לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2009, 09:21
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
יחידה 8200 מציגה: "סיכאפות" בסוף הקורס

יחידה 8200 מציגה: "סיכאפות" בסוף הקורס

מעדויות שהגיעו לידי ynet עולה כי חניכים ביחידת המודיעין היוקרתית הוכו על-ידי מפקדיהם בטקס סיום המסלול. אנשי מילואים שהוזמנו לאירוע התבקשו "לא להרוס את ההפתעה". החיל פתח בתחקיר וקצין בכיר מבהיר: "המעשים הללו לא ראויים ואנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום עד אשר ייפסקו" חנן גרינברג פורסם: 22.07.09, 09:16

האם גם ביחידת 8200 היוקרתית חיילים סופגים מכות? חיל המודיעין פתח בתחקיר נרחב לאחר שעדויות שהגיעו לידי ynet הצביעו על נוהל שלפיו מפקדים ביחידת האיסוף המרכזית של החיל נהגו להכות ולתת סטירות לחניכיהם בטקס סוף מסלול.

ממצאי התחקיר הראשוני יוצגו הבוקר בכנס מפקדים שיתקיים בבסיס ההדרכה של החיל בגלילות. "מצאנו שהיו אירועים שנוגדים את תפיסתנו",

אמר ל-ynet קצין בכיר, "הייתה כאן בעיה ערכית שמצביעה על חוסר רגישות ובשלות". בעקבות העדויות, הורה אתמול קצין מודיעין ראשי, תת-אלוף אריאל קארו, לערוך תחקיר לבירור הנושא.
בהזמנה לטקס שנשלחה לחיילי מילואים לפני כמה שבועות באמצעות רשת חברתית, נכתב כי "ההצגה תחל בשעה שש בערב ומי שיישאר עד הסוף יזכה בבונוס מיוחד - הזכות להכות את הילדים במגוון צורות ודרכים לכבוד קבלת הסיכות הנכספות והמוכספות".

"בדרך כלל זה בצחוק, יש גם מכות כואבות"

לפי עדויות נוספות, מעמד קבלת הסיכות מהווה הזדמנות טובה למפקדים "להחטיף" לחיילים שזה עתה סיימו את המסלול ביחידה. "בדרך כלל זה בצחוק, אבל לפעמים יש גם כמה מכות כואבות", הודה איש מילואים שנכח בטקס מסוג זה.

ביחידה מצאו שם לטקס והוא מכונה "סיכאפות", המרמז על הכאפות שנלוות לקבלת הסיכה. בהזמנה נכתב כי "הטקס הידוע לשמצה ייערך ברחבת הכורכר שמחוץ למפקדה", ואין לגלות כלום לחניכים, כי "זאת אמורה להיות הפתעה, ואחרת זה פשוט לא יהיה כיף".

בהזמנה שנשלחה לחיילי המילואים בסוף השנה שעברה נכתב: "כמו בכל פעם שבה הצעירים מקבלים שלנו כנפיים, גם הפעם נתכנס כדי לראות את הפרוייקטים עליהם עמלו זמן כה רב, לחתוך להם כבלי רשת ולתת להם כאפות".

בהמשך נכתב כי הטקס ייערך בעשר בלילה, וכי המוזמנים מתבקשים לשמור על כך בסוד. "כמובן שהחלק הזה נסתר מהחניכים, אז מי מכם שמכירים את החניכים - תעשו טובה להם וגם לנו, אל תהרסו את ההפתעה". איש המילואים הוסיף כי לעתים חניך חוטף עשר מכות מאף יותר מעשרה אנשי סגל שונים והדבר נראה קצת לא נוח, אבל משום שהדבר נעשה במעמד מרגש - נראה כי אפילו החניכים מחשיבים זאת כחלק בלתי נפרד מטקס הענקת הסיכה: "לפעמים זה עשוי להראות מהצד לא מתאים, אבל למסורת יש את הכוח שלה".

קצין בכיר: פעילות כזאת לא תהיה חלק מההוויי

"מצאנו שהיו מספר אירועים כאלה. הם אינם מקובלים, לא מתאימים לעולם המקצועי של היחידה ולרוח צה"ל ונוגדים את הפן הנורמטיבי והתפיסה שלנו", אמר הקצין הבכיר, "המעשים הללו לא ראויים ואנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום עד אשר ייפסקו".

כבר אתמול תוחקרו מספר חייילים שסיימו לאחרונה מסלול ביחידה היוקרתית וכן מפקדים, והממצאים העלו כי הטקס נערך כ"מעשה חברי", כהגדרתם. "המעשים הללו שנתפסים כמעשה קונדס, אולי משהו שובב, אינם נראים באופן הזה אצלנו", הבהיר הקצין הבכיר, "אמנם אין פה אלימות בוטה, אך יש פה ניצול של מעמד מצד מפקדים והשפלה שאינה במקומה".

לדבריו, הטיפול בתופעה יימשך הן בפן הפיקודי והן בהיבט החינוכי, על מנת להבהיר את חומרת העניין ולמנוע זאת בעתיד. הוא ציין כי בעבר לא נתקבלו כל תלונות על הטקס, אך בעקבות פניית ynet, הנושא מטופל בכובד ראש. "אנו נעמיק את התחקיר, נלמד את מה שקרה ונפעל שפעילות כזאת לא תהיה חלק מההווי של היחידה", אמר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בחיל המודיעין נערך תחקיר מהיר ומעמיק בעקבות השתתפות המעורבים במקרה הנוגדת את ערכי ורוח צה"ל, כמו גם את הנורמות המקובלות ביחידה. למרות שהתחקיר טרם הסתיים, ננקטו צעדים פיקודיים על מנת למנוע הישנות מקרים מסוג זה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750239,00.html

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2009, 09:35
  eyal_am eyal_am אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
לא להאמין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יחידה 8200 מציגה: "סיכאפות" בסוף הקורס"

אני גם שירתתי ב 8200 ובסוף הקורס נותנים לך צ'פחה קטנה, על זה לעשות מהומה ????

החיילים של היום מפונקים בצורה יוצאת דופן, פשוט לא להאמין

לא צריך לעשות סיפור מכל צ'פחה שאתה מקבל.

לחברים שלי, ששירתו ביחידות מובחרות וקיבלו סיכות יחידה / כנפי צניחה, הם הוצמדו להם בצורה די מכאיבה לחזה (בכוונה), וזה רק חישל אותם.

מחר תתפרסם כתבה שחיילים ב 8200 נאלצו ללכת מהבסיס לתחנת ההסעה ברגל והיה להם חם והם הזיעו מאוד, נו באמת.

כשאני שירתתי בבסיס של היחידה ליד פיקוד צפון הייתי הרבה מאוד פעמים הולך ברגל מהבסיס עד לביריה כדי לתפוס אוטובוס למרכז כי לא הייתה ברירה (בערך 3.5 ק"מ עם כל הציוד עליך) - ולא התלוננתי כי שמחתי לצאת הביתה. היום היו עושים מזה ועדת חקירה ממלכתית ומפטרים את ראש אמ"ן.

קצת פרופורציות אנשים.
ישן 22-07-2009, 11:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eyal_am שמתחילה ב "לא להאמין"

צחוק בצד, אבל לפני כשבועיים עמדתי בתחנת האוטובוס שצמודה לבסיסי המרכזי של היחידה. חיכיתי יחד עם המון חיילים לאוטובוס. הראשון התמלא ולא המשיך להעלות חיילים. שמתי לב לשניים נואשים במיוחד שלא הצליחו לעלות והמשיכו להמתין איתי עוד 40 דקות לאוטובוס הבא (אני לא יודע כמה זמן הם כבר היו בתחנה קודם).
כשהגיע האוטובוס הבא הם נדחסו פנימה ונסעו איתו בדיוק תחנה אחת עד לצומת הקרובה. פחות משני קילומטרים. אני משער שהם לא נכים, הם לפחות לא נראו נכים.
נדהמתי לראות את הדבר הזה. נזכרתי איך הייתי הולך קילומטרים ארוכים מהשטח לכביש, מהעגל לגיבור וכו' רק כדי להגיע לתחנת אוטובוס עם ציוד והשניים האלו שבקושי סוחבים ארנק ופלאפון מתעצלים ללכת עד לתחנת האוטובוס הבאה.
כנראה שיש הבדל עצום בין חייל ג'ובניק לקרבי.

ישן 22-07-2009, 12:19
  אחד_שבא_והולך אחד_שבא_והולך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "צחוק בצד, אבל לפני כשבועיים..."

וואי.
תאמת שאני כבר לא מתרגש יותר מדי למראות תגובות כאלה, וגם ממך בצורה כלשהיא.
ותאמת, גם לא ממש שווה תגובה.
רק תחשוב עוד טיפה, על ההכללה המטורפת שעשית עכשיו, וגם עכשיו, במקרה הפרטני הזה, אין לך מושג מה עבר על החיילים האלה שניה לפני שראית אותם. לשפוט זה מעולה, במיוחד לאור העבודה שהם גובניקים ואתה קרבי (במיל'), מאוד נוח ומאוד כיף.

ובקשר לנושא, לדעתי, התקשורת נכנסת יותר מדי לסדר היום של הצבא. הסוגייה היא די "אפורה" וצריך להשאירה כך. כן, במקומות שזה חורג אפילו מהנורמה (והנורמה בצבא היא לא נורמה בחיים) צריך לפעול, אבל גם אז לא להכניס את התקשורת לעניינים. התקשורת עושה מזה פשוט מטעמים,
זה פשוט הורג אותי מצחוק, תיראו מה ציטטו ב YNET:

"לחתוך להם כבלי רשת, ולתת להם כאפות". ההזמנה לטקס

חחחחחחחחחחחחח
מה אתם רצינים?! רואים מקילומטר שזה בדיחות פנימיות של הקורס ושל החבר'ה שם, תנו להם להתפרק, ולכו ותתעסקו בפוליטיקה. ההתעסקות הזאת בצבא פשוט שגויה. כן, יש מקרים ממש קיצוניים שהתקשורת צריכה להכנס אליהם, אבל הרוב המוחלט, שתישאר בחוץ. לא עוזר לאפחד שהיא מתערבת.

ויוסיפון, עוד שורה קלשיאה משו, אבל עדיין חשוב להגיד אותה: הג'ובניקים האלה, גם החבר'ה בקריה ובגלילות עושים יותר מדי בשביל שאתה תיהיה מודע לזה. מן הסתם אין הערכה ואני גם לא מתכוון להשוות ביניהם לבין לוחמים, אבל, לא מבקש הערכה, וגם לא יוקרה, אלא רק לא פליטות פה כאלה....
ישן 22-07-2009, 16:29
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אחד_שבא_והולך שמתחילה ב "וואי. תאמת שאני כבר לא מתרגש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אחד_שבא_והולך
ויוסיפון, עוד שורה קלשיאה משו, אבל עדיין חשוב להגיד אותה: הג'ובניקים האלה, גם החבר'ה בקריה ובגלילות עושים יותר מדי בשביל שאתה תיהיה מודע לזה. מן הסתם אין הערכה ואני גם לא מתכוון להשוות ביניהם לבין לוחמים, אבל, לא מבקש הערכה, וגם לא יוקרה, אלא רק לא פליטות פה כאלה....

אני חושב שפנית אל האיש הלא נכון. יוסיפון דווקא יודע מצויין מה המשקל הסגולי של הג'ובניקים בקריה, בגלילות, ובעוד מקומות שונים ומשונים.
אבל זה נכון שהם הרבה יותר מפונקים מלוחמים, ככלל.

ישן 22-07-2009, 12:36
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "צחוק בצד, אבל לפני כשבועיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
צחוק בצד, אבל לפני כשבועיים עמדתי בתחנת האוטובוס שצמודה לבסיסי המרכזי של היחידה. חיכיתי יחד עם המון חיילים לאוטובוס. הראשון התמלא ולא המשיך להעלות חיילים. שמתי לב לשניים נואשים במיוחד שלא הצליחו לעלות והמשיכו להמתין איתי עוד 40 דקות לאוטובוס הבא (אני לא יודע כמה זמן הם כבר היו בתחנה קודם).
כשהגיע האוטובוס הבא הם נדחסו פנימה ונסעו איתו בדיוק תחנה אחת עד לצומת הקרובה. פחות משני קילומטרים. אני משער שהם לא נכים, הם לפחות לא נראו נכים.
נדהמתי לראות את הדבר הזה. נזכרתי איך הייתי הולך קילומטרים ארוכים מהשטח לכביש, מהעגל לגיבור וכו' רק כדי להגיע לתחנת אוטובוס עם ציוד והשניים האלו שבקושי סוחבים ארנק ופלאפון מתעצלים ללכת עד לתחנת האוטובוס הבאה.
כנראה שיש הבדל עצום בין חייל ג'ובניק לקרבי.

אתה עושה בדיוק מה שטענת על הכותרת ההיא בנוגע לחיילים הדתיים ,אתה מכליל על אוכלוסיה שלמה על סמך התרשמות קצרה ביותר שלך עם שני חיילים שלא מייצגים את אותה אוכלוסיה .
יש ג'ובניקים ויש ג'ובניקים ,יש כאלה שמסכנים את חייהם ויש שלא ,יש כאלה שעובדים במשרד ויש כאלה שנמצאים בשטח .
ההכללות האלה לא מוסיפות לך כבוד .

Kill Them All, Let God Sort Them Out

ישן 23-07-2009, 09:43
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
פחות משני קילומטרים.

מעניין מה הם עושים בבוחן בר-אור (אם זה קיים שם בכלל)...
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 22-07-2009, 11:21
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יחידה 8200 מציגה: "סיכאפות" בסוף הקורס"

נשמע מנופח ומוגזם - צריך להבדיל בין צ'פחות וכאפות (אפילו אם לחלק מהחיילים זה כאב יותר מלאחרים) לבין אותה תמונה של החייל מהשריון שיותר נראית כאילו הגב שלו שימש משטח בוחן חוזק למקל של מטאטא.

טקסים למיניהם שכוללים בעיטות בתחת, הצמדת סיכות לחזה, צ'פחות וכו' הם מסורות ארוכות שנים שהפכו כבר להווי והם בפירוש לא פוגעים בצורה מסוכנת בגוף. גם כאן אם לחייל מסויים יש בעיה עם הטקס הוא רשאי לבקש לא להיכלל בו, יש לי הרגשה שבגלל שהשד אינו נורא כל כך החיילים "סופגים" את המסורות האלה ולא חוששים מהן עד כדי כך שהם מבקשים לא לקחת חלק בהן. כשמסורת או זובור פשוט הופכים לאקט שכל תכליתו היא אלימות ולשם שעשועם של הסגל/הוותיקים אז צריכה להדלק נורה אדומה. וזה שחיילים ממחזורים קודמים עברו את אותו טקס ואת אותה אלימות ו"שרדו" לא הופך את זה לפחות מסריח או פחות מסוכן. פרופורציה זה שם המשחק בטקסים כאלה.
ישן 22-07-2009, 21:16
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
תגובתו של גולש אשר ביקש להישאר בעילום שם

ציטוט:
היי עידו,

במקרה אני בוגר הקורס הספציפי בו מדובר, אז אני רוצה לתת עדות לגבי זה. עקב הרגישות של התפקיד, אני מעדיף שזה יהיה בעילום, שם, אז אשמח אם תפרסם את התגובה הזו בשמי ולא תחשוף אותי בפני חברי הפורום.

תודה,
XXXXXXXX

אני בוגר (וותיק למדי) של המסלול האמור, ואני יכול לומר בוודאות שמדובר כאן בניפוח מיותר של תקשורת רודפת כותרות.
טקס סיום הקורס והגשת הפרוייקטים אכן טומן בחובו מס' כאפות ואף דקירה מהסיכות, אבל לא זכור לי שמישהו ראה בזה פגם, החבר'ה זוכרים את זה כיום מאושר. יצא לי להיות גם בצד שמחלק כאפות/דליים וכו', ולא ראיתי שמישהו ניצל את זה לרעה, הכל היה ברוח חברית.
בימים שאחרי הטקס החבר'ה אפילו סיפרו איך הם מביטים בחורים שהסיכה השאירה בחזה שלהם בזמן המקלחת ומתמלאים גאווה
בקיצור, אין מה להילחץ, עד היום לא היו תלונות מאף אחד, והיות והקורס מלחיץ מאוד, מי שרגיש מאותר כבר מראש בהתמוטטות העצבים הראשונה שלו, ועדינים איתו בסיום.

מדובר בגולש ותיק בפורום, אדם אשר אני מכיר אישית מזה שנים.

ישן 25-07-2009, 16:59
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07

אמנם לא מודבר בחיתוך כבלי רשת, אבל לדעתי כדאי להתייחס ברצינות.
יחידות שונות שיש להן שלוחות מרוחקות מבסיסי האם, בעלות נטייה לשמר יוקרה על ידי מסורות וותיקות שנים..
כך היה גם ביחידה שלי, וגם ביחידות שכנות שישבו באותם אתרים וביניהם גם שלוחות של 8200...
לידיעתכם, בשנות ה-2000, למעט המחשבים, יש שם צבא מהסוג של כמה שנים טובות אחורה..
וותיקות וצעירות, כפות כמובן, זובורים ושפיכת תערובות שלא הייתם רוצים לדמיין.... הכל עדיין קיים...
אני לא בא להתבכיין, עברתי את כל זה ונהנתי... אבל יש דברים שנשעו לפניי, או במקביל אליי גם ב-8200 שכללו גם השפלות חמורות - השתנות, כליאה בלילה בתוך פירים מסריחים וחשוכים, ועונשים כאלה ואחרים שלא הייתם רוצים לדמיין...
הכל צריך להתבצע בפרופורציה, ולמרות כמה כאפות שמיותר שהגיעו לכותרות, אני חושב שלא כדאי להקל ראש ולדעת שאין מקום לחלק מהדברים בצבא שלנו, כן, גם אם הם קורים ל"חבורת בכיניות" שמחברת כבלי רשת או משהו אחר מהתחום...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר