לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2009, 02:13
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""בדרך למלחמת לבנון השלישית" יועז הנדל עושה סדר בנתונים הגלויים"

כתבה מעניינת, אני מבין מדבריו כאן שהוא לא מקבל את הטענה שאיראן כן ידעה על הלחימה שתפרוץ ב-12.7, טענה שסוברת שאיראן העריכה שהלחימה תמשוך את עיני העולם לשם, במקום להתרכז באחד הדו"חות ששל סבא"א שהיה אמור להתפרסם בסמוך (אני לא זוכר היכן קראתי את זה, אבל הפרשנות הזו הועלתה לא מעט).

עוד מעניין, אגב, זה האם לנסראללה יש עוד קלף לשחק עליו מלבד קלף התקשורת והלחץ הבינ"ל עקב פגיעה באזרחים. מה יקרה אם לחץ כזה לא יופעל על ישראל, הממשלה לא תעצור את עצמה? המכה שיספוג הארגון תהיה אנושה. אני מקווה שלא תהיינה עוד "הפתעות" מודיעיניות כגון C-802 או טילי נ"ט כאלו ואחרים.

אגב, שאלה קצת יותר משפטית- במידה וחיזבאללה מבין שכדי להתמודד עם חיל האוויר יש לבקש מסוריה סוללות נ"מ שתוצבנה בלבנון עצמה, והסורים נעתרים בלחץ איראני ומציבים "נשק שובר שוויון" על הר נישא (שובר שוויון כי זה יגביר את יכולות הארגון לפגוע במטוסי חיל האוויר, במקום SA7 למיניהם), האם ניתן לצאת למכת מנע, מבחינת חוק בינ"ל למשל?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 28-07-2009 בשעה 14:47. סיבה: ניקוי פולטיקה לבקשת ובהסכמת הכותב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2009, 02:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כתבה מעניינת, אני מבין..."

סוריה לא יכולה להכניס חייל אחד ללבנון מבלי לסבול תוצאות מדיניות קשות. הנסיגה הסורית באה בעקבות רצח חרירי, לחץ בינ"ל ונסיון של סוריה להרגיע את העסק. אין לסוריה שום אינטרס להעיר את הדוב הזה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-07-2009, 03:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תמיד אפשר להכניס לשם סוללה עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
תמיד אפשר להכניס לשם סוללה עם צוות לבנוני, לא? פרט לכך, הנסיגה והלחץ היו בתקופות אחרות, כשחיזבאללה לא היה לגיטימי כל כך, עם נוכחות מרשימה בפרלמנט ושליטה בצבא. זה יכול להתפרש כהזמנה של לבנון לסוריה לבוא לעזור לה, וכבר לא כגחמה של מיליציה.
דעתך?

אין קשר בין הלגיטימיות או העדרה, של החיזבאללה (שצנחה בגלל המלחמה, לא עלתה) ליכולת של צבא סוריה לשתף פעולה עם צבא לבנון, במיוחד כאשר המחנה האנטי סורי חזק כמו שהוא. לי קשה לראות בקונסטלציה הפוליטית הנוכחית של לבנון מצב בו לבנון מזמינה את סוריה צבאית חזרה פנימה, כי המשמעות של זה היא לא צוות נ"מ בודד, אלא חזרה של המוחבראת לבחוש בלבנון (שגם כך הוא עושה זאת) המשמעוית הן פשוט קשות מדי למחנה האנטי סורי בשביל שיסכים לכך.
מעבר לכך - סוריה מנסה לרכך את אובאמה. הדבר האחרון שהם צריכים הוא לעשות מהלך שיתפרש כתוקפני בצורה כלשהי, שיקשה את אובאמה. סוריה רוצה נואשות לחזור לנורמאליות, והממשל הנוכחי בוושינגטון הוא אולי ההזדמנות הכי טובה שלה לעשות זאת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-07-2009, 09:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני די מסכים איתך, אבל טזק"א..."

אני לא מאמין שטילי כתף יהוו מכה רצינית ליכולת של ח"א לפעול כרצונו.
זה יפריע, וזה יאלץ את ח"א לשנות שיטת הפעלה של מסוקים בעיקר (ואולי להתחיל גם לעבוד נכון ולא חפיף).
אגב, אני לא יודע אם אני מסכים בקשר לטילים המתקדמים יותר שהפצתם היא מוגבלת יותר.

ישן 28-07-2009, 12:01
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא מאמין שטילי כתף יהוו..."

להבנתי לא היו שיגורי טזק"א במלחמת לבנון 2.0 על מסוקים ומטוסים ישראליים ממספר סיבות:
1. תפוצה יחסית נמוכה שהתמקדה באיזורים אסטרטגיים. יכול להיות שרוסיה עושה מנהג ארה"ב ועוקבת אחרי טזק"א מתקדמים שהועברו לסוריה, למשל.
2. לרוב המסוקים בכלל לא נכנסו כמעט לשטח האווירי של לבנון (מקור: "סיפור מלחמה, סיפור אהבה" של גל הירש).
3. אלה שכן נכנסו טסו ברוב המקרים מעבר לטווח של הטזק"א, או לפחות מעבר לטווח ההפלה הסבירה (יש סיבה טובה למה כמה מהטייסים קיבלו צל"ש).

ישן 28-07-2009, 16:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אני זוכר רשמים של אנשים..."

למיטב הבנתי חיה"א הנחית במהלך המון שעות באותו המקום בדיוק המון כוחות. כל פעם שב לישראל, אסף כוחות וחזר לאותו המקום בתוך לבנון להוריד אותם. מעשה חלם שלא יתואר.
אין מניעה שאיזה פעיל חיזבאללה שהזדמן למקום, ראה את המסוק מנחית באותו המקום כמה פעמים כוחות ופשוט חיכה בקרבת מקום שהמסוק יחזור לשם שוב, ושיגר לעברו RPG מטווח קרוב אז התיאור שהבאת גם מתאים לתרחיש הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-07-2009, 14:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אני לא מאמין..."

כשפינוי מוסק הוך להיות חזות הכל, ושוכחים שיש עוד כמה דרכים לשנע ציוד ופצועים, אז זה בעיני עבודה חפיף. אבל מכיוון שאתה קפצת, כנראה שאתה מכיר עוד דברים מהפן הח"א שאני לא מכיר. care to share?

ישן 28-07-2009, 11:33
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "פוליטיקה ועיתונות"

המצב הגרוע ביותר הוא הדיווח של בן כספית שתודרך על מה שקורה בלבנון הביא מצד אחד את העובדות שקיבל בתדריך ממפקד אוגדת הגליל תא"ל עימד פארס שמאד דומות לכתבה של יועז הנ"ל על כך שחיזבאללה מתחזק ומתעצם לקראת מלחמה נוספת. ומצד שני הביא את האג'נדה הפרטית שלו על הגבול השקט והתוצאות המבורכות של מלחמת לבנון השניה.
כמובן שכספית והעורכים שלו הדגישו את האג'נדה הפרטית שלו בידיעה בשער העיתון ובמאמר (שהתחזה לכתבת מגזין) במוסף. העובדות הסתתרו עמוק בפנים במאמץ שלא להחליש את הסיפור המרכזי חסר הביסוס והמוטעה.

בקליקה של הכתבים הצבאיים הרבה אנשים גירדו את הפדחת ותמהו איך המאמר הזה ירד לדפוס.

ישן 28-07-2009, 12:31
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כן"

בגדול כל מה שבן כספית כתב די תואם את תמונת המצב לדעתי.
המלחמה כן דחקה את חיזבאללה לפינה וגם אם שיקם את כוחו הוא ספג מפלה קשה והוא מוגבל מאוד מבחינת יכולת הפעולה שלו (פחות מבחינת הפעילות המכינה שהוא עורך, יותר מבחינת הפעלה מבצעית של כוחו) וזה מבלי לקחת בחשבון אירועים שקרו לאחר פרסום הכתבה כמו פיצוץ מחסן התחמושת ושאר מקרים שמביכים את חיזבאללה שבנסיבות אחרות (כלומר, לולא התקבלה החלטה 1701 והכח הבינלאומי היה מוצב בדרום לבנון) לא היו קורות.

אם זאת, אני יכול להבין את ההתרעמות שלך נגד הכתבה של כספית משתי סיבות:

1. כספית שאנן מאוד ומתעלם מהסיכוי (הנמוך אמנם) שחיזבאללה כן יוציא לפועל פעולה משמעותית, אולי אפילו בעצימות נמוכה מאוד כדי לבחון את כשירות כוחותיו ויותר מזה כדי לחזק את מעמדו הרעוע.
מבחינה זו חיזבאללה הוא כמו חיה פצועה, דווקא יצר ההישרדות עלול לגרום לו לבצע מעשה לא צפוי.
זה מזכיר קצת את התקופה שלפני המלחמה שהלך הרוח התקשורתי/ציבורי זלג להתנהלותם של מקבלי ההחלטות (שלא לומר על זה של הגופים האמונים על ההתראה).

2. כספית מתעלם כמעט לגמרי בכתבה מהניהול הכושל של המלחמה.
למרות שאני מסכים עם רוב אבחנותיו בכתבה תמוה בעיניי שהוא לא בוחן אפילו על רגל אחת את התוצאות שיכלה להניב המלחמה לו נוהלה בצורה תקינה.
מה שהכי מדאיג אותי הוא שכתבות כאלו יכולות להוות סוג של אישור עבור הציבור לזיכוי של האשמים במחדלים ולסלול את דרכם חזרה לצמרת ההנהגה.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 28-07-2009 בשעה 12:36.
ישן 28-07-2009, 11:28
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
ובנתיים... במקום אחר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""בדרך למלחמת לבנון השלישית" יועז הנדל עושה סדר בנתונים הגלויים"

Ynet הרמטכ"ל: לא מכיר רוחות מלחמה בגבול הצפון

הנה קטע מהכתבה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי YNET

הרמטכ"ל: לא מכיר רוחות מלחמה בגבול הצפון

רב אלוף גבי אשכנזי הכחיש דיווחים על דריכות שהורגשה בגבול הצפון. "שורר שם שקט ואני לא מודע לרוחות מלחמה באזור"

חנן גרינברג
פורסם: 28.07.09, 10:45

אחרי שמזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, העריך בסוף השבוע כי ישראל "תיזום פעולה התקפית בין סוף השנה הזאת לאביב הבא", הבהיר הבוקר (יום ג') הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, כי בגבול הצפון שורר שקט. רב-אלוף אשכנזי הכחיש דיווחים שונים שנפוצו לאחרונה על דריכות שמורגשת בגבול הצפון.

בסיור בבקו"ם לרגל גיוס לחטיבת כפיר אמר הרמטכ"ל: "אנו עוקבים אחר הנעשה בגבול הצפון. ככלל שורר שם שקט ואני לא מודע לקיום רוחות מלחמה באזור". אשכנזי ציין כי הוא מעודד ממגמת עליית המוטיביציה בקרב מתגייסים חדשים.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 28-07-2009, 17:00
  עופר123 עופר123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "היה להם את היכולת לשגר על ת"א..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
היה להם את היכולת לשגר על ת"א ואפילו מעט דרומה משם, אך למזלנו חיה"א השמיד את הטילים ארוכי הטווח האלה עוד על הקרקע ובתחילת הלחימה כך שלבסוף לא יצא להם. אני בטוח שלקראת סוף העימות, כשאנחנו ניסינו "לצבור נקודות" ברגע האחרון, אם לחיזבאללה היו טילים כאלה גם הוא היה מנסה לצבור איתם נקודות.

זה ידוע לכולם. השאלה שלי האם יש מידע חדש ויותר צפציפי לגבי הוראה לנסות לפגוע באיזור המרכז. או לחילופין, האם נסראללה החליט רק לאיים על ת"א ולא לנסות באמת.
הרי אתה לא באמת יודע אם חיל האוויר חיסל 100% מהטילים האלה(זילזאל 2 או מה שזה לא יהיה). יתכן שגם היה ניסיון לירות על ת"א וברגע האחרון זה נמנע.

נערך לאחרונה ע"י עופר123 בתאריך 28-07-2009 בשעה 17:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:36

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר