לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2009, 21:33
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "רק בלי תיאוריות קונספירציה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
רק בלי תיאוריות קונספירציה מטופשות (לא מצידך כמובן טל)...
נמאס לי כבר לראות את כל השטויות שכותבים אנשים שבטוחים שהנחיתה על הירח היתה מבויימת וממציאים כל מני חוקים פיזיקליים כדי "להוכיח" את זה...

ממה זראיתי, יש מספיק מידע שמאפשר להגיד שחלק מהחומרים המצולמים של NASA אינם אוטנטיים (כמו הדגל המתנופף לו בואקום, אובייקטים שמסתירים רשת שמצוירת על האופטיקה וכו'). וזה לא סותר בכלל את העובדה שאמריקאים נחתו על הירח - אז לא צריך להילחץ

ד"א אחרי שהמעברות החלל יוצאו מן השירות ועד שהחלליות החדשות יחליפו אותן, האמריקאים יהיו תלוים לחלוטין ברוסים כדי לשלוח את האסטרונאוטים שלהם לתחנת החלל הבינלאומית. מעניין לציין, שלאמריקאים הטיסות הללו יעלו יותר מאשר לתיירי החלל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2009, 22:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]רק בלי תיאוריות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
ממה זראיתי, יש מספיק מידע שמאפשר להגיד שחלק מהחומרים המצולמים של NASA אינם אוטנטיים (כמו הדגל המתנופף לו בואקום, אובייקטים שמסתירים רשת שמצוירת על האופטיקה וכו'). וזה לא סותר בכלל את העובדה שאמריקאים נחתו על הירח - אז לא צריך להילחץ

ולמה שהדגל לא יתנופף? כשנטעו את הדגל, פעולת הנטיעה הזיזה את הדגל ועל הירח אין אויר שיתחכך עם הדגל ויפסיק את הנפנוף שלו... אתה מוזמן לנסות ולהיווכח בעצמך

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-07-2009, 07:26
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]רק בלי תיאוריות..."

ציטוט:
ד"א אחרי שהמעברות החלל יוצאו מן השירות ועד שהחלליות החדשות יחליפו אותן, האמריקאים יהיו תלוים לחלוטין ברוסים כדי לשלוח את האסטרונאוטים שלהם לתחנת החלל הבינלאומית. מעניין לציין, שלאמריקאים הטיסות הללו יעלו יותר מאשר לתיירי החלל

גם לפני שאמריקאים יהפכו ל"תלויים לחלוטין ברוסים" הם משלמים יותר מתיירי החלל זה לא סוד
אבל מהמשפט שלך נשמע כאילו רוסים מפלים את האמריקאים לרעה (שלא להגיד "דופקים" אותם).
תשלום שNASA משלמים כולל גם שיגור של מספר טונות של ציוד מקצועי, טיפול באשפה החללית (אסטרונאות המקצועי מייצר יותר) ועוד שירותים נוספים על הקרקע שתיירי החלל לא מקבלים ולא משלמים עליהם.
ישן 19-07-2009, 09:02
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
:)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לא שיש איזשהו חשש שזה ישנה את..."

אני מקווה שברור לך שלחובבי הקונספירציות
המידע הזה לא משנה כלום

כל מה שיש כאן אלו תמונות מטושטשות של הירח שבהן מסומנים פיקסלים כלשהם בטענה שהם העצמים המדוברים.

אבל אם את התמונות המקוריות של הנחיתה על הירח וגם את אלו החדשות
סיפק אותו גורם שעומד לביקורת.

ואחרי שראיתי את הפירסומת של ערוץ דיסקברי - עם רובוט הצעצוע הפרוותי שמודבק על סצינת הנחיתה במקום החללית המקורית (בטענה שלצעצועי ילדים של ימינו יש יותר כח חישוב מלתוכנית החלל האמריקאית בראשיתה)

אני חייב להודות שזה מאוד קל לפברק משהו כזה
(אני כמובן לא אומר שזה מה שקרה...)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 16-07-2009, 20:33
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "40 שנה לנחיתת האדם על הירח - אפולו והמלחמה הקרה"

לטעמי הרגע הגדול ביותר של האנושות עד היום, והיחיד שממש מצליח לרגש אותי כל פעם שאני רואה את סרטון הנחיתה.
ציטוט:
40 years ago, three human beings - with the help of many thousands of others - left our planet on a successful journey to our Moon, setting foot on another world for the first time. Tomorrow marks the 40th anniversary of the July 16, 1969 launch of Apollo 11, with astronauts Neil A. Armstrong, Michael Collins and Edwin E. "Buzz" Aldrin Jr. aboard. The entire trip lasted only 8 days, the time spent on the surface was less than one day, the entire time spent walking on the moon, a mere 2 1/2 hours - but they were surely historic hours. Scientific experiments were deployed (at least one still in use today), samples were collected, and photographs were taken to document the entire journey. Collected here are 40 images from that journey four decades ago, when, in the words of astronaut Buzz Aldrin: "In this one moment, the world came together in peace for all mankind"

http://www.boston.com/bigpicture/20..._apollo_11.html
ישן 19-07-2009, 11:18
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "נצל"ש- הלחץ האמריקאי בתוכנית..."

אני התרשמתי שהאמריקאים לא הבינו את המשמעות האסטרטגית של חקר החלל בהיבט ה"הובלה" במלחמה הקרה -
נדמה כאילו הם לא שמו את כל כובד משקלם על התחום הזה עד שברה"מ הציגה הישג היסטורי ש"זיעזע" את מאזן הכוחות ביניהן בתחום החלל וקיבל משמעות כלל-עולמית.
מרגע שיורי גגארין יצא לחלל (ושב בשלום) - האמריקאים הבינו שהחלל הוא זירה נוספת ומשמעותית במאבק בין המעצמות.

ולשאלתך (כמובן הכל ממוחי הקודח, מחשבות בקול רם...) -
אולי הסיבה היא ההתעסקות המודגשת בפיתוח יכולות גרעיניות. הרי במהלך שנות ה-50 כל מעצמה הלכה ובנתה ארסנל גרעיני מכובד, תוך המשך פיתוחים (פצצת המימן כדוגמה אחת), כשבתוך כל העסק הזה שתיהן מעורבות במלחמת קוריאה ובמתיחויות שונות על פני הגלובוס (מבצע סיני כדוגמה); אולי ההבנה שהחלל הוא חזית נוספת במאבק הגיעה מאוחר יותר פשוט בשל ההתעסקות בחזיתות ה"מסורתיות" האלה ("מסורתיות" = על פני כדור הארץ...).

ואם יורשה לי לנחש ניחוש פרוע - אולי עצם ההבנה הזו של קנדי והנאום המפורסם שלו (בעקבות התכתובת הזו אני מניח) לגבי הצבת אדם על הירח עד תום אותו עשור - אולי היא-היא זו שהאיצה את המרוץ לחלל? כי הרי אין ברור מזה - נאום כזה אומר, "שימו לב, אנחנו בתחרות איתכם ומתכננים לנצח"...

- Albert Einstein

ישן 19-07-2009, 19:28
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
יפה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "One Giant Leap to Nowhere..."

אני מסכים עם עיקר הדברים הכתובים במאמר הזה.
ובעיקר עם העובדה שהאדם היחיד בנאס"א שהיה לו חזון אמיתי היה נאצי זקן.
ומאז אין להם מטרה אמיתית לכוון אליה - ולא תקציב ליישם אותה.

הבעיה היא שבהעדר חזון ובחשיבה הקפיטליסטית הטהורה שמאפיינת את מדיניות ארה"ב בעשורים האחרונים
תוכנית החלל האמריקאית לא מתקדמת לשום מקום.

אני לא מסכים עם המסקנה שלו - שלא הכל אבוד עם נאס"א.

סוכנות החלל הזו פשטה את הרגל מזמן.

ועכשיו, לאט לאט הסינים וההודים בונים מרוץ חלל משל עצמם
אבל הם מתחילים מ0.

כדי שהאנושות תגיע למאדים ומעבר אליו - האנושות כולה צריכה להתגייס למשימה

אבל מי חושב על הכוכבים כשהבעיות על הקרקע עולות בכסף רב ובחיי חיילים.
למי זה באמת משנה?

(מעניין אם בכנס של מכון החלל יתיחסו לשאלה הבסיסית של המאמר שהבאת: מה קרה במשך 40 השנה האחרונות לתוכנית החלל האמריקאית)

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 19-07-2009 בשעה 19:30.
ישן 19-07-2009, 22:01
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
אם המרוץ היה נמשך...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מצד שני: נניח ובריה"מ היתה..."

לא חסרים פתרונות הנעה חלופיים לדלק הכימי (שלא השתנה הרבה מימי ה V2 של אותו פון-בראון)

למשל: מנועי יונים, מנועי פלאזמה ואפילו מפרשי שמש או ספינות אוריון.
(נדמה לי שדיברתי על רובם כאן או בפורום מדע בעבר)

אז טכנולוגיה לא חסר.

אפילו רפאל הישראלית פיתחה מנוע יוני קטן ויעיל (IHET- Israeli Hall Effect Thruster) עבור החללית הישראלית-צרפתית המשותפת VENµS
http://directory.eoportal.org/prese.../501/15073.html

כשיש מטרה, את הטכנולוגיה ממציאים בדרך
ואם לא חושבים על רעיון חדש - פותחים ספר מד"ב טוב ומנסים

אז אולי לא נצליח להגיע לאלפא-קנטאורי (זו מערכת משולשת) עם מנוע WARP כמו של "מסע בין כוכבים"
אבל אם מישהו באמת היה רוצה
אני מניח שאפשר לבנות מגח בסארד איפשהו באיזור ענן-אורוט

אולי אם הרוסים היו ממשיכים עוד קצת עם התוכנית שלהם המצב היה באמת יותר טוב
(היו להם כמה רעיונות טובים לפני האמריקאים)

ישן 19-07-2009, 22:14
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
רגע...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל גם במהירות האור ייקח לך..."

"גם מסע של אלפי מילין מתחיל בצעד אחד" (אמרה סינית)

או בקיצור, לא דיברתי עדיין על מסע בין-גלקטי
במהירות האור הכוכב פרוקסימה קנטאורי (הקרוב מבין השלושה במערכת)
נמצא "רק" במרחק של 4.22 שנים

אז אם יש לך מנוע שיכול להאיץ בלי הגבלה (הנע יוני, או מגח שגורף חלקיקים בחלל הבין כוכבי)
או שיש לך מנוע שנותן דחיפה חזקה בהתחלה (אוריון, הנע לייזר חיצוני מבסיס ירח)

תוכל תוך כמה שנות טיסה להגיע לשם.

אולי כדאי לישון בדרך (ולפתח לצורך זה יכולת להתגבר על קור עז - שיכולה לסייע גם לאנשים שנשארו על כדור הארץ בבוץ)

אבל
"אם לא נכוון לכוכבים, לא נפגע אפילו בפסגות ההרים" (אמרה שלי)

ישן 19-07-2009, 22:51
  haboob haboob אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מי דיבר על לצאת..."

ל-"המממ" -
אכן המאסה גדלה ולכן מהירות האור לא אפשרית (זה הולך והופך להיות אשכול שמתאים לפורום מדע / מדע בדיוני...) אז בוא נתפשר על מהירות *מעט* איטית יותר ממהירות האור.
כמה איטית? אם נשווה למאיץ החלקיקים שב-CERN (שוויץ), שמאיץ פרוטונים למהירות שקטנה ממהירות האור בכ-10 קמ"ש (כן, 10 קילומטרים לשעה...) - אפשר להניח שהחללית שאת יסודותיה אנחנו מניחים כאן תואץ למהירות מעט איטית מזה בשל הפרש המאסה הקליל בינה לבין פרוטון בודד...

ונניח שאכן מדובר בכמה עשרות שנים - עדיין יש לזכור שבמהירויות כאלה ייקח לאסטרונאוט/ים הרבה יותר זמן להזדקן... אז אם נניח שב"זמן כדור הארץ" ייקח להם 100 שנה לטוס לשם ולחזור, בדרך הלוך וחזור הם בקושי יזדקנו.

אז אם פתרתם את נושא ההנעה, סידרתי לכם את נושא תוחלת החיים של הצוות!

(כן, גם אצלי חלף זמן מאז פיזיקה 1מ'...)

- Albert Einstein

ישן 20-07-2009, 12:14
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "האם זו תהיה כפירה בעיקר (או..."

אני לא יודע לגבי כפירה אבל זה חורג ממסגרת הפורום (כמו רוב השרשור הנוכחי האמת).

בנוגע לשאלה "מה יצא לנו מזה" - אפשר לשאול את זה על הנחיתה על הירח, מעבורות החלל, ובעצם חלק גדול מתוכנית החלל (אני לא מדבר על לווינים צבאיים/מסחריים), ובמידה רבה גם על חלק גדול מהמדע (במקרה תחום העיסוק שלי הוא הקשר בין מדע לטכנולוגיה ומדע יישומי לטהור).

ברמה הבסיסית ביותר מדובר בסיפוק הסקרנות האנושית הבסיסית לחקור ולהבין את היקום שסביבנו (זה נכון למדע ונכון לחקר החלל). למי שמחפש תשובה מעשית יותר NASA ואחרים מתהדרים בשורה של פיתוחים שנבעו באופן ישיר או עקיף מחקר החלל (יש שורה של חומרים מתקדמים וטכנולוגיות החל מרפואה וכלה בביטחון שמקורן באופן כזה או אחר בתוכנית החלל). אם אתה מסתכל על כל הסוגיה באופן רחב יותר לדעתי הדבר החשוב ביותר שיכול לצאת למין האנושי מתוכנית חלל אמיתית הוא יישוב החלל.

איך שלא תסתכל על העניין המין האנושי לא יוכל לשרוד בכדור הארץ לנצח. מגפות, אסונות טבע, מלחמות גלובליות ועוד ועוד - כולם מאיימים על המשך הקיום האנושי בכוכב הקטן שלנו. האופן היחיד בו ניתן באמת להבטיח את שרידת המין האנושי הוא פיזור אמיתי של המין האנושי במרחבי החלל במושבות מרוחקות ועצמאיות. בניית מושבה עצמאית על הירח ומאוחר יותר על מאדים יהיו הצעד הראשון אבל בשביל להבטיח שרידה אמיתית במקרה של אירוע קטסטרופלי כלשהו במערכת השמש כולה (ואפשר לדמיין כמה כאלו) המין האנושי יצטרך להקים בעתיד הרחוק יותר מושבות גם מחוץ למערכת השמש.

רוב האנשים יתייחסו בביטול לדברים שכתבתי (ואני לא הראשון לכתוב אותם מן הסתם למרות שאני מחזיק בדעה זאת כבר כמה עשורים). מצד שני אני מניח שאם היית מציע תוכנית לשיגור אדם לירח על טיל גדול מלא בגז דליק בראשית המאה שעברה רוב האנשים היו חושבים שאתה מטורף ושדבר כזה לעולם לא יקרה....
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 21-07-2009, 08:59
  haboob haboob אינו מחובר  

אני לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "האמת שאם בוחנים את התקדמות האנושות בתחום החלל מאז הנחיתה על הירח - התוצאות מאכזבות.."

כמה דוגמאות (על קצה המזלג):
- תחנת חלל קבועה.
- כלי טיס רב-פעמיים (המעבורות).
- הצבת טלסקופים בחלל (האבל, צ'נדרה ועוד).
- היכולת (המוכחת) להנחית חלליות על מאדים ולרסק לוויינים על אסטרואידים.

ואם נתחבר בחזרה לנושא האשכול והפורום, הצבת מערכות GPS סביב כדוה"א, לווייני צילום ותקשורת הם רק חלק מהיכולות שהאנושות הגיעה אליהן ב-40 השנים האחרונות.
על בסיס מה אתה מצפה למושבות מחקר? למה ב-40 שנה האנושות הייתה יכולה לבצע את זה לדעתך?

אגב, גופים אזרחיים ומסחריים נוגסים נתח ב"תעשיית החלל" (אולי לא בהיקף שאתה היית מצפה לו), אבל לטעמי כל עוד האנושות כולה לא מתגייסת במאמץ משותף כלפי מטרה מוגדרת וברורה - ההתקדמות תהיה בקצבים הנוכחיים (כל עוד כל מדינה/ארגון פועל על פרוייקטים משלו בתקציבים ובמשאבי האנוש שיש לו).

- Albert Einstein

ישן 22-07-2009, 09:02
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "נושא מנועי ה J-2 הזכיר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפ.ב.
נושא מנועי ה J-2 הזכיר לי סיפור ששמעתי שבזמנו נשמע לי מופרך.
הסיפור הוא שנאס"א השמידה/ רצתה להשמיד את תוכניות היצור של הסטורן
כדי להבטיח את כניסת המעבורת לשימוש.

יש למישהו מושג אם יש ביסוס לסיפור הזה?

פגשתי בעבר כמה מזקני נאס"א ובואינג ( הקבלן הראשי של סאטורן 5). התקבלו הוראות לגרוט חומרה, ולמכור מירב המכשירים והכלים ששימשו לייצור. היו כמה אנשים שהתעלמו מההוראות וכך שרדו מספר מנועי J-2 למשל. ממש במזל (ובלחץ חזק של פון בראון) הוצלו מרכיבים לשלושה טילי סאטורן 5, המוצבים היום במרכזי החלל מארשל (אלאבמה) קנדי (פלורידה) וג'ונסון (יוסטון, טקסס).

בחברת גודייר, שיצרה את "צמיגי" המתכת של רכב הירח, לא נשמרו תוכניות שכן מילאו אחר הוראות נאס"א, ולאחרונה כשנזקקו לייצור מחודש של מספר גלגלים לצרכי בחינה, פירקו ממוזיאונים דוגמאות וכן מצאו אצל עובדים בגמלאות צמיגים לרחב הירח שנלקחו כמזכרת, הם נסרקו והופקו סטים של תוכניות ייצור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:55

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר