לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2009, 19:58
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר ג.
המון תודה על הקישור. בדיוק לנאום הזה התכוונתי. !!

בקשר להערה שלך על יוסיפוס: כל דיון ביוסיפוס \ יוסף, הוא פוליטי.
הרשה לי לנחש שאתה ציוני דתי ( כיפה סרוגה ).

יש כמובן ויכוחים לגבי יוסיפוס. נראה לי שיש הסכמה, שהוא הסתמך על ההיסטוריון היווני
של הורדוס ( שכמובן, היה צריך לאהוד את הורדוס, ששילם לו את שכרו ).

תראה, גם נאום יוסף וגם נאום אגריפס II, בדיעבד, צפו את תוצאות המרד.
האם הם היו בוגדים או סוכנים זרים ואנטי-פטריוטים..?
לדעתי לא. אבל לכל אחד זכות לדעה משלו.

אתה טועה בניחוש שלך, אני יהודי לאומי אתאיסט עם סנטימנטים לכנעניות (למרות שאני חושב שמבחינה פוליטית היא לחלוטין לא פרקטית).

אין זה עניין של פוליטיקה אלא פשוט של הכרה של המסורת ההיסטוריוגרפית היוונית שיוספוס היה חלק ממנה, התפיסה המקובל של כתיבה היסטורית היא של סוגה ספרותית שצריכה לעורר עניין בקורא, לכן יש נטייה אצל היסטוריונים יוונים (ולטינים) להכניס נאומים שאמורים לשקף את כוונות הנפשות הפועלות.

ברור שהנאום של אלעזר בן יאיר הוא פיקטיבי, בזמן המצור על מצדה (73/74) יוספוס כבר ישב ברומא ואפילו אם הוא היה ביהודה הוא לא היה יכול היה לדעת דבר מן הנאום שבן יאיר נאם לכאורה אבל יוספוס הכיר את הטיפוס הקנאי ולכן לא היה לו קושי לחבר נאום שנישא כביכול ע"י בן יאיר, סביר שזה משקף נכונה את דמותה (לפחות בקווים כללים) אבל זה עדיין לא הופך את הקטע שיוספוס חיבר לנאום.

בקשר לאגריפס השני, כמו שכבר עמדתה על כך מהנאום אפשר להבין את תוצאות המלחמה, כלומר שסביר שהוא לא נישא ע"י אגריפס בתחילת המרד ונראה שהמגמה העיקרית שלו אפולוגטית ונועדה לנקות את אגריפס השני מאשמת התמיכה ברומאים במהלך המרד. מה גם שאנחנו יודעים שיוספוס היה בקשר עם אגריפס בתקופה שלאחר המלחמה.

יוספוס אכן הסתמך על ניקולאוס איש דמשק (היסטוריון החצר של הורדוס) אבל לא בנוגע לתקופת המרד הגדול שחורג בהרבה ממסגרת הזמן עליה ניקולאוס כתב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2009, 17:54
צלמית המשתמש של אמיר ג.
  אמיר ג. אמיר ג. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=אמיר ג.]המון תודה על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
אתה טועה בניחוש שלך, אני יהודי לאומי אתאיסט עם סנטימנטים לכנעניות (למרות שאני חושב שמבחינה פוליטית היא לחלוטין לא פרקטית).

אין זה עניין של פוליטיקה אלא פשוט של הכרה של המסורת ההיסטוריוגרפית היוונית שיוספוס היה חלק ממנה, התפיסה המקובל של כתיבה היסטורית היא של סוגה ספרותית שצריכה לעורר עניין בקורא, לכן יש נטייה אצל היסטוריונים יוונים (ולטינים) להכניס נאומים שאמורים לשקף את כוונות הנפשות הפועלות.

ברור שהנאום של אלעזר בן יאיר הוא פיקטיבי, בזמן המצור על מצדה (73/74) יוספוס כבר ישב ברומא ואפילו אם הוא היה ביהודה הוא לא היה יכול היה לדעת דבר מן הנאום שבן יאיר נאם לכאורה אבל יוספוס הכיר את הטיפוס הקנאי ולכן לא היה לו קושי לחבר נאום שנישא כביכול ע"י בן יאיר, סביר שזה משקף נכונה את דמותה (לפחות בקווים כללים) אבל זה עדיין לא הופך את הקטע שיוספוס חיבר לנאום.

בקשר לאגריפס השני, כמו שכבר עמדתה על כך מהנאום אפשר להבין את תוצאות המלחמה, כלומר שסביר שהוא לא נישא ע"י אגריפס בתחילת המרד ונראה שהמגמה העיקרית שלו אפולוגטית ונועדה לנקות את אגריפס השני מאשמת התמיכה ברומאים במהלך המרד. מה גם שאנחנו יודעים שיוספוס היה בקשר עם אגריפס בתקופה שלאחר המלחמה.

יוספוס אכן הסתמך על ניקולאוס איש דמשק (היסטוריון החצר של הורדוס) אבל לא בנוגע לתקופת המרד הגדול שחורג בהרבה ממסגרת הזמן עליה ניקולאוס כתב.

על מה אתה מסתמך בקביעה הזו?
כי הרי ידוע שלא כולם ניספו במצדה. 2 נשים ניצלו, וסיפרו את מה שקרה לפני ההתאבדות ההמונית...

לדעתי, אפשר לשער השערות, אבל קביעות חד משמעיות לגבי מה שקרה או לא קרה,
תמיד תהיינה לא מבוססות.
ישן 31-07-2009, 08:37
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הקלטות מסרטיה של "קול ישראל"...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נאומים חשובים אייכם? החברים מוזמנים לאתר ולהעלות מאמרים ונאומים חשובים בתולדות עמנו"

עד היום מהדהדות באוזני המילים של משה דיין בפתיחת מלחמת ששת הימים.
נדמה לי שהנאום שודר ברדיו כאשר דיין ידע כבר שח"א המצרי הושמד על הקרקע...

http://www.iba.org.il/kolisrael/ind...9-07-26%2013:09

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 31-07-2009 בשעה 08:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר