לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2009, 08:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע חשיפה: כשלי אבטחה חמורים בבסיסי עזה

חשיפה: כשלי אבטחה חמורים בבסיסי עזה
עקיבא נוביק
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://news.fresh.co.il/icons/glz.gif]
עדכון אחרון: 09:14 , 29/07/2009

כשל אבטחה חמור התגלה במפקדת חטיבת עזה, בין השאר באזור המוצב שבו נחטף גלעד שליט - כך מתפרסם הבוקר לראשונה בגל"צ. מבקרי ביטחון מידע הצליחו להיכנס לבסיסי נחל עוז, כיסופים וסופה ללא אישורים, צילמו מפות סודיות ונחשפו לחומר סודי ביותר. ראש מחלקת ביטחון מידע היוצא: "יש בעיות, אבל צה"ל מתקדם בכיוון הנכון"
ליקויי אבטחה חמורים התגלו לאחרונה בחלק מבסיסי צה"ל סביב רצועת עזה: הבוקר (ד') מתפרסם לראשונה בגלי צה"ל כי במהלך ביקורת סמויה שנערכה לפני כשבועיים, הצליחו אנשי מחלקת בטחון מידע בצה"ל להיכנס ללא קושי לבסיסים בגזרת עזה, ולהיחשף למידע רגיש ביותר.
פרצות אבטחה חמורות התגלו במפקדת חטיבת עזה הדרומית בכרם שלום, ממש ליד המקום בו נחטף גלעד שליט . שני בודקים שהגיעו לבסיס הזדהו כמילואימניקים, הציגו תעודות סטודנט ונכנסו ללא בעיה,

צילמו מפות סודיות ונכנסו למחשב האג"ם
אחד מחיילי החטיבה שהיה במקום, סיפר לגלי צה"ל על האירוע: "הכניסו אותם, פתחו להם את המחשב, הם צילמו שם תמונות ונחשפו לחומרים רגישים. בהמשך הם גם הצליחו להיכנס למחשב האג"ם של היחידה, וגם של הסמב"צית"
הבודקים צילמו מפות סודיות, ואף נחשפו למידע ברמת סיווג סודי ביותר. "הליקויים קיימים בבסיסים נוספים בצה"ל", אומר לנו הבוקר החייל מבסיס כרם שלום, "ועוד מידע עלול להיחשף".
"כל אדם שמכיר את המערכת יותר מדי טוב יכול להיכנס עם זוג מדים או תעודה ישראלית כלשהי - לא משנה מי הוא או למה הוא קשור. וגם כאן רואים שגם כאן אין בעיה כלל להיכנס, ולהיחשף לחומרים רגישים שאנחנו ודאי לא רוצים שאף אחד יראה".

נהלי האבטחה בנחל עוז הוחמרו משמעותית
גם בבסיס נח"ל עוז, בו נמצאת חטיבת עזה הצפונית התגלו ליקויי אבטחה, והבודקים הצליחו להיכנס עם רכב אזרחי, ולצלם מידע מודיעיני רגיש. בעקבות האירוע הוחמרו משמעותית נהלי האבטחה בבסיסים שבגזרה. חלק מהחיילים שנמצאו אחראים נשפטו לעונשי מאסר שונים, ואחרים רותקו.
"נושא דלף המידע הוא קריטי, ויש לו השלכות ישירות לחיי אדם", אומר לנו הבוקר אלוף משנה במילואים רם דור, מנהל אבטחת מידע בחברת רונטאל, ולשעבר ראש מחלקת בטחון מידע בצה"ל, "אנחנו צריכים לשנות את התרבות והמודעות בתחום אבטחת המידע. הביקורות הללו מסייעות גם להעלאת המודעות, וגם מסייעות למפקדים בהגברת האכיפה".

"נחשפה יכולת חדירה בלתי נסבלת למידע מסווג"
תת-אלוף במילואים שמוליק זכאי, בעבר מפקד אוגדת עזה וכיום ראש חטיבת הביטחון ברשות שדות התעופה, הביע בתוכניתנו "בוקר טוב ישראל" עם גולן יוכפז דאגה מן הממצאים: "הביקורת חשפה יכולה ממש בלתי נסבלת ביכולת לחדור למרכזי השליטה. באופן אבסודי ניתן למנוע את זה בקלות ובזול יחסית. משתמשים באמצעים כאלו בכל חברה עסקית".
זכאי הודה כי אכן קיימת בעיה בסוגיית בטחון המידע בצה"ל, ושיבח את היוזמה: "טוב עשה צה"ל שערך את הביקורת - אנחנו מכירים ויודעים שיש הרבה מה לעשות באבטחת מתקנים בצה"ל - ואפשר לטפל בכך".
מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי מדובר בביקורת יזומה של פיקוד הדרום נקודות תורפה ולפעול לתיקונם, כחלק מפעולות שגרתיות שמתקיימות בצה"ל. הביקורות אכן חשפו ליקויים, ואלה מטופלים ומתוקנים. נהלי אבטחת המידע בכלל הבסיסים חודדו וגורמים שנמצאו אחראים לליקויים - אכן נשפטו.

, ואלה מטופלים ומתוקנים. נהלי אבטחת המידע בכלל הבסיסים חודדו וגורמים שנמצאו אחראים לליקויים - אכן נשפטו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2009, 11:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חשיפה: כשלי אבטחה חמורים בבסיסי עזה"

אני מכיר היטב חייל מילואים מהפלוגה שלי.
החייל הזה נעצר ב2005 על עבירת אלימות.
התיק נגדו נסגר עוד באותה השנה מחוסר עניין לציבור ולא הוגש כתב אישום אך עדיין נשאר לו רישום פלילי.
בגלל שיש לו רישום פלילי על עבירת אלימות הוא מנוע מלעשות מילואים ואסור לגייס אותו. גם נשקו האזרחי נלקח ממנו. מדובר בחייל טוב ומשקיען שחבל לפלוגה לוותר עליו.
החייל ממשיך להתייצב כמעט לכל קו ואימון וגם למלחמת לבנון השניה למרות שמאז שנעצר הוא לא מקבל צווים. גם לא את הצו 8 למלחמה.
החייל הזה עובר כל ש.ג., של כל מחנה שהיחידה מתבקשת להגיע אליו, כאמור בלי צו.
עולה על טנק.
מתאמן.
נלחם.
משתתף בכל התידרוכים. עם כל המפקדים והקצינים הכי בכירים.
עובר על המפות וספרי התו"ל.
אם היה רוצה הוא היה יכול גם לקחת חומר כזה הביתה.
אף פעם לא נדרש שום קצין או שליש כדי להכניס אותו, מקסימום החבר'ה אמרו: "הוא משלנו, מכירים אותו כבר שנים". והש.ג. איים ב"נו! נו! נו! בפעם הבאה אל תבוא בלי צו".

במלחמה הגיעו מהמשטרה הצבאית ומהשלישות הראשית לעצור אותו כמה פעמים.
בכל פעם שהם התקרבו הצוות של החייל הזה עבר את הגבול וחזר ללחימה. המ"פ ענה להם כשהוא מרים ידיים ביאוש: "מה אני יכול לעשות, הוא בלבנון עכשיו".

מי שרוצה לעבור את הש.ג. לעולם יצליח!
בטח מי שיש לו שת"פ מתוך הבסיס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר