לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2009, 00:47
  MyHeart MyHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
לא שווה כלום

היי,

כבר אמרתי שאני לא נוהג לדבר על עצמי הרבה ובעיקר להתייעץ עם אחרים, אבל שוב - כשמשהו מציק כל היום, אני כבר לא יכול לשבת בשקט אז אני חייב להוציא את זה החוצה =\

בזמן האחרון אני מרגיש שאני לא מוצא את עצמי בשום תחום.
פעם הייתי מרגיש שיש נושאים שהם התחומים שמעניינים אותי ובהם הייתי עסוק כל היום.
בזמן האחרון, אני...כאילו..מודע יותר מדי לעצמי, מנסה לתת לעצמי תחושה שאני יודע מה אני עושה, אבל בעצם אני כל הזמן חושב שאני לא מספיק מקצועי במה שאני עושה, וכאילו אני מתגאה בדברים שאני לא באמת יודע.

אני לא יודע איך להסביר את זה..
אני סתם אתן דוגמא,

נניח שפעם הייתי מצליח להקשיב לאחרים ולייעץ להם פתרונות מועילים לבעיות שלהם, והם היו מודים לי.
בזמן האחרון, אני מרגיש שאני לא יודע איך להגיב.
מישהו אומר/מספר לי משהו, ואני מנסה למצוא מה להגיב לו, ופשוט לא יודע..
אני מגיב איזה משהו דבילי ומיד אני מקבל תגובה "אתה לא עוזר..." או "אתה לא חושב שזה דפוק מה שאתה אומר?"

כאילו איבדתי את הצד בי שיודע להקשיב ולמצוא את הפתרונות בבעיות של אחרים,
דברים - שבעבר עשיתי בלי לחשוב בכלל, מישהו היה מספר משהו ומיד הייתי מוצא דרך לעזור לו.

אותו דבר בתחום שאני לומד [ובזה אני מתכוון לעשות התמחות בעתיד],
אני יודע ת'חומר, אבל...מרגיש שזה לא מקצועי, אני רואה אנשים אחרים בגיל שלי [או באיזור הגיל שלי] ואומר לעצמי - בואנ'ה, איך הם הגיעו לרמה כזאת, ואתה תקוע כמו דפוק ברמה נמוכה למדי.
(ודווקא כאן אולי אפשר להדגיש, שמי שאני משווה את עצמי אליו זה אנשים מהאינטרנט ולא מהסביבה שלי, כי ביחס לסביבה שלי אני דווקא מבין, אבל...כשהסביבה לא מבינה בנושא מסויים ואני מבין זה ניראה כאילו אני גאון...אבל הסביבה לא יודעת שבעצם יש רמה גבוהה פי כמה מזה, וזה נותן תחושה כדי מצד אחד אני מומחה בתחום, אבל מצד שני - סתם אפס).

אני בטוח שתגידו לי שאני צריך להפסיק לחשוב יותר מדי על מה שאני עושה, ופשוט לעשות,
אבל אני פשוט לא מצליח.
אני (בהמשך לנושא הקודם) עדיין מרגיש בודד, ואין לי ממש בפני מי להפתח ולספר מה אני חושב או מה מציק לי.
גם אם אני מכיר/אכיר חברים טובים, אין לי את הביטחון לדבר על עצמי, כי אני לא מוכן לחשוף כ"כ הרבה פרטים על עצמי.
בגלל זה - כל הזמן אני חושב בעצמי מה אני עושה, אם מה שעשיתי היה טוב, לא טוב, איך אני מתנהג, מה לשנות בעצמי, מה להשאיר, מה המשפט הבא שאני אומר, מה ...... וכו'.
אני מנתח כל דבר שקורה לי או שאני עושה - עם עצמי, ואני פשוט שם לב לכל דבר שאני עושה, וכשאני אומר או עושה משהו שהם לא במקום, אני מרגיש נורא על הטעות שעשיתי.

קשה לי עוד לתאר את התופעה שלי,
אני לא יודע גם איך אתם יכולים לעזור בזה...

תודה על ההקשבה בכל מקרה, ואני כמובן אגיב לכל מי שיעלה כאן הצעות.

עריכה:
כמו שאתם רואים, כל ההודעות שאני פותח במה שבלב, נפתחות בלילה.
משום מה, דווקא בלילה כששקט - אני חושב יותר על הדברים וכשאין אף אחד שמפריע, אני יכול פתאום להתחבר יותר למה שעשיתי, להרגיש כמה טוב / כמה רע לי, עד כמה טעיתי וכו'..
בגלל זה גם רק בלילה אני מרגיש שהנה..בא לי לשתף מישהו, אבל עד עכשיו אפשר לראות שמכל הלילות שכ"כ רציתי לדבר עם מישהו, רק פעמיים באתי לשתף...

נושאים קודמים שלי:
להיות בדד

נערך לאחרונה ע"י MyHeart בתאריך 03-08-2009 בשעה 00:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2009, 00:55
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MyHeart שמתחילה ב "לא שווה כלום"

קצת קשה לי להגיב. אבל אני אנסה לענות לך משפט משפט.

[QUOTE=MyHeart]

ציטוט:
בזמן האחרון אני מרגיש שאני לא מוצא את עצמי בשום תחום.

זה טבעי. להמון אנשים קשה ולוקח המון זמן עד שהם מגיעים לתחום שבו הם הכי ממצים את עצמם. צריך לנסות להתמיד ולהמשיך לחפש גם עם טועים וגם שקשה.

ציטוט:
פעם הייתי מרגיש שיש נושאים שהם התחומים שמעניינים אותי ובהם הייתי עסוק כל היום.
בזמן האחרון, אני...כאילו..מודע יותר מדי לעצמי, מנסה לתת לעצמי תחושה שאני יודע מה אני עושה, אבל בעצם אני כל הזמן חושב שאני לא מספיק מקצועי במה שאני עושה, וכאילו אני מתגאה בדברים שאני לא באמת יודע.

לכן. אתה יכול להמשיך להעמיק וללמוד. עד שתגיע לרמה מספיק גבוהה. שום בן אדם שאני מכיר לא נולד יודע. כולם למדו מ-0 טעו וממשיכים לטעות.

אני לא יודע איך להסביר את זה..
אני סתם אתן דוגמא,

נניח שפעם הייתי מצליח להקשיב לאחרים ולייעץ להם פתרונות מועילים לבעיות שלהם, והם היו מודים לי.
בזמן האחרון, אני מרגיש שאני לא יודע איך להגיב.
מישהו אומר/מספר לי משהו, ואני מנסה למצוא מה להגיב לו, ופשוט לא יודע..
אני מגיב איזה משהו דבילי ומיד אני מקבל תגובה "אתה לא עוזר..." או "אתה לא חושב שזה דפוק מה שאתה אומר?"

ציטוט:
כאילו איבדתי את הצד בי שיודע להקשיב ולמצוא את הפתרונות בבעיות של אחרים,
דברים - שבעבר עשיתי בלי לחשוב בכלל, מישהו היה מספר משהו ומיד הייתי מוצא דרך לעזור לו.

תלמד יותר ותחקור יותר. כך תדע גם לעזור יותר.

עריכה: נראה לי שיש לך חוסר בטחון עצמי וחוסר הערכה עצמית כלפיך. אתה חושב שהסביבה יותר טובה ממך.
אני ממליץ לך ללכת לטיפול פסיכולוגי בשיטה קוגניטיבית. זה בהחלט עשוי לעזור.

נערך לאחרונה ע"י Benor2005 בתאריך 03-08-2009 בשעה 01:01.
ישן 03-08-2009, 01:26

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "קצת קשה לי להגיב. אבל אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benor2005
(בנוגע למקצועיות)
זה טבעי. להמון אנשים קשה ולוקח המון זמן עד שהם מגיעים לתחום שבו הם הכי ממצים את עצמם. צריך לנסות להתמיד ולהמשיך לחפש גם עם טועים וגם שקשה.
אני יודע מה התחום שאני מתעניין בו, אבל אני לא חושב שאני כל-כך טוב בו למרות מה שהסביבה אומרת (מהסיבה שהסברתי...שהסביבה לא ברמה גבוהה יותר), וזה גורם להרגיש שזה לא מה שאני צריך לעשות כי אני כביכול לא מצליח בזה...

לכן. אתה יכול להמשיך להעמיק וללמוד. עד שתגיע לרמה מספיק גבוהה. שום בן אדם שאני מכיר לא נולד יודע. כולם למדו מ-0 טעו וממשיכים לטעות.
נכון, אבל אני באמת משקיע ולומד במה שאני מתעניין, אבל כל פעם אני מכיר מישהו שיודע כ"כ הרבה דברים והוא התחיל כמוני, ואני לא מבין איך זה שאני לומד כל פעם עוד משהו, ועוד משהו - אבל בעצם יודע כ"כ מעט !!!!

(בנוגע לעזרה לאחרים בהקשבה)
תלמד יותר ותחקור יותר. כך תדע גם לעזור יותר.
זהו, שכל העצות והפתרונות שמצאתי היו דברים שבאו מהלב שלי כמו שאני רואה את הדברים.
הרבה פעמים אני חושב שדווקא מה שכולם לומדים ומציעים לאחרים - זה הדרכים שאני לא בהכרח מסכים איתם. בגלל זה אני לא מצליח להבין למה פתאום אני לא מוצא את הדרך שמתאימה להשקפה שלי ושאף פעם לא למדתי, כאילו כל הדעות האישיות שלי נמחקו, ואני לא מצליח לגבש בעצמי - מי אני, ומה השקפת העולם שלי...

עריכה: נראה לי שיש לך חוסר בטחון עצמי וחוסר הערכה עצמית כלפיך. אתה חושב שהסביבה יותר טובה ממך.
בנוגע למה שסימנתי, יש כמה אנשים שמדי פעם שמו לב לזה ובאמת אמרו לי את הדבר הזה (גם בלי שנפתחתי ואמרתי מה אני מרגיש וכו'...), לפעמים אני מרגיש שזה באמת נכון, אבל מצד שני - למה שאני בכלל ארגיש ככה? פעם הסדתרתי עם עצמי, עם הסביבה - למה פתאום אני כ"כ לא בטוח בעצמי? למה פתאום אני לא מעריך את עצמי? סתם ככה יום אחד, התחלתי להיות מודע לעצמי ומשהו נדפק לי במוח?

אני ממליץ לך ללכת לטיפול פסיכולוגי בשיטה קוגניטיבית. זה בהחלט עשוי לעזור.
אני אענה לזה טיפה בהומור, אבל אני בשיא הרצינות, דוקטור, המצב שלי נשמע לך כ"כ חמור שאני צריך לפנות לעזרה? ו..מה זה "שיטה קוגניטיבית"?

נערך לאחרונה ע"י MyHeart בתאריך 03-08-2009 בשעה 01:29.
ישן 03-08-2009, 11:58
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06

על פי מה שנשמע- לאחרונה אתה פשוט מבקר את עצמך בצורה נוקשה מדיי.
אוקיי, אז עשית טעות ואמרת משהו ממש ממש מטומטם, ומי שאמרת לו את זה חושב שאתה אידיוט לחלוטין.
אז מה? מה קרה? העולם עוד לא נפל מצירו
תמיד יש אפשרות לתקן, ולומר דברים "חכמים יותר" כביכול, וגם אם לא- אז יש מליון אנשים אחרים שכן חושבים שאתה "בסדר גמור".
(ולפעמים מה שנראה לך ממש אידיוטי- יכול להיות שזה לא נשמע ככה לאחרים...)

אם קצת יותר תוותר לעצמך, אתה לא תחשוש כ"כ לומר דברים לאנשים ואז תחזור לך הספונטניות שהייתה לך מקודם,
כי לא תחשוב כל היום על "האם אני צריך לומר ככה או ככה"...

אגב, לגבי ההשוואה שלך לאנשים באינטרנט- אל תעשה את זה.
זה טוב שאתה מסתכל על דברים של אנשים אחרים, כי זה יכול להועיל לך בכך שתדע לאן יש לך עוד לשאוף, אבל אם אתה מסתכל על זה יותר מדיי
בסופו של דבר זה רק ידכא אותך ויגרום לך לחשוב על כל דבר ש"מה הטעם בכלל".

09.07.00-16.07.12

ישן 03-08-2009, 13:21
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
מעבר לתגובה המעולה (כמו תמיד) של sam...

אני מוצא את עצמי מזדהה איתך מאוד. אני מסתכל על אחרים ומרגיש אדיוט. רשימת ההישגים שלי או התעודות שלי - כאילו לא קיימים. גם העזרה שנתתי לאחרים, שפעם באה לי כל כך בקלות - היום אני מתקשה לעזור לאנשים אחרים.

זה כאילו שיש בתוכי המחשבה "איך אני אמור לעזור לאחרים - אם אני לא מצליח לעזור לעצמי ואני בעצמי במצב לא משהו?"

מצחיק, אבל יש לי את התשובות לזה.

ביקורת עצמית זה דבר טוב - אך מסוכן מאוד.

אתחיל מזה שאם אתה משווה את עצמך לאדם כלשהו באינטרנט - זאת טעות. אין לך מושג מי מהצד השני של המקלדת (גיל, תואר אפשרי בנושא, ניסיון ו-ותק בנושא) ואין לך מושג אם הוא עשה "עבודת מודיעין" (חיפוש אינטרנט ובספרים) לפני שהוא נתן את התשובה שלו ויצא גאון.

מכאן, יוצא שאתה צריך להשוות את עצמך לאנשים במציאות.
כן, יש אנשים חכמים ממך. כן, יש תלמידים יותר טובים ממך.
האם זה משנה? לא בהכרח.
לדוגמה, בלימודים שלי יש מישהו שהוא הרבה יותר חכם ממני. הוא גם תלמיד עם יותר תחת ממני (גם פיזית. ). הוא למד למבחן בחוסר חשק והוציא 95. אני למדתי לאותו מבחן עם קצת יותר חשק והוצאתי 90. 5 נקודות הבדל. זה הכל. קצת חשק (מוטיבציה) קיזז את החוכמה והניסיון. זה תלוי בך.

בכל תחום יש גם תתי-תחומים, כמובן. אתה יכול להיות באמת מומחה בתת תחום והדיוט מוחלט בתחום אחר. זה לא נוגד. הטריק הוא לתת לאחרים ללמוד ממך את התחום החזק שלך ולאפשר להם ללמד אותך את התחום החלש שלך.

"בגלל זה - כל הזמן אני חושב בעצמי מה אני עושה, אם מה שעשיתי היה טוב, לא טוב, איך אני מתנהג, מה לשנות בעצמי, מה להשאיר, מה המשפט הבא שאני אומר, מה ...... וכו'.
אני מנתח כל דבר שקורה לי או שאני עושה - עם עצמי, ואני פשוט שם לב לכל דבר שאני עושה, וכשאני אומר או עושה משהו שהם לא במקום, אני מרגיש נורא על הטעות שעשיתי."

ידידי היקר, זה מה שתוקע אותך. פעם אחר פעם אחר פעם. אובר-ביקורת. אובר-חשיבה. אובר-ניתוח. כמו כל דבר בחיים - צריך שדברים יהיו במידה. יותר מדיי זה רע בדיוק כמו פחות מדיי.

חשיבה מה יהיה המשפט הבא שתגיד... מביא אותך למצב שבו שעד שהחלטת מה אתה אומר - הרגע או הסיטואציה כבר לא אותו הדבר... זה כבר לא רלוונטי. אותו הכנ"ל לגביי חשיבה על המעשה או התנועה הבאה.
אם תתלבט כל כך בדייט, לדוגמה, אם להניח את היד או לא - עד שתגיע למסקנה שכן... הבחורה תזוז ואז יהיה צורך בניתוח מחודש, נכון? בסיכומו של דבר אתה לא תניח את היד כי זאת טבעת מוביוס בלתי נגמרת של שיקולים. אתה תקוע.

אז מה עושים? שוברים את הטבעת. לא ניתוח על ניתוח. לא חשיבה על חשיבה. תהיה אתה. יש לך חברים שאוהבים אותך. יש לך סביבה תומכת. יש לזה סיבה. והסיבה היא שהאופי שלך הוא טוב. תפעל לפיו. תרגום: יותר פעולות מהלב והבטן ומאשר פעולות מהראש.

ולגביי? אני יכול להגיד לך שאני מנסה לעשות את אותו הדבר לגביי. לאט לאט. וכל פעם שאני פועל יותר מהבטן והלב - אני מרגיש יותר טוב ומקבל פידבקים מהסביבה בהתאם (מה שגורם להרגשה טובה עוד יותר, כמובן).

לסיכום: זוכר את הפרסומת המיתולוגית של nike? נכון. just do it.

ישן 03-08-2009, 19:40

מאתמול בלילה, כשפירסמתי את ההודעה וכשקיבלתי את התגובות הראשונות, התחלתי להתבאס, ואין לי מושג למה.

התגובות שלכם יפות וטובות, אבל קל להגיד - וקשה מאוד ליישם.
אתם אומרים דברים שיכולים לעזור, אבל לעשות סתם ככה פתאום שינוי בצורת החשיבה זה לא דבר כזה קל.

אין לי מושג למה זה כ"כ מוזר לי לקבל את התגובות כאן.
כל היום קראתי את התגובות ודווקא בגלל שהפתרון זה לשנות בעצמי משהו, זה מרגיש כאילו אני באמת דפוק וכל הבעיות שאני מנסה להחביא או להסתיר מאחורי מסיכה של בנאדם נורמלי, בעצם צצות ועולות - ועכשיו בעקבות הנושא, אני לא יכול לברוח מהן =\

אין לי כרגע מה להגיב...אולי אני אמשיך את הנושא הזה בשלב מאוחר יותר (עוד כמה ימים), או שלא...

לא יודע.
ישן 03-08-2009, 23:19

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אוריקורי שמתחילה ב "תמיד יהיו אנשים יותר טובים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אוריקורי
תמיד יהיו אנשים יותר טובים ממך במה שאתה עוסק ותמיד יהיה מישהו יותר טוב אפילו מהם זה לא עושה את מה שאתה עושה לחסר ערך . רק עצם העובדה שאתה אוהב את מה שאתה עושה מספיקה לדעתי להניע אותך להמשיך בזה. אגב בקשר לעזרה לאחרים ושאתה אוהב לפתור בעיות תן לחברים שלך גם לעשות אותו דבר הקטע של עזרה לחברים זה הדדי אתה לא הפסיכולוג שלהם אתה חבר שלהם ודווקא אחד שלא משתף ונסגר בפני חברים שלו קשה לאותם חברים לקחת ממנו עצות. תחשוב על זה גם.

צר לי לבשר, אבל לא לכל אדם יש את ה"כישרון להקשיב".
כדי שאני אתן להם לעזור לי, אני צריך לראות התעניינות מצידם להקשיב לי.
כל עוד הם לא מנסים להתעניין בי (ברמה עמוקה), אין לי מה לנסות ולהעזר בהם.
ישן 07-08-2009, 04:10
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06

אתה בעצם מנסה להשוות את עצמך לאחרים בנושאים שהם סובייקטיביים לגמרי,
אתה מנסה לתת לעצמך ציון במקומות שבהם אין ציונים,
אין מדדים,
אין מקום להשוואה.

הקשבה היא תכונה חיובית, אבל היא לא תכונה מספיק משמעותית כדי שתייחס לה את כל המשקל הזה.
לתת עצות זה מעולה, כשיש לך את העצות הנכונות,
הרבה פעמים אני כותב פה תגובות של עשרות שורות ואז מוחק את הכל כי אני לא מרגיש שבאמת עליתי על הנקודה הנכונה.

בכל אופן, התכונה שאתה מתאר היא ממש לא אופיינית רק לך,
אני לדוג' לא מנגן בגיטרה, כי אני לא אוהב לקחת כתחביב את מה שאנשים לוקחים כמקצוע,
בגלל זה אני גם רץ חצאי מרתונים באופן אישי ולא תחרותי, כי קשה לי עם לעשות משהו ולא להיות בטופ.
ואני לא חושב שזו תכונה רעה,
כשזה בידיים שלי, לדוג' ברמה של לוחמת פרט בצבא, אני מסוגל להתאמן ימים ולילות כדי להיות הכי טוב שאני יכול, ואיפה שזה לא בידיים שלי - אני שובר את הראש.
דעתי האישית היא ממש קיצונית, אבל אני לא חושב שאתה יכול להצליח בסדר גודל שאני רוצה, אם אתה לא מספר אחד בתחום שלך.
אם מדובר על מנהל עסקים, אני חושב שכדי להצליח באמת, אתה חייב להיות הכי מבריק, הכי חד, בעל היכולת הכי גבוהה לנהל אנשים, הכי יצירתי וכדו'.
יכול להיות שזה קיצוני מדי אבל זה עובד,
במערכת החינוך בבת ים, כל ילד שמגיע לגיל בית ספר תיכון, עושה שיחה בנוכחות ראש העיר שבה הוא בוחר לעצמו תחום אחד להצטיין בו ולהיות הכי טוב שאפשר.
זה מצוינות, זה אולי קשה ומתסכל,
אבל כשאתה הכי טוב במה שאתה עושה, אתה תצליח.

תבחר לעצמך כיוון, ותתחיל להשקיע, מא' עד ת'.
המקום היחיד שבו הצלחה באה לפני עבודה הוא המילון העברי.
פשוט להשקיע, עד שתהיה הכי טוב שאתה יכול, בין אם זה במנהל עסקים, בחשבונאות, בפיתוח מערכות נשק או בכתיבת תורות לחימה...

ועוד דבר אחרון,
ביקורת עצמית גבוהה היא אחת התכונות הטובות ביותר.
וידוי אישי,
בערך בכיתה ט' היתה לי הרגשה שאני קצת שחצן,
שאני לוקח את היכולות הגבוהות שלי למקום לא נכון, שאני נהיה אדם קצת לא נעים.
החלטתי לעשות שינוי מוחלט לתכונה הזאת של השחצנות,
פשוט הענשתי את עצמי על כל מחשבה שלדעתי היה בה שחצנות,
מילאתי דפדפות על דפדפות באלפי מילים של חשבון נפש,
כל יום סיכמתי את מה שעברתי מהבחינה הזאת,
בחנתי את המחשבות שלי, בחנתי את המעשים שלי.
עד שהרגשתי שהגעתי לרמה שבה הביטחון העצמי שלי והצניעות הגיעו לאיזון מסוים,
אני עדיין מאמין שביטחון עצמי גבוה בא על חשבון צניעות במובן מסוים,
אבל אני וכל מי שסביבי יכולים להעיד שפתרתי את הבעיה.
למה אני מספר לך את זה?
כי זה לא בושה לעשות חשבון נפש ולכעוס על עצמך על כל טעות,
צריך רק לעשות את זה בצורה מסודרת,
כשאתה יודע מראש מה המטרה שלך, מה התוכנית שלך ומה היעדים שלך.
יהיה בסדר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר