לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2009, 23:05
  pptu1 pptu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דדון מוש שמתחילה ב "כשגל א"מ מהמכ"ם פוגע במטוס..."

אוקי, הבנתי אותך.

ציטוט:
לא ברור לי מה זה "עוברים את הסופרפוזיציה וממשיכים ללא שינוי", אם התדר זהה והפרש הפאזה מדוייק הגלים יבטלו זה את זה.

חשבתי להביא לך איזה תמונת GIF או אנימציה שתמחיש, אבל אז קלטתי שזאת אנימציה שמדגימה את זה עם חבל, ואז קלטתי שאולי יש הבדל בין גל מכני לאלקטרומגנטי. פשוט כל הזמן בהדגמות אני רואה איך שני גלים בחבל מתקדמים אחד לשני, עוברים סופרפוזיציה וממשיכים כל אחד לכיוון המקורי בדיוק באותו צורה התחלתית.

ציטוט:
כשגל א"מ מהמכ"ם פוגע במטוס ללא חמקנות הוא חוזר בחזרה. אם ביחד איתו תשלח גל זהה לחלוטין אבל בהפרש פאזה של חצי הסופרפוזיציה תיתן לך אפס, כלומר שום דבר לא חוזר ולכן מבחינת המכ"ם אין שם כלום.

האם אפשר לומר שמה שאתה מתאר שקול להצבת מקור גל אלקטרומגנטי מול מראה או משטח מתכת (שמחזיר את הגל במופע הפוך) ובעצם נוצרת תבנית התאבכות של גל עומד?

המונח ה"מקצועי" הוא ביטול אקטיבי - active cancellation (אני חושב).
מה שאני יודע זה שיש טענות שלצרפתים יש מערכת הגנה כוללת למטוסים שנקראת SPECTRA ובין השאר היא כוללת יכולות כאלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2009, 23:35
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "אוקי, הבנתי אותך. [QUOTE]לא..."

אני לא יודע בוודאות איך בנויים מכ"מים מודרנים, אז אני אסייג את דברי בכך שאני מתבסס על המודל הפשוט של משדר-מקלט.
נראה לי שאתה קצת מתבלבל, תבנית ההתאבכות שהגל יוצר עם עצמו (עם הגל המוחזר) לא משנה הרבה כי המקלט לא ממוקם בין המשדר למטרה, כלומר אל המקלט מגיע רק הגל המוחזר והוא לא יכול לבצע התאבכות עם אף גל אחר. אם נוצרת תבנית התאבכות איפשהו בין המשדר למטוס זה "לא מעניין" את המקלט.

לעומת זאת אם תשדר לכיוון המקלט גל אלקטרומגנטי שיצור התאבכות הורסת, אז זה כן ישפיע על מה שהמקלט "רואה".

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 14-07-2009 בשעה 23:40. סיבה: משדר=מקלט
ישן 15-07-2009, 03:10
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דדון מוש שמתחילה ב "כשגל א"מ מהמכ"ם פוגע במטוס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דדון מוש
כשגל א"מ מהמכ"ם פוגע במטוס ללא חמקנות הוא חוזר בחזרה. אם ביחד איתו תשלח גל זהה לחלוטין אבל בהפרש פאזה של חצי הסופרפוזיציה תיתן לך אפס, כלומר שום דבר לא חוזר ולכן מבחינת המכ"ם אין שם כלום.

זו טכנולוגיה ישנה מאוד, עוד מהתקופה שמכ"ם היה מכ"ם וגל היה גל.

בימינו, זה יהיה מאוד קשה ליישם את הרציונל הזה.
המכ"מים המודרניים משדרים ב"צופן", בדיוק בגלל זה.. על מנת להקשות על ההטעייה.

את "ההצפנה" ניתן להשיג בדרכים שונות: איפנון תדר, קידוד תדר, קפיצות תדר אקראיות,
צ'ירפ ועוד. כיום, זה יהיה מאוד מאוד מסובך להטעות מכ"ם מודרני, מבלי שמפעיליו יהיו
מודעים לכך שמנסים להטעות אותם.
ישן 15-07-2009, 08:04
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "תוכל להרחיב על השיטה והטכנולוגיה"

מה הפכת אותי למהנדס אווירונאוטיקה? אני בסך הכל סטודנט לתואר שני בפיזיקה...

לוחיות רבע הגל שאני מדבר עליהן הן על פי רוב גבישים (זאת אומרת, חומר מוצק שיש לו מבנה מסוים מאד) ואלו הם אותם חומרים מרוכבים בהם מצופים מטוסים חמקניים. המענה לקושי הטכני של שיטות הציפוי, התאמה למבנה המטוס, השפעה על תפקוד המטוס, השפעות אוירודינמיות, יכולת התמודדות עם טמפ' קיצוניות וכו' - מטבע הדברים מסווג מסחרית ובטחונית.

כמו שציינתי זו שיטה אחת מתוך כמה אפשריות ליצור חמקנות. למיטב ידיעתי, מנסים להשתמש בכולן כי כל אחת טובה לספקטרום תדרים מסויים.

אחד הכיוונים היותר מעניינים כיום, שכרגע נמצא רק בתהליכי מחקר אקדמיים (כאשר איש אינו יודע באמת עד כמה האמריקאים התקדמו איתו) הוא הפלזמונים - דרך לגרום לקרינה "לנוע" על שפת החומר, להקיף אותו ולצאת מצידו השני.

ישן 15-07-2009, 01:04
  2c זקן 2c זקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "1. נעלי הפרווה היו כבר כמעט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
1. נעלי הפרווה היו כבר כמעט לבנות, ובשלב הבא נצבעו באדום, מה לעשות שזה כל מה שצה"ל ניפק ... הלוואי והיו קנדיות.

הקנדיות היו אצלנו

2. לא אני פתחתי את הדלת עם "הגולנצ'יקים בפורום", אז אם כבר לשחק אותה גולנצ'יק אז עד הסוף ... בסופר-פוזיציה !!

מאחר ואנחנו באותו הגיל והשעה אותה השעה ההשלכות זהות ואני לא מבין את הכוונה בסעיף הנ"ל

3. לגבי גולנצ'יקים בקק"צ, היו איתי כמה שפיצים לא נורמליים, שקצת דפקו לי את ההנחה המוקדמת לגבי גולני (למרות שיתכן שהם היו היוצאים מהכלל המעידים על הכלל ).

ברור! הכל בהומור סטריאוטיפי גס, גם איתי היו שפיצים אבל היה גם את זה שצעק על חבר שלו שהו כ"כ רזה שאפשר ללמד עליו אוטונומיה...

4. ולסיכום, אתה באמת חושב שבגילי המופלג, ובשעה 01:30, אני זוכר מי בגולני ומי לא ?

מסכים! ראה הערה לסעיף2.
ישן 15-07-2009, 01:20
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי 2c זקן שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]1. נעלי הפרווה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2c זקן

ציטוט:

במקור נכתב על ידי צנחן1
1. נעלי הפרווה היו כבר כמעט לבנות, ובשלב הבא נצבעו באדום, מה לעשות שזה כל מה שצה"ל ניפק ... הלוואי והיו קנדיות.

הקנדיות היו אצלנו

2. לא אני פתחתי את הדלת עם "הגולנצ'יקים בפורום", אז אם כבר לשחק אותה גולנצ'יק אז עד הסוף ... בסופר-פוזיציה !!

מאחר ואנחנו באותו הגיל והשעה אותה השעה ההשלכות זהות ואני לא מבין את הכוונה בסעיף הנ"ל
אוהב אותך הרבה, אל תרתח.

3. לגבי גולנצ'יקים בקק"צ, היו איתי כמה שפיצים לא נורמליים, שקצת דפקו לי את ההנחה המוקדמת לגבי גולני (למרות שיתכן שהם היו היוצאים מהכלל המעידים על הכלל ).

ברור! הכל בהומור סטריאוטיפי גס, גם איתי היו שפיצים אבל היה גם את זה שצעק על חבר שלו שהו כ"כ רזה שאפשר ללמד עליו אוטונומיה...
לא היינו באותו קק"צ ?

4. ולסיכום, אתה באמת חושב שבגילי המופלג, ובשעה 01:30, אני זוכר מי בגולני ומי לא ?

מסכים! ראה הערה לסעיף2.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר