לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2009, 13:05
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lilush12 שמתחילה ב "פחד המוני?"

בת כמה את?

לחץ חברתי זה משהו אחר לגמרי, זה כאשר מופעל עלייך לחץ ע"י הסביבה שלך לעשות דבר מסויים שאת לא חושקת בו.
זו תופעה מוכרת למדי, ותרשי לי להרגיע אותך- לי זה הופיע בערך בכיתה ו'-ז', בתחילת גיל ההתבגרות כשהתחלתי להיות יותר מודעת לעצמי.. היום זה כבר לא בעייתי, אני לא חוששת להיות לבד בסביבה זרה, להפך, יש בזה גם סוג של הנאה. אבל עדיין אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים שותקת בצד. ככל שתתבגרי זה ישתפר, פשוט תלחמי בזה, צאי בכוונה לסיטואציות האלו, אם זה מרגיע אותך תתעסקי במשהו קטן (לי זה מפיג מתחים) ותהי בטוחה בעצמך שאת לא פחות חכמה, יפה או נהדרת מאף אחד מהנוכחים. זה פסיכולוגי, ובאמצעות פסיכולוגיה זה יעבור. אם תהי בטוחה בעצמך ובתכונות וביכולות שיש לך, חלק ניכר מההרגשה הזו תעלם..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2009, 14:05
  Xsy Xsy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lilush12 שמתחילה ב "פחד המוני?"

יש לי את אותה הבעיה. חקרתי על העניין זמן מה וגילית שהמצב נקרא "הפרעת חרדה חברתית" או SAD. זה תכונה מולדת ועל פי מספר מחקרים חוקרים הגיעו למסקנה שזה מתרחש בגלל פעילות יתר של האמיגדלה (מרכז הרגשות במוח).

גם לי כמוך יש מין פחד לא מוסבר מכל מקום עם אנשים , אפילו אנשים מוכרים. לדוגמא כל פעם שאני מגיע לעבודה , אני עדיין מפחד להרים את הקול ולהגיד בוקר טוב לכולם. זה מצב מאוד מעצבן כי חלק אחד במוח אומר עד כמה טיפשי זה לפחד לומר בוקר טוב לאנשים שאתה עובד איתם זמן מה , וחלק אחר אומר לך לפחד מזה. הגעתי למסקנה שחלק גדול מהפחד נובע מהעובדה שאני תמיד מרגיש שכולם נועצים בי מבטים ו"סורקים" אותי. בתיכון שסיימתי לא מזמן היו מספר מצבים מעצבנים , כל פעם שהייתי עובר במסדרון כלשהו הייתה לי הרגשה שכל מי שכרגע נמצא שם מסתכל עליי ( למרות שזו לא הייתה האמת ). כמו - כן במקומות ציבוריים אם אני רואה אדם מוכר אני מנסה להתחמק ממנו. עוד פחד מוזר זה פחד מטלפונים , להתקשר ולענות , למרות שכרגע אני עובד על זה.

הפתרון שמצאתי לעצמי הוא התעלמות ושגרה. לדוגמא אם אני הולך במסדרון ומרגיש שכולם מסתכלים עליי , אני אומר לעצמי :" גם אם הם מסתכלים או לא , למי אכפת". הגישה הזו עזרה לי רבות עד עכשיו.
וכמובן שגרה , אחרי מספר רב של פעמים של עשיית אותה הפעולה , החרדה יורדת , אך לעולם היא לא תעלם.

אנשים שיש להם את התסמונת הזו "יסבלו" ממנה לאורך כל חייהם , אין תרופה שתעלים את זה לגמרי. הדרך היחידה היא להתאים את עצמך למצבים בדרך ובקצב שלך ולקוות לטוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר