראים. כאשר יש עבודה לעשותה – הכניסו את ידיכם ראשונים, שאר האנשים יבואו בעקבותיכם. כמה מכם, אני רואה, הקימו לעצמם אוהלים. הפילו אותם מיד. כולנו נישן כפי שאני ישן, בחוץ. העסיקו את אנשיכם, אם אין עבודה לעשותה – תמציאו אותה. אם לחיילים יש זמן לפטפט, פטפוטם הולך לפחד. פעילות, לעומת זאת, מגבירה את התיאבון לפעילות נוספת. הקפידו בכל עת על משמעת קרבית. אסור לאף אחד להתפנות לצרכיו הטבעיים ללא החנית והמגן שלו.
זכרו שכלי הנשק המאיימים ביותר של הפרסי, חיל הפרשים שלו והמוני הקשתים והקלעים, הופכים להיות חסרי חשיבות בגלל תנאי הקרקע. זאת הסיבה שבחרנו את האתר הזה. אין באפשרות האויב להחדיר יותר מתריסר אנשים בו בזמן דרך המעברים הצרים האלה, ולרכז יותר מאלף איש לפני החומה. לנו יש ארבעת אלפים. אנו עולים עליהם ביחס של אחד לארבע".
סיפור הגבורה של הקרב בתרמופילי, הוא סיפור מופת על מנהיגות צבאית וטקטיקה. על כן, נכון למצוא לו מקום של כבוד בארון הספרים של כל מפקד שדה בצה"ל.
(לקוח מתוך עיתון "במחנה", נובמבר 2004, עמוד 12)

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 01-03-2016 בשעה 20:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:53

הדף נוצר ב 0.57 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר